Daar ging de iefde JAN KONINGS DOOR SPRINTZEGE SNELSTE IN OOSTBURGSE RONDE BOEIENDE FRANSE ROLPRENT MET JOUVET IN HOOFDROL VOORUITZICHTEN WERK GELEGENHEID IN ZEELAND 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 JUNI 1955 PROMINENTEN AAN DE START Moedig vijftal nam na zeventig kilometer beslissende voorsprong Hoewel er Maandagmiddag voor de ronde van Oostburg, slechts 25 ren ners van start gingen, hebben de talrijke wielersportliefhebbers, die langs het Kroonwijksingelparcours geschaard stonden hun hart toch kunnen op halen aan een spectaculaire race. Onder dit kleine gezelschap wielrenners waren namelijk zoveel prominenten, dat in vrywel iedere ronde van deze Oostburgse course voor amateurs een opvallende strijd was te zien. Na dat vele uitlooppogingen om zeep waren gebracht, lukte het tenslotte aan een vyftal renners op dit één kilometer lange parcours, dat honderd keer afgelegd moest worden, een veilige voorsprong te nemen. Het was Jan Konings uit Breda, die in een jagende eindsprint over driehonderd meter de snelste bleek van dit vyftal en als triomfator over de streep flitste. De renners hadden nauwelijks drie rondjes onder hun wielen laten ver dwijnen, toen de Zeeuwse troef Jan tje Westdorp besloot een nummer tje machtsvertoon ten beste te ge ven. Met krachtige pedaalslagen voerde hij zijn tempo zo hoog op, dat geen der renners lust gevoelde aan het wiel van de man uit 's Heeren- hoek te blyven hangen. Westdorp, die het kennelijk in zijn hoofd had, een volle en veilige ronde te nemen op het peleton, moest evenwel capi tuleren, toen de andere renners dit gevaar inzagen. Piet van Est uit Fij naart en Rijnvos uit Standaardbui ten bogen zich diep over het stuur en het peleton was toen genood zaakt om in zo'n hoog tempo te vol- fen, dat de voorsprong van West- orp zienderogen kleiner werd. Nog vrij plotseling werd hij daarop door het peleton opgenomen. Theo van Wijchen zette na deze affaire een snelle opmars naar een voorsprong in. Ook hij liet het grote veld ettelijke tientallen meters ach ter zich, maar op het critleke mo ment kwamen de overige kansheb bers naar voren om deze uitlooppo- gng eveneens om zeep te brengen. verdween ook van Wijchen weer tussen de wielen van het grote veld. Toen er nog veertig kilometer voor de boeg lag, was Theo van Wij chen er echter weer bij, toen Huis- soon uit Yerseke en Van Glerum uit Sint Willebrord de ruggen krom den voor een demarrage, die beslis send zou blijken. Alleen Van Wjj- cheu sprong, mee, terwyl de overige renners defce vlucht niet ernstig op vatten. Met een achterstand van bft- na twee honderd meter op dit voor uitstrevende drietal, zag Jantje Westdorp echter de hachelijke situ atie voor de overige renners in. In een lange sprint spurtte hy uit het veld weg. Alleen Jan Konings bleek voldoende kracht te bezitten om dit hoge tempo bij te houden. Tegen de samenwerking van het duo Westdorp-Konings bleek het kopgroepje niet bestand, en dertig ronden voor het eind waren West dorp en Konings reeds een fusie aan gegaan met Huissoon, Van Glerum en Van Wijchen. Geen kans Dit vijftal, dat inmiddels een voor sprong vcan ettelijke honderden me ters genomen had, gaf de overige renners geen schijn van kans meer. Langzaam maar zeker liepen zij zelfs verder uit en tenslotte werden de overige renners „gedubbeld". Ondertussen gaven de vijf kop lopers elkaar geen gelegenheid weg te komen. Zodoende moes ten de beste plaatsen in een sprint uitgevochten worden. Konings en Van Glerum suisden als snelsten op de finish af, waar de Breda- Advertentie) Neem dadelijk Krnschen bij de eerste aanwijzing van Bhenmatische Pijn. Waarom eerst een lange lijdensweg 'n lijdensweg bergèf Roep die sluipende pijnen vandaag nog een „Halt" toe. Neem Kruschen. Kru- schen is een volkomen natuurlyk middel; de zes minerale zouten die het bevat, sporen de bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking. Die voeren dan weer de onzuiverhe den af, die nu het bloed verontreini gen en oorzaak zijn van uw lijden en pijn. Daarom wacht niet langer; begin er vandaag mee. naar met enkele centimeters ver schil als eerste doorkwam. Jan Westdorp schudde in het gevecht om de derde plaats Huissoon van zich af en Theo van Wijchen kwam op de vrjfde plaats. De uitslag luidt: 1. Jan Konings uit Breda, 2.09 uur; 2. H. van Gle rum, Sint Willebrord; 3. Jan West dorp uit 's Heerenhoek; 4. J. Huis soon uit Yerseke; 5. Theo van Wij chen uit Goes. Verder op één ronde: 6. Piet van Est uit Fijnaart; 7. J. de Roo uit Schore; 8. L. v. d. Pluym uit Dussen; 9. P. L. Rijnvos uit Standaardbuiten; 10. C. v. d. Borst uit Etten, Kampioenscompetitie KNVB vastgesteld Afgevaardigden van de vier kam pioensclubs hebben Maandagavond vergaderd met de heer G. Kruyver, bestuurslid van de K.N.V.B., teneinde de kalender voor de competitie om het kampioenschap van Nederland samen te stellen. Besloten werd om de wed strijden op de Woensdagavonden en de Zaterdagavonden te spelen. De aan vang van alle ontmoetingen werd op 7 uur vastgesteld. Voorts zijn de besturen van de kam pioensclubs overeengekomen om geen protesten in te dienen tegen eventuele foutieve beslissingen van de scheids rechters in deze competitie. De pro testcommissie van de K.N.V.B. zal dus van die zijde geen aanvragen voor de behandeling van protesten ontvan gen. De kalender voor de kampioenscom petitie ziet er als volgt uit: Zaterdag 2 Juli: P.S.V—N.A.C. en Willem IIEindhoven; Woensdag 6 Juli: N.A.C.Willem II en Eindhoven P.S.V.Zaterdag 9 Juli: P.S.V.— Willem II en N.A.C.Eindhoven; Woensdag 13 Juli: EindhovenN.A.C. en Willem IIP.S.V-; Zaterdag 16 Ju li: Willem II—N.A.C. en P.S.V.— Eindhoven; Woensdag 20 Juli: N.A.C. P.S.V. en EindhovenWillem II. Medegedeeld kan nog worden, dat de wedstrijd van de le klasse-compe titie SittardiaWillem II, waarvan nog een gedeelte van de speeltijd res- reert, Woensdagavond a.s. wordt uit gespeeld. Het is de glunderende Jan Konings winnaar van de Ronde van Oostburg aan te zien, dat deze dubbele felici tatie van twee Zeeuwse schonen bij hem uitstekend in de smaak viel. Om het kampioenschap van Zeeland (handbal) Woensdagavond wordt in Goes de beslissingshandbalwedstrijd Tonido Walcheren (dames) gespeeld. De re turnwedstrijd wordt Zaterdagavond te Vlissingen gehouden. Door deze wed strijden zal de kampioen van de af deling Zeeland bepaald worden. Promotiecandidaten vergaderden Woensdagavond wordt in 's Herto genbosch een vergadering gehouden tussen afgevaardigden van de voet balverenigingen Maurits, RK ONS en Vlissingen. Op deze vergadering zal worden bepaald, op welke wyze de promotiecompetitie om twee plaatsen in de eerste klasse ama teurs zal worden gespeeld, alsmede waar en wanneer de wedstrijden zullen worden gehouden. Nieuw Zeeuws record Olympische tienkamp Tijdens de Zondag door „Sprint" te Breda gehouden Olympische tienkamp heeft de athleet Johannisse van „Hel las" uit Goes het Zeeuws record op dit nummer verbeterd. Hij behaalde 3747 punten en bezette daarmede de vierde plaats achter L. Vlamings van „Thor" uit Steenbergen (4701 punten); Thissen uit Amsterdam (4347 punten) en G. van Ekelenburg uit Apeldoorn (3830 punten). Rentmeester triomfeerde in ronde van Eede. Zaterdag werd in Eede de tweede ronde van „De Biezen" verreden, een course voor nieuwelingen over 72 km, waaraan 24 renners deelnamen. Na de vierde ronde veroverde Koch een kleine voorsprong, maar twee ron den verder voegde Verstraete zich bij hem. Later nam deze renner zelfs een voorsprong van 15 seconden op Koch en van 49 seconden op het grote peloton- Zijn ontvluchtingspoging mis lukte echter, want in de negende ron de haalden Koch, Timmerman en Rentmeester hem in. Ook Vernooy, v. de Zande, Van Doeselaar en De Poor ter wisten aan het peloton te ontvluch ten en zich bij de lcopgroeg aan te sluiten. Bij het ingaan van de elfde ronde was de voorsprong van deze groep gegroeid tot 17 seconden. Vier ronden voor het einde deed Rentmeester een aanval die hem 'n ter reinwinst van 200 meter opleverde en deze wist hij tot de finish te behouden. De uitslag luidt: l.P. Rentmeester (Yerseke) 1 uur 52 min. op 17 seconden gevolgd door 2. E. Verstraete (Eede), 3. H. Vernooy (Sluiskil), 4. F. v. d. Zande (Halste ren), 5. E. Timmerman (Roosendaal), 6. F. van Doeselaar (Sluiskil), 7. P. de Poorter (Hoek), 8. M. Koch (Roosen daal), 9. E. van Tol (Dordrecht), 10. H. Slabekoren (Kapelle). Goede tijd van Dobbelaere op 800 meter Tijdens de Zondag te Vlierzele ge houden Oost-Vlaamse kampioenschap pen (België) behaalde Staf Dobbelaere een fraaie derde plaats op de 800 m met een tijd van 1.59.5. Het was de eer ste maal, dat Dobbelaere de 800 m bin nen de 2 min. liep. FILMS IN ZEELAND Bekroonde film in de Donderdag-cyclus. De politiefilm „Het uur voor mid dernacht" (ELECTRO, Middelburg) wordt gedragen door het sublieme spel van Louis Jouvet, die in deze rolprent fungeert als een zeer mense lijke politie-inspecteur. Hy boekt suc ces met het ontrafelen van een twee voudige moord, maardient dan zijn ontslag in als politieman. Waarom inspecteur Carrel, die sprekend lijkt op een van de vermoor den, dit ontslag' indient, wel, dat kan men beter zelf gaan aanschouwen. Enkele boeiende uren zyn met deze Franse politiefilm beslist gegaran- deei-d! Alhambra (Vlissingen) prolongeer de de opmerkelijke film „08/15", waarin een realistisch beeld wordt Grote smokkel van boter naar België Volgens „La Libre Belgique" komt 27 procent van de in België ingevoer de Nederlandse boter het land frau duleus binnen. Zelfs de directeur-ge neraal der Belgische douane zou niet met de hand op het hart kunnen ver klaren nimmer gesmokkelde Neder landse boter te hebben genuttigd, aldus het blad. De smokkelaars beschikken over talrijke spionnen en daar iedere twee douane-beambten een oppervlakte van 15 tot 20 vierkante kilometer moeten bewaken, lopen zy betrekke lijk weinig kans gevat te worden. „La Libre Belgique" dringt er op aan de douaniers te voorzien van draagbare ontvang- en zendtoestellen en hun de beschikking te geven over snellere achtervolgingsauto's. KERKNIEUWS Ds. G. van Heiningen overleden In zijn woonplaats Bennekom is Vrij dag overleden ds G. van Heiningen, emeritus-predikant van de Geref. kerk te Wolfaartsdijk. Ds Van Heiningen bereikte de leeftijd van 73 jaar. De overleden predikant, die in Wol faartsdijk zeer gezien was, werd op 20 Juni 1882 te Kralingen geboren. Na verscheidene jaren als beroepsmilitair het land gediend te hebben, werd hij in staat gesteld een studie voor predi kant te volgen. Op 30 September 1923 werd hij in Ter Aar in het ambt be vestigd, waar hij zeven jaar verbleef. Op 11 Mei 1930 deed ds Van Heiningen zijn intrede in de gemeente Wolfaarts dijk. Deze gemeente diende hij tot aan zijn emeritaat. Tijdens zijn emeritaat woonde hij enkele jaren in Wolfaarts dijk, maar verleden jaar September verhuisde hij naar Bennekom. Ds Van Heiningen was ook verscheidene ja ren scriba van de classis Goes. Het christelijk onderwijs en het jeugdwerk te Wolfaartsdijk vonden in hem een enthousiast medewerker. Vanmiddag half twee zal in de Ge reformeerde kerk te Wolfaartsdijk een kerkdienst worden gehouden, waarna het stoffelijk overschot van ds Van Heiningen op de algemene begraaf plaats aldaar ter aarde zal worden besteld. Willy Cijsouw liep Zondag te Am sterdam. Bij de meisjes A werd zij tweede op de 80 m in de tijd van 10.6. Op de 100 m dames A (zij is zelf dame C) werd zij derde in 12.9. Dit is een B- tijd. De eerstvolgende maal zal zij in de B-klasse uitkomen. M Vandaag kunt U het slot le- f| zen van het feuilleton „Daar ging de liefde". Morgen zullen we het eerste gedeelte plaatsen van het nieuwe verhaal„Bewo- ff gen week-eind" door Patricia Wentworth. Wij vertrouwen, dat ook dit nieuwe feuilleton bij onze lezers in de smaak zal M vallen. llllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllli gegeven van toestanden in het Duitse leger. „Tot de laatste kogel" (Grand, Goes) is zoals in deze rubriek reeds opgemerkt een spannende „Wild West", met Lex Barker en Randolph Scott in de hoofdrollen. Ditmaal gaat het om de strijd van Texas tegen de Noordelijken, in de jaren van de Amerikaanse burgeroor log. Een opgewekte musical, met zo als te doen gebruikelijk veel mu ziek, zang en mooie meisjes is „Geef dat kind een kans" (Luxor, Vlissingen), met in de hoofdrollen Marge, Gower Champion en Deb bie Reynolds. Het gaat om drie char mante meisjes, die hun best doen om de hoofdrol te veroveren in een grote show. Luchtig amusement, passend bij de warmte van deze zomerdagen. DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag avond-voorstellingen brengt Grand (Goes) de bekende, amusante film „Always in my heart waarin Gloria Warren zingt en waarin verder op treden Walter Huston en Kay Fran cis. Een charmant, romantisch ver haaltje, soépel verfilmd onder regie van Jo Graham. In de thriller „Vergif" (Alhambra, Vlissingen) gaat het inderdaad giftig toe! Het is een nogal bittere geschie denis van liefde en vooral van haat en niet minder dan drie personen vinden de dood. Tevoren geschiedt er zo het een en ander, dat de spanning er uitstekend inhoudt! Er wordt goed gespeeld door o.a. Bette Davis, Gary Merrill en Emlyn Williams. De sfeer is uitmuntend getroffen! Een voortreffelijke film, terecht onderscheiden met de Grand Prix du Cinéma Francais, is „Het dagboek van een dorpspastoor" (ELECTRO, Middelburg). Het is het verhaal van een jonge geestelijke, die noch gees telijk, noch lichamelijk tegen zijn taak is opgewassen. Een menselijk verfilmde geschiedenis van een ge kwelde, sober en indringend op het witte doek gebracht onder regie van Robert Bresson. Een film van goed gehalte Handbaltournooi te Bergen op Zoom. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de handbalvereniging „Fortse Marathon" werd Zondag op het sportterrein de Raaijberg te Ber gen op Zoom een groot handbaltour nooi gehouden, waaraan teams van de vereniging Tonido uit Goes, Roo- sendaalse handbalclub en de jubile rende vereniging aan deelnamen. Bij de dames was Roosendaal het sterkste en won de eerste prijs. Bij de andere drie groepen (heren junioren; dames junioren en heren senioren) sleepten de Tonido-spelers de le prijzen in de wacht. De uitslagen van de diverse wed strijden waren: Tonido heren AFortse Marathon heren A 61; Roosendaal dames I Fortse Marathon dames I 21; To nido dameg AFortse Marathon da mes A 60; Tonido. heren BFort se Marathon heren B 32; Roosen daal dames IRoosendaal dames II 20; Tonido dames BFortse Mara thon dames B 11; Fortse Mara thon heren ATonido heren B 80; Fortse Marathon dames IRoosen daal dames n 20; Tonido dames A Fortse Marathon dames B 10; To nido heren AFortse Marathon he ren B 110; Fortse Marathon dames ATonido dames B 06; Tonido he ren-combinatieFortse Marathon he ren combinatie 72. Einduitslag: Dames: 1; Roosendaal I; 2. Fortse Marathon I; 3. Roosendaal II. Heren junioren: 1. Tonido A; 2. Fortse Marathon A; 3. Tonido B; 4. Fortse Marathon B. Dames junioren: 1. Tonido A; 2. Tonido B; 3. Fortse Marathon B; 4. Fortse Marathon A. Heren senioren: 1. Tonido ;2. Fort se Marathon. Na afloop van de wedstrijden reik te de voorzitter in café de Raaijberg de pryzen met een toepasselijk woord uit. Drobny uitgeschakeld De titelhouder van het tennistour- nooi te Wimbledon, de Egyptenaar Ja- roslav Drobny, heeft in de kwart fi nales van het heren enkelspel het hoofd moeten buigen voor de breed geschouderde Amerikaan Tony Tra- bert. Met 86, 61, 6—4 moest de kampioen van het vorig j'aar de eer laten aan een speler, die in.een betere vorm stak dan hij. (Slot van pagina 1) geleidelijke uitbreiding in de sector handel verwacht. Voor wat de arbeidersoverschotten betreft blykt dat Drenthe en Noord- Brabant de grootste overschotten hebben, terwijl ze in Zeeland en in Limburg gering zyn. In Zeeland blykt de winter-werkloosheid in be paalde gebieden een niet onbelang rijke rof te spelen. De mannelijke beroepsbevolking in Zeeland, welke tengevolge van de ramp in 1953 was afgenomen nam door terugkeer van de geëvacueerde bevolking' toe en gaf een uitbreiding met ruim 2000 personen te zien. Zy bedroeg in 1954: 86000, waarvan in de nijverheid werkzaam was 32% in landbouw en visserij 28% en in de sector Diensten (handel, verkeer, enz.) 40%. De vooruitzichten voor de totale werkgelegenheid in de nijverheid in deze provincie duiden op een verdere vermindering voor mannen van 200 in 1955 en van 150 in 1956, terwijl voor vrouwen een geringe stijging wordt verwacht. De landbouw toont een opgewekter beeld. Voornamelijk tengevolge van de uitvoering van werkzaamheden voor landbouwherstel en voor de her verkaveling nam de werkgelegenheid in die sector met niet minder dan 4200 arbeidsplaatsen toe. In de komende jaren verwacht men dat de werkgelegenheid iets zal afne men. Hoewel in het rayon Zierlkzee de handel niet tot de oude personeelsbe zetting zal leiden, nam de „diensten sector in 1954 met ongeveer 1000 ar beidsplaatsen toe en herstelde deze zich grotendeels van de door de ramp geleden schade. Vooral de herstel- en vervangingsaankopen brachten een sterke opleving in de handel teweeg. De groep verkeer te land, welke di rect na de ramp was toegenomen, is in 1954 weer iets teruggelopen. Voor de gehele werkgelegenheid in de „diensten-sector" wordt echter in de komende jaren een teruggang ver wacht en wel van 350 in 1955 en van 200 in 1956. De gemiddelde geregis treerde arbeidsreserve welke in 1954 ruim 1400 mannen omvatte, zal in 1955 en 1956 naar schatting toenemen tot 1600, resp. 1750. De werkloosheid in 1954 was ook weer voor een belangrijk deel seizoen werkloosheid. De gemiddelde arbeidsoverschotten in deze-provincie zy'n echter niet groot. Het betrof voornamelijk land arbeiders en losse arbeiders en in het rayon Middelbui'g enkele metaalpon- sers. die door automatisering van het bedrijf werkloos zijn geworden. Voor 1955 en 1956 wordt enige uit breiding der arbeidsoverschotten ver wacht. De tekorten aan arbeidskrachten hebben voornamelyk betrekking op geschoolde arbeiders voor de metaal nijverheid, de bouwvakken en de tex tielnijverheid. Tekorten aan vrouwelU- ke arbeidskrachten ongeveer 2000 doen zich voornamelyk voor in de kleding- en in de textielindustrie. In Zeeuwsch-Vlaanderen werkten, midden 1954, nog een groot aantal Belgische grensarbeiders, nl. ruim 1100 mannen en 700 vrouwen. Advertentie, j ONTVELLINGEN FEUILLETON rinni- M A RV RTTROtrtn t door MARY BURCHELL „Ik ben best. Een gebroken arm en een paar harde klappen zijn niets vergeleken bij wat je me juist hebt verteld". Hij glimlachte haar toe en ze stak haar hand uit en streelde zijn zachte, donkere haar alsof ze haar leven lang niet anders had gedaan. „Heb je geen hersenschudding of zoiets gehad?" „Slechts een heel lichte en die is al weer over, tenzij ik natuurlijk aan liet ijlen ben en je niet werke lijk hier bent". Hij lachte en kuste haar opnieuw. „Ik heb het zo dik wijls in gedachten voorgesteld". Hij hield op en ze zei snel: „Heb je erg naar me verlangd?" „Natuurlijk. Iedere minuut van de dag en van de nacht". „O Errol! En je wilde me niet laten roepen!" „Neen, allicht niet". Hij glim lachte haar toe. „Dat was toen de afspraak is het niet? Dat ik geen contact met je zou hebben, bedoel ik". „En je hebt er geen ogenblik aan gedacht die belofte .te verbreken". Ze nam zijn gezicht zachtjes tussen haar handen, maar ze zag aan zijn enigszins verbaasde glimlach dat hij niet begreep waarom ze hem met zoveel tederheid aankeek. „Eerlijk gezegd niet. Ik wilde dat je zelf zou ontdekken wat je nu eigenlijk wilde. En als ik voor tra gisch-gewonde minnaar zou hebben gespeeld, zou je misschien medelij den zijn gaan krijgen en de hemel weet wat er dan zou zijn gebeurd". „O, Errol Ze sloeg haar armen om zijn hals en omhelsde hem met een heftigheid die hem pyn deed. „Liefste, het spyt me!" „Neen, neen, ik vind het heeiiyk", verzekerde liy haar glimlachend. „Je weet niet hoe ik geniet van deze on gewone loftuiting!" „O, Errol, het spijt me zo dat ik zo'n idioot ben geweest al die tijd. Dat ik niet heb gezien hoe 'n schat je bent, je soms zo verdrietig heb gemaakt, en niet eens wist wat ik wilde toen je me vertelde dat je van me hield". „Doet er niet toe". Errol nam lachend Hope's kin in zyn handen en hief haar gezichtje naar hem op. „Weet je zeker dat je nu weet wat je wilt? Dat is het enige waar het om gaat. Weet je zeker dat dit geen gevoels-opwelling is die je later zult betreuren Zeker, dat je niet van ge dachten zult veranderen de eerste de beste keer dat je Richard Fander te gen het lyf loopt?" „Hemel, neen Haar heftigheid deed hem verbaasd lachen. „Dat nooit. Het kwam niet alleen door jou dat ik eindelijk wist wat me te doen stond. Het kwam zelfs niet alleen door mezelf. Het was Richard die er voornamelyk schuldig aan is" „Um - hm". Errol keek haar ge amuseerd aan. „Dan is er dus nog iets dat ik niet weet, zou ik zeggen. Leg me eens uit hoe Richard zo op eens als het Noodlot is opgetreden?" Hij streelde haar wang liefdevol met zijn vinger. „Nou, zie je", begon Hope lang zaam, terwijl ze behaaglyk met haar hoofd tegen hem aanleunde. „Richard heeft me verloren doordat hy me is komen opzoeken. En jij- hebt me ge wonnen door weg te blyven". Hij lachte. „Dat klinkt als een kostelijk raad seltje, lieveling. Maar of ik ben op het ogenblik niet erg helder of „Errol, wat gebeurt er toch in 's hemelsnaam?" klonk mevrouw Tam- berley's stem klaaglijk aan de trap. En met een beeldige fluwelen shawl om zich heen gedrapeerd, maakte ze een langzame maar zeer schilderach tige entrée. Hope voelde zich opgelaten en keek even sip. Maar Errol sprak onver staanbaar: „Het is niets, moeder. Hope is tamelijk onverwachts komen opdagen, dat is alles. „Wat een hoogst merkwaardig ogenblik heb je daarvoor uitgekozen, kindlief", merkte mevrouw Tamber- ley op, Hope aankijkend alsof ze haar altijd al vreemd had gevonden, maar dit toch de kroon spande. „Ja, dat weet ik. Ik kon nog net de laatste trein halen en „Maar waarom die laatste trein te nemen? En hoe ben je van het sta- 1 tion naar hier gekomen?" „Ik heb gelopen". „Gelopen?" Mevrouw Tamberley maakte de indruk nog nooit eerder van een dergelijke methode om je voort te bewegen te hebben gehoord. „Waarom heb je ons je komst niet laten weten?" „Ik wist het zelf pas aan de thee", mompelde Hope dwaas, maar het kneepje van Errol vertelde dat haar daad helemaal niet zo dwaas was als mevrouw Tamberley scheen te me nen. „Werkelijk, kindlief „Ik moest komen, mevrouw Tam berley. Bridget schreef me over Er- rols ongeval. Ze zei dat zelfs u Hope herstelde zich. „Ze scheen te menen dat u ongerust was en ze was blykbaar zelf ontzettend ongerust". „Bridget heeft een zeer ontwikkeld dramatisch gevoel en huilt veel te ge makkelijk", merkte mevrouw Tam berley kalm op en Hope was eens klaps heel blij dat zij en niet me vrouw Tamberley de gevoelige Brid get zou moeten opvoeden. „Wel, ze dacht in ieder geval, dat u me wilde laten halen", zei Hope een tikje uitdagend. „En „Natuurlijk. Je was tenslotte Er- rols verloofde. Maar tussen haakjes ben je nu eigenlijk Errols verloofde of niet? Het is allemaal zo vaag, zo van: vandaag wel en morgen niet meer". „Ik ben Errols verloofde", stelde Hope categorisch vast. „En ik trouw met hem zodra hij het wil en het voor elkaar kan brengen". „Ik heb de speciale volmacht al", prevelde Errol geruststellend en ze sloeg haar armen om zijn hals en kus te hem, omdat het zo heerlijk was te ontdekken dat Richard niet de enige „Dan begrijp nog steeds niet waarom hij je niet wilde laten halen toen hij dat ongeluk kreeg. Het was natuurlijk geen kwestie van leven of dood, maar lk dacht dat „Ja, mevrouw Tamberley, zo moet het wel geleken hebben", beaamde Hope ernstig. „En als u niet de beste en liefste en fatsoenlijkste zoon van de hele wereld had gehad, zou het ook werkelijk zo zijn geweest". Mevrouw Tamberley trok een ge zicht alsof ze deze beschrijving niet zeer toepasselijk voor haar zoon vond, maar Errol zei zacht, alsof hij plotseling iets ging begrypen: „Dus Richard kwam je opzoeken, hè? Dat was niet verstandig van hem". „En het was niet eerlijk van hem ook". Hope keerde zich eensklaps naar hem toe en sprak met grote ernst. „Geen enkele "man kan iedere keer raden wat het verstandigst is om te doen, maar ieder weet in zijn hart wat het fatsoenlijkste is. Ri chard wist dat ook. Maar het interes seerde hem niet. Hij maakte me dat voor eens en voor altijd duidelijk. En dat was het einde. Het volslagen einde, Errol". „Ik begryp het, liefste". Errol trok haar tegen zich aan en kuste haar met grote tederheid. „Ik begryp het niet", zei mevrouw Tamberley, „maar misschien is dat ook niet nodig. En in ieder geval is het veel te laat om nu twistgesprek ken over moraal en goed fatsoen op te zetten. Je moet naar bed, Hope. Dat wil zeggen als je tenminste geen honger hebt en iets te eten wilt neb ben". „Neen" zei Hope en glimlachte nog steeds naai" Errol, „ik heb geen hon ger en ik wil niets te eten hebben, dank u wel. Alles is volmaakt zo". „Wel, dat is dan een zeer bevre digende toestand", zei mevrouw Tamberley, gaapte en stond op. „Maar ik geloof dat het verstandiver is nu niet langer over Errol te zwymelen. Hij is nog steeds invalide en moest in bed liggen". „O ja, natuurlijk". Hope kuste hem snel en gretig en gleed van zijn knie af, waarop ze de laatste tien minuten heel prettig had gezeten. „Ik heb je toch niet erg vermoeid, is het wel vroeg ze bezorgd. „Neen. Je hebt me erg gelukkig gemaakt", antwoordde hij ernstig. Hope lachte en volgde gehoorzaam het voetspoor van haar gastvrouw. „Kom je ook, Errol?" vroeg me vrouw Tamberley zonder zich om te keren. „Ja. Ik zal nog even sluiten". Hij ging naar de voordeur en draaide die op slot. Van halverwege de trap keek Hope naar hem op. Toen liep ze in een plotseling-» opwelling weer naar be neden. „Errol Hij draaide zich om. „Het begint nu pas echt, is het niet? Zal je morgen nog even veel van me houden, ook nu je zeker van me bent?" „Morgen en overmorgen en altyd, tot we heel oud zijn", antwoordde hij. En toen ze zich omkeerde en weer naar boven ging, keek hij haar met stralende ogen na. EINDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4