Amerikaans luchtfotosysteem doorbreekt camouflage Antwerpse havenarbeiders zijn in staking gegaan KLANKbOW PLEIDOOI VOOR EIGEN EN NATIONALE SPEELFILM DINSDAG 28 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OEFENING CARTE BLANCHE „Schiphol met atoombom aangevallen" Op het hoofdkwartier van de vierde Geallieerde tactische luchtmacht te Kaiserslautern is een Amerikaanse vinding op fotoverkenningsgebied ge toond, die een grondige verandering in de huidige camouflagetechniek noodzakelyk maakt, wil men de meest vitale punten, zoals commando posten, hoofdkwartieren enz. van de lucht uit volkomen onzichtbaar ma ken. Tot dusverre doet men dit door tenten en wagens onder en tussen bo men te zetten en de open plekken, die er nog zyn, af te schutten met camouflagenetten en takken. Op luchtkleurenfoto's die de Ameri kanen thans kunnen maken en die ze via eet projector op het doek wer pen, vindt men alles wat organisch is en wat leeft in een rode kleur. Anor ganische en dode voorwerpen ziet men op deze projectie in een duide lijk groene kleur. Dit houdt dus bijv. in, dat dode takken niet meer als camouflagemateriaal dienst kunnen doen en dat in camouflagekleuren geschilderde voorwerpen, ook al zijn ze bedekt met camouflagenetten, op deze kleurenfoto's onmiddellijk zicht baar zijn. Heeft men eenmaal een afgepaald idee over de plaats waar bijv. een hoofdkwartier te velde zich bevindt, dan is het voor een fotoverkennings vliegtuig mogelijk, een serie foto's van het beperkte terrein te maken en de foto-interpretatie geeft dan een zeer grote mogelijkheid de kwets bare plekken in kaart te brengen. Ook voor de Navo? Voor zover wij weten beschikken de Navo-landen nog niet over deze foto- technische uitrusting maar een Ame rikaanse woordvoerder zei, dat hij niet zou weten waarom ze het ge heim er van niet van de Verenigde Staten zouden krijgen.. De vierde tactische luchtmacht die bestaat uit Amerikanen, Canadezen en Fransen, aangevuld met enkele Griekse. Turkse en Italiaanse squa drons, heeft Zondag 2228 missies ge vlogen waarbij ook een aantal ge leide projeptielen (matadors) ingezet werden, die zoals bekend, voorgesteld worden door radiografisch bestuurde en bemande „Shooting Star"-straal- jagers. Twaalf minuten nadat de aan val van Noordland was losgebroken waren de vliegtuigen van de vierde tactische luchtmacht met atoombom men in de lucht om de vliegvelden van de tegenpartij te bestoken. Aanval op Nederland De resultaten daarvan heeft men in Nederland gemerkt door o.m. bom bardementen van de bases Leeuwar den, Twethe, Volkel en Eindhoven. Zondag werd gemeld dat ook Schip hol met. een atoombom was aange vallen. Uiteraard heeft ook de aan valler Noordland niet stilgezeten en de mannen van de vierde tactische luchtmacht hebben het daardoor bij zonder druk gehad met het overbren gen van hun squadron van een ge- Pieter Jan Bruin overleden. De 26-jarige P. J. Bruin is Zater dag in het O. L .V. Gasthuis te Amsterdam overleden aan de gevol gen van een hem met een vorkhef truck overkomen ongeluk. Hij heeft in 1952 nogal van zich doen spreken doordat hij op verrassende wijze 113.000 van de gemeente Amster dam in eigen zak had gestoken die hij op het gemeente-girokantoor moest gaan storten. Hij is op 24 Juni 1952 door de hoofdstedelijke recht bank veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, door te brengen in de jeugdgevangenis. Mede met het oog op droeve familie-omstandigheden werd hij reeds na circa een jaar weer in vrijheid gesteld. Nieuwe vonnissen in China Spionnen wilden opstand ontkefenen Volgens een Chinees communistisch blad, dat te Hongkong is ontvangen, zijn in de provincie Anhwei (Oost- China) van 74 beweerde spionnen er tien ter dood veroordeeld. Zij hadden getracht een opstand te ontketenen. De anderen kregen gevangenisstraffen. Het blad schrijft dat het leden zijn van een „Chinees Nationaal Leger", dat samenwerkte met geheime agen ten en religie-secten. Het Russische persbureau Tass meldt, 'n Chinees blad citerend, dat te Kanton twee Chinezen ter dood zijn veroordeeld op beschuldiging van spionnage voor de Amerikanen. Drie anderen werden gedood toen zij zich tegen aanhouding verzetten. DE EERSTE. Een Amerikaanse piloot maakte met zijn vliegtuigje moeizaam een noodlanding op een autoparkeer terrein nabij New York. De eerste, die op hem toeschoot was een politieman om hem een bon te geven „wegens het neerzetten van een verboden voertuig op een autoparkeerplaats" TE VROEG GEJUICHT. Een heer in Bologna (Italië) vertelde juichend aan iedereen, dat hij plotseling rijk was geworden. Hij had een koffer vol goud stukken opgedolven in het tuintje van zijn villaHet gejuich ging van mond tot mond en bereikte ook de po litie, die snel de koffer met het goud in beslag namHet had toebehoord aan een heer, die levenslang op staats kosten wordt onderhouden, omdat hij zich zo akelig heeft gedragen in de Mussolini-iijd. ZONDER TANDEN. De zwemclub in Baintree (Engeland) heeft aan haar leden verboden met een vals gebit in de mond te zwemmen. Een heer slikte tijdens het zwemmen bijna zijn gebit in en hij kon maar net gered worden. bombardeerde basis naar nog niet be schadigde velden, een der oogmerken van de cefening „Carte Blanche". Het spreekt vanzelf, dat men hier voor een groot aantal vliegvelden tot zijn beschikking moet hebben en op de vraa# aan de chef staf van de vierde luchtmacht, de Canadese air- comodore W. R. MacBrien, of hij daarvoor inderdaad genoeg uitzicht mogelijkheden had, antwoordde hij, dat wat hem betrof er nog wel twee keer zoveel velden in zijn sector kon den zijn. Projecteert men dit op het gehele gebied, dat de Navo bestrijkt, waar in men thans beschikt over ongeveer 20 luchtbases, dan zal men kunnen concluderen, dat het vliegveldpoten- tieel van de Navo nog duchtig uitge breid zal moeten worden. Van Maandag af neemt men in „Carte Blanche" aan dat er geen re serves meer voor de luchtmacht aan wezig zijn en dat alle vliegtuigen, die nu op papier vernietigd worden, ver der uit de strijd zullen blijven. Blijft dus de interessante vraag met hoe veel vliegtuigen men Dinsdag de oe fening zal beëindigen. Omwenteling in de F.M. en T.V.-ontvangst? Niet voor particulieren. Een aantal Europese technici zou er in geslaagd zyn de ontvangst van televisiebeelden en frequentie-modu latie fm-radio-uitzendingien over vele honderden kilometers mogelijk te maken. Tot voor kort kwam men doorgaans niet verder dan de „hori zont" van de zender, zo ongeveer 50 tot 80 kilometer, afhankelyk van de plaats en de hoogte van de zend mast. Maandenlange proeven zouden hebben bewezen, dat door nieuwe technische verfijningen het zenden en ontvangen in de fm. en tv-kana- len dag en nacht reeds op 700 tot 800 kilometer mogelijk is. De ont wikkeling is nog niet afgesloten. Men zegt er in geslaagd te zijn een buis te construeren met een zo zwakke „ruis", dat zeer zwakke sig nalen in de tv- en fm-kanalen tot op grote afstand niet overstemd worden, waardoor ontvangst mogelijk wordt. Dit betekent, dat bij het overbrengen van programma's van het ene land naar het andere, b.v. Eurovisie, de tussenstations, behalve de noodzake lijke „lijnbeeldvertalers" op den duur waarschijnlijk grotendeels zouden kunnen vervallen. Het is zeer de vraag, of een nieu we, vrijwel ruisvrye buis ooit in particuliere tv. of fm-ontvangers zal worden gebruikt. FILMWEEK IN ARNHEM Goede naam op gebied van „documentaire". In Arnhem heeft de secretaris-ge neraal van het ministerie van o.k. en w., mr. H. J. Reïnink, in het Rem- brandt-theater gisteren de internatio nale filmweek geopend. Hy wees er o.m. op, dat in het Hol land-festival 1955 de film kennelijk als volwassen wordt beschouwd. Dit feit geeft alleen af stof ter overpein zing omdat hiermede wordt bewezen, dat het verschijnsel film een plaats van betekenis is gaan innemen. Mr. Reinink behandele o.a. de taak van de overheid ten aanzien van de film. Zij kon goed werk doen voor de ontwikkeling van de Nederlandse filmkunst door Nederlandse filmers in staat te stellen tot bezoeken aan buitenlandse centra. Het is bekend, dat de laatste jaren voor verscheidene speelfilms door de minister garanties zijn verleend, ter wijl hij verder gaarne zijn financiële en morele steun aan de filmweek heeft willen geven door aan het ga rantiefonds mede te doen. Als lid van het comité des experts culturels is hij bereid aan manifestaties, zoals in Arnhem, prijzen te laten verbinden voor de beste Europese films. Het is Dr. Jan van den Tempel in Amsterdam overleden Te Amsterdam is Maandag op 77- jarige leeftijd dr. J. van den Tem pel overleden, oud-minister van so ciale zaken en oud-lid van de Twee de Kamer. De heer Van den Tempel werd in 1877 te Willemstad (N.-Br.) geboren. Na als schildersgezel in Amsterdam werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1906 secretaris van het Neder lands Verbond van Vakverenigingen. Later studeerde hy aan de Neder landse Handelshogeschool te Rotter dam, waar hij in 1927 cum laude pro moveerde tot doctor in de handels wetenschappen Van 1910-1919 en van 1927-1932 was hij gemeenteraadslid van Am sterdam. Van 1915 tot 1939 was dr. Van den Tempel lid van de Tweede Kamer voor de SDAP en in 1939 nam hij, samen met ir. Albarda, als eerste socialistische minister in ons land zitting in het kabinet, waar hij tot 1945 de functie van minister van sociale zaken vervulde. jjillilillllllllllllllllllllllilllilllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllll^ Treinbestuurder j verdwenen Noch het fluitje, noch het H beroemde spiegelei van de chef van het station in Sneek ver- m mocht de trein van een minuut voor elf in beweging te bren- s gen. Toen de chef zich naar de bestuurswagen begaf, ont- dekte hij, dat de cabine leeg was en dat de wagenbestuur- der spoorloos was verdwenen. Ook het loeien van de sirene en andere middelen konden de f| wagenbestuurder niet op zijn plaats terugbrengen. Pas na een half uur zoeken werd hij gevonden aan het einde van het s emplacement, waar hij stond te praten. De wagenbestuurder M was namelijk een uur in de war. Hij meende pas om een ee minuut voor twaalf te moeten vertrekken. j| ee Met een half uur vertraging H heeft de trein zich naar ee Leeuwarden begeven. mr Reinink bekend dat dergelijke ge dachten leven in de raad van Europa. Hij noemde deze filmweek van een geheel andere opzet dan in Cannes of Venetië. In Arnhem worden reeds de prijzen uitgereikt voor de beste Nederlandse films. Nederland kreeg een goede naam op het gebied van de documentaire film, hetgeen blijkt uit de successen sinds 1947. Men spreekt in het buitenland zelfs van een Nederlandse school. Onze teken- en poppenfilms zijn be kend in Amerika, België, Duitsland, Engeland, Italië en Scandinavië. Ook het werk op het gebied van de wetenschappelijke film mag niet on derschat worden. Nog veel te weinig worden de goede diensten naar waar de geschat van het journaalbedrijf, dat wekelijks over de gehele wereld Nederlandse gebeurtenissen op cul tureel, sportief, sociaal en economisch gebied verspreidt. Niettemin is er nog een grote ach terstand door het ontbreken van een eieen nationale speelfilm-industrie. Gelukkig komen er op dit terrein thans veranderingen ten goede. Spre ker deed een ernstig beroep op de Ne derlandse Bioscoop Bond en zyn leden daadwerkelijk mede te werken aan het grote doel: de eigen nationale speelfilmindustrie. Bij K.B. is de heer Ch. van Biene, directeur van de N.V. Astra film my. te Arnhem, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Conflict in Indonesische legerleiding Waarnemend chef-staf weigert functie over te dragen De officieren van het Indonesische le ger hebben de beëdigingsplechtigheid van de nieuwe stafchef van de land strijdkrachten, generaal-majoor Bam- bang Oetoyo, Maandagochtend ge boycot. De waarnemende chef-staf, overste Loebis, had zijn ondergeschikten op dracht gegeven de plechtigheid niet bij te wonen, omdat hij het met de benoe ming van Oetoyo niet eens is. Hij heeft geweigerd zijn functie over te dragen „om de eenheid van het leger niet in gevaar te brengen". Volgens. „Indonesia Raya" dat ge woonlijk goed is ingelicht over mili taire aangelegenheden, heeft het In donesische kabinet kolonel Zoelkifli Loebis geschorst als waarnemende stafchef. Loebis heeft volgens het blad deze schorsing genegeerd. Hij zou aan Soekarno en minister-president Ali Sastroamidjojo hebben medegedeeld, dat de landmacht de benoeming van Oetoyo verwerpt als zijnde in strijd met het handvest en de eenheid in het leger. Drie dagen alleen in de wildernis Engels jongetje op avontuur. In het woeste gebied rond Salis bury in Engeland is men er eindelijk in geslaagd de 3-jarige Johnny John son terug te vinden, die gedurende drie dagen vermist was. Aan het op sporingswerk namen 1000 militairen en vrijwilligers deel, terwijl zelfs he licopters werden ingeschakeld. Men vraagt zich thans af hoe de kleine Johnny 72 uur zonder eten en drinken heeft kunnen blijven. Hij ontvluchtte uit een vacantiekamp. Johnny kon alleen vertellen, dat hij in een boom had geslapen en dat een jongen hem geslagen had. Hij werd tenslotte gevonden door een soldaat, die hem naar een hotel bracht, vanwaar de politie hem op haalde. Kinderartsen constateerden, dat de jeugdige avonturier geen enkel na deel van zijn driedaags verblijf in de wildernis heeft overgehouden. Het faillissement van Tieleman en Dros Tijdens de verificatievergadering der crediteuren in het faillissement van de commanditaire vennootschap Tiele man en Dros te Leiden is bekend ge worden, dat de verwachting gerecht vaardigd is, dat de crediteuren vrijwel volledig betaald kunnen worden, ter wijl een geringe mogelijkheid bestaat, dat deze betaling tot de volle honderd procent zal kunnen geschieden. Nee, dit is geen bijeenkomst van de Ku Klux Klan, maar een raadsverga dering in Oostburg! De vroede vade ren van deze gemeente komen name lijk nog steeds bijeen op de zolder van een schoolgebouw, waarin ook de se cretarie gebrekkig is gehuisvest. Het is alleszins begrijpelijk, dat men in Oost burg met span ning wacht op de goedkeuring van de plannen voor een nieuw raadhuis! De huidige situa tie is zo langzamerhand, tien jaar na de bevrijding van ons land, onaan vaardbaar geworden. Vermiste patiënt onder struikgewas gevonden Maandagochtend hebben Hilver- sumse rechercheurs in het struikge was van de tuin der gemeentelijke ziekenbarakken de 82-jarige patiënt C. H. gevonden, die in uitgeputte toestand verkeerde en sinds Zondag morgen spoorloos was verdwenen. Toen de oude heer vermist werd hebben zusters, doktoren en later rechercheurs vergeefs naar hem ge zocht. Zondagavond laat werd ook bericht met verzoek om opsporing verspreid van de man, die momen ten van totale vergeetachtigheid heeft. Op het nippertje gered. Franz Eitner, een leraar in val schermspringer is Zondag bij een demonstratie in de buurt van Wenen ternauwernood aan de dood ontsnapt. Hij sprong op duizend meter hoogte uit een vliegtuig en zou op 600 me ter zijn parachute openen. Hij slaag de daarin niet onmiddellyk en pas toen hij 60 meter boven de grond was, opende het valscherm zich. Eit ner maakte een harde val, maar werd niet ernstig gewond. Russen versterken de luchtmacht in Korea Twee Xoord-Koreaanse vliegers, die verleden week naar Seoel zijn uitge weken, hebben aan de geallieerde autoriteiten meegedeeld, dat Noord- Korea beschikt over ongeveer 600 ge vechtsvliegtuigen, waaronder 276 straaljagers van het type Mig-15, 120 bommenwerpers en 10 jachtbommen werpers. Zij zeiden voorts, dat „regelmatig" uit Rusland nieuwe vliegtuigen in Noord-Korea aankomen. Russische of ficieren zijn belast met de opleiding en het beheer van de Noord-Koreaan- se luchtmacht. Vijfhonderd vliegers voor jacht vliegtuigen hebben een opleiding in de Sowjet-Unie ontvangen- Tijdens de Koreaanse oorlog verbleven Russische piloten in het land, zo voegden zij hieraan toe. LOONSVERHOGING GEËIST Geen steun van de bonden De 17.000 Antwerpse havenarbeiders zijn Maandag in staking gegaan om kracht bij te zetten aan hun eisen tot een loonsverhoging van veertig frank, ongeveer twee gulden vyftig, per dag. Door deze staking ligt het werk op honderd schepen stil. De havenarbeiders trokken door de stad en zonden een afvaardiging naar de burgemeester. De algemene secretaris van het socialistische vakverbond F.G.T.B., België's grootste vakverbond, ver zocht de arbeiders het werk te her vatten. Hij zeide, dat de bonden de staking niet zullen steunen. De moeilijkheden ontstonden ver leden Zaterdag, toen bij de aanwer ving het aantal arbeiders onvoldoen de bleek te zijn. Besloten werd toen niet het stempel toe te kennen aan de werklozen, die zich later meldden. Dit besluit verwekte grote beroe ring onder de havenarbeiders, die mededeelden bij de volgende wer vingen weg te zullen blyven. De on derhandelingen, die in de loop van Zondag werden gevoerd, hadden geen succes. By de Antwerpse gemeentediens ten is van Maandag af met een proeftijd van zes maanden de vijfda- genweek van kracht geworden. On der deze maatregel vallen 50.000 ar beiders en employé's. By slagen van dit experiment zullen waarschijnlijk ook andere Belgische overheids-in- stanties de vijfdagenweek invoeren. In Engeland Een aantal havenarbeiders uit Li verpool, Manchester en Birkenhead, 300 man in totaal, heeft Maandag ochtend na een demonstratie in het havengebied van Londen een aantal van hun Londense collegae overge haald de staking voort te zetten tot de eisen zullen zijn ingewilligd. Verleden week hadden de 7.000 Londense stakers besloten Maandag het werk te hervatten, doch de sta kende havenarbeiders in Liverpool, Manchester en Birkenhead besloten de staking voort te zetten en een delegatie naar Londen te zende-n om hun collega's daar van hun voorne men af te houden. Tweeduizend Londense havenar beiders hebben inderdaad het werk niet hei-vat. De stakers zoeken vol ledige erkenning van de „stevedores union", een vakvereniging, die zich heeft afgescheiden van de grote vak bond van transportarbeiders. Als gevolg van de staking lag Maandagochtend op 91 schepen in de Londense haven het werk stil. Ook in Frankrijk Premier Faure heeft Maandagmiddag vertegenwoordigers van Franse amb- tenarenorganisaties een uiteenzetting gegeven van hetgeen de regering denkt te doen, om aan de eisen tot loonsver hoging tegemoet te komen. De tegemoetkomingen werden ech ter door deze vertegenwoordigers on voldoende geacht en speciaal wat be treft de categorie der minst bezoldig den. Het parool, om 1 Juli a.s. in staking te gaan, tenzij de regering met verder strekkende voorstellen komt, is dan ook gehandhaafd. Het spoorweg- en onderwijsperso neel en de leden der vakverenigingen van burgervliegers zijn eveneens on tevreden over hun salarissen. Ook zij dreigen 1 Juli a.s. in staking te zul len gaan, indien deze niet wordt ver hoogd. Verhoogde tarieven voor de binnenvaart Spoedige invoering gewenst. In de Zaterdag jl. te Rotterdam ge houden tiende jaarvergadering van de Vereniging van Nederlandse ma kelaars in scheepsvrachten, werd het beleid van het bestuur onder grote bijval goedgekeurd. Tot voor zitter werd herkozen de heer E. E. H. Tromp, Rotterdam, tot secreta ris de heer P. M. Tegelaar, Rotter dam, tot penningmeester de heer A. Phyffer, Nijmegen, en tot commis saris de heer A. Kampman, Am sterdam. Op deze vergadering wer den vraagstukken betreffende de positie van tussenpersonen in het kader van de P.B.O. en nieuwe wet inzake de omzetbelasting uitvoerig besproken door mr. Geerling, secre taris van het Nederlands Verbond van tussenpersonen. Uitvoerig werd gesproken over de overeenstemming welke bereikt is tussen verladers en vervoerders over de nieuwe verhoogde binnenvaartta- rieven. De vergadering besloot een tele gram aan de minister van verkeer en waterstaat, mr. Algera, te zenden en de minister te verzoeken, indien mogelijk, tot een spoedige invoering van deze tarieven over te gaan, op dat een goed functionneren van de schippersbeurzen voor binnenlands vervoer gewaarborgd zal blyven. Het Wereldgebeuren Ul Land verdelen e 63-jarige heer Antonio Segni heeft een niet al te goede ge zondheid. Dat wil wel eens net gevolg zijn van een al te druk leven, vooral wanneer men behalve zijn eigen zaken ook nog de landsbelan gen moet behartigen. De heer Segni, die op Sardinië, een mooi landgoed bezit, meent, dat de bevolking van het Italiaanse plat teland lijdt onder een verouderd ré gime. In Italië liggen duizenden half verwaarloosde landgoederen, waar van de gronden nauwelijks geëxploi teerd worden. Enige jaren geleden ontstond de beweging voor landher vorming en verscheidene Italiaanse regeringen schonken aandacht aan die beweging. Het verdelen van de landgoederen in kleine boerenbedrij ven werd bevorderd. Het was de heer Segni zelf, die voor deze verdeling een groots plan ontwierp en... die een Hink stuk van zyn eigen landgoed op Sardinië aan kleine boeren overdroeg. Thans heeft de Italiaanse staats president Giovanni Gronchi zijn oude vriend Segni uitgenodigd een nieuwe Italiaanse regering te vormen. Populair is Segni ongetwij feld, maar populariteit ls weinig be langrijk, wanneer het gaat om het mee krijgen van tenminste 50 der Italiaanse Kamerleden, die hun steun aan een nieuwe regering moeten ge ven. Van huis uit is de heer Segni be halve landgoedeigenaar, hoogleraar in het burgerlijk, en handelsrecht- Hij doceerde aan diverse Italiaanse uni versiteiten, hetgeen hem niet belet te steeds weer op de bres te staan voor de belangen van zijn geboorte land Sardinië. Men koos hem dan ook in de eerste regionale raad voor dat eiland en later vaardigde Sardi nië hem af naar het Italiaanse par lement. Als minister van landbouw en als minister van onderwijs had hij twee maal zitting in Italiaanse regeringen. De heer Segni behoort tot de lin kervleugel van de Christendemocrati. sche partij en dat is nu juist de moeilijkheid. De regeringscrisis in Italië is na melijk een crisis van de vleugels Ier Christendemocratische partij. Er is een rechtervleugel, die wel sa menwerking met de monarchisten en zelfs de fascisten zou willen, er is een centrum, dat tegen alle extre misme is en er is een linkervleugel, die zelfs bereid zou zrjn met de Nen- ni-socialisten samen te werken, on danks het feit, dat Pietro Nenni dra ger van de Stalin-prijs is. De afgetreden premier Scelba was een centrum-man. Hij werd gewipt door de Christendemocratische rech tervleugel, die meende, dat premier Scelba te progressief was onder meer wat betreft de landhervorming en het toezicht op de groot-industrie. Staatspresident Gronchi echter be hoort tot de linkervleugel en hij heeft nu dwars tegen de eisen van de rechtervleugel in een linkervleu gelman belast met de kabinetsforma tie. Heeft Segni een kans op succes? Het antwoord op deze vraag moet zijn, dat die kans uiterst gering is. De Christendemocratische partij heeft 265 van de 590 Kamer zetels. Om een meerderheid te heb ben behoeft de partij dus alleen maar met enkele kleinere partijtjes zoals de liberalen, de sociaal-democraten enz. een compromis te sluiten. Maar er loopt dwars door de Christende mocratische party een kloof. De rechtervleugel is conservatief en niet geporteerd voor de landhervor ming en andere kostbare sociale maatregelen. De linkervleugel daarentegen wil de uitvoering van een kostbaar soci aal-economisch program, waarmee een uitgave van milliarden lires ge moeid zou zijn. De regering Scelba heeft reeds voor de uitvoering van dat program bij de Verenigde Staten aangeklopt en om leningen tot een totaal bedrag van 250 millioen dollar gevraagd. Zou er een kabinet Segni aan het bewind komen, dan zal men zeker pogen dat geld van Weshington te lenen, maar zonder de rechtervleugel van de Christen-democraten kan Segni geen Kamermeerderheid krijgen of.... hij zou de stille steun moeten heb ben van Nenni-socialisten met op de achtergrond de communisten. En geld lenen van Amerika ter wijl men steunt op linkse extremis ten, moet ris een hachelijke zaak be schouwt worden. Neen, professor Segni heeft niet veel kans als kabinetsformateur! Giovanni Gronchiliever de blik naar links dan naar rechts gericht!! Examenwerk terecht. De 40 ULO-Ieerlingen uit de omge ving van Heerenveen en Steenwijk kunnen weer rustig aan het werk gaan voor hun mondeling, want de vermiste stukken van het Engels-examen zijn te recht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3