Overval op klaarlichte dag: dader ontvluchtte met f 80.- Witte tanden van Zeeuwse Almanak tot DUITSE HERVORMDEN MAANDAG PER BUS DOOR WALCHEREN WERK VAN DE VOOGDIJRAAD BREIDT ZICH NOG STEEDS UIT 50 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 JUNI 1955 WILD-WEST IN OOSTKAPELLE Alleenwonende oude boer tegen de vloer geslagen Zondagmorgen, terwyl heel het dorp in de kerk zat en een grote stroom vacantiegangers op de weg was, is een uiterst brutale en laaghartige roofoverval gepleegd bij de 80-jarige alleenwonende landbouwer P. San- derse, in Oostkapelle. Er werd circa 80,- gestolen. De dader drong de woning van de oude boer binnen, terwijl deze juist bezig was de maaltijd klaar te maken. Van achteren overviel hy het slachtoffer, drukte hem een boerenkiel over het gezicht en dwong de be jaarde boer hem de plaats, waar hij zijn geld had opgeborgen, te vertellen. Nadat hij zich van de buit had meester gemaakt sprong lry op de fiets en verdween. jyDat komt goed uit Omstreeks kwart over tien Zon dagochtend stapte de man de wo ning van de nietsvermoedende heer Sanderse binnen. Deze had hem op de fiets zien naderen en ook zyn rijwiel tegen de muur horen zetten. „Dat komt goed uit", zei de be zoeker, toen hij zijn slachtoffer met de rug naar de deur zag zit ten, wierp hem de kiel over het gezicht en snoerde dit flink aan. Hierdoor kon de landbouwer niets meer zien van de gedragingen van zyn berover, die een hoed diep over de ogen droeg. „Eerst dacht ik nog dat het een soort grappenmaker was", vertelde de oude boer, wiens gezicht vol blauwe plekken zat van de vechtpartij, die ontstaan was. „Omdat ik in de rug werd aan gevallen, moest ik wel het onder spit delven", zei hij, anders was het wel beter afgelopen". Nu wist de dief zyn slachtoffer met stoel en al te vloeren. De oude boer begreep, dat het een zaak van leven of dood zou worden en gaf toe aan de eis van de overvaller: „Ik moet je geld hebben". Hij was echter zo slim naar een kastje te verwijzen, waarin hij zijn „knip" had opgeborgen, die slechts 80 bevatte. Elders in de woning was echter nog meer geld. De man, die alle kasten van het huis had doorzocht, nam echter genoegen met dit vrij geringe bedrag. Op de grond liggend had de boer nog geprobeerd de deur van z\jn huis te bereiken, al „Help, help!" roe pend. Op ruwe wijze werd hem aan zijn verstand gebracht, dat hij zijn mond moest houden „Nou, gegroet" zei de overvaller, terwijl hij zich met het geld uit de voeten maakte, en toen wist de heer Sanderse, dat hij wéér een bedrag lichter was geworden. Voor de tweede keer Vorig jaar Juli was hem dat oolj al overkomen! Toen werd uit zijn (Advertentie) HUWELIJKSSERENADE. De muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Kamperland heeft het de laatste tijd bijzonder druk; alleen reeds met het brengen van serena des aan eigen leden, die in het hu welijk treden. Vrijdagavond was het derde bruidspaar in twee maanden tijd aan de beurt. De heer W. Leen- poel, lid van „Ons Genoegen", was die dag in het huwelijksbootje ge stapt met mej. L. de Waard. De mu zikanten wensten hun collega een muzikaal „goede vaart." OUDJES OP STAP. Met een autobus, geëscorteerd door zeventig personenauto's, zijn de ou den van dagen uit Sint Jansteen vo- OPA Opa zat met dochter en kleinzoon genoeglijk aan het strand in Bres- kens, de wat stram geworden botten koesterend in het verrukkelijke Juni zonnetje. Kleinzoon demonstreerde onophou delijk, dat zijn botten beslist nog niet stram waren. Hij deed dit door voort durend het schone kopje duikelen te beoefenen, waartoe de strandvlakte zich uitstekend leende. Opa bezag het spel met grote be langstelling. Ook met een tikkeltje weemoed. Hij dacht vermoedelijk aan de tijd, toen zulk een duikeling ook voor hem maar kinderspel beteken de ,jKijk es, opa!" riep kleinzoon ten overvloede nog, en toen was het niet de zelfbeheersing van opa gedaan! Misschien was hij overmoedig gewor den door de stralende zomerdag, mis schien ook wilde hij alleen nog maar eens zichzelf op de proef stellen. Hoe dan ook: daar ging opa! Met al zyn zeventig jaren, langzaam maar zeker over de kop! Eenmaal, twee keer zelfs! Vuurrood van de ongewone inspan ning zat hij even later weer recht. Zegevierend keek hij in liet. rond en hijgend sprak ie: „Oud? Ik oud? De duvel is oud-" 't Was een knap staaltje vitaliteit, waar opa in de familiekring nog lang trots op kan gaan woning 700 ontvreemd. Daar voor was al eens een varken en een kalkoense haan gestolen, zon der dat de dader(s) ooit gevat werden! Onmiddellijk nadat de indringer verdwenen was, sleepte de heer San derse zich naar de deur. Een passe rende fietser kwam op zijn hulpge roep af en ontdeed hem van het knellende kledingstuk en waar schuwde de Rijkspolitie. Deze heeft onmiddellijk een onder zoek ingesteld, o.m. met een politie hond. Verwacht wordt, dat de diver se sporen, die thans worden nage gaan de dief spoedig in handen van de politie zullen brengen. Ir. J. A. B. de Koning uit Goes verlaat Zeeland In verband met zijn benoeming tot directeur van de dienst gemeentewer ken te Zwijndrecht zal ir A. B. J. de Koning, districts-ingenieur van de provinciale waterstaat voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes waarschijnlijk reeds binnen enkele maanden Zeeland gaan verlaten. Geboren te Rotterdam volgde de heer De Koning de H.B.S. aldaar, waarna hij zich in 1940 als student aan de technische hogeschool te Delft liet in schrijven, waar hij in 1948 slaagde voor civiel ingenieur. Na twee jaar mi litaire dienst werd hij in 1950 aange steld als ingenieur bij de provinciale waterstaat te Middelburg. Met ingang van 1 Januari 1954 werd hij als opvol ger van ir P. L. Israël benoemd tot districts-ingenieur voor Noord- en Zuid-Beveland. Andere verdediger In het Zaterdag jl. gepubliceerde verslag van de zitting van de Middel burgse rechtbank werd als verdediger van H. D. uit St. Jansteen abusieve lijk genoemd mr. F. W. Adriaanse. Dit moest zyn mr. P. C. Adriaanse uit Middelburg. Vertraging op veer Vlissingen-Breskens Maandagavond omstreeks half ze ven ontstond ernstige vertraging in de veerdienst VlissingenBreskens, tengevolge van een defect aan de lan dingsbrug in Vlissingen. Gedurende enkele oren konden uitsluitend voet gangers worden overgezet, daar de „Prins Bernhard" alleen aan de zij ponton kon aanleggen. Te circa negen uur was het defect hersteld en konden de talrijke auto's, die zowel in Vlissingen als in Bres kens stonden opgesteld, worden over gezet. rige week op stap gegaan naar Brus sel; bij hun terugkeer werden de be jaarden ingehaald door de plaatse lijke fanfare. De ouden van dagen uit 's-Heerenhoek beleefden een goe de dag in het Brabantse land; zij zwierven door de bossen van Ooster- wijk en werden des avonds door de muziek verwelkomd bij hun terug keer. De reis voor de bejaarden uit Axel is ook al weer verzekerd, zo blijkt uit de resultaten van de col lecte, die voor dat doel werd geor ganiseerd. Ook voor hen staat een uitstapje naar Noord-Brabant op het programma. SCHOLIEREN OP REIS. Ook de scholieren bleven weer niet achter. Vrijdag maakten de leerlin gen van de school op Geref. Grond slag te Wolphaartsdijk een reis naar Nijmegen en omgeving. Het scheelde maar weinig of zij kwamen ook de leerlingen van de Herv. school uit Yerseke tegen, want die vertoefden Vrijdag eveneens in dezelfde streek. De kinderen van de Chr. school te Yerseke vermaakten zich in het sprookjesbos „De Efteling" te Kaats heuvel, Een bezoek aan de dieren tuin en een rondrit door de havens van Antwerpen stond op het pro gramma van de schoolreis der open bare lagere school te Oudelande. „E 55" en panorama „Mesdag" te Den Haag ontvingen bezoek van de leerlingen der landbouwhuishoud- school te Tholen. Andere kinderen uit Tholen, die uit de laagste klas sen der Chr. Nat. school, brachten een bezoek aan Scheveningen en de jongere leerlingen van de openbare lagere school te Tholen speelden aan het Domburgse strand: zy zagen ook „Miniatuur Walcheren". De leerlin gen van de openbare lagere school te Krabbendyke bezichtigden slot „Loevestein" en vermaakten zich daarna in „De Efteling". EN PARTICULIEREN. Een veertigtal leden van de reis- vereniging „Prins Hendrik" te Axel is de bergen van Tirol gaan bekij ken en de buurtvereniging Axel-Sas sing vond de Ardennen reeds ver ge noeg weg liggen om van de schoon heid van het berglandschap te genie ten. De leden van de vrijwillige brandweer te Heinkenszarid versterk, ten de onderlinge vriendschapsban den gedurende een reis naar Arn hem, Nijmegen en Apeldoorn. „Zo zat ik Zondagmorgen oolc", zei de 80-jarige landbouwer P. Sanderse uit Oostkape?e, die in zijn woning werd overvallen en van f 80 beroofd. (Foto: P.Z.C.) Met gestolen jeep in Krabbendijkie over de kop „Plezierritje" liep niet zo plezierig af De lange wandeling van het cafeetje in Bath naar zijn woning in Rilland bleek teveel gevraagd te zijn van De V. uit Rilland, die Zondagavond om streeks half twaalf „onder invloed" bij het haventje van Bath rondliep. Een geparkeerde jeep v,an de Belgische schipper A., die met enkele collega's op de Westerschelde aan het vissen was, scheen de „vrolijke" jongeman een nuttig en comfortabel voertuig toe, weshalve hij achter het stuur plaats nam en met de jeep wegreed. Eenmaal onderweg besloot hij zijn pleziertocht te verlengen en dus haalde V. even een vriend op in Ossendrecht, waarna het illustere tweetal met volle vaart naar Zeeland terugkeerde. In de Oost straat te Krabbendijke werd een van de wilde zwenkingen de bestuurder noodlottig, de jeep sloeg over de kop en V. liep een beenbreuk op. Zijn met gezel uit Ossendrecht bek.wam enkele schaafwonden aan het hoofd. De jeep werd vrij ernstig beschadigd. De rijks politie kreeg er vrij spoedig „lucht" van, dat er met V. en de jeep iets niet klopte en daarom werden beide in zittenden verbaliseerd en de jeep aan de eigenaar terug gegeven. Verrukkelijke pepermuntsmaak COLGATE - DE MEEST VERKOCHTE TANDPASTA TER WERELD Voorrangsregeling werd gewijzigd Op dienst Kruiningen-Perkpolder In'de voorrangsregeling, die was opgesteld ten dienste van het zware vervoer op de Moerdijkponten op de veerdienst Kruiningen-Perkpolder, wordt met ingang van heden een wyziging aangebracht. Er zal namelijk géén voorrang meer worden verleend op de boot nummers 69, 102, 103, en 104 van de thans geldende dienstregeling, d.w.z. de boten, die vertrekken uit Kruiningen t>m 4.20, 21.50, 22.50 en 23.50. Voertuigen, die bij reis 69 moesten achterblijven, zullen echter het eerst gebruik mogen maken van boot 70, namelijk van 5.20 uur. Zeeuwse tentoonstelling in Middelburg Ook naar Goes? De stichting „De Zeeuwse Kun stenaarskring" houdt in Middelburg een Zeeuwse tentoonstelling van beel dende kunst, waar werk van in Zee land gevestigde en of werkende beel dende kunstenaars zal worden ge- exposeerd. De tentoonstelling zal op 8 Juli (om 16 uur) door de Commis saris der Koningin in de provincie Zeeland in de Burgerzaal van het stadhuis van Middelburg worden ge opend. Gedurende Juli zal de expo sitie in Middelburg blijven, daarna zal zij zo mogelijk met een nieuwe collectie in een ander provinciaal centrum, waarschijnlijk Goes, worden gehouden. De exposanten zijn mej. R. M. Wi- chers Wierdsma uit Domburg en de heer Dirk van Gelder uit Veere (gra fici), mevrouw L. MesserHey- broeck uit Vlissingen (beeldhouw ster) en mevrouw C. L. Bonebakker, mevrouw A. van der Feer en me vrouw Sari Goth, uit Veere, alsmede de heren Hans Heeren, L. Heymans, R. Kimpe, Jac. Prince, P. Rijken uit Middelburg, J. C. J. van Schagen uit Domburg en W. Vaarzon Morel Jr. uit Veere (kunstschilders). T eraardebestelling dr. H. van der Kamp Te Domburg is Maandagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van dr H. A. van der Kamp, die vorige week op 89-jarige leeftijd overleed. Een schat van bloemen en kransen dekte de baar. Aan de groeve werd gesproken door de zoon van de overledene, de heer P. van der Kamp, voorts door prof. ir J. Sprenger uit Wageningen en de heer H. Pieters uit Middelburg. De heer Van der Kamp gewaagde in een kort persoonlijk woord van de grote dank baarheid, die hem jegens zijn vader vervulde, voor het vele dat deze voor hem had betekend. Prof. Sprenger, dié sprak namens neven en nichten van dr Van der Kamp, schetste de overledene als een begaafd en nobel mens, die zich gedurende zijn leven op velerlei wijze had onderscheiden. Prof. Spren ger herinnerde aan de grote kwali teiten, die dr Van der Kamp had als zanger. Maar ook als wetenschaps mens trad hij op de voorgrond: van zijn hand verschenen wetenschappelij ke publicaties, die zo zeer de aandacht trokken, dat hem een leerstoel aan de Amsterdamse universiteit werd aan geboden. Om persoonlijke redenen had dr Van der Kamp deze aanbieding niet aanvaard. De heer H- Pieters sprak namens de Loge „La Compagnie Durable", waar van de overledene vele jaren bestuurs lid was. Met dankbaarheid gedacht deze spreker het vele, dat de overle dene in de besloten kring van de Loge en ook daarbuiten had verricht. De teraardebestelling werd bijge woond door vele vrienden van dr Van der Kamp. Voorts waren aanwezig de burge meesters van Domburg en Oostkapelle, afgevaardigden van de Koninklijke zangvereniging „Tot oefening en uit spanning" en de Openbare Leeszaal, van welke instellingen de overledene ere-lid was, van de Confrérie Sint Se- bastiaan, waarvan hij meer dan 50 jaar lid was, enz. De rector van het Stede lijk Gymnasium te Middelburg en de directeur van de Rijkskweekschool, aan welke beide onderwijsinrichtingen dr Van der Kamp jarenlang als leraar was verbonden, waren eveneens aan wezig. BLIJVENDE CONTACTEN Driedaags bezoek kweekte wederzijds begrip Twee-en-vecrtig leden van de Her vormde gemeente in Duisburg-Ruhrort hebben Maandag vanuit een touring car iets gezien van de schoonheid van het Walcherse landschap. Zaterdag waren zij, zoals gemeld, voor een drie daags bezoek uit West-Duitsland naar de Zeeuwse hoofdstad vertrokken en dit bezoek had op geen betere manier afgesloten kunnen worden dan met een rondrit over het eiland. De wijde en vlakke polders brachten de gasten, die in de 460-000 inwoners tellende Duitse indus<riestad wemig gelegenheid krijgen in contact met de natuur te komen, in ve.rukking. Tegen negenen stapte men in Mid delburg in de bus. De heer J. Jonker, scriba van de Herv. gemeente in Mid delburg, die niets onbeproefd heeft ge laten om het de gasten zo aangenaam mogelijk te maken, had een aantrek kelijke route uitgezocht, waarbij men de markantste plekjes van het eiland kon aandoen. Zo werd het eerst in Veere halt gehouden, waar de bezoe kers opgetogen raakten over de Arne- muidse vissersscheepjes in de haven, de oude geveltjes en de fraaie stad huistoren. Ook de Dom trok veel be kijks. In Domburg waagden enkele gasten zich in het zilte nat. Daar het reis schema niet al te veel speling toeliet, moest de kennismaking maar van kor te duur zijn. „Jammer dat we hier niet de hele dag kunnen blijven", klaagde een der deelneemsters en de ze klacht werd door de andere leden van het gezelschap eenstemmig over genomen. Dank zij de gastvrijheid van de Nederlands Hervormde gemeen te in Westkapelle kon hier de -coffiemaaltijd gebruikt worden. Aangrijpend was 't in de fraaie kerk het Duitse „Vater Unser" cn het Nederlandse „Onze Va der" te horen klinken uit tien tallen monden. Hier werd dat gene, dat Christenen waar ook ter wereld verenigt, op waardige wijze geaccentueerd. De heer Jonker bracht zijn dank over voor de vriendelijke geste van Westkapelle, hetgeen ook door hulp prediker Sanders werd gedaan. Ds W. Oosthoek, Hervormd predi kant, sprak een kort woord, waarin hij o.n. iets vertelde over de sn.ile we deropbouw in zijn gemeente. Hierna liet heJ' koor „De Lofstem", JAARVERSLAG 19S4 VERSCHENEN Aantal plaatsingen van voogdijpupillen in gezinsverpleging neemt toe Naarmate het werk van de Voogdijraad zich uitbreidt en grotere bekend heid geniet, wordt deze instelling meer en meer betrokken in de preventieve zorg voor de pupillen, zo blijkt uit het zo pas verschenen jaarverslag over 1954 van de Voogdijraad Middelburg, Deze zorg betreft o.m. het doen instel len van een psychiatrisch of psychologisch onderzoek, het doen afnemen van een beroepskeuze-test, bemiddeling by plaatsing in opleiding of betrek king enz. Ook wordt de hulp of het advies van de raad in toenemende mate ingeroepen by opvoedingsmoeilijkheden en in gevallen van huwelijksmoei lijkheden, waarbij de kinderen uiteraard nauw betrokken zijn. Zolang instellingen op dit gebied en goed functionnerende diensten ont breken, zal de Voogdijraad deze meer algemeen-adviserende en bemiddelen de functie wel moeten vervullen, zo wordt opgemerkt. Bij een goede do cumentatie en statistische verwerking der gegevens is het wellicht na ver loop van tyd mogelijk de behoeften op verschillend terrein te beoordelen. Het aantal ondertoezichtstellingen bevindt zich nog in stijgende lijn. Wa ren het in 1951 51 zaken en in 1953 74, in 1954 was dit aantal zelfs 80, omvattende 138 kinderen. Tot enige bezorgdheid geeft aanlei ding het feit, dat bijna de helft van de ondertoezichtstellingen gepaard ging met of gevolgd werd door plaat sing elders in een tehuis of internaat. Maar weinigen zijn in staat om te be oordelen of een pupil goed op zjjn plaats is, terwijl het toch van groot belang is, dat het verloop van een plaatsing buiten het gezin nauwkeu rig wordt gevolgd, dat de ouders ge regeld worden betrokken en ook blij ven bjj de opvoeding elders, dat een overplaatsing op het juiste moment geschiedt, dat ook bezoek en vacan tia goed geregeld worden. „Hopelijk zal de Kinderrechter bin nen afzienbare tijd in deze leemte willen voorzien", aldifs het verslag. In tegenstelling tot vorig jaar ver toont toepassing Van ontzetting ouderlijke macht een teruggang, na melijk van 22 tot 17 gevallen, waar bij het 27 kinderen betrof. Merkwaar dig is, dat deze maatregel vrijwel ge heel het karakter van „ingreep" heeft verloren. Er kwam namelijk geen en kel geval voor waarin beide ouders zich aan grove verwaarlozing of slecht levensgedrag schuldig maak ten. In stijgende lijn bevindt zich nog het plaatsen van kinderen in een te huis, in afwachting van ontheffing van de ouderlijke macht of voogdij (vorig jaar 26). Een groot aantal kinderen kwam in 1954 door bemidde ling van de Voogdijraad onder voogdij van een vereniging of van pleeg ouders, namelijk 84 (vorig jaar 51), waarby 23 kinderen, die tengevolge van de ramp hun ouders verloren. GEZINSVERPLEGING. Geconstateerd wordt, dat het aan tal plaatsingen van voogdijpupillen In gezinsverpleging in Zeeland toe neemt. In 1954 steeg het aantal pu- par geleden doctorsbul Mevr. ds. mr. BrusseJapikse jubileert in Rotterdam. Woensdag 29 Juni a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat mevrouw dr. mr. J. N. BrusseJapikse, gebo ren te Middelburg en thans wonen de te Rotterdam, aan de Leidse Uni versiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. De gouden jubilaresse werd in 1S80 te Middelburg geboren als dochter van de toenmalige directeur van de RHBS aldaar. Tdt de aanvang van haar academische studie in 1898 woonde zij in de Zeeuwse hoofdstad en ook na die tijd bleef zy er gedo micilieerd tot haar huwelijk in 1906. Het proefschrift, waarop mej. mr. Japikse op 29 Juni 1905 promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen handelde over de „strijd" tegen de verbruikscoöperatie in Duitsland. Mevr. Brusse is sedert haar huwe lijk als rechtskundig medewerkster verbonden aan de uitgeverij van haar man, W. L. N. J. Brusse Uitgevers maatschappij te Rotterdam, voorts was zij o.m. jarenlang lid van de commissie van deskundigen voor de meisjes-HBS te Rotterdam. pillen van 70 tot 94, het aantal gezin nen van 65 tot 81. Op 31 December 1954 waren 78 pupillen door Protes tantse en algemene verenigingen in gezinnen geplaatst en 16 door R.K. verenigingen. Het verslag maakt voorts melding o.a. van de werkzaamheden van de raad ten opzichte van persoonlijk heidsonderzoek, adviezen rechterlijke macht, pleegkinderenwet enz. Over het werk van de Voogdijraad als Raad voor de Kinderbescherming zegt het verslag: „Wij zullen ons niet meer kunnen beperken tot het nemen van beslissingen over een maatregel of advies in het individuele geval. Over de hoofden van de enkele honderden kinderen, waaraan wij jaarlijks onze bijzondere aandacht besteden, hoe be langrijk dit ook is, omdat dit de kin deren zijn, die het meest gevaar lo pen, zullen wij onze belangstelling ook moeten uitstrekken tot de duizenden kinderen in ons arrondissement, die niet op zo duidelijke wijze met ge vaar worden bedreigd. Vooral in een provincie als de onze, waar vele vor men van jeugdzorg en zorg voor de geestelijke volksgezondheid nog ont breken, zullen wij ons hieraan niet kunnen onttrekken". Extra drukte verwacht ra Vlissmgse haven t Door Antwerpse staking In verband met de In Antwerpen uitgebroken havenstaking zal by de N.V. Haven van Vlissingen rekening worden gehouden met te verwachten extra drukte, zo vernamen wij gister avond. Deze morgen zullen om te beginnen een coaster en een vrachtschip, die bestemming Antwerpen hadden, Vlis singen binnenlopen. In de loop van de dag zal nader bezien worden in hoeverre er extra schepen kunnen worden verwerkt. Secretaris Prot. Chr. Reclasseringsvereniging Tot secretaris van de afdeling Zee land van de Protestants Christelijke Reclasseringsvereniging is benoemd de heer P- van der Woude te Middelburg. Deze benoeming houdt verband met het overlijden van de heer J. Lorier. De heer Van der Woude zal voorlopig het secretariaat waarnemen, terwijl de heer J. Suurmond, eveneens te Mid delburg, thans werkzaam als reclasse- ringsambtenaar, het bureau en de ad ministratie zal beheren. Eervol ontslag Bij beschikking van de minister van verkeer en waterstaat is aan de admi nistratief ambtenaar 2e kl., met de persoonlijke titel van rijksinspecteur van het verkeer 2e klasse, C. L. de Smidt, in vaste dienst bij de Rijksver keersinspectie, ter standplaats Ter- neuzen, met ingang van 1 Juli 1955 op zijn verzoek eervol ontslag als zo danig verleend. (Advertentie) onder leiding van cantor-organist K Kettner, zich in het kerkgebouw he ren. In voortreffelijk Nederlands wer den enige liederen gezongen, waarna het optreden voor de kerk nog eens werd herhaald- TEGENBEZOEK. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, dat een aantal leden van de Middelburgse Hervormde gemeen te t.z.t. een tegenbezoek aan Duisburg brengt. Bovendien staat het vrijwel vast, dat Pfarrer Vetter de op Wal cheren te houden kerkendag zal bij wonen. Algemeen was men het er over eens, dat het driedaags bezoek heeft bijgedragen tot goed wederzijds begrip en dat er banden zijn gelegd, die rei ken tot over de grenzen. VANDAAG: Vlissingen Al'hambra „08/15", (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor; ..Geef dat kind een kans", (alle leeftijden), 20 uur. Goes Grand: „Tot de laatste kogel", (14 jaar), 20 uur. Middelburg Electro: „Het uur voor middernacht", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Miniatuur Walche ren", 10—24 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2