KA PPIS EN DE WEERMAKERS LEZERS SPORT- -i Daar ging de ieide LUCTOR KANSHEBBER IN DUEL MET VIOS OM DE KOP VAN 2B DONDERDAG 23 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWS KORFBALPROGRAMMA Zal K.V.L. Swift IV van de troon stoten in 3 A? De wedstrijd, die het korfbalpro- Ïramma voor Zaterdag: bevat, is Vios- uctor, de strijd tussen de beide lei ders van de tweede klasse B. De thuisclub zal alle moeite doen om die opmars van de Terneuzenaren te stuiten, doch wij houden het wat de uitslag: betreft, maar op Luctor. K. V.L.-Swift 4 in de 3e klasse A is evenmin van belang: ontbloot. De Mid. delburgers zouden hun fraaie koppo sitie wel eens aan de Koudekerkena ren kunnen verliezen, want KVL is op eigen terrein tot grote prestaties in staat. In de le klasse wil Scarn- polo de aansluiting met de kopgroep niet verliezen. Winst op Zeelandia is dan ook wel te verwachten. Tjoba gaat in Yerseke een zware strijd te gemoet. Een puntenverdeling tegen Volharding zou al gunstig zijn voor de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren. Swift kan bij het bezoek van De Poel op de volle buit itekenen. Top moet in de 2e klasse A de strijd tegen Vios 2 in Arnemuiden tot een goed einde kunnen brengen. Elto zal in Middelburg bij Swift 3 revanche willen nemen voor de thuis geleden nederlaag. Onmogelijk is zulks niet. In 2 B werd Vios-Luctor reeds aangestipt. Vitesse krijgt hier Dios op bezoek en ondervindt ver moedelijk weinig moeite om van de ze ploeg te winnen. Atlas zal in 3 A alles o"p al les zetten om Madjoe '55 te verslaan, waarop dan ook wel kans bestaat. BKC is sterker dan Stormvogels en houdt de winst in Breskens. In 3 B wordt niet gespeeld. In 3 C gaat Tjo ba 2 thuis zijn positie versterken ten koste van Zeelandia 2. Blauw Wit doet hetzelfde, maar dan met Togo 3 als slachtoffer. Volharding 2 heeft in de 3e klasse D niet veel gevaar te duchten van Luctor 2 en de winst zal wel in Yer seke blijven. Ook Elto 2 behoeft niet te vrezen, omdat het sterker geacht mag worden dan Vitesse 2. dat de Kapellenaren ontvangt. Blauw Wit 2 zal er niet in slagen ook maar een deel van de punten op Olympia 2 te veroveren. Ook gedurende de week wordt weer gespeeld. Vrijdag 24 Juni, van daag, zullen BKC en AKC vermoe delijk de punten delen. Op 29 Juni spelen deze ploegen de returnmatch, maar dan hebben de Aardenburgers A.Z.V.V. heeft goede promotiekansen. „A.Z.V.V." heeft Zaterdagavond in de promotiecompetitie door een wel sprekende 5-1 overwinning op „Veere I" haar promotiekansen aanmerke lijk versterkt. De Axelaars hadden reeds na 10 minuten een mooie voor sprong behaald door De Ruijter en F. Jansen. De gasten maakten daarop een tegenpunt, doch de roodwitten wisten nog voor de pauze door rechts, buiten Haalc de score op 3-1 te bren gen. Ofschoon in de tweede helft de gasten het voordeel van de wind kre gen bleven de Zeeuwsch Vlamingen sterker en drukten dit door een twee tal doelpunten van midvoor Jansen uit. „A.Z.V.V." heeft zich door deze zege weer aan de kop van de rang lijst geplaatst met 8 punten uit vijf wedstrijden. De Axelaars moeten nu op Zaterdag a.s. nog te Veere tegen dezelfde club uitkomen. Aan een ge lijkspel heeft A.Z.V.V. juist voldoende om te promoveren. No. 2 in deze pro motie-competitie is Goes IV dat met eveneens 8 punten reeds is uitge speeld. RONDE VAN OSSENDRECHT Dinsdagmiddag werd te Ossendrecht voor de 18e maal een wegwedstrijd verreden nu voor amateurs en onaf- hankelijken. P. Maas uit Pindorp won de wedstrijd. J. Westdorp uit 's Hee- renhoek werd 4e J. van Roo uit Scho- re plaatste zich 9e. de beste papieren. Dinsdag 28 Juni treffen in 3 D de teams van Swift 5 en Zuidwesters 2 elkaar, hetgeen de hoofdstedelingen winst kan opleve ren. De dag daarop gaat in 3 A Ani mo 2-Atlas, met de beste kansen voor de Rithemers. Programma Het programma luidt: Zaterdag 25 Juni: le klasse: Scam- polo-Zeelandia, Volharding-Tjoba, Swift-De Poel; 2e klasse A: Top-Vios 2, Swift 3-Elto; 2e klasse B: Vios- Luctor, Vitesse-Dios; 3e klasse A: Atlas-Madjoe '55, BKC-Stormvogels, KVL-Swift 4; 3e klasse C: Tjoba 2- Zeelandia 2, Blauw Wit-Togo 3; 3e klasse D: Volharding 2-Luctor 2, Vi tesse 2-Elto 2, Olympia 2-Blauw Wit 2; Adspiranten: A: Swift A-de Poel; B: Swift Lenig-Swift Kwiek; C: Vios- Luctor, Volharding-Olympia. Vrijdag 24 Juni: 3 A: BKC-AKC; Dinsdag 28 Juni: 3 D: Swift 5-Zuid- westers 2; Adsp. A: Swift A-Swift B; B: Swift Vlug-Animo B. Woens dag 29 Juni: 2 B: Zuidwesters-KVL; 3 A: BKC-AKCAdsp. A: Tjoba-De Poel. Donderdag 30 Juni: Adsp.: Zuidwesters A-Swift Kwiek. 34. Bij het ingewikkelde ap paraat, dat hij en zijn broer op de Kraak hadden ge bouwd, keek Arnoldus aan dachtig naar een wijzer, die traag ronddraaiöte. Hierop kon hij blijkbaar zien, hoe ver de weerbol nog van het aardoppervlak was verwij derd. „Ze zijn nog maar op 30.000 meter hoogte. Bartol- dus", zei hij „en ze vallen steeds sneller. De val zal nu wat afgeremd moeten wor den. anders gaat de bol stuk". .Ik zal het ze zeggen" zei Bartoldus. Hij schakel de de zender in en op het zelfde ogenblik verscheen zijn beeld weer binnen de bol op het scherm. „Hallo, hallo 1" klonk zijn stem. „Zendstation Kraak roept vallende bol. OVER!" „Ja, ja!" riep Kappie, die evenals de Maat nog steeds gewichtloos in de ruimte spartelde. „Wat is er?" „U moet de val van de bol afremmen", antwoord de Bartoldus. „anders komt U veel te hard neer en gaat de bol stuk. Haal dus de anti-gravitatiehefboom over.... OVERl" Kappie wist nu zo langzamerhand wel, welke hef- boom te komen, maar zijn uitgestrekte 1 boom hiermee bedoeld werd, maar nu deed zich een deze net niet bereiken, nieuwe moeilijkheid voor: hoe kwam hij er bij, nu hij hulpeloos in de lucht hing? Met armen en be nen in het rond zwaaiend, probeerde hij bij de hef- f Advertentie) weet Baby's huidje moet soepel en sterk worden. Daarvoor zorgt de medici- nale. vochtabsorberende ZWITSAL BABYPOEDER Herinneringen aan de Stoomvaart Mij „Zeeland'' Oudgediende aan het woord Ieder heeft natuurlijk gelezen dat de Koninklijke Maatschappij Zee land op 10 Juni jl. haar tachtig jarig jubileum vierde. Ik wil hier niet het wel en wee be schrijven, maar het wordt straks 40 jaar geleden dat ik ook een van de Zeeland-mannen was, dus kan ik er over meepraten. Als bootwerker ver diende ik toen goed geld d.w.z. als je de handtn uit de mouwen kon steken; er was dan ook met zg. smak (baga ge) nog een zakcent er by te verdie nen. wij verdienden 25 cent per uur en Zondags 30 cent Niet gek destijds. De uren, die je werkte waren soms 15 per dag. Daar keek je niet naar; dat was nu eenmaal de tijd. Een pak je tabak koste 5 cent, 11 half onsjes voor 45 en een biertje 5 cent, maar je kon geen blaasje nemen als er te werken was. Altijd spoed. Ook dat kan ik mededelen dat bij eventuele treinvertraging of mist de centen door gerekend werden; het was dan ook geen krenterige maatschappij. Waar de Kon. Maatschappij Zee land de meeste reclame en naam mee maakte dat was met het vertrouwen 's morgen 5 uur binnen en ook 's avonds half zeven, weer of geen weer d.w.z. storm of mist of ook ijs. De boot was er; 't moeilijkste was met mist in de haven te komen. De haven had toen maar 1/3 van de breedte van nu. Eenmaal binnen zijn de ging er een zucht van verlichting op: de mailboot ia binnen. De mail boot d.w.z. de postboot want mail is post, en dat was soms niet mis. Ik heb meegemaakt dat er 2380, die-en twintig-honderd en achtig zakken Amerika post waren van 75 kg. Ik werkte destijds onder de directeur mr. de Meester, walcommandant de heer Lukas en mijn onmiddelijke chef de heer de Lege, die nog als tachtig jarige kaarsrecht door Vlissingen wandelt. Maar nu wat anders: waar om is de Kon. Maatschappij Zeeland uit Vlissingen naar Hoek van Hol land verhuisd? Gesteld dat U een zaak had, welke met verlies werkte te weten bovengenoemde maatschap pij of met eventuele subsidies enz. van het Rijk, en U was door omstan digheden verhuisd en uw zaak bracht nu grotere winsten op, zou U dan te rug gaan om weer met verlies te gaan werken in Vlissingen. Nu daarom begrijp is die verhui zing. Ik mag besluiten met de Kon. Maatschappij Zeeland te feliciteren met haar 80 jarig jubileum. Vlissingen F. K. GAZAN Bazinne In de krante van vlé weke schrieft een vrouwe uut Oostkapelle da ze in een wienkel ier in de stad wier an- gesproke as bazinne. Ze is daerover beledigd en meent, as me pries stelle op de Zeeuwse kleredracnt, dat me ulder dan niet minder moete achte as een burger en da me ze fesoendelijk an moéte spreke. Mee dat leste bin me 't natuurlijk glad eens, mè ik be- griepe nie wat er vó minachtends of onfesoendelijks is gelege in het woord bazinne. Ik docht dat bazinne zo vé wil zegge, as, de vrouwe van de baas, een titel, die de meeste me vrouwen ulder eige nie kunne per- mitere. En oe is dat noe in de boere- stand, spreke ze dae mekare an mee meneer of mevrouw? Zegge ze dae tegen een errebeier of een knecht meneer of tegen een errebeiersvrou- we of tegen de meid, mevrouw of juf frouw? Ik g'loof d'r niks van. Ik stelle vé pries op de mooie Zeeuwse kleredracht, me ook op het daebie orend spraekgebruuk en het zou me spiete as een van beië ver- lore gieng. Laete me dus bluve zegge baas en bazinne, dae is niks vernede rends in en wordt d'r ook zeker nooit mee bedoeld. Middelburg. NOM. JEWANNES. De zeewering te Zoutelande Daar te Zoutelande de duinen ter plaatse van de Langstraat-Kerkplein- Westkapelse weg aanmerkelijk ver breed zullen moeten worden, heeft dit ten gevolge, dat verscheidene huizen, die aan de voet van het duin staan moeten worden afgebroken. Dit zijn onvermijdelijk te maken on kosten, want hierdoor zullen voor et telijke gezinnen nieuwe huizen ge bouwd moeten worden. Nadat deze verbreding der Zeewe ring heeft plaatsgevonden, zal ook de weg langs de voet dér zeewering ver legd moeten worden, waarvoor ook vele huizen moeten worden afgebro ken. Getracht dient te worden, van het aantal der af te breken huizen zoveel mogelijk te beperken, om de onkosten aan afbraak en heropbouw op andere plaatsen en ongerief voor de bewoners zo gering mogelijk te doen zijn. Bij het aanleggen van de geprojec teerde. nieuwe weg langs de voet der nieuwe zeewering zal er voor gezorgd moeten worden, dat er geen onover zichtelijke bocht ontstaat door de, het uitzicht belemmerende muren van de toren der N.H. Kerk en tevens moet de geprojecteerde weg zo ver mogelijk van de ingang der kerk ver wijderd zijn ter voorkoming van on gelukken. Door de wegverlegging niet te la ten beginnen ter hoogte van het ge meentehuis, maar bij het huis voorbij de pastorie kan de nieuwe weg met een goed overzichtelijke flauwe bocht om de kerk gelegd worden. Door het aanleggen van de weg volgens voor gaande opgave zal bespaard worden de afbraak en opbouw op andere plaatsen van gemeentthuis, pastorie en nog enige particuliere woningen en tevens zal zo min mogelijk het oude aanzien van dit gedeelte der ge meente worden aangetast en onnodi ge onkosten en ongerief vermeden worden. In de hoop, dat B. en W. der ge meente Zoutelande dit schrijven in overweging zullen willen nemen., BREDA, Een gedurende 30 jaren „geregel de" badgast van Zoutelande. Uitslagen zomeravondvoetbal. De uitslagen van de wedstrijden, die in het tijdvak 13 tot en met 18 Juni voor de Zeeuwse zomeravond voetbalcompetitie werden gespeeld, luidden als volgt: Rayon Middelburg: StavastPin gelaars 24. Rayon Vlissingen: G.P.CW.V. V 9—3; S.B.L.V.P.V.S. 1—9; Coal '52—V.A.W. 1—1. Rayon Goes: afd. A: Keurings dienst ZeelandCombinatie _NS. II 7—3. Afd. B: De ZonGemeentewer ken 18; S.C. FordCombinatie N.S. I 1—5; P.T.T.—Euphonia 2—2. Rayon Sas van Gent: O.N.A. Sasse Boys 61. T.T.-circuit te Assen Het nieuwe circuit van Drente, waar op 16 Juli a.s. de Grote Prijs van Nederland zal worden gehouden, is gereed gekomen en zal Donder dag 7 Juli officieel worden geopend door de burgemeester van Assen, de heer H. J. de Dreu. Voor de races heeft zich inmid dels ook D.K.W. aangemeld. De Duitsers zullen met drie rijders, wier namen nog niet bekend zijn, Uitkomen. In totaal zijn thans 55 inschrij vingen binnengekomen, waarvan 13 voor de zijspanklasse. In deze laat ste klasse zullen o.m. de Duitsers Schneider en Noll, de Engelsman Oliver, de Franse kampioen Drion, de Belgische kampioen Deronne, de Engelsman Smith, de Duitser Faust starten. Pennington Nederlands golf-kampioen Onder grote belangstelling is op de banen van de Rotterdamse golf club de wedstrijd gespeeld om het beslo ten golfkamploenschap van Neder land voor professionals (heren), waaraan de Harlequin Cup is verbon den. Winnaar werd C. Pennington van de Hilversumse golf club met een to taal van 142 slagen (71-71). B. Koudijs van de Rotterdamse golf club klasseerde zich tweede met een to taal van 144 slagen (74-70) en Ge rard de Wit van de Haagse golf en country club eindigde als derde met 146 slagen (74-72). Piet Witte (golfclub ,,De Dommel") moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. ROME 1960 Al is het nog maar 1955, het Internationaal Olympisch Co mitédat in Parijs vergaderde moest de beslissing nemen, wel ke plaats de Spelen van 1960 mag gaan voorbereiden. Zoals men weet valt deze eer aan Rome te beurt. Dit wordt de eerste maal, dat Italië de O.S. binnen de grenzen krijgt. Daartoe beschikt de stad Rome over eenprachtig sta dion, het Eoro Italico. De data voor deze spelen zijn nog niet definitief vastgesteld. Aange nomen mag worden, dat de keu ze zal vallen op de weken, ge legen tussen 80 Juli en 15 Au gustus 1960. Het Foro Italico ligt vier km ten Noorden van Rome's centrum. Het hoofdsta dion biedt plaats aan 100.000 toeschouwers. Het is in moder ne stijl gebouwd, fraai en prac- tisch ingericht. Alle tribunes zijn onoverdekt. Dit risico kon worden genomen dank zij het hete klimaat van Rome en de geringe regenval. Vlak bij dit stadion ligt een uitstekend zwembad, dat nog niet geheel gereed is. De tribunes van deze accommodatie zijn berekend op 20.000 kijkers. Dicht in de buurt van het Foro Italico zijn er bo vendien enkele overdekte zwembaden als oefengelegen heden. WEL GELD, GEEN ZORGEN De wielerbaan is thans reeds in aanbouio. De roeiwedstrijden worden op het meer van Gastel Candolfo gehouden en de zeil wedstrijden in de baai van Na pels. Op 1600 m afstand van het stadion komt het Olympisch dorp, dat 6000 athleten zal huisvesten. Het is gelegen aan de oever van de Tiber. Elders zullen ongeveer 2000 vrouwelij ke athleten worden onderge bracht. De verblijfkosten per dag en ook voor officials zullen ongeveer 20 bedragen. Dat is weinig, gezien althans het bedrag van Helsinki (f 2If) en de som, die men zich aan vankelijk in Australië had voor gesteld (f 32), maar waarop 'van vele zijden critiek is uitge oefend! Misschien wat optimis tisch berekend? Wat de finan ciën aangaat, zo hebben de Ita lianen medegedeeld, zijn er geen zorgen. Hel Italiaans Olympisch Comité werkt name lijk samen met. de voetbalpool. Voor ongeveer 16 milliard lire is reeds in de bouiv van ver schillende accommodaties ge ïnvesteerd. Men ziet: Italië was reeds terdege voorbereid! Het lijkt er dan ook op, dat de orga nisatie keurig zal worden. NIET OLYMPISCHE GESTES Toch stond in het geheel niet bij voorbaat vast welk land de Spelen zou krijgen. Er was een scherpe „strijd" aan de gang Lausanne, Detroit, Rome, Boe dapest, Mexico en Brussel wa ren daarin de voornaamste par tijen. Daarbij kregen de Zwit serse autoriteiten op een gege ven moment een wat koude douche te verwerken. Van de zijde van het I.O.C.-bestuur werd namelijk medegedeeld, dat het niet tot de standing van de kaleidoscoop Olympische beweging hoorde, dat de leden van het I.O.C. van Zwitserland fraaie dozen met bonbons kregen toegestuurd! Eenzélfde verwijt kreeg Detroit te horen. De Amerikanen zijn zo men weet zakelijk. Daarom hadden zij elk I.O.C." lid een miniatuur-auto toege stuurd met de mededeling, dat wanneer de Spelen van 1960 in Detroit zouden worden gehou den, de leden van het comité daar ieder een eigen auto met chauffeur ter beschikking zou den krijgen en bovendien een tolk! Zó gretig ts men in deze landen-met-de-harde-valuta dus op de Spélen! Maar de I.O.C.-leden hebben 'een ver standige weg bewandeld door Rome de toewijzing te geven. DEFINITIEVE INDELING Het is nu 2 X 18 in de hoofd klasse en 3 X 15 in de eerste klassen van het betaald voet bal. Dezer dagen heeft het be trokken sectiebestuur met af gevaardigden van hel meren deel der 81 betalende clubs ver gaderd. Van de 61 vertegen- ruoordigde verenigingen waren er 25 vóór en 36 tegen deze in- deling. Maar het bestuur vond geen aanleiding tot herzietiing. De meeste bezwaren nu waren gericht tegen de 3 X 15 eerste klussers. De reden van deze in deling, waarin alle tweede- en derde klassera, die gaan beta len, over één kam worden ge schoren, zijn o.a. moeilijkheden als verre reizen en in verband daarmee de financiën. Er zijn echter vele stemmen opgegaan, die er voor pleitten de betalen de clubs uit het lager voetbal in een betalende tweede klasse in te delen. Voornamelijk uiter aard van de zijde der huidige eerste klassers, die niet meer boven de beruchte streep uit kunnen komen. Hun belangen zijn anders dan die van de twee de en derde klassers, waartegen zij straks zullen uitkomen, dat behoeft verder geen betoog. Maar de belangen van de laat ste groep worden toch wel zeer slecht gediend als deze ploegen tezamen in een betaalde tweede klasse zouden-komen! NU DE AMATENRS Het zal dan ook maar het beste zijn, dat men berust in deze in deling. De tweede en derde klassers, die straks plotseling op zulk een hoog niveau komen te verkeren, hebben een kans zich dit waardig te tonen. En sommigen zullen zeker slagen. Bovendien hebben de eerste klassers van thans volgend sei zoen een behoorlijke gelegen heid om over te gaan naar de dan opnieuw te vormen eerste divisie, als gevolg van de in stelling van de ere divisie van 18 ploegen. Anders is het ge steld met het amateurvoetbal. Daar weet men thans nog niet wélke mogelijkheden er liggen. Wél is zo goed als zeicer, dat er een eerste klasse van in totaal 36 chtls komt, 3 X 12. Aange nomen deze indeling, zijn er reeds clubs zeker van hun plaats in deze klasse. Dat is in eerste instantie Brobantia, de enige eerste klasser van thans die niet betaalt. Ten tweede dé clubs, die nu op dc drie boven ste plaatsen van elke afdeling staan en hiervan reeds zeker zijn. Om de plaatsen in deze nieuwe eerste klassen zullen misschien nog wel beslissings wedstrijden moeten worden ge speeld. Derde- en vierde klas sers zijn ook niet zeker van hun zaak. Er is meer gelegenheid tot promotie, dat weet 'men nu wel, maar hoe? Het spoedig bekendmaken van de indeling is dan ook een gebiedende eis. FiSUlUUMTVn s-\ riruv». U4PV DTID; 'LTOT T door MAJRY BURCHELL 43 Tante Lena, die de meeste jonge- mensen naar haar nichtje beoordeel de, geloofde dat, wanneer een jong knap meisje zich los wilde scheuren uit Londen, de enige reden da,arvoor 'n geschikte gezondheid kon zijn, wat de noodzaak van „opkweken" mee bracht. Bij gevolg beschouwde ze Ho pe als een herstellende zieke die veel slaap, veel rust en een behoorlijke portie gezonde en lekkere boerenkost- jes nodig had. Zonder een herstellende zieke te zijn, merkte Hope dat dit juist was wat ze nodig had. In ieder geval ge noot ze zeer van deze leefwijze. Bovendien ontbrak tante Lena elke vorm van nieuwsgierigheid. Ze toon de in ieder geval niet de minste be hoefte te weten wat Hope van plan was met haar leven aan te vangen, wat ze had uitgevoerd voordat ze in haar huisje kwam en of ze twee, of vijftig mannen in haar leven had ge kend. Misschien trok ze haar eigen conclusies wanneer Hope wat al te nadenkend keek, maar dan hulde ze zich toch in een zwijgzaamheid die haar nichtje als de eerste tekenen van seniele aftakeling zou hebben be schouwd. En dit stelde Hope meer op prijs dan een van de andere voordelen aan het leven met tante Lena verbonden. Tijden lang had ze haar gevoelens voor dan weer deze dan weer die, verborgen moeten houden. Zelfs met de kinderen was het niet mogelijk ge weest helemaal natuurlijk te zrjn. Bridget had een goed opmerkings vermogen en daar ze gevoelig van aard was, maakte ze zich overdreven zorgen wanneer ze dacht „dat er iets keur voor vrolijke, uitgesproken vra- mis was", terwijl Tony met zijn voor gen en commentaren, best in staat was vérgaande conclusies te trekken uit een losse opmerking of blijken van zorgen of verdriet. Tien dagen van ongedwongen rust zonder schokkende gebeurtenissen bij tante Lena hadden Hope's evenwicht vrijwel tot normale vorm hersteld. En hoewel ze diep in haar hart be sefte, dat haar problemen nog steeds op oplossing wachtten, was ze toch in staat die problemen maar wat op de achtergrond te laten, terwijl ze ondertussen het belang van een rus tig bestaan, het genieten van mooi weer en het behandelen van belang rijke onderwerpen als „hoeveel men sen mogen er aan een ei komen voor het wordt gegeten" overwoog. Hope schreef die middag zorgvuldig de da tum op haar eieren, legde ze in een schaal en slenterde toen de tuin in. Het was een zoele warme middag, met heldere zonneschijn en een zacht, traag briesje. Ze ging ln de schom melstoel zitten en wiegde lui op en neer, de grond net genoeg met haar voet rakend om de lichte beweging in stand te houden. Richard was toch een schat geweest die laatste keer dat ze hem had gesproken. Haar ge dachten hielden zich loom en met te dere gevoelens met hem bezig. Dat waren toch heerlijke dagen ge weest samen voor die ellende met dat geld begon... Wanneer hij geld ge wonnen in plaats van verloren had met dat gokje, zou dit alles nooit zijn gebeurd. Ze zou gelukkig met hem verloofd zijn gebleven en Errol zou zelfs nooit de kans hebben gekregen haar te vertellen dat hij van haar hield. De gedachte aan Errol verbrak haar lome mijmeringen en een ogen blik hield ze op met schommelen. Toen zette ze zich stevig af met haar voet. Ze wilde nu niet aan Errol den ken, maar aan Richard. Natuurlijk had Richard niet mogen doen met dat geld wat hij had ge daan. Maar ze had dat hem verge ven, had het begrepen toentertijd, het was niet nodig dat nu weer op te ra kelen. En toen hg het gevoel had dat hij een huwelijk op zo'n smalle finan ciële basis niet aandurfde was dat natuurlijk niet heel fraai, maar wel begrijpelijk. Bovendien was het voor namelijk om haar zelf geweest. En trouwde je per slot van rekening met een man om zijn prachtige karakter eigenschappen of omdat je hem lief had? Prachtige eigenschappen? Die had Errol. Dat dachten de kinderen ten minste en merkwaardig genoeg oor delen kinderen vaak juist. Hij zou de kinderen hebben. Dat zou hem helpen om over de moeilijk heden heen te komen. Of niet? Zou den ze niet doorlopend aan haar her inneren? Maar hij had gezegd dat ze zelf moest kiezen. Ze mocht het alleen van haar eigen standpunt bekijken. Hg wilde haar geluk. De schommelstoel lag nu bijna stil, niet omdat Hope zo diep in gedach ten was, maar omdat ze bijna sliep. Het was niet verstandig om midden in de grootste beslissing van haar le ven in slaap te vallen. Maar het was zo warm, zo stil en zo vredig. En toen sloot Hope haar ogen en weldra stond de schommelstoel hele maal stil. Ze droomde dat ze over een groot weiland met een heg aan de ene kant liep. Ze kon de sterke zoete geur van de klaver, die warm was van de zon, ruiken en ver boven haar hoofd zoemde een vliegtuig, Inconse-1 quent als dromen kunnen zijn, wist ze dat zich in dat vliegtuig iets be langrijks bevond. Haar ouders Errol Tamberley? Ze wist het niet. En nu ging het vliegtuig landen in het veld aan de andere kant van de heg. Ze zag het niet daadwerkelijk landen, maai het moest zijn neerge streken, want daar stond Errol aan de andere kant van de heg en wenk te haar glimlachend toé. Met een intens geluksgevoel begon ze naar hém toe te lopen. En toen was daar opeens Richard en versper de haar de weg. En hg glimlachte eveneens. En terwijl ze óp Errol toe snelde, was het Richard die haar in zijn armen opving en haar kuste. Het was die kus die haar wekte. En toen vroeg ze zich even af of ze misschien toch nog droomde, want daar stond Richard naast haar en lachte en kuste haar precies als in de droom. „Wat. Richard, ben jg hier!" ..Blij me te zien?" Ze antwoordde niet direct omdat verontwaardiging en teleurstelling om de voorrang streden. „Word eens wakker!" Hij schudde haar zachtjes en lachte. „Ben je niet blij me te zien?" En toen vond ze haar stem terug. „Neen, Richard, dat ben ik niet. Wat doe je hier? We hadden afge sproken dat je hier niet heen zou ko men". .O, maar dat was toch onzin". Hij lachte. ,,En doe nu maar niet net of je het naar vindt dat ik je eindelijk I heb gevonden, net als de minnaar uit het sprookjesboek. Je weet niet hoe 'n moeite het me heeft gekost om Enid je adres te ontfutselen, maar „Het was nergens voor nodig om Enid het adres te ontfutselen". Ho pe's stem klonk kleintjes en koud en heel ver af in haar eigen oren. „Jg en Errol hebben allebei op erewoord beloofd, niet te trachten mijn beslis sing te beïnvloeden". „Op ons erewoord! Lieveling, doe niet zo dwaas. Het lijkt wel een af spraak tussen schooljongens. Op die manier regel je de toekomst van vol wassenen niet. Als jij niet weet waar je geluk ligt. dan weet ik het wel. En ik ben hier gekomen om je dat te vertellen en deze keer zul je me niet afschepen. Ik heb een speciale volmacht in mijn zak Is dat man nentaal of niet?" en hg lachte en kuste haar. Maar Hope worstelde zich los en ontwikkelde daarbij zoveel kracht dat ze hem achterover in de schom melstoel deed tuimelen terwijl ze zelf overeind sprong. „Je had het beloofd. Richard! Je hebt me je erewoord gegeven dat je me niet zou lastig vallen voordat ik mijn besluit had genomen. Errol heeft me zijn woord ook gegeven, en hg heeft het gehouden. Hij zou er niet over denken het te breken. Hij zou wild van verlangen kunnen zgn om hier te komen en me te dwingen te doen wat hïi wilde, maar hij zou nooit zgn woord breken. iWordi vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 9