Kamer besprak enige van het Burgerlijk wijzigingen Wetboek Kilo's slanker BonKorets DR. J. SCHOUTEN, VOORZITTER A.R. PARTIJ, AFGETREDEN ZEEUWS PAVILJOEN OP „E 55" GOUDEN JUBILARIS BODDAERT KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN Blijf meester Amsterdamse Beurs IVOROL: De Tandpasta van standing PROVINCIALE ZEBÜWSE COURANT DONDERDAG 23 JUNI 1955 BEVOEDHEDEN VAN OUDERS Onder toezicht stellen van kinderen niet langer dan twee jaar (Van onze parlementaire redacteur) Uitvoerig heeft de Tweede Kamer zich Woensdagmiddag beziggehouden met een wetsontwerp tot wijziging van enige bepalingen van het Burgerlijk Wetboek en van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering betreffende het onder toezicht stellen van kinderen. De bedoeling van dit ontwerp is, de beide wetboeken bij het gegroeide levende recht aan te passen en tevens de bezwaren te ondervangen, die ge legen kunnen zijn in de plaatsing van een kind buitenshuis in geval van het onder toezicht stellen zonder een daartoe strekkende beschikking van de kinderrechter, alsmede in de onbeperkte duur dier plaatsing. Vooral de vrouwelijke Kamerleden kwamen in actie, want behalve de heer Verkerk (A.R.), Lemaire (K.N. P.) en Van Rijckevorsel (K.V.P.) voerden de dames mej. Zeelenberg (P.v.d.A.), mevrouw Lips-Odinot (C. P.N.) en jonkvrouwe Wttewaal van Stoetwegen (C.H.) het woord. In hoofdzaak gingen zij met het door de minister van justitie, mr. Donker, voorgestelde accoord, al sprak mej. Zeelenberg van een nood verband voor een scheefgegroeide toe stand en al waren de overige spre-' kers en spreeksters niet zo bijster enthousiast over de inkrimping van de bevoegdheden der ouders. Minister Donker noemde als aan leiding tot de indiening van het wets ontwerp de ontwikkeling, die de ge zinsvoogdij in de loop der jaren heeft genomen en met name de grote vlucht van de plaatsingen buitenshuis. Van verschillende kanten, zo voer de hij aan, is bij die plaatsingen de in schakeling van de kinderrechter be pleit. Deze vorm van het onder toe zicht stellen heeft een geheel ander karakter dan ontzetting of onthef fing uit de ouderlijke macht. Zy is veel milder in wettelijk opzicht, maar in de praktijk is er voor de ouders niet zo heel veel verschil. Zy voelen althans deze verschillen niet, zodat de inperking van de bevoegdheden der ouders niet zo zwaar hoeft te worden genomen. Fenny ten Bosch in tweede ronde van Wimbledon Doris Hart sterkste favoriete. De Nederlandse speelster Fenny ten Bosch heeft in de eerste ronde van het damesenkelspel der interna tionale kampioenschappen van Wim bledon een gemakkelijke zege be haald op de Engelse mevrouw V. E. A. Morris (6—1, 6—3). Zij behaalde dit succes door een accurate service, goed volleren en een opvallend harde drive. In de tweede ronde zal zy nu uitkomen tegen één van de beide En gelse dames Harrison of Knapp. Ondertussen heeft Doris Hart zich op deze eerste dag van het dames- enkelspel aangediend als één van de sterkste favorietes voor de titel. Haar spel steeg tot grote hoogte in de wed strijd tegen mevrouw Hopman, echt genote van de manager van het Au stralische daviscupteam. Doris won gemakkelijk: 61.60. Veel indruk maakte ook het spel van de Amerikaanse mevrouw Be verly Baker-Fleitz, die de Duitse speelster Inge Pohmann binnen het half uur met 60, 62 versloeg. An gela Mortimer, de hoop van Enge land op een finaleplaats, een luxe, welke het land na afloop van de oor log nog niet heeft gekend, won van de Nieuw-Zeelandse Luxton met 60, 62. Louise Brough, Wimbledon kampioene in 1948, 1949 en 1950 ver sloeg de Engelse speelster Rosemary Walsh met b0. 62. Men geeft Louise Brough de meeste kans om in de finale tegenover Doris Hart te ko men. Min of meer verrassend was de ne derlaag van Par Ward in de tweede ronde tegen de kampioene van Ber- muda mevrouw Heather-Brewar. Na 46, 63 leidde Pat Ward in de be slissende set met 52. Maar het En gelse meisje, dat enige tijd geleden het dames enkelspel van de Italiaanse kampioenschappen won, moest buk ken voor de golf van goed geplaatste groundstrokes van haar tegenstand ster, die linkshandig is. De match duurde 1% uur in warm zonnig weer en toen mevrouw Heather met 86 de beslissende set had gewonnen, ver lieten beide tegenstandsters uitge put de baan. Promotie-wedstrijd tussen Olympus en E.M.M. In Sportweek Souburg Tonido II, Olympus en E.M.M. heb ben zich in de afdeling le klasse he ren (handbal) sterke ploegen ge toond. Aanvankelijk stond Tonido II aan de kop met een voorsprong van twee punten, maar Olympus en E.M. M. hadden een gemakkelijke kans nog gelijk te komen met Tonido II, want beide ploegen moesten nog een wedstrijd spelen, namelijk tegen Ma rathon III. Dit tweetal kanshebbers zou deze wedstrijden zonder twijfel gewonnen hebben. Marathon III trok zich echter terug, waardoor Olympus en E.M.M. nog gemakkelijker in pun- tenaantal met Tonido n gelijk kwa men. Ondertussen kan Tonido niet promoveren omdat Tonido I reeds in de districts 2e klasse speelt. Er zal dus een beslissingswedstrijd tussen EMM en Olympus nodig zijn om te bepalen wie zal promoveren. Deze beslissingswedstrijd, die op neu traal terrein gespeeld moet worden, wordt Donderdagavond in het kader van de Souburgse sportweek gehou den. De beslissingswedstrijd komt in de plaats van de reeds vastgestelde wedstrijd Marathon-Olympus. Het buitenshuis plaatsen en onder toezicht stellen zal niet langer dan' twee jaar kunnen duren. Een langere termijn zou neerkomen op een per manente opvoeding door anderen dan de ouders en daarvoor gelden weer andere bepalingen. De beperking van de duur van het onder toezicht stel len vloeit voort uit de aard ervan; de ouderlijke macht blijft intact. Bij een aangevangen opleiding, zo deelde de bewindsman nog mee, is deze vorm van onder toezicht stellen gebonden aan de leeftijd van dertien tot acht tien jaar der kinderen. Bij een aange vangen medische behandeling speelt de leeftijd geen rol. Er is Woensdagmiddag nog wel ge repliceerd en gedupliceerd, doch aan de behandeling van enkele amende menten is de Kamer niet meer toege komen. Dat geschiedt Vrijdagmiddag Donderdag bespreekt de Kamer, llllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll^lillIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Schuitje varen en kindje wiegen. j Met veel kennis van zaken be- ji sprak mej. mr. Zeelenberg van de P.v-d.A. Woensdagmiddag in de Tweede Kamer enkele wets- M ee ontwerpen, die betrekking had- y |e den op de moeilijke materie van y y het cognossement. Toen deze wetsontwerpen ee ee waren goedgekeurd, stelde de voorzitter, mr. Kortenhorst, een y wetsontwerp aan de orde, dat y H sloeg op het onder toezicht stel- len van kinderen. Onmiddellijk s nam hierbij weer mej. Zeelen- II berg het woord. Zij verontscliul- y digde zich, dat zij opnieuw de g y aandacht van de Kamer moest vragen en dat zij haar gedach- M ten plotseling moest omschake- y y len. Want het is nu, zo zeidp zij, y y geen schuitje varen, maar y kindje wiegen. Een geamuseerde ei Kamer mocht deze uitdruk- ee kingswijze wel. lllllllIllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllülllllllllllllllll naar aanleiding van een door de heer De Groot (C.P.N.) gehouden inter pellatie, de toestand in de diamantin dustrie in Nederland. Vervoer per schip. Na een uitvoerige discussie tussen mej. mr. Zeelenberg van de P.v.d.A. en haar partijgenoot, de minister van justitie, mr. Donker, heeft de Tweede Kamer in haar vergadering van Woensdagmiddag zonder hoofdelijke stemming de wetsontwerpen tot goed keuring van het op 25 Augustus 1924 in Brussel gesloten verdrag ter vast stelling van enige eenvormige rege len, betreffende het cognossement met het bijbehorende protocol van on dertekening, alsmede tot wyziging van het tweede boek van het wetboek van koophandel, aanvaard. Onder cognossementen verstaat men de documenten, waarin de aan sprakelijkheid geregeld wordt van de vervoerders van goederen per schip ten opzichte van hem, die tot dit ver voer opdracht geeft. Deze cognosse menten zijn in de loop der jareh inge wikkelde stukken geworden, zodat enige regeling wel wenselijk was. Minister Donker noemde de desbe treffende wetsontwerpen van belang, omdat zij in verband staan met het in te voeren nieuwe Burgerlijk Wetboek, waarin ook handelsrecht zal zijn op genomen en omdat zij de gewichtige kwesties van binnenvaartrecht tot oplossing brengen. Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte noglangermetu meedragen? BonKorets geven u In enkele weken weer uw Jeugdig slank figuur, BonKorets werken volgens het principe van dehy- dratie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg. loomheid en verstopping maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - n is een ander mens. Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, t 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES Standen zomeravondvoetbal De standen van de diverse afdelingen in de Zeeuwse zomeravondvoetbal competitie, bijgewerkt tot en met 18 Juni jl., luidden als volgt: rayon Middelburg: VSV 4-8; Pinge laars 5-7; Boele en van E. 3-2; Sta vast 5-2; EMVW P.G.Z. 3-1; De PZC combinatie heeft zich terugge trokken. Rayon Vlissingen: afdeling A: Coal 52 I 9-13; GPC 8-12; Uiterton 8-11; VAW I 6-8; PVS I 9-7; WW 7-4; VST I 8-4; SBLV 7-3. Afdeling B: PZEM 5-9; MWK 5-7; PVS II 4-4; Coal '52 H 5-4; VAW H 5-4; VAW IH 6-2. Rayon Goes: afdeling A: Vet. Goes 4-8; Typo's 4-6; Keuringsd. 5-6; W ZB 3-0; Comb. NS H 4-0. Afdeling B: Gem. Werken 6-11; Comb. N.S. I 6-9; Ford SC 5-5; PTT 6-5; De Zon 4-1; Euphonia 5-1. Rayon Sas van Gent: ONA 6-8; CBS 4-7; SAS 4-4; Sasse Boys 5-2; SVG Deputatenvergadering in Utrecht. In de gisteren in Utrecht gehouden deputatenvergadering van de Anti- Revolutionnairc Partij maakte de voorzitter van de partij dr. J. Schou ten zijn aftreden bekend. Hij deelde mede dat, zolang het nieuwe statuut, van de A.R.-partij nog niet in wer king treedt, hij zal worden opgevolgd door mr. A. B. Roosjcn, de tweede voorzitter Aan de A.R., terwijl de heer Smallenbrook de nieuwe tweede voorzitter zal worden. Over zes maanden, wanneer het nieuwe statuut van de A.R.-partij in werking treedt, zullen een nieuwe voorzitter en een nieuwe vice-voor- zitter worden gekozen. Er werd critiek uitgeoefend op een artikel in de reorganisatievoorstellen waarin werd bepaald, dat twee vrou wen deel zullen uitmaken van de ten minste tien leden van het centraal (Slot van pagina 1) Verloren. Het in staalbuizen gesymboliseerde Middelburgse stadhuis was hem niet opgevallen. Het viel deze weekdag, waar op toch regelmatig bezoekers ook de provincie-paviljoens binnenwandel den, practisch niemand op. Het is wat verloren opgesteld, verscholen achter een welgedane meerpaal; een ijl bouwsel in ontegenzeggelijk sier lijke lijnen de schoonheid van het raadhuis uitbeeldend, maar te ijl om de blik te boeien. Twee zakelijke heren „doen" in snel tempo de stands van Gelderland, Brabant en Zeeland. „Onze indruk ken? Aardig, wel aardig, Vooral voor buitenlanders". Wég zijn ze al weer. Een Limburger, werkzaam in de mjjnen, mist in dit paviljoen ook al iets. Hij drukt zich wat moeilijk uit, in zangerig Limburgs, ,,'t Is een beet je doods", merkt hij tenslotte op, daarmee zijn indrukken samenvat tend. Een beetje doods... Algemene vergadering sectie betaald voetbal Naar wij vernemen zal binnenkort een algemene vergadering worden gehouden van de leden van de bonds vergadering van de KNVB afdeling betaald voetbal, met de bedoeling nogmaals de competitie-indeling voor het seizoen 1955 '56 in ogenschouw te nemen. Zaterdag jl. zijn de clubs, die voor de sectie betaald voetbal zijn aange nomen, in Utrecht tezamen geko men, op welke vergadering een ster ke stroming viel waar te nemen, die zich niet kon verenigen met de inde ling, zoals die door het bestuur van de sectie betaald voetbal was bekend gemaakt. Het bestuur van de sectie betaald voetbal deelde op die bijeen komst tevens mede de competitie-in deling, ondanks de afwijkende menin gen, te handhaven. Naar aanleiding van deze gang van zaken hebben on geveer 23 leden van de bondsverga dering, afdeling betaald voetbal naar men weet beschikt de sectie betaald voetbal over 47 leden in de algemene vergadering van de KNVB) schrift- telijk gevraagd een algemene verga dering van de sectie uit te schrijven. Het is dan ook frappant, dat in .dit paviljoen, waarin drie provincies zijn ondergebracht, elk bewegend element ontbreekt. De Friezen en Groningers, samen in één paviljoen, beseften, dat „energie" niet statisch kan zijn. Over ijssel zocht het in de ruimte en slaag de eveneens. Ander geluid. Niettemin: er waren ook andere stemmen over het Zeeuwse paviljoen, milde geluiden, geuit door mensen in een milde stemming, die wat murw geslagen door deze grootscheepse na tionale manifestatie gaarne bereid waren ook het schone streven reeds te waarderen. „Het is in ieder geval suggestief", aldus de kunsthandelaar Adr. Kur- vers uit Haarlem. „Ook wel leer zaam", zo vond een Rotterdamse huisvrouw. En... „Jongens, oesters!" riepen twee jeugdige knapen opgeto gen, by het aanschouwen van enkele specimen van het Zeeuwse zeebanket. Maar een flegmatieke Brabander formuleerde het wel bijzonder type rend: „Je moet er een beetje fanta sie bij hebben"... Een beetje fantasie... Dat is nu juist hetgeen een E-55- bezoelter, die de provincie-pavil joens binnendwaalt, niet meer op brengt. Daar is zijn geest, na uren de meest uitlopende indruk ken te hebben opgedaan, over het algemeen net niet elastisch genoeg meer voor. Die bezoeker moet met zijn neus op de harde feiten wor den gedrukt, het moet hem op een presenteerblaadje en dan liefst zo aantrekkelijk mogelijk wor den aangeboden. Maar ge moogt hem geen artistieke raadseltjes meer voorzetten en evenmin kimt ge van hem vergen, dat hij zo lang zal toeven bij levenloze, uitslui tend statische voorstellingen van in wezen toch zeer lévende zaken! Een lichtpunt: het aantal bezoe kers aan het Zeeuwse paviljoen is toegenomen sinds er enkele wegwij zers werden geplaatst en... sinds aan de ingang althans vermeld wordt, dat in het bewuste paviljoen Gelderland, Brabant en Zeeland exposeren... comité, die door de deputatenverga dering gekozen worden. Op dit artikel waren twee amende menten ingediend. Men achtte deze bepaling niet in overeenstemming met de huidige positie van de vrouw in het openbare leven en wilde het aantal vrouwelijke leden niet binden. De onoverzichtelijkheid van voor- en tegenstanders van het door het centraal comité opgestelde artikel, maakte een stemming noodzakelijk. Evenwel werd later een motie inge diend waarin de deputatenvergade ring zou moeten uitspreken, dat zo wel mannen als vrouwen zitting zul len hebben als lid van het centraal comité. De voorzitter dr. J. Schouten, deel de mede, dat deze motie niet in stem ming zou worden gebracht, doch dat de motie gezien zou worden als een interpretatie van het gewraakte ar tikel. Een amendement van het provin ciaal comité Friesland werd inge diend, waarin wordt gesteld dat de voorzitter van het centraal comité, tenzij in -zeer bijzondere omstandig heden, niet tegelijk voorzitter van Eerste of Tweede Kamer kan zijn. Dr. Schouten wilde het centraal comité hier niet aan binden. Hij wilde zijn aftreden als voorzit ter niet zienals het niet mogelijk zijn van de verening van beide func ties. Het amendement werd verworpen. De buitengewone deputatenverga dering heeft met algemene stemmen het nieuwe statuut van de A.R. party aanvaard. Na een uitvoerige uiteenzetting van de voorzitter besliste de deputaten vergadering tot een ingrijpende ver hoging van de contributie-afdracht door de kiesverenigingen aan het centraal comité. Dr. Schouten is benoemd tot ere voorzitter van de Anti-Revolutionnai- re Party. HULDIGING IN MIDDELBURG Zilveren medaille van O. N. voor de heer A. de Nooijer. In hotel „De Nieuwe Doelen" in Middelburg hebben directie en staf van de Ijzergieterij en Machinefa briek Boddaert en Co. N.V. Woens dagmorgen de heer A. de Nooijer, baas van de gieterij, op hartelijke wijze gehuldigd ter gelegenheid van diens vijftigjarig jubileum bij dit be drijf. Het hoogtepunt van de bijeen komst was het moment, waarop bur gemeester mr. dr. N. Bolkestein be kendmaakte, dat het de Koningin had behaagd de gouden jubilaris de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe te kennen. Grote prijs van Engeland Aan de grote prijs van Engeland, welke op 16 Juli a.s. te Aintree bij Liverpool zal worden gehouden en die meetelt voor het wereldkampioen schap. zulen 20 van de sneste race wagens deelnemen. Bij de organisatoren zijn reeds de inschrijvingen binnengekomen van Mercedes Benz (Duitsland), van Fer rari en Maserati (Italië) en van Connaught en Vanwall (Engeland). Men verwacht, dat Frankrijk zal worden vertegenwoordigd door een team van de Gordini-fabrïeken. Franse renners voor Ronde van Frankrijk De organisatoren van de Tour de France 1955 hebben 13 regionale coureurs gekozen voor de ronde van Frankrijk. Enige tijd geleden waren reeds 32 renners voor deze wedstrijd uitgekozen. Er zullen nog twee wiel renners aan deze lijst worden toege voegd, maar dit zal pas na het kam pioenschap van Frankrijk, dat Zon dag a.s. te Chateaulin wordt verre den, gebeuren. De dertien renners zijn: Philippe Agut, Bernard Buitel, Louis Caput, Claude Telotte, Jacques Dupont, Do minique Forlini, Roger Hassenforder, Maurice Lampre, Georges Meunier, Jose Mirando, Pierre Ruby, Robert Varnajo en Roger Walkowiak. Matrona gaat voor A.D.O. spelen. Dezer dagen is in Nederland aan gekomen de bekende Antilliaanse speler Pedro Matrona, lid van „Jong Holland", voor welke club hij altijd in de voorhoede speelt en achterspe ler van het Curacaose elftal. Matrona zal zes maanden met stu dieverlof in Nederland vertoeven. Hij wil hier zijn trainersdiploma halen en zich op de hoogte stellen van het scheidsrechterswezen. Matrona heeft toestemming gekregen van de K.N.V. B. om voor A.D.O. uit te komen. Rapid J.C.—F.C. Köln 3—1. De wedstrijd tussen Rapid J.C. en de F.C. Köln, Dinsdagavond op het gemeentelijk sportpark Kaalheide ge speeld en waarbij 12.000 toeschou wers aanwezig waren, werd door Ra pid met 31 gewonnen, nadat de rust met een 20 voorsprong was in gegaan. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten 21 Juni 22 Juni Nederland 1955 (3%) :ooy8 101 Nederland 1951 (3%- 104 Nederland 1948 (3%- 101 101% Nederland 1947 (3%) 3 10144 101% Nederland 1937 3 99% 100 Dollarlening 1947 3 pet. 98% 98% Investeringscertificaten 3 101% 101% Nederland 1962-64 3 101% 101% Nederland' N.W.S. 2% 79% Ned. Indië 1937 A 3 99% 99% Grootboek 1946 3 100 100 Nat. Handelsbank 172% 173% Ned. Handèlmij. 228 226 A.K.U. 291 294(4 Bergh's en Jurgens 313 312% Calvé-Delft 295 295% Kon. Ned. Hoogovens 330 Ci 331% Unilever 425% 427% Ned. Kabelfabriek 273% 273^4 Philips 400% 402% Wilton-Feijenoord 234(4 235 Billiton 409 Kon. Petroleum Mij. 589% 592% Amsterdam Rubber 123(4 1243,4 Holland Amerika Lijn 179% 180 Kon. Paketvaart 174% 176% Rotterdamse Lloyd 168 169% Ned. Scheepvaart Unie 179('« 180% Stv. Mij. Nederland 181(4 181% H.V.A. 142% 144% Deli Mij. 139% 141% 109 Bank van Ned. Gem. 4(4 109 HOOG EN LAAG WATER 24 Juni: Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 4.50 2,39 5.21 2,53 6.06 2,61 6.26 1,60 6.40 1,86 U.+N.A.P. 17.08 2,21 17.39 18.18 18.43 19.02 U.—N.A.P. 11.10 1,85 2,46 1,35 1,59 11.43 0.11 11.46 12.10 1,97 2,59 1,43 1,70 U.—N.A.P. 23.48 2,24 Advertentie) WSMVWVWWVWWVWW Amsterdamse wisselmarkt. CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM, 22 Juni. Londen 10.63%—10.64%, New York 3.81 3.82'/i, Montreal 3.88%—3.88%, Pa rijs 1.0880—1,0900, Brussel 7.60(4— 7,61(4, Frankfurt 90.86—90.96, Zu rich 87.03—87.13, Zurich (vrije fr.). 89.0289.12, Stockholm 73.55—73.65, Kopenhagen 54.8554.95, Oslo 53.13 —53.23, Braz. dollar 3.79%—3.80%, Argentijnse verrekeningsd. 3.80%— 3.815/s. Japanse verrekeningsd'ollar 3.793.80, Turkse verrekeningsdol lar 3.79%3.80(2. vvwvvvv\\\wvvwvvwvvv Bank van Ned. Gem. 0-5-10 138% Centrale Suiker 219 220 Kon. Mij. De Schelde N.B. 184 1833% Baltimore-Ohio 50 50 New York Central 44% 44% Pennsylvania 30% 30% Anaconda 72 73% Bethlehem Steel 141 142 General Motors 1043% 107% Intern. Nickel 71% 72 Kennecott 119% 119 Republic Steel 93% 93(4 U.S. Steel 99% 100% North American Cy. 29 Cs 2-9% Midcontinental 123% 124(4 Shell Union 62% 63(4 Tide Water 35 35% AKU 3% 102% Van Berkels Patent 120% PREM1ELENINGEN. Amsterdam 1954 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 Den Haag 1952 I "en Haag 1952 II Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 U 113% 113% 112 111% 110% 109% 135. 135 142% 142% 136% 136(4 Na mr. Bolkestein hebben vele spre kers het woord gevoerd. Allereerst sprak Sr. L. G. H. M. van Gooi. Hij memoreerde de loopbaan van de ju bilaris, met wie hij reeds 10 jaar sa menwerkt en prees diens trouw en accuratesse. In zijn hulde betrok ir. Van Gooi ook mevrouw De Nooijer, die een grote steun voor haar man is. Spr. trok een vergelijking tussen de omstandigheden, waaronder 50 jaar geleden gewerkt moest worden en thans. Daarbij springen zeer grote verschillen in het oog. Het werk was toen „harder" en juist daarom stelde de heer Van Gooi baas De Nooijer aan vele jongeren ten voorbeeld. Ten slotte kreeg de jubilaris van zijn di recteur een geschenk onder envelop pe. Jhr. A. E. Boddaert uit Veere haal de in een sympathieke toespraak en kele herinneringen uit het verleden op, de tijd, waarin men nog 11 uur per dag werkte. Hij bood de heer De Nooijer een herinnering aan. Namens de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel sprak daarna de heer D. F. P. Hoe- gen, die er op wees, dat figuren als deze jubilaris, voor 'n bedrijf bijzon der belangrijk zijn. Hij overhandigde de heer De Nooijer een diploma met medaille en getuigschrift van de maatschappij. De neer G. Dikkers, voorzitter van de Coöperatieve Ver eniging van Nederlandse IJzergiete ryen (COVNIJ) bood daarop de ju bilaris met enkele woorden de gouden legpenning van deze instelling aan. Voorts spraken nog de bedrijfslei der, de heer C. Kollaart, de chef van de administratie, de heer J. Nieuw- dorp, namens het kantoorpersoneel, de heer C. A. Arnoys namens het ge zamenlijke personeel, zulks onder overhandiging van een geschenk en de heer J. A. Kraak als oudste mede werker van de heer De Nooijer en te vens uit naam van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfs Bond. De woorden van de laatste spreker gingen eveneens vergezeld van een herinnering. Voor mevrouw De Nooij er waren er bloemen. De jubilaris sprak tenslotte een woord van har telijke dank jegens alle sprekers. lllllllllllll!lll!l!lllllllllllllllllllllllllllllilllllllllilllll!!lll!llllllllllllllllll| Bob et uit de zorgen, Louison Bobet is van een grote zorg af. Als winnaar van de Tour de France 1954 moet hij n in de eerste etappe van de Tour 1955 de gele trui dragen, y Maar als wereldkampioen op de weg is hij verplicht de re- genboogtrui te dragen en als kampioen van Frankrijk moet hij ook al een aparte uitmon- stering dragen. Bobet heeft er n iets op gevonden. Hij laat een gele trui maken met een cein- tuur in de kleuren van de re- genboog en blauw-wit-rode -- manchetten. II llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Continentaal elftal speelt tegen Groot-Brittannië De Munck en Van der Hart candidaten De bekende Hongaarse voetballei der Gustav Sebes is belast niet de samenstelling van het continentale elftal, dat op 13 Augustus te Belfast tegen Groot Brittannië zal spelen. Reeds is van de zijde van de Europe se voetbal federatie een aantal maat regelen genomen met de bedoeling een overzicht te verkrijgen welke spelers voor het continentale elftal in aanmerking komen. Zo behoren De Munck als doelverdediger en Cor van der Hart als midhalf ook tot de genen, die solliciteren naar een plaats m de continentale ploeg. De Europese federatie heeft beide Nederlandse spelers op zijn lijst van candidaten staan. De mogelijkheid is niet uitge sloten, dat een oefenwedstrijd tusseü twee ploegen, samengesteld uit „mo- gelijken" voor de continentale ploeg, zal worden vastgesteld. Maar Gustav Sebes is nog niet gereed met zijn plan de campagne, zodat hieromtrent nog geen definitieve inlichtingen te verkrijgen zijn. Officiële publicaties OPKOMST VOOR HERHALINGSOEFENINGEN. Ten behoeve van de militairen, die op 24 Juni a.s. voor herhalingsoefeningen on der de wapenen komen, worden enkele ex tra-treinen ingelegd. Genoemde militai ren moeten van deze extra-treinen ge bruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aanslui ting hebben op de voor hen bestemde trein. De militairen die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van één der hierna ge noemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reis gelegenheid na 06.59 uur. Er moet als volgt worden gereisd: de militairen uit het Noorden van het land met extra-treinen: Leeuwarden v. 8.20, Heerenveen v. 8.45, Steenwijk v. 9.05, Meppel v. 9.36, Gronin gen v. 8.42, Assen v. 9.06, Zwolle v. 10.13, Deventer v. 10.38. Zutphen v. 10.53, Die- ren-d v. 11.07, Arnhem v 11.28, Nijmegen v. 11.56, Boxmeer a. 12.27. Militairen uit het Oosten van het land moeten via Deventer reizen, om aldaar over te stappen op de hiervorengenoemde extra-trein. Militairen, met bestemming Ede, moeten van Arnhem af reizen met een extra-trein: Arnhem v. 11.30. Ede-w a. 11.43. De militairen uit Noord-Holland, Am sterdam en omgeving met een extra-trein: Amsterdam C.S. v. 9.38, Amsterdam M.P. v..9.44, Amsterdam Amstel v. 9.48, Utrecht C.S. v. 10.18, Ede-w a. 10.58 v. 11.01, Arn hem a. 11.20. Militairen, met bestemming MUI, moe ten te Arnhem overstappen op de hier vorengenoemde extra-trein, komende uit het Noorden. Militairen, met bestemming Rucpheni uit het Oosten van het land met een ex tra-trein Nijmegen v. 9.47, 's Hertogen bosch v. 10.30, Tilburg v. 10.51, Breda v. 136% 11.15, Roosendaal a. 11.35.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8