Vlissingse sintelbaan officieel in gebruik genomen WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MINISTER MANSHOLT SPRAK OP ZOMERVERGADERING VAN Z.L.M. 'KIfMSM i it üe ÏETIIER DONDERDAG 23 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b REDEN TOT JUICHEN VOOR ATHLETEN „De Schelde" bood 30 horden aan - Twee Zeeuwse records sneuvelden De Zeeuwse athleten hadden Dinsdag reden tot juichen: de nieuwe sin telbaan aan de Baskenburgweg te Vlissingen werd namelijk Dinsdagavond officieel in gebruik genomen. Het was Vlissingens burgemeester, mr. B. Kolff, die deze officiële opening verrichtte door het doorknippen van een over de baan gespannen lint. Ter gelegenheid van die gebeurtenis werden uiteraard vele waarderende woorden gesproken. Maar by woorden alleen bleef het niet. Zo bood de directie van de N.V. Koninklijke maatschappij „De Schelde" aan de Stichting Sportbelangen dertig horden aan. En de Zeeuwse athleten droegen him steentje bij aan de opening door een serie selecte wedstrijden, waarbij zelfs een tweetal Zeeuwse records sneuvelden. Bij de meisjes A stootte mejuffrouw I. J. v. d. Weyde de kogel verder dan dit ooit door een meisje in Zeeland gedaan is, namelijk 11,16 meter, en Staf Dobbelaere zorgde bij de heren voor een nieuw record: de 2000 meter in 5.51.3 minuten. In zijn functie van voorzitter van de Stichting Sportbelangen Vlis singen sprak wethouder J. Post een openingswoord. Zijn welkomst woord kon hij in het bijzonder richten tot burgemeester mr. B. Kolff, tot wethouders en gemeen teraadsleden van Vlissingen, tot de heer C. van der Mark, commis saris van politie te Vlissingen en tot verschillende vooraanstaande figuren uit het bedrijfsleven. De heer Post memoreerde, dat de accommodatie voor de sportver enigingen in Vlissingen direct na de bevrijding in een chaotische toestand verkeerde. Langzamerhand is er een aanmerkelijke verbetering gekomen en de opening van deze sintelbaan is een van de belangrijkste mijlpalen in de ontwikkeling van het sportleven in Vlissingen. Burgemeester mr. B. Kolff begon zijn toespraak met een woofd van dank te brengen aan de Stichting Sportbelangen. Voor deze stichting, aldus spreker, ligt echter nog een grote taak, want ongetwijfeld zal er nog heel wat werk verzet moeten worden voor de accommodatie voor de sportverenigingen volgroeid is. In Vlissingen is vooral de athletiek wel eens stiefmoederlijk bedeeld, maar aan deze toestand is met de opening van de sintelbaan wel voorgoed een einde gekomen. Niet minder dan dertig horden wer den vervolgens door de heer G. N. van Ginkel, namens „De Schelde" aan de stichting sportbelangen over handigd. De heer Van Ginkel liet deze overhandiging vergezeld gaan van een sympathiek toespraakje, waarin hij onder meer vertelde, dat de hor den vervaardigd waren door leerlin gen van de bedryfsschool van „De Schelde". Uit de woorden van de heer F. Naerebout, die als vertegenwoordiger van de sportverenigingen sprak, kon men opmaken, dat nij wel andere ty- den voor de athletiek gekend heeft. Vele jaren, aldus spreker, stond de athletiek ver ten achter bij andere plaatsen in en buiten Zeeland. Daar in is echter verandering gekomen en nu de Vlissingse athleten gebruik kunnen maken van een sintelbaan zullen er ongetwijfeld stoerke athle ten naar voren komen. Een uitbundige loftrompet werd gestoken door de heer F. Kolyn, vertegenwoordiger van het dis trict Zeeland van de K.N.A.U. On getwijfeld zal deze baan doorslag gevend zijn voor het bereiken van goede athletiek. De heer Kolijn zag als doel een Zeeuwse deelnemer in de Nederlandse ploeg, die in 1960 naar de Olympische Spelen in Rome zal worden afgevaardigd. Opvallend nummer. Bij de atletiekwedstrijden, die hierna werden gehouden, was de 2000 meter-race voor heren A en B onge twijfeld het meest opvallendste num mer. De enige buitenlandse deelne mer de Belg Allansius had in deze wedstrijd een belangrijk aandeel. Bi- lius, die lange tijd aan kop had gele gen, moest in de laatste ronde buigen voor de snelheid van de Belg, maar Dobbelaere bleek daarentegen nog over zo'n machtige eindsprint te be schikken, dat hij in de laatste bocht langs Allonsius en Bilius schoot en met enkele meters voorsprong door de finish vloog. Het talrijke publiek kon verder nog diverse loopnummers zien, terwijl ook de technische num mers gehouden werden. Uitslagen. De uitslagen van de wedstryden luiden: Heren A. en B. 2000 m: 1. M. Dob belaere 5.51.3; 2. Allonsius 5.52.1; 3. Bilius 5.53.3; 4. Culé 5.57.9; 5. Per dames 6.-.-. 800 meter heren D. klasse: 1. P. Stroo 2.12.2 sec.; 2. J. Johannisse „Vlissingen" heeft kans op plaats in de eerste klasse. Promotiewedstrijden tegen „Maurits", „R.K.O.N.S." en „De Spechten". De voetbalvereniging Vlissingen heeft een goede kans door te dringen in de eerste klasse van het amateur voetbal. Nadat er lange tijd onzeker heid bestond, is nu namelyk definitief bekend, dat „Vlissingen" promotie wedstrijden moet spelen. De Schelde- stedelingen zullen het in deze promo tie-competitie moeten opnemen tegen „Maurits", „R.K.O.N.S." en „De Spechten". Van deze vier clubs kun nen er twee naar de le klasse pro moveren. Ondertussen is de deelneming van „De Spechten" aan deze promotie competitie nog niet helemaal zeker. Deze vereniging moet namelijk nog een wedstrijd spelen tegen Helmon- dia. Indien „De Spechten" deze wed strijd verliezen zijn zij uitgeschakeld voor de promotie-wedstrijden. In dit geval zal de promotie dus alleen gaan tussen „Vlissingen", „Maurits" en „R.K.O.N.S." 2.14.4; 3. J. Sinke 2.14.5; 4. P. Zwar- tepoorte 2.17.6. 800 meter heren C: 1. B. Walker Z. 2.12.8; 2. J. Koole 2.16.7. 800 meter Jongens A: 1. v. Aart 2.15; 2. Kole 2.16.2; 3. Neteson 2.17.6; 4. Huig 2.20.5; 5. Bax 2.20.6 4 x 100 meter estafette heren: 1. De Zeeuwen 46.9 sec.; 2. EM.M. 51 sec. Kogelstoten: M. Grootjans Z. 12.40 m. 800 m. Jongens: 1. Neteson, Hulst, 9.9 sec. 2. Beunink E. 10.3 sec. 3. Bou- wens E 11.3 sec. Hoogspringen Meisjes B: 1. ElveM. 1.30 m. 2. v. Ooyen 1.25 m. 3. Cijsouw 1.25 m. 4. v. Gelderen 125 m 5 Schip per 1.25 m. 6. De Wever, 1.20 m. Meisjes A. Finale 80 m.: 1. Cijsouw M. 10.8. 2. Rosseel M. 11.3. Takema H. 11.6. 4. Labruyere M. 12. 5. Vrede- gem H. 12.1. 6. De Wever M. 13.1. 300 Meter Jongens B: 1. Neteson, Hulst 40.2. 2. Beunink E 43.8. 3. La- brujere 44.1. 4- Koster 45.4. 5. Swint Z 45.5. 6. Bouwens E. 46.1. Meisjes C. Finale 60 m. 1. Weeland M. 8.9. 2. Seen M. 9.3. Roose Z. 9.2. 4. Elve M. 9.3. 5. Zalen M. 9.4. 80 M. Meisjes B. 1. Schipper HH. 11. 2. Zeilstra Z. 11.1. 3. v. Gemert Z. 11.8. 4 Touissaint M. 12 3. 5. De We ver M. 12.4. 6. Elich M. 13.6. Vèrspringen jongens B: 1. Binink E. 4.99. 2. Boot Z. 4.89. 3. Labruyere Z. 4.71. 4 x 80 m. Estafette meisjes A: 1. Marathon VI. 45 sec. 2. Marathon Schoondijke 47. 60 m. Jongens C: 1. Boot 7.9 Z. 2. Houwelink Z. 8.1. 3. Mulder E 8.3. 4. Reijnhoudt 8.6. 5. Verslurjs E 8.6. 6. Braham Z. 8.7. Vèrspringen meisjes A: 1. Cijsouw M. 5.08. 2. Rosseel M 4.82. 3. v. d. Weijde M 4.75. Olympische estafette Heren: 1. De Zeeuwen 3.53.2. 2. Marathon 3.53.8. 3- E.M.M. 4.36.-. Meisjes B 4 x 80 m. estafette: 1. Marathon Hellas 45 sec. 2. De Zeeu wen 46.9. Meisjes A: 1. J. v. d. Weyde 11.16 meter. 100 M. jongens A: 1. Luitwieler M. 11.5. 2. v. Dijk Ol. '47 12.2. 3. v. Sabben M. 12.9. 4. Dieleman E 13. 5. De Kok E. 13.7. 6. Warmerdam Z. Chr. lagere school Zierikzee afgekeurd. De bouwkuindig inspecteur in Den Haag heeft de Christelijke Lagere School in 't Vrije te Zierikzee afge keurd. Het schoolbestuur heeft thans besprekingen geopend om tot de bouw van een nieuwe moderne school te ge raken. Binnenkort zal bij het gemeen tebestuur van Zierikzee een aanvrage tot het beschikbaar stellen van grond worden ingediend en de minister van O., K. en W. zal worden verzocht de bouw van de school op de urgentie- lijst te plaatsen. Middelburg Ouderling Hervormde gemeente Tot ouderling in Wijk-gemeente I van de Hervormde gemeente van Middelburg (predikant ds P. F. Th. Aalders) werd benoemd de heer A. W. Zandee. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende, in het tijdvak van 14 tot en met 20 Juni gevonden voorwerpen: huis- en andere sleutels, wanten en handschoenen, portemonnaie's met en zonder inhoud, zil verbon van f 2,50, 100 gram kaas, dames- parapluie, bruine hond, zilvergeld in pa piertje, kindersok, step op luchtbanden, vulpotlood, 2 bankbiljetten f 25.00, kruis avondvierdaagse,, kindersok, kinder schoen, moltondeken, vulpen, 3 foto's, rlj- wielbinnenband, zilveren oorbel, benzine dop van auto, 2 speldjes van Mediobur- gum, jongensshawl', vulpen, gouden trouw ring, spons en zeem, ballpointpen, witte gymnastiekschoen. parapluiefoudraal, hondenpenning no. 228, rjjwielslotsleutel, portefeuille met foto's, boek en Engels schrift, luchtfilter, herenregenjas. Vlissingen Oudjes maken bustocht langs Belgische kust Circa 350 ouden van dagen stapten Woensdagmorgen 8 uur bij het „Scheldekwartier" in Vlissingen in de bus om een dagtocht te maken langs de Belgische kust. Met negen auto bussen vertrokken de oudjes op ini tiatief van de afdeling Vlissingen van de Algemene Bond van Ouden van Dagen naar Brugge, waar koffie werd gedronken en enkele beziens waardigheden werden bezichtigd. Vervolgens ging het naar Oostende, waar de maaltijd werd gebruikt, Blankenberge en Knokke. Een stra lend Junizonnetje begeleidde de Vlis singse bejaarden op hun bustocht, die natuurlijk bij de deelnemers erg in de smaak viel. De goede organisatie en het fraaie zomerweer droegen er toe by dat de stemming de hele dag uitstekend bleef. Weer teruggekeerd op de Zeeuwse bodem maakten de ouden van dagen nog een rijtoer door de stad. Om streeks kwart voor negen arriveerde de karavaan weer bij het „Schelde kwartier" in de Van Dishoeckstraat, waar men nog enige tijd gezellig bij een bleef. Hier werd de aandacht nog eens gevestigd op de binnenkort te maken tocht met de „Flandria" naar Antwerpen. Dinsdag hadden eveneens ongeveer 350 bejaarden met 9 autobussen een dagtocht langs de Belgische kust ge maakt. Mr. H. Willemse voor P.v.d.A. over politieke situatie. In het A.N.M.B.-gebouw aan de dr. Stavermanstraat in Vlissingen hield de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid een buitengewone af delingsvergadering onder voorzitter schap van de heer E. de Priester bij verhindering van de eerste voorzitter, de heer M. J. van Poelje. Mr. H. Willemse, uit Rotterdam, lid van het Partijbestuur, hield een boei ende toespraak over „De politieke si tuatie", waarin hij uitvoerig stilstond bij alles wat zich voor, tijdens en na de jongste kabinetscrisis heeft afge speeld. Spr. ging uitvoerig in op de achtergronden van deze kabinetscri sis. Na afloop van de causerie, die door de aanwezigen met grote aan dacht werd gevolgd, ontspon zich een levenige discussie. Velen maakten van de gelegenheid tot vragenstellen ge bruik. Examen Aan de Rijksuniversiteit te Amster dam slaagde voor het artsen-examen mevrouw P. L. KamermansAbra- hamse, destijds inwoonster van Vlis singen. Mevrouw Kamermans is thans woonachtig te Amsterdam. Bom gevonden By graafwerkzaamheden op de ter reinen van de koninklijke maatschap pij „De Schelde" in Vlissingen stuit ten arbeiders plotseling op een niet ontplofte vliegtuigbom, een erfenis uit de oorlogsjaren, die daar ruim 10 jaar had gelegen. Onmiddellyk is het terrein, waarop het gevaarlijke voorwerp zich be vond, afgezet. Opdracht voor de heer P. van Steveninck. De heer P. van Steveninck, die thans te Amsterdam maar vroeger in Vlissingen woonde, heeft van de Internationale Burger Luchtvaart Organisatie de opdracht gekregen naar Irak te gaan. Deze luchtvaart- deskundige moet daar adviseren by de luchtverkeersleiding en bij de op leiding van nationale krachten. De heer Steveninck is werkzaam bij de Rijksluchtvaartdienst. Op 14 Juni be gaf hij zich via Cairo naar Bagdad. De duur van de uitzending werd voorlopig vastgesteld op één jaar. Visser maakte lelijke val. Dinsdagavond tuimelde de 65-jari- ge Vlissingse visser De G. vijf meter in de diepte, toen hij aan boord van een in de Vissershaven gelegen vis sersscheepje wilde gaan. De man kwam op het dek terecht, waarbij hg enkele verwondingen opliep. Oogst van de straat Bij het bureau van de gemeentepolitie in Vlissingen zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden voor werpen Diverse sleutels, portemonnaie m. inhoud, kammetje in étui. kinó'ervest, stropdas, oorbel. Ned. Vlag, sok, kinder muts, diverse handschoenen, wollen shawl, zadeldek, cape, kniebeschermer, babyschoentje, strik, sierspelden, diverse rijwielen, enkele portemonnaies, oorbel, kinderbril, dekzeil, badpakken, baddoek, vulpen in étui, bankbiljet, cape en broche. Zoutelande Collecte De zakjescollecte van het Bode Kruis heeft te Zoutelande f 132.73 opgebracht. Kampioen-paard bleef in Goes. Op de jaarlijkse paardenmarkt te Goes werd het kampioen slachtpaard dat de wisselbeker won, niet, zoals gemeld, naar België verhandeld, doch aangekocht door de fa. J. de Kok Zn te Goes. Auto over de kop nabij Rilland-Bath. Op de rijksweg nabij Rilland- Bath is Woensdagavond omstreeks vijf uur een personenauto, komende uit de richting Roosendaal en be stuurd door de heer M. W. uit Breda, over de kop geslagen. Slechts cën der inzittenden, een dame, liep enke le lichte verwondingen op en kreeg vermoedelijk een lichte zenuwshock. De andere inzittenden, de bestuur der, een dame en twee nonnen-ver pleegsters uit het ziekenhuis te Hulst, kwamen met de schrik vrij. De carrosserie van de auto werd zwaar beschadigd. De oorzaak van het ongeval was het springen van één der banden van de auto. De auto kwam zijdelings aan de kant van de weg te liggen. Enke le arbeiders der N.S., die in de nabij heid aan de spoorrails werkzaam wa ren, snelden toe en trachten de por tieren te openen. Toen dit niet luk te, forceerden zij met een breekyzer een raam en daarna een deur. Het gelukte hen de inzittenden te bevrij den. Een der inzittende dames werd met een auto naar de dokter in Ril land gebracht en kon na behandeling naar huis gaan. „Trial" van „De Zeeuwen" in Vrouwenpolderse duinen. Geslaagd, leerzaam evenement trok 25 motorrijders aan start. In de diunen bij Vrouwenpolder da verde Woensdagavond het geronk van motoren in de derde „trial", die de Motor Club „De Zeeuwen" uit Middelburg deed verrijden. Een vijf entwintigtal deelnemers schreef in voor dit evenement, dat het derde in successie was. En er zullen er ze ker meer volgen. Want een „trial" geeft de reders voldoening en lering, terwyl deze wedstrijd ook voor de toeschouwers bijzonder interessant is. De opzet van de strijd is als volgt: In een met touwen afgezet parcours van een honderdtal meters lengte met verschillende bochten moeten de rijders tonen hoe zij met hun motor kunnen omgaan. Het gaat er uiter aard om het einde van de baan te bereiken. Maar tussen start en finish moet steeds de motor draaien! De be rijder mag de grond niet aanraken, mag niet in de touwen rijden, niet buiten de baan komen, kortom hij dient linea recta zonder haperingen zijn route af te leggen. Dit is nu juist de grootste moei lijkheid, want de baan is zeer geac cidenteerd. het gaat steeds heuvel op, heuvel af. Bovendien zijn er een aan tal haakse en daarom zeer lastige bochten te nemen, terwijl te vens hoofdzakelijk door mul zand of losse grond moet worden gereden. Al deze factoren gaven aan ook aanleiding tot het maken van veel fouten. Zonder strafpunten kwam geen der deelnemers aan het einde van de 4 beurten. Dat de kykers wel eens reden tot lachen hadden, behoeft geen betoog. Valpartijen kwamen nogal eens voor en één rij der zag zich op een gegeven moment zeer ver van zijn motor verwijderd doordat hij letterlijk uit het zadel werd geworpen De uitslag luidde: 1 T. Hakken- brak, 55 strp.; 2 L. de Klerk, 110 strp.; 3 J. Geldof, 135 strp.; 4 T. de Visser, 205 strp.; 5 G. Baan, 220 strp.; 6 H. Heer, 225 strp.; 7 B. Mei- se, 235 strp.; 8 I. Gebraad 270 strp.; 9 P. den Hollender; 10 S. Jon- gepier, 280 strp.; 11 W. Leynse, 295 strp.; 12 P. de Leeuw, 295 strp.; 13 W. Flipse, 295 strp.; 14 P. Louws, 300 strp.; 15 J .Wattel, 370 strp.; 16 W. Janse, 415 strp.; 17 J. Moens, 435 strp.; 18 J. Damman, 435 strp.; 19 J. Groenouwe, 440 strp.; 20 J. Huijssen, 445 strp.; 21 F. Jongepier, 530 strp.; 22 A. Bouwens, 530 strp.; 23 G. Kodde, 570 strp.; 24 C. Rm- gelberg. Eén deelnemer viel uit. Voorlichting over hout. Dat alle hout geen timmerhout is heeft de Stichting Houtvoorliclitings- instituut bewezen met de houtpropa- gandabijeenkomst, welke Woensdag in „de Prins van Oranje" te Goes werd gehouden. Behalve een interes sante tentoonstelling van niet minder dan tweehonderdzestig verschillende houtsoorten, houten gebruiksvoorwer pen en fotomateriaal van toepassin gen van hout voor allerlei doeleinden heeft de Amsterdamse houtexpert John H. Ter Laak eens een boekje over hout en het gebruik ervan open gedaan. 's Middags waren het de leerlingen van diverse Technische scholen, die zijn allerminst „houterige" causerie be luisterden, terwijl in de avonduren vele genodigden van him belangstel ling blijk gaven. De bijeenkomst werd belegd in samenwerking met de plaat selijke houthandels- en houtindustrie. (Wij komen op deze tentoonstelling nog nader terug. Red.) Alphacca 22 te Vitoria (Braz.) Alwaki 22 te Colombo. Amerskerk 22 te Genua. Andijk 19 te Corp. Christï. Appingedijk 22 te Santos. Alnati 21 100 m. N.O. v. Finlsterre. Appingedam 20 te Lissabon. Baud 20 van Makassar. Banka 21 v. Sebu n. Singapore. Boissevain 20 v Mauritius n. Belawan. Cistula 20 v. Malta n. Barre. Crania 19 250 m. Z.W. v. Kaap Engano. Delft 20 500 m. Z.W. v. Land's End. Gouwe 22 van Toppila n. Delfzijl. Groote Beer 21 660 m. W. van Fayal. Ivoorkust 22 te Amsterdam. Kalydon 21 van Kaapstad. Korovina 20 dwars van Pantellaria. Kola B'aroe 20 65 m. N.W. v. Socolra.. Katelysia 20 45 m. Z.W. v. Port Elisabeth. Kota Inten 20 van Djakarta. Korenia 21 te Algiers. Kieldrecht 17 550 m. Z.O. van Bombay. Loppersum 21 te Almeria. Laurenskerk 20 50 m. Z.O. v. Kaap St. Vin cent. Leopoldskerk 20 van Aden. Lekhaven 20 510 m. Z. v. St. Vincent. Liberty Bell 22 te Suez. Lievevrouwekerk 20 van Calcutta n. Bom bay. Limburg 22 te Port Sudan verw. Maas 20 van Thessaloniki. Muiderkerk 20 500 Z.O. van Socotra. Mijdrcht 22 te Porto la Cruz. Merwede 23 te Bermuda verw. Noordam 20 te New York. Oldenbarnevelt J. v., 21 210 m. Z.O. v Massawak. Oranje 22 te Amsterdam. Ouwerkerk 22 te Kobe. Polydorus 20 te Newport News. Perna 21 van Farvley. Pendrecht 19 45 m. O. v. Kaap Hatteras. Raki 19 te Manilla. Rijndam p. 21 Kaap Ray. Sibajak p. 22 Kaap Tousschent. Sarangan 22 te Kaapstad. Sliedrecht 19 van Philadelphia. Statue of Liberty 20 800 m. N.O. v. Bermu da. Soestdijk 19 1250 m. N.W. v. Fayal. Sommelsdijk 22 te New Orleans. Straat Makassar 1000 m. Z.O. v. Rio de Ja neiro. Tjibadak 22 te Cochin. Triton 21 v. Aruba n. Curacao. Tjisadane 20 te Buenos Aires. Tjiluwah 20 van Singapore. Utrecht 22 te Rotterdam. Van Spilbergen 22 te Dakar. Waterman 21 van Halifax. Willem Ruys 22 van Singapore. Waerwijck van. 20 van Singapore. Willemstad 21 6S0 m. N.O. v. Trinidad. Zuiderkruis p. 21 nm, Kaap Guardafui. (Slot van pag. 2) HET PACHTVRAAGSTUK. Er zal naar de mening van de mi nister in de toekomst meer aandacht moeten worden geschonken aan de pachten, waarvan de indexcijfers van 110 tot 126 zijn gestegen. De pacht is als kostprijsfactor volkomen re- eel en als zodanig aan een minimum gebonden. De minister was echter van mening, dat er in de pacht geen rente voor de eigenaar moet worden vastgelegd, wanneer er geen winst femaakt wordt. Iets anders is het, at men bijv. de eigenaren een zeker bedrag wil doen toekomen om van te leven, maar dan zijn het hier so- Toelatingsexamen aan de Chr. H.B.S. voor Walcheren Geslaagd voor het toelatingsexa men eerste klas aan' de Christelijke H.B.S. voor Walcheren in Middel burg: Sybren Bakker, Emmy den Boer, Jos Cornelisse, Wim den En gelsen, Wim Geelhoed, Wim J. Geel hoed, Kees Gideonse, Piet de Haan, Leo Janse de Jonge, Wim Jobse, Bert- jan Jonker, Ada Kievit, Rinus Klercq, Jan Kommers, Ziska van de Kop, Theo Laven, Ko Maas, Anton Mat- thijsse, Jan Meliefste, Henk de Mey, Andree Olyslager, Coco van Ooyen, Catrien Rothuizen, David de Ry'ke, Martha Stol, Herman Sul, Frits van Til, Nico van Velzen,- Henny Wierin- ga, Albert de Wilde, Henk Zeilmaker, allen Middelburg; Rinus Alewijnse, Helga Götzen, Anneke Hommes. Guus Kooiman, Kees Kraan, Tonnie Kruys- se, Dik van Mourik, Siep Prins, Henk Versluis, allen Vlissingen. Aamout Aarnoutse, Koo Wattel Gapinge; Jo Baayens, Amemuiden; Kees van den Broeke, Riek Noord- hoek, Serooskerke; Leo Douws, Zou telande; Tineke de Jong, Koos Kasse, Wim Key, Piet Los. Ad Meyers, Da vid van Soelen, Adri Verhage, Jan de Vos; allen Souburg; Ko Joosse, St. Laurens; Adri Kodde. Biggekerke; Jenny Kombrink, Maddy de Nood, Veere; Jos Kooman en Hanneke Won- dergem, Oostkapelle; Adri de Korte, Rinus de Korte, Meliskerke; Simon Maljaard, Aagtekerke; Adri Mara- nus, Domburg; Bram van Nieuwen- huyzen, Nieuw- en St. Joosland; Koo Osté, Ritthem; Freek van der Zee, Kamperland. Negen leerlingen wer den aïgewezen. RAAD VEERE Subsidie aan „Hendrik de Keyser". Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Veere in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van wethouder S. Kodde. Besloten werd tot wijziging van het ambtenarenre glement, van het arbeidsovereenkom- stenbesllit het reglement op de rechtstoestand van de secretaris, de ontvanger, en de ambtenaren van de burgerlijke stand. Besloten werd de toekenning van vacantieuitkeringen aan te passen aan de Rijksregeling en geen minimum in de betrokken re geling op te nemen. Als bijdrage in de kosten van de restauratie van het pand Markt A 152 zal aan de vereni- f ing „Hendrik de Keyser" te Amster- am een subsidie worden gegeven tot maximaal 315. Een voorstel tot wy ziging van de komvoorschriften 1946 werd aangenomen. Hierdoor wordt het de heer L. Beije, architect te Vee- re, mogelijk de door hem aan de War- wijkse straat geprojecteerde woning aldaar te bouwen. Bouwgrond voor de nieuwe bijzondere school aan de Wijngaardstraat kan thans worden aangewezen. Voorts werd de fa G. M. Poppe en Zonen, garagehouder te Veere, vergunning verleend tot uit breiding van haar bedrijfsruimte. Be sloten werd om van de heer A. W. Dert te Vlissingen een woonhuis aan de Warwijkse straat A 103 voor de som van 525 aan te kopen. Tydens de rondvraag vroeg de heer D. de Jongé of het mogelijk was met het oog op de verkeersveiligheid de haag in de tuin van de heer Comme- lin gedeeltelijk af te knippen. De voorzitter zegde toe, dat met de eige naar hierover zal worden gesproken. ciale factoren welke een rol spelen. Er zal z.i. zorgvuldig gewaakt moeten worden voor styging van de pacht, die niet overeenkomt met de stijging van kosten. De grondpryzen mogen ook niet onderhevig zyn aan het vrye vraag en aanbod. De gehele situatie van ile land bouw overziend, kwam minister Mansholt tot de conclusie, dat een redelyke bedrijfsgrootte, verkaveling en ontsluiting van overheersende be tekenis zyn. In dit verband wees hy erop, dat er in ons land nog veel kan verLeteren. Er is thans 150.000 ha cultuurtechnisch werk onderhanden, er zyn plannen voor 400.000 ha, ter wijl daarna nog 1,2 milliocn ha voor een zekere sanering In aanmerking komt- Er is dus de eerste vijftig jaren nog zoveel te doen, dat er by een eventuele werkloosheid nog vol doende cultuurtechnisch werk over zal zyn. Het heeft, daarom geen zin, dit werk uit te stellen totdat er werkloosheid is. De landbouw zou zich niet kunnen ontwikkelen. Minister Mansholt onderschreef ook de uitlating van ir. Geuze, dat or een wettelijke voorziening moet ko men om versnippering van bedrijven tegen te gaan, opdat de voordelen van herverkaveling weer niet onge daan zullen worden gemaakt. Tenslotte wees de minister op de betekenis van het Landbouwschap bij de uitvoering van de vele taken welke nog wachten. Wat betreft de critiek van ir. Geuze over het ad vies van de S.E.R. inzake afschaf fing van de aftrekmogelijkheid, merkte minister Mansholt nog op, dat uiteindelijk de Regering en het Parlement hierover beslissen. Officiële publicaties OOST- EN WEST-SOUBURG. BEKENDMAKING. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat het besluit van de Gemeenteraad, van 17 December 1954 tot vaststelling van het partiële uitbreidingsplan „Bennweg" door Gedeputeerde Staten van Zeeland Is goed gekeurd bij besluit van 24 Mei 1955. no. 2801/256, 3e afd. en dat dit goedgekeurde plan voor een ieder ter gemeente-secre tarie ter inzage ligt, op iedere werkdag van des voormiddags 9.00 uur tot 12.30 uur en des namiddags van 2.00 uur tot 5.00 uur, uitgezonderd des Zaterdags alleen van des voormiddags 9.00 uur tot 12,00 uur. O- en West-Souburg, 17 Juni 1955. MIDDELBURG. VERKLARING GENEESKUNDIG INSPECTEUR VOLKSGEZONDHEID. B. en W. vestigen de aandacht op een op het publicatiebord aangebrachte afkon diging van de verklaring van de Genees kundig Inspecteur van de Volksgezond heid betreffende de afkeuring van de Chr. Kleuterschool ln de Singelstraat. Middelburg, 20 Juni 1955. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 22 Juni. Perziken per st. 9—35. Aard beien per doos 22—38, per kg. 112—145. Tomaten 91124. Vroege aardappelen: grote en drie lingen 12—19, kriel 9—14. Aanvoer 25.000 kg. Bloemkool: A 16—36, B 10—19, C 9—16, Sla A 36. Komkommers A 40li, B 32 37. C 26—31, D 18—24. Bospeen 17—52. Pos telein 36—58. Boskroten 7—28. Rabarber 1012. Doperwten 66—79, Radijs 12—18. Dubb. Princessen 135—186. Andijvie 16— Spinazie 43—59. Tuinbonen 43—52, Spitskool 15—22. Snijbonen 125—133. Was- peen 45—56. Savoyekool 21—25. Postelein 144—148. VISMIJN VEERE. 22 Juni. Export garnalen, aanvoer 3306 kg. 188—143. Schar, aanvoer 462 kg, 18—34. Bot. aanvoer 584 kg. 16—27. Wijting, aan- :r 29 kg, 1627. Middel tong, aanvoer kg. 130—198. Rog. aanvoer 42 kg, 26—76. Griet, aanvoer 9 kg. 89159. VRIJDAG 24 JUNI. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.27 Ia 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10-30 Morgen dienst. M.OO Bas-bariton en plano. 11.30 Gram. 12.00 Zigeunerkwint. 12.30 Land en tuinb. meded. 1233 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interketke- lijk Thuisfront. 13.20 Lichte muz. 13.45 Idem. 14.00 Schoolradio. 14.30 Promenade ork en solist. 15.15 Voordr. 15.35 Vioolduo. 16.00 Tuinb.praatje 16.15 Gram. 16.50 Gees telijke en Wereldlijke liederen. 17.10 In- str. trio en sol. 17.40 Koersen. 17.45 Stem men van Overzee. 18.00 Gram. 18.10 Een goed woord voor een goede zaak. 18.15 Fanfarecorps. 18.35 Zoeklichten op de jeugdvorming. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Regeringsultz.: Verklaring en toelichting: 1 Dr. H. R. Kruyt spreekt over „De acade micus en de maatschappij" ln de serie „De universitaire studie". 2 Emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 1930 Gram. 20.00 Ra diokrant. 2030 Gram. 2030 „De jeugd vliegt uit", hoorspel. 21.00 Concertgebouw- ork. en groot koor. 22.00 „Om de ziel van een volk (Amerika)", caus. 22.15 Piano recital. 22.45 Avondoverdenking. 2330 Nws. en SOS-ber. 23,1524.00 Gram. HILVERSUM IL 298 m 1007 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.25 Va- cantiekalender. 8.30 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Avonturen met kinderen", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Pianorecital. 11.00 Voordr. 11.20 Gram. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Orgel en zang. 13.55 Koersen. 14.00 Mannenkoor. 14.30 Boekbespr. 1435 Kamermuz. 15.15 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 1630 Voor de jeugd. 17.00 Muziekgeschiedenis. 17.40 Hammondorgelspel. 18.00 Nws. 13.15 Act. 1835 Gram. 13.45 „Problemen van bevolkingsgroei in Nederland en de we reld", caus. 19.00 Volksmuz. VPRO: 1930 „Het dogma voor ons", caus. 1930 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Kamer- ork. 2030 „De Verenigde Naties", caus. 20.40 „De jeugd op nieuwe wegen", caus. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Buitenl. weekoverz. 21.45 Gram. 22,00 Symph. ork. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus 22.45 Avond wijding. VARA: 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. Nagekomen advertenties. MARENIS JOHANNES EVERAERS en NELLY VAN 'T HOFF hebben de eer kennis te ge ven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 21 Juli a.s. te Oosterbeek des voormiddags om 11.45 uur. Rilland-Bath, Scheldestraat D 34. Renkum, Kerkstraat 25. 21 Juni 1955. Toekomstig adres: Rilland- Bath, Scheldestraat D 34. Heden overleed te Bussum onze beste Zus ter, Schoonzuster en Tante, Mevrouw JENNEKE ADRIAANSEN, weduwe van de heer JAC. JANSEN in de ouderdom van 76 jaar. Namens de familie, L. J. ADRIAANSEN. executeur-testamentair. Goes, 22 Juni 1955. Kamperfoeliestraat 52.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3