In de landbouw is teruggang van de conjunctuur merkbaar IR. GEUZE ALS VOORZITTER DER Z.L.M. HERKOZEN HULSTER GEMEENTEBESTUUR ONTVING Z.L.M.-BESTUUR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 JUNI 1955 MINISTER MANSHOLT TE HULST: Er moet steeds meer op verbetering van kwaliteit worden gelet „De hemel is niet vlekkeloos voor de Nederlandse landbouw. Wjj bevin den ons in een zekere teruggang van de conjunctuur, waarbij de prjjs- afbrokkeling gepaard gaat met een vry sterke stijging van de kosten. De landbouw zal daarom waakzaam moeten zijn en goed de oorzaken en het karekter van deze ontwikkeling moeten analyseren, om tijdig maat regelen te nemen. Een zorgvuldig beleid zal nodig zijn om de positie van de landbouw te bewaren. Aandacht zal moeten worden geschonken aan alles, wat de rationalisatie kan bevorderen." Deze woorden sprak de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, Woensdagmiddag op de algemene Zomervergadering van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij in de Z.V.T.M.-garage te Hulst, toen hü enkele vraagstukken van het landbouwbeleid op heldere wijze besprak. De minister begon met een alge meen overzicht van de huidige si tuatie in de landbouw te geven. Ne derland bevindt zich in een periode van hoogconjunctuur, doch er is daarbij een zeker verschil in wel vaartsontwikkeling te onderkennen tussen de landbouw enerzijds en de industrie en handel anderzijds. De landbouw toont daarbij geen afgunst, omdat men er uiteindelijk ook van profiteert, wanneer het de andere sectoren van het bedrijfsleven goed gaat. Wel roept-dit verschil in ont wikkeling echter vaak een grote spanning op. Bij vergelijking van de kostenindexcyfers voor de landbouw blijkt, dat er een stijging is te con stateren van 100 in 1949 tot 133 in 1954-'5ö. Dit ondanks het feit, dat bijv. het veevoer, de kunstmest en brandstoffen in prijs zijn gedaald. Het zijn echter de lonen en de pach ten, die aanzienlijk zijn gestegen. Daarbij bleven de opbrengscindexcy- fers stabiel. Sprekende over de exportmogelijk heden wees de minister op de jaren lange strijd welke reeds gevoerd moest worden tegen het protectionis me in andere landen. Ondanks teleur stellingen welke moesten worden ge boekt, zal het noodzakelijk zijn iede re nieuwe mogelijkheid die zich voor doet, aan te grijpen. We zullen ook rekening moeten houden met de ont wikkeling van de productie in andere landen, al zal een verbetering elders ook alleen maar een vergroting van de koopkracht geven. Als voorbeeld noemde de minister, dat in Duitsland Advertentie 't Lijkt nel of alles altijd verkeerd „valt"... Heem toch Rennies! Wéér krimpen van brandende pijn door overtollig maagzuur. En toch een of twee Rennies brengen uit komst, van de ene minuut op de an dere. Maak er een vaste gewoonte van, zorg er steevast voor een of twee Rennies op zak te hebben. Een ware uitkomst, zo een-twee-drie van die pijn verlost te zijn, zonder ver dere stoornis voor een prettig, gezel lig samenzijn. In iedere apotheek of drogisterij verkoopt men U Rennies graag. de productie wordt vergroot, hetgeen met een welvaartsstijging gepaard gaat. Als gevolg hiervan wordt er steeds meer uit Nederland geïmpor teerd. KWALITEIT. De Nederlandse landbouw zal steeds meer in de richting van specialisatie en verbetering van de kwaliteit worden gedrongen. Er is dan altijd nog wel een markt te vinden. Hier en 'daar is echter de grens van de rentabiliteit in de landbouw genaderd. In dit verband wees de minister op de zuivel. Met de pry's, welke in het buitenland kan worden gemaakt, worden slechts de kosten goedge maakt. Wanneer de boterproductie in België nog groter wordt, zal dit land over enkele jaren helemaal geen Nederlandse zuivel meer behoe ven. Er moeten daarom steeds nieu we markten voor onze melkproduc ten gezocht worden. In verschillende delen van de wereld zyn er voor consumptiemelk nog goede mogelijk heden. OVERPRODUCTIE VARKENS DREIGT. het De minister wees ook oj gevaar van een overproductie aan varkens. Het is niet onmogelijk, dat er in 1956 In ons land vier millioen varkens zullen zijn, ter wijl de .exportkansen minder wor den. De grootste voorzichtigheid ten aanzien van de varkenspro ductie is daarom geboden. Het is niet uitgesloten, dat het vraag stuk van de productiebeperking nog eens aan cle orde zal moeten komen. Ook met de suiker is men de grens genaderd. Er zal hiermede eveneens gestreefd moeten worden naar een evenwicht tussen pro- dustrie en afzet. In het verdere verloop van zijn rede ging minister Mansholt nader in op de lonen en pachten. De positie van de landbouw heeft geen aanlei ding te streven naar een welvaarts- loonronde, maar toch zal men met de lonen van de industrie moeten concurreren. (Vervolg op nng. 5) Gelukwensen voor en van minister Mansholt. In de feestelijk me: vlaggen ver sierde Z.V.T.M.-garage \te Hulst, kon de algemeen voorziter ir. Geuze bij de opening van de algemene vergadering enkele honderden Z.L.M.-ers en geno digden verwelkomen. Voordat hij zijn rede uitsprak waarvan elders in dit nummer een uittreksel is opgeno men sprak ir. Geuze bijzondere woorden van welkom tot minister Mansholt, die hij ook gelukwenste met zjjn a.s. tienjarig ambtsjubileum als minister. „Dat U tien jaar minis ter bent, is het bewijs dat U uit het goede hout gesneden bent". Verder werden o.m. speciaal be groet de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de secretai-is van het K.N.L.C., mr. E. Kuylman, de voorzitter van de N. Brab. My. v. Landbouw, de heer W. G. de Waard, de pres. van de Zeeuw se Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. L. N. Huysman-Groep, de voor zitter van het College van consulen ten, dr. ir. C. W. C. van Beekom, de administrateur van het Kroondomein, jhr. mr. D. A. W. Tets van Goudriaan, Kapitein L. Stoorvogel van de rijks politie en kapitein D. F. W. de Haas van de Kon. Marechaussee. Medegedeeld werd. dat het hoofd bestuur in de 's morgens gehouden VAN :mn TOT OUDJES OF DE FIETS. Zaterdagmiddag zullen verschillen de Oostburgso bejaarde lieden op het stalen ros stijgen en met elkaar de stryd aanbinden in een wegwedstrijd op de Grotendam. De oudste deelne mer is 81 jaar, zodat de zestigjari gen, die zich in het strijdperk gaan storten wel tot de „junioren" gere kend mogen worden. Om vier uur gaat de eerste groep van start en zal een zware strijd worden gestreden om de vele premies, die de Oost- burgse bevolking beschikbaar stelde, in de wacht tie slepen. VOETBALWEDSTRIJD. Zeeuwsch-Vlaanderen moet wel 'n bijzonder gezonde streek zijn, ge zien de vitaliteit van zijn oudere in woners. De veteranen van de voet balvereniging „Steen" te Sint Jan steen kunnen ook nog steeds geen afscheid nemen van het groene veld. WEERZIEN. De bejaarde dame, die na jaren weer eens in Biervliet terugkeerde, ging stil van tevredenheid door de vanouds zo bekende straatjes. In een enigszins feestelijke stemming be zoekt ze ook een oude kennis en daar bleek haar stemming bijzonder wel te harmoniëren met de sfeer in de wo ning van haar gastvrouwe. Een klein dochter trad namelijk juist die dag in ondertrouw en het jonge paar werd. elk ogenblik verwacht! Beter kon het niet treffen! De beide dames zaten wat opgewon den bijeen en toen de bel overging, brak er een Iclein paniekje los. Ge spannen beluisterden ze het geschui fel van voetstappen in de gang en het stemmengcmompel. Spontaan rees de gaste dan ook op, toen het haar nog onbekende aan staande echtpaar binnentrad. Harte lijk feliciteerde zij de jongenmensen met het grote voornemen. Tot niet geringe hilariteit van de slachtoffers, de voor die dag ontboden tandarts met zijn assistente, die be slist niet naar het raadhuis waren ge weest Het weerzien van Biervliet had een anecdotisch tintje gel regen! Zaterdagmiddag komen zij in het veld uit tegen de leden van het plaat selijk zangkoor. Een voorspelling van deze belangrijke wedstrijd is moeilijk te maken, maar het komt ons voor, dat de veteranen hun uiterste best zullen doen om de zangers een toon tje lager te doen zingen. SPUITFEEST. De brandweerlieden van Poort vliet hebben Maandagavond hun hart weer eens kunnen ophalen. Op de Paasdijkweg was een pseu do-brand gesticht om de kwali teiten van de nieuwe brandspuit en de paraatheid van de brand weermannen te toetsen. Het vuur laaide hoog op en deed de harten van de rechtgeaarde vuurbevech- ters sneller kloppen. Geen nood echter, de spuit gaf onmiddellijk na aankomst water, dank zij een ingebouwde tank, waardoor niet op aansluiting behoeft te worden gewacht. De oefening kreeg het praedicaat „geslaagd'T. BRANDWEER OP REIS. Yerseke zat Maandag zonder brand weer, want de leden van het onont beerlijke korps maakten die dag een trip naar Amsterdam, Marken en Volendam. De achterblijvende Yer- sekenaren hadden geluk, want er was de gehele dag geen enkele aan leiding tot het maken van brand alarm. NAAR BELGIË. Het werkzame Baarlandse comité dat jaarlijks de reis voor de ouden van dagen dier gemeente in elkaar zet, heeft het ook dit jaar weer voor elkaar gekregen. Op het programma staat een uitstapje naar België. O.m. zal de plaats worden bezocht waar Napoleon zijn laatste veldslag ver loor. In Brussel wordt een rondrit gemaakt en ook in Antwerpen zal worden aangelegd. vergadering tot leden van verdienste van de Z.L.M., in verband met hun vijftigjarig lidmaatschap, hadden be noemd de heren Joh. Doeleman, Drei- schor, C. A. Dekker, Axel, K. de Koeijer, Biezelinge en A. de Regt, Terneuzen. Met instemming van de vergade ring werd tot erelid benoemd de heer L. van Dijk te Sclioondijke. EXTRA GIPSTOEWIJZING. Voorts had dr. ir. Van Beekom in de hoofdbestuursvergadering mede gedeeld, dat een onderzoek in de rampgebieden naar de natriumbezet- t.ing in de grond, had uitgewezen dat deze slechter was dan aanvankelijk werd gedacht. In verband daarmee wordt een aanvullende gipstoewijzing van 4S.OOO ton verstrekt, waarvoor met name de zwaardere gronden en de meest zoute polders in aanmerking komen. Het advies over de berekening van de herstelbewerkingskosten over 1954 is thans aan Landbouwherstel uitge bracht. zodat binnenkort de beslis sing kan worden verwacht. Hoewel de volledige inventarisatie- cjjfers nog niet. bekend waren, kon de voorzitter mededelen, dat het uien- areaal van 1500 tot 1157 ha is terug gelopen en het te keuren areaal poot- goed van 35.000 tot 29.000 ha. Verder had men zich op de hoofd bestuursvergadering ook vrij uitvoe rig beraden over de gang van zaken met de aardappelen in dit seizoen. Men kwam tot de conclusie, dat het noodzakelijk zal zijn voortaan iedere maand te inventariseren. TIEN JAAR VOORZITTER. De vice-vooi'zitter, de heer P. Seheele-de Putter deed medede ling van het feit, dat ir. Geuze bij enkele candidaatstelling was her kozen als voorzitter van de Z.L.M. Spreker bracht hem dank voor hetgeen hij in de afgelopen tien jaar als voorzitter heeft gedaan. Mevrouw Geuze werd een bouquet anjers geoffreerd. In enkele gevoelvolle woorden dankte ir. Geuze voor deze huldiging en sprak de hoop uit, dat de komende periode rustiger zal mogen zyn dan de voorbijgegane tien jaar. Ook minister Mansholt richtte zich met een gelukwens tot Je ZL.M.- voorzitter. „We hebben veel contact gehad, zowel ambtelijk als persoon lijk. In Den Haag hebben wij het grootste respect voor de wijze waar op ir. Geuze de belangen van de Zeeuwse boer behartigt. t Er vallen wel eens critische woorden, maar dat is nodig. De afgelopen tienjarige pe riode. is wel een van de moeilijkste perioden van Zeeland geweest. „Gij hebt, zo sprak minister Mansholt tot ir. Geuze, in die tijd onver saagd en onvermoeid de belangen van deze provincie behartigd". COMMISSARIS DER KONINGIN SPRAK. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. deed in zijn toespraak tot de vergadering ook een beroep op minister Mansholt om zijn ambtgenoot van Wederopbouw te willen wijzen op het belang voor de agrarische provincies van een toewij zing voor volume voor opvoering van het peil van de landarbeiderswonin gen, Op Wederopbouw is men n.l. mo menteel bezig met het maken van prognoses, aan de hand waarvan het bouwvolume voor de komende jaren zal worden verdeeld. Verder wees de Commissaris de vergadering nog op verschillende moeilijke problemen voor het prov. bestuur, als het onttrekken van cul tuurgronden voor wegenaanleg e.d., de opheffing van kleine havens enz. Advertentie J BamusBilonef De bromfiets die't'm levert! Advertentie l/yjHe tóndw frisse a(kj^ COLGATE VerrOkkelijke pepermuntsmaok DE MEEST VERKOCHTE TANDPASTA TER WERELD Haags Gerechtshof sprak bankdirecteur vrij. Het Haags Gerechtshof heeft Dins dag de bankdirecteur C. v. d. V. uit Zierikzèe vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. In eerste instan tie was verdachte veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens ver duistering. De procureur-generaal had bevestiging van dit vonnis geëist. Verdachte verkocht destijds voor een nicht aan de pachter V. te Noord- gouwe landerijen voor de taxatieprijs van 7900. Van de pachter bedong hij echter 1725 meer, welk geld hij ten eigen bate aanwendde. De op drachtgeefster was van deze laatste transactie niet op de hoogte. pillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllll^ 1 Achter de muziek... M Zelden zal het voorkomen, dat |j M een minister in gezelschap van r;: een commissaris der Koningin p H en een burgemeester deelneemt aan een muzikale rondwande- p ling. Iets dergelijks overkwam echter Woensdag de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, Zijne Ex- p cellentie S. L. Mansholt, die na H de algemene vergadering van de Z.L.M. en de ontvangst ten m stadhuize van Hulst door het n H gemeentebestuur te hebben bij- gewoond, met de Commissaris f§ der Koningin in Zeeland en de g burgemeester van Hulst aan het hoofd van de stoet genodig- jp den onder grote bijval der be- volking achter de „Koninklijke stedelijke harmonie van Hulst" m marcheerde en een rondgang door de gemeente meemaakte. p Dat zowel minister Mansholt m als de Commissaris der Konin- gin met deze unieke geste een i| bijzondere beurt bij de sponta- ne Hulsterse bevolking hebben gemaakt, behoeft geen betoog. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Deltaplan is ministerraad gepasseerd. Deze week zijn er zeer belangrijke beslissingen genomen ten aanzien van het Deltaplan. Het ontwerp-Deltawet is deze week de ministerraad ge passeerd, zo deelde minister Mansholt Woensdagmiddag desgevraagd mede op de algemene vergadering van de Z.L.M. te Hulst. Commissaris der Koningin naar St. Maartensdijk. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft zich bereid verklaard half Juli in St. Maartensdijk de herstelde beiaard in gebruik te stellen. DINER IN „KONING VAN ENGELAND" Minister Mansholt voor vaste verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland. Na het bezoek aan de industrie te Clinge, werden het bestuur van de Z.L.M, en een aantal genodigden Woensdagavond in het stadhuis van Hulst offi cieel door het gemeentebestuur ontvangen. De burgemeester van Hulst, de heer A. L. S. Lockefeer, sprak daarbij een welkomstwoord, waarin hy er op wees,, dat de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen Nederlands voelt en is, doch zich gaarne dichter by overig Nederland zou wensen. In dit verband legde de heer Lockefeer de nadruk op de wenselijkheid van een vaste verbinding met het overige deel van het land. Verder wees hy er op, dat Hulst van oudsher steeds in nauwe relatie heeft gestaan tot de land bouw en dat de stad het centrum is van het Hulster Ambacht. Minister Mansholt verklaarde, dat Zeeuwsch-Vlaanderen in hart en geest vlak bij Nederland ligt en dat in 1945, ingevolge een besluit der regering, er naar gestreefd werd, door betere ver bindingen Zeeuwsch-Vlaanderen het gevoel te brengen dichter bij Neder land te komen. Latere regeringsbeslui ten zijn daar echter overheen gegaan, doch ir. Mansholt vestigde er de aan dacht op, dat de regering dezer dagen het besluit heeft genomen, dat het Delta-plan zal worden uitgevoerd, het geen van groot belang is voor Zeeland en Zuid-Holland en waarbij Zeeuwsch- Vlaanderen, bij de besprekingen, die op internationaal niveau hierover zul len worden gevoerd, de aandacht zal moeten richten op de vraagstukken, die daarmede samenhangen, zoals bijv. de inpoldering van het Land van Saef- tinghe enz. De minister eindigde met de wens uit te spreken, dat de korte geestelijke brug, die thans nog tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Nederland bestaat, spoedig zal worden omgezet in een korte ma teriële verbinding. Maandag vierden de heer en mevrouw F. M. PoerstamperDen Hollander 185 en 80 jaar oud,), inwoners van het bejaardenhuis aan de Herengracht te Middelburg, hun 60-jarig huwelijks feest. De actieve leidsters van de K.V. V.-be jaar den-sociëteit, hebben er voor gezorgd, dat het voor het krasse paar een ware feestdag werd. Een van de K.V.V.-dames, mevr. Brouwersbiedt gelukwensen aan. Herverkavelingswerken worden voortgezet Tijdens de Z.L.M.-versjadering te Hulst wezen verschillende leden op de ongewenste situatie, dat diverse werkzaamheden in de herverkave- lingsgebieden moeten blijven rusten, omdat de voor dit jaar uitgetrokken felden besteed zijn. Met name van chouwen werd daarbij aandacht ge vraagd voor die gronden, waaraan sedert de ramp nog niets is gedaan. De Commissaris der Koningin deed nog aan Minister Mansholt de suggestie, voor deze werken eens te putten uit het „potje", ontstaan door uitstel van de belasting-verlaging als gevolg van de kabinetscrisis. Minister Mansholt zag hier niet veel heil in, omdat er reeds zovele handen een greep naar dit „potje" hadden gedaan. Hy kon echter wel de verheugende mededeling doen,dat juist Dinsdag avond de beslissing was genomen om de belangrijkste vertragingen te voorkomen. „Wat dat betreft, is er dus licht in de duisternisaldus de minister. Commissaris der Koningin opent gemeentehuis Vrouwenpolder. Woensdag a.s. 2.30 uur zal de Commissaris der Koningin in Zee land, jlir. mr. A. F. C. de Casem broot het nieuwe gemeentehuis en verenigingsgebouw in Vrouwenpolder officieel opénen. Illlilllllllllllllllllllllllllllll 1 Kanongebulderm li In de jongste jaren van de p zeventiende eeuw stond als een trouwe wachter over 't Veerse Gat bij Vrouwenpolder de ge- schutsopstelling „Batterij Den M Haak". Wat fort „Ramme- kens" was voor Middelburg, p was „Den Haak" voor Veere. De kanonnen van de batterij bestreken het gehele Veerse p p Gat en daardoor was het on- mogelijk gemaakt de belang- p rijke handelsstad Veere bij ver- rassing vanuit zee aan te val- p len. De batterij is sinds lange ja- ren verdwenen. Het is de be- doeling om tijdens de viering van 't Markiezaatfeest in Vee- re de kanonnen de echte p ouderwetse opnieuw op te stellen en wel op het Noorder- p hoofd. Van tijd tot tijd zullen zij hun bulderende stemmen la- M ten horen om te herinneren aan p de goede tijd, toen Veere nog een belangrijke handelsstad p wass De stukken zullen worden p bediend door soldaten, gekleed in de uniformen van liet jaar 1700. Een en ander is mogelijk i gemaakt door een bevriende relatie van Veere, die niet al- leen in het bezit is van de oude p kanonnen, maar er ook de bij- behorende munitie bij zal leve- p ren llllllllllllllllllllllllllllllll Raad Breskens naar Delft Donderdag zal de raad van Bres kens met B. en W. en de commissie haven van Breskens een bezoek bren gen aan het waterloopkundig labora torium te Delft om de drie plannen voor een nieuwe haven in Breskens in ogenschouw te nemen. Tenslotte sprak nog de voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, die de wens uitte, dat de band tussen Hulst en de Z.L.M. in de toekomst nog meer verstevigd zal worden. Na een muzikale hulde door de „Ko ninklijke stedelijke harmonie van Hulst" werd met het gehele gezelschap een rondwandeling door de stad ge maakt. Tot besluit van de dag werd in „De Koning van Engeland" een diner aan geboden. Hierbij werd o.m. gesproken door de rentmeester van het kroon domein, H. A- A. baron Collot d' Es- cury, de voorzitter van de kring Hulst der Z.L.M., de heer J. W. Scheele en de Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Deel van Chr. kleuterschool in Middelburg afgekeurd. De inspecteur van de Volksge zondheid in Zeeland, dr. J. R. van aer Borgh uit Middelburg, heeft dezer dagen het gebouw in de Singelstraat in Middelburg, waarin een deel van de Clir. Bewaar- en Voorbereidings school 'is ondergebracht, afgekeurd. Voordat deze kleuterschool in het ge bouw kwam, was er de Chr. B.L.O.- school voor Walcheren (thans „Prin ses Irene-school" op 't Zand) in ge vestigd. Het bestuur van de Vereniging tot Instandhouding van de Chr. Bewaar- en Voorbereidingsschool tracht thans een voorlopig onderdak te vinden voor deze twee klassen, die tezamen 60 leerlingen omvatten, zulks in af wachting van de bouw der nieuwe Chr. kleuterschool bij de Veersebrug. Het ziet er echter naar uit, dat men tei"zake geen oplossing zal kunnen vinden. Gezien dit feit overweegt men thans dan ook in beroep te gaan bij G. S. tegen deze afkeuring. Wordt een dergelijk beroep afgewezen, dan staat de mogelijkheid van een be roepschrift bij de Kroon open. Gedu rende de beroepstermyn(en) kan de school in dit gebouw voortgang vin den. De vereniging van de B.L.O.- school, die het gebouw nog steeds in eigendom heeft, ziet op dit moment geen mogelijkheden voor een nieuwe bestemming. H.B.S.-examens Goesse Lyceum. Aan het Goesse Lyceum slaagden Woensdagmiddag voor het diploma 5 j. H.B.S. A de leerlingen T. II. C. van Arenthals, Kortgene. J. R. Dorst, Goes. A. Janse, Kloetinge. H. C. van der Maas, Kats. H. Mijnsbergen, Goes. J. J. Stokmans, Goes. K- H. A. van Urk, Driewegen en A. M. Verwijs, Yerseke. Eén candidaat had zich teruggetrok ken en één candidaat werd afgewezen. Advertentie, j i/oor'n Zweren Bruiloft naar VANDAAG. Middelburg Electro: „KonTiki", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 10—24 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie oude werken natuurlijke historie, 10—12,30, 13.30—17 uur; Nieuwe Kerk: Orgelconcert Jan Rijn, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Aan, dochter van India", (14 jr.), 19 en 21 uur; Lu xor: „Te vuur en te zwaard", (14 jr.),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2