KAPPIE EN DE WEERMAKERS HERVORMDE VRÓUWEN HIELDEN TOOGDAG IN ZIERIKZEE WALCHEREN GROTE BELANGSTELUNG VOOR WEDSTRIJD OP GEWONE FIETSEN WOENSDAG 22 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEER DAN 1000 DEELNEEMSTERS Mevrouw Valderpoort: „Wij zijn geroepen tot dienst aan de naaste". De Grote Kerk te Zierik/.ee kon Dinsdagmorgen nauwelijks plaats bieden aan de meer dan duizend Zeeuwse vrouwen, die de provinciale dag van de Hervormde vrouwengroepen van de C.J.V.F. bezochten. Uit alle delen van de provincie waren zy in groten getale opgekomen, waarvan velen in de fraaie Zeeuwse klederdracht. Dat deze dag meer betekende dan een dagje uit, bleek wel uit de grote aandacht, waarmede 's morgens tydens de ope- ningsbyeenkomst de toespraak van mevrouw J. O. Valderpoort-Wierts van G'oehoorn, presidente van de Provinciale Commissie van de C.J.V.F. in Zuid-Holland en tevens hoofdbestuurslid, werd beluisterd. „De vensters open" was de titel van haar toespraak, waarin zy een beroep deed op de vrouwen, voor liefde tot de naaste. De presidente van de Zeeuwse Pro vinciale Commissie, mevrouw A. H. van de Graaf-Lammerink opende de bijeenkomst met een korte liturgie en sprak een speciaal welkomstwoord tot mevrouw Valderpoort-Wierts van Coehoorn uit Rotterdam en wika M. de Vlieger uit Goes. In haar openings toespraak bepaalde zy haar gehoor tot Hebreeën 12 115, waarna zij het woord gaf aan mevrouw Valder poort. „STOOT DE VENSTERS OPEN". In een praatje van vrouw tot vrouw herinnerde deze er aan, hoe men vroeger de ramen altijd gesloten hield, maar hoe somber het huis daar door werd. Thans is dat heel anders geworden, de huizen zijn licht en ge zellig geworden en het leven wordt zonniger en blijder aanvaard. Maar hoeveel mensen leven figuurlijk ge sproken nog in die somberheid en donkerheid van vroeger? Vele huis vrouwen verrichten hun taak nog vol komen naar binnengekeerd. In hun huishoudelijke werk zrjn zij keurig, maar de sfeer rondom hen, is zonder fleur cn zon. De worsteling om gees telijke waarden in deze chaotische wereld ontgaat haar volkomen. Zulk een '.touw zorgt alleen voor het uiter lijk aanzien, maar het zou belangrij ker zijn, indien zij de „hartvensters" wyder openzette en verder zag. RAAD OOSTKAPELLE Discussie over nieuwste rioleringsplannen. De gemeenteraad van Oostkapelle kwam in vergadering bijeen onder leiding van burgemeester F. G. Sprenger. Ook nu weer vormde de bespreking over de riolering het be langrijkste agendapunt. Hierover heeft de raad geruime tijd gedebat teerd. De voorzitter deelde mede, dat de oplossing, waartoe in de vorige vergadering werd besloten, niet mo gelijk blijkt. De meerderheid van B. en W. was van mening na gehou den bespreking met de Directeur van Bouw- en Woningtoezicht dat ver betering van het rioleringssysteem niet kan uitblijven en dat zo spoedig mogelijk moet worden overgegaan tot de bouw van een zuiveringsinstal latie, berekend voor de kom der ge meente met het aangrenzend gebied. De heer Izeboud van Bouw- en Wo ningtoezicht gaf hierna een techni sche uiteenzetting over verschillende bestaande zuiveringsinstallaties. Wet houder Maljaars zette uitvoerig zijn bezwaren tegen dit plan uiteen. Het oude spreekwoord: „Wie een huis gaat bouwen overziet eerst de kos ten", geldt ook voor de gemeente. Spr. belichtte uitvoerig de moeilijk heden die zullen ontstaan bij een ri- oolbelasting en hoge aansluitingskos- ten. De heer A. Don (P.v.d.A.) was ver baasd dat B. en W. nu met dit voor stel komen, terwyl een soortgelijk voorstel door hem ingediend op de vorige vergadering was verworpen, daar B. en W. en de raad dit toen fi nancieel niet uitvoerbaar achtten. Wethouder Wondergem merkte dat de grote financiële bezwaren er nog zijn, doch dat er een oplossing moet komen. De heer A. W, Louws kon er zijn steun niet aan geven, zolang de wijze van financiering niet vast staat. De raad besloot uiteindelijk in principe tot plaatsing van een zuiveringsin stallatie en de bestaande rioleringen hierop aan te sluiten, en in de toe komst zo mogelyk tot uitbreiding over te gaan. De heren Maljaars en Louws (Gemeente Belang) stemden tegen. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. 5.000 beschikbaar te stellen voor uitvoe ring van de normale onderhoudswer ken aan het Verenigingsgebouw en achtte, mede op advies van Bouw- en Woningtoezicht, verbouwing en uit breiding, gezien de algehele toestand van het gebouw, niet raadzaam. Een verzoek van de melkcontröle-vereni- ging om een prijs voor de rundvee keuring, werd afgewezen. Enkele premies voor woningver betering werden toegekend. Tegenover een verzoek van de heer A. de Ligny om subsidie in de ex ploitatiekosten van een door hem te stichten badhuis stond de raad scep tisch. Besloten werd deze zaak aan te houden. De heer F. C. de Roo (C.H.) was zichtbaar vergenoegd dat hij het ad vies van de Hoge Raad van Adel aan zijn zyde had en het thans gevoerde wapen als officieel gemeentewapen is vastgesteld. De raad benoemde tot onbezoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Stand wethouder C. Wondergem. Voorts be handelde de raad een tweetal be zwaarschriften tegen de aanslag straatbelasting. Dat van de N.v. Duinbeek werd afgewezen en van de Stichting Herstellingsoord „Westho- ve" ingewilligd, voor zover dit het kasteel betreft, daar dit een instelling van weldadigheid is. Bij de rondvraag stelde de heer Don voor, het overschot van het be drag, uitgetrokken voor de herinne- vingsbekërs aan de schoolkinderen, te storten in de kas van de Stichting '40-'45. Dit voorstel werd afgewezen. De heer J. Geldof achtte inzaai van de grasmat in het Villapark gewenst. De voorzitter bestreed dit. Ieder mens ontvangt van God ta lenten om hiermee te woekeren. Het is een plicht voor ieder, anderen be hulpzaam te zijn. Om werkelijk Christen te zijn moeten de „hartven sters" wijd opengestoten worden ten einde de talenten goed te kunnen ge bruiken. „Dit kunnen wy niet alleen en daarom moeten we dankbaar zijn, dat wy niet alleen staan", zo besloot spreekster. „Wij zijn met zeer velen, de Y.M.C.A. is een wereldbond en haar leden moeten de plicht, welke God heeft opgelegd, uitvoeren. Wij al len zyn geroepen tot dienst aan de naaste Na het zingen van „Ons eigen lied" verlieten de dames het kerkgebouw om gezamenlijk de koffiemaaltijd te gebruiken. BUS- EN BOOTTOCHT. Om half drie vertrok ongeveer de helft van de aanwezigen met bussen voor een tocht naar de duinen bij Haamstede. De overige dames gingen aan boord van het motorschip „Mi nister Lely", dat even nadien koers zette in de richting Burghsluis. Hier ontmoetten de dames elkander weer en werden zy in de gelegenheid ge steld een wandeling door de aan na tuurschoon rijke Westhoek van Schouwen en Duiveland te maken. Daarna werden de rollen omgewis seld en keerden de buspassagiers met de „Minister Lely" en de bootpassa- (iers met de bussen naar Zierikzee erug. 's Avonds verzamelde men zich wederom in de Grote Kerk, waar de declamator Coos van Hoboken de aanwezigen van zijn voordrachts kunst liet genieten. Mevrouw Van de Graaf-Lammerink sloot hierna de bij eenkomst. Programma Koninklijk bezoek aan Terneuzen. Bij opening van het Juliana-ziekenhuis. In verband met het Koninklijk be zoek aan Terneuzen op Vrijdag a s., waarbij H. M. de Koningin het Julia na-ziekenhuis officieel zal openen, zij nog het volgende medegedeeld. Bij de aankomst van de Koningin zullen nabij de hoofdingang de perso nen zijn verzameld, die aan Hare Ma jesteit worden voorgesteld, onder wie bestuurs- en personeelsleden enz. Daarbij zullen haar bloemen worden aangeboden door het elfjarig dochter tje van de voorzitter der stichting Protestantse Ziekenzorg Zeeuwsch- Vlaanderen, Itelce van der Vlugt. De harmonie Terneuzen zal bij de ont vangst het volkslied spelen. Na een korte rede door de voorzitter van de stichting, ds. P. A. van der Vlugt, zal Hare Majesteit worden verzocht het ziekenhuis symbolisch te openen, waarna in de doktor en vergaderzaal de koffie wordt gebruikt in tegen woordigheid van het bestuur en enke le genodigden. Het is de bedoeling, dat daarna, te beginnen bij de vierde verdieping, een bezoek wordt gebracht aan de patiën ten en men hoopt, dat daarbij alle patiënten even de Koningin zullen mogen ontmoeten. Tenslotte zal Koningin Juliana het ziekenhuis weer via de hoofdingang verlaten, uitgeleide gedaan door het bestuur en de directie, welk vertrek waarschijnlijk tussen 12.30 en 13 uur zal vallen. Terwyi de Koningin in de dokto renkamer verblijft zullen de vele gas ten op de begane grond van de poli kliniek, administratie en zusterhuis in de gelegenheid worden gesteld een verversing te gebruiken. Zodra de Koningin vertrokken is, zal men, in dien gewenst, zich in het gehele zie kenhuis vrij kunnen bewegen en la ter op de middag is er gelegenheid het bestuur gelukwensen over te brengen. Van 10.30 uur tot op het moment, dat Koningin Juliana de patiënten bezoekt, zal een ooggetuigeverslag, niet alleen aan alle patiënten via de huisradio, maar ook door de mede werking van de P.T.T. via het radio distributienet van Terneuzen, worden uitgezonden. Bovendien zal ook door luidsprekerinstallaties het publiek bij het ziekenhuis in staat worden ge steld het gesproken woord te beluis teren. De N.C.R.V.-reportagewagen zal aanwezig zijn. zodat dezelfde Vrij dagavond in de „Radiokrant voor Ne derland" iets van het gesproken woord zal te beluisteren zyn. Feest voor bejaard echtpaar. Zoals gemeld, vierden Maandag de heer en mevrouw F. M. Poerstamper Den Hollander. (85 en 89 jaar oud), inwoners van het Middelburgse be jaardentehuis aan de Herengracht, hun zestig-jarig huwelijksfeest. Dat is inderdaad gebeurd en de actieve leidsters van de U.V.V.-bejaardenso ciëteit hebben er voor gezorgd, dat het voor deze stedelingen die zo goed als geen verwanten bezitten een ware feestdag werd! Een zaal van het R.K. jeugdhuis aan de Kinderdijk werd welwillend in bruikleen afgestaan en met de no dige versiering in een sfeervolle ruimte herschapen, 's Middags hielden daar de heer en mevrouw Poerstam per een receptie, die bijzonder druk is bezocht. Zo goed als alle siciëteitsleden gavey van hun belangstelling en medeleven blijk, evenals de regentes sen van het bejaardentehuis. Ca- deau's kwamen er van vele zijden en zelfs traden op een gegeven moment een dertigtal bezoekers van buiten de provincie binnen. Het waren in woners van het Brabantse Prinsen beek, die het echtpaar Poerstamper kennen uit de evacuatietijd. Een en ander verhoogde de feestvreugde uiteraard aanmerkelijk. De jubilaris sen werden zelfs wat beduusd van al dat huldebetoon. Middelburg Ballonnen van 30 April legden grote afstand af Een aantal van de ballonnen, die de Middelburgse jeugd op Konin ginnedag, 30 April 3.1., opliet ter gelegenheid van de heropening van „Miniatuur Walcheren", blijkt een grote afstand afgelegd te hebben. Tot dusver werden 300 meldingen ontvangen, waarvan zes uit Dene marken, hetgeen een afstand van tenminste 550 kilometer betekent. Ook kwamen er berichten uit Sleeswijk-Holstein en Borkum (Duitsland) en zeer veel uit Fries land en de Haarlemmermeer. De dichtstbijzijnde melding kwam uit Nieuw- en Sint Joosland! Volgens de berichten waren de ballonnen die om 15 uur werden opgelaten reeds om 16.30 uur in de Haarlem mermeer. Verschillende inzenders schreven de Koninklijke Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk", de organi serende instantie, uitvoerig hoe en waar de ballonnetjes werden ge vonden. Daaruit bleek, dat derge lijke ontdekkingen waren gedaan in volkstuintjes, op het land, tijdens een wandeling in de natuur, in een boom of vooral in Friesland bij het eieren zoeken of bij het mel ken. dan wel op een dak. Velen vroegen om antwoord en zij zullen dit ook ontvangen. Hen wordt namelijk een oedankbrief toegezonden, op vertoon waarvan zij een gratis toegangsbewijs tot „Mi niatuur Walcheren" kunnen verkrij gen. Nog steeds komen er meldingen binnen. De jeugdige afzenders der ballonnen hebben echter reeds lang moeten wachten. Langer zal hun geduld dan ook niet op de proef worden gesteld, daar de nummers, die de uitgeloofde prijzen winnen, dezer dagen bekend worden ge maakt. Marktconcert Leger des Heils Het muziekcorps van het Leger des Heils geeft Zaterdagavond een concert op de Markt. Het program ma luidt: 1. Koraal; 2. Mars, Le- gerkleuren 3. Vertroostende gedach ten, selectie; 4. De levende Heiland, selectie; 5. Koraalbewerking, Llovd; 6. Selectie Getuigen; 7. Koraaïbe- werlting, Belmont; 8. Mars, Sil- chester; Pauze; 9. Mars; 10. Se lectie De heuvel Golgotha; 11. Se lectie Strijdliederen II; 12. Selectie Gered en bewaard; 13. Koraalbe werking, Maidstone; 14. Selectie Gedachten omtrent Jezus; 15. Mars, Sawston; 16. Koraal. Sportontmoeting tussen COAK en CAD Mechelen Het programma van de sportont moeting tussen de COAK uit Middel burg en de Centrale Administratieve Dienst uit Mechelen, welke zoals be kend, op 30 Juni op de Nadorst te Middelburg wordt gehouden, is thans definitief vastgesteld. Het luidt als volgt: 100 meter, 800 meter, 1500 me ter, hoogspringen, vèrspringen, vol leybal en voetbal. De Belgische gasten zullen 's mor gens om negen uur in Middelburg aankomen. Na de ontvangst gaat men gezamenlijk naar het sportveld, Na afloop van de wedstrijden worden in de kazerne de prijzen uitgereikt. Voorzieningen aan zwembad Aan het vorige maand te Middel burg geopende nieuwe zwembad zul len nog enkele voorzieningen worden aangebracht. Nog dit seizoen zal men het bad afschermen door riet matten, zodat de zwemmers zwemsters zowel voor de wind als voor spelende ogen beschut zullen zijn. Voorts zal bij de ingang over de verkeersweg een oversteekplaats voor voetgangers worden aangege ven. Besloten werd om voor het volgend jaar een tweede verdieping kleedge legenheden aan te brengen en een plankier naar het kanaal, zodat bij grote drukte ook in het kanaal kan worden gezwommen. Tenslotte wordt ernstig óverwogen, om voor het vol gende seizoen een zuiveringsinstalla tie aan te brengen. Van onze adverteerders. De fa. Sies-Wittentrop, damesmo dehuis aan de Lailge Delft 36 in Mid delburg, viert haar veertigjarig za- kenjubileum. In 1915 werd deze zaak in de Gravenstraat opgezet. Na verwoesting in 1940 betrok men een pand in de Gortstraat. In 1952 kon het huidige gebouw worden geopend, dat onlangs belangrijk moest worden uit gebreid om aan de eisen van een uit gebreide clientèle te voldoen. Ter gelegenheid van dit achtste lus trum werd een receptie gehouden, waarop de eigenaar van de zaak, de heer A. K. Graafland en diens echt genote vele zakenrelaties en klanten mochten begroeten. Tal van geluk wensen werden aangeboden en de be langstelling en het medeleven van vele zijden uitte zich voorts, in een menigte bloemstukken, die de moder ne winkelruimte een fleurig aanzien gaven. Een speciale verkoop ontbreekt bij dit jubileum evenmin. ROND HET BELLAMYPARK Grote belangstelling voor dePrinses Ireneschool" Dezer dagen kwam een groot aantal onderwijzers en onderwijze ressen van de scholen op Walcheren bijeen in de Prinses Ireneschool (school voor buitengewoon lager onderwijs op 't Zand), in Middel burg, om het werk van de kinde ren, die daar onderwijs ontvangen, te bezichtigen. Velen van hen wa ren verbaasd over de resultaten, die men met de kinderen op deze school kan bereiken. De kinderen worden op de Prin ses Ireneschool, dar.k zij' het indi viduele onderwijs en de kleine groepjes, zó voortgeholpen, dat ze na de leerplichtige leeftijd gewoon lijk een goede plaats in de maat schappij kunnen innemen. Vele leerkrachten hebben een leerzame avond gehad, en behalve over het gewone werk als rekenen, lezen, taal, enz. hebben ze zich ver wonderd over wat de meisjes bij het handwerltonderwijs en in de huishoudklas en de jongens bij han denarbeid kunnen presteren. Voorts kwamen de ouders van de leerlingen samen op een gezel lige oudermiddag bijeen, die ge houden werd in de handenarbeid- zaal. Door uitstedigheid van de voorzitter van het schoolbestuur, mr P. van Empel, werd de verga dering gepresideerd door de secre taris, de heer Gèervliet uit Vlissin- gen. Na de gebruikelijke opening werd door leerlingen een aantal voordrachten gedaan en een paar toneelstukjes opgevoerd, die goed in de smaak vieien. Een en ander werd afgewisseld door zang van een kinderkoortje. Tenslotte sprak het hoofd der school, de heer R. Nonnekes, een bemoedigend woord tot de ouders, waarna deze ook gelegenheid kre- fen het werk van nun kinderen te ezichtigen en met het onderwijzend personeel te spreken. Evangelisatiecommissis bijeen In het Geref. jeugdgebouw in Middelburg werd Maandagavond een bijeenkomst gehouden van de centrale commissie voor Evangeli satie in de Geref. kerk. Ds W. J. Meister richtte bij de aanvang van de avond een begroetingswoord tot ds J. de Boer naar aanleiding van Handelingen 19 en droeg daarna het voorzitterschap van de commis sie aan zijn ambtgenoot over. Ds De Boer richtte zich hierna tot de Evangelisatie-werkers en -werk sters naar aanleiding van de dis sertatie van ds Spanjaard uit Gro ningen: „De benadering van de bui tenkerkelijken". Tot slot las de heer De Jonge, Evangelisatie-ouder ling, het jaarverslag, dat van een langzaam groeien van het jeugd werk en een actief Evangelisatie werk repte. Burgerlijke Stand. Bevallen J. F. GillissenSchellings, z.; C. Vader—Op 't Hof, d.; W. M. van Felius Corbijn, d.; H. DavidseVan den Berg, d.; J. P. JaspersDe Witte, d.; J. E. Man- niJanse, z. Ondertrouwd: M. J. Poortvliet, 20 j. en C. Th.-Buys, 16 j. Getrouwd: D. den Hollander, 24 j. en H. H. Olijrhook, 26 j.; P. A. Kruithof, 26 j. en C. E. Steur, 25 j. Overleden: A. Kesteloo, 81 j., wede P. W. Huijssoon. Marktberichten VISMIJN VEERE. 21 Juni. Export garnalen, aanvoer 3739 kg, 74—148. Schar, aanvoer 857 kg, 22— 31. Bot, aanvoer 721 kg, 16—21. Wijting, aanvoer 29 kg, 20—33. Middel tong, aan voer 218 kg, 127—198. Rog, aanvoer 56 kg, 35—72. Deelnemer maakte ernstige val. De honderden toeschouwers, die Dinsdagavond langs het Bellamypark geschaard stonden om daar wielerwed strijden voor jongens op gewone fiet sen te zien, zijn wel aan hun trekken gekomen. De jeugdige renners-in-spê hebben namelijk gezorgd voor een serie spannende courses, waarin zelfs spectaculaire demarrages te zien wa ren cn waarin felle jachten werden ingezet op de koplopers. Helaas was er ook een minder prettig voorval tg zien: de achttienjarige deelnemer L. B. uit Vlissingen kwam in volle vaart ten val doordat een kat voor zijn wie len sprong. Een zware bloeduitstor ting in het gezicht en ettelijke schaaf wonden waren het gevolg van deze val. De heer M. J. A. Bil, arts, die zich onder de toeschouwers bevond, verleende in café „De Vriendschap" eerste hulp. Omstreeks zeven uur startten de jongste deelnemers (van acht tot en met elf jaar) voor een wedstrijd over tien ronden rond het Bellamypark. Nico Wiegmans toonde zich bij deze jongsten de snelste, gevolgd door Tonny Kuiper. Huib Lacor werd der de, Sjaak Lammers vierde en Herman Mastenbroek ging als vijfde door de finish. De jongens van twaalf tot en met veertien jaar kregen het wat moeilij ker, wan zij moesten niet minder dan twintig ronden afleggen. Karei de Nooijer bleek over het grootste uit houdingsvermogen en de snelste sprint te beschikken: hij ging als eerste over de eindstreep. Reines Swenne nam de tweede plaats voor zijn rekening. Frank van Wezel be zette de derde plaats. B. van Bclzen werd vierde en P. Leeuwenburg klas seerde zich als vijfde. In de vijf en dertig ronden die de jongens van vijftien jaar en ouder moesten afleggen bleek A. C. van Overbeeke over rennerstalenten te beschikken. Gemakkelijk veroverde hij een positie aan de kop van het pe loton en handhaafde deze zonder moeite. Vrijwel onbedreigd finishte hij als eerste. Korstanje werd tweede, J. de Hollander derde, Th. de Vrieze vierde en D. J. van Splunder vijfde. Vlissingen Deel Paul Krugerstraat in Juli reeds tweebanig? Binnenkort, waarschijnlijk reeds medio Juli, wordt begonnen met de verbreding van een deel van de P3ul Krugerstraat ten Westen van de Keer sluisbrug in Vlissingen, waarvoor de raad tijdens de laatste raadsvergade ring accoord ging. Het tweebanig ma ken van deze belangrijke verkeers ader van de stad betekent voor het verkeer naar cn van het station cn de veerdienst een grote vooruitgang. Speciaal het nemen van de bocht van af de keersluis wordt er door ver gemakkelijkt. Toelatingsexamen. Geslaagd voor het toelatingsexamen RHBS te Vlissingen; Ina Flipse, Henk Koning, Hans de Kam, Marie de Nooijer, Marina van Poelje, Els Boone. Ad But, Annemarie Erdel- mann, Han Hozee, Loes van Strien, Heiko Visser, Alie de Groot, Anneke de Konink. Ria Hageman. Aart Lod der, Rinus Verwijs. Elly Vos, André Vandepitte, Dina van Belzen, Ina Kats. Examen Geslaagd voor het examen derde stuurman grote handelsvaart: P. L. de Vlieger en A. F. Blokpoel; voor scheepswerktuigkundige, diploma B n, J. Hoosemans en voor scheeps werktuigkundige diploma BIJ. Bimmel, allen leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Botsing. Op het kruispunt IrislaanAnjelie renlaan in Vlissingen botsten Dinsdag ochtend een personenauto en een vrachtwagen, bestuurd door de heer P. uit Koude kerke. Beide auto's wer den licht beschadigd. Er deden zich echter geen persoonlijke ongelukken voor. Oostkapelle Jaarvergadering „Ons Belang" De Hervormde kiesvereniging „Ons Belang" te Oostkapelle kwam in jaarvergadering bijeen onder lei ding van de heer Z. Maljaars. Bij afwezigheid van de secretaris-pen ningmeester werd het jaarverslag uitgebracht door de heer K. Melis. Bij de daarop volgende bestuurs verkiezing stelde de voorzitter zich niet herkiesbaar. De heer Maljaars die deze functie 26 jaar lang ver vulde en sinds de oprichting, nu 38 jaar geleden, zitting in het bestuur had, achtte de tijd gekomen de lei ding over te dragen In zijn plaats werd gekozen de heer A. W. Louws. De aftredende bestuursleden, de he ren, K. Melis en K. Poppe Jzn wer den herkozen. De vice-voorzitter, de heer K. Melis, dankte de aftredende voor zitter hartelijk en uitte zijn erken telijkheid en waardering voor het werk dat de heer Maljaars voor de kiesvereniging heeft verricht, als mede voor zijn arbeid als raadslid en wethouder. „Crescendo" kreeg nieuw bestuur De muziekvereniging Crescendo te Oostkapelle heeft een nieuw bestuur. Het is als volgt samengesteld: voor zitter A. Don, secretaris-penning meester, C. Geldof en J. C. Klok, C. den Hollander en W. de Kam leden. 33. „Alle deksels, ik weeg geen ons meer!" hijgde Kap- pie in de lucht rondsparte- lend. „Het is me ja wat met die uitvindingen, altijd ge ven die.. Au, klont! Hou je zwabbervoeten bij je!" Dit laatste was tegen de Maat gericht, die wild spar telend probeerde weer op de grond te komen en daarbij Kappie een flinke schop ver kocht, die de kleine kapiteir tegen het plafond deed vlie gen. Ondersteboven zweef de hij voorbij het scherm waarop het beeld van Ba: toldus rustig toekeek. „Wees rustig", klonk a. stem van de geleerde doo: de luidspreker. „Dit alles i heel normaalOVER!" „Heel normaal?." herhaai cjte Kappie verbolgen. „Da is het ja misschien voor eer buitenmodel landrotten-ge- leerde zoals jij, maar een eerlijke zeeman staat graai; op zijn benen. Vertel op, wal is er aan de hand? Waarom zijn we ons gewicht kwijt?. ,OVER!" „Omdat de bol', waarin U zich bevindt, zich in ..Wat!!" kermcie de Maat. „Vallen we?l" Inderdaad, de bol vielsneller en sneller l Politiehonden toonden frappante dressuur. Tweede avond Souburgse Sportweek. De tweede avond van de Souburgse sportweek bood de talrijke aanwezi gen een aantrekkelijk programma. Het eerste gedeelte daarvan werd op zeer attractieve wijze verzorgd door de po litiehonden-vereniging „Walcheren". De heren Castel, Babijn en Net lieten hun honden Doesco, Robbie en Bres- ton treffende staaltjes van hun kun nen tonen. Na springen en klimmen over een twee meter hoge schutting, toonden de intelligente viervoeters zich ook uitnemende bewakers en speurders. De zogenaamde „pakwer- ker" kreeg het hierna in zijn ver schillende creaties, variërende van fietsendief tot smokkelaar, zwaar te verduren. Een humoristische noot vormde het nummer, waarbij de hond de plaats van baby in de kinder wagen had ingenomen, hetgeen uiter aard de kinderrover slecht bekwam. Het tweede gedeelte van het pro gramma werd kundig verzorgd door de Vlissingse boksclub DOS. die ver schillende demonstratie-partijen liet zien, waaraan onder andere werd deelgenomen door H. Dik. Al met al voor de sportliefhebbers een geslaag de avond. Waar zijn onze schepen? Alnati 20 60 m. N.O. v. Ouessant. Aalsum 18 van Dubal. Aagtekerk 18 te Townsville. Abbekerk 19 te Rar es Salaam. Alamak 18 te Bahrein. Almdijk 20 te Tamplco. Amsteldük 19 370 m. W. v. FinisterTe. Amerskerk 19 95 m. Z.O. v. Kreta. Appingedijk 21 te Buenos Aires. Arenoskerk 20 van Singapore n. Bangkok. Benlnkust 18 te Abidjan. Blommersdijk 18 van Macïras- Cottica 21 te Barbados Delft 19 700 m. Z.W. v. Landsend. Eos 18 te Istanbul. Elmina 21 van Bordeaux. Gaasterkerk 19 500 m. O. van Socotra. Grootekerk p. 20 Finisterre. Groote Beer 20 420 m, W. van Kaap Clear. Heemskerk 20 van Aden n. Adelaide. Ivoorkust 21 van Havre. Japara 19 280 m. N.O. v. Tarakan. Kabyiia 20 te Trinidad. Kalydon 20 te Kaapstad. Korovina 19 240 m. Z.O. v. Malta. Kota Baroe 19 330 m. W. van Socotra. Katelysia 19 150 m. N.O. v. East London.' Kota Inten 17 te Djakarta. Koratia 19 330 m. W. v. Finisterre. Loppersum 19 40 m. N.W. v K. St. Vin cent. Larenberg 17 te Benisaf. Laurenskerk 19 15 rn. Z. v. Almeria. Lekhaven 19 825 m. Z.W v St- Vincent Liberty Bell 19 100 m. N.W. v. Perim. Lissekerk p. 20 nm. Perim. Maas 19 van Kalyvia. Malea 17 80 m. Z. van Cochin. Marisa 20 van Ras Tanura. Mariekerk 18 te Karachi. Macoma p. 20 Las Palmas. Meliskerk p. 20 Kaap Guardafui. Muiderkerk 17 275 m. O. van Natal. Mijdrecht 16 70 m. O. van Natal (Braz.) Merweöe 16 470 m, N. van Floras. Oldenbarnevelt J. v., p. 20 Dalusrif (Rode Zee). Oranje 21 te Southampton. Oranjefontein 19 te Hamburg. Rondo 20 v. Suez n. Bahrein. Rijndam 20 180 m. O. v. Kaap Race. Sibajak p. 21 Brisbane. Sehie 18 te Amsterdam. Schouten 20 van Hongkong. Schiedrjk 18 te Rotterdam Statue of Liberty 19 1420 m. Z.W. van Fayal. Sinabang 17 te Melbourne. Stad Leiden 16 te Mombasa. Straat Makassar 17 600 m. N.O. v. Tristan da Cunba. Teiresias 21 van Suez. Tjibodas 17 te Osaka. Tjimenteng 15 te Kaapstad. Tjibodak 11 to Bombay. Triton 16 750 m. N.O. v. Barbados. Telamon 19 van La Guaira. Tjisadane 20 te Buenos Aires, Tjituwab 19 te SInapore. Van Linschoten p. 21 Ouessant. Waterman 21 te Halifax. Waal p. 18 Finisterre. Willemstad 20 980 m. N.O v. Trinidad. Willerr Ruys 21 te Singapore Westlanö 20 van Bania. Weltevreden p. 20 Finisterre. Zaan 19 te Hamina. Zuiderkruis 20 470 m. Z.O. v. Kaap Guar dafui. Zeeland 20 te Bombay. Nagekomen advertenti»- Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappy N.V. Op Donderdag 23 en Vrjj- dag 24 Juni a.s. zal door ons vanaf 9 uur en, zolang nodig, op alle boten tussen Perkpolder-liaven en Kloos- terzande tentoonstelling terrein) v.v. een pendel dienst uitgevoerd worden. DE DIRECTEUR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7