Discussie over zaak-Fonteijn in de Tweede Kamer Daar ging de iefde EERSTE KAMER AANVAARDT BEGROTING VAN ONDERWIJS SPORTDAG VAN PROVINCIALE ELECTRICITEITSBEDRIJVEN Amsterdamse Beurs Chefarine4 4 PROV IN 01 ALE ZEEÜWSE COURANT WOENSDAG 22 JUNI 1953 SLOT ACTE VAN DRAMA Motie waarin gevraagd werd commissie van onderzoek te benoemen verworpen (Van onze parlementaire redacteur). Men kan niet ontkomen aan bewonde ring; voor de hardnekkigheid, waar mee de heer A, H. F. Fonteyn uit Amsterdam, die zich 22 jaar geleden on rechtvaardig behandeld voelde, zyn zaak heeft bepleit en enig meegevoel komt op, als men merkt, dat de slot acte van 't drama, dat zich Dinsdag middag in de Tweede Kamer afspeelde, de definitieve verzekering geeft, dat al zyn moeite tevergeefs is geweest. Deheer Foriteijn was indertijd ser geant-konstabel der Kon. Marine. Hij werd op 16 Maart 1935 onder toekenning van dadelijk ingaand pen sioen eervol uit de dienst ontslagen en wel omdat hij lijdende was aan asthma. Er was zoals bekend echter het een en ander aan vooraf gegaan. De toenmalige marïneauto- riteiten waren weinig gesticht over zijn houding tijdens de muiterij dp de „Zeven Provinciën" en de heer Fon teyn, die later van verschillende dok toren verklaringen kon overleggen, dat hij niet aan asthma lijdende was of van deze ziekte was genezen, legde verband tussen deze muiterij en zijn ontslag en vroeg weer in de dienst opgenomen te worden. In de achter ons liggende 20 jaar heeft hij van alle hem ten dienste staande rechtsmiddelen gebruik ge maakt, zonder succes. Vandaar, aat hij een request richtte aan de Twee de Kamer. De commissie voor de verzoekschriften uit de Kamer was na uitvoerig onderzoek tot de con clusie gekomen, dat er geen aanlei ding bestond nog iets voor hem te Verstraeten winnaar van Ronde van Zuiddorpe. Onder ideale weersomstandigheden werd de jaarlijkse kermis-ronde voor nieuwelingen te Zuiddorpe gehouden waarvoor 35 deelnemers startten. Rentmeester uit Yerseke en P. Jan sen van Sluiskil trokken in de eerste ronden reeds danig van leer. Eerst genoemde had echter met pech te kampen en Jansen kon het tegen de kracht van het peleton niet bolwer ken. In de daarop volgende 12 ron den ontspon zich een zeer aantrekke lijke strijd. Toen er nog 6 ronden te rijden waren hadden Verstraete (uit Eede) en C. van Amsterdam (uit Oosterhout) een voorsprong genomen die zij allengs wisten op te voeren. In de eindsprint ging Verstraete met ruim verschil als winnaar door de finish. Van een Zuiddorpse schone mocht hij de ere-palm in ontvangst nemen. De uitslag luidt: 1 E. Verstraeten, Eede, 68 km in 1 u. 54 min.; 2 (op 20 meter) C. van Amsterdam, Ooster hout; 3 (op 45 sec.) L. v. d. Pluijm, Dussen; 4 C. Hanegraaf, Breda; 5 H. Vernooy, Sluiskil; 6 J. de Pooter, Hoek; 7 F. v. d. Sande, Halsteren; 8 C. v. d. Horst, Standaardbuiten; S P. van Doeselaar, Sluiskil; 10 P. Jan sen, Sluiskil. Nieuw Nederlands record. Tijdens een clubontmoeting te Den Haag heeft de gewichtheffer J. C. van Grieken het Nederlands record twee handig drukken in het lichtzwaarge- wicht verbeterd en gebracht op 112,5 kg. Het oude record stond met 108.7 kg sedert 17 April van dit jaar op zijn doen. Deze conclusie is nu door de Kamer aanvaard, doch tegen de wens van de P. v. d. A. en de C.P.N., voor welke partijen respectievelijk de he ren Scheps en Haken bepleitten hem weer in dienst te nemen of hem schadevergoeding uit te keren. De heer Scheps diende zelfs een motie in, waarin hij om een nader onder zoek vroeg door een commissie, die de voorzitter der Tweede Kamer zou moeten instellen. Deze motie werd echter met 46 tegen 28 stemmen verworpen, waarbij alleen de P. v. d. A., de V.V.D. en de C.P.N. voorstemden. Er is over deze kwestie een warme gedachten- wisseling gevoerd. Het was daarby tussen de opposanten Scheps en Ha ken enerzyas en de staatssecretaris van Marine, de heer Moorman, an derzijds min of meer een spelletje van welles en nietes waarmee men weinig verder kwam. De heer Scheps verweet de staatsstcretaris, dat uit de dossiers betreffende de zaak-Fon- teijn een aantal essentiële stukken „N.O.C."-dubbeltje verplicht gesteld Maandagavond heeft het Neder lands Olympisch Comité in een jaar lijkse algemene vergadering, die in Den Haag werd gehouden, het beken de „N.O.C.-dubbeltje" verplicht ge steld voor de aangesloten bonden. Dit gebeurde na een heftige discus sie, die bijna twee uur Huurde en waarbij vooral de vertegenwoordigers van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond zich roerden. Ten slotte bleek, dat van de dertig uitge brachte stemmen er 23 voor, vier blanco en drie tegen waren. De K.N. G.V., de Wielren-unie en de Hippische Sportbond, kantten zich tegen deze bijdrage van tien cent per lid per jaar aan het N.O.C. Vlissingse tennissers promoveren niet Door een eervol 4-4 gelijkspel te gen Rapid uit Roosendaal heeft het Vlissingse DOS de competitie dit jaar ongeslagen kunnen beëindigen. De promotie naar de derde klasse Zuid van de K.N.L.T.B. ontging haar ech ter, omdat bij een gelyk spel de ge wonnen sets beslissen en Rapid uit deze wedstrijd één set meer behaalde dan DOS, zoals uit onderstaande uit slagen blykt: Dames-enkelspel: mevrouw Braak verliest van mej. v. Eek (3-6; 4-6); mevrouw Timmerman verliest van mej. de Jong (6-4; 1-6; 6-8). Heren-enkelspelLaurens wint van Grosveld (7-5; 1-6; 6-1), v. d. Velde wint van Rijpma (1-6; 6-4; 6-3). Gemengd dubbelspel: mevrouw Braak en de heer Braak verliezen van mej. v. Eck_en Grosveld (3-6; -j-- -------- - mej. v. juun. en uiuavciu vo-w, was verdwenen. Hy had kunnen be- 2-6). Mevrouw Timmerman en de grypen, dat het gehele dossier gedu- - - - rende de bezetting was zoekgeraakt, maar hij snapte niet, dat daaruit precies de gewichtige stukken ont braken. Advertentie J Span er twee voor je karretje... Dan gaat het heter! Doe dat in Uw huishouden óók. Als U de was doet, neem dan een was middel, dat het werk doet voor twee OMO. Want dit heeft dubbele was kracht. Daardoor wordt in de aller eerste plaats Uw goed schitterend wit. En in de tweede plaats zijn de vlekken verdwenen! Twee voordelen tegelijk Meteen ander wasmiddel moet U meest al met één van de twee tevreden zijn maar voor OMO geldt: èn zuiver wit èn vlekkeloos, dat 's OMO-schoon. Alléén het moderne OMO bezit het geheim, van de z.g. dubbele waskracht. Alléén OMO wast zo voortreffelijk, dat U de schoonste was van Uw leven krijgt. Vreugde en verdriet. De staatssecretaris vond die docu menten helemaal niet zo belangrijk en vond, dat men zich meer moet verheugen om wat er over was, dan treuren om wat was zoekgeraakt. Hij vond, wat de zaak zelf betreft, dat aan het uitgangspunt ervan afkeuring wegens asthma niet te tornen viel en dat de heer Fonteijn met hulp van het ministerie over alle rechtsmiddelen heeft kunnen be schikken, die hij wenste. Zijn con clusie kon daarom geen andere zijn dan dat er voor de overheid geen taak meer was. Dat vond ook de heer Stapelkamp (A.R.), de voor zitter van de commissie voor de ver zoekschriften, die het optreden van het medelid dier commissie allerminst kon waarderen en zich daarover zelfs boos maakte. heer Laurens verliezen van mej. de -Jong en Rijpma (3-6; 7-9). Damesdubbelspel: Dames Timmer man en Braak winnen van dames de Jong en van Eek (6-3; 6-3). Herendubbelspel: Heren Laurens en v. d. Velde winnen van Heren Rijp ma en Grosveld (6-4; 7-5). Door deze uitslag ontgaat Rapid I degradatie en komt dus volgend jaar weer in de derde klasse uit. Grote prijs van Zwitserland gaat niet door De Zwitserse automobiel club heeft te Bern verklaard, dat de grote prijs van Zwitserland, welke op 21 Augus tus zou worden gehouden, niet door gaat. Deze beslissing werd tijdens een vergadering van vertegenwoordi gers van bovengenoemde club en af gevaardigden van de Zwitserse mo torrijders vereniging genomen als sympathiebetuiging voor de slachtof fers van de ramp te Le Mans. Bo vendien wil men het resultaat van het onderzoek te Le Mans afwachten. Nog geen beslissing in spellingskwestie. Minister Cals heeft gisteren in de Eerste Kamer geantwoord in het de bat over de begroting 1955 van het de partement van O. K. en W. Met de tegenwoordige beschikbare bouwvo lumes kon worden voldaan aan de eisen van de moderne inrichting en omvang van de scholen, aldus de be windsman. Hij achtte de benoeming van een di recteur-generaal voor het onderwijs van groot belang. De regering heeft nog geen beslissend standpunt inzake de spellingskwestie ingenomen. £r staat geen enkele onbevoegde voor dé klas; er is zelfs nog een kleine reserve aan leerkrachten. Was deze er niet, dan zou er inderdaad sprake zijn van een catastrophale toestand. Wat de kwestile van de benoeming van een wachtgelder tot onderwijzer in Zierikzee betreft, zeïde de minister, dat deze wachtgelder inmiddels zelf besloten heeft het onderwijs te ver laten. Voor de spoedcursussen zijn nu on geveer 2000 cursisten. Dit aantal zou veel geringer zijn geweest als de cur sist later de toelagen zou moeten te rugbetalen. Er zullen verlichtingen komen in de staatsexamens voor degenen, die reeds in het bezit zijn van een diploma van een middelbare school, zoals bijv. het H.B.S.-diploma. Verbetering van de salarissen van leerkrachten bij het Mulo-onderwijs is het allernoodzakelijkste. Over de classificatie zeide de minister, dat men zich wilde houden aan de uitspraak van de S.E.R., dat het leven op het platteland goedkoper is dan in de stad. De Monumentenwet, zo verklaarde de minister verder, is de ministerraad gepasseerd en zal eerlang de Staten- Generaal bereiken. De steunregeling voor de kunste naars wordt critisch bezien op het ogenblik. Nadere mededelingen over de wijziging van deze regeling kan de minister nog niet geven. De mogelijkheid om aan politieke partijen zendgelegenheid te geven eens per jaar in verkiezingstijd, heeft de minister in overweging. Ook wordt overwogen daarbij communistische uit zendingen toe te staan. Na een uitvoerige toelichting door de staatssecretaris en re- en dupliek werd de begroting door de Eerste Ka mer aanvaard. Middelburgs tennisteam promoveert naar 2e klasse. Het is het eerste team van de Middelburgse Lawn Tennis Club gelukt zijn twee promotiewedstrij den tegen 't Halve Maentje uit Goes en Olympia uit Bergen op Zoom te winnen. De cijfers waren achter eenvolgens 17 en 80. Door deze resultaten zal M.L.T.C. het volgend seizoen in de 2e klasse van de af deling Zuid uitkomen. Twee jaar geleden degradeerde M.L.T.C. naar de 3e klasse. De uitslagen van beide wedstrij den luidden: 't Halve MaentjeM. L.T.C.: Heren enkelspel: H. Goettch A. Anneveld 46, 63, 46; J. PilaarA. Drost 57, 26. Dames enkelspel: mevr. J. Hoek stramej. M. Snoep 63, 61; mevr. Z. Schuringamevr. N. Mul ler 3—6, 1—6. Gemengd dubbelspel: mevr. Hoek stra en de heer J. Kreugelmej. Snoep en de heer Anneveld 64, 68, 57; mevr. Schuringa en de heer Sj. Wartenamevr. Muller en mr L. A. Kakebeeke 26, 26. Heren dubbelspel: Goettch en WartenaAnneveld en Drost 46, 2—6. Dames dubbelspel: mevr. Hoeksra en mevr. Schuringamevr. Muller en mej. Snoep 26, 26. M.L.T.C.Olympia: heren enkel spel: AnneveldH. R. Armbrust 63, 61; DrostJ. van Hasselt 63, 61. Dames enkelspel: mevr. Muller mej. M. Tempelman 60, 61; mej. Snoepmej. G. Asselbergs 60, 61. Gemengd dubbelspel: mej. Snoep en de heer Anneveldmej. Assel bergs en de heer Armbrust 48, 60, 62; mevr. Muller en mr Ka kebeekemej. Tempelman en de heer Van Hasselt 64, 62. Heren dubbelspel: Anneveld en DrostArmbrust en Van Hasselt 6 4, 62. Dames dubbelspel: mevr. Muller en mej. Snoepmej. Tempelman en mej. Asselberge 60, 61. Duel Zeeuws K.N.V.B.-team tegen Zaterdagelftal? De kans is groot, dat het Zeeuw se K.N.V.B.-elftal dit jaar nogmaals een wedstrijd zal spelen. Tegen stander zal dan zijn het Nederland se Zaterdagvoetbalelftal. Deze ploeg versloeg onlangs naar men zich zal herinneren de nationale Za terdagelftallen van Frankrijk en België. Als deze ontmoeting door gaat zal zij vermoedelijk Zaterdag 30 Juli in Goes worden gespeeld. IN „DE GOFFERT" TE NIJMEGEN P.Z.E.M.-afvaardiging werd zevende in eindklassement Zaterdag heeft de Sportclub P.Z. E.M. deelgenomen aan de sportdag 1955 van de Provinciale Electrici- teitsbedrijven in Nederland, georga niseerd door de Provinciale Gelderse Electriciteits Maatschappij en gehou den in het sportpark „De Goffert" te Nijmegen. Met totaal 44 deelnemers en 46 officials en supporters werd de tocht per autobus naar Nymegen ge maakt. Aan het tournooi werd door 9 provinciale electriciteitsbedrijven deelgenomen. Om 10 uur marcheer den de deelnemers het stadion bin nen, voorafgegaan door de muziek van de Nijmeegse politie, tenvijl iedere provincie werd aangeduid door 'n vlagdrager in provinciaal costuum met de provincie-vlag. Nadat men zich voor de tribune had opgesteld werd een openings woord gesproken door ir Jansen, di recteur der Provinciale Gelderse Electriciteits Maatschappij, waarna het volkslied werd gezongen. De vol gende takken van sport werden be oefend: voetbal, volleybal, lawnten- nis, tafeltennis, athletiek, touwtrek ken. Voetbal: De eerste wedstrijd moest worden gespeeld tegen Limburg, die in een gelijk spel eindigde (11. Door het verliezen der overige wed strijden werd P.Z.E.M. uitgeschakeld. Limburg werd kampioen en voor de tweede maal bezitter van de wissel beker. Tafeltennis. Mevrouw Van Ant werpen, J. Sinke en A. J. Osté won nen 1 partij en verloren er 1, daarna werden zy uitgeschakeld. Volleybal. Hieraan namen 7 bedrij ven deel; P.Z.E.M. bereikte de 4e Lawn tennis. Zowel de dames als heren werden in de eerste wed strijd uitgeschakeld. Athletiek. Kogelstoten: deelgeno men werd door 10 dames. Mevrouw C. Jansen wist zich met een worp van 8,85 meter eerste te plaatsen en veroverde een medaille; mej. M. M. v. d. Eyk bereikte met een worp van 7,46 meter de 3e plaats. Hoogspringen: totaal 15 dames. Mej. J. Sorel werd eerste met een sprong van 1,30 meter (medaille). 20 Juni 21 Juni Nederland 1955 3%) 100% 100% Nederland 1948 (3%) 101' 101 Nederland 1947 (3%) 3 101% 101% Nederland 1937 3 99% 99% Dollarlening 1947 3 pet. 98 98% Investeringscertificaten 3 101% :oi% Nederland 1962-64 3 101% 101% Nederland N.W.S. 2% 79% 79% Ned. Indië 1937 A 3 99% 99% Grootboek 1946 3 100 100 Nat. Handelsbank 173% 172% Ned'. Handelmij. 228 228 A.K.U. 291% e.d. 291% Bergh's en Jurgens 312% 313 Calvé-Delft 295 295 Kon. Ned. Hoogovens 330% 330% Unilever 426% 425% Ned. Kabelfabriek 274 273% Philips 401% 400% Wilton-Feijenoord 233% 234% Billiton 408 409 Kon. Petroleum Mij. 587% 589% Amsterdam Rubber 124% 123% ïolland Amerika Lijn 179% 179% Kon. Paketvaart 174% 174% Rotterdamse Lloyd 168 168 Ned. Scheepvaart Unie 180 179% Stv. Mij. Nederland 181% 181% Wetenschappelijk succes! Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen en griepl Dank zij ontdekkingen van geleerden is er nu een middel, dal inderdaad beier en krachtiger helpt. Een combinatie van geneesmiddelen - elk op zichzelf al we reldberoemd - blijkt namelijk nog heil zamer dan kon worden verwacht. Zij doet werkelijk wonderen! TEGfcN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 ei Amsterdamse wisselmarkt. CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM. 21 Juni. Londen 10.63—10.64, New York 3.81&—3.81*1, Montreal 3.88—3.88%, Parijs 1.0875— 1.0895, Brussel 7.59%—7.80%, Frank furt 90.80—90.90, Zürich 87.00—87.10, Ztlrich (vrije francs) 88.97—89.07, Stockholm 73.5273.62, Kopenhagen 54.80—54.90, Oslo 53.11—53.21, Bfraz. dollar 3.79%3.80%, Argentijnse verrekeningsdollar 380%3.81%, Japanse verrekeningsdollar 3.79% 3.80%, Turkse verrekeningsdollar 3.79%—3.80%. Kogelstoten heren: C. v. d. Berge 6e plaats met 9,21 meter en M. Hoo- gesteger 16e met 7.23 meter. (18 deelnemers). 800 meter hardlopen heren, 14 deelnemers: W. D. Roelse 10e plaats. 1500 meter hardlopen heren, 15 deelnemers: A. Coppejan 6e plaats, Jan Huser 9e plaats. In de overige athletieknummers werden zowel de dames als de heren van de P.Z.E.M. in hun series uit geschakeld. In het totaalklassement bereikte de P.Z.E.M. de 7e plaats en er werden twee individuele medailles veroverd. Omstreeks 18 uur was het tour nooi beëindigd. De organisatie was in uitstekende handen en de wedstrijden werden op zeer sportieve wijze ge speeld, waardoor men op een uitste kend geslaagde sportdag kon terug zien. Om 19 uur volgde een gemeen schappelijke maaltijd, waarna de prijsuitreiking geschiedde; daarna bleef men nog enige tijd gezellig bij een. Te half tien aanvaardden de Zeeuwen de terugtocht. Rest te ver melden, dat de P.Z.E.M.-ers in hun keurige sporttenue's een uitstekende indruk maakten. H.V.A. 142% 142% Dell Mij. 139% 139% Bank van Ned. Gem. 4% 109% 109 Bank van Ned. Gem. 0-5-10 138% Centrale Suiker 217% 219 Kon. Mij. De Schelde N.Ba 183% 184 Baltimore-Ohio 50 50 New York Central 44% 44% Pennsylvania 31 30% Anaconda 70% 72 Bethlehem Steel 141 141' General Motors 103% 104% Intern. Nickel 72% 71% Kennecott 119% 119% Republic Steel 93% 93% U.S. Steel 100 99% North American Cy. 29% 29% Midcontinental 124% 62 123% Shell Union 62% Tide Water 34% 35 AKU 3% 102% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1954 139% 139 Breda 1954 113% 113% Eindhoven 1954 112 1 Enschede 1954 110% 110% Den Haag 1952 I 135% 135 Den Haag 1952 II 142 142% Rotterdam 1952 I 136% 136% Rotterdam 1952 II 136 Utrecht 1952 124% FEUILLETON door MARY BURCHELL 42 „Nou, als je Errol nu inaar aan ried zich met zijn eigen zaken te be moeien, wie zou je dan verder nog achterna lopen en lastig vallen?" had Enid willen weten. „Je kon dan je af gebroken verloving voortzotten en met Richard trouwen, die nu een van de meest gevierde jongelui van Lon den is geworden. Werkelijk Hope, je moet een gegeven paard niet in de bek zien! En by deze heb je tenminste tot de amandelen toe gekeken. De meeste meisjes zouden het dol vinden wanneer de man op wie ze verliefd waren ineens in het bezit van een millioentje kwam, en zouden heus niet al die drukte maken". Maar Hope was by haar besluit ge bleven en plotseling begreep Enid, die een goed hart had. Hat er toch eigenlijk geen enkele reden was waar om Hope niet naar haar tante Lena zou gaan als ze daar nu zin in had. „Ik weet zeker dat je gewoon over je zenuwen heen bent, lieve kind, en hard toe bent aan vacantie", gaf ze edelmoedig toe. „Als je tot jezelf bent gekomen, zul je niet weten hoe gauw je weer naar Londen en Ri chard zult terugkeren". Hope liet Emd maar in die waan, daar ze daardoor verdere discussie vermeed. Bovendien had ze misschien immers wel gelijk? Pas toen alles in orde was en er een telegram van tante Lena was ge komen, zeggende dat ze mocht ko men wanneer ze zin had, telefoneerde Hope met Richard. Richard was kennelijk blij Hope's stem te horen en beantwoordde haar ernstige begroeting met: „Lieveling, wat dolgezellig! Je weet niet hoe ik me heb moeten beheersen om je niet op te bellen!" Ze had gelachen en haar hart was warmer geworden door de vrolijke hartelijkheid in zijn stem. „Nou. dan zul je die zelfbeheersing nog wat langer moeten beoefenen", had ze gezegd en hem toen uitgelegd dat ze graag een poosje in haar een tje wilde weggaan. „Maar ik begrijp het niet", klonk zyn stem verbaasd. „Wat is er zo moeilijk te besluiten? Nu Tamberley bereid is zich terug te trekken en ik moet toegeven dat hij zich fatsoen lijker gedraagt dan ik voor mogelijk had gehouden, is het probleem toch opgelost? Deze week nog, als „Omdat, Richard" haar stem had even gebeefd toen ze het zei „ik er niet helemaal zeker van ben dat ik met je wilt ti*ouwen". Even heerste stilte. Toen vroeg hy: „En denk je dat je die zekerheid zult kunnen krijgen door weg te gaan?" „Dat hoop ik". Het'was onmogelijk geweest hem uit te leggen hoe ze tot deze conclusie was gekomen. Heel anders dan Errol, begreep hij liet eenvoudig niet. Maar tenslotte over tuigde ze hem haar te laten gaan. „En de afspraak is, Richard, dat jullie me geen van beiden probeert te zien of te schrijven". „Goed dan". Zyn stem klonk gede primeerd. „Dat kan ik toch niet als ik niet eens weet waar je heen gaat, is het wel?" „Neen, dat is waar", gaf Hope toe. „Ik vind het afschuwelijk, Hope. Het zal een ellendige maand worden. Maar als je het persé wilt, dan moet het maar". Het was de ouwe, edelmoedige, op gewekte Richard weer die zo had ge sproken. De Richard die ze zo goed had gekend en var. wie ze zoveel had gehouden voordat ?1 die moeilijkheden waren begonnen. En ze was zo ge roerd en -verrukt geweest door deze herontdekking van hem, dat ze bijna op dat ogenblik gecapituleerd had en hem had verteld, dat er niet de minste reden voor was om alleen weg te gaan teneinde de dingen te over denken, omdat ze wist dat haar enige wens was, met hem te trouwen. Maar in plaats daarvan nam ze scheid, misschien ook met die oude klank in haar stem, en was toen naar tante Lena en de rust vertrok ken. In het begin was ze een beetje ver legen geweest, zich afvragend of Enid een gedetailleerde beschrijving van haar zelf en de omstandigheden aan tante Lena zou hebben geschre ven. Maar ze had zich geen zorgen be hoeven te maken. Enid, die alles er uit flapte wanneer ze mondelinge in discreties beging, was te indolent om veel op papier te zetten. Haar denkbeeld van een lange brief was een die met grote hanepoten door liep tot de achterkant van de eerste bladzij en haar deel van de corres- Eondentie die Hope tenslotte in Wilts- ire deed belanden, luidde als volgt: „Myn beste vriendin Hope Arning zou graag een paar weken bij u ko men logeren. Als betalende logée, weet u. U zult haar zeker aardig vinden. Ze zal u zelf schrijven om na der met u af te spreken. Is dit geen heerlijk weer Ik hoop dat u het goed maakt. Ik wel. Veel liefs van Enid" (Word' vervolgd TogoSwift 25. Het eerste team van het Middel burgse Swift heeft de moeilijke uit wedstrijd tegen Togo in de korfbal competitie tot een goed einde ge bracht, namelijk met een 2-5 over winning. Hoewel de schotvaardigheid bij de Middelburgers soms te wensen overliet, heeft het hoge tempo, waar in Swift gedurende de gehele strijd speelde, uiteindelijk de doorslag ge- feven. Het pleit voor de Goessenaren, at zij tot aan het einde uitstekend tegenstand bleven bieden. Het duurde vry lang eer één van beide ploegen het goede samenspel dat aan beide zijden te zien was in doelpunten kon uitdrukken. Vooral de Middelburgers schoten onzuiver. Doch ongeveer 20 minuten na het be gin had mevrouw Wisse-Adriaanse eindelijk succes (0-1) en even later vergrootte dezelfde speelster met een ver schot zelfs de voorsprong (0-2) Togo bood intussen hevige tegenstand maar het succes kwam weer aan de andere zijde door mej. Van Dalen (0-3). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft verkleinde To- o de achterstand door een schot van ran Zweeden (1-3), maar twee tref fers van mej. Van Bergen brachten de stand op 1-5 in Swifts voordeel. Togo kwam daarna nog eenmaal aan bod door Van Daalen (2-5). Nederland-België te Middelburg Op 30 Juni wordt te Middelburg weer de jaarlijkse sportontmoeting tussen de militairen van de C.O.- A.K. uit de Zeeuwse hoofdstad en de militairen van de Centrale Ad ministratieve Dienst uit Mechelen gehouden. Het programma van de ze ontmoeting is nog niet defini tief vastgesteld. Wielerronde op 23 Juli Yerseke krijgt dit seizoen ook een wielercourse voor onafhankelijken en amateurs. Zaterdag 23 Juli wordt nJ. de Ronde van Yerseke om de Grote Mosselprijs verreden over een af stand van 108 kilometer. Er zijn prij zen en premies ter waarde van 750 gulden. Aan belangstelling van de zij de der renners zal het dus wel niet ontbreken. Deze course wordt geor ganiseerd door de supportersclub „Y.W.V.". Consul K.N.W.U. Tot provinciaal consul bij de Kon. Ned. Wielren Unie is benoemd de heer A. G. Calon te IJzendijke. KERKNIEUWS Ds. J. G. U. van Hoogstraten kwart eeuw predikant Vandaag (Woensdag) viert ds J. G. U. van Hoogstraten te Stadska naal zijn zilveren ambtsjubileum als predikant in de Ned. Herv. kerk. Ds Van Hoogstraten werd op 14 Juni 1899 in de Hervormde pastorie te Eerbeek in Gelderland geboren, bezocht de gymnasia te Utrecht en te Apeldoorn, deed eindexamen aan het lyceum te Zeist en studeerde daarna aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat cand. Van Hoog straten in 1929 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. kerk werd hij op 29 Juni van het daaropvol gend jaar door ds J. A. Kwint van 's-Gravenhage te Boxmeer in het ambt bevestigd. Op 22 April 1934 verwisselde He jubilaris deze ge meente met diG van 's-Gravenpolaer (classis Goes), vanwaar hij op 10 November 1946 naar Harkstede (classis Appingedam) vertrok. Op 30 April 1950 werd ds Van Hoog straten door ds K P. van der Graaf van Heino te Stadskanaal bevestigd. Ds Van Hoogstraten zal Zondag 3 Juli a.s. te Stadskanaal een her denkingsrede uitspreken. CHIt. GEREF. KERKEN. Beroepen te Tholen: W. Baaij te Alphen aan de Rijn (voorheen te Tholen) Twee Zendingscommissies Tot nog toe was et in de classis Zierikzee der Ned. Herv. kerk slechts één zendingscommissie, ter behartiging van de zending, uit gaande van Oegstgeest. Het ligt in de bedoeling, om nu een zendings commissie in het leven te roepen in de ring Tholen, die het werk van de Gereformeerde Zendlngsbond in de Ned. Herv. kerk op het eiland Tholen zal behartigen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Hoek: A. Postma te Kamperland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4