Waarom beter smaakt dan shag CLUBVOETBAL IN GOES VIERT ZIJN ZESTIGJARIG BESTAAN LEIDERSCHAP le KLASSE OP HET SPEL BIJ TOGO-SWIFT HANSW. BOYS KAN THANS NAAR 4e KLASSE PROMOVEREN i Amsterdamse Beurs BALASTORE JIMMY BROWN opent een rijschool 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 JUNI 1955 OUDSTE ZEEUWSE VERENIGING JUBILEERT „Zeelandia" werd ,Goes": bewogen geschiedenis woonte had van een drietal'plankjes land gaat jubileren. Op 15 September wil het namelijk 60 jaar geleuen zijn, dat een drietal jongens Sam Mu lode Houwer, Engelberts en Louis Schneider die in Holland kennis hadden gemaakt met liet voetbalspel samen met elf andere jongelui, be sloten tot de oprichting van een voet- halclub. De vereniging kreeg de naam Zeelandia en Sam Mulock Houwer werd de eerste voorzitter. Engelberts werd tot secretaris gekozen en Louis Schneider kreeg het beheer over de toen uiteraard nog zeer beperkte fi nanciële middelen. Als clubkleuren koos men de kleuren van de gemeen te Goes: rood en wit. Later eerst werd ook de naam van de Ganze- stad aangenomen: het huidige Goes jubileert. De vereniging kreeg de beschik king over een veld op „Klein Frank rijk". Een enkele maal was er wel eens een grassprietje te zien, vaker echter modder. Een kleed- en wasge legenheid was er niet en kalklijnen waren onbekend. Contact met andere verenigingen was onmogelijk. In Zee land waren immers nog geen andere voetbalclubs en een reis naar een reeds bestaande club ergens in Hol land zou te kostbaar en te tijdrovend zijn geweest. Aanvankelijk werden dus onderlin ge partijtjes gespeeld, maar na enke le jaren kwam er contact met Mid delburg, waar inmiddels ook een voetbalclub was opgericht. De wed strijden waren hele gebeurtenissen. Kwamen de Goessenaren met een ovenvinning naar huis, dan was het meestal voor enkele uren met de Zon dagsrust gedaan. Kwamen de Middelburgers naar Goes, dan waren zg meestal ver gezeld van de later zo bekend ge worden cabarettier Jean Louis Plssuisse. En als deze na afloop van de wedstrijd ergens achter de piano ging zitten, was het uren lang feest. Bekende spelers uit die tijd waren Frans Kakebeeke, Jan Mulock Houwer en Dresselhuys. Inmiddels was de club verhuisd naar de Schengeweide. De spelèrs i moesten zich echter verkleden in een café op de Markt en vandaar een kwartier wandelen naar het veld. Soms, by heel belangrijke wedstrijden, kwam er wel eens een „Jan Plezier" aan te pas. Dat ongeorganiseerde voetbal .al leen maar voor de leut" duurde tot ongeveer 1910. Toen waren er zo veel clubs in Zeeland, dat er een Zeeuwse 3e klasse kon worden gevormd, waarin ook Zeelandia een plaatsje kreeg. Prominenten Inmiddels hadden de al wat oudere spelers plaats moeten maken voor jongeren. Van hen noemen we Piet en Max Oele, Frans den Hollander (de tegenwoordige president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen), Rein Sturm, August v. d. Hoek, Kees Smit, het trio Piet, Jan en Domien v. d. Mehr Mohr, Chris Zandee, Ar- jaan van Strien, Herman Hannink en Sies Fuklcen, de keeper, die tot ge- een soort stoeltje te bouwen, dat hg fias afbrak als ae bal de 16 meter jjn naderde De naam Zeelandia was toen reeds fewnzigd in „Zeeland Vooruit". In ie tija was er ook nog een tweede club opgericht, eerst onder de naam Hollandia, later omgedoopt in Goes. Deze werd echter ontbonden en ver schillende goede spelers, als Joos le Conté, Jaap Schrijver, Jaap v. d. Klooster en de gebroeders Duynhou- wer gingen naar „Zeelandia Vooruit" over. Er kon toen een uitstekend elftal worden gevormd, dat in liet seizoen 1911-1912 met grote doelcyfers kam pioen werd en naar de 2de klasse promoveerde. Lang duurde dit echter niet, want het elftal viel uiteen en reeds een jaar later moest men naar de 3e klasse terug. Dat verblijf in de 3e klasse zou lang duren, namelijk tot in 1937. Toen werd Goes, zo als het intussen was omgedoopt, kampioen en promoveer de na een spannende wedstrgd tegen het Bredase Boeimeer naar de 2e klasse. „De Zwarte Panter Sinds dat tijdstip speelt Goes onaf gebroken in de tweede klasse. Twee maal werd aan de poort van de le klasse geklopt. In 1943 werd het kampioenschap behaald, maar In de promotiecompetitie faalde de ploeg volkomen. In 1946 werd de titel nog maals veroverd. Toen was er zelfs een halve beslissingscompetitie no dig, maar ook toen gelukte het niet. Het was in die tg'd, dat het Goesse doel verdedigd werd door een der bes te doelverdedigers, die Nederland ooit gekend heeft: De Zwarte Panter oftewel Frans de Muynck. De laatste seizoenen speelt Goes een bescheiden rol in de 2e klasse. Het elftal is echter gedurende laatste maanden verjongd en men mag dan ook verwachten, ook al om dat het tweede elftal kampioen werd, dat men in de naaste toekomst meer van zich zal doen spreken. Natuurlijk zal dit 60-jarig besta niet onopgemerkt voorbijgaan. Het jubileumprogramma begint op 21 Augustus met een wedstrgd tegen Unitas uit Gorcum. Op Zaterdag 3 September zal het bestuur recipiëren, waarna een feestavond voor leden en donateurs volgt. Op 4 September zal dan de officiële jubileumwedstrijd worden gespeeld tegen HBS uit Den Haag. Het programma vermeldt voorts nog op een nader te bepalen da turn een filmavond voor de junioren. Programma wedstrijden K.N.V.Bvoor a.s. week einde. Voor het a.s. weekeinde worden de volgende wedstrijden van de K.N.V.B. ïspeeld: le klasse A: EmmaRoda Sport; LeeuwardenStormvogels. le klasse B: RigtersbleekA.D.O.: Willem H—D.W.S. le klasse C: NoadVitesse; Lim- burgiaFeijenoord; G.V.A.V.Haar lem. le klasse D: B.V.V.De Graaf schap; De VolewijckersBe Quick. Zuid I. 3e klasse D: De Zeeuwen- Terneuzen. 3e klasse C: ZierlkzeeOdio. Reserve 2e klasse C: Breskens II Terneuzen II; De Zeeuwen n Zeelandia H. (Advertentie) KORFBALPROGRAMMA Vitesse-Luctor in II B is ook duel om de le plaats. Het korfbalprogramma voor Zater dag vermeldt weer enkele belangrijke wedstrijden. Zo ontmoeten in de eer ste klasse Togo en Swift elkaar. Beide ploegen staan ongeslagen achtereen volgens op de tweede en eerste plaats. Deze grote rivalen zullen nu gaan uit maken wie voorlopig de kop bezet. Hoewel de strijd in Goes speelt, heb ben de Middelburgers wel kans op de buit, daar hun spel iets beter lijkt. Vi tesseLuctor in 2B is ook al een duel, waarbij de eerste plaats op het spel staat. Als de Terneuzenaren winnen, waarop wel kans bestaat, staan zij er zeer goed voor. De Poel en Zeelandia zullen in hun duel alles proberen om te winnen en zich daardoor verder van de onderste plaats te verwijderen. Wij houden het op de gasten. Tjoba is in staat Olyrapia met lege handen naar 's-Heer Hendrikskinderen terug te staren. In de 2e klasse A zal Elto zijn posi tie verbeteren, zulks ten koste van Vios 2. Vopo en Top zullen elkaar niet AFDELINGSVOETBALPROGRAMMA Middelburg III en Steen II in beslissingswedstrijd Ook nu is het in de Zaterdag- en Zondagvoetbhlcompetitïe van de K. N.V.B., afdeling Zeeland, nog steeds restantenopruimïng. Wat de promo tiestri jd betreft, kunnen a.s. week einde twee beslissingen vallen: Hans. Boys kan naar de vierde klasse, van het amateurvoetbal promoveren, evenals de winnaar van Middelburg III—Steeu n naar de reserve tweede klasse van deze sectic voetbal. AZW kan in de Zaterdagcompeti tie de kop van Goes IV overnemen van de competitie voor een plaasje in de eerste klasse. Daartoe dient thuis van Veere te worden gewonnen, het geen wel zal gelukken. Uit de res terende ontmoeting hebben de Axela ren dan nog slechts één puntje no dig. Jammer is, dat de aanvankelijk vastgestelde beslissingswedstrijd voor de tweede degradant uit de eer ste klasse, KapelleWolfaartsdijk, werd uitgesteld. In de 2e klasse B wordt de zaak bijna afgesloten met Middelburg V Bevelanders en EMM IVNieuwland. Voor de eerste ontmoeting zijn de gasten favoriet, voor de tweede de thuisclub. Eén puntje slechts heeft Hans- weertse Boys nodig voor promotie naar de vierde klasse van de bonds- competitie. Het zou al een grote ver rassing zijn wanneer dit niet behaald werd, nu Renesse op bezoek komt. Middelburg Hl en Steen II wonnen elk een wedstrijd en gaan nu op neu traal terrein Schoondijke een beslissende kamp aan. Het is een vol komen open strijd. Opening Vlissingse Sintelbaan. Ter gelegenheid van de Vlissingse Zomcrshow zal Woensdagavond 22 Juni a.s. de sintelbaan aan de Bas- kenburgweg feestelijk worden ge opend. Voor die avond staan uiter aard vele athletiekwedstrijden op het programma. Onder meer zal men de 800 meter en de 2000 meter heren kunnen zien. Verder zijn er vele sprintwedstrijden en estafettonum- rners, terwijl ook de nummers hoog springen, vèrspringen en kogelstoten niet zijn vergeten. Deze regionale wedstrijden, die dopr „Marathon" en „De Zeeuwen" zijn georganiseerd be ginnen om zeven uur. In de 2e klasse A van het Zondag voetbal tenslotte, sluiten Vlissingen IX en Zeelandia m de competitie af met een wedstrijd in de Scheldestad, die alle winstkansen voor de thuis club in zich heeft. De programma's luiden Zaterdagcompetitie: 2e klasse B: Middelburg VBevelanders, EMM IVNieuwland; beslissingswedstrijd degradatie le klasse: KapelleWol faartsdijk (terr. Goes); promotie- competitie 2e klasse: AZVVVeere. Zondagcompetitie: promotiecompe titie le klasse: Hansw. BoysRenes se, beslissingswedstrijd promotie re serve le klasse: Middelburg 3H Steen II (terr. Schoondijke); 2e klas se A: Vlissingen IVZeelandia Hl. veel toegeven. In IB gaat behalve Vi tesse-Luctor, Animo-Vios. Beide laat ste clubs zullen uitmaken wie de twee de plaats bezet, waarbij de thuisclub de meeste kans bezit. Zuidwesters gaat proberen bij Dios voor positieve bete ring te zorgen. Swift 4 kan de kop van de 3e. klasse behouden door te winnen van BKC, doch dan dient er aangepakt te wor den. Concurrent KVL heeft het bij Atlas gemakkelijker en zal de punten dan ook wel binnenhalen. Stormvogels moet thuis van AKC kunnen winnen. Animo 2 zal niet zonder kleerscheu ren terugkeren van het bezoek aan de nieuwe ploeg Madjoe '55 in Vlissin gen. In C heeft Togo. 3 thuis wel een kans op zege tegen Vopo 2. Zeelandia 2 kan zulks niet zeggen van de ont moeting met Blauw Wit. Kats dient niet weer een misstap te doen tegen WKV, maar een zege is niet onmoge lijk. In D is Volharding thuis iets te sterk voor Olympia 2, Elto 2 en Vites se 2 zullen elkaar niet veel toegeven; wij houden het op de thuisclub. Luctor 2kan in Terneuzen vermoedelijk Scampolo 2 wel baas. Ook in de week worden nog wed strijden .gespeeld. Woensdag 22 Juni, kan Volharding 2 met gemak 3D winnen van Blauw Wit 2 en Donder dag 23 Juni ontmoeten Swift 5 en Swift 6 elkaar in 3 B, waarbij het vijfde team kans heeft op een kleine zege. Programma. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 18 Juni: le klasse: De Poel Zeelandia, Togo—Swift, Tjoba—Olym pia; 2e klasse A: EltoVios 2, Vopo Top; 2e klasse B: VitesseLuctor, AnimoVios, DiosZuidwesters; 3e klasse A: Swift 4BKC, Madjoe '55 Animo 2, StormvogelsAKC, Atlas KVL; 3e klasse C: Togo 3Vopo 2, Zeelandia 2—Blauw Wit, Kats—WKV; 3e klasse D: Volharding 2Olympia 2, Elto 2Vitesse 2, Luctor 2Scampolo 3; Adspiranten B: VopoDe Poel, TjobaSwift B, TogoSwift A; C: Blauw WitLuctor; D: KVLSwift! Vlug, Swift RapZuidwesters B. Woensdag 22 Juni: 3 D: Volharding 2 Blauw Wit 2; Adsp. C: Blauw Wit Volharding. Donderdag 23 Juni: 3 B: Swift 5Swift 6. Omdat Shagretta bereid en gemêleerd is volgens het unieke Clark Procédé EQ7. Omdat het Clark Procédé EQ7 onder meer bete kent dat bij het vervaardigen van Shagretta natuur- gefermenteerde tabak wordt gebruikt, die aan Shagretta die uitzonderlijke rijpheid geefc. Omdat het Clark Procédé EQ7 een betere, gelijk matiger tabaksmêleriog garandeert en een mooier uiterlijk geeft. Koop en rook een pakje Shagretta en vergelijk het met shag. U ZIET HET U VOELT HET U PROEFT HET Shagretta smaakt beter dan shag! Shagretta - de nieuwe, lekkere sigarettentabak kant U roken in de soort dïe U gewoon bent. VIRGINIA - AMERICAN - HALF ZWAAR ZWAAR Shagretta smaakt ook heerlijk in de pijp. L Uil S DOBBELMANN N. V. HOLLAND „De Valk" met sterke spelers tegen Vlissingen. Het eerste elftal van Vlissingen zal zich Zaterdag heel wat inspanning moeten getroosten om het tot de sterke Brabantse tweede klasser „De Valk" op het terrein aan de Bosweg tot een overwinning te brengen. Dit team, dat competitie-kampioen werd, kan namelijk bogen op enkele zeer talentvolle spelers. Daar is in de eer ste plaats de linksbinnen jac. de Wit, die reeds tien wedstrijden in het Ne derlandse jeugdelftal op zijn naam heeft staan en die onder meer deel nam aan het Fifa-jeugdtournooi, dat in Oostenrijk en Frankrijk werd ge houden. Deze speler kwam ook uit in de wedstrijd tussen het Oostelijk en het Zuidelijk Nederlands elftal, die enkele weken geleden werd gespeeld. Verder is de linksbuiten De Leest een gevaarlijke voetballer, die tech nisch zeer begaafd is. Vorig seizoen kon men zijn kwaliteiten onder meer bewonderen in een wedstrijd van het Zwaluwen-elftal. Naast deze spelers zijn rechtshalf Smolders, rechtsbui ten Vereijken en linksback Jobse de stevigste steunpilaren van dit Bra bantse elftal. De volledige opstelling van „De Valk" luidt als volgt: doel: C. v. d. Akker; achter: D. Bimmel en J. Job- se; midden: Th. Smolders, J. Mollen en P. Rijkers; voor: A. Vereijken, J: v. d. Palen, J. Wilders, J. de Wit en J. de Leest. Bennaars blijft bij DOSKO. De Dosko-linksbinnen, Rinus Ben- naars, die de laatste jaren meerma len de oranje shirt heeft gedragen, is de laatste maanden door verschil lende eerste klasse clubs benaderd. Met enkele clubs hebben zelfs onder handelingen plaats gehad welke, naar men in sportkringen te Bergen op Zoom verwachtte, tot een vertrek van Bennaars uit Dosko zou leiden. Bennaars heeft echter thans defini tief besloten zijn oude vereniging trouw te blijven en in het komende seizoen Dosko, dat ook tot de seml beroepsafdeling is toegetreden, te blijven dienen. Kamerleden in Juli naar Parijs De Tweede Kamer heeft gistermid dag zonder hoofdelijke stemming als haar mening uitgesproken, dat zij de instelling van een raadgevende inter parlementaire vergadering in de NA VO in beginsel wenselijk acht. De voorzitter van de Kamer werd daarom gemachtigd om, als de Eerste Kamer een overeenkomstig besluit neemt, te zamen met de voorzitter van de Eerste Kamer een aanal leden van de Staten Generaal aan te wijzen, die de bijeen komst van parlementsleden uit NA- VO-landen, die in Juli in Parijs zal worden gehouden, zullen bijwonen. Slechts de C.P.N. was tegen Het Zweedse voetbalelftal heeft de ploeg van Roemenië met 41 verslagen. Bij de rust hadden de Zweden met 20 de leiding. In de eerste helft scoorden linksbuiten Sylve Bengtsson en rechtsbui ten Kurt Hamrin. Rechtshalf Svensson vergrootte de voorsprong door middel een strafschop 20 minuten na de rust :es minuten later benutte Hamrin we derom een penalty. Een kwartier voor tijd maakte linksbinnen Georgescu met een afstandsschot de enige goal voor Roeme nië. Volleybalwedstrijden Rijkspolitie In de gymnastiekzaal van het Goes se Lyceum werden Donderdag de eer ste wedstrijden van de volleybalcom petitie voor zestallen van de rijkspo litie gespeeld. Deze districtswedstrij den vormen de voorronde van de lan delijke volleybalwedstrijd van de Ne derlandse Politie Sport Bond, welke in Amsterdam zal worden gehouden. De afdeling Zeeland heeft de beschikking over drie teams. Donderdagmiddag speelden de groepen 1 en 2 een volle competitie. De eerste ronde werd mei 40 door groep 1 gewonnen, maar de tweede ontmoeting leverde een 22 gelijke stand op. Op 7 Juli zal groep 1 tegen groep 3 uitkomen. Geheel buiten deze competitie wordt op Woensdag 13 Juli in het gymnas- tiekgebouw van het Goesse iyceum een volleybaltournooi gehouden, waar de sterkste zestallen uit de districten Middelburg, Dordrecht, 's Gravenhage en Leiden om de overwinning zullen kampen. Woning, werkplaats, school, kantoor... alles schreeuwt om DOORZICHTIGE ZONGORDIJNEN 29. Jimmy stond even met de autowachter te praten Eerst over het weer, daarna over de duurte, maar plot seling vroeg hij: „Is 't vanavond nogal druk in dc „Kraaiende Haan"? Ik zou wel 's willen weten of me neer Van Kuunen er isDe parkeerwachter begor te lachen. „O, komt u voor Kuuntje? Nou, die zal d'r wei zijn. Z'n auto staat tenminste aan het andere eind in de zijstraat". Jimmy deed of hem dit verheugde. „Ik ken 'm niet", zei hij op een nogal onverschillige toon „Wat is 't eigenlijk voor een man?" De parkeerwach ter begon te grijnslachen. „Een echte fijne mijnheer, meneer. Van adel, hè. En onder z'n vriendjes erg ge tapt. Maar voor de autowacht kan d'r nooit of te nim mer een kwartje af. Hij gaat altijd met z'n wagens in het zijstraatje staan. Dan hoeft-ie mij niks te geven. En u moet de knotsen zien, waarin meneer altijd rono rijdt. De een nog mooier dan de ander. Als u het m; vraagt is-ie gewoon maar een auto-sjacheraar". Jimmv knikte. Hij hoorde dingen, die hem wel interesseerden. „Hoe ziet hij er eigenlijk uit?" vroeg hij, terwijl hij de autowachter een sigaretje liet opsteken. „Ja, hoe zal ik u dót nou uitduien meneer", zei de autowachter naden kend. „Hij is nogal lang en slank van postuur en hij draagt altoos van die.,..., hoe zal ik 't zeggen„Van die sportieve costuums", vulde Jimmy aan, die plotse ling moest denken aan hetgeen juffrouw Klepsteel hem had verteld van de meneer met wie haar man was mee gegaan. En heeft hij misschien ook een blond snorretje?' vroeg Jimmy. „Zo is 't precies, meneer", antwoordde de autowachter verrast. „U schijnt hem tóch te kennen". 15 Jun 16 Juni Nederland 1955 (3%) 100% 100% Nederland 1951 (3%) 100% 103% Nederland 1948 (3%) 100% 101 Nederland 1947 (3%) 3 101% 101% Nederland 1937 3 100 99% Dollarienmg 1947 3 pet. 98 97% Investeringscertificaten 3 101% 101% Nederland 1962-64 3 101% 101% Nederland' N.W.S. 2% 79% Ned. Indië 1937 A 3 99% 99% Grootboek 1946 3 100 100% Nat. Handelsbank 173% 172% Ned. Handelmy. 235 227 A.K.U. 296% 297% Bergh's en Jurgens 313 313% Calvé-Delft 290 293 Kon. Ned. Hoogovens 330% 329% Unilever 424% 424 Ned. Kabelfabrlek 268 269% Philips 399% 400% Wilton-Feljenoord 236% 236 Kon. Petroleum Mij. 583% 588% Amsterdam Rubber 125% 125% Holland Amerika Lijn 179% 179% Kon. Paketvaart 174 173% Rotterdamse Lloyd 170% 170% Ned. Scheepvaart Unie 179% 179 Stv. Mij. Nederland' 180% 180% H.V.A. 148% 148% Deli Mij. 142% 142% Bank van Ned. Gem. 4% 108% 109% Centrale Suiker 219% 217 Kon. Mij. De Schelde NH. 183% 184 Baltimore-Ohio 50% 50% Missouri K.T. 14% New York Central 44% 42% Pennsylvania 30% 30% Anaconda 69% 70% Bethlehem Steel 138% 141 General Motors 101 102 e.d. Intern. Nickel 69% 70% Kennecott 115% 117% Republic Steel 92% 93% U.S. Steel 99% L00 North American Cy. 29% 29% Midcontinental 124 124 61% Shell Union 61% Tide Water 33% 34% AKU 3% 102% Van Berkels Patent 121% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1051 139% 139% Breda 1954 112% 113% Eindhoven 1954 111% 111% Enschede 954 110% 110% Den Haag 1952 I 135 135 Den Haag 1952 II 141% 142 Rotterdam 1952 I 135% Rotterdam 1952 H 135% Utrecht 1952 124% 134 BEURSOVERZICHT. BELANGSTELLING VOOR NOORSE GULDENSLENING. In de rustig, stabiele houding van d'e markt is Donderdag niet veel verande ring gekomen. Nu Wallstreet vast ge stemd blijft en de dreigende verhoging van de effectenmarges van 70 tot 100 procent *VVVWV%*AA\\'VVVVVVVVVV> Amsterdamse wisselmarkt. CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 Juni. Londen 10.63—10.64, New York 3.80%—3.81. Montreal 3.86%—3.87, Parijs 1.0855 —1.0875, Brussel 7.59%—7.60%, Frankfurt 90.70—90.80, Ztirich 86.90 —87.00, Zürich (vrije francs) 88.83 —88.93, Stockholm 73.42—73.52, Ko penhagen 54.7554.85, Oslo 53.10 53.20, Braz. dollar 3.79%—3.80%, Argentijnse verrekeningsd. 3.81— 3.82, -Japanse verrekeningsdol'lar 3.79%3.30%, Turkse verrekenings dollar 3.79%—3.80%. de beurs blijkbaar geen vrees kon inboe zemen, maakte men zich ook aan het Damrak niet ongerust. Er was weer lichte belangstelling voor Koninklijke Olie, die tot 589 opliep, maar de affaire was niet groot. AXU, Philips en Unilever lagen goed prijshoudend zonder meer. Philips was Woensdag het enige fonds waarin voor meer dan 1 ton is omgezet, nJ. f 124.000. De markt bood weinig belang wekkende aspecten en in de koersen kwam ook in het verdere verloop vrij wel geen verandering. Meer belangstel ling bestond er voor de inschrijving op de 4% procent lening Noorwegen a pari. Men heeft de indruk, d'at het gevraagde bedrag van f 35 millioen zonder veel moeite zal worden gehaald en wel veel meer ook, on danks een zekere reserve, die men in acht neemt tegenover deze debiteur, wiens po sitie in de EBU niet bepaald fraai is. Ook was de inschrijving op de aandelenuitgif- te van f 1 millioen der N.V. „Industrie" voorheen Lohuizen, uitsluitend voor hou ders van claims. De activiteit op de emis siemark blijft voortduren want Donderdag verscheen het prospectus van de aande- lenuitgifte der Koninklijke Nederlandsche Papierfabriek te Maastricht. In de Ame rikaanse sector van de markt viel een vaste stemming op voor Anaconda en weró'en voor het eerst verhandeld de hier geïntroduceerde certificaten van preferen te aandelen Texas Instruments, waarvan de gewone aandelen reeds in de ontering zijn. De belangstelling voor Hoogovens duurt onverminderd voort en Donderdag werd wederom een hoger niveau bereikt. De scheepvaartmarkt was onbelangwekkend afbrokkelend. Cultuurfondsen onge animeerd en prijshoudend. Nederlandse staatsfondsen weinig vei'anderd. Prolongatie 2% procent. tiirrtfB

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8