Kamer debatteert over bestuurs vorm van „Oostelijk Flevoland" Havenarbeiders zeggen C.A.O. op in Amsterdam en Rotterdam f KLANKBORD VERSCHIL TUSSEN AFGEHAALD EN BEZORGD BROOD TWEE CENT BELGEN CONTRA DE BORREL VRIJDAG 17 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FIGUUR VAN LANDDROST IN GEDING Minister Beel tegen de bestuurs commissies Hoewel de toekomstige polder „Oostelijk Flevoland" nog slechts en nog niet eens geheel in contouren aangegeven is door een dijkiichaam, heeft de Tweede Kamer zich Donderdagmiddag reeds ernstig en uitvoerig bezig gehouden met de bestuursvormen van dit nog te winnen land. Al in Januari 1954 heeft de regering daartoe een wetsontwerp ingediend, Waarin de oprichting werd voorgesteld van een openbaar lichaam „Zuide lijke IJaelmeerpolder", dat tijdelijk op dezelfde wijze zal worden bestuurd als het openbaar lichaam „De Noordoostelijke Polder". Dit betekent, dat het zogenaamde gemeentelijk bestuur dan wordt uitgeoefend door een land drost, terwijl de uitoefening van de provinciale bevoegdheden in handen van de centrale overheid zullen worden gelegd. drost. Men moet snel beslissingen kunnen nemen en daarom verdient een éénhoofdige leiding de voorkeur. Beide sprekers achtten een spoedi ge provinciale indeling gewenst. Minister Beel wees de beschuldi ging van de heer Vondeling met kracht van de hand. Met de heer Ritmeester (WD) was hij het vol komen eens, dat twee dingen voorop moeten staan. Hoe kunnen de pol ders zo spoedig mogelijk in exploi tatie worden gebracht en hoe scha kelt men daarna de bevolking zo spoedig mogelijk in bij het bestuur? De ervaring heeft geleerd, dat de bestuursvorm van de Noord-Oost polder daarvoor veel meer geschikt is dan die van de Wieringermeer en dat de ervaringen met de bestuurs commissies niet gunstig zijn ge weest. Bovendien bestond de Wie ringermeer al hali, toen de wet van 1937 werd vastgesteld en dat maakt ëen aanzienlijk verschil. Nu zijn vooral in de fase van de inpoldering de voorzieningen van Rijkswege van overwegende betekenis aldus de minister. De gemeentelijke voorzieningen worden geleidelijk aan belangrijk. Voor een vlotte gang van zaken is de combinatie van landdrost en directie in een éénhoofdige leiding dan ook van groot belang. Anders im mers loopt men het gevaar, dat de bevoegdheden elkaar gaan doorkrui- In de practijk komt deze regeling er op neer, dat de dagelijkse leiding van alle zaken in de drie toekomstige Zui delijke polders althans tijdelijk In handen van één man zal rusten. Hoewel deze combinatie niet in het wetsontwerp is vastgelegd, treedt na melijk het hoofd van de dienst, be last met het in cultuur brengen en de kolonisatie van de polders, tevens als landdrost op. Wel kan de minister van Binnenlandse Zaken bepalen, dat in zaken van gemeentelijk bestuur de drost zich moet laten bijstaan door een commissie van advies, maar eni ge verdere bevoegdheid dan louter advies heeft een dergelijke commis sie niet. Deze bestuursvorm zal gelden tot de polders geheel of gedeeltelijk zijn bevolkt, zodat er normale gemeente lijke bestuursorganen kunnen wor den ingesteld en de polders provin ciaal kunnen worden ingedeeld. [(Waarbij het nog steeds een groot vraagstuk is, of de polders bij ver schillende provincies zullen worden ingedeeld, dan wel een twaalfde pro vincie zullen vormen), On-Nederlands Tegen deze gang van zaken be stond in de Tweede Kamer wel enig bezwaar. De socialist Vondeling ging er Donderdag zelfs hevig tegen te keer. Waarom heeft de regering het statuut voor de Noord-Oostpolder als uitgangspunt genomen en niet de wet van 1937, waarbij het open baar lichaam voor de Wieringer meer werd ingesteld? zo vroeg hij zich af. Hij achtte de wet van 1937 veel democratischer dan het statuut dat in 1942 door de Duitse bezetter werd vastgesteld. De minister is hier op een zeer gevaarlijke weg; nog één stapje en hij zou kunnen zeggen, dat we bij voorbeeld de gemeenteraden maar moeten afschaffen. Daar is hij heel dicht bij, waarschuwde de heer Von deling, die de minister nog een be angstigend gebrek aan eerbied voor onze democratische tradities ver weet en de gekozen bestuursvorm door-en-door on-Nederlands noemde. De taak van het gemeentebestuur wilde hij in dit openbaar lichaam dan ook zien opgedragen aan een be stuurscommissie, zoals de wet van 1937 die kent. Meer overleg Ook de heer Engelbertink (KVP) trok tegen de machtspositie van de landdrost van leer, maar benaderde deze figuur juist van de andere kant. Iedere bewoner is afhankelijk van deze man, merkte hij op, hij moet al les doen en bekleedt in feite de dros- tenpositie van vroeger. De regering toont hier wel erg weinig prijs te stellen op overleg, want zij wil slechts een éénhoofdige directie zonder permanent orgaan van overleg. Hij bepleitte de instel ling van een raad van overleg, waar in de diverse bii de polders betrok ken departementen vertegenwoord- digd zijn, die tussen de regering en de directie in komt te staan. Andere sprekers hadden minder bezwaar tegen het wetsontwerp dan tegen de door de heren Vondeling en Engelbertink gedane suggesties. De heer Verkerk (AR) bijvoorbeeld, voelde niets voor een raad van ovei- leg en zag in een bestuurscommissie geen oplossing. De heer Beernink voerde zelfs een pleidooi voor de zelfstandige land- Postverkeer met Engeland wordt weer normaal. Nu de spoorwegstaking in Enge land is beëindigd, is de behandeling van de brief- en pakketpost voor en via Engeland weer normaal, hoewel gedurende de eerstkomende dagen nog met enige vertraging rekening dient te worden gehouden. De ver zending van brief- en pakketpost uit Engeland zal zo spoedig mogelijk worden hersteld. HOE GAAT HET. Het is best mogelijk, dat de Franse de beleefdste mensen ter wereld zijn, maar het moet nog be wezen worden. Om dat bewijs te leve ren heeft men nu in Frankrijk een sta tistiek aangelegd. Daaruit blijkt, dat een Fransman van 70 jaar vijf jaren van zijn leven heeft doorgebracht met handjes geven, dank-je-wel-zeggen en informeren naar andermans gezond heid- Het wachten is nu op statistie ken uit andere landen. PIANO-SPELEN. In Frankrijk is de verkoop van piano's vergeleken bij 50 jaren geleden met 90 pet. verminderd. DE NIEUWE TIJD. Bij een parade van Britse troepen in Hamburg wa ren volgens een officiële medede ling aan de pers prominente verte genwoordigers v.an de vroegere Duitse strijdkrachten aanwezig. sen met vertraging als gevolg, vendien past de bestuurscommissie met eigen zelfstandigheid niet in het kader van de verantwoordelijkheid, die het Rijk heeft te dragen. De rege ring zou dan niet voldoende zeggen schap hebben. Overigens kan een be stuurscommissie toch niet op demo cratische wijze gekozen worden, om dat er in de polder nu eenmaal nog niemand woont. Van een gemeentelijk bestel is nog geen sprake. Zodra de bevolking er is, zal men overschake len naar normaal gemeentelijk be stuur. In die tussentijd komt er zo dra dit nodig is een adviescommis sie, wier taak geleidelijk zal toene men en die later misschien ook be stuursbevoegdheden krijgen zal. Minister Beel achtte het op geen en kele wijze in strijd met de democratie en dat de voorgestelde wet op een Duitse bezettingsmaatregel lijkt, is op zichzelf geen bezwaar, want die maat regel is een verstandige geweest. Met nadruk wees voorts minister Algera er op, dat de regering de ver antwoordelijkheid primair aan zich zelf wil houden. Zij is echter wel be reid het denkbeeld van de heer Engel bertink in overweging te nemen. Na deze toezegging werd het debat afgebroken en de vergadering ge schorst tot Vrijdagmiddag. Witte brood-actie bracht 250,000 gulden op Tijdens een bijeenkomst in het Kur- haus te Scheveningen heeft de voor zitter van het nationaal bakkerscomi té twee cheques van elk ruim 125.000 gulden overhandigd aan de voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, respectievelijk aan de voorzitter van de stichting 1940—1945. Deze ruim 250.000 gulden vormen de opbrengst van de door het nationaal bakkersco mité op 6 en 7 Mei j.l. georganiseerde wittebroodsactïe. CHRISTELIJKE BAKKERSPATROONS BIJEEN Critiek op minister Mansholt. Op het congres, dat de Chr. bak kerspatroons in Nederland in „Kunst min" te Gouda hebben gehouden, heeft de voorzitter van de bond, de heer P. Koning uit Amersfoort, een jaarrede uitgesproken, waarin hij als zijn mening te kennen gaf, dat een verantwoorde prijszetting van brood een eerste vereiste is, mede om onno dige overheidsbemoeiing tegen te gaan. Hij vond het teleurstellend, dat de mi nister van economische zaken door de margebeschïkkïng 1955 een blaam heeft gelegd op de handel. Wij kunnen begrijpen, dat de rege ring in haar streven om de loon- en prijsspiraal te doorbreken, de brood prijs zo laag mogelijk wil houden, maar de methode waarop het zoge naamde verzoek werd overgebracht, kunnen we niet waarderen, aldus de heer Koning. De voorzitter meende te gen deze gang van zaken ernstig be zwaar te moeten maken. Als men overleg met het bedrijfsleven wil, dan zal dit overleg reëel moeten zijn en dan moet de overheid niet aanstonds komen met machtsmiddelen die zij als overheid natuurlijk kan aanwenden, aldus spreker. Als de prijzen ongemotiveerd hoog liggen, dan kunnen de bakkers zich voorstellen, dat hiertegen maatregelen moeten worden genomen. We hopen echter, aldus de heer Koning, dat ook de bond van slijters zal mogen inzien, dat het zowel voor de bakkers als voor de slijters van belang is, dat het erkenningsreglement gehandhaafd blijft. Hij hoopte ook, dat de rege ringsinstanties, die zich met deze ma terie bezig houden, tot dit inzicht zou den mogen komen. Minister Mansholt heeft de schijn gewekt, aldus spreker, dat het brood als het werd afgehaald, zes tot zeven cent goedkoper zou kun nen zijn. Dit heeft de minister welis- De Vlissingse Sint-Jacobstoren, waar op Michiel de Ruyter in zijn kinderja ren reeds geschiedenis maakte waar niet gezegd. Hij heeft medege deeld dat de bezorging zes tot zeven cent kost. Dit te poneren, zonder daarbij een toelichting te geven, bewerkstelligde, aldus spreker, dat de consumenten de indruk kregen, dat ze voor zes tot ze ven cent werden afgezet, als ze in de winkel kwamen. De minister had vol gens spreker het verschil moeten bere deneren tussen afgehaald en bezorgd brood. Hij kon daarvan weten, want zijn eigen accountantsdienst heeft bij onderzoekingen vastgesteld, dat het verschil tussen afgehaald en bezorgd brood ten hoogste twee cent bedraagt. Eet zeemansleven heeft door de eeu wen heen in Vlissingen een belangrij ke plaats ingenomen. Na de oorlog verrees ook een nieuw gebouw voor de Be Ruyterschool"waar jongelui worden opgeleid om de schepen over de wereld te dirigeren Toestand in Singapore onder controle. Geen nieuwe stakingen. De regering van Singapore heeft Donderdag een aantal vrachtauto's ingezet om het door de staking lam gelegde openbare vervoer te vervan gen en arbeiders en schoolkinderen naar hun werk en naar school te brengen. Volgens de regering is de staking thans onder controle en voor het eerst sinds afgelopen Maandag zijn Donderdag geen nieuwe stakingen uitgebroken. De politiemacht blijft gealarmeerd, doch de toestand is rustig. Belgische Chr. Volkspartij waarschuwde de Senaat Strijd uit zelfverdediging Het nationaal bestuur der Christe lijke (katholieke) Volkspartij heeft na afloop van een Donderdagmorgen ge houden bijeenkomst een communi qué uitgegeven waarin wordt ver klaard dat de „oorlogswet Collard be treffende organisatie en subsidiëring van het Belgische onderwijs de innige overtuiging van een ruime meerder heid der natie krenkt en de christe lijke gemeenschap in een staat van wettige zelfverdediging plaatst". Het nationale bestuur van de CVP be zweert de senaat, die het wetsontwerp thans te behandelen krijg, dit te ver werpen „aangezien de goedkeuring er van de katholieke krachten in het land zou verplichten de opgedrongen strijd voort te zetten totdat de rege ring ten val is gebracht". Tenslotte roept het nationale bestuur alle leiders der CVP en alle militante katholieken op de politieke actie te verscherpen. Britse commissaris-generaal voor Z.O.-Azië Sir Robert Heatlie Scott, die thans verbonden is aan de Britse ambassa de te Washington, is benoemd tot commissaris-generaal voor Zuid- Oost-Azië als opvolger van Malcolm Macdonald. Een concertgebouw te Rotterdam Kosten elf millioen. B. en W. van Rotterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld een bedrag van ten hoogste f 11.250.000,beschik baar te stellen voor de bouw V3n een concertgebouw, dat zal verrijzen op een terrein, begrensd door Weena, Ka- rel Doormanstraat, Westersingel en Theaterplein. Het gebouw zal omvatten een grote zaal met 2500 tot 3000 zitplaatsen en een kleine zaal met 600 tot 700 zitplaat sen. De vloeren van deze zalen zullen oplopend zijn. Verder een grote foyer, kleinere foyerruimten en wandelgan gen, een foyer tevens repetitieruim te voor musici en koor, zomede ac commodatie voor dirigenten en solis ten, dienstruimten voor het bedrijf, waaronder ruimten, die nodig zijn voor radio- en televisie-uitzendingen, kantoorruimten voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest en voor de Rotterdamse Kunststichting, voor wel ke laatste instelling tevens een expo sitiezaal, en tenslotte een cafè-resau- rant. |IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllillllllIlllllllllllllllllllillllll|||||||li Vlamingen ontevreden De Vlaamse Katholieke be- volking gaat voort uiting te ge- zz ven aan haar misnoegen over het verleden week door de link- se meerderheid in de Kamer zz goedgekeurde schoolontwei'p- Collard. In vele plaatsen wor- p den zwarte vlaggen van de to- rens uitgehangen en te Jabbeke is een dergelijke vlag aan bal- j|j lons bevestigd en toen opgela- ten- Te Geel en te Westerlo zijn de telefoondraden doorgesne- s den. In Turnhout werden stra- p ten beschilderd met opschrif- ten als „zelfbestuur", „federa- j|j lisme", geen laksheid meer maar daden". Op tal van ge- meentehuizen zijn spandoeken p opgehangen met de tekst: „Hier p wordt de dwangwet-Collard niet toegepast". In Kortrijk i< materiaal van een in aanbouw p p zijnde school in het water ge- p p worpen. iiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï Het Wereldgebeuren Jaarloon ONRUST IN WERELDHAVENS Staking aan Oostkust van V.S. De bii het N.V.V. aangesloten centralebond van werknemers in het transportbedrijf (C.B.T.) heeft de met de scheepvaartverenigingen afge sloten collectieve arbeidsovereenkomst voor de havenbedrijven in Rotter dam en Amsterdam opgezegd. Hij heeft dit gedaan naar aanleiding van het vastlopen van de onderhandelingen met da werkgevers over de afslui ting van een nieuwe C.A.O. De bond heeft een en ander meegedeeld in een manifest dat vandaag in de haven zal worden uitgereikt aan de havenarbeiders. De onderhandelingen met de werk gevers, zo wordt hierin gezegd, zijn nagenoeg vruchteloos gebleven om dat de vertegenwoordigers van de scheepvaartverenigingen de eisen van de arbeiders niet wensen in te willigen. De centrale bond van trans portarbeiders had een loonsverhoging gevraagd van 63,60 tot 67,60, een vacantiëtoeslag van twee procent, een vacantie van drie weken met het oog op de wisselende diensttijden in de havens, een werkweek van 46% uur, een rusttijd van twaalf uur en een aantal verbeteringen in de posi tie van de kraanmachinisten en het toezichthoudend personeel. STAKING OP „QÜEEN MARY" Het enorme luxe passagiersschip van de Britse „Cunard Line", de Queen Mary", heeft Donderdag voor een grote staking onder bemanning zijn vertrek naar New York voor on bepaalde tijd moeten uitstellen. De maatschappij maakte bekend, dat door de staking het schip niet zal kunnen vertrekken en de passa giers na het ontbijt weer moeten worden ontscheept. Wegens de staking aan boox-d van schepen van de „Cunard steamship company" heeft deze maatschappij vliegtuigen gecharterd van de K.L.M. OOSTKUST V.S. Het Amérïkaaixse toeristenverkeer naar Europa, dat reeds ernstig te lij den lxeeft van do Britse scheepvaart staking, ontmoet nieuwe moeilijkhe den doordat de Amerikaanse natio nale bond van zeelieden zijn 28.000 leden, die werkzaam zijn bij veertig scheepvaartondernemingen aan de Oostkust der V.S., heeft opgeroepen het werk neer te leggen, zolang er geen nieuwe loonregeling is getrof fen in plaats van het oude arbeids contract, dat Woensdagavond verliep. Door de staking worden achttien havens aan de Amerikaanse Oost kust en de Golf van Mexico getrof fen. De werknemers hebben de loon eisen van de vakbond „buitensporig" en niet in te willigen genoemd. De eisen betreffen zeevarenden op vracht-, tank- en passagiersschepen. Kanker neemt toe Onderzoek in Europese landen Volgens een rapport van de wereld gezondheidsorganisatie is bij een on derzoek in 16 Europese landen geble ken, dat in de periode van 1949 tot 1952 een aanhoudend toenemend aantal mensen aan kanker overleden is. Hier bij sterven ongeveer vijf tot zes maal meer mannen dan vrouwen. Mogelijke oorzaken van vaststelling zijn: 1. Een toeneming van ouderdom, waardoor de groep van personen tus sen de 40 en 80 jaar een levens periode waarin veel kanker voor komt groter wordt. 2. Vermindering van het aantal sterfgevallen aan long t.b.c., waardoor het mogelijk gemakkelijker is om kan ker te constateren. 3. Verbetering der diagnostiek en het achterhalen van gevallen. Bij het Belgische parle ment is een wetsont werp ingediend nopens wijziging van de wet op de alcohol. Deze zgn. wet Van Vandevelde verbiedt reeds sedert jaren de verkoop van alcohol in café's en res taurants. Jenever, cog nacenz. worden dan ook alleen maar in pri- vé-clubs geschonken. Van de zijde der café- en restauranthouders was herhaaldelijk aan gedrongen op een wij ziging van de wet-Van- dervelde in die zindat ook zij dranken met een hoog alcoholgehalte zouden kunnen schen ken. Eet Belgische instituut heeft dezer dagen een onderzoek ingesteld waaruit blijkt, dat 82 procent der bevolking gekant is tegen versoe peling van de wet-Van- dervelde en van oordeel is dat deze in zijn be staande vorm gehand haafd moet blijven. Niet meer dan vijftien procent der onder vraagden waar schijnlijk dus de café- en restauranthouders was van mening dat de wet moet worden afge schaft. Meer dan 28 procent antwoordde, dat het gebruik van al cohol niet alleen in ca fé's en restaurants, doch ook in de particu liere clubs verboden zou moeten worden. Eet ziet er dus naar uit dat ook in de toekomst men in de Belgische ca fé's en restaurants slechts bier zal kunnen krijgen. Het Amerikaanse weekblad Time is deze week verschenen met op dc frontpagina een fraai por tret in kleuren van de heer Watther Reuther. leider van dc grootste vak vereniging in de Verenigde Staten. Anderhalf millioen mannen en vrou wen die in dOtfauto-industrie werken zijn bij Reuther's vakbond aangeslo ten. In 1927 verscheen dc 19-jarige Reuther in het centrum van de Ame- riaanse auto-industrie Detroit. De lichtelijk aarzelende jongeman met zijn rode kuif was toen nog niet zo zeker van zichzelf, maar dat is later in orde gekomen. Op een formulier van de (Christelijke jongemannenver- eniging vulde hij destijds in, dat hij óf nouder van èen kippenfarm, óf vakbondbestuurder wilde worden. Vorige week betreurden de direc ties van de auto-grootindustrie in de Verenigde Staten liet sterk, dat Reu ther niet in de kippenfokkerij was gegaan, maar het vakbondsbestuur haa gekozen. Hij slaagde er nameliik in van twee mammouth-bedrijven m de auto-in dustrie, Ford en General Motors, een nieuwe collectieve arbeidsovereen komst los te krijgen, waarin overge schakeld wordt op een bepaalde vorm van jaarloon. Dat is een geheel nieuw principe in de Amerikaanse loonbepaling en men voorziet, dat alle andere vakvereni gingen pogingen in het werk zullen stellen om een soortgelijke vorm van loonbepaling ook buiten de automo biel-industrie doorgevoerd te krijgen. W alther Reuther is wel een merk waardig man. Hij stamt uit een geslacht van Duitse immigran ten, die erg kerkelijk waren, maar daarnaast socialistisch. Aanvankelijk werkte hij bij de Ford-fabrieken. In zijn vrije'uren bezocht hij de Wayne Universiteit. In 1932 werd hij ontslagen. Teza men met zijn broer maakte hij toen een wereldreis, die hem ook door de Sowjet Unie voerde. Daar werkte hij zestien maanden in de Gorky-auto- mobielfabriek, maar erg prettig is hem dat niet bekomen. Reeds op de eerste dag van zijn verblijf ih de heilstaat werd zijn portefeuille ge rold. Hij deed ook andere vervelende er varingen op in Rusland. Terugge keerd in de Verenigde Staten heeft hij zich steeds ingespannen om de communisten uit de leiding van de Amerikaanse vakverenigingen te hou den. Om nu terug te komen op zijn jongste succes: men zal dat vooral moeten zien binnen het raam van de Amerikaanse arbeids verhoudingen, waar de werkers veel minder aan de bedrijven gebonden zijn dan in Eui-opese landen. Zij krijgen vlotter ontslag en de kans op werkloosheid is dus groter. Weliswaar betekent de nieuwe overeenkomst niet, dat de werkers in de automobielfabrieken nu volko men op jaarloon werken, maar de eerste schrede is gezet. De beide grote autobedrijven heb ben toegezegd een fonds te zullen stichten, waaruit aan de arbeiders nog gedurende 26 weken loon wordt betaald bij werkloosheid. Het gaat om een uitkering van 60 tot 65 van het weekloon en die uitkering komt boven de staats-werkloosheids- uitkering. Zodra echter de fondsen uitgCDUt zijn (voor Ford is het fonds bepaald op 55 millioen dollars, welk bedrag geheel door de ondernemers betaald wordt) geschiedt geen uitkering meer. Er is becijferd, dat deze garantie gelijk staat met een loonsverhoging van 10 De auto-industrie, die een topjaar beleeft, kon zich deze uitga ve wel permitteren. e „New York Herald Tribune" heeft wel waardering voor dit nieuwe initiatief van de werkne mers en werkgevers in de auto-in dustrie, maar het blad betwijfelt of andere industrieën deze nieuwe last kunnen dragen. Wat de textiel- en steenkool-industrie betreft wordt dat nu al ontkend. Er zijn ook talrijke kleinere on dernemingen, die met deze sociale voorziening zeker niet mee kunnen. De Tribune voorziet, dat de werkers in de massa-bedrijven op die manier een bevoorrechte klasse gaan vor men en daartegen laat het blad een waarschuwing horen- Het gemiddelde weekloon van de werkers bij Ford is 104 dollar. Voor wie rekenen wil: de koers van de Amerikaanse dollar is 3.81. IV WALTHER REUTHER jaarloon voor de werkers in de Amerikaanse auto-industrie. Vrouw verbrand te Maastricht. Woensdagavond is de 75-jarige vrouw, J. A. S.G., wor.ende aan de Bour gognestraat te Wijk-Maastrïcht in haar woning levend verbrand. De vrouw, die invalide was, is waarschijnlijk mei een brandend electrisch straalkachel tje in aanraking gekomen waardoor de kleren viam vatten- De justitie stelt een onderzoek in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5