Provinciale C.J.V.F.- bondsdag in Kortgene was goed bezocht NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN UITVOERIGE DISCUSSIE OVER AANKOOP PANDEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 16 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT TWEEHONDERD BLAUWE DRIEHOEKEN Ogenblik van bezinning" Ondanks het minder goede weer hebben Woensdag ongeveer tweehonderd oudere meisjes de Zeeuwse Provinciale Bondsdag van het Meisjes verbond der C.J.V.F. bezocht, welke dit jaar in Kortgene werd gehouden. „Een schitterend resultaat", zoals de vice-presidente, mevrouw H. E. van der Hoop van Slochteren zeide, toen zij des morgens de meisjes in de Hervorm de Kerk te Kortgene verwelkomde. Temeer daar men bij de voorbereiding zich had afgevraagd, of er bij de meisjes belangstelling zou bestaan voor dit hoogtepunt in het clubleven. „Het is goed", aldus de vice-presidente, „in deze jachtige tijd even een ogenblik van bezinning te hebben. Tegen woordig heeft men door allerlei activiteiten géén tijd om naar God te luisteren, hoewel men juist hiervoor tijd zeer erg nodig heeft". ziek zorgde. Met spijt werd dan ook het stopsein ontvangen, maar in de schouwburgzaal van „de Stadswijn- kelder" wachtte een ander evene ment. De balletgroep van mevrouw Soesman-Huffenreuter uit Domburg gaf namelijk een demonstratie in rhythmische gymnastiek en klassieke dansjes, waarbij de heer Soesman voor een passende toelichting zorgde. Vervolgens bracht de lekespelgroep van Kortgene, onder leiding van ds G. van Schuppen een opvoering van het spel „dokter Ida", een episode uit het leven van de Amerikaanse vrouwelijke arts Ida Scudde, die als zendingsarts in India werkzaam is. De opvoering oogstte bij de meisjes een groot succes. Hiermede was men echter aan het eind van de bondsdag gekomen. Wegens verhindering van mevrouw I. Jebbink-Paap verzorgde wika de Vlieger de sluiting. In haar welkomstwoord richtte mevrouw van der Hoop van Sloch teren zich bijzonder tot de spreek ster van deze morgen, mej. dra. W. Buys, burgemeester A. Schuit van Kortgene, ds G. van Schuppen, Ned. Herv. predikant te Kortgene en wika Bijleveld uit Goes. Na het afhande len van de openings-liturgie was het woord aan mejuffrouw dra. W. Buys, die een toespraak hield over het on derwerp „Meisje, heb je even tijd?". Het is een typisch verschijnsel van deze tijd, aldus spreekster dat wij voor onszelf het gevoel hebben ner gens tijd voor te bezitten. En daarom is het goed op een dag als deze, eens tijd te maken en na te denken over ons mens zijn. Niets is zo vanzelf sprekend als mens zijn en aan de an dere kant is niets zo vreemd als mens zijn. Wjj zijn niet zo maar op de wereld gekomen, al hebben wij dit niet in eigen hand gehad. En daarom hebben wij verantwoordelijkheid, ons leven moet een antwoord zijn op het feit, dat wij in de wereld zijn ge plaatst. Met nadruk wees spreekster er op, dat men er met even tijd om de bybel te lezen en te bidden niet afkomt. Men moet ook tijd nemen om mens te zijn voor anderen. Mens zijn, is een der grootste problemen. Met de intre de van de techniek heeft de mens persoonlijkheid verlóren en is ge worden tot wat genoemd wordt massamens. „Meisje, heb je even tijd? Voor God, maar zeker ook voor de mens naast je.. Want naastenliefde is hoognodig m deze wereld", zo besloot spreek ster. Na het zingen van het verbonds lied werd de morgenbijeenkomst be ëindigd, waarna in „de Stadswijnkel- der" gezamenlijk werd gegeten. Volksspelen De pessimistische weersverwach ting, welke de vice-president 's mor. gens had geuit, werd na de maaltijd gelukkig niet bewaarheid. Op het sportterrein aangekomen, lachte het zonnetje waarlyk door de regenwol ken heen, om de gehele verdere mid dag by te dragen aan de stralende stemming. Onder leiding van wika Mia de Vlieger werden er groepswedstrijden gehouden in zaklopen, touwtje sprin gen en een behendigheidswedstrijd met een bal. De vrolijkheid vond wel het hoogtepunt in de grote polonaise, de Zevensprong en de volksdansjes waarbij Addie Laban voor de begeleidende uit Yerseke accordeonmu- Chr. Besturenbond nam afscheid van voorzitter Veel waardering voor werk van de heer J. Marijs In de jaarvergadering van de Chr. Besturenbond te Vlissïngen, welke Woensdagavond werd gehouden, is af scheid genomen van de voorzitter, de heer J. Marijs, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn bestuurslidmaatschap neerlegde. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Lodder, districtsbestuurder van de Ned. Chr. Metaal Bedrijfsbond. Na afwerking van de agenda sprak de nieuwe voorzitter hartelijke af scheidswoorden tot de heer Marijs. De heer Lodder wees op het vele sociale werk, dat de heer Marijs verricht heeft in tal van commissies en organisaties. Niet alleen het werk van de Chr. vak beweging had de liefde van zijn hart maar zette zich voort op maatschappe lijk en kerkelijk terrein. De Chr. so ciale gedachte werd door hem in Vlis- singen wijd uitgedragen. Ruim 38 jaar heeft hij de Chr. Besturenbond geleid als voorzitter. Als aardige bijzonder heid vermeldde de heer Lodder, dat de heer Marijs indertijd tijdelijk ge kozen was als voorzitter! Dit is steeds zo gebleven, zodat hij al die tijd een tijdelijke functie heeft vervuld Met genoegen -memoreerde spreker de Koninklijke ondei-scheiding, welke de heer Marijs op 30 April mocht ont vangen. Het werk der Chr. vakbewe ging is gewaardeerd in de persoon van de voorzitter. „Hierover zijn we zeer verheugd, want; gij hebt het volkomen verdiend". Onder grote instemming van de tal rijke aanwezige afdelingsbestuurders werd dc heer Marijs benoemd tot ere voorzitter van de Chr. Besturenbond. Tevens bood de heer Lodder hem als blijk van waardering voor het vele werk op Chr. sociaal terrein verricht, namens alle organisaties, die tezamen 1300 leden omvatten, een enveloppe met inhoud aan voor het maken van een buitenlandse reis. In zijn dankwoord memoreerde de heer Marijs de vele zegeningen, maar ook de moeilijkheden in de achterlig gende periode. Veel hartelijkheid en vriendschap had spreker ondervonden, waardoor liet werk voor de Chr. vak beweging hem niet zwaar viel. Prof. Kreider naar Zeeland Aanstaande Zondag zal prof. dr. Harry Kreider van het Wagner Lu theran College te New York in de dienst van 9 uur in de Lutherse kerk (Walstraat) te Vlissingen een groet van de Amerikaanse Lutheranen overbrengen. Hij zal daar in de Ne derlandse taal preken. Liturg zal zijn ds. H. Johannes. Hoogstwaarschijn lijk zal hij ook in de dienst van half elf in de Lutherse Kerk te Middelburg de prediking verzorgen. Prof. Kreider vertoeft momenteel in Nederland in verband met onder zoekingen in de archivalia van de Lu therse Kerk te Amsterdam, die be langrijk bleken te zijn voor het na gaan van de grote invloed, die de Ne derlandse Lutherse Kerk heeft gehad bij het ontstaan en de ontwikkeling van Tiet Amerikaanse Lutheranisme. Prof. Kreider heeft, zoals gemeld, vorige week op de Generale Kerke lijke Vergadering te Amsterdam in opdracht van het Wagner Lutheran College te New York het doctoraat honoris causa verleend aan dr. J. P. van Heest, president van de Neder landse Lutherse Kerk. Collecte De collecte gehouden voor het „Hoogcland" heeft te Heinkenszand 81,05 opgebracht. Middelburg Van onze adverteerders FILIAAL GEOPEND. Woensdagamiddag heeft de fa. Z. S. Cohen uit Groningen aan de Korte Delft 46 een filiaal geopend van haar groothandel in keulcenuitzetten, huis- houdelgke artikelen, haarden, kachels wasmachines, stofzuigers, e.d. Het betreft hier een toonzaal, waarmee althans op dit gebied in de Zeeuw se hoofdstad weer iets nieuws is ge ïntroduceerd. Detaillisten kunnen na melijk hier hun inkopen doen bij deze groothandel. Maar tevens kunnen zij met hun klanten een bepaald artikel in de toonzaal uitzoeken, indien zij er zelf geen voldoende voorraad van bezitten. Via een ingrijpende verbouwing is men er in geslaagd van dit oude win kelpand een toonzaal te maken, die een zeer goede indruk op de bezoe kers achterlaat. Naar eigen ontwer pen kwam een frisse keurige inrich ting tot stand. Het geheel is uiterst smaakvol, hetgeen onder meer tot uitdrukking wordt gebracht in de goed harmoniërende kleuren, waarte gen de grote sorteringen goed uitko men. Dit filiaal, waarvan de heer A. C, de Vries chef is, bezit voorts rui me magazijnen. Op de openingsdag bestond reeds zeer grote belangstelling van vele zijden voor de toonzaal, die een aan winst voor het zakencentrum en in het bijzonder voor de Korte Delft mag heten. „STENCILWE ZEN". Met een expositie in hotel „De Burg" in Middelburg geeft de Gestetner N.V. uit Den Bosch een indruk van het moderne „stencilwezen". Het blijkt dan, dat de eenvoudige cyclo style van vroeger, die slechts stencils en niet meer afleverde, verdrongen is door grote nakomelingen, die veel vernuftiger zijn. Voor het moderne bedrgfsleven hebben deze machines meer mogelijkheden. Zo maakt men met eenvoudige middelen een eigen „cliché", een penseeltekening op een stencil, dat op de gewone wijze wordt vermenigvuldigd. Kleurenstencils leveren ook weinig moeilijkheden op en brailleschrift kan thans eveneens door middel van de cyclostyle worden gestencilleerd. Bo vendien kan op de lettertekens een poederlaagje worden aangebracht, waardoor de blinden het schrift ge makkelijker kunnen lezen. Met dit poeder kunnen voorts ook andere soorten stencils worden behandeld, ter verkrijging van ëen aantrekkelijk effect. Niet alleen werd gedemon streerd hoe circulaires of briefkaar ten in grote oplagen kunnen worden vervaardigd, maar ook van drukwer ken, foto's en zelfs van bankbiljetten maakt men tegenwoordig stencils Dit laatste gebeurt langs fotografi sche weg en hoe dit in zijn werk gaat kan men aanschouwen in een speciaal daartoe ingerichte donkere kamer. Deze intei-essante tentoonstelling, genaamd „Gestetner in het moderne kantoor", ondervond dan ook een druk bezoek. Zij begon Woensdag en zal ook vandaag nog geopend zijn. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 6 tot en met 13 Juni gevonden voorwerpen: zakkam in etui, gymnastiekschoenen, padvinders- iem, ballpoint, huissleutel, fietspompje. •ulpén in etui, kinderschoentje, dasspeld, rijwielslot, damesportemonnaie, ruiten wisser van auto, ceintuur, kindersok, bandafnemer, rozenkrans, herenportemon- naie, wollen shawl, bril in etui, nikkelen beker, hoofddoek of shawl, capuchon, broche, dameshandschoenen, abonnement zwembad Middelburg, damesschort, por tefeuille met inhoud, zilverbon, gummi- ring, etui met gereedschap, armband, ring sleutels, bankbiljet, jongensjasje, schroevendraaier, rijwieltasje, een hond, lipssleutel, zakmes, tang. damespolshor loge, vulpen, pensioenzegels, psalmboelcje en een paraplu. Concerten niet naar de Markt B. en W. van Middelburg hebben aan de besturen van het Middelburgs Muziekcorps en van de Muziekver eniging van het Leger des Heils doen weten, dat de muziekuitvoeringen van het Molenwater niet naar de Markt zullen worden verplaatst. De meer derheid van de betrokkenen wenst na melijk een dergelijke wijziging niet. Het college voegt er echter aan toe, dat wanneer een bepaalde vereniging in een incidenteel geval het haar toe gewezen concert op de Markt wil ge ven terwijl de tent daar toevallig staat daartegen geen bezwaar be staat. Zoals bekend, gingen er on langs stemmen op, die de mogelijk heid opperden voortaan deze uitvoe ringen op de Markt tc doen geven, in verband met de geringe publieke belangstelling, die op het Molenwater aan de dag wordt gelegd. Het Middel burgs Muziekcorps heeft toen bij wij ze van proef op de Markt geconcer teerd. Vlissingen Concert Heden (Donderdag) avond geeft de accordeonvereniging „Crescendo" te Vlissingen, een concert in het Haven dorp. Concert „St. Caecilia" Maandagavond geeft de harmonie „St. Caecilia", onder leiding van haar .dirigent Jan de Graaf voor de derde maal in dit seizoen een concert. Het concert begint om 8 uur precies en wordt gegeven in het Bellamypark. Het programma vermeldt o.a. de populaire overture „De bruiloft van Narkïri" van Paul Lincke en de „Lustspiel Ouverture" van Kéler Bé- la. Verder de walsen „Lotus bloe men" en „Münchner Kindl", alsmede de karakterstukjes „Loin du Bal" en „Gavotte Stephanie". „St. Caecilia" in uniform Op 16 Juli a.s. zal de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff namens de burgerij, de harmonie „St. Caeci lia" de nieuwe.uniformen aanbieden, 's Middags zal het corps in uniform geklèed een mars door de stad ma ken en 's avonds wordt een taptoe uitgevoerd. Vlissingen is dus eerst daags een geuniformeei-d muziek corps rijker. Oost- en West-Souburg Concert Zaterdag a.s. concerteert de mu ziekvereniging „Vlijt en Volharding" te Souburg, onder leiding van de heer A. L. Wallenburg, in de tent op het Oranjeplein van 20 uur tot 21.15 uur. Sint Laurens Collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft in St. Laurens 224.85 opge bracht. Vrouwenpolder N.C.V.B.'vergadering De afdeling Vrouwenpolder van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse ver- gadering, onder leiding van mevr. Ja ger. Nadat de huishoudelijke zaken besproken waren, werden uitvoerige inlichtingen verschaft over de land dag te Axel; een 20-tal dames hoopt hieraan mee te doen. Door de presi dente werd gevraagd om in de vacan- tie een kind van de Evangelisatie te Rotterdam oen prettige vacantie te bezorgen. Verschillende dames ver klaarden zich hiertoe bereid. Hierna kreeg ds. O. Jager het woord, die sprak over de prachtige zendingskan sen, die zich nu voordoen in Indië, vooral op de scholen. Op de vele vra- §en. die hem gesteld werden, gaf hij reedvoerig antwoord. Nieuw- en Sint Joosland Collecte De collecte voor de sanatoria „Son- nevanck" en „Zonnegloren" heeft in Nieuw- en St. Joösland 89.12 opge bracht. ZUID-BEVELAND Goes Propaganda-avond Er blijkt xn Goes toch wel een grote behoefte te zijn aan de cursussen voor de algemene vorming van meisjes, waarmede de commissie van het Zon- nebloemwerk gaat beginnen. Ongeveer vijftig meisjes gaven Woensdagavond van hun belangstelling blijk toen in restaurant de Opril te Goes een voor lichtingsbijeenkomst werd gehouden. Zoals wij toen reeds uitvoerig hebben gemeld wil men van Hervormde zijde in September van dit jaar in de Vak school voor Meisjes te Goes een aan vang maken met een „levensscholing" voor meisjes van 17 jaar en ouder. De deelneemsters aan deze driejarige cur sus krijgen onderricht in allerlei za ken, die haar in het verdere leven als echtgenote en moeder of als zelfstan dige vrouw uitstekend van pas kun nen komen. Nadat de heer L. Pieterse de meis jes had verwelkomd heeft mejuffrouw T. Kuil, maatschappelijk werkster, de aard van de cursussen besproken waar na mevrouw A. Bos-Kamstra aan de hand van lantaarnplaatjes liet zien' hoe het in het vormingscentrum te Emmen in zijn werk gaat. Na de pau ze werden de meisjes in de gelegen heid gesteld vragen in te dienen. O.K.K. gaf uitvoering voor ziekenhuispatiënten De Christelijke Gymnastiek- en Sportvereniging „Oefening Kweekt Kunst" te Goes heeft Woensdagavond traditie getrouw de jaarlijkse gym- nastiekuitvoering gegeven voor de pa tiënten van het ziekenhuis Oostwal te Goes. Om acht uur werden de gym nasten door het tambour- en pijper corps „Excelsior" afgehaald aan het gymnastieklokaal aan de Kreukel- markt, waarna een rondwandeling door de stad werd gemaakt. Op de binnenplaats van het ziekenhuis heb ben de leden van O.K.K. met hoe- pel- knots- spring- en vrije oefeningen hun kunnen laten zien. Speciaal het zangspel van de meisjes oogstte bij de patiënten en de toestromende voor bijgangers veel succes. Omstreeks ne gen uur was de uitvoering ten einde en konden de turners onder dankbaar applaus met de muziek voorop weer naar huis gaan. Badhuis In het gemeentelijk badhuis te Goes werden in de maand Mei 4312 douchebaden en 210 kuipbaden ver strekt. RAAD OOSTBURG Woensdagavond kwam do raad van Oostbnrg in .spoedvergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester mr. K. Hoekzcma. Afwezig met kennisgeving was wethouder A. P. Kodde. Na de opening werd hot voorstel inzake aankoop van de pan den achter Nieuwstraat 3 en 5 be handeld. Voor de nieuwe woningen aan de Callenfeldstraat zijn de tuinen van genoemde panden nodig. Daar deze toch al acnterafgelegen huizen hier door veel in waarde zouden vermin deren, terwyl ze later toch weg zul len moeten in verband met de sane ring van Oostburg, stelden B. en W., de raad voor om door middel van minnelijke schikking deze huizen aan te kopen' voor 6000. De bouwmaat schappij is dan bovendien bereid deze beide huiseigenaars een nieuw huis te verkopen voor 7500, in plaats van 8500, wat de prijs van deze hui zen in huur ook zal worden. De heer J. J. Leenhouts (PvdA) vroeg naar de financiële consequenties voor de femeente. De voorzitter vond, dat eze mensen toch ook enige vergoe ding toekwam voor het feit, dat ze moeten verkopen, terwijl hun huizen nog zeer bewoonbaar zijn. Bovendien wordt het bedrag „uitgesmeerd" over een aantal jaren. De heer J. Baren- dregt (Gem. Bel.) vond het wel erg, dat deze mensen dus nog 1500 moeten bijbetalen, waarvoor ze dan een hypotheek moeten nemen. Bo vendien betwijfelde hij of de nieuwe huizen, die bovendien kleiner zijn dan de onteigende woningen wel van vol doende goede kwaliteit zouden wor den. De voorzitter meende dat de oude huizen beslist niet voor 6000 verkocht konden worden en dat de nieuwe huizen op een betere stand Kapelle Jonge Kerk De afdeling Jonge Kerk te Kapel- le-Biezelinge kwam voor de laatste maal van dit seizoen in vergadering bijeen onder voorzitterschap van ds Schneider. Na afdoening van de huis houdelijke zaken behandelde ds Schneider het onderwerp „Prote stantisme in de Mijnstreek". Na het behandelde in discussiegx'oepen be sproken te hebben, hield mej. M. Smallegange een dagsluiting. Duitse Hervormden 25 en 26 Juni naar Walcheren In aansluiting op een vroeger be richt in dit blad, vernemen wij, dat het bezoek van een groot aantal le den van de Hervormde gemeente van Duisburg-Ruhrort aan Zeeland is vastgesteld op het week-end van 25 en 26 Juni a.s. Zaterdagavond 25 Juni zullen de bezoekers, door de Her vormde gemeente van Middelburg, op het Koorkerkhof (Kerkcentrum worden begroet. De bezoekers zullen worden ondergebracht bij leden van de Middelburgse Hervormde gemeen te. In de op Zondagmorgen in de Nieu we kerk te houden kerkdienst, waar in ds. Don zal voorgaan, zullen de leden van het koor die zich onder de bezoekers bevinden, in de kerk zin gen. Zondagsmiddags om 1.15 uur zullen de gasten worden ontvangen door de kex-keraad der Hervormde ge meente in de z.g. Trouwkerk. Vex-vol- fens zullen zij de kerken en het Ab- ij-complex bezichtigen. Om 4.30 uur zullen de gasten naar Zoutelande ver trekken, waar hun door de Herv. ge meente een Zeeuwse broodmaaltijd zal worden aangeboden. Om 7 uur zullen zij dan in een Jeugddienst zin gen. Maandagmorgen om 9 uur ver trekken zij voor een rondrit over het eiland. Te Westkapelle zal dan een koffiepauze worden gehouden. Van daar zullen de gasten via Middelburg en Vlissingen weer de terugreis naar het Roergebied ondernemen. NED. HERV. KERK. Ds. C. J. v. d. Broek, predikant te Meteren en Est, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te St. Maartens dijk niet aangenomen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 14 Juni: Doro thea Siemering van Gent. Daphne van Gent. Nimrod van Antwerpen. Farame van Antwerpen. Helen van Antwerpen. Marinus V van Hansweert. Kirkood van Antwerpen. Vlissingen vertrokken, 14 Juni: Merida aar Kopenhagen. 15 Juni: Daphne naar Caen. Parame naar Caen. Kirkwood naar Londen. Nimrod' naar Denemarken. Ma rinus V naar Cardiff. Helen naar Boston. Gepasseerd naar Antwerpen, 14 Juni: Necton van Londen. Noordstad van Carls- hamn. Twee gebroeders van Delfzijl. Hen ry Denny van Cork. Globe van Rotter dam. Deni van Portsmouth/Gent. Drie bergen van Reguejada/Gent. 15 Juni: Am- steldijk van Rotterdam. Leuvekerk van Hamburg. Ary Scheffer van zee/Terneu- zen. Borneo van Vlaardingen. Alpha van Dordrecht/Gent. Stad Breda van Las Pal- mas. Nestor van Amsterdam. Lacra van Boston. Corsica van Goole/Hansweert. Alnati van Bremen. Hersilia van Ham burg. Uni-E van Stockholm. Helder van Hamburg. Alcyone van Hamburg. Mudo van Helsinki. Prins Alexander van Ratten. Mado II van Grimsby. Gepasseerd van Antwerpen, 14 Juni: Nettie naar Helsingborg/Gent. Bab-T n. Stockholm. Almkerk naar Hamburg. Agie- na naar Londen. 15 Juni: Tiny naar Ips wich. Mutan naar Engeland. Uni-S naar Goole. Prinsengracht naar Abo. Bondsdag Chr. Geref. meisjes In het gebouw „Tivoli" te Utrecht de plaats van de oprichting heeft gisteren de bond van Christe lijk Gereformeerde meisjes verenigin gen het zilveren bestaan gevierd met een jubileumbondsdag, die onder lei ding stond van de presidente mej. T. Dijkstra. In de ochtendvergadering hield ds. J. Prins, Chr. Geref. predikant uit Groningen, een feestrede, getiteld „Met brandende feestlampen". In de namiddagsamenkomst werd na een toespraak van het lid van de adviescommissie mej. M. C. Nieuwland, 'n declamatorium „rond om de vaan" ten gehore gebracht. Het bondsbestuurslid mej. M. A. Klomp, ds. I. de Brugne en ds. A. C. Noort voerden hierbij het woord. In de tevoren gehouden huishoude lijke vergadering werden de dames G. van Dalen (alg. adj.), G. Groothedde (alg. bestuurslid), en M. C. Nieuw land (commissie van advies) herbe noemd en de dames J. Euverman, M. de Jonde, B. Vierbergen en M. Wubs gekozen als algemene bestuursleden. Aangenomen werd een voorstel uit de vergadering, somtijds gezamenlijk te vergaderen i.iet de bond van jongens verenigingen. een waardeverbetering inhielden. Bovendien gaan beide betrokkenen volkomen accoord met deze vergoe ding, die b(j een werkelijke onteige ning ook veel kleiner zou zijn. De heer J. van Kampen (Gem. Bel.) vroeg of de bouw valt onder toezicht van bouw en woningtoezicht. Ook hij geloofde evenals de heer Leenhouts dat de aanleg en constructie niet zo best zijn. De heer E. Dekker Prot. Chr.) was het in principe eens met de heer Barendregt, maar hij vond toch wel dat voor een nieuwe woning op een betere stand iets betaald mag worden. Op zijn vraag hiei'over, ant woordde dc burgemeester, dat de huizen voorlopig nog niet afgebroken zullen worden, maar verhuurd zon der achtertuinen. Na deze uitvoerige bespreking werd het voorstel zonder stemming aangenomen. Aan de openbare ulo-school werd met algemene stemmen benoemd per 1 September de heer J. Boekhoudt, thans onderwijzer aan de openbare ulo-school in Uithuizen. Op een vraag van de heer P. van 't Hee (PvdA) Dij de rondvraag ant woordde de burgemeester, dat de hui zen aan de Noordwal aan het einde van deze maand zullen worden over gedragen. Afscheid van dr. Staverman bij Centrum Kraamzorg In de Woensdag gehouden vergade ring van het bestuur werd, in ver band met het a.s. vertrek van dr. P. Staverman te Heinkenszand, tot voor zitter gekozen dr- A. I. Vos. arts te Wolfaartsdijk. Deze werd tevens be noemd tot vertegenwoordiger van de Stichting in het Medisch Centrum te Goes. Dr. Staverman nam daarop in har telijke bewoordingen afscheid van het bestuur en de verdere aanwezigen. Hij verklaarde gehecht te zijn aan dit werk en was dankbaar, dat hij dit had mogen doen. Speciaal dankte hij de secretaris en de penningmeester voor de steun, die hij steeds van hen had ondervonden. Ook richtte hij zich tot de wnd. leidster-docente, de as sistent leidster-docente, zuster Fuijk- schot, districtsverpleegster voor de kinderhygiëne en dr. M. C. Polder man, voorzitter van de commissie voor de hygiëne van het kind, om hen te dahken voor hun medewerking. Spr. wenste het Centrum voor de toekomst alle goeds toe en hoopte ook in zijn nieuwe functie in Gelderland het Kruiswerk te kunnen behartigen. De secretaris, de heer A. de Lange, dankte dr. Staverman hartelijk voor het vele, dat hij gedurende ongeveer acht jaar voor de Kraamzorg heeft ge daan. Geen moeite was hem te veeL Hij wist alle moeilijkheden zoveel mogelijk op vriendelijke manier op te lossen, zodat 't Centrum als die jaren in dr. Staverman een sympathieke voorzitter heeft gehad. Een grote vol doening zal hem de totstandkoming van het nieuwe Medisch Centrum, waarvoor hij zoveel heeft gedaan, heb ben gegeven. Na de beste wensen voor dr. Staver man in zijn nieuwe werkkring bij het Groene Kruis in Gelderland te hebben uitgesproken, bood spr. een bureau barometer-thermometer aan als bewijs van erkentelijkheid. Zeldzame vondst op Schouwen-Duiveland Bij de werkzaamheden op ond- Duivedijke Is een bronzen Christus beeldje gevonden. Waarschijnlijk was dit bevestigd aan een crucifix. Des kundigen menen dat het hier een re ligieus voorwerp uit het begin van de veertiende eeuw betreft. VEILING TERNEUZEN 15 Juni. Groenten. Per 100 stuks in cen ten: Sla 550—12. Per stuk in centen: Bloemkool A 30—53. B 16—34, C 16—18. Witte komkommers B 3335. Per bos in centen: Selderij 14—18. Peen 41—54. Kro ten 20. Uien 6—10. Per kg in centen: Eerstelingen I 3536, n 28—35, kriel 21—29. Andijvie 47—53. Asperges 150. Kassnijbonen 162. Saxa 181. Sav. kool 12—18. Rabarber 1318. Spi nazie 26—32. Aardbeien per doos 4157. VEILING MIDDELBURG 15 Juni: Aardappelen en fruit: Aard beien per doos 3763, per kg 145. Perzi ken per st. 17. Rode bessen per doos 54 55. Tomaten A 97102. Vroege aardappelen: Grote en drielin gen 20—33. Kriel 16—21. Aanvoer vroege aardappelen 5000 kg. Groenten: Bloemkool A 20—35, B 13—27. C 9—18. Sia per st. A 3—7, B 3—7. Kom kommers A 3440, B 26—33, C 20—28, D 1618. .Boskroten 2256. Postelein 1037. Tuinbonen 74—77. Radijs 10—23. Bospeen 31—54. Waspeen 48—64. Rabarber 48—64. Andijvie 23—57. Spinazie 27—37. Spitskool 22—30. Dubb. Princesseh 206223. Sav. kool 2930. Snijbonen 152. Asperges 106 —240. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 15 Juni. Aanvoer 3X00 kg. AA extra 2.36, AAI 2.15, A extra 2.39, AI 2.11, B ex tra 2.19, BI 1X0. C extra 1X8, CI 1.54, Dl 0.84, E I 1.06. En 0X7, F1 1.70, stek 0.61, ondereinden 0.20, asperges II 1X2. 17 Juni Vlissingen Terneuzeu Hansweert Zierikzee Wemeldix HOOG EN LAAG WATER U.+N.AJ». 11.13 1.89 11.41 2.06 12.14 2.20 12.33 1.49 0.05 1.40 U.-T-N.A.P. 23.36 1.84 12.49 1.70 U—-N.A.P. 5.10 1.88 5.36 2.01 6.05 2.18 5.37 1.65 6.00 1.92 U.—N.A.P. 17.31 1.67 17.59 1.80 18.31 1.97 18.11 1.40 18.32 1.66 EIERMIJN BERGEN OP ZOOM De A.V.M. eiercommissie heeft de con. sumptieprijs voor de eieren vanaf Vrij dag 1-7 Juni a.s. ais volgt vastgesteld: Prijsklasse I 0.18. II 0.17. III 0.16. IV 0.15, VEILING BERGEN OP ZOOM Groenten- en fruitveiling. 15 Juni. An dijvie 71—80, bloemkool AA 37—55. A 26 —47, B 13—28, C 20. sla 5',4—11, spinazie 14 23, bospeen 2437, waspeen 3357, tuin bonen 7683, rabarber 816, sav. kool 1015, peulen 2.10, postelein 43, boskroten 24, aardappelen 2240, aardbeien 1.69 2.60. Kersen 2.00—2.60. VEILING GOES 15 Juni: Exportveiling. Kruisbessen 42.60—43.20. Groenten: Kropsla AU 2X0— o.OO, BI 3—5. Bloemkool AI 32—34, AU 25 —27, BI 17—26, Cl 13, afw. 16—26. Kom kommers AI 36—41, BI 29. Cl 24. Ra barber 10—13. Spinazie 22—26, efw. 15— 16. Wortelen 36—41, afw 23—24. Gr. Sja lotten 38. Wagenaars bonen 190. Pos telein 32—34. Kroten 40-43. Andijvie 35 —36. Gr. sav. kooi 21—23. Spitskool 22— 23. Peulen 150—160. Doperwten 85. Sel derij 1314. Vr. aardappelen, grote 29 33, drielingen 19—20, kriel 9. Aardbeien per doos I 47—57, II 3645. per kg 150— 160. Tomaten A en B 90. VEILING KAPELLE BIEZELINGE 15 Juni. Exportveiling. Groene kruisbes sen 40.1044.40; kleine kruisbessen voor industrie 27.40. Aardbeien: Deutch Evern 1 51—73, II 23 i. Regina I 41—62. II 33. Machereaux Frühernte I 47—69, U 36—47 Madame Le- feber I 41—57. II 28—41. Bowa I 55. Groen ten vei ling: Aardappelen (oud) 4',è •5. Kropsla 2%—1. Sjalotten 9—10. Ra barber 10. Sav. kool 26. Boskroten 20. Nieuwe aardappelen, grote 21—25, drie lingen 14—15, kriel 7—8'.6, VISMIJN VEERE 15 Juni. Export garnalen, aanvoer 3526, prijs per kg 71—86. Schar 362, 23—10. Bot 199, 26—44. Wijting '.1, 25—46. Middel tong 47, 121—200. Rog 47, 45—93. Visiever 4, 63 —109.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15