KAPPIE EN DE WEERMAKERS Knoflox RECTIFICATIE. maar van 18 Juni t.m. 14 Juli. HANDIG JO FIBBE UW DRUKKER! BLOUSES RELLETJES IN BUENOS AIRES NA KERKDIENST GROTE MONTAGE-OPDRACHT VOOR WERKSPOOR AMSTERDAM ZWEEDSE TANKER DE NIEUWE WATERWEG OPGESLEEPT MAANDAG 13 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bandage Breukbanden Corsetten Voetplaten naar gipsafdruk Eigen atelier voor Bandage en Voetplaten .MIDDELBURG Nieuwe Burg 9 GOES Opril b. d. Markt. P.Z.C. Het actueelste blad van Zeeland In de advertentie van Zaterdag 11 Juni is een fout geslopen. De Koopactie wordt niet gehouden van 10 Juni t/m 14 Juli, zijn onze opvouwbare BOODSCHAP- TASJES. Voor iedere vrouw on misbaar. Prijs slechts 79 cent Vlissingen - Middelburg Bij de Coöp. Aankoopver eniging Breskens, kan ge plaatst'worden een ervaren chauffeur, indiensttreding 1 Juli a.s. Persoonlijke aanmelding zo spoedig mogelijk aan ons kantoor, Havenkade-Oost, Breskens. JONG en CHARMANT treedt U de zomer tegemoet dank zij het befaamde jong houdende geneesmiddel met bladgroen. KNOFLOX regelt de spijsver tering. zuivert het bloed en verbetert de gelaatskleur. Ook tegen aambeien en spat aderen. Collecte Vereniging „Het Hoogeland". In de week van 13 tot 18 Juni wordt een huis-aan- huis-collecte gehouden voor het reclasserings-opvoe- dings- en verzorgingswerk van de vereniging „Het Hoogeland. Geeft mild voor dit maatschappelijk-sociaal werk in 9 kolonies en tehui zen waarvoor veel geld no dig is. GEHEEL GRATIS Bij aankoop van 25 Nelos scheermesjes, sleufmodel, 2.95, gratis een vulpen, vulpotlood en ballpoint in etui. Bij 50 mesjes a 5.95 Schwarzwalder koekoek klokje en bij 100 mesjes 11.95 prachtig Zwitsers polshorloge, shockproof, an ti-magnetisch met metalen rekband, of dameshorloge met leren bandje (met y2 jaar schriftelijke garantie) Bestel direct bijMercurius, P. Bothlaan 37, Amersfoort. Gratis een nieuwe schrijfmachine gaat niet, wel demon streren wij gratis bij U thuis Kofferschrijfma chines, Standaardmachi nes, etc. 245,—, 265,— enz. Een unicum in Ne derland. Wij leveren zon der vooruitbetaling ca. 3,per week, terwijl U pas na 6 weken voor het eerst gaat betalen. Schrijf direct, stel niet uit! Een veilige geldbe legging! Een schrijfma chine huren is duurder dan bij ons kopen! Een ideale aanbieding voor verenigingen. Zakenlie den, Onderwijzers, voor iedereen. Ga met uw tijd mee, schrijf geen brieven met de pen, maar neem een schrijfmachine. 25 jaar en langer hebt U er plezier van. Absolute ge heimhouding verzekerd. Br. lett. Z 37, Bur. P.Z. C, Vlissingen. VAN DE VELDE "ft********************************#** Ze brengen U in een zomerstemming Onze vlotte smaakvolle maak keus zowel in Middelbu. als in Goes Let U eens op onze modeme shawls en handschoenen. KLOKSTRAAÏ 9 GOES MIDDELBURG LANGE-NOORDSTRAAT 10-17 KATHOLIEKEN DEMONSTREERDEN Auto vernield van Peruaans ambassadeur. Zaterdag zijn in Buenos Aires rel letjes uitgebroken na een kerkdienst in de kathedraal ter viering van Sacramentsdag. De regering had na melijk het houden van de gebruikelij ke sacramentsprocessie verboden. Ongeveer 10.000 katholieken trok ken naar het parlementsgebouw, waar aan de vlaggemast een vlag met de pauselijke kleuren werd be vestigd. Des avonds werd een beto ging met fakkels gehouden. Van een aantal dagbladbureaux werden de ruiten stukgeworpen. Minister van binnenlandse zaken Angel Borlenghi heeft later op een persconferentie „de daden van vanda lisme, die op verschillende plaatsen in de stad door katholieke betogers zijn gepleegd", krachtig veroordeeld. Er was zelfs een landsvlag verbrand. Het hijsen van de vlag van het Vati- caan op het parlementsgebouw noem de de minister een ernstig vergrijp tegen de nationale souvereiniteit. Hij zei dat de demonstranten enige scha de aan het parlementsgebouw hadden Sportontmoeting tussen de Griffie en ieinkenszand. Eindresultaat: gelijke stand. De jaarlijkse sportontmoeting tus- het gemeentepersoneel van Hein- kenszand en de ambtenaren van de Provinciale Griffie te Middelburg heeft ditmaal een wel bijzonder span nend verloop gehad. Na een wel komstwoord van burgemeester mr. H. J. Derckx begon de voetbalwed strijd. Heinkenszand bleek over een aanzienlijk betere ploeg te beschik ken en had dan ook reeds bij de rust een 51 voorsprong. In de tweede helft waren de partijen meer in even wicht. De Griffie-ambtenaren wisten tweemaal het net te vinden, maar daar stelde Heinkenszand nog drie doelpunten tegenover, zodat het een 83 overwinning behaalde. Bij het dammen bleken de provin ciale ambtenaren sterker. Zij wonnen met 26. De uitslagen waren: Meu- lendijltDe Jonge 02;Huissoon V. d. Bergh 20; VerhulstHame- linek 02; DerckxDe Steur 02. Het biljarten leverde een gelijk spel op. De ontmoeting tussen De Reiger en De Steur resulteerde na veel spanning in een 7475 overwin ning voor de man uit Heinkenszand. De partij VermeulenHeijstek werd echter met 10049 door Heijstek ge wonnen. De tafeltenniswedstrijd was weer voor Heinkenszand (94). De uitsla gen waren: Mes Jr.Korff 12; De WaalDe Jonge 20; De Koster Vis 20; Verbrugge—Van Dis 20; GrimsParent 20; DerckxHey- stek 02 De bridgewedstrijd moest dus de beslissing brengen. Het echtpaar Pa- rent en het echtpaar Dockheer van de Griffie behaalden een 746 overwin ning op het viertal van Heinkens zand: mr. dr. Mes, Vermeulen, dokter Staverman en Derckx. De eindstand was dus 55. Beslo ten werd, om dit in de wisselbeker te graveren, terwijl de beker een half jaar in Heinkenszand en een half jaar in de Griffie zal pronken. Tijdens een gezamenlijke koffie maaltijd bracht de heer J. Parent na mens het personeel van de Griffie Heinkenszand dank voor de ontvangst en de goede organisatie. aangericht. Er was getracht de deu ren te forceren. Ongehoord noemde hij het feit, dat twee gedenkplaten, die aan Eva Perron waren gewijd van de muur van het parlementsge bouw waren verwijderd. De minister deelde verder mee, dat voor de Joegoslavische ambassade een bom is gevonden en dat de muur met teer was besmeurd. De auto van de ambassadeur van Peru was vernield en de chauffeur gewond.. President Peron heeft de ambassa deur van Peru een telegram gezon den, waarin hij verklaart het incident te betreuren, waarbij de auto van de ambassadeur werd vernield en de chauffeur gewond. Boekhoudster verduisterde twintigduizend gulden. Toen onlangs de 35-jarige onge huwde boekhoudster van een firma in Hilversum ziek werd, bleken ver scheidene bescheiden aan haar admi nistratie te ontbreken. Dit was voor haar patroon aanlei ding een onderzoek te laten instellen, waarbij kwam vast te staan dat de vrouw, die al sinds 1946 in dienst is, in de loop der jaren de firma voor enige tienduizenden guldens door ver duistering benadeeld heeft. Uit dit eerste onderzoek, dat de recherche met behulp van het Centraal Giro kantoor heeft uitgevoerd, bleek dat over de laatste vijf jaar 20 mille is verduisterd. De onlangs opgerichte korfbalvereni ging in St. Laurens heeft zich een naam aangemeten. Het werd O.N.D.O. (Op naar de overwinning). Als clubkleuren werden vastgesteld witte rok of broek, blauw shirt, met over rug en borst een witte V. Ruim 10 millioen gulden. Een Reuterbericht uit Melbourne meldde dat de N.V. Werkspoor te Amsterdam een contract gesloten heeft voor de bouw van een electri- sche centrale en een briketfabriek in de buurt van Melbourne. Werkspoor, volgens dit bericht, zou daartoe een vijfde deel van zijn eigen werkkrach ten naar Australië overbrengen. Naar aanleiding hiervan verneemt het A.N.P. van de Werkspoor-direc tie te Amsterdam, dat liet hier de montage (niet de bouw) betreft van een grote stoomketelinstallatie met toebehoren, in opdracht van de „State electricity commission" van de Australische staat Victoria. De bouw van de installatie zelf is door een Engelse firma in Engeland uitge voerd. Werkspoor heeft weliswaar nog niet definitief bevestiging van de opdracht ontvangen, maar de waar schijnlijkheid is groot, dat aan dit Nederlandse bedrijf de uitvoering van het montagewerk zal worden opge dragen. Het contract met Werkspoor om vat een bedrag in de orde van groot te van ruim 10 millioen. Zoals be kend, is Werkspoor reeds verschei dene jaren met belangrijke werk zaamheden in Australië bezig, waar toe ook een aantal Nederlandse ar beiders aldaar is gevestigd. Het is uiteraard niet juist, dat een vijfde deel van het personeel van Werkspoor voor dit werk naar Au stralië zal worden overgebracht. Ge deeltelijk zal met arbeiders ter plaat se en gedeeltelijk met Nederlandse werkkrachten worden gearbeid, en men mag veronderstellen, dat onge veer een vijfde deel van het totale aantal benodigde werkkrachten, (al len bekwame vaklieden zoals mon teurs, lassers, enz.) eigen mensen van Werkspoor zal zijn. Evipan ligt in Duitsland. Het jacht „Evipan waarmee ex- kapitein R. W. Westerling naar In donesië zou worden gebracht, ligt momenteel op een werf in Leer (Duitsland). Het schip is daar Zaterdag tegen de middag aangekomen met een mo torstoring. Vrijdag lag de „Evipan" in de haven van Emden. Waarschijn lijk om de motor te laten repareren heeft het jacht daarna naar Leers koers gezet. Belgische oud-generaals voor omkoping veroordeeld. Een rechtbank te Brussel heeft Za terdag drie Belgische oud-generaals op beschuldiging van knoeierijen in zake defensiecontracten veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van twee maanden tot drie jaar. Camille Grimart, die zich als amb tenaar op het ministerie van defensie door de andere twee oud-generaals Jules Maroye en Paul Jacquet de Haveskerke in hun hoedanigheid van directeur van aannemingsmaatschap- pijen had laten omkopen kreeg drie jaar. Maroye en De Haveskerke, die in ruil voor steekpenningen ten be drage van 45.000 gulden contracten hadden gekregen voor de aanleg van een pijpleiding voor de Navo, kregen resp. zes en twee maanden voorwaar delijk met een proeftijd van vijf jaar. Acht slachtoffers van de brand aan boord gevonden. Het Zweedse tankschip „Johan- nishus", dat in de nacht van Woens dag op Donderdag in brand is ge raakt na een aanvaring met het Pa namese vrachtschip „Buccaneer", in de buurt van het lichtschip Noord- hinder. is Zaterdagochtend te Hoek van Holland aangekomen. Nadat de rijkshavenmeester van Rotterdam het schip had geïnspec teerd werd het de Nieuwe Waterweg opgesleept en aan de boeien te Schie dam gemeerd. Aan boord van het tankschip wer den acht slachtoffers van de brand gevonden. Langs de Nieuwe Waterweg hingen 25. Met zijn hele bos vang armen trachtte de inktvis de bol vast te houden. Maar de kracht, waarmee de bol op steeg, bleek te groot en het monster verloor zijn greep. Bevrijd van deze last schoot de weerbol nog sneller omhoog en sprong als een zalm uit het water op. Het bootje, waarin de gebroeders Stratowits en Okki zaten, kantelde bijna toen het gevaarte vlakbij bruisend door de opper vlakte brak. „Daar zijn ze!" riep Okki verheugd'. „Daar gaan zei" voegde hij hier het volgend ogen blik teleurgesteld aan toe, toen de bol ook boven wa ter bleef stijgen, hoger en hoger! „Hij heeft de anti-gravita- tie-hefboom te ver overge haald!" jammerde Arnol- dus Stratowits. „En nu vliegen ze de ruimte in!" riep Bartoldus handenwringend. „Wat hebben ze daar nou aan?!" Veel plezier hadden Kappie en de Maat er niet aai tal van vlaggen halfstok, toen de zwartgeblakerde „Johannishus" pas seerde. Een close up van de plaats van de aanvaring op de ,*Johannishus"Dui delijk is op de foto de verwoesting te zien, welke door de boeg van 't Pana mese vrachtschip ,J3uccaneer" werd aangericht. Benelux-Congres over geld- en valutapolitiek. Nederlandse effecten op beurs te Brussel. Zaterdagavond is te Echternach het negende economische congres van de "Benelux gesloten. Het congres beveelt de regeringen van België, Nederland en Luxumburg het volgende aan: De coördinatie van de geld. en va lutapolitiek van België, Luxemburg en Nederland voort te zetten, tenein de zo snel mogelijk, en aansluitend aan de ontwikteling naar internatio nale monetaire convertibiliteit, de nog bestaande besprekingen op het effectenverkeer tussen de ingezete nen van de partnerlanden uit de weg te kunnen ruimen. Zonder verwijl maatregelen te tref fen ter voorkoming van de dubbele belasting van het kapitaal. Deze maatregelen zullen het beleg gen van particuliere kapitalen, en in het bijzonder van Belgisch kapitaal in Nederland, aanmoedigen. In af wachting van een algehele oplossing van dit vraagstuk verdient het aan beveling administratieve maatrege len te nemen, om aan duidelijke on billijkheden een einde te maken. Aanbevolen wordt spoedig een op lossing te vinden, teineinde de intro ductie van effecten van Nederlandse vennootschappen op de Belgische ef fectenbeurzen mogelijk te maken. pittig en tóch zuinig Keuze uit 5 modellen in moderne attractieve kleuren en de HILLMAN HUSKY reeds voor f. 5950.- Maakt een proefritU zult verrast zijn! MIDDELBURG: C. Huybregts, Blauwe Dijk 45-47, tel. 2155 STAVENISSE: M. Mol, Kerkstraat 305, tel. 42 Z1ERIKZEE: Fa. J. H. Braai. Varremarkt B 445. tel. 204

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7