Negentigjarig „Uit 't Volk-Voor 't Volk" bewees bestaansrecht WALCHEREN NOORD-HOLLANDSE ADOPTIE OFFICIEEL AFGESLOTEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 8 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „MIDDELBURG'S INGEZETENEN NU EN DAN AANGENAAM BEZIGHOUDEN Lustrumviering met openluchtspel „Middelburgs ingezetenen, door muziekuitvoeringen, tentoonstellingen, voorlezingen als anderszins nu en dan aangenaam bezig te houden en daar door de smaak voor al wat schoon en edel is, aan te wakkeren". Zó werd de doelstelling geformuleerd van de Vereniging sinds 1948 Koninklijke „Uit het VolkVoor het Volk" in Middelburg bij haar oprichting op 13 Juni 1865. Die datum ligt thans bijna 90 jaar terug en Maandag 13 Juni a.s. zal de vereniging dit lustrum dan ook vieren zoals gemeld met een receptie. Tevens zal er in de avonduren een concert op de Markt zijn door het Middelburgs Muziekkorps- In feite is „Uit het VolkVoor het Volk" thans de Oranjevereniging van de Zeeuwse hoofdstad. Negentig jaar lang reeds organiseert zij feesten op de hoogtijdagen voor het Nederlandse volk en ook min of meer fees telijke evenementen bij andere gelegenheden. Vaak is zij er in geslaagd de in de aanhef vermelde doelstelling te verwezenlijken. Minder vaak was dit niet het geval. Maar een vereniging, die zozeer aan de weg timmert, ontmoet gemakkelijk critiek. De achtereenvolgende besturen hebben er evenwel steeds naar gestreefd de gehele Middelburgse samenleving te be trekken in de van hen uitgaande gebeurtenissen. Men kan dan ook zeggen, dat „Uit het Volk—Voor het Volk" zijn bestaans recht heeft bewezen. Middelburg had en heeft nog steeds behoefte aan een dergelijke vereniging. Nu deze koninklijke instelling tot de „krassen" gaat behoren, zal dit worden gevierd. Niet alleen echter met een receptie, want de gedachten van het bestuur gaan nog uit naar een ander evenement, te houden in de na zomer- Er is een plan geopperd om op de Markt een openluchtspel te doen opvoeren. In het verleden heeft de jubilaresse dit meermalen en met succes gedaan. Thans kan het al leen wanneer uit de burgerij de no dige steun komt. De vereniging zal zich hierover dan ook tot de bevol king wenden. De eerste maal, dat „Uit het Volk Voor het Volk" naar buiten optrad was op 13 Augustus 1865. In de tuin van het Schuttershof werd toen een concert gegeven. Er was grote be langstelling, zodat dit eerste evene ment reeds direct een succes werd: 1500 toeschouwers. Op 9 en 10 Juli 1867 kwam het eerste openbare feest, ter gelegenheid van het begin van de aanleg van het Kanaal door Walche ren en van de spoorlijn. Eén Septem ber 1875 werd de eerste tentoonstel ling „Floralia": „tot bevordering der bloemkweeking door den arbeidenden stand" was toen het motto, gehouden. Nu is dit 'n evenement voor de school jeugd, maar steeds heeft de vereni ging een aandeel in de organisatie be houden. De eerste voorzitter was mr G. N. de Stoppelaar, aan wie Tie vereniging veel te danken heeft. Uit een over zicht van de eerste decennia blijkt, dat toen vele voordrachtsavonden, „kunst beschouwingen" en cursussen in. wel sprekendheid werden gehouden. In 1881 kwam er een grote tentoonstel ling van kunst en nijverheid en ook Sint Nicolaasfeesten voor kinderen van minder goed bedeelde Middelbur gers nam de vereniging voor haar re kening. In 1883 werd de Volkszangschool opgericht. Dit instituut bestaat ook thans nog onder de naam Middelburg se Zangschool, maar in verband met de Zeeuwse Muziekschool is het voort bestaan onzeker. Vele initiatieven Het was ook op initiatief van „Uit het VolkVoor het Volk", dat in 1886 de Vereniging Het Kunstmuseum werd opgericht. Ook in het oprichten van de plaatselijke V.V.V. had de jubila resse een werkzaam aandeel. Ouderen zullen zich wel herinneren, dat de vereniging een kinderspeeltuin ex ploiteerde aan het Hofplein. Dit do rado voor de jeugd werd in 1889 ge opend. Wegens gebrek aan belang stelling moest de tuin echter in 1922 aan het Zeeuwsch Genootschap wor den verkocht. Provinciale Bondsdag 'C.J.V.F. „Meisje, heb je even tijd", is het thema van de Provinciale Bondsdag, die het Meisjesverbond C.J.V.F. in Zeeland Woensdag 15 Juni a.s. in de Hervormde Kerk van Kortgene houdt zoals reeds aangekondigd. In de och tendvergadering zal mej. da W. Buys een toespraak over dit onder werp houden. Tussen de middag wordt op het sportveld een gezamen lijke picnic gehouden, waarna onder leiding van wika De Vlieger aan volksspelen, volksdans en zang wordt gedaan, 's Middags volgt in de Schouwburgzaal een demonstratie van rhythmische gymnastiek onder leiding van mevrouw Soesman-Huf- fenreuter uit Domburg. Besloten wordt met de opvoering van het spel „Dr Ida" door een lekespelgroep van Kortgene onder leiding van ds G. van Schuppen. Overplaatsing. De postcommandant te Nieuwdorp, (1e wachtmeester le klasse der rijks politie B. Mons, werd overgeplaatst naar het Parket te Middelburg. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: G/6 Spurt van Portsmouth. Keizersgracht van Antwer pen; 7/6 Ingeborg Ahrens van Gent. Vlissingen vertrokken: 6/6 Durham Trader naar Hampton Roads. Spurt naar Gent. 7/6 Keizersgracht naar Oporto. In geborg Ahrens naar Bremen. Gepasseerd naar Antwerpen. 6/6 Afie- na van Tync. Venus van Vlaardingen/ Gent. Brem van Oporto. 7/6 Condor van Oostende. Zeevaart van Rotterdam/Hans- weert. Eibergen van Rotterdam.Lauwers van Londen. Laagkerk van Genua. Gepasseerd van Antwerpen: 6/6 Deni naar zee. H.A.S.T. III naar zee/Gent. Cin derella naar Duinkerken. 7/6 Ary Schei- Ter naar Goole/Gent. Larix naar Veste- ras. Pygmalion naar Trinidad. Bennekom naar Amsterdam. UNI S naar Goole. In de afgelopen 90 jaar werden grote feesten op touw gezet. Dit kon dank zij medewerking van velen. Tot in de crisisjaren ont ving men zeer gewaardeerde steun van het gemeentebestuur. Later kon de overheidskas deze offers niet meer opleveren, maar droeg de burgerij „een groter steentje" bij. Na de oorlog was er weer meer kans op subsidie. Van dergelijke grote evenementen liggen nog vers in de herinnering het openluchtspel op de Markt en de his torische optocht in 1948, de tentoon stelling „Bezige handen" in 1950, die een zeer groot succes was en o.a. de Sprookjesoptocht van vorig jaar. Nog een hoogtepunt uit een verder verleden was voorts het openluchtspel „Middelburgs overgang" in 1924, toen koningin Wilhelmina de Zeeuwse hoofdstad bezocht. Vermeld zij nog, dat vroeger ook gevelversieringswed- strijden, soirées, sportfeesten, bloe mencorso's, vliegerwedstrijden, enz., werden gehouden. Huidige functie Gedurende de eerste halve eeuw van haar bestaan was „Uit het VolkVoor het Volk" vrijwel bij uitstek de orga nisator van Middelburgse evenemen ten. Tengevolge van de veranderde tijdsomstandigheden bijvoorbeeld de verschijning van de radio vie len veel taken weg en ontstonij meer en meer de huidige functie van Oran jevereniging. Ook de constellatie veranderde: be stond de vereniging aanvankelijk slechts uit persoonlijke leden, in 1922 ontstonden de buurtcommissies, die zeer nuttig werkten- Na de oorlog, in 1946 bij de heroprichting, ontstond een nog sterker verandering. Twee besturen werden toen gevormd: een algemeen bestuur, waarin de buurtverenigingen waarvan er na 1930 vele op instigatie van „Uit het VolkVoor het Volk" waren opge richt cn ook de persoonlijke leden waren vertegenwoordigd. Dit bestuur koos het centraal bestuur, een dage lijks college dat 9 leden telt. Zodoen de is ieder lid van een buurtvereni ging op „getrapte" wijze in deze besturen vertegenwoordigd. In het begin deden niet minder dan 28 buurtverenigingen hieraan mee. Vele vielen af door opheffing of an derszins. Thans zijn nog 12 van derge lijke verenigingen aangesloten. Het totale ledental liet vaak te wen sen over. Ook thans is dat het geval. Om die reden vormde zich uit de burgerij onlangs dan ook een comité, dat een huldigïngsblijk wil aanbieden, bestaande uit een geldsbedrag en een aantal nieuwe persoonlijke leden. Dit zal geschieden op de receptie, die der halve opnieuw een hoogtepunt in het „veelbewogen leven" van „Uit VolkVoor het Volk" wordt! het Middelburg Folklore op „Miniatuur Walcheren" Zoals reeds gemeld, zal het congres van de Algemene Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer in Zeeland Donderdag in Middelburg beginnen met een ontvangst door het provinci aal bestuur in ae Statenzaal. Daarna zullen de congressisten „Miniatuur Walcheren" bezoeken. Te hunner ere zal daar om 10 uur de bekende folklo- regroep van „Medioburgum" op het podium voor de muziekkiosk optre den met dansen en reien. Hierop aan sluitend is er tot middernacht gele- fenheid tot dansen op de tonen van e Babytonband. Bij ongunstige weersomstandigheden zal de folklore- froep optreden op het toneel van de chouwburgzaal. Rayonvergadering P.v.d.A. Het gewestelijk bestuur van de P. v. d. A. organiseert rayon-vergade ringen. Voor Walcheren wordt een bijeenkomst gehouden in Middelburg, waar het woord gevoerd zal worden door dr. mr. N. Bolkesteïn. Verf afbranden gaf begin van brand Onvoorzichtigheid bij het afbranden van verf heeft Dinsdag in Middelburg tot een begin van brand geleid. Het brandje ontstond omstreeks 9.30 uur aan de achtergevel van het pand Hof plein 20, dat door de heer A. wordt bewoond Een schilderspatroon had een deel van de gevel met een vocht werend middel ingesmeerd. Zijn zoon kreeg de opdracht de kozijnen af te branden. Toen bleek, dat genoemd middel een grote hoeveelheid benzine bevatte, zodat .met name de kozijnen vuur vatten. De uitgerukte brandweer behoefde niet op te treden, omdat de schilders zelf reeds de vlammen had den geblust. Auto tegen boom Op het Middelburgse Molenwater is Dinsdagmorgen de vrachtauto van J. C. A. R. uit Middelburg in onzachte aanraking gekomen met de bekende boom, die aan de ingang van de Koe poortlaan een sta-in-de-weg vormt- De' chauffeur van deze wagen, die de laan wilde inrijden, schrok van een hond, die plotseling op de weg sprong. Hij ontweek dit dier, hetgeen tot ge volg had, dat de wagen de boom niet meer kon missen. Het front van de auto werd grotendeels ingedrukt. De bestuurder liep een snijwond boven het rechteroog op. Verzekering dekt de materiële schade. EXAMEN De heer L. Stroo uit Middelburg slaagde voor het door de P.B.N.A. te Arnhem afgenomen examen Elec- trotechnisch Tekenaar. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende, in het tijdvak van 29 Mei tot en met 6 Juni, gevonden voorwerpen: sleutels, wanten en handschoenen, porte- monnaie's met en zonder inhoud, enkele muntbiljetten, fototoestel in tas, bood- schaptas met twee rollen beschuit, Psalm boek, scheermes, dameshoed, rubberlaars, gekleurde ceintuur, houten pijp, blauwe ceintuur, bruine schakelriem, vulpen in étui, goudkleurige halsketting, zakdoek, handveger, zonnebril, zwarte damestas met kousen, bruine kinderschoen, étui met pasfoto's, kinderdriewieler, meter band van 10 meter, bankbiljet van 10 gulden, zwarte gymnastiekschoen, zonne bril met 1 glas, gebloemde shawl, rich tingaanwijzer van auto. rode step op luchtbanden, duif. lederen dameslaars, groene ballpomtpen, hondenriem, beige regenjas, witte kindermuts. Vlissingen Geslaagde affiche. Ter gelegenheid van de Vlissing- se zomershow, welke - zoals gemeld f ehouden zal worden van 18 Juni ot 15 Juli - is thans een aantrek kelijk affiche verschenen. De makers zijn er in geslaagd op gematigd kleurige wijze een aantal Vlissingse aspecten uit te beelden, waarbij het aoel van een affiche - dienst doen als blikvanger - uitste kend bewaard bleef! Weer jeugdkorfbal Het bestuur van, de nieuwe Vlis singse korfbalvereniging Madjoe '55 pakt de zaken energiek en enthou siast aan. Nu er een seniorentwaalf tal is geformeerd, denkt men wijse lijk aan de jeugd en men besloot tot het vormen van een juniorenafdeling. De training voor de junioren van 11 jaar en ouder zal elke Woensdag avond op één der velden aan de Keersluis onder deskundige leiding worden gehouden. Excursie naar Techni-Show '55 Het personeel van de mechanische werkplaatsen der P.Z.E.M. te Vlissin gen heeft Maandag een excursie ge maakt naar de Techni-Show '55, die gehouden wordt in de Bernhardhal en Margriethal van de Jaarbeurs te Utrecht. Met zeer,veel belangstelling werden de tentoongestelde en in wer king zijnde machinerieën bezichtigd. Het was voor de betrokkenen een ui terst interessante en leerzame dag. Voetbaltournooi Vandaag wordt op het sportveld aan de Bosweg te Vlissingen door de ambtenaren van de Invoerrechten en Accijnzen een voetbaltournooi geor ganiseerd, waaraan wordt deelgeno men door elftallen van de Douane Vlissingen, de COAK Middelburg, de Marine Vlissingen, de Gemeentepoli tie Vlissingen en de Rijkspolitie Zee land. Kampioenschappen ringrijden in Arnemuiden en Aagtekerke Voor de kampioenschappen ringrij den van de Z.R.V., die Zaterdag a.s. in Arnemuiden worden gehouden, heb ben 21 drietallen ingeschreven, in to taal derhalve 63 rijders. Onder hen bevinden zich de besten van het ge hele eiland, zodat een spannende strijd verwacht kan worden. Ook de persoonlijke titel staat op het spel. Voor deze eer zijn Jac. van Wallen burg, J. de Klerk, P. Rooze, C. Abra- hamse, J. Mesu, J. Maljaars, St> Brou wer, Jan Brouwer, M. Koole Jzn, J. Maas en L. P. Brasser de kansheb bers. Wat de drietallen betreft, beho ren Aagtekerke en Sint Laurens tot de favorieten. In 1954 was eerstge noemde ploeg kampioen en Sint Lau rens reserve. Voor de tweede klasse kampioen schappen, die Zaterdag 25 Juni in Aagtekerke worden gehouden, hebben twintig drietallen ingeschreven, 60 rij ders dus. Ook voor dit evenement wordt een spannende strijd verwacht. Deze z.g. hoofdwedstrijden zijn voor beide gemeenten ware feestdagen. De Z.R.V. ondervond dan dok grote me dewerking bij de organisatie van een en ander, onder meer van B. en W. van Arnemuiden en Aagtekerke. ZUID-BEVELAND Goes Instructie-avond Mater Amabiliswerk Een zestigtal jonge meisjes had Dins dagavond gehoor gegeven aan de uit nodiging voor de instructiebijeen komst van het Mater Amabilisvor- mingswerk, welke in het „Slot Osten- de" te Goes werd gehouden. De voorzitter van de MA.-commis- sie in Goes, de heer W. J. J. M. Vroo- me, heette de meisjes hartelijk wel kom, waarna mej. C. Herr, diocesaan leidster van de M.A.-scholen van het bisdom Haarlem, de bedoeling van de MA.-cursussen uiteenzette. In de win termaanden volgen de meisjes een kernprogramma waaraan een priester, een dokter, een verpleegster, een op voedkundige, een zanglerares en do centes in koken en naaien de stof, welke het meisje voor de vorming tot huisvrouw en zelfstandige vrouw no dig heeft, zullen behandelen. In het tweede jaar krijgen de meisjes o.m. ook woninginrichting terwijl in het derde, tevens laatste cursusjaar een jurist de burgerlijke en een priester de kerkelijke huwelijkswetgeving uit een zullen zetten. In de pauze, die op de uiteenzetting volgde, werden de meisjes aanmel dingsformulieren verstrekt terwijl zij tevens gelegenheid kregen vragen in te dienen, welke na de pauze werden behandeld. Goesse turners „Kasporgo" naar West-Duitsland en Oostenrijk De R.K. Gymnastiekvereniging „Kasporgo" uit Goes brengt van 22 tot 30 Juni op uitnodiging van de Deutsche Jugendkraft, de R.K. Gym- nastiekbond in West Duitsland, 'een bezoek aan West Duitsland en op uitnodiging van de österreichische Turn- und Sport Union 'n bezoek aan Oostenrijk. In een zestal plaatsen zal „Kasporgo" Nederlandse en Zeeuwse volksdansen opvoeren. De dames zullen gekleed zgn in Zeeuw se klederdracht. De te bezoeken plaatsen zijn: Dus- seldorf, Wurzburg, Weenen, Salz burg, Neurenberg en Mainz. In Wee nen zal het gezelschap officieel op het stadhuis worden ontvangen door de burgemeester. Wissekerke Raad vergadert. De gemeenteraad van Wissekerke vergadert Vrijdag a.s. 2 uur. De agen da vermeldt o.m. een aantal subsidie aanvragen, het benoemen van een lid van het burgerlijk armbestuur, een voorstel om het winkelsluitingsuur f edurende de periode 20 Juni tot 2 uli te verlengen, het vaststellen van een nieuwe brandweerverordening en het aangaan van een geldlening ad 99.990. 's-Heer Arendskerke Badhuis. Gedurende de maand Mei werden in het Groene Kruisbadhuis te 's Heer Arendskerke 668 douchebaden geno men. BEZOEK AAN NOORD-BEVELAND Waar blijft het beloofde millioen van Nieuw-Zeeland Dinsdag bracht een 22-tal afgevaardigden uit de kop van Noord-Holland een bezoek aan Noord-Beveland. Het betrof hier een deputatie van de adopticgemeenten Schagen, Barsingerhorn, Wieringerwaard en Wieringer- meer en het bezoek gold min of meer als de officiële afsluiting van de adoptie. Deze gemeenten hebben na de ramp het eiland veeschenkingen gedaan ter waarde van ongeveer 35.000,Onder hen, die dc reis naar Zeeland meemaakten, bevonden zich de burgemeesters van genoemde ge meenten, de heren W. J. Wognum, A. Wiedijk, F. Kloeke en F. Omta en de heer P. Blauwboer, lid van G.S. in Noord-Holland. VEILING KAPELLE. 7 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 70,07 -84,70; Bramley Seedling 42,10. Verpakt fruit: Jonathan I 60, 39—50; I 65, 5702; I 70, 60—62; Golden Delicious I 60, 64; I 65, 79; I 70, 92. Gewone veiling: Jonathan 8—52; Gol den Delicious 22—74; Bramley Seedling 10—18; Winston 3—45: St Remy 26—34; Franc. Borgia 16—30; Breaerode 1134; Aardbeien 37—62 per doos van 200 gram. Groenten:: Kropsla 46; Rabarber 9— 11; Spinazie 2131; Bloemkool 1133; Radijs 7; Aardappelen 3—7; Sjalotten 10 12; Knolselderij planten 30 per 100 stuks. VEILING GOES. 7 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 70,70; Jonathan I 60, 40; II 26—27; Golden Deli cious I 65, 75; I 60, 69; Conference I 49. Verpakt fruit: Jonathan I 75, 56; I 70, 56—59; I 65, 52; Winston I 75, 58: I 70, 1—56; I 65, 4447; I 60, 33—38. Gewone veiling: Jonathan keuken 29— fabr. 12—23; Golden Delicious keuken 4043; fabr. 2527; Winston keuken 22— fabr. 9; Bramley Seedling Keuken 17,10; fabr. 14.8015,50: Conference keu- ;n 33. Groenten: Kropsla A II 4—5; B 1 3,50 Bloemkool A I 34; A II 26—28; B I 17; afw. 18—23; Komkommers A I 41: C I 32; Rabarber 3—8; Spinazie 1719; Radijs Wortelen 25—61 Peulen 180. Aard beien per doos 58. VISMIJN VEERE. Juni. Aangevoerd: 3841 kg export garnalen 67—69; 925 kg schar 16—26: 670 kg bot 16—17; 4 kg schol 16; 30 kg wij ting 16—21; 106 kg tong (middel) 125— 172; 78 kg rog 5173; 10 kg ongesorteerde vis 21; 5 kg tarbot 118. VEEMARKT ROTTERDAM. 7 Juni. Aanvoer in totaal 4320, waarvan 650 vette koeien en ossen, 855 gebruiks- vee, 75 vette kalveren, 287 graskalveren, 1087 nuchtere kalveren, 83 varkens, 131 biggen, 175 paarden, 8 veulens, 148 scha pen of lammeren, 798 weide/zuiglamme- ren en 21 bokken of geiten. Prijs in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. 278—298 2-58—276 210—240 260—280 240—260 200—220 220 210 21 Vette koeien Vette kalv. Slachtpaard. Prijs in guldens per stuk 2e kw. 3e kw. Graskalveren 475 375 275 Nucht. kalv. 54 48 44 Biggen 56 50 40 Schapen 130 120 90 Lammeren 80 70 60 Kalfkoeien 1100 950 775 Melkkoeien i'100 950 775 Vare koeien 775 675 575 Vaarzen 850 675 575 Pinken 575 475 375 Prijzen: vette koeien langzaam dalende prijs, prima's boven notering; vette kal veren aanmerkelijk lager; graskalveren vooral niet lager in prijs: nuchtere kal veren iets minder in prijs; biggen met iets teruglopende prijs; slachtpaarden dalende prijzen; schapen goed prijshoudend; lam meren ruim prijshoudend; kalfkoeien constant: melkkoeien constant: vare koei en onveranderd: vaarzen prijshoudend. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: kipeieren 10 cent; eendeieren 7 cent; kalkoen- en ganseieren 15 cent. Om 11 -r werd het gezelschap in aanwezigheid van de Noord-Beve- landse adoptiecommissie, B. en W. van Kortgene en Wissekerke ten gemeentehuize te Kortgene ontvan gen, waar burgemeester A. A. Schuit enkele herinneringen ophaalde uit de ramptijd en zrjn erkentelijkheid uit sprak voor de betoonde hulp. De wnd. burgemeester van Wis sekerke, de heer J. van Halst me moreerde, dat de gemeenten uit de kop van Noord-Holland eerst Wis sekerke hadden geadopteerd, maar dat deze adoptie in onderling overleg was veranderd in een adoptie van 't gehele rampgebied Noord-Beveland. Ook hij sprak zijn erkentelijkheid uit over de spontane wijze waarop de Noord-Hollanders daadwerkelijk hebben geholpen. Namens de vier adoptiegemeenten sprak burgemeester W. J. Wognum van Schagen, die er de nadruk op legde dat de uitnodiging om naar Noord-Beveland te komen met grote dank was aanvaard. Hij maakte 'n vergelijking met de toestand na de ramp en de omstandigheden, waar onder men thans weer leeft. „Toen was alles dood en dor, de straten la- fen vol modder en alles maakte een opeloos trieste indruk en thans zijn alle gebouwen weer fris geschilderd, het raadhuis te Kortgene is weer het pronk juweeltje van de gemeente en de dijken zijn weer gedicht", aldus de heer van Wognum. Hij gaf zijn Kort- geense collega de verzekering, dat alles wat met de wederopbouw heeft te maken in de kop van Noord-Hol land met belangstelling wordt ge volgd. HET MILLIOEN. Tndens een diner in hotel „De Stadswijnkelder" werd het woord ge voerd door de voorzitter van de adop tiecommissie, de heer G. M. F. Bom, die opmerkte dat een „half ei beter was dan een lege dop". Hij wilde daarmee de goedgemeende schenkin gen van Noord-Holland allerminst kleineren, maar beoogde slechts een opmerking te maken over het beloof de millioen van Nieu* --Zeeland, dat nog steeds hier of daar in de Staats kas rondzwerft. De heer Blauwboer merkte hierna op dat hij het op hoge prijs stelde de adoptie van begin tot einde te heb ben meegemaakt. Hij zeide onder de indruk te zijn van de Noórd-Beve- landse gastvrijheid en het verheugde hem dat de vriendschapsband tussen Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: K. J. SchoutenVan Sluijs, z.; C. JongepierBakker, z.: C. A. Neve Graauwmans, d.; S. de Vos—Janse, z.; J. C. Tomasoa—Liplijn, z.; P. Th. van Hecke Wolkenfeit, d.; M. KempeesVan der Meule, z.; P. A. DunnesDe Bruine, z.; D. BuijsDijkstra, d. Ondertrouwd: D. den Hollander, 24 j. en H. K. Olijrhook, 26 j.; J. Katerberg, 29 j. cn M. E. Jeras, 26 j.; H. Esveld. 23 j. en L. C. Kamp, 28 j.; P. Poppe, 21' j. en J. C. Labrujère, 21 j. Getrouwd: H. Schotanus, 33 j. en C. van den Dungen, 30 j.; J. Kroon, 63 j. en P. R. Willemse, 63 j.; P. H. Kuijt, 29 j. en M. S. Bieuze, 29 j.; F. de Vries. 26 j. en M. Jongepier, 26 j.; Korshuize, 23 j. en M. Meliefste, 22 j. Overleden: P. H. S. Fröberg, 84 j., wedn. Z. Labrujère; A. Walraven, 62 j., geh. met J. de Roos; W. A. Semeijn, 56 j., geh. met M. de Nooijer; G. van Leeuwen, 58 J., geh. met W. J. Bos; J. Hendrikse. 83 j.; G. F. Schoonacker, 84 j., wede. J. G. Sprink; P. Kaaisteker, 83 j., wede. van C. Tuil; H. J. Peper, 12 d. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: A. Paulusse—Goenewegen, d.; L. Beije—Zoethout, z. Ondertrouwd: E. P. M. van Dooren, 22 j. en S. Barentsen, 23 j.; P. Vreeke, 29 j. en L. Davidse, 32 j. Getrouwd: H. Tavenïer, 26 j. en C. L. Bevelander. 22 j.; M. C. Barentsen, 48 j. en M. C. Pies. 46 j.; B. Suurmond, 29 j. en A. Arendse, 22 j.; P; A. Asscheman. 24 j. en J. W. Melse, 22 j.; C. W. van Haveren, 26 j. en G. Hoendervanger, 21 j. Overleden: F. C. Maas, 83 j., e. v. C. P. de Witte. WESTKAPELLE. Bevallen: B. BrasserWesterbeke, K. LievenseWillehoordse, z.; M. J. Cij- souwKaland, d.; P. WesterbekeDe Witte. z. Getrouwd: L. Huiszoon, 21 j. en L Kam, 19 j. Ondertrouwd: P. Gabrielse. 24 j. en J. Minderhoud, 22 j. Overleden: A. Minderhoud. 63 j.. echt genoot van N. Verhage; H. Verhulst, 59 echtgenoot van P. Minderhoud. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: J. S. Puijpe—Schout, d.; W. BeekmanDe Fagter, d. Overleden: J. W. F. van Waarde. 69 j„ echtgenoot van M. W. Hage; L. Dinge- manse, 73 j., weduwe van A. de Kuijper. VROUWENPOLDER. Bevallen: N. van der Sluijs—Vermeulen. J. J. GeertseJobse, d. Getrouwd: P. Louwerse, 26 j. cn C. Harpe, 23 j.; J. de Buck, 30 j. en A. C. Goedbloed, 27 j. OverledenL. A. Luteijn, 71 j. OOSTKAPELLE. Bevallen: C. Louwerse—Wondci^em, d.;' Wondergem—Schout, z.; E. van Nieu- wenhuijzen—De Jonge, d.; M J. Francke —De Pagter, d.; H. Klok—Vlasblom, d.; S. M. WondergemLeenhouts, d.: A, Witte •Walhout, z. Ondertrouwd: W. Koops, 26 j. en P. Brand, 26 j. Overleden: E. Vreke, echtgenote van A. Maljaars, 52 j. de beide streken zo lang bleef voort bestaan. Voorts hield burgemeester F. Omta van Wieringermeer een bij zonder geestige en vlotte tafelrede. Ook burgemeester Schuit sprak nog over het „millioen van Nieuw-Zee land" en zei, dat destijds de premier van Nieuw-Zecland tijdens een bezoek aan Noord-Beveland foto-materiaal had verzocht om te kunnen zien wat van het millioen tot stand was ge bracht... De burgemeester zeide het vreemd te vinden, dat na ruim twee jaar deze schenking geheel in de doof pot is gestopt. Na het diner werd een rondrit over het eiland gemaakt. In Kortgene ten slotte sprak burgemeester Wognum nog een dankwoord voor dc prettige wijze van ontvangst. Zeeuwse zwemkalender. Scheldebekerstrijd 20 Augustus De kalender van het Zeeuwsè zwemseizoeu, het zomerprogramma van de Kring Zeeland van de K.N.Z. B., waarin opgenomen de wedstrijd- dagen der kringcompetitie, diverse zwem- en polotoornooien e.d., is als volgt samengesteld: Zaterdag 18 Juni: kringzwemcom- petitie I, Terneuzen, organisatie „De Schelde"; Zaterdag 25 Juni, polo- tournooi „A", Vlissingen, „De Zee hond"; Zaterdag 2 en Zondag S Juli Zuidnederlandse kampioenschappen, Middelburg; „Luctor et Emergo"; Zaterdag 9 Juli, kringcompetitie II, Vlissingen, „De Zeehond"; Zaterdag 23 Juli, kringcompetitie m, Sas van Gent, „De Bruinvis"; Zaterdag 30 Juli, jeugdkampioenschappen, „Schel- destroom", Breskens; Zaterdag 4 Augustus, Havenbekerwedstrjjd, Breskens, „Scheldestroom"Zaterdag 13 Augustus polotournooi „B". Ter- neuzen, „Schelde"; Zaterdag 20 Au gustus, Scheldebekerwedstrijd, Vlis. singen, „De Zeehond"; Zaterdag 27 Augustus, Zeeuwse kampioenschap pen, Middelburg, „Luctor et Emergo Zaterdag 3 September, Ronde van Sas,'Sas van Gent, „De Bruinvis". Westdorpse alhleet eerste in veldloop ie België. De athleet S. Allonsius uit West- dorpe werd in een veldloop over 2000 meter te Deurne (bij Antwerpen) winnaar in de tgd van 5 min. 47.4 Volleybal door Rijkspolitie Het district Middelburg van de Rijkspolitie houdt onder auspiciën van de Nederlandse Politie Sportbond een volleybalcompetitie. waaraan wordt deelgenomen door drie teams. De wedstrijden zullen worden ge speeld op 16 Juni, 7 en 21 Juli in het Goesse Lyceum. Het winnende team komt in de finale van het district West, die in Augustus te Amster dam wordt gehouden. Nagekomen advertenties. Met dankbare blijdschap feven wij kennis van de ge- oorte van onze Zoon MARINES PIETER C. J. LUIJK. A. J. LUIJK— AARNOUTSE. Koudekerke, 6 Juni 1955. Tijd. Ziekenhuis Bethesda. Vlissingen. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Me vrouw MARIA JOHANNA LUYTEN-POST. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Mevrouw P. W. VADER— LUYTEN. Mevrouw B. J. DE FEYTER LUYTEN. Middelburg, 7 Juni 1955. Huize „Ter Hooge". Heden is in Jezus ontslapen, onze gelief de Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN CORNELIS P AA UWE, Weduwnaar van LIJNTJE DE HEUS. in de ouderdom van bijna 79 jaar. Uit aller naam, G. PAAUWE. Vlissingen, 17 Juni '55. Schuitvaartgracht 129. Condoleantie-adres Badhuisstraat 59. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrgdag 10 Juni a.s., om 12 uur vanaf Badhuis straat 59.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3