KA PPIE EN DE WEERMAKERS ALGEMENE VERGADERING VAN DE „VEILING KAPELLE" WALCHEREN DE UITSLAGEN VAN HET ZEEUWS LANDJUWEEL MAANDAG 6 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 MATIGE STAND BIJ APPELEN Ongunstig weer tijdens de bloei Onder voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge werd Zaterdagmiddag in café „De Veiling" te Kapelle de algemene jaarvergade ring gehouden van de veiling Kapel- le-Biezelinge en Omgeving. De voor zitter gaf een uitvoerig overzicht van de stand der fruitgewassen. Hieruit bleek dat deze matig is, in het by- zonder van de appelen. De peren zyn beter, evenals de pruimen en het hard fruit. De heer Dekker wees op de ongun stige weersomstandigheden tijdens de bloei van de meeste appelrassen. Bovendien werd ernstige schade toe gebracht door de nachtvorst. Bij de vroege rassen is de Yellow Transparant uitgesproken slecht en de oogst zal zeker niet groter zijn dan 10 tot 20 procent van normaal. De andere vroege rassen staan er beter voor. Over de late rassen zei de heer Dekker, dat de Cox Orange matig gezet is, maar dat deze toch nog wel een behoorlijke opbrengst kan geven. De Jonathan is belang rijk minder. Op verschillende perce len is de vruchtzetting onvoldoende, soms zelfs slecht. Hetzelfde geldt voor Goudreinetten. De Golden Delicious bloeide iets la ter en heeft wat beter weer gehad, speciaal op het eind van de bloei. Daarom is de indruk dat het hierme de wel zal gaan. De peren hebben over het alge meen minder gebloeid dan de appels. De weersomstandigheden tijdens de bloei waren ook ongunstig maar toch valt de vruchtzetting over het alge meen wel mee. Ook de pruimen heb ben veel gebloeid en daarom mag een goede oogst worden verwacht. Hoewel uit Limburg berichten bin nen komen over een goede kersen- oogst, staan ze er in Zeeland slecht voor. Alleen met de vroege Earley Rivers is het redelyk. KLEIN FRUIT. De stand van de aardbeien is goed. Ze bloeien ryk en over vloedig. De oogst hiervan is zeker twee weken later dan normaal. De stand van de frambozen is gemiddeld slechts matig. Op vele percelen is ern stige scheutsterfte opgetreden. Ook de bramen staan er niet zo best voor. Volgens de heer Dekker moet op niet meer dan een halve oogst worden gere kend. Over de bessen zei hy dat de kruisbessen er goed voor staan evenals de rode bes sen, terwijl de zwarte bessen een onregelmatig beeld verto nen. Verder deelde spreker mede, dat het veilingsbestuuur plannen heeft voor een regelmatige aanvoer van winterfruit. Het mag niet voorko men, dat er nog veel fruit is, terwijl er niets wordt aangevoerd op de vei lingen, aldus spreker, Doör de directeur van de veiling, de heer A. D. Snoep, werd rekening „Man in het beige" Zondag in Den Bosch gegrepen Vlissingse politiemannen boekten succes Drie Vlissingse politiemannen heb ben vanaf Zaterdagavond zeven uur tot Zondagmorgen tien uur in 's-Her- toirenboseh „gepost" om de „man in bet beige", die in het begin van de vorige week spaargeld uit een Vlis singse woning ontvreemde, te kun nen arresteren. Het spoor voerde van uit Vlissingen via Utrecht naar de Brabantse hoofdstad, waar zij er in slaagden Zondagmorgen klokslag tien uur de man do 29-jarige werkloze chauffeur H. uit Den Bosch aan te houden. Tegenover de Vlissingse po litie legde de man een volledige be kentenis af. De dader, die zich her- li aaldelijk aan diefstallen heeft schul dig gemaakt en daarvoor verschillen de malen gevangenisstraffen opknap te, zal voor de Officier van Justitie in Middelburg worden geleid. Bij zijn arrestatie verklaarde de man niets met de diefstal uit te staan te hebben, doch bij het in Vlissingen afgenomen vérhoor vertelde hij op Pinksterdrie naar Zeeland te zijn ge komen om er zijn geluk eens te be proeven. Hij was nog nooit in deze Erovincie geweest en achtte Middel- urg een geschikt operatieterrein. Toen bleek dat zijn pogingen misluk ten, stapte hij in de bus naar Vlissin gen met het bekende gevolg. Met de stadsbus is hij na zijn „succes" naar het station teruggekeerd waar hij een kaartje kocht naar Utrecht. In de Domstad heeft hij een deel van zijn buit opgemaakt, waarna hij naar zijn woonplaats terugkeerde. Uit de talloze tips, die op het poli tiebureau in Vlissingen na de publi caties ontvangen waren, leidde één spoor naai- Den Bosch. Niet minder dan 18. sporen werden nagegaan, dpch het Bossche bleek raak. In de woning van H.. die met het gestolen spaar geld ook zijn garderobe had uitge breid, werd nog ruim 800 gevonden. De afsluiting van de haven in Stavenisse Dinsdag 21 Juni zal liet College van Gedeputeerde Staten van Zeeland een bespreking hebben met burgemeester eu wethouders van Stavenisse en het bestuur van het waterschap Stavenis se inzake de wijze van afsluiting van de haven van Stavenisse. Met het oog op de veiligheid van Stavenisse is het nodig tot spoedige afsluiting van de haven dezer ge meente te komen. Teneinde de haven voor de scheep vaart te behouden heeft het gemeen tebestuur van Stavenisse het provin ciaal bestuur verzocht medewerking te verlenen aan de bouw van een keersluis. Vrijwel alle belanghebbende instan ties en personen in de gemeente Sta venisse hebben dezer dagen door mid del van requesten eveneens de mede werking van het provinciaal bestuur ingeroepen. en verantwoording gedaan over het boekjaar 19541955. De balans sloot met een totaal van f 1.235.184,79 en de exploitatierekening met een be drag van f 358.504,41. Het algelopen jaar was voor de veiling niet ongun stig. Er kon een bedrag van f 188.556,94 worden afgeschreven op de vastge legde middelen en er bleef een be drag van f 12.688,34 als netto winst o-er. Aan provisie werd ontvangen f 188.268,67 en aan emballagehuur f 158.917,18. De heer D. de Bruin te Goes bracht verslag uit namens de financiële commissie, Tot lid dezer commissie werd in de plaats van de héér De Bruin benoemd de heer J. de Jager Joszn te Kapelle en tot plaatsvervangend lid, de heer L. de Koeyer te Biezelinge. De contributie voor 1955 werd vastgesteld op f 1 per lid. In verband met de bouw van een nieuwe embal- lageloods werd het crediet bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Ka pelle verhoogd tot f 325.000. De veilingspercentages voor 1955 voor de leden zullen bedragen: grote veiling 3 procent, kleine veiling 5 procent en boomgaarden 2 procent. Niet-leden moeten 2 procent meer betalen. Ook werden de koeltarieven vast gesteld. Voor hard fruit van kwe kers bedragen deze 1 cent per kg per maand voor niet-kwekers 1,3 cent per kg per maand. De kosten van gasbewaring zijn 1,2 cent per kg per maand. Verder werd bepaald dat er voor kopers drie werkdagen gratis zal worden gekoeld. De fusthuur werd vastgesteld op 6 cent per week voor de kisten, 10 cent per weck voor tubs en 3 cent per week voor het ove rige fust. Medische teams van B.B. in provinciale wedstrijd Winnaar Arnemuiden naar E-55 In het Middelburgse Schuttershof hebben Zaterdagmiddag twee Mobiel Geneeskundige Teams van de Be scherming Bevolking gekampt om de eer de Zeeuwse B-kringen van deze organisatie by de demonstraties op 25 Juni op de E-55 te mogen vertegenwoordigen. Het waren Arne muiden, winnaar van de selecta es trijd in de kring-Walcheren en de gecom bineerde ploeg van St. Maartensdijk en Scherpenisse, namens de kring Tholen. Arnemuiden werd winnaar. Slechts twee ploegen waren geko men in plaats van de vier, die op het programma stonden. Het team van Goes bleek namelijk onverwacht ver hinderd en de Schouwse ploeg kon niet deelnemen, omdat de leider daarvan ziek was. Zodoende was het geheel sneller afgelopen dan men nad voorzien. De opgave bestond uit het geven van een eerste behandeling aan en het overbrengen van negen gewon den, vanuit een zg. „gewondennest" naar een G.V.P., een Gewonden Ver- bandplaats. De „slachtoffers" ver toonden een grote verscheidenheid van kwetsuren mede waardoor de ploegen voor een niet gemakkelijke taak stonden. Er werd echter keurig gewerkt, zo constateerden de deskundigen tot hun grote tevredenheid. De jury had als voorzitter dokter D. N. van Gel deren uit Middelburg, (He de met spanning verwachte uitslag be kendmaakte. Het bleek, dat Arne muiden 105 van de maximum te be halen 150 punten had verzameld en de Thoolse ploeg 83 punten. Dokter Van Gelderen loofde met name het werk van het laatste MGT, dat nog betrekkelijk jong en onervaren is. Als leider van het geheel trad op dokter P. C. J. van der Slikke, me- disch adviseur van de Zeeuwse B.B. Ook deze prees het werk van dei teams en bedankte allen, die tot het slagen van dit vlot verlopen evene ment het hunne bijdroegen. Middelburg Buitendag Zondagsschool Ter afsluiting van het Zondags schooljaar heeft de Vrijzinnige Zon dagsschool in Middelburg Zondag in het Stadspark „Toorenvliedt" voor de kinderen van de school een buitendag gehouden. Aan het einde van de in de Koorkerk gehouden kerkdienst heeft ds. W. P. C. Metz afscheid genomen van en enkele opwekkende woorden gesproken tot de kinderen van de hoogste klasse, die de school gingen verlaten. In de consistoriekamer werd deze groep toegesproken door de lei der der Zondagsschool, de heer A. Schouten, die hun als. aandenken een „Nieuwe Testament" medegaf. Te kwart voor twaalf verzamelden de leiding en alle kinderen der Zon dagsschool zich bij de Koorkerk van waar gezamenlijk naar „Tooren vliedt" werd getogen. Daar werden in het fraaie openluchttheater de me degebrachte boterhammen gegeten en werd de middag doorgebracht met zang en spel. Om drie uur werd een lentespellexje „Lente, zomer, herfst en winter" opgevoerd, terwijl daarna door alle aanwezigen, zowel ouderen als jongeren, een kringspel werd ge daan. Ds Metz sprak een sluitings woord, waarna werd geëindigd met het gezamenlijk zingen van „Kinde ren van één Vader". Vele ouders en verdere belangstellenden waren naar Toorenvliedt gekomen om het lente spelletje mede te maken. Het was een uitstekend geslaagde dag. Classicale vergadering N.H. Kerk Walcheren komt bijeen De classicale vei'gadering van Wal cheren der Ned. Herv. kerk verga dert te Middelburg op Woensdag 8 Juni. De agenda vermeldt o.m. het voorstel van de Generale Synode tot het verlenen van kerkelijke status aan evangelisaties van minderheids groepen. Vlissingen Oudjes gaan rijtoer maken langs Belgische kust De algemene bond van ouden van dagen, afdeling Vlissingen, hield in het Scheldekwartier te Vlissingen een huishoudelijke vergadering onder voorzitterschap van de heer A. R. Kö- nig. De voorzitter behandelde de hui dige pensioenwetgeving en de aange kondigde wet, en belichtte enkele as pecten van dit vraagstuk. Hij deel de mee. dat het hoofdbestuur van de bond alles in het werk zal stellen om met ingang van October een extra toeslag te verwerven. De tweede pen ningmeester, de heer P. Schenkel, sprak over de gehouden collecte, en de reis die op 21 en 22 Juni a.s. langs de Belgische kust wordt gemaakt. Collecte De Blauwe Week-collecte te Vlis singen heeft t 529,54 opgebracht. Biggekerke Ringrijderij Zaterdag hebben de ringrijders van Biggekerke hun traditionele „Pink- ster"-ringrijderij gehouden. Er wer den 40 beurten verreden en de uitslag was als volgt: 1. L. Kodde, 24 ringen; 2. A. Brasser 23 r.; 3. P. Lampert Jz. 22 r.; 4. J. Kodde 18 r.; 5. A. Lam pert 16 r.; 6. P. Lampert Pz. 16 r.; 7. A. Janse 15 r.; 8. P. Simpelaar 13 r.; 9. L. Verhage 13 r.; 10. L. Lam pert Jz. 12 r.; 11. C. Vos 12 r.; 12. L. Provoost 11 r.; 13. A. Kodde 10 r.; 14. L. Lampert Pz. 10 r.; 15. L. Vos 10 r.; 16. W. Roelse 9 r.; 17. J. Ma rijs 9 r.; 18. A. Wijkhuijs 9 r.; 19. J. van Maldegem 8 r.; 20. A. Vermeu len 8 r.; 21. A. Vos 7 r.; 22. J. Kod de 6 r.; 23. P. Brasser 5 r.; 24. C. Francke 2 r. Een drietal bekers werd respectie velijk gewonnen door L. Kodae, J. Kodde en A. Lampert. De pollepel •was voor A. Lampert. Veere Voetballers feestten 'In .,Het Lammetje" te Veere hiel den dé leden van de voetbalvereniging een geslaagde feestavond. Met het maken van een dansje en met diverse attracties werd de avond gezellig doorgebracht. ZUID-BEVELAND Ovezande Ongeval Bij het lossen van buizen voor een waterloop kwam de polderwerker C. R. te Ovezande, zodanig te vallen dat hij een been brak. Van onze adverteerders Aan de Segeerstraat 14 in Middel burg werd Zaterdagmorgen de nieuwe zaak in dameshandwerken en wol van „De Lelie" (fa Goedbloed) ge opend, die tot dusver in de Korte Delft was gevestigd. Wat bij dit nieu we. pand onmiddellijk opvalt is de brede en ruime opzet van het geheel hetgeen een aantrekkelijke indruk op de koper en aspirantkoper maakt. De winkelruimte is uiterst modern ingericht, is licht en overzichtelijk en in frisse tinten gehouden. Vermel denswaard is een speciale afdeling, waar dames op hun gemakje knippa tronen kunnen uitzoeken. Bovendien is de winkel voorzien van verkooptafels, waardoor met het oude stelsel van toonbanken is ge broken, wat de aantrekkelijkheid van de zaak slechts ten goede komt. Twee grote en smaakvol ingerichte étala ges verhogen nog de goede indruk van dit nieuwe pand, dat naar een ontwerp van architect J. in 't Hout door aannemer S. A. Versluijs werd gebouwd. Deze zaak, die thans aan sluit op de achtergelegen dameshand- werkenfabriek van dezelfde firma, mag een aanwinst worden genoemd voor de Segeerstraat. „Spiedende buurman" in Kloetmge gechanteerd Maar politie greep in Herhaaldelijk was het de Kloetin- genaren W. de R. en H. de F. opge vallen, dat hun achterbuurman M. in de Schoolstraat on Vrydag zjjn plat je beklom om enkele huurlieden te bespieden. De heer De R. maakte zich over deze gang van zaken zo kwaad, dat hij de man een flinke les wilde „Doe dat niet", vond echter znn buurman De F., laten we er liever m slaatje uit slaan. En zo gebeurde het, dat M. na een bezoek aan zijn platje werd opgewacht door De R., die hem. het voorstel deed óf 600.- te beta len óf de politie aan de deur te krij gen. In zijn angst schonk M. voorlo pig 70,_ met de toezegging, dat de rest op een nader bepaalde datum zou worden betaald. Maar terwijl De R. en De F. ieder vijf en dertig ge makkelijk verdiende guldens in hun portefeuille stopten, had M. besloten zelf de politie in deze onverkwikke lijke zaak te mengen. Deze stelde 'n listig valletje op. Wanneer De R. aan de deur kwam, moest M. voor de voordeur van zijn woning over de zaak praten, terwijl de politie via het geopende voordeurraampje zich van de waarheid kon overtuigen. Een dezer dagen belde De R. bij M. aan. „Ik kom om de centen", zei hij, door het voordeurraampje, want M. had uit angst de deur op slot ge daan. „Ik heb maar driehonderd gul den" zei de man wat zenuwachtig en daardoor werd De R. gewaarschuwd. Vooral toen M. eensklaps riep „Pak hem". De politieman wilde dat gaar ne doen, maar verloor kostbare tijd bij het openen van het slot. Na een snelle wedloop kon de politie toch De R. voor zijn woning in de kraag grij pen. Even later werd ook De F. van huis gehaald en het tweetal bekende grif. Nutsspaarbank Middelburg Hét tegoed van de spaarders bij de Middelburgse Nutsspaarbank steeg ■gedurende de maand Mei van 12x>73.860,55 tot 12.782.643.79. De inleg bedroeg ih dit tijdvak 679.822.88 en de terugbetaling 471.048,64, hetgeen een toename van 208.774,24 betekent. Het aan tal rekeningen steeg van 12.919 tot "Óp het kantoor Middelburg steeg het tegoed van 10.492.637,83 tot 10.624.696,41. De inleg was 544.041,39, de terugbetaling 411.982,81. een gunstig verschil van 132.058, 58 derhalve. Op het bijkan toor Oostburg nam het tegoed toe van 2.081.222,72 tot 2.157.938,38. Inge legd werd 135.781,49 en terugbetaald 59.065,83. Tijdens de zitdagen in Oostkapelle werd 10.450,54 ingelegd en 2.835,75 terugbetaald. Het tegoed van het schoolsparen nam toe van 53.245,90 tot 54.096,82. In Middelburg wer den 14 en in Oostburg 1 babyboekje uitgereikt. De spaarbusjes-actie le verde in Mei 1.422,06 op. Kapélle M. Glas Jzn. ter aarde besteld Op de algemene begraafplaats te Kapelle werd Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer M. Glas Jzn., comman ditaire vennoot en tot voor enkele ja ren procuratiehouder van het Kon. Kweekbedrijf en Zaadhandel v. d. Have. Ondanks de stromende legen was de belangstelling bijzonder groot. Achter de lijkauto gingen na de fa milieleden, de leden van het college van notabelen der Ned. Herv. Ge meente van de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, leden van het be stuur en de raad van toezicht van de Coöp. Boerenleenbank te Kapelle en het personeel van dé C. V. v. a. Have. Ir. A. W. Ochtman uit Hengelo, commanditaire vennoot van de C. V. v. d. Have, was de eerste spreker bij het graf. Hij schetste de betekenis van de heer Glas. Ir. D. J. v. d. Have te Kapelle voerde het woord namens de leiders van deze firma. De heer L. Willeboer sprak namens het perso neel en de neer A. J. van Liere na mens het college van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. kerk, waar van de overledene voorzitter was. De heer Jac. de Jonge sprak namens de Coöp. Boerenleenbank te Kapelle. Een zoon van de overledene, ir. D. J. Glas te Rilland dankte voor de belangstel ling en ds. Jebbink sprak een kort woord, waarna hij eindigde met ge bed. Wolfaartsdijk Raad vergadert Vrydag a.s. vergadert de gemeen teraad van Wolfaartsdijk. De agenda vermeldt o.m. wijziging van de poli tieverordening en verordening amb tenaren gemeente-secretaris, vei'la- ging leges voor paspoorten, verbete ring van het arrestantenlokaal, ega lisatie van de voormalige spoorbaan, deelname van de schooljeugd aan de sportdag, en onderzoek van de ge loofsbrieven van het nieuwe raads lid, de heer J. J. v. d. Velde. (Slot van pagina Ij De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Cascm- broot, zal op de Zeeuwse Culturele Dag (vermoedelijk 9 Juli a.s.) te Mid delburg de prijzen uitreiken. De vol ledige uitslag luidt als volgt: 1. Middelburgs Dilettantentonecl met 170-8 punten <85.4ro); 2. RKTV ..St. Joseph's Ghesellen", Hulst 168,1 (84.1 pet); „Onderling Kunstgenot", Goes 167.8 83.9 pet); 4. RKTV „Crescendo", Terneuzen 161.5 (80.8 pet); 5. „Thalia" Breskens 156.9 (78.5 pet); 6. Vllssings Schouwspel 153.5 <76.8 pet); 7. RKTV „Sempre Avanti", Sluiskil 148.5 (74.3 pet.); 8. Toneelgroep RK muz. ver. Heikant 1369 (68.5 pet.); 9. „Oefening en Vermaak", Oostburg 135.1 (67.5 pet); 10. RKTV „Excelsior", Sas van Gent 134.7 (67.4 pet.); 11. RKTV „St. Paulus", Middelburg 134.5 (67.3 pet.); 12. Toneelgroep Kortgene 121.9 (61 pet.); 13 RKTV IJzendijke 110.9 (55.5 pet.); 14. „Nut en Genoegen", Schoon- dijke 110.7 (5.4 pet.); 15. Toneelver eniging Groede 110.2 (5.1 pet.); 16. „Oefening na Arbeid", Zierikzee 89.7 (44.9 pet.). Hier volgt een overzicht der ge speelde stukken en de daaraan door de jury toegekende punten: (maximaal 20) Wapens en de mens (G. B. Shaw) met 18 punten (90 pet.); Het onstui mige hart (John Patrick) 17 (85); Vandaag is morgen (Herbert Bates) 17 (85); Kinderen van ons volk (An- toon Coolen) 16 (80); Heeft Constance gelijk? (W. Somerset Maugham) 15 (75); De dominee van Urk (Eline Ver kade) 15 (75); En waar de ster bleef stille staan (Eduard Veterman en Fe lix Timmermans 15 (75); Ik weet ik weet wat jy niet weet.... (A. van KERKNIEUWS. Theologische vervolgcolleges In Goes werden theologische ver- volg-colleges gehouden. Het onder werp: „Het ambt" werd behandeld door prof. Hulst (Oude Testament), prof. weterman (Nieuwe Testament) en prof; Rasker (apostolaat). Er zal thans nog één college wor den gehouden op Dinsdag 7 Juni om 10 uur in „De Prins van Oranje". Dr H. van der Linde uit Middel burg zal behandelen:. „Het ambt en de oecumene". Het college is toegankelijk voor predikanten en verdere belangstellen den van alle richtingen, eü zal wor den gevolgd door een broodmaaltijd. Ds. W. A. B. ten Kate te Davos 40 jaar predikant Maandag 13 Juni a.s. viert ds W. A. B. ten Kate, predikant in Alge mene Dienst van de Ned. Herv. Kerk ten behoeve van de Nederlanders te Davos in Zwitserland zijn 40 jarig ambtsjubileum als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds Ten Kate werd op 20 Juli 1890 in de Hervormde pastorie te Aalten geboren, bracht zyn jeugd en jonge lingsjaren te Rotterdam door, waar hij ook het gymnasium bezocht en studeerde vervolgens aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Nadat cand. Ten Kate in 1914 door het Provin ciaal Kerkbestuur van Gelderland was toegelaten tot de Evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk werd hy op 13 Juni van het daaropvolgend jaar door zijn vader te Kolderveen in Drente in het ambt bevestigd. Daar na stond de jubilaris achtereenvol gens nog te Musselkanaal l920-'23; Vlissingen 1923-1927; Enschedé 1927- 1932 en 18 jaar te Wassenaar ,waar hy in 1950 op medisch advies zyn werk moest neerleggen om een min der omvattende werkkring te aan vaarden. Ds ten Kate werd toen door dr H. J. Honders van Wassenaar be vestigd als predikant in Algemene Dienst en door ds H. J. Dijckmeester Êredikant directeur van het Haagse 'iaconessenhuis „Bronovo" namens het Predikantsfonds Davos geïnstal leerd als predikant van Davos. Op 4 Juli 1950 deed de jubilaris daar zijn intree. Naar wij tenslotte nog vernemen zal ds Ten Kate Zondag 19 Juni a.s. in de dienst in het Nederlands Sana torium te Davos zijn 40 jarig ambts jubileum herdenken. Verder heeft ds Ten Kate tegen 1 October a.s. emeri taat aangevraagd. Hij zal zich dan metterwoon te Driebergen vestigen. Marktberichten VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks in centen: Sla All 1170 16. BH 260—10. Bloemkool A 58—68, B 2850, C 2036. Per bos in centen: Sel derij 13. Peen 6468. Uien 310. Per kg in centen: Bintjes 710, Andijvie 67. Asper ges 60151. Kassnijbonen 200. Per kg in centen: Sav. kool 2130. Rabarber 713. Spinazie H 81a—24. Aardbeien per doos 61—74. 19. Terwijl Kappie en de Maat in de bol steeds die per zonken, zaten do ge broeders A. en B. Strato- wits geërgerd op hun te- rugkèer te wachten. Op een instrumentje, dat Arnoldus te voorschijn had gehaald, konden zij zien, hoe ver de bol daalde. „Ze duiken nog steeds die per", zei Arnoldus geprik keld. „Waarom doen ze dat? Welk nut heeft het?" „Misschien willen ze het diepterecord verbeteren" veronderstelde Bartoldus. „Als ze nog verder duiken wordt de druk van het wa ter zo groot, dat onze weer- bol wordt samengedrukt" bromde Arno dus, zorgelijk op het instrumentje kijkend „Dat heb je nu met die re- cord-jagerijdom en on wetenschappelijk". „Helai" klonk opeens een stem, „wat hebben Jullie met mijn kapitein en ome Tjeerd uitgevoerd?!" Omkijkend zag de geleerde tweeling Okkl o- rand van de sloep verschijnen. „Wij hebben niets met ze uitgevoerd, ventje' woordde Bartoldus. „Zij hebben onze bol gesto len. Ze duiken ermee! Steeds dieper", „M'n kapitein gapt nooit wat!" riep Okki veront waardigd. „Hij is heus niet voor zijn lol in jullie snertbol gekropen! Jullie moeten hem' helpen: Vlug Zuylen) 14 (70); Rumigny (E. S. Wil- lartz) 14 (70); Miranda (Peter Black- more) 14 (70); Aan flarden (Top Naeff) 14 (70); Terugkeer (Warren Stratham Strode) 13 (65); Scherven brengen geluk (J. J. van Mechelen en Henk Bakker) 12 (60); De beste ja ren van ons leven (Richard Person) 11 (55); Uw wil geschiede (Henk Bak ker en Ed- J. M. Terlingen) 9 (45). Er werden dus acht oorspronkelijke Nederlandse stukken gespeeld, waar van er maar een geen voldoende kon halen, tegen vijf in het vorig Land juweel, waarvan er toen vier niet aan voldoende toekwamen. Ook hieruit blijkt de vooruitgang bij de keuze der stukken. Vergeleken bij bet vorig Landjuweel waren de persoonlijke prestaties aan merkelijk beter,.hetgeen uit het vol gende overzicht van spelers, die uit een maximum van 60 punten (15 voor uitbeelding, 15 voor opvatting, 10 voor dictie en intonatie, 10 voor telcstbe- heersing, 10 voor beschaafde uit spraak) 50 of meer punten behaalden, moge blijken: 1. Constance In „Heeft Constance ge lijk?" met 55 punten; 2. Moeder in „Heeft Constance gelijk?" 55 p.; 3. Mijntje in „De dominee van Urk" 53 p 4. Yank in „Het onstuimige hart" 52.2 p.; 5. Zuster in „Het onstuimige hart" 525 p.; 6. Kat henna in „Wapens en de mens" 52; 7. Louka in „Wapens en de mens" 52 p.; 8. Lub in JDe dominee van Urk", 515 p.; 9. Miranda in „Mi randa" 51 p.; 10. John in „Heeft Con stance gelijk?" 51 p.; 11. Bluntschli in „Wapens en de mens" 505 p.; 12. Rai- na in „Wapens en de fiicns" 50.5; 13. Martha in „Heeft Constance gelijk?" 505 p.; 14. Michel in „Ik weet, ik weet wat jij niet weet" 50 p.; 15. Oc tave in „Rumigny" 50 p.; 16. Julia in „Vandaag is morgen" 50 p.; 16. Rad- wanski in „Vandaag is morgen" 50 p. Brandweerkorpsen actief in Veere Zaterdag werd in Veere door brand weerkorpsen uit zeven Zeeuwse ge meenten een vaardigheidswedstrijd gehouden, die was uitgeschreven door de Ned. Ver. van Brandweercomman danten. Het betrof hier een moeilijke opgave, die tevoren niet bekend was. In de o.l. school was een brand uitge broken, die zoveel rook ontwikkelde, dat de brandweerlieden genoodzaakt waren met rookmaskers te werken. In de school werd de bewusteloze Keesje Mol, die zijn rol perfect speel de, aangetroffen. Een en ander bracht veel drukte teweeg in het stadje, waar de brandweercorpsen veel be kijks trokken. De deelnemende corp sen kwamen uit Domburg, Nieuw- land, Kruiningen, Souburg, Vlissin gen (alle tweede klasse) en Middel burg eerste en tweede klasse en Goes eveneens eerste en tweede klasse. Middelburg H won de eerste prijs met 573 punten onder leiding van commandant Schuitemaker tweede werd Goes. I met 528 punten onder leiding van commandant De Boer en derde Middelburg I met 526 punten onder leiding van commandant Hen driks. De eerste en tweede prijswin naars komen uit op de landelijke wedstrijd. Na afloop volgde een gezellig sa menzijn van de brandweercomman danten in de „Campveerse Toren". Aanwinst Stijfselfabriek in Sas van Genl „Sociaal gebouw" Vrijdag a.s. zal de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, te Sas van Gent het sociaal gebouw van de N.V. Stijfsel en Glucosefabriek „Sas van Gent" of ficieel openen. Het gebouw is ont worpen door architect Van de Berg uit Axel. De gereedkoming van dit gebouw betekent een vooruitgang voor dit be drijf. Behalve een ruime cantine, wel ke tevens als film- of toneelzaal kan worden benut (de zaal biedt plaats aan 600 personen) bevinden zich in het gebouw ook wasplaatsen, kamer voor de bedrijfsarts, archiefruimten en rijwielbergplaatsen. Na de opening zal door het personeel van de N.V. aan de directie een beelöhouwwerk- in-glas worden aangeboden, dat in het grote raam van de cantiné1 zal worden geplaatst. Zateroag 11 Juni zullen 52 aan het bedrijf verbonden jubilarissen door de directie worden gehuldigd. Bij de ze huldiging zullen o.a. aanwezig zijn het voltallig college van B. en W. van Sr van Gent, alsmede vertegenwoor digers van het Departement Zeeland der Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Na de huldiging wordt gelegenheid gegeven om de ju bilarissen geluk te wensen, waarna het gezelschap een rondgang zal ma ken door het gebouw. Om 3 uur volgt een feestmaaltijd in hotel „Rotter dam" te Terneuzen. Des avonds volgt een opvoering van dé revue „Kolder express". Deze revue wordt op Zon dag 12 Juni voor het overige perso neel van de fabriek herhaald. De jubilarissen ztjn: 40 jaar in dienst: de heer H. P. v. d. Steen uit Sas van Gent; M. van Tittelboom, J. Dierick, A. Mattheeus, A. Slock, A. van Hulle, R. Raes, E. van Hecke, R. Sells, M. Ploegaert, J. van Acker, L. Beelen, A. Gevaert; C. Roelandt, F. de Dobbelaere, A. Walkiers, C. de Moor, G. Bouchier, E. de Vos, G. Im- pens, J. de Clercq, F. van Acker, G. de Craene, E. Vervaet, P. van Graef- schepe, E. de Cal uwé, L. Sleeuwaert, H. Gras, M. Chalmet, G. v. d. Bosch, J. v. d. Heyden, J. Visser, E. Verhoo- sel, L. Moelker, F. Braet, L. de Vries, O. van Acker, A. Vermeersch, P. Verbrugge, P. Sudyn, J. Mollet, J. Bauwens, E. Ongenae, O. van Hulle, R. van VVeynsberghe, V. Chinitor, H. van Ooteghem. M. de Vriendt, J. de Braai, J. Arens, A. Rammeloo en J. Soethart, allen 25 jaar in dienst. Faillissementen Het faillisenient van A. L. J. de Vilder, vroeger te St. Jansteen, thans in Kemseke, is opgeheven, wegens gebrek aan actief. Het faillissement van C. L. Braam uit Hulst is geëin- het ver*-'-J—JJ— se ultdellw»!"''

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7