both Provinciale bijdragen voor de restauratie van monumenten olijfje Immv Almanak PROVINCIALE JEUGDDAG VAN HET C.J.V.F. IN MIDDELBURG ZEVEN GEWONDEN BIJ EEN ZWARE AUTOBOTSING Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 JUNI 1955 GED. STATEN LEGGEN WASLIJSTVOOR Torens, kerken, molens en historische panden Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de Staten een scliryven gezon den, waarin voorgesteld wordt in een twintigtal gevallen provinciale sub sidie te verlenen in de restauratiekosten van monumenten van geschiede nis en kunst. Deze „waslijst" vermeldt zowel torens als kerken en voorts molens, historische panden in verschi llende delen van Zeeland. De grootste bedragen worden gevraagd voor Tholen, ten behoeve van de restauratie van de Nederlands Hervormde Kerk vant raadhuis en van een pand aan de Brugstraat. Een bijdrage van 4510 is geraamd in de kosten van herstel van de Ne derlands Hervormde Kerk in Sint Maartensdijk, waarvan de kosten 60.200 bedragen. Dit voorstel was in de vorige zitting aangehouden. Voor de Nederlands Hervormde Kerk in Biervliet die ernstige verrotting in het houtwerk vertoont zijn de herstelkosten 7.000. G.S. willen 700 bijdragen. Enig herstel aan het muurwerk van de toren der Nederlands Her vormde Kerk van Bïggekerke is noodzakelijk. Men heeft het voorne men om de toren tegelijk met de res tauratie van de kerk te doen herstel len. De geraamde kosten zijn 15.380, de voorgestelde bijdrage 1538. De meerdere kosten .f 8843 van de torenrestauratie in Domburg vereisen een hogere bijdra ge van 884 van de provincie. De meerdere kosten van de restau ratie der Grote Kerk in Goes bedra gen 5000; er wordt een subsidie van 500 voorgesteld. Onvoorziene omstandigheden zorgden er voor, dat ook de restauratie van de toren van Kattend yke meer kost dan aanvanke lijk geraamd. Dit betekent voor de provincie een bedrag van 208 meer. Molenherstel Voor de meerdere kosten van een torenrestauratie in Kloetinge, die be staan uit het aanbrengen van een sprinklerinstallatie van 13.000 wordt 650 gevraagd. Advertentie j KEIZERSTRAAT ROTTERDAM zeer uitgebreide collectie Zwitserse en Amerikaanse zomer japonnen vanaf 38.50 Voor de restauratie van de stand aardmolen van C. J. van Dyke in Kruiningen, waarmee 15.961 ge moeid zal rijn, stellen G.S. een bij drage van 1596 voor. Voor herstel van de stellingmolen van J. Heyboer in St. Maartensdijk is 4755 ge raamd, in welk bedrag G.S. 476 zal subsidiëren. Voor de meerdere kosten van 34.600 van de torenrestauratie in St. Maart,endijk is een subsidie van f 1730 nodig. De restauratie van de Nederlands Hei-vormde Kerk in Me- liserke zeü 97.026 vergen, in welk bedrag G.S. 6351 willen subsidië ren. Voorgesteld wordt aan de ge meente Middelburg een bijdrage van f 4368 te verlenen in de kosten van restauratie 57.352 van Kuipersgildehuïzen. In de meerdere kosten van 60.000 van de restauratie der Chr. Geref. kerk in Middelburg dient 3000 te worden' bijgedragen. In de meerdere kosten ad 16.297 van de torenres tauratie in Ovezande wordt verzocht f 1532 te verlenen. De meerdere kosten van de kerk restauratie in Tholen bedragen 697.500, waarin wordt voorgesteld een bijdrage van 34.875 te verle nen. De plaatsing en de restauratie van het orgel in deze kerk kost 31.150, waarvan G.S. voor 1558 willen subsidiëren. Voorgesteld wordt verder aan de gemeente Tholen inde op 19.500 eraamde kosten van het pand Brug straat 16 een bijdrage van 1950 te verlenen. De kosten van restauratie van het Thoolse raadhuis bedragen 231.610. G.S. stellen een bijdrage van 13.081 voor. Voor de restauratie van het poortje van het voormalig Militair Hospitaal in Vlissingen wordt 263 gevraagd. De restauratie van het Tempelieren huis in Zierikzee vergt 120.000. in welk bedrag G.S. tot 7500 willen bijdragen. De windkorenmolen van de gebroeders Adriaanse in Zoutelan- de vergt restauratiekosten van 4500. De provinciale bijdrage zal 450 bedragen. Afwijzingen Verzoeken om subsidie werden ook ontvangen in de kosten van restau ratie van het pand „In de Witte Swaen" en .,'t Vrijpoortje" in Zierik zee. Het college stelt voor afwijzend te beslissen, daar het hier monumen ten betreft, die tengevolge van de ramp zijn beschadigd. De herstelkos ten worden voor 90% gedekt door uitkeringen op grond van de Wet op VAN TOT TDEN JAAR HENGELEN. De Terneuzense hengëlaarsvereni- ging „Ontspanning na Inspanning", ook wel kortweg „ONT' genoemd, vierde dezer dagen haar tienjarig be staan met een jubileumconcours voor de leden aan de oevers van de Ooste lijke Waterleiding, die des avonds werd gevolgd door een feestelijke sa menkomst in het clubgebouw „La Belle Vue". Deze bijeenkomst werd ook bijgewoond door de voorzitter van het Centraal Nederlands Henge- laarsverbond. de heer JanseKok, en zijn echtgenote. De voorzitter van „ONT', de heer C. van den Broek, gaf een overzicht van hetgeen tijdens de tien jaren van het bestaan der ver eniging de revue passeerde en over handigde daarna aan de algemeen voorzitter, de heer JanseKok, en aan de eerste voorzitter en mede-op richter van „ONI", de heer L. Dooms, een foto van het eerste viswater der vereniging, „De Veste". Ook de heer J. Kaan, die sedert de oprichting zitting heeft in het be stuur, viel de gebruikelijke eer ten VISSEN Een Vlissinfjse liefhebber van de edele hengelsport ontdekte nabij Westkapelle een kreek, waar hij zijn geluk wel eens wilde beproeven. De man bewandelde de officiële weg om de nodige vergunningen te bemach tigen en toen zulks geschied was be- gaf lij zich, voorzien van een docu ment, dat hein toestond met twee hengels te vissen, naar de kreelc. Nauwelijks had hij beide hengels uitgeworpen of hij kreeg gezelschap van een politieman. Of de vereiste vergunning aanwezig was In opperste gemoedsrust loonde de hengelaar het gemeentelijk docu ment, dat liem het recht verleende met twee hengels te vissen. Toen verlang de het gezag ook nog dc visacte te zien cn geduldig tastte de Vlissinger ophieuw in zijn portefeuille om ook dat paperas te exposeren. Waarmede het onmiddellijk mis was. Want dc acte bleek slechts geldtg voor het vissen met één hengel Voor één kwartje meer, ha<l de man een acte voor twee hengels kun nen bezitten. Daar had Mi niet op ge let. Nu kreeg hij prompt een proces verbaal Soms wordt de vis nog duur be taald! deel. De algemeen voorzitter sprak de aanwezigen nog toe en daarna be gaf men zich aan een gezamenlijke koffiemaaltijd, waarbij de uitslager van de jubileumwedstrijd werden be kend gemaakt, die als volgt luidden 1. P. Faas, 74 punten; 2. A. Hoek, 71 punten; 3. C. van den Broek, 45 pun ten; 4. P. Francke, 34*4 punt; 5. J. van IJk, 34 punten en 6. J. Meeuw- sen, 33^ punt. Met een gezellig sa menzijn werd deze betekenisvolle dag besloten. KLOK INGEWIJD. In de jaren van de Tweede We reldoorlog vonden de Duitse bezet ters, dat luidklokken in kerken bijzonder weinig nut opleverden en daarom deden zij de een na de an der in de smeltkroes verdwijnen. Zo ook de klok uit de Rooms-Ka- tholieke kerk te Zuiddorpe. De pa rochianen meenden echter, dat in hun kerktoren een klok moest hangen, zij staken de hoofden bij elkaar en zo kon het dan vorige week gebeuren, dat de deken van Hulst, de zeereerwaarde heer A. van Dijk, met assistentie van astoor Huysmans, de nieuwe klok iwijdde. GEZINSVERZORGING. In Yerseke blijken momenteel plan nen te bestaan om de gezinsverzor ging, die reeds op zovele plaatsen uit stekend werk verricht, ter hand te nemen. In de „Oesterbeurs" werd vo rige week een vergadering belegd, waarbij werd besloten te trachten le den te winnen voor aansluiting bij de Stichting Gezinsverzorging Goes en Omstreken. Aansluiting bij deze reeds bestaande grote stichting heeft verschillende voordelen boven het zelf oprichten van een apparaat. De bestuurslede^ van de verschillende plaatselijke afdelingen der vakver enigingen hebben zich achter de ac tie geschaard. op de Watersnoodschade 1953 en van het ministerie van O.K. en W. Verzoeken kwamen tenslotte nog binnen voor de Nederlands Hervorm de Kerk van Aagtekerke, het huis „het Anker" in Haamstede, de mo len op het Seisbolwerk in Middelburg en voor de meerdere kosten van de restauratie van de toren in Baarland de hekpalen van de hofstede „Zand- voort" in Grnpskerke en van de to ren van Kapelle. Omdat nog niet alle fege'vens ontvangen zijn, stellen G. voor hierin de beslissing aan te houden. Ds. Okke Jager in Domburg voor Chr. onderwijzers „Het Christendom is mede schuldig aan de leegte van de moderne kunst" zei Zaterdagmiddag drs. O. Jager, Ge reformeerd predikant te Vrouwen polder tijdens een bijeenkomst van de Prot. Chr. Onderwijzersvereniging Walcheren in de Gereformeerde kerk te Domburg. De bijeenkomst kon we gens het regenachtige weer niet op het recreatieterrein worden gehou den. Na te zijn ingeleid door de waarne mend-voorzitter, de heer N. Verboon, hield ds. Jager een causerie over „De Christen en de moderne kunst". Na eniget omschrijvingen te hebben ge- f even van de begrippen kunst en mo- erne kunst, wees hij er op dat de als „modern" aangeduide kunst zeer impulsief van karakter is. Spr. stond stil bij voorbeelden in de dichtkunst en schilderkunst. Hij poneerde dat de experimentele poëzie geen verschijn sel van onze tijd is, doch noemde Ge- zelle o.m. als een dergenen, die men tot de „moderne dichters" kan reke nen. Ds. Jager rekende af met de „grin- nekende onnozelaars", die door hun lachen om moderne kunstuitingen be wijzen niet in staat te zijn iets te be grijpen van wat de kunstenaar te zeggen heeft „Zonder zich in een ivo ren toren te mogen opsluiten" aldus ds. Jager „heeft de kunstenaar toch het recht zekere afstand te nemen". Tijdens de hierop volgende discussie werden vragen gesteld over klassieke en moderne muziek, een terrein dat inleider braak had laten liggen, en werden de normen, die een Christen moet toepassen 'als hij de moderne kunst benadert, aangestipt. Inleider merkte hierbij nog op dat- de somberheid en het uitzichtloze" van de moderne kunst ook een gevolg is van de saecularisatie. De bijeenkomst werd na samenzang door de heer Ver- boon gesloten. Machinekamer s.s. Francescu bij Bath eindelijk gelicht is het thans gelukt de van het s.s. „Francescu" dat vorig jaar 5 April op de Ballastplaat nabij Bath in de Westerschelde strandde, te lichten. lukte het vier bosch uit Antwerpen, dc „Buil" van De Schmidt uit Antwerpen en de Duitse bok „Kubatz". het ruim 500 ton wegende gevaarte" omhoog te hij sen. Hierna kwamen drie. sleepboten, de E 23, E 29 en E 31 in actie. Het vallende tij veroorzaakte veel moei lijkheden, doch bij li oog water wist men de machinekamer op de slikken te zetten. Onmiddellijk hierna werd met behulp van branders de machine kamer in stukken gesneden. Zater dagmiddag was reeds 100 ton wegge sleept. De werkzaamheden zullen on weer een week in beslag nemen. De jerging van het s.s. „Francescu" heeft heel wat voeten in de aarde ge had. Door de slechte weersomstandig heden verspeelde de maatschappij uit Antwerpen o.m. een zolderschuit, de drijvende bok „Voutour" en enkele kleinere bokken. Beroep raad Kerkwerve ongegrond verklaard Bij koninklijk besluit is het beroep, dat de gemeenteraad van Kerkwerve had ingesteld tegen het besluit van GS waarin het raadsbesluit van 14 Augustus 1954 tot weigering van medewerking aan de bouw van een Chr. school te Kerkwerve werd ver nietigd, ongegrond verklaard. DEELNEMING ZEER GROOT Geslaagde bijeenkomsten in eivolle Schouwburgzaal Ongeveer 500 leden van het Meisjesverbond C.J.V.F. hebben Zaterdag in de Middelburgse Schouwburg deelgenomen aan de Provinciale Jeugd- dag. Onder leiding van hun groepsleidsters waren de leden van clubs uit geheel Zeeland daartoe in de Zeeuwse hoofdstad bijeengekomen. Zowel 's morgens als 's middags werd in de eivolle Schouwburgzaal een geslaag de bijeenkomst gehouden. Eén der hoogtepunten, een mars door de stad en het uitvoeren van reidansen kon door het slechte weer niet doorgaan. Dit veranderde uiteraafd liet programma, maar deed de goede sfeer, die deze dag kenmerkte, in het geheel geen afbreuk. Mevrouw H. E. van der Hoop van SlochterenHoëvell, vice-presidente van het verbond in Zeeland, opende 's morgens de dag met een hartelijk woord van welkom. Zij verheugde zich er over, dat zovelen aan de op roep om naar Middelburg te komen, gehoor hadden gegeven. Spreekster sprak vervolgens een kort woord van bezinning naar aanleiding van het embleem, dat de C.J.V.F. voert: de driehoek met de cirkel. De uiteinden van deze driehoek stellen achtereen volgens voor de maatschappelijke, de lichamelijke en de verstandelijke ont wikkeling. De cirkel is de geestelijke ontwikkeling en het middelpunt de Liefde Gods. Onder leiding van me vrouw Van der Hoop werd daarna de liturgie uitgevoerd. De Middelburgse clubs zorgden daarna voor een speciale en originele verwelkoming van elke groep apart vanaf het podium. Wika De Vlieger stelde hierna de liedjeskennis van haar gehoor op de proef. Onder haar leiding werden tal van onbekende liedjes ingestudeerd en bekende lied jes gezongen. De ochtend werd beslo ten met een verloting voor „Spring plank", de Jeugdziekendienst, door middel van koeken, een actie, die er „als koek" inging. Liedjeswedstrijd Nadat in de Schouwburg de brood maaltijd was gebruikt en velen on danks de stromende regen een be zoek aan het naburige „Miniatuur Walcheren" hadden gebracht, werd de middagbijeenkomst begonnen met een liedjeswedstrijd. In deze vermake lijke gebeurtenis, waarbij van beide kanten van het voetlicht actie werd verlangd, traden de Walcherse clubs op. Telkenmale werd op het toneel een pantomime voorgesteld en kreeg het publiek te raden welk liedje daar mee werd bedoeld. Deze wedstrijd viel zeer in de smaak. De club van Souburg toonde vervolgens zijn kunnen in een to neelstukje, getiteld „Sneeuwwit- Verlies Stoombootdiensten in 1954 bijna drie millioen Ged. Staten hebben de jaarstukken over 1954 overgelegd van de Provin ciale Stoombootdienstën in Zeeland. Hieruit blijkt, dat de balans per 31 December van dat jaar een verlies toont van f 2.760.151,62. In dit be drag is begrepen een exploitatiever lies van f 327.991,94 voor de diensten, die geheel vooi rekening van de pro vincie komen. De balans heeft een totaaltelling van f 14.138.216,80. De nadelige ex- ploitatiesaldi van de verschillende lij nen luiden als volgt: Vlissingen Breskens f 1.277.050,73; Terneuzen Hoedkenskerke f 324.822,06; Krui- ningen/HoedekenskrkePerkpolder f 830.286,89; ZierikzeeKatseveer f 236.308,19; KortgeneWolfaarts- dijk f 83.093,04; VeereKamperland f 8590,71. Van het rijk werd ontvangen voor de diensten VlissingenBreskens, TerneuzenHoedekenskerke en Krui ningen /HoedekenskerkePerkpolder een bedrag van f 2.432.159,68 aan bij dragen. De provincie droeg bij: voor ZierikzeeKatseveer f 236.308,19; KortgeneWolfaartsdijk f 83.093,04, VeereKamperland f 8590,71. Een trieste ravage bleef er over van deze auto na de hevige autobotsing op de Rijksweg nabij Kapelle, waar bij zeven personen gewond raakten. (Foto: P.Z.C.J Kamer van Koophandel had goede financiële uitkomst Zoals gemeld, zal de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg Woensdag 8 Juni a.s. haar vijftiende algemene vergadering in hotel „De Korenbeurs" in Goes houden. Tijdens deze bijeenkomst zal ook de rekening over het vorige jaar worden behan deld. Hieruit blijkt, dat de boeken van de Kamer over 1954 met een gunstig verschil konden worden afgesloten. Er werd namelijk een batig saldo behaald van 244.06. Begroot was een nadelig saldo van 7600. De ont vangsten bedragen volgens de reke ning 85.709,92, de uitgaven 85465,86. De agenda van deze vergadreing vermeldt voorts een causerie door drs M. C. Verburg uit Middelburg, directeur van het Economisch Tech nologisch Instituut, over de werk zaamheden van deze instelling. 3 versnellingsnaaf met terugtraprem STURMEY ARCHER OP RIJKSWEG BIJ KAPELLE Verkeersfout van motorrijder? Zaterdagmiddag omstreeks half vijf z^jn op de Rijksweg onder Kapelle twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. De drie inzittenden van de wagen, welke uit de richting Goes kwam, de 24 jarige Ad. van Hoeve en zijn vrienden Gerard Breure, 22 jaar en Simon Breure, 19 jaar, allen uit Dinteloord, werden hierbij zeer ernstig gewond. De inzittenden van de andere auto, de heer P. Nieuwehuize uit Krabbendtfke, met zijn echtgenote en twee dochters, de 16 jarige Marie en de 14 jarige Goimie, bekwamen ook zodanig letsel, dat zy evenals de drie gewonden van de Brabantse auto, in het ziekenhuis St. Joanna to Goes moesten worden opgenomen. Het ongeval is waarschijnlijk te wijten aan een verkeersfout, welke een motorrijder maakte by het verlaten van de voorrangsweg. De motorrijder A. J. S. uit Goes kwam uit de richting Goes en wilde by het kruispunt Vierwegen links af slaan in de richting Kapelle. Op dat moment reed hem een personenauto achterop. De wagen werd bestuurd door de heer A. van Hoeve, die met zyn beide vrienden, G. B. en S. B., de sportdag van de Landbouw Jongeren Gemeenscshap in Kortgene had bezocht. Juist op het moment dat de motorrijder naar links zwenkte, wil de de auto passeren. De wagen trachtte nog uit te wyken doch met de bumper werd de motor aan de achterzijde gegrepen. De motorrijder werd hierdoor over de weg geslin gerd. Hij liep slechts enkele ontvel lingen op. Door de uitwykpoging van de automobilist Van H., was de wa gen echter gaan slippen en vloog daarbij met een daverende slag tegen de juist uit tegenovergestelde rich ting naderende personenauto van de heer Nieuwenhuijze uit Krabbendij ke. De gevolgen waren verschrikke lijk. De hevige slag had de Brabant se auto aan de linkerzijde geheel in elkaar gedrukt, waardoor de inzit tenden werden bekneld. De bestuur der Van H. en de heer S. B, liepen beiden een schedelbasisfractuur op, terwijl de derde inzittende, G. B., ern stige verwondingen opliep. In de andere auto werd de heer N. bekneld door de motor, welke ge deeltelijk in de carosserie drong, ter wijl zijn vrouw een hoofdwond en zijn dochtertjes een hersenschudding be kwamen. De rijkspolitie waarschuwde de art sen I. J. Risseeuw, H. W. ter Haar en E. F. Facee Schaeffer uit Kapelle, die de eersete hulp verleenden. Daar in Goes geen ziekenauto aanwezig bleek te zyn, werd de assistentie van het Rode Kruiscorps te Goes ingeroe pen, dat mét de ambulancewagen de drie Dinteloordse jongemannen en de heer N. naar „Sint Joanna" te Goes vervoerde. Een passerend automobi list had mevrouw N, en haar beide dochters reeds naar Goes gebracht. Zondagmiddag was de toestand van de heren A. van H. en S. B. uit Din teloord nog steeds zeer ernstig. De heer N. was juist een splinter nieuwe wagen aan het inrijden en reed dus met matige sftelh-ïld De auto was nog niéi vèrzekerd je", naar het gelijknamige sprook je, waai'uit een aantal fragmenten werden opgevoerd. De Souburgsen leverden verdienstelijk werk en oogstten dan ook veel bijval. Intussen was gebleken, dat de re gen aanhield, zodat het openlucht- punt van het programma afgelast moest worden. Men slaagde er toen in een filmvoorstelling te doen hou den. Vertoond werd een knappe en boeiende natuurfilm, speciaal over 't leven der watervogels en Walt Dis ney's bekende kleurenrolprent „Ma ke Mine Music". Het laatste onderdeel van het mid dagprogramma werd verzorgd door de club van 't Zand in Middelburg. Een aantal meisjes bracht door mid del van een tableau het verbondsin- signe nogmaals onder de aandacht. Zy spraken daarbij beurtelings delen van een toelichtende tekst uit. Hun optreden werd zeer gewaardeerd. Wi ka De Vlieger besloot de byeen- eenkomst. Zy liet nog enkele liedjes zingen, bedankte allen voor hun komst en voor hun medewerking en eindigde met gebed. Rest te vermelden, dat de leden der Middelburgse clubs zich waardi ge gastvrouwen hebben getoond. Zy stonden voor ieder klaar en mede dank zij hun yver kon alles vlot ver lopen. Aandeelhoudersvergadering „Breskens-Maldeghem" N.V Vervoer steeg met ruim 9 pet. De aandeelhouders van de Stoom tram Maatschappij „BreskensMal- deghem" N.V. hielden Vrijdag hun jaarlijkse algemene vergadering. Ook over het afgelopen boekjaar zal in verband met de ryksvoorschottenre- geling geen dividend worden uitge keerd, hoewel een behoorlijke winst werd gemaakt. De balans geeft per 31 December 1954 met een totaal van f 2.016.844,38 een winst over 1954 aan van f 28.003,63, zodat het totaal bedrag der onverdeelde winst thans met inbegrip dus van f 29.058,12 over 1953 f 57.061,75 is. De directeur, de heer Chr. Grauw, maakte in zijn jaarverslag gewag van een vervoersstijging, zowel op de lijndiensten als in het toerwagenver- voer. Er werden in 1954 893.353 rei zigers vervoerd tegen 817.755 in 1953, een stijging dus van bijna 9,25 pro cent. Het wagenpark bestond op 31 December uit 11 autobussen, ieder plaats biedende aan 37 tot 46 perso nen. De directeur noemde de samen werking met de kerncommissie en met de besturen van de erkende vak organisatie goed en deelde in zyn jaarverslag mee, dat de dienstijver van het personeel ook in het afgelo pen jaar weer reden tot tevredenheid gaf. Het A.N.V.V.-congres in Zeeland Op 9, 10 en 11 Juni a.s. vindt zoals gemeld in Middelburg en Vlissingen het traditionele jaarlijkse congres van de Algemene Nederland- Vereniging voor Vreemdelingen verkeer (A.N.V.V.) plaats. De jaar vergadering wordt gehouden op 10 Juni in hotel „Britannia" te Vlissin- ;en. aanvang 10 uur. Tijdens deze lije'enkomst worden twee voordrach ten gehouden. De heer A. F. Vas Dias, ondervoorzitter van de Raad van Beheer van de Verenigde Neder landse Scheepvaart Maatschappij N. V., spreekt over het onderwerp „Een zeereis duurt altijd te kort" en de heer Onno Leebaert, onder-directeur van het A.N.V.V.-kantoor te New York, behandelt „De werkzaamheden van het kantoor der A.N.V.V. te New York". Er staan voor de congressis ten twee ontvangsten op het pro gramma: één op 9 Juni om 20.30 uur in de Statenzaal van de Groenmarkt te Middelburg door het Provinciaal Bestuur van Zeeland en één op 11 Juni om 11 uur door het gemeentebe stuur van Zierikzee. Advertentie. J VANDAAG: Middelburg Electro: „Onteerde meis jes", (18 Jaar), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Raspoetin'(18 jaar), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 10—24 uur; Prov Bibliotheek: expositie oute werken natuurlijke historie, 1012,30 en 13.3017 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: expositie Piet Bulthuis, 918 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2