Klanken nit de aether NIEUWS UIT DE KERKEN Daar ging de /Liefde JEAN DOTTO WINNAAR VAN DE ZWARE DOLOMIETEN-ETAPPE BRITTEN MAAKTEN C0MEDIE VAN GOED GEHALTE Met VELP0N zie je er geen barst van! s PROVINCIALE ZEEUW 8 E COURANT ZATERDAG 4 JUNI 195B DE RONDE VAN ITALIË Nederlandse ploeg stelde teleur (Van een speciale A.N.P-verslaggever) Jean Dotto, de winnaar van de ronde van Spanje van dit jaar, heeft geze gevierd in de machtige Dolomieten-étappe, met haar vtff bergen tussen Cor tina d'Ampezzo en Trento, met ruime voorsprong op een groepje van elf ren ners waarin zich alle favorieten bevonden met uitzondering van Wout Wagt- mniis, Gastone Nenclni, de drager van de leiderstrui heeft zich uitstekend gehandhaafd en eindigde ln het groepje van elf rennners te Trento, waar door h(j z(jn voorsprong op Geminiani, Magni en Ooppi heeft kimnen behou den en naar men mag aannemen, vrijwel zeker Zondag te Milaan tot win naar van de Giro zal kunnen worden uitgeroepen. Fausto Coppi heeft slechts één poging gedaan om weg te komen in de bergen en deze poging mislukte volkomen. In het tijdschema stonden vier ber gen genoemd, de Faizarego, op 15 km. van de start tot 2i00 meter, de door velen gevreesde Pordoi van 2240 meter 30 km. verder, de Rolle van 1970 meter, welke op 100 km. van Cortina ligt, en tenslotte de passo van De Braccon, 75 km. voor Trento, waarvan de pasover gang op ruim 1600 meter staat geno teerd. De wegen op al deze passen waren slecht. Vele kilometers weg waren in reparatie, hetgeen betekende, dat het wegdek vrijwel onberijdbaar was. Eén keer heeft Coppi geprobeerd aan te vallen, bij de beklimming van de passo Rollo, maar onmiddellijk gin gen Nencini, Bottella, Moser, Geminia ni, Fornara en Coletto mee. Deze krachtsinspanning zonder enig beslis send resultaat, welke Coppi bij die ene aanval uit zich moest persen, be wees, dat zijn ster ziob in dalende lijn bevindt, dat jongere kraohten Ncn cini is 12 jaar jonger dingen naar de kroon, welke Coppi zovele jaren heeft mogen dragen. De grote verliezers van vandaag wa ren Wagtmans, Monti en Gerrit Voor- ting, die stevige klappen te incasseren kregen. Wagtmans draaide aanvanke lijk goed mee. Hij had de opdracht ge kregen om na de Pordoi, als Coppi nog niet tot de aanval was overgegaan, te proberen weg te komen, maar toen Coppi zijn enige aanval, bij de beklim ming van de passo Rotto inzette, kon Wagtmans niet volgen. Ook de overi ge Nederlanders konden het bij de koplopers niet bolwerken. UITSLAGEN. De uitslag van de 19e étappe luidt: 1 Dotto (Fr.), 2 Magni (It.), 3 Koblet Nederlands Bondselftal tegen Braziliaanse ploeg. Voetbalwedstrijd op Olympische dag. Het staat thans vast dat „Botafo- go", een profploeg uit Rio de Janei ro, die in de eerste klasse-competitie uitkomt, de tegenstander zal zijn van het Nederlands Bondselftal in de voetbalwedstrijd op de olympische dag van 19 Juni in het Olympisch Stadion te Amsterdam. „Botafogo" telt in zijn gelederen drie spelers, die voor het Braziliaanse elftal zyn uitgekomen in de verleden jaar in Zwitserland gehouden wed strijden van 'de eindronden voor het wereldkampioenschap. De samenstelling van de bonds- ploeg zal zeer waarschijnlijk gelijk zijn aan die van het Nederlands elf tal. Eindstand militair tournooi Cairo. De eindstand van het intergeal- Heerd militair basketballtournooi te Cairo luidt: 1, Verenigde Staten 10 punten uit 5 wedstrijden; 2. Egypte 8 punten uit 5 wedstrijden; 3. Griekenland 6 pun ten uit 5 wedstrijden; 4. Frankrijk 4 punten uit 5 wedstrijden; 5, Neder land 2 punten uit 5 wedstrijden; 6. Syrië 0 punten uit 5 wedstrijden. Egyptische geleerden naar communistisch China Prof. Mueslafa Kamal van de uni versiteit te Caïro heeft Vrijdag te Honkong verklaard, dat communis tisch China voorlopig heeft inge stemd met een Egyptisch voorstel tot het zenden van Egyptische oud heidkundigen en hoogleraren naar communistisch China om aldaar col lege te geven in de wetenschap van de Islam, Arabische taal en letter kunde en Egyptische archeologie. (Zwits.), 4 Fornara (It.), 5 Lauredi (Fr.), 6 Geminiani (Fr.), 7 Nencini (It.), 8 Moser (It.), 9 Coppi (It.), 10 Coletto (It.), 24 Wout Wagtmans (Ned.), 33 Hein van Breenen (Ned.), 66 Daan de Groot, 80 Gerrit Voorting, 81 Jules Maenen, 83 Thijs Roks.a Het algemeen klassement na de 19e étappe luidt1 Nencini (It.) 2 Geminia ni (Fr.), 3 Magni (It.), 4 Coppi (It.), 5 Coletto (It.), 6 Moser (It.), 7 Fornara (It.), 8 Botella (Sp.), 9 Conterno (It.), 10 Wagtmans (Ned.), 16 Van Breenen (Ned.), 25 Gerrit Voorting (Ned.). LEZERS SCHRIJVEN Winstderving als r&mpschade. In de P.Z.Crt. las Ik een redactio nele mededeling, dat middenstan ders, welke als rampslachtoffer aan vragen hadden ingediend, voor scha deloosstelling-winstderving, bij de K. v. Koophandel, voor het jaar 1953, in het algemeen zeer sober bedeeld zyn geworden, oftewel „blij gemaakt met een dode mus". Wij -willen deze mensen adviseren, Indien zfl het met de door hen ont vangen beslissing niet eens zijn, en dat zullen er ongetwijfeld zeer ve len zijn zich opnieuw te wenden tot de Kamer van Koophandel en herzie ning dezer beslissing te vragen, voor opgesteld dat men dan goed gedocu menteerd voor de dag weet te ko men. Alsdan aangenomen dat deze gevraagde herziening in alle delen slaagt moet men zich opnieuw to.t het Ministerie v. Maatschappelijk Werk wenden, met de herziene cij- fers. Zierikzee H. v. D. Jai-Al ai-spel. Naar aanleiding van het laatste ar tikel van de heer J. Stevens over de sportbeoefening in Amerika, speciaal het door de heer Stevens beschreven spel Jai Alai, merk ik op, dat dit spel niet van Amerikaanse origine is. Dit machtig interessante spel wordt zeer druk beoefend in het Zuid-Westen van Jubileum ds. A. N. Pijnacker Hord\jk. Ds. A. N. Pijnacker Hordijk, eme ritus-predikant der Ned. Herv. Kerk, woonachtig te Arnhem, viert Maan dag zijn 40-jarig ambtsjubileum. Hg werd 31 Jan. 18S7 te Maastricht, waar zijn vader predikant was, gebo ren en bezocht de gymnasia te Nijme gen en te Assen. Ds. Pijnacker Hor dijk werd in 1914 door de Waalse commissie in de Ned. Herv. Kerk be roepbaar vertelaard en op 6 Juni 1915 bevestigde zijn vader hem te Dulve- land in het predikambt. Hij diende de gemeenten van Oldeberkoop (Fr.), Pingjum en Zurich (Fr.), Sappemeer en 21 jaar die van Zierikzee, waar hem 1 Febr. 1952 eervol emeritaat verleend werd. Hij vestigde zich daarop te Arn hem en diende tot 1 Sept. de afdeling Veld va.n de Ned. Protestantenbond als voorganger. De jubilaris maakte o.m. deel uit van de classicale bestu ren van Groningen en Zierikzee en was van het laatstgenoemde bestuur voorzitter. Ook was hy in Zeeland kerkvisitator en quaestor van de classis Schouwen en Duiveland. In Zierikzee heeft hij een nieuw vereni gingsgebouw gesticht. Zeeuwse predikanten komen in Middelburg bijeen. De jaarlijkse Zeeuwse Predikanten conferentie der Ger. Kerken zal dit jaar op Dinscdag a.s. in de Hofplein- kerk te Middelburg worden gehouden. Ds. A .de Bruin, missionnair predi kant van Rotterdam spreekt over „Problemen van de Zending in het huidige Indonesië" en ds, O, de Jager van Vrouwenpolder spreekt over „We gen en grenzen der spontaniteit". Ds. Zunnenberg naar Indonesië. Uitgezonden door het Zendingsbu reau te Oeg'stgeest van de Ned. Her vormde Kerk vertrok Donderdagmid dag met het m.s. „Willem Ruys" van Rotterdam naar Djakarta, ds. H. Zunnenberg uit Katwijk aan Zee. De laatste gemeente waar ds. Zun nenberg het Woord bediende was El- Iewoutsdyk in deze provincie. Ds. Zunnenberg heeft een beroep ontvangenmaar de Protestantse ge meente van Soerabaja en zal daar werken in het Nederlands sprekende deel van die gemeente. Een 27-jarige vrouw te Aubigny-sur- Mer in Midden-Frankrijk heeft Donder dagavond het leven geschonken aan een vierling. Geen van de kinderen, allen meiejee, woog bij do geboorte meer dan 800 giram. De kerk en militaire parades De Centrale Kerkeraad van de Her vormde Kerk te Groningen heeft' in verband met een adres van enige gemeente-leden met 18 tegen 2 stem men besloten, niet aan het verzoek van adressanten om zich met een schrijven over het houden van mili taire parades, tot de Generale Syno de te wenden, te voldoen. Bij de vraag of dergelijk parades in deze tijd verantwoord moet wor den geacht, gezien de ontzetting over de huidige oorlogsvoering, spraken 5 leden uit geen bezwaar te hebben te gen militaire parades als zodanig. Twaalf leden waren van mening, dat zulke publieke „show's" uit de tijd z(jn en drie leden 'stemden blan co. Amsterdams schilderij geen Rembrandt. Het bericht over de ontdekking van Rembrandts signatuur op het schilde rij „Lot en zyn dochters", dat in het Limburgs provinciaal museum voor kunst en oudheden te Maastricht hangt, heeft een Amsterdams make laar naar Limburgs hoofdstad doen reizen, omdat hij het in zijn bezit zijn de schilderij „Lot en zijn dochters" eveneens wide laten onderzoeken met de kwartslamp, waarmee Rem brandts handtekening was ontdekt op het doek in Maastricht. De lamp heeft evenwel uitgemaakt, dat op het Amsterdamse doek een naam en een jaartal ontbreken. Frankrijk en het Noord-Westen van Spanje en staat daar bekend onder de naam „Pelote", De beschrijving, zoals de heer Stevens die geeft klopt volkomen met de spelregels die daar in zwang zijn, In het Baskenland, waar de Pelote de nationale sport is bijna ieder dorp, hoe klein ook, heeft daar een Fronton komt deze sport in ver schillende vormen voor en het spel wordt hier niet alleen als zaalspel, maar ook als sport in de openlucht, algemeen beoefend. De beide partyen zijn alleen van elkaar te onderschei den aan de kleur van de pet en de ceintuur. De naam Pelote is afkom stig van de bal, waarmee gespeeld wordt; Deze bal heeft een kern van rubber. Deze is eerst omgeven door wol, daarna door hondenleer. Men geeft aan dit leer de voorkeur omdat het niet rimpelt. Het mandje, waar van schr. spreekt, draagt de naam ,chistera". Het is van een speciaal soort riet vervaardigd. De „chauna- ria" is de man, die voor het publiek de punten op een monotone en zange rige toon afroept. Vooral in de maand Augustus vinden er in het gehele Baskenland grote wedstrijden plaats, die te meer bewondering afdwingen, omdat ze zo lang duren, ondanks de fenomenale inspanning, die het spel eist. Veel Basken zjjn naar Amerika ge ëmigreerd. Niet, om daar bestendig te blijven, maar om fortuin te maken en zo mogelijk met een klein kapitaal terug te keren. Het Is niet onmoge lijk, dat het spel daar op deze wijze in sommige streken populair gewor den is. Aan beide zijden van de Pyre neeën, tot aan de Ebro in Spanje toe wordt het gespeeld met ware harts tocht. G. J. VAN OORSCHOT. FILMSIN ZEELAND „Dokter worden is niet moeilijk" De film „Dokier worden 'is niet moeilijk" (ALHAMBRA, Vlissingen en GRAND, Goes) werd vervaardgid naar de roman „Doctar in the house" van Richard Gordon. Het is wederom een Britse filmcomedie van formaat en zo langzamerhand kan men wel coucluderen, dat de Britten van films in dit genre toch wel het, monopolie bezitten! Het verhaal speelt zich vóór een groot deel in een ziekenhuis af en meer in het bijzonder in het wereldje van de medische studenten. Die kna pen gaan in het ziekenhuis- dan ook duchtig te keer, voor en aleer zij hun doktersbul behalen. Het is een uiterst plezierige comedie. met vele grappige vondsten en onder regie van Ralph Thomas in een vlot tempo op het doek gebracht. In de hoofdrollen izet men o.a. Dirk Bogarde en Kenneth More. „Onteerde Meisjes" is de nogal rauw klinkende Nederlandse titel van een Zweedse film (Electro, Middel burg), waarin de toeschouwer ge confronteerd wordt met de moeilijk heden van een aantal ongehuwde moe ders, die in een tehuis zijn bijeenge bracht. In het bijzonder volgt men de geschiedenis van een jong meisje, ge speeld door Eva Stüberg, die eigenlijk door een „toevallige samenloop van omstandigheden" door haar toekom stige echtgenoot in de steek wordt ge laten. Totdat zy de jongeman, die in tussen met een ander is verloofd, toch onder nogal geromantiseerde om standighedenweer ontmoet. Hg ziet dan in wat zijn plicht is. Intussen werd dan de toeschouwer en dat was de opzet nog eens herinnerd aan de moeilijkheden van de ongehuw de moeder. De hoofdrolvertolkers ge ven zuiver spel te zien, Zaterdag- en Zondagmiddag draait in Electro Walt Disney's opgewekte muzikale tekenfilm „Make mme mu- £ic", waarin men o.m. Benny Good man, Dinah Shore en The Andrew Sis ters kan horen. De figuur van Raspoetin, de man die opereerde in het ten ondergang fedoemde Russische Czarenrijk, is in e loop der jaren legendarisch ge worden en over deze figuur maakten de Fransen een boeiende film, waarin niemand minder dan Pierre Brasseur de rol van de gewetenloze, brute mon nik Raspoetin vervult. Uit de rijk be wogen levensloop van de bruut Ras poetin heeft men enkele spectaculaire episoden gelicht. Georges Combret voerde de regie over deze rolprent, die wat meer vaart had kunnen hebben, die niet geheel en al overtuigend is, maar ontegenzeggelijk interessant en boeiend. (Schouwburg-bioscoop. Mid delburg) Kolder in ongelimiteerde hoeveel heden vindt men zoals reeds eerder opgemerkt in „Door dik en dun", met Dean Martin en Jerry Lewis (Luxor, Vlissingen). Het is een mu zikale filmklucht in het geijkte genre. (Advertentie.) FEUILLETON l,.n- M A BV OTlRCLMnTT Uuor MARX BURUHELL 27 Mevrouw Tamberley keek haar met een geamuseerde, taxerende blik aan. „Maar jij bent ook nog heel jong", was alles wat ze zei. Hope zat een ogenblik peinzend na te denken over deze levensfilo sofie. Ze vond die dor en weinig voldoening gevend. „Gelooft u dus", sprak ze lang zaam, terugvallend op een eerder stadium in hun gesprek, „dat wan neer Errol... wanneer meneer Tam berley op iemand verliefd wordt, hij liét grondig zal doen?" „Tot vervelend wordens toe", was hot vreemde antwoord van zijn moeder. „Tot vervelend wordens toe?" „O ja. Errol kent maar één weg, waar liet zijn gevoelens betreft. Dat bad hij als kind al". „Hoé bedoelt u dat precies?" „Wel, de meeste enige kinderen zijn erg dol op hun moeder, weet jc. Maar Errol was werkelijk ont zettend aanhankelijk als jongen. Soms bepaald lastig. En natuurlijk heeft een mens ook nog wel wat anders te doen dan zich door haar zoon te laten aanbidden". „Bedoelt u", vroeg Hope lang zaam, „dat u het niet prettig vond geadoreerd te worden?" „Niet door onstuimige kleine jon- ffens", zei mevrouw Tamberley met iclite afkeer. „O ja". Hope vroeg zich nu af waarom ze in de aanvang van hun gesprek had -;edacht dat ze mevrouw Tamber ley misschien toch wel aardig vond. Haar oppervlakkige vriendelijkheid en grappige manier om de dingen te zeggen, boeiden je natuurlijk. Bo vendien was Hope gevleid geweest door het feit dat ze bij wijze van uitzondering eens over iets anders dan banaliteiten had willen pra ten. Maar nu kreeg Hope bepaald een gevoel van afkeer. Ze had medelij den met het kleine jongetje dat Er rol Tamberley was geweest. Blijk baar hartstochtelijk van aard en dol op zijn mooie moeder die het tonen van gevoelens zowel bespottelijk als hinderlijk vond. „Waarom zou ze in vredesnaam de moeite nemen opnieuw te trou wen", dacht Hope. Waarschijnlijk- omdat de man van haar keuze in. een nog mooier en luxueuzer huis woont dat zij zelf. En juist op dat ogenblik sprak mevrouw Tamberley vriendelijk: „Je moet me eens komen opzoe ken in mijn nieuwe huis wanneer ik goed en wel geïnstalleerd ben, Het is .erg mooi. Veel groter dan Errols huis".. Haar thuis gedurende, vijf en dertig jaren was al niet meer dan „Errols huis", merkte Hópe, en liet staat in hot mooiste park van de hele provincie. Hope bedankte haar en zei dat ze dat heel prettig zou vinden en dat ongetwijfeld Tony en Bridget ook graag mee zouden komen. Mevrouw Tamberley zei „Natuur lijk", maar zonder veel enthousias me. en Hope voelde plotseling een grote dankbaarheid dat deze vreem de gevoelloze vrouw niet langer dc zorg voor de tweelingen zou dra gen. Niet dat ze niet consciëntieus zou zijn en zelfs vriendelijk, voor zover haar gaven haar dat toalie- ten, maar enthousiasme en sponta niteit en levensvreugde stierven een natuurlijke dood in de ijzige kalm te van haar tegenwoordigheid. Aan het einde van de- lunch bleek het dat mevrouw Tamberley inder daad tracteerde, en het rolletje bankpapier waarvan ze de reke ning betaalde, verbaasde en impo- neerde Hope door zijn omvang* Ze was gewend ruim te leven, maar dit was heel iets anders. Er heerste klaarblijkelijk geen geldgebrek in het Tamberley-huishouden, en ze veronderstelde dat zij als Errols vrouw ook de beschikking zou heb ben over belangrijk meer dan ze ooit in haar leven gewend was ge weest. Als Errols vrouw. Die zin had een wonderlijke, on werkelijke klank en hoewel ze hem vele malen herhaalde op de reis naar Orterville, scheen hij nimmer van vaag vooruitzicht tot heldere werkelijkheid uit to groeien. Dé tweelingen wachtten hen op aan het station en hun vreugde bij de begroeting maakto Hopo blij dat zo gekomen was. „Is oom Errol hier mot de auto?" vroog mevrouw Tamberley. „Neen, Boles is er", logde Tony uit. Terwijl Bridget eraan toevoeg de: „Oom Errol ls gaan paardrijden, maar hij zei dat wij u mochten af halen". „Ik wou dat je oom niet altijd op die ellendige zwarte ging rijden", zei mevrouw Tamberley klagelijk. „Hoewel hij hot zolf moet weten als hij zijn nek wil broken". „O, ik geloof nooit dat hij zijn nek zal breken!", riop Bridget be zorgd uit. „Hij kan Lucifer wel aan", ver klaarde Tony sussend. En Hope was opnieuw getroffen door het ver trouwen dat de tweelingen in hun nieuwe oom stelden. Op de weg naar huis waren de kinderen vol verhalen over hun ZONDAG 5 JUNI. HILVERSUM I, 402 m. 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 10.00 IKOR, 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoonmu- ziek; 8.25 Hoogmis; NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden: 9.45 Gramoloonmuziek; IKOR: 10.00 „De open deur", causerie; 10.30 Herv. kerkdienst; 11.30 Kerkmuziek; 11.45 „De kerk aan het werk", reportage; NCRV: 12.00 Vocaal ensemble en soliste; KRO: 12.15 Gramofoonmuziek: 12.20 Apo logie; 12.40 Voor de kinderen; 12.5 Zon newijzer; 13,00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.40 Boek bespreking; 13.55 Orgelconcert; 14.25 „Dêr 't de dyk it 13n omklammet", klank beeld; 14.55 „La Danfnatlon de Faust", opera (le deel); 16.00 Gramofoonmuziek; 16.10 „Katholiek Thuisfront overal!"; 16.15 Sportreportage; 16,30 Vespers;- NC RV: 17.00 Geref. kerkdienst; 18.30 Gewij de muziek; 18.50 Nieuws uit de kerken; 18.55 Boekbespreking; 19.10 Samenzang; '19.30 „Waarheid en verbeelding rondom het Nieuwe Testament", causerie; KRO: 19.45 Nieuws; 20.00 Cabaret: 20.40 Actuali teiten; 20.55 De gewone man; 21.00 Lichte muziek; 21.30 „Even schuilen", hoorspel; 22,10 Gramofoonmuziek; 22.15 Instrumen taal octet; 22.40 „Het getuigenis over Christus", causerie; 23.00 Nieuws; 23.15— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m, 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en postduivenbe- richten; 8.18 Familie-magazine; 10.00 Met en zonder omslag; 10.30 Gramofoonmu ziek; 10.40 „Geestelijk leven", causerie; 00.50 Gramofoonmuziek; 11.25 „En dat alles om Sheba", hoorspel'; AVRO: 12.00 Sportspiegel en postduivenberichten; 12.05 Musette-orkest en soliste; 12.35 „Even af rekenen, heren!"; 12.45 Gevarieerde mu ziek; 13.00 Nieuws; 13.05 Mededelingen of gramofoonmuziek; 13.10 Voor de militai ren; 14,00 Boekbespreking; 14.20 Omroep orkest; 15.00 „Oud worden in deze tijd", lezing; 15.20 Disco-causerie; 16.00 Dans muziek; 18.30 Sportrevue; VARA: 17.00 Volksliedjes en -dansen: 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sportjournaal; 18.15 Nieuws en sportuitslagen: VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkdienst; IKOR 19.00 Voor de kinderen; 19.35 „Gesprekken om de Bijbel", causerie; AVRO: 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Lichte muziek; 20.45 „Spel met marionetten", hoorspel; 21.30 Lichte muziek; 22.15 Voordracht; 22,30 Gramofoonmuziek; 23.00 Nieuws; 23.1624.00 Gramofoonmuziek. MAANDAG 6 JUNI. HILVERSUM I, 402 ra. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde* mu- ztok; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 Een woord voor de dag: 8.00 Nieuws en weer bericht; 8.15 Sportuitslagen; 8.25 Gramo foonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de wouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgenwijding; 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Pianoduo; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.80 Land en tulnbouwmededelingen; 12.33 Holland se liederen; 12.53 Gramofoonmuziek en Zeeuwse jongeren naar Leidse Pieterskerk Zaterdag 18 Juni a.s. zullen 50 jon geren uit Zeeland naar Leiden gaan, waar H.M. de Koningin in de Pieters kerk de Nederlandse Jeugd zal toe spreken over de noodzaak van de hulp aan achtergebleven gebieden in de wereld. Namens Vlissingen zullen aanwezig zijn: H. Dekker, W. B. Blinkhof, Hofman en G. C. W. Speld; namens West Zeeuwseh-Vlaan- dieren J. v. d. Wege, Biervliet, M. Scheele, Biervliet, I. Verdouw, Bres- kens, J. v. Bellegem, Eede, A, Calon, Hoofdplaat; namens Middelburg: R. Hamming, C. Jacobse. H. Joosse en L. de Groot; namens Walcheren: P. van Belzen. Arnemuiden, R. Schoe, Dom burg, J. Geschiere, Meliskerke, J. van Wouwe, Serooskerke, J. Janse, Vrou wenpolder; Zuid- en Noord-Beveland: J. Nijsse, Goes, J. C. Meyers, Goes, L. Burger, Goes, P. Memelinck. Goes, L. I. van de Linde, Kortgene, C. v. Rijs wijk, Goes, J. W. den Engelsman, Oudelande, A. Vingei'ling, Goes, J. L. Wisse, Kattendijke, M. A. Wesdorp, Hansweert, C. Boonman, Wolfaarts- dijk, W. S. M. Mes, Heinkenszand, G. Geluk, Wissekerke; Oost Zeeuwsch- Vlaanderen: H. Dekker, Axel, J. Smies, Axel S. van Roeijen, Nieuw Namen, M. E. M. Staal, Graauw, J. van Tatenhove, Hoek, M. L. Neve, Kloosterzande, T. van Poppel, Hulst, A. M. Dierlcks, Koewacht, P. M. T. de Potters, St. Jansteen, A. C. Meeuw- sen, Temeuzen, A. Dees, Zaamslag, H. G. van Haelst, Zuidorpe; Tholen: J. J. Suurland, Scherpenisse, J. J. van der Maas, Poortvliet; Schouwen-Duive- land: H. M. Boogert, Oosterland, J. A. Soeters, Haamstede, W. v. d .Doel, Brouwershaven, M. Kou ijzer, Zierik zee; St. Philipsland: J. H. Breeman. nieuwe leventje en ln de vertrouwe lijkheid van hun levendig gebabbel verloor Hope iets van het onwezen lijke gevoel dat haar sinds de vo rige avond bevangen had. Hier wa ren zij en de kinderen aan liet pra ten over gewone dingen. Het was onmogelijk dat de toekomst zich zo fantastisch zou voltrekken als zij vreesde. Toch wist Hope dat ze geen rust zou hebben voordat ze Errol had ge sproken. Was het mogelijk dat deze hele kwestie slechts een vrij om slachtige maar zeer heilzame waar schuwing voor haar was geweest om niet zoveel vertrouwen te stellen in wat de Richard Fanders van deze we reld te vertellen hadden? Diende hij haar slechts 'n gepeperde les toe, die zou eindigen met ztfn honend lachje en een byzonder pijnlijke versie van het kwalyke „ik heb net je wel ge zegd?" Hope dacht dat ze dit wel zou kun nen verdragen, maar haar gezond verstand zeï haar dat vijfduizend gulden toch wel een stevig prijsje was voor het genoegen haar een les- ie te geven hpe nodig ze dat ook ïad. Een grote rusteloosheid beving haar opnieuw en ze kon zelfs de aan wezigheid van haar geliefde tweelin gen nauwelijks verdragen toen deze haar volgden door het huis om haar van alles te laten zien en haar de eenvoudigste dingen omstandig uit te leggen. (Wordt vervolgd.) actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht® muziek; 13.45 Gramofoonmuziek; 14,05 Schoolradio; 14.35 Gramofoonmuziek: 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gramofoonmuziek; 16,00 Bijbeloverdenking; 16.30 Strijkkwar tet; 16.55 Gramofoonmuziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gramofoonmuziek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen overzee: dr H. T. Teutscher: „Papoea jongeren en hun problemen"; 18.00 Kerk koor; 18.20 Sport; 1-8.30 Lichte muziek; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Or gelconcert; 19.30 Parlementair commen taar; 19.45 Flitsen padvindersrevue; 20.00 Radiokrant; 20.20 Lichte muziek; 20.40 „De droom was een vergisseing", hoorsp.; 22,00 Viool, cello en piano; 22,25 Kamer koor; 22,45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S,-berichten: 23.15 Gramo foonmuziek; 23.4524.00 Het Evangelie in Esperanto. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoon muziek; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7,30 Gramofoonmuziek: 8.00 Nieuws; 8.18 Gra mofoonmuziek; 8.25 Vacantiekalender; 8.30 Gramofoonmuziek; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Gramofoonmuziek; VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", cau serie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Dansmuziek; 10.45 Voor de zieken; 11.30 Twee trombones; 11.40 Voordracht; 12.00 Orgelspel en zang; 12.30 Land- en tuin- houwmededelingen; 1-2.33 Voor het plat teland; 12.38 Gramofoonmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand: 13.20 Lichte muziek; 13.50 Gramofoonmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Vlooi en plano; 14.45 Gramofoonmuziek; 14.55 „Het ge heim van lord Cammarleigh", hoorspel; 16.15 Noord-I-Iollands Philharmondsch-or- lcest en koor; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Mi litair comentaar; 18.00 Nieuws en com mentaar; 18.20 Gramofoonmuziek; 18.40 Actualiteiten; 1-8.50 Intrumentaal kwar tet en solist; 19.10 Voor de jeugd; 19.45 Regeringsuitzending: lanöbouwrubriek: 1. Met minder werk toch hogere productie in de bosbouw: 2. Stulfschade door wind; 20.00 Nieuws;20.05 Metropole-orkest; 20.0 Aetherforum; 21.20 „Wiener Blut", operette: 22.45 „Geestelijk leven", toe spraak; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berlchten; 23.13 Orgelspel; 23.40—24.00 Gramofoon muziek. Een portemonnaie van echt leder zegt eigenlijk genoeg. Leder wil zeggen soliditeit en U behoeft beslist geen vakman te zijn om het mooie rundbox van deze portemon- naies te kunnen waarderen. Lederen portemonnales met twee geldvakken voor zilver en een portefeuille voor het papiergeld, Ideaal als Moe ders huishoudportemonnaie en in Vaders achterzak. En dat niet alleen, voor de zelfde prijs, nog geen drie gulden, ontvangt U er gra tis bij, een moderne plastic, gelaste dus onverwoestbare portefeuille, zowel voor pa pier- als zilvergeld. En dat is maar een enkele van de vele aanbiedingen die de leden van de postorder club regelmatig per post per soonlijk krijgen toegezonden. €ckt*{cde\ Beste. ven word daardoor, evenals tienduizenden ande ren, lid van onze postorder club) deze echt lederen por temonnaie, waarbij U gratis een zwarte-lak plastic porte feuille krijgt toe gezonden, voor WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8