Rusland en Joego-Slavië gaven gemeenschappelijke verklaring uit f klankbord] Overleg met overheid gewenst inzake spanningen arbeidsmarkt DIRECTEUR CHR. KWEEKSCHOOL MIDDELBURG HIELD INLEIDING VREES VOOR TELEFOON ALS SPIONNAGE-HULPMIDDEL VRIJDAG 3 JUNI 1955. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEVEN JAAR OUD GESCHIL BIJGELEGD Er komen nauwere economische en culturele betrekkingen Joego-Slavië en de Sowjet-Unie hebben Donderdag documenten getekend, waarin hun zeven jaar oude geschil, dat begon met de uitstoting van Joego- Slavië uit de Cominform, wordt bijgelegd. In een gemeenschappelijke verklaring, die na een week van onderhandelin gen tussen de twee landen is getekend, wordt aangedrongen op toelating van Communistisch China tot de Verenigde Naties. Verder op ontwapening, het vreedzame gebruik van atoomenergie en een verbod op atoomwapens- De bei de landen bepleiten ook een oplossing van het Duitse vraagstuk in het belang van het Duitse volk en de algemene veiligheid. Joego-Slavië en de Sowjet-Unie jui chen de resultaten toe van de Azia- tisch-Afrikaanse conferentie, die in April te Bandoeng is gehouden. De twee landen hebben besloten tot nauwere economisch en culturele be trekkingen, waaronder het tot stand brengen van samenwerking op het ge bied van het vreedzaam gebruik der atoomenergie. De Sowjet-Unie en Joego-Slavië zijn voorts overeengekomen, eikaars bur gers te repatriëren en betrekkingen te vestigen tussen de „sociale ofganisa- ties" hunner landen. De regeringen van de Sowjet-Unie en Joego-Slavië zijn het er over eens, dat de politiek van militaire blokken de internationale spanning heeft ver groot, het vertrouwen tussen de volke ren heeft ondermijnd en het gevaar van een nieuwe oorlog heeft doen toe nemen. De twee landen verzoeken vervol gens om „bevrediging van de rechtma tige aanspraken" van China voor wat betreft Formosa. SAMENWERKING. De Sowjet-Unie en Zuid-Slavië zijn Zaak Jungschlager werd voortgezet Notariële verklaring werd niet aanvaard. Donderdag is te Djakarta de zaak tegen de Nederlander Jungschlager voortgezet. Mevrouw Bouman trad an dermaal als waarnemend verdedigster op. Gehoord werd getuige Tomasoa, die in de zaak tegen de Nederlander Schmidt ook getuigde. Tomasoa kende Jungschlager tot 1950 niet. Hij kwam, na volgens zijn zeggen inlichtingen voor de koninklijke landmacht te heb ben verzameld, in Januari op de onder neming Dramaga in het Bogorse, als hoofd van de technische afdeling. Blij kens zijn verklaringen kwam hij daar in aanraking met de activiteiten van de Nigo. Hij zag onder andere vracht auto's, die bestuurd werden door chauffeurs van de K.L., vier tot vijf kisten wapens aanvoeren, die opgebor gen werden in een bergplaats. Later ontdekte hij, dat in die bergplaats 400 tot 500 lichte wapens waren opgesla gen. Volgens getuige was Jungschlager hoofd van de Nigo. Gebleken is, dat getuige Foekartono de vorige week in een gesloten zitting verklaringen heeft afgelegd over eèn luchtcorridor boven West-Java. Naar aanleiding van een notariële verklaring, die mevrouw Bouman overlegde, van getuigen in Nederland, zei rechter Maengkom, deze niet als bewijsstukken te kunnen gebrui ken. Getuigen zouden of naar Indone sië moeten komen, of hun verklarin gen moeten afleggen ten overstaan van een bevoegd ambtenaar in Neder land. Westduitse kabinet keurt bewapeningsvoorstellen goed Het Westduitse kabinet heeft Don derdag zijn goedkeuring gehecht aan een reeks wetsvoorstellen, die de per manente basis van het Westduitse be wapeningsschema zullen vormen en welke de regering ingeval van nood speciale bevoegdheden verschaffen. De voorstellen gaan nu achtereenvolgens naar de Bondsraad (Eerste Kamer) en de Bondsdag. TUSSEN OUDE PAPIEREN. Op het Egyptische ministerie van financiën besloot men een vijftig jaar oude sta pel documenten weg te gooien. Amb tenaren, die hiermede doende waren, renden plotseling dodelijk verschrikt weg, bij hoog en laag bezwerend, dat zij „iets achter de stapel papieren hadden zien bewegen". Een onderzoek werd ingesteld en het „iets" bleken drie slangen van vijf meter lengte te zijn. VERMOEID. In Evansville (Amerika) betrad de politie een kantoor, waar kennelijk een inbraak was gepleegd. Men vond in een der lokalen een geld kist, waarin een schroevendraaier was gestoken om het deksel te forceren. Het handvat van de schroevendraaier bevond zich in de hand van een man, die sliep. De man was de inbreker, die van vermoeidheid in slaap was gevallen. GESCHENK. De hoofdman van de Tatsanga's (Congo) was opgetogen over het bezoek aan zijn stam van koning Boudewijn van België. Hij bood de jonge koning, die tot verbazing van vele Congolezen nog altijd ongetrouwd is, als geschenk twee van zijn knappe dochters aan. Diep teleurgesteld was de hoofdman toen leden van het ko ninklijk gevolg mededeelden, dat de koning dit geschenk toch werkelijk niet kon aanvaarden. overeengekomen, verdere stappen te doen naar normalisatie van hun be trekkingen en bevordering van de sa menwerking tussen de twee landen, in de overtuiging dat zulks in het belang is van de volken der twee landen. Gedurende de besprekingen hebben de regeringen van de twee landen een oprecht streven aan de dag gelegd naar de verdere ontwikkeling van samen werking tussen Zuid-Slavië en de Sowjet-Unie in alle opzichten, hetgeen volkomen in overeenstemming is met de belangen van beide landen, alsook met die van de vrede en het socialis me en waarvoor thans objectieve voor waarden bestaan. Theologische schooldag Chr. Geref. Kerken. De jaarlijkse schooldag van de Chr. Geref. Kerken in Nederland is Don derdag te Apeldoorn gehouden. De toeloop was zo groot, dat men bijeenkwam in de Grote kerk aan de Loolaan, die geheel gevuld was met bezoekers uit het hele land. In de morgenvergadering hield prof. W. Kremer als rector van de theologi sche school een toespraak. Na prof. Kremer voerde ds. K. G. van Smeden van Utrecht-Noord het woord, die een toespraak hield over: „In des Mees ters voetspoor". De slotrede werd uit gesproken door de president-curator, ds. J. C. Maris van Santpoort. Als vanouds ging aan de schooldag de Chr. Geref. predikantenconferentie vooraf. Sowjet-Ieiders ondermijnen hun dictatoriale gezag Allen Dulles, broer van de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken en directeur van de geheime dienst, heeft verklaard, dat de Sow jet-Ieiders „huir dictatoriale gezag" ondermanen door verbetering van het onderwijs van het volk. In de Sowjet-Unie studeren thans meer academici af dan in de Verenig de Staten, zo zei hij. Tussen 1950 en 1960 zal de Sowjet-Unie 1.200.000 af gestudeerden hebben tegen Amerika 900.000, Scholieren als circus-artisten.' In plaats van allerlei Icattelcwaad op straat uit te halen oefenen deze Am sterdammertjes van het kindercircus „Elleboog" enthousiast om iedere voorstelling nog beter te maken. In de week van 2028 -Juli zal men in Sluis de resultaten daarvan kunnen zien. OVER TAAK DER SCHOOLBESTUREN Op jaarvergadering Chr. Nat. schoolonderwijs Utrecht. De Vereniging voor Christelijk Na tionaal Schoolonderwijs heeft Don derdag in Utrecht onder presidium van prof. dr. H. Smitskamp uit Am sterdam zyn 91ste jaarvergadering gehouden. Nadat o.m. de jaarstukken waren goedgekeurd sprak de directeur van de Christelijke Kweekschool te Mid delburg, de heer J. A. van Bennekom, over de taak van de Christelijke schoolbesturen in deze tijd. Hij bepleitte een verjonging van de schoolbesturen. Veelal zijn de colle- MOEILIJKHEDEN IN BERLIJN Spoorwegtelefoon goeddeels geblokkeerd. De Oostduitse spoorwegautoriteiten hebben Donderdag de telefoonverbin dingen tussen de gebouwen van de bo vengrondse spoorweg in Oost-Berliju en de zeventig Westberlijnse stations verbroken. Als reden hiervoor wordt opgegeven, dat de verbindingen ge bruikt werden door „spionnage-orga- nisaties, die onder Amerikaanse lei ding werkzaam zijn in West-Berlijn". Een Westberlijnse spoorwegbeambte verklaarde, dat de maatregel gevaren zou kunnen opleveren, daar het vrij wel onmogelijk zou zijn vertragingen of ongelukken te melden aan het hoofdkwartier in Oost-Berlijn. Later deelde het Oostduitse mi nisterie van vervoer mede, dat alle lijnen, die voor het onderhouden van het spoorwegverkeer nodig zijn, wor den opengehouden. Hieraan werd toe gevoegd, dat protesten in de Westber lijnse pers tot doel hadden de aandacht af te leiden van het feit, dat de „spion- nagecentra" niet meer weten waar zij Rebus van prinses Beatrix als prijsvraag. De jaarlijkse inzamelingsactie voor het Prins Bernhardfonds en de Anjer fondsen zal van 20 Juni tot en met 3 Juli a.s. worden gehouden. Ten bate van de fondsen wordt een exclusieve foto van het koninklijk gezin ten ver koop aangeboden. Aan deze foto is een kaart gehecht met een door prinses Beatrix ontworpen en getekende re bus, waarvan aan de oplossing een prijsvraag is verbonden. Tijdens de jaarvergadering in Middel burg, die Donderdagmorgen het of ficiële gedeelte van het congres van de Nederlandse Chr. Aannemers- en Bouwvakpatroons beslootvoerden diverse officiële genodigden het woord. Hier de heer Jvan Eijbergen, voorzitter van de Nederlandse Chr. Bouwbedrijfsbond tijdens zijn toe spraak tot dé werkgevers. kunnen telefoneren om in Oost-Berlijn spoormannen te werven voör hun „vui le zaken" en het spéciale net voor sa botage ten nadele van de spoorwegen te gebruiken. De Oostduitsers verbraken reeds in 1952 de openbare telefoonverbindingen tussen het Oosten en Westen van de stad. Thans werken alleen nog de ge allieerde verbindingen. ges van schoolbesturen wel zeer ver ouderd. De vraag beantwoordend „een vrije Christelijke school of een kerke lijke school?" gaf hij als zijn mening te kennen groot respect te hebben voor hetgeen de kerkelijke scholen in het verleden hebben gedaan, maar, waar het slechts enigszins mogelijk is, prefereerde hij de vrije Christe lijke school. Wij mogen de kerkelijke gespletenheid niet doorvoeren op de lagere school", aldus de heer Van Bennekom. Hij hoopte dat het geza menlijk optrekken op de school nog eens zal leiden tot het gezamenlijk optrekken der verschillende kerken. Daarom gaf hij de raad de vrije Christelijke school met kracht te blij ven steunen. Over de taak van de schoolbe sturen zei de inleider, dat deze drieledig is: tegenover de over heid, de onderwijzers en de schoolgemeenschap. Het contact met de overheid dient recht streeks te zijn en moet niet ge voegd worden bij de werkzaam heden van het schoolhoofd. Voorts dient het schoolbestuur mee te leven met alles wat de onder wijzers en de moderne onderwijsme thoden aangaat. Het bestuur dient zich te verdiepen in de interne schoolzaken, ook via het schoolper- soneel. Op deze wijze wordt een noodzakelijke teamvorming tussen het bestuur en het personeel bevor derd en komt men tot een werkelijke schoolgemeenschap, zo zei de heer Van Bennekom. Nieuwe Moerdijkbrug nadert voltooiing De spoorbrug over het Hollands Diep, die vervangen wordt door een dubbelsporige brug, zal binnen af zienbare tijd zijn voltooid. Zondag middag zal nameljjk weer een nieuw brugdeel (het op een na laatste), vervaardigd door de koninklijke fir ma Penn en Bauduin te Dordrecht, worden ingevaren. Deze werkzaamheden maken het noodzakelijk het treinverkeer tus sen Dordrecht en Lage Zwaluwe opnieuw stil te leggen. Deze strem ming is Zondag en wel van 10.30 tot 22.00 uur. |tll!l!lllllllllllltlllllllllllillllllllllllllllllllll!!lllllllllllllllllllllllllilllllilllll De koude en te natte Meimaand M Van de Meimaand hebben wij dit jaar weinig plezier on- s dervonden. Er kwam geen en- ff kele zomerse da<» voor en de hoogste temperatuur bedroeg s in Vlissingen 19 graden, in de Bilt 21 graden op 1 Mei waar- genomen. Een zo lage maxi- H mum-temperatuur was te De Bilt in Mei na 1877 niet meer gemeten. Met 1902 en 1941 m was het de koudste Mei van s deze eeuw. Het aantal uren zonneschijn was te Bilt 198 te- M gen normaal 211 uren. Ook in M Zeeland viel te veel regen. In Vlissingen 63 mm tegen nor- maal 47 mm. In de Bilt viel 80 M mm en Maastricht zelfs 126 mm. Er werd op zestien da- M gen in ons land onweer ge- hoord, tegen op veertien dagen normaal. De Juni-maand is f§ gisteren beter begonnen met jij ook in Vlissingen een tempe ls ratuur boven de 20 graden Celsius, waarvoor Mei geen M kans heeft gezien. Het is daar- om maar goed, als wij deze ee achter ons liggende bloei- p maand maar gauw vergeten. flllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het Wereldgebeuren N.C.A.B.-VOORZITTER UITTE ERNSTIGE CRITIEK IN JAARREDE Commissaris der Koningin sprak tot congres Chr. aannemers in Middelburg Donderdag werd in Middelburg het tweedaagse zomercongres van de Nederlandse Christelijke Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond besloten, 's Morgens werd in het Schuttershof de jaarvergadering gehouden, waarin de bondsvoorzitter, de heer F. Blok Jzn. uit Sneek, zijn traditionele jaar rede uitsprak. Deze bevatte een glqedvol pleidooi voor overleg, met andere organisaties en met de overheid. Eén van de problemen, die de N.C.A.B.- voorzitter in dit verband aanroerde, was dat van de spanningen op de ar beidsmarkt. De ondernemers in het bouwbedrijf hebben hier hun deel van de verantwoordelijkheid te dragen, zei de heer Blok, die echter van oordeel was, dat de verhoudingen op de arbeidsmarkt worden scheefgetrokken als op deze ondernemers een onevenredige last wordt gelegd. Langzamerhand is een noodsituatie ontstaan. De ondernemer ziet geen uitweg en het kwam spreker voor, dat de overheid deze evenmin ziet. De betrokken instanties hebben niet gereageerd op herhaald aandringen om tot overleg te geraken. Deze passiviteit stelt de N.C.A.B. zeer teleur. Verlangd wordt, dat de over heid zich rekenschap geeft van en handelt naar de verantwoordelijkheid, die o.a. haar eigen handelen meebrengt op het terrein van het bouwbedrijf. „Het gaat niet aan, dat zij ook van héar verantwoordelijkheid de lasten laat dragen. Een royaal overleg is daarbij toch wel het minste, dat wij ver langen mogen", aldus de N.C.A.B.-voorzitter, die overigens met waarde ring over het beleid van de betrokken minister sprak. Zoals gemelo. kon mr_ J. Algera, minister van Verkeer en Waterstaat, in verband met de kabinetscrisis niet aanwezig zijn om de vergadering te openen. Het officiële openingswoord werd nu uitgesproken door mr. W. F. E. Baron van der Feltz uit Mid delburg, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U. Deze diende zich aan „met vrijmoedigheid", zoals hij zei als „de Zeeuwse afgevaardig de", waaraan spreker echter onmid dellijk toevoegde, dat dit staatsrech telijk uiteraard onjuist is. Wèl is-hij het enige Kamerlid uit Zeeland. Mr. Van der Feltz wijdde een enkel woord aan de kabinetscrisis en kwam daarna op de woningnood. In dit ver band merkte hij o.m. op, dat het bouwbedrijf een schone taak heeft in het helpen oplossen van de met de benarde woningsituatie samenhangen de problemen. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, die hierna als genodigde het woord voerde, bracht op verzoek van minister Algera diens spijtbetuiging over, dat hij niet ter vergadering kan zijn. „Er zijn maar weinig beroepen, die zo vaak en zo snel aan critiek bloot staan als het uwe", zo zei jhr. De Casembroot. „Critiek is hier echter gemakkelijk. Hier in Zeeland", zo merkte de Commissaris op, „zijn er geen klachten over de aannemers- wereld. Er is steeds een prettige sa menwerking". In dit verband deelde spr. mede onder luid applaus geen bewonderaar te zijn van de zucht van vele instanties om wer ken in eigen beheer uit te voeren. Tenslotte sprak jhr. De Casem broot de wens uit, dat de N.C.A.B. in zijn beginsel de kracht mag vinden voor zijn arbeid in het belang van ons land. Namens het gemeentebestuur van Middelburg was aanwezig loco-bur gemeester wethouder A. J. Berenpas. Deze spr. bracht tot uiting, hoezeer de overheid van de Zeeuwse hoofd stad het op prys stelt, dat de N.C.A. B. hier haar congres houdt. Het over eg vormde ook één van de kernpunten van het betoog, dut de laatste gast-spreker, de heer J. van Eijbergen, voorzitter van de Neder landse Christelijke Bouwbedrijfsbond, hield. Aan het overleg tussen werkgevers en de werknemers in het algemeen mankeert, naar sprekers mening, nog bij na alles. Hij drong aan op een reëel overleg en bleek de opi nie te zijn toegedaan, dat in zake de z.g. bovenwettelijke lonen aan beide zijden schuld ligt: Het bouwbedrijf is in de onmogelijkheid de terzake van kracht zijnde wet naar beho ren uit te voeren en de over heid is blind voor de moeilijk heden, waarmee het bedrijfsle ven op dit gebied kampt. De heer Van Eijbergen pleitte voor een vrijere loonvorming en merkte nog op, dat de werknemers een groot wantrouwen koesteren aangaande de wensen van de werkgevers in kwestie van het overwerken. Algemeennationaal In zijn jaarrede wijdde de voorzit ter van de N.C.A.B. ook een beschou wing aan het beginsel der Christe lijke organisatie. Herinnerende aan 'i Bijbelwoord „Vreest God en houdt zijn geboden, want dit betaamt alle mensen", betoogde de heer Blok, dat de Christelijke organisatievorm een algemeen, nationaal karakter heeft. Hieruit vloeit voort, dat de bond voorstander is van aansluiting bij en samenwerking met andere organisa ties, met behoud van eigen zelfstan digheid en verantwoordelijkheid. „De huidige onrechtvaardige toe stand, waarin een onevenredige last op de ondernemers is gelegd, wei het meest schrijnend tot uiting' komend in de strafbaarheid en vervolging bij het betalen van bovenwettelijke lo- D' Fakkeloptocht vóór Pinksteren door het oude J-J Duitse universiteitestadje Göt- tingen, maar het was geen blijde op tocht. De fakkeldragers waren ver ontwaardigde studenten. In de dui zend man tellende stoet liepen ook andere verontwaardigde lieden mee. De rector van de Gdttingse univer siteit moet goedkeurend geknikt heb ben toen hy z'n jongens zo zag de monstreren. Ze droegen ook nog ban den om de arm waarop inderhaast geschilderd was: „Wanneer is een minister onmogelijk?" en „Wjj willen geen Schlüter-cultuur". De minister tegen wie de studenten demonstreerden was minister Franz Leonhard Schlüter en de rector, die zo goedkeurend naar zijn jongens knikte, had voor zijn functie bedankt, omdat hij niet onder minister Schlü ter wilde werken. it conflict tussen een rector en een minister was niet zo maar een schoolconflïct. Het was en is een conflict, waarin zich de stryd weerspiegelt, die gevoerd moet wor den om in Duitsland de democratie ingang te doen vinden. Men verdenkt er de heer Schlüter van dat hij niet alleen geen demo craat, maar zelfs een neo-Nazi is. Daartegen kwam de universiteit van Göttingen in opstand en zij kreeg spoedig steun van andere uni versiteiten. Hoogleraren en studenten beweren, dat de heer Schlüter gezegd zou heb ben: „Ik vind het Nationaal-socialis- me een der gezondste denkbeelden van deze eeuw". Schlüter zelf ontkent dat en hy be roept er zich op, dat hij zelfs enig Joods bloed in de aderen heeft, zo dat hij bij de Nationaal-socialisten he lemaal niet in de gratie is. negenen, die zich beijverden de levensloop van Schlüter na te gaan kwamen tot de ontdek king, dat de 34-jarige minister Schlüter in zijn korte, maar hevig bewogen leven allerlei tegenstrijdige dingen heeft gedaan hetgeen hem uiteindelijk niet belet heeft om voor zitter van de landelijke afdeling der Vrije Democratische Partij te worden en door de Nedersaksische Landdag aangewezen te worden als cultuur minister. Als achttienjarige jongeman toog hij ten strijde in Frankrijk. Hij werd wegens dapperheid bevorderd en in 1941 na een zware verwonding, afge keurd. Toen hij desondanks opnieuw in het leger wilde wees men hem afhij had een kwart deel Joods bloéd. Na de ineenstorting van de Duit se republiek werd de 25-jarige plot seling in Göttingen commissaris voor criminele zaken en men beweert, dat hij nogal hard optrad. In elk geval zyn er heel wat mensen, die nu nog aan de oud-commissaris Schlüter een kwaad hart toe te dragen. Hij zou Eng*— collaboreerd' Engelsen nen, i ren", ali Engelsen echter kreeg Schlüter hui zenhoge herrie en die verboden hem in 1949 alle politieke activiteit. Intussen legde Schlüter zich als uitgever ijverig toe op het publiceren van rechts-radicale en Neo-Nazi schrifturen. Hij poogde ook eerst nog een eigen partij te stichten toen hij weer politieke actie mocht voeren maar dat werd niet veel. Tenslotte vond hij onderdak bij de Vrije Demo craten, die heel wat oud-Nazi's in hun gelederen hebben. Het merkwaardige is, dat de poli tieke partijen in Duitsland op dit ogenblik niet goed weten, hoe ze met het geval Schlüter aan moeten. De ene partij zwijgtom dat ze zelf noga! wat oud-Nazi's on der haar leidende figuren telt, de an dere stelt zich achter Schlüter, om dat ze geen lust heeft in verdere „zuiveringen" of „nakaarterijtjes". Een derde party vindt, dat het niet aan studenten en hoogleraren vrij staat om een minister aan te vallen, die op democratische wijze is be noemd ondanks zijn „wilde verleden". De hoop van de bezwaarden is thans gevestigd op de sociaal-demo cratische partij, die in Nedersaksen oppositiepartij is. Deze partij zal Za terdag a.s. een bijeenkomst in Berlijn beleggen om het geval Schlüter te bespreken. Overigens hebben ook de sociaal-democraten het geval erg kalm opgenomen en er is eigenlijk uit deze Schlüter-geschiedenis maar één conclusie te trekken: men rekent het in Duitsland iemand niet meer zo sterk aan wanneer hij een „politiek- wild" verleden heeft. Er "is een „schone-leien"-stemming ontstaan en wanneer men na 1945 maar tamelijk braaf en tamelijk handig is geweest, dan wil men de oude zonden wel ver geten. In het universitaire milieu echter denkt men daar anders over en ver moedelijk is dat een gelukkig voorte ken voor het voortbestaan van de democratie in Duitsland! ag niet stilzwijgend voortdu- Idus spreker. Er wordt in het bouwbedrijf zelf naar uitwegen gezocht. Er is een suggestie gedaan om te bevorderen, dat emigratie-subsidie aan bouwvak arbeiders zou worden afgeschaft en dat aan hen voorlopige wijstelling van militaire dienst zou worden ver- leend. Spreker achtte het echter on- vo°? bouwvakarbeiders ongun- pleitte voor vrijere loonvorming Ên ïSRtf'SSÏÏÏSS'ïM ^IWstak ,n oltdernenters Sn B hij het juist bij het vervullen van de dienstplicht een bevoorrechter posi tie boven andere groepen te willen innemen. Wat dit laatste betreft meende spreker, dat er langzamerhand wel plaats is voor de vraag of de nog steeds toegepaste bijzondere behan deling van de landbouwbevolking niet op een volkomen verouderd uitgangs punt berust. Als volksvijand nummer één zal men niet noemen een gebrekkige voedselvoorziening, maar de woning nood. „Juist als wij naar het natio naal belang oordelen", aldus de heer Blok, „zou dit menigmaal beter ge diend zijn als een vrygestelde boeren zoon de plaats zou innemen van een onder de wapenen geroepen aanne- merszoon". Overwerk De voorzitter betreurde, dat zijn iggestic om in het nationaal belang gedurende de woningnoodsituatie meer te werken aan een langere ar beidstijd, niet de gewenste weerklank ondervond. Hij toonde zich teleurge steld in de reacties in het algemeen op de verleende algemene overwerk- •vergunning tot 5% uur per week en (Vervolg op pag. 8)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5