De Zeeuwse muziekverenigingen hielden concours in Kamperland 5 doktoren WERKBEZOEK VAN KONINGIN AAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Imm Almanak HULST MAAKTE ZICH TOT DE „REINAERTSTAD" Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 31 MEI 1955 „ONS GENOEGEN" JUBILEERDE Beker voor harmonie uit Kapelle Het lieeft de achttien Zeeuwse fanfare- en harnionieverenigingen, die op de zonnige Tweede Pinksterdag" deelnamen aan de drie-en-dertigste niu- ziekwedstrjjd van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zee land, niet aan belangstelling ontbroken. In verband met het 55-jarig be staan van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kamperland werd in deze plaats liet Pinkstercoiicours gehouden. En het moet gezegd worden, dat de Kamperlanders hun gasten op voortreffelijke wjjze hehhen verwel komd. Het gehele dorp vlagde en de straten waren met sparregroen en vlaggetjes tot feestelijke lanen omgetoverd, terwyl zelfs de erepoorten niet ontbraken. Het stralende weer werkte mee deze dag te doen slagen en ln de morgenuren was er in Kamperland reeds veel volk op de been. Om tien uur werden juryleden, diri genten en voorzitters van de deelne mende verenigingen officieel verwel komd in het gebouw „Renata". De heer J- van Halst, waarnemend bur gemeester van Wissekerke, sprak een gelukwens tot de jubilerende Kam- perlandse fanfare en wenste de deel nemers aan het concours veel succes. Voorts spraken de voorzitter van de Kamperlandse fanfare, de heer M. Leenpoel, en de voorzitter van de Bond van Harmonie- en Fanfarege zelschappen in Zeeland, de heer J. C. Maas. Nadat de voorzitters van de muziekverenigingen de fanfare „Ons Genoegen" te Kamperland hun geluk wensen bij dit jubileum hadden aange boden werd na een rondwandeling door het dorp afgemarcheerd naar het concoursterrein, de weide van de heer A. J. Schippers. Om kwart over elf opende de Christelijke Muziekver eniging „Onda" uit Middelburg het concours met de Ouverture Heureuse Recantre waarna ieder kwartier een ander muziekgezelschap optrad. Om streeks zes uur kon de uitslag bekend gemaakt worden, UITSLAGEN. In de derde afdeling fanfare kreeg de Christelijke Muziekvereniging „Onda" uit Middelburg met 158 pun ten een 2e prijs. Tweede afdeling fanfare: „Rillan- dia", Rilland, 168 punten, le prijs; „Vooruit", Waarde, 152 punten, 2e prijs. Tweede afdeling harmonie: „Excel sior", Kats, 177 punten, le prijs. Eerste afdeling fanfare: „O.K.K.", Westkapelle, 168 punten, le prijs; „Oefening en Uitspanning", Katten- dijke, 186 punten, le prijs; „E.M.M.", waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Ala u geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manter om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glaten water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 8e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpllletjes stellen uw Inge wanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tydeiy k vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, 11.20 per flacon. BH Kamper- Serooskerke, 139 punten, 3e prijs; „Oefening na de Arbeid", Nieuw- en Sint Joosland, 135 pimten, 3e prijs. Eerste afdeling harmonie: „E.M.M. Kortgene, 168 punten, le prijs. Afdeling uitmuntendheid fanfare: „Excelsior", Middelburg, 160 punten, 2e prijs; „Ons Genoegen", Ka land, 145 punten, 3e prijs. Afdeling uitmuntendheid harmonie: „Voorwaarts". Koudekerke, 144 pun ten, 3e prijs. Ere-afdeling fanfare; „Excelsior", Kloetinge, 176 punten, le prijs; „Vlijt en Volharding", Oost- en West-Sou burg, 174 punten, le prijs; „Euterpe" Heinkenszand, 173 punten, le prijs. Ere-afdeling harmonie: „Wilhelmi- na", Colijnsplaat, 137 pimten, 3e prijs. Hoogste ere-afdeling: „Ons Genoe gen". Kapelle, 189 punten, le met lof en wisselbeker; „O.K.K." meldinge, 178 punten; le prijs. Onder grote belangstelling werden er 's avonds concerten gegeven waar aan medegewerkt werd door het har moniegezelschap „Apollo" uit Wisse kerke, „Excelsior" uit Kats, de Ko ninklijke Harmonie „E.M.M." uit Kortgene en de harmonie „Wilhelmi- na" uit Colynsplaat. Jeugddag in Hoek. Tweede Pinksterdag werd in Hoek door de plaatselijke Nederlands Her vormde jeugdverenigingen een jeugd dag gehouden. De dag werd begonnen met een jeugddienst, waarin voorging ds. H. van Dalen uit Oostburg. 's Mid dags volgde een rondgang, waarbij het pijpercorps „Juliana" uit Middelburg muzikale medewerking verleende. Daarna ging het naar de weide aan de Altenaerstraat, waar een program ma van volksspelen werd afgewerkt, 's Avonds concerteerden „Juliana" en het jeugdorkest van de muziekvereni ging „E.N.Z.K." De jeugddag werd be sloten met een kampvuur in Maurits- fort, waarbij de heer Breurde uit Sluiskil het woord voerde. Windstoot maakte Zondag brokken op „Zimito" Door een onverwachte windstoot raakte Zondagmiddag een gedeelte van het tentdoek van de „Zimito" te Zierikzee los. Het neerkomende zeildoek veroor zaakte een ravage in de stand van luxe serviesgoederen. Enkele kleine beschadigingen liepen de naast de tent gelegen stands op. De heer W., die bij het herstel van de tent mee hielp, kwam daarbij zo ongelukkig te vallen, dat hij met inwendige kneu zingen naar huis vervoerd moest Herv. school Middelburg wil een nieuw gebouw. De Middelburgse gemeenteraad zal Dinsdag 7 Juni a.s. om 14 uur in ver gadering bijeenkomen. Onder de inge komen stukken bevindt zich een schrijven van het bestuur der Her vormde school aan de Zuidsingel, met het verzoek medewerking te verle nen tot het verkrijgen van een geheel nieuwe school. Dit bestuur verzoekt tevens wanneer bovenstaand ver langen wordt ingewilligd intrek king van het besluit tot medewerking aan de voorgenomen uitbreiding van de bestaande school. Zoals bekend, keurde de raad op 5 April j.l. een voorstel van B, en W. goed, waarin tot medewerking werd geadviseerd inzake verbouwing en uitbreiding van het schoolgebouw tot een totaalbedrag van 130.000. Men kon evenwel niet accoord gaan met het voornemen om een centrale ver warming kosten 26.220 minstens aan te brengen. Het voorstel werd dan ook aangenomen zonder de be trokken alinea. Het college stelt voor het schrijven in zijn handen te stellen voor het uitbrengen van prae-advies. Pleidooi uit Oostburg voor kleine Rotary-clubs. Notaris J. Mijs sprak op Landdag in Rotterdam. De heer J. Mijs, notaris te Oost- burg, heeft op de te Rotterdam ge houden Landdag 1955 van Rotary Ne derland (67e district) gesproken over „Clubs in grote of in kleine plaat sen". De heer Mijs gaf als zijn oor deel, dat voor een kleine club, van bijvoorbeeld hoogstens 25 leden, in een kleine plaats of streek zeker vol doende classificaties zyn te vinden. Hij achtte het zeer wel mogelijk in een kleine gemeente of streek een club op te richten. Mr. J. Kars, die hetzelfde onder werp behandelde, gaf Rotary Clubs alleen kansen van bestaan in plaat_ sen, waar zij, die voor het lidmaat! schap in aanmerking komen, niet a priori hun medeleden kennen. Hij be treurde de ontwikkeling van de "laat ste jaren in ons land, waarbij de op richting van clubs in kleine steden wordt gestimuleerd. De kwestie „clubs in grote of kleine plaatsen" leidde tot een resolutie, waarin de wenselijkheid werd uitgesproken zo wel in kleine steden als in kleinere gemeenschappen clubs op te richten. Hierbij moet dan rekening worden gehouden met de geestelijke gesteld heid van de bevolking. Als gouverneur van Rotary Neder land werd per 1 Juni a.s. aangewezen ds. W. J. Wegerif te Oosterbeek. Als president van Rotary International zal de candidatuur van mr. A. E. C. de Groot van Embden uit Haarlem gesteld worden. De volgende landdag waarop beide districten zullen samen komen, zal in Amsterdam worden ge houden. INDIEN MOGELIJK VRIJDAG 24 JUNI Braakmanpolder, Juliana.ziekenhuis en Z.L.M.-expositie op programma Hoewel in verband met de kabinetscrisis nog geen absolute zekerheid kan worden gegeven, bestaat de mogelijkheid, dat Hare Majesteit Koningin Juliana op Vrydag 24 Juni a.s. een werkbezoek zal brengen aan Zceuwsch- Vlaanderen, aldus v ernemen wij van de Commissaris dei Koningin in Zee land. Indien dit bezoek doorgang zal kunnen vinden, zal zo mogelijk een programma worden afgewerkt, dat omvat bezoeken aan de Braakmanpol der, aan het, Juliana-ziekenliuis te Terneuzen en aan de grote Z.L.M. land- bouwtentoonstelling te Kloosterzande. Koningin Juliana hoopt de reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen en ook de terugreis naar Paleis Soesldijk per helicop ter te maken. Vrijdagmorgen 24 Juni a.s. zal Hare Majesteit omstreeks tien uur met de helicopter landen in het Zui den van de Braakmanpolder. Zy zal daar een noodboerdery bezoeken en zich onderhouden met enige boeren uit de herverkavelingsgebieden, die zich in de nieuwe Braakmanpolder hebben gevestigd. Omstreeks tien mi nuten voor half elf zal de. koningin vertrekken naar Terneuzen. De aankomst te Terneuzen is ge steld op elf uur bij de Gereformeerde kerk, waar de voorzitter van het be stuur der Stichting Interkerkelijke Protestantse Ziekenzorg Zeeuwsch- Vlaanderen de vorstin een korte uit eenzetting hoopt te geven van de tot standkoming van het Juliana-zieken liuis. Tien minuten later volgt een be zoek aan dit nieuwe ziekenhuis, waar bij Hare Majesteit zich zal onderhou den met het bestuur, de geneesheer directeur, de directrice, de hoofdzus ter en enige afdelingszusters, Omstreeks half één zal naar Hon- tenisse worden vertrokken. De aan komst te Kloosterzande is gesteld op één uur. Daar zal Koningin Juliana de lunch gebruiken ten huize van H. A. A. Baron Collot d'Escury, kamer- Zeeuwse jongeren worden voorgesteld aan Koningin. Evenals dat in 1953 het geval was zal ook dit jaar een groot aantal jon gens en meisjes uit het gehele land, leden van de verschillende jeugdor ganisaties, aan Koningin Juliana wor den voorgesteld en in de gelegenheid worden gesteld te vertéllen van het werk, dat zij in hun organisaties doen. Deze bijeenkomst is vastgesteld op 18 Juni a.s. te Leiden. Naar wij vernemen zullen er uit Zeeland 50 jongeren per bus de reis naar Leiden ondernemen. De jongens en meisjes, allen tussen de 17 en de 25 jaar, zijn lid van de in on ze provincie werkzame jeugdorganisa ties van alle richtingen en schakerin gen. Zij zijn uitgenodigd in overleg met de jeugdcommissaris, ds. H. M. Strating uit Goes. VAN Itvin TOT olijfje BIJ DE TIJD. De leden van de veilingvereniging; „Sint Annaland en omstreken" te Sint Annaland zijn thans ook in let terlijke zin „by de tyd". Tot dusver kwam in het gebouw van déze vei lingsvereniging alleen een klok voor om de aangev oerde producten te vei len, maar nu is er ook een uurwerk en wel een electrïsch. Ter gelegen heid van het dezer dagen gevierde zilveren jubileum der veilingvereni ging hebben de Coöperatieve Boeren, leenbank, de aan- en verkoopvereni ging „Eiland Tholen" en het bestuur van het Aardappelkoelhuis, de heer J. C. Boot dit waardevolle geschenk aan de vereniging doen aanbieden. FEESTGANGER..... De man, die van vér boven de rivieren naar Hulst was gekomen, bewoog zich Zaterdag omstreeks het midder nachtelijk uur over het Marktplein met de enigszins zwevende gang van dezulken, die kleine kelkjes wel eens in grote frequentie plegen te ledigen. Hij was in een zonnige stemming- Zelfs de politieman, die over het nachtstille marktplein een wakend oog liet gaanvermocht zijn stemming niet te beïnvloeden. Allemaal dank zij een andere invloed „Zeg", sprak hij vertrouwelijk tot de vertegenwoordiger van het ge zag, „zeg, vertel me nou eens: hoe kom ik nou het gemakkelijkst in Rotterdam". Af wachtend bèzag hij de politicman, met ecu wat wazige blik. Morgenochtend, per boot en per trein", antwoordde het gezag formeel- De feestganger dacht even na en schudde toen afwijzend het wankele hoofd, ,,'k Heb een auto", merkte hij corrigerend op. ,Maar die staat in Terhole", voegde hij er nadenkend aan toe ,JDan zou ik die maar rustig laten slaan", meende de politieman. De autobezitter bezag de spreker licht verwijtend en deelde na enkele secon den met onvaste stem mede: „Daar heb jij toch zeker niks mee te ma ken"' AARDBEIEN. Een inwoner van Axel in de Prins Hendrikstraat plukte dezer dagen de eerste aardbeien in het sei zoen van de koude grond. Over de prijs werd niet gesproken, want de lekkernijen waren voor eigen con sumptie bestemd. BIJNA GEREED. In de verbouwing van het ge meentehuis te Oosterland begint thans tekening te komen. Reeds is men zover gekomen, dat de stucadoor en de schilder nog slechts de laatste hand moeten leggen aan de werkzaamheden. GROOT FEEST* Groot feest was het Woensdag in Zaamslag Veer. Buurtbewoners had den er een erepoort opgericht om de viering van de gouden bruiloft van het echtpaar Van DoeselaarRie- mens luister bij te zetten. De felicita ties waren talrijk; de burgemeester kwam op bezoek en de muziekvereni ging bracht een serenade. Voorts bo den de buurtbewoners het gouden echtpaar een tafelkleed aan. OUDJES OP STAP. In Sint Annaland is op de fi_ nanciën na alles in kannen en kruiken om de ouden van dagen van die gemeente op 19 Juli a.s. op een reisje te onthalen. Het ligt in de bedoeling om hun Arnhem en omge ving te laten zien. Alleen de financiën zijn nog niet compleet. Men ver trouwt er evenwel op, dat een inza meling onder de ingezetenen voldoen de zal opbrengen. Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel, en al. Bevat gezuiverde wonderolie, Jodium en het pijnstillende henzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddol van 1. J.35 bespaart U veel ellende <s0> Vertegenwoordigers van vijf geslach ten, in leeftijd variërend van veertien dagen tot 87 jaar, waren Zaterdag middag in Waarde bijeen! Zittend mevrouw de weduwe M SchrierVan Houte (87), met pi schoot een van haar 21 achterklein kinderen, de lfy dagen oude André Waterman- Links mevrouw C. Wa. termanSchrier (67), met daarnaast haar zoon, de Jf6-j. Andries Water man, die de vader is van de naast hem staande 21-jarige Adrie Water man en die op zijn beurt is weer de vader van d& baby Waterman Overgrootmoeder Schrier is moeder van 13 kinderen, 45 kleinkinderen en 21 achterkleinkinderen en op haar verjaardag is er over het algemeen aan belangstelling geen gebrek (Foto: P.Z.C.) Huurkoop van installaties bij de gemeentebedrijven. Voorstel aan de raad van Middelburg. B. en W. van Middelburg delen de raad mee, dat zij het gewenst achten ten gerieve van de gebruikers een huurkoopsysteem voor warmwaterin stallaties e.d. in te voeren. Het college legt een ontwerp-huurovereenkomst over, die bij de inwerkingtreding van zulk een regeling met de betrokkenen gesloten zal dienen te worden en stelt voor een en ander te doen invoeren. Uit de toelichting blijkt, dat de ge bruiker een huurkoopcontract aangaat met de gemeentebedrijven, de voorlo pige eigenaar van het apparaat. Na be taling van de laatste termijnen gaat de installatie echter in handen van de huurkoper over. Installateurs/fitters worden bij de plaatsing ingeschakeld. Zij ontvangen het toestel van gemeen tebedrijven, maar kunnen ook uit eigen voorraad leveren. Aansluitkos ten zijn voor rekening van de gebrui ker. De verbruiker kan betalen in 6, 12, 24, 36 of 48 maandelijkse termijnen, zulks naar keuze. Hij dient de eerste termijn bij het sluiten van het contract te voldoen. De rentefactor willen B. en W. op 0,3 pet. per maandelijkse ter mijn stellen, te berekenen over het bedrag van de credietveriening. Ge durende de looptijd van het contract worden de maandelijkse huurkoopter mijnen dusdanig vastgesteld, dat het onderhoud door de bedrijven daarin begrepen is. Hiervoor wordt f 0.60 per maand in rekening gebracht. Het college is verder van mening, dat tegelijkertijd een regeling dient te worden getroffen om gascomforen des gewenst in huurkoop te verstrekken. Het komt namelijk meermalen voor, dat men moet adviseren tot aanschaf fing van een nieuw comfoor, doch dat de verbruiker hiertoe niet in staat is. Het aantal huurkooptermijnen van de ze regeling willen B. en W. op maxi maal 12 maandelijkse, de rentefactor op 0.3 pet. per maandelijkse termijn stellen. (Slot van pagina 1) plaatst zou hebben: „Mensen, toe standen en plaatsen zult ge nooit ontdekken. Een ieder spreekt de waarheid als by zegt. „Hier was het", want het gaat altijd over uw buur man", aldus prof. Hellinga. Deze academische zitting werd „verlucht" door pianospel van de heer Jos. Ivens. Na afloop vonden autoriteiten en genodigden elkaar by een in het raadhuis aangeboden ver frissing e> nadien aan een gemeen schapnel ijlce maaltijd in hotel „De Graanbeurs". Verstilde schoonheid. In de avonduren verstilde het „Rei- naert-rumoer" in Hulst. Het Prince Bolwerk, waar het „Reizend Volks theater", aldeline- van het Nationaal Toneel van België, een opvoering zou geven van „Reinaert de Vos" door Paul de Mont, lag eenzaam en verla ten onder het hoge geboomte. De re gen was spelbreker geworden en de opvoering moest tot Eerste Pinkster dag worden uitgesteld. Maar de gasten, die niettemin het bolwerk wisten te vinden, zagen zich toch riikeliik beloond. Er was welis waar géén toneelopvoering, maar een wandeling over de stadswallen, in de ze Mei-avond, vergoedde "éél! Hulst bood zijn gasten verstilde schoon heid. een ongerept, brokie historie e.n natuurschoon, in de worsteling der tiiden bewaard gebleven, zoals ook het verhaal van Reïnae-rt bewaard bleef In St. N'hldas. In St. Niklaas (B.l is Zondagmor gen in tegenwoordigheid van vele autoriteiten een tentoonstelling ge opend. gewijd aan de Reinaert in het boek en in de beeldende kunst. Prof. P. de Keyser, voorzitter van de Ver eniging van Ooét-Vlaamse letterkun digen. hield een inleiding over het "aama de buvo-emep°i"°'- van St Niklaas, de heer R. de Vidt. een dankwoord snrak tot de stadsarchi varis. de heer Stoop, die ook dank zii de medewerking van universitei ten en particulieren een bijzonder interessante expositie had weten in te richten. Op deze tentoonstelling zijn o.m. bewerkingen van'het mid deleeuwse verhaal in het Vlaams, Duits. Frans en Deens te zien en ook 's er een met de hand geschreven Reinaertverhaal uit het begin van de zestiende eeuw. Zondagavond voerde het „Reizend Volkstheater", onder regie van Rik Jacobs in Hulst, het toneelsnel „Rei naert de Vos" door Paul de Mont op. Het werd een gave, frisse opvoering, met goed spel en gegeven in een uit stekende entourage. Het openlucht theater op het Prince Bolwerk in Hulst bleek voortreffelijk aan het doel te beantwoorden. Reinaertpad Tweede Pinksterdag tenslotte volg- I de de officiële inhuldiging van het Reinaertpad bij het Reinaert-monu- ment in Hulst. Hierbij spraken de heer J. van Overstraeten, voorzitter van de Vlaamse Toeristenbond, en de heer Lockefeer, burgemeester van Hulst. Met ruim honderd auto's werd daarna de tocht door het Reinaert- land gemaakt, een tocht, die o.m. voerde naar St. Niklaas en Lokeren, waar het gezelschap officieel werd ontvangen, en naar het kasteel Notax van de heren Saverijs in Destelber- gen, waar het „Reizend Volksthea ter" pogmaals optrad. Zo vierde Hulst zijn Reinaertfees- ten met een aantrekkelijk en uitge breid programma, dat thans nog v SMjÈéMei, e „ver meldt een vossenfeest op 31 Mei, een vossenfeest voor de kinderen op 1 Juni en tot besluit op 4 Juni een Rei- naert-Rally. Het ligt in de bedoeling, zo vernamen wy nog, om te trachten deze Reinaert-dagen tot een jaarlyks terugkerend gebeuren te niaken. heer in buitengewone dienst van Hare Majesteit. Omstreeks drie uur hoopt zij te ai-riveren op het terrein van de landbouwtentoonstelling, die de Kring Hulst der Z.L.M. organiseert. Anderhalf uur is voor dit bezoek uitgetrokken, zodat de koningin om half vyf weer vertrekt, opnieuw naar Kloosterzande om ten huize van Ba ron Collot d'Escury de thee te ge bruiken. Om half zes zal de vorstin op een wei vlakbij de woning van haar kamerheer weer in de helicopter stap pen om de terugtocht naar Soestdijk te aanvaarden. Vele autoriteiten naar overdracht „Noord-Brabant" Plechtigheid in Vlissingen. De indieuststelling van clc onder zeeboot,jager „Noord-Brabant", welke morgenochtend omstreeks elf uur te Vlissingen zal geschieden, zal worden bijgewoond door o.a. de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, prof. dr. J. E. de Quay, de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, leden van Gedcp. Staten uit beide provincies en de burgemeesters van Vlissingen, Eind hoven, Breda, Den Bosch en Tilburg. Voorts zullen aanwezig zijn van de zijde der Kon. Marine o.a. de Vlag officier Materieel, Schout bij Nacht H. H. L. Pröpper, de Commandant Maritieme Middelen Vlissingen, kapi tein tor zee N. W. Sluyter, de com mandant van de (inmiddels in Vlis singen gearriveerde) onderzeeboot] a- gers „Zeeland", kapt.Juitenant ter zee A. .T. Marcus, de directeur van het Loodswezen in Vlissingen, de kapi tein ter zee F. J. E. Krips en voorts hoofden van afdelingen bij het minis terie van marine. Van de zijde der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" zullen o.a. tegenwoordig zijn de heren ir. C. Kapsenberg en G. N. van Ginkel. Zoals gemeld, zal de plechtigheid worden opgeluisterd door dc vende liers van het St. Antonius Schutters gilde uit Beek en Donk, onder leiding van de heer J. v. d. Morkel en door de Marinierskapel, onder leiding van de kapitein der mariniers Gijsbert Nieuwland. De Marinierskapél zal met manschappen van de matrozen- opleiding te- Vlissingen, met eigen ka der, een mars door de stad maken. De plechtigheid aan boord van de Noord-Brabant", die ligplaats kiest aan de Houtkade, tegenover het stadhuis, begint om 11.10 uur en zal omstreeks 12.30 uur beëindigd zijn. Critiek in Stavenisse op aannemers. Vrijdagavond liwam de gemeente raad van Stavenisse in spoedeisende vergadering bijeen. Nadat de voor zitter, bugèmeester L. A. Verburg, had medegedeeld, dat de openbare in_ schrijving voor de verbouwing van het Oranjehotel tot gemeentehuis een mislukking was geworden, uitte hy critiek op de houding van aanne mers, die trachtten misbruik te ma ken van de omstandigheden in de voormalige rampgebieden. Spreker is van mening, dat de overheid tegen deze practijken streng dient op te treden. Na ampele bespreking besloot de raad zonder hoofdelijke stemming het werk onderhands te gunnen aan de fa. Gebr. van Prooyen voor de som van 25.533. KLOK IN KORTGENE. De aanbieding van de electrische klok bij de opening van de toneel zaal in Kortgene, waarvan in het verslag in de P.Z.C. van Zaterdag melding werd gemaakt, geschiedde niet namens de architecten, maar namens het aannemersbedrijf De Kok te Vlissingen. Reinaert in het hoenderpark"naar een afbeelding uit het werk „Sagen en legenden uit de Middeleeuwen". Over het loze vosje is thans véél te doen in Hulst! VANDAAG. Middelburg Electro: „Meisjes van de kouseband", (14 jr.), 19 en 21,15 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 10—24 uur; Prov. Bibliotheek: Expo sitie oude werken natuurlijke histo rie. 10—12,30 en 13.30—17 uur. Vlissingen Alhambra: „De laatste der Sioux", 19 en 21 uur, 14 jr.; Luxor: „Sensatie op rijksweg 101", 20 uur 14 jr.. Goes Grand: „Het teken v. d. heiden". 20 uur. 14 jr.; Zaal Krijger: Expositie General Motors, 10—22 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2