Kamperlandse muziekvereniging viert 55-jarig bestaan BOSCH Klanken uit de aether JIMMY BROWN opent een rijschool Daar ging de iefde NEDERLANDSE VOORSPRONG OP JONGE SCHEEPVAARTLANDEN KAUWGOM PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 MEI 1955 CONCOURS OP TWEEDE PINKSTERDAG Enkele grepen uit de historie van fanfare „Ons Genoegen" Eet was een hele consternatie in Kamperlandtoen er bjj de troonsbestij ging van Koningin Wilhelmina in 1898 feest gevierd moest worden. Het feestcomité had 'n alleraardigst programma samengesteld, toen men tot de ontdekking kwam, dat een belangrijk feestelement ontbrak. Er was name lijk geen muziek! „En wat is een feest zonder muzieki" vroeg men zich in Kamperland terecht af. Met heel veel moeite slaagde men er in, het muziek gezelschap van Wolphaartsdjjk te huren en hoewel er op die vreugdevolle dag vrolijke marstonen over Kamperland schetterden, voelde men toch een groot gemis. „Kamperland moest zelf een fanfare hébben". En die kwam er dan ook. De man, die het initiatief nam, was de toen malige schoolmeester A. Heule, die op 1 November 1898 een muziekver eniging oprichtte met niet minder dan zestien leden. Geld voor instru menten was er natuurlijk niet di rect en daarom werden er renteloze aandelen uitgegeven. De muziekin strumenten kwamen toen spoedig en van het gemeentebestuur kreeg men toestemming de repetities in de openbare lagere school te houden. Het ging „Ons Genoegen", want zo werd de vereniging gedoopt, de eer ste jaren niet direct voor de wind. Hetzelfde jaar besloot men namelijk voortaan geen boerenknechten meer als lid te accepteren, want hierme de had men treurige ervaringen op gedaan. Wanneer deze mensen lid wilden worden moesten zij tegelijk de verplichting op zich nemen een „dïenstje" in de omgeving van Kam perland te zoeken. Een lid had zich echter hieraan niet gehouden en werkte ergens anders op het eiland, zodat hij de repetities niet kon bij wonen. Hij werd dan ook prompt geschrapt, want liefhebbers waren er genoeg! FESTIVAL. Na vijf jaar ijverig oefenen brak dan voor „Ons Genoegen" een be langrijke dag aan. In het jaar 1903 nam ae fanfare voor het eerst deel aan een festival, dat in Oosterland werd gehouden. Voor zestig gulden huurde men een motorboot en vol gens de notulen móet het een zeer prettige dag geweest zijn. Op den duur deed zich echter een ander ge mis voelen. De openbare school was aardig voor repetities, maar het zou toch een uitkomst zijn als er eens een muziektent was. Men polste verscheidene aannemers en in 1913 gunde men de bouw aan de heer A. van Hee voor het bedrag van 858. Het leek wel of de aanwezigheid van de muziektent stimulerend op de muzikanten werkte, want het muzikaal peil begon snel te stijgen. Op het zo- merconcours 1918 in Goes ver- Advertentie) Reeds meer dan 50 jaar (fy Bougie voor Iedere motor Imp. N.V. Willem va HM81EHKEBWI0 *75 AMSIBDAM-W tEL M R ij n I PtUNEN) i prijs, het volgend jaar in 's-Heer Arendskerke de derde prijs. NOG BETER. we instrumenten komen. Een rond gang door het dorp leverde 139 op en de negentien instrumenten kwamen er dus spoedig. Het resul taat was een tweede prijs op het concours te Goes in 1922. In de loop van de twintiger jaren rees de ster van „Ons Genoegen". Het re gende eerste prijzen en in 1937 speelde de fanfare in de afdeling uitmuntendheid. Twee jaar later nam „Ons Genoegen" een nieuwe muziektent in gebruik, waarbij te vens het veertigjarig bestaan werd herdacht. Alle Noord Bevelandse muziekgezelschappen werkten mede om dit feest te doen slagen. Toen kwam de mobilisatie, de strenge (Advertentie) Wèg die pijn!,1 En in 10 minuten l Neem een AfCKE RTJ E ...dat helpt directt en de Tweede Wereld vorst van oorlog. Een hoogst enkele keer werd er nog eens gespeeld, maar veel ani mo was er met meer. Tot dc be vrijding kwam op 12 Mei 1945. Toen leefde de Kamperlandse fanfare weer op hetgeen de bekroning vond in de viering van het vijftigjarig be staan in 1948, een festijn, waarover op Noord Beveland nog lang ge sproken is. En nu staat voor Kamperland het vijf en vijftig-jarig bestaan voor de deur. Eigenlijk 57 jaar, maar de ramp en andere moeilijkheden heb ben de herdenking uitgesteld. Ter ere van „Ons Genoegen" organiseert de Bond van Harmonie- en Fanfare verenigingen in Zeeland op Tweede Pinksterdag de jaarlijkse muziek- wedstrljd in Kamperland. Niet min der dan een en twintig muziekge zelschappen zullen daarbij aanwezig zijn. Verleden jaar heeft de Kamper landse fanfare nieuwe muziekinstru menten aangeschaft, want de plaats in de afdeling uitmuntendheid moet minstens behouden blijven. En wan neer het Pinksterconcours achter de de rug is, staat er nog iets belang rijks op het programma. Op het ogenblik is men namelijk bezig de muzikanten aan een uni form te helpen. En gezien de grote medewerking, welke de Kamper- landers hun „muziek" in de laatste halve eeuw hebben gegeven, kan men er zeker, van zijn, dat de uni formen er zullen komen ook. Want voor de muziek heeft men in Kam perland alles over! Vier jaar voor honderd inbraken. De rechtbank te Amsterdam heeft de 37-jarige vertegenwoordiger J. V. uit Blaricum, die als „gentleman- inbreker" des nachts per auto door het Gooi toerde en in vier jaar tijds bijna 100 succesvolle inbraken in al leenstaande villa's van welgestelde bewoners pleegde, waar hem, volgens zijn eigen verklaring, in die periode een buit van tenminste 75.000, mo gelijk zelfs wel een ton, ten déél was gevallen, conform de eis veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met af trek. Van het gestolen geld had hfl de wagen gekocht, waarmede hij na af loop kalm naar huls reed. Zijn vrouw en kinderen waren van zijn praktij ken volkomen onkundig. ZATERDAG 28 MEI. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Koorzang. 7.15 Gr. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws., weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. 0.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 14.00 Voor de zieken. 11.45 Gr. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Am. muz. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gram. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Eng. les. 14.40 Gram. met toelichting. 15.05 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Fanfare-ork. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Koorconc. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Samenzang. 18.15 Journ. overz. 18.25 Gram. 18.30 Van het Binnen hof. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitz.: At lantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 18,10 „Lichtbaken". 19.30 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Maastrichts Sted. ork. en so list. 20.30 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewo ne man. 21.00 Gevar. progr, 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.25 Dansmuz. 23.50—24.00 Gram. HILVERSUM H 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—Zi.Öb VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Or gelspel. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Accordeonork. en solist. 13.50 Gram, 14.00 Sportpraatje. 14.15 Gram. 14.45 Streekuitz. 15.10 Hammondorgeispel. 15.25 Boekbespr. 15.40 Gram. 16.00 „Uit vroeger dagen", lezing. 16.15 Radiophilharm. ork. en solist. 17.00 Act. 17.30 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Roemeens ork. 18.45 Gr. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout. 19.40 „De Bijbel is een moei lijk'boek", caus. 19.58 „Deze week", caus. 20,00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Gevar. pro gramma. 21.15 Voordr. 21.45 Gram. 22.00 3oe. comm. 22.15 Weense muz. 22.40 „Les sen ln echtelijk geluk", hoorspel. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV. 20.15 Journ. en weerber. 20.35 Rep. 21.40 „Report from East-Africa", film. 22.05 Dagsluiting. cUC" als met edele w')n: proel bewijst de Jda sse. Wijnproevers van formaai vertellen U bij de eerste teug of een wijn van klasse is of niet. Millioenen vaste Cross-rokers hebhen op het gehied van virginia-sigareiten een even fijne smaak. Uit jarenlange ondervinding weten zij het zo zeker als 2 x 2 vier is. klasse beter! De woningbouw in de vrije sector. Goedkeuring is nodig. Publiekrechtelijke lichamen zullen in het vervolg voor de bouw van wo ningen in de vrije sector een rijksgoed keuring moeten aanvragen Dit geldt ook voor vrije-sectonvoningen, waar voor door publiekrechtelijke lichamen geldelijke steun in de ruimste zin wordt verleend. Daartoe worden o.ra, gerekend: garanties ten aanzien van hypothecaire geldleningen, credieten, al dan niet periodieke bijdragen a fonds perdu, verlaagde grondprijzen e.d. Deze rijksgoedkeuring, die sinds Juli 1952 voor de woningbouw niet meer bestaat, is thans bij beschikking van de minister van wederopbouw en volkshuisvesting weer in het leven ge roepen voor door of vanwege publiek rechtelijke lichamen te bouwen of financieel gesteunde vrije-sector-wo- ningen, omdat verschillende gemeen tebesturen er toe zijn overgegaan de bouw in de vrije sector, waarvoor geen rijkssubsidie wordt gegeven, finan cieel te steunen, waardoor de moge lijkheid aanwezig is, dat het beleid ten aanzien van het woningbouwpro gramma wordt verstoord. Reedersvereeniging koos nieuwe voorzitter. In de Woensdag gehouden jaar vergadering der Koninklijke Neder- landsche Reedersvereniging is de heer B. E. Ruys afgetreden als voor zitter. De heer A. F. Vas Dias, onder voorzitter van de raad van beheer der Vereenigde Nederlandsche Scheep vaart Maatschappij te Den Haag is tot voorzitter voor het komende ver enigingsjaar benoemd. Toj; ondervoor zitter van het bestuur der K.N.R.V. is benoemd de heer J. A. G. Jonckheer, directeur van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" te Amsterdam. KERKNIEUWS. NED. HEEV. KEEK. Beroepen te Stiens A. Faber te Boxum; te- Steggerda A. W. Lende rink, cand. te Almelo. Bedankt voor Ede, A. Vroegindewey te Veenen- daal. Beroepen te St. Maartensdijk C. J. van der Broek te Meeteren en Est; te IJsselmuiden J. T. Doornenbal te Oene. GEEEF. KEEKEN. Tweetal te Zeist (4e pred. pl.) G. Rienks te Wormerveer en J. Wil schut te Genderen. Beroepen te Middelstum P. L. Smil- de, Dronrflp; te St. Jacobiparochie, S. v. d. Veen, cand. te Groningen. Examens: de classis te Gouda heeft praep, geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer K. Snoey, Geref. Pastorie te Waddinxveen, cand. aan de V.U., die terstond beroepbaar is. Aan de Theol. Hogeschool te Kam pen is geslaagd voor het cand. ex. de heer A. Comjathy te Kampen. GEREF. KEEKEN, ART. 81 K.O. Beroepen te Buitenpost K. J. Dij- kema te Treebeek; te Zuidbroek J. M. Zinkstok cand. te Kampen. GEREF. KERKEN. Beroepen te~ Wolfaartsdjjk D. Bouw- knegt te Njjeveen. AAN ERVARING EN KENNIS Redersvereniging bezorgd over vlagdiscriminatie In de jaarrede van de voorzitter, de heer B. E. Ruys, op de jaarvergadering der Koninklijke Nederlandse Reders vereniging heeft deze er onder meer op gewezen, dat indien de Nederlandse koopvaardij de concurrentie het hoofd wil blijven bieden, in de komende ja ren veel aandacht zal besteed moeten worden aan de leeftijdsopbouw. De tijdige vervanging van verouderde schepen zal zware eisen stellen aan de liquiditeit der rederijen, Nederland zal zich, aldus de heer Ruys, bewust moeten zijn dat het nog een voorsprong heeft op de jonge scheepvaartlanden aan ervaring en kennis. Deze voorsprong zal moeten worden gehandhaafd, o.a. via techni sche en economische research. Üitvoerig ging spreker daarna in op het euvel der vlagdiscriminatie. Terwijl in de internationale handel de liberalisatie, zij het langzaam en veelheid engelengeduld precies drie kwartier, voordat mevrouw Knuf van Knaffelaer begrepen had hoe ,ie een auto in zijn eerste versnelling moest wegrijden. Bij deze operatie was de motor zeker een kleine tachtigmaal "af geslagen, maar eindelijk rolde de auto met een slak- kengangetje een meter of tien verder. „Wij rijden", riep mevrouw vol afschuw uit, toen zij bemerkte dat de auto inderdaad in beweging was gekomen. „Man, waar is de rem? Je hebt me in je domheid niet eens uitge legd waar de rem zit". Jimmy was de phase van het hoorbaar knarsetanden al lang voorbij. „Bij uw rechter voet, uwe Genade", riep hij. „Er flink hard op trappen!" Mevrouw Knuf van Knaffelaet voerde deze opdracht prompt uit. Zij trapte met volle kracht op het rempe daal, zo hard, dat de auto met een ruk bleef stil staan, zi1 met haar neus tegen de voorruit klapte en haar hoed over de vloer tuimeldeWat is dit voor een naar geestig grapje, man", kreet zij vol verontwaardiging, maar meer kon zij er niet uitbrengen, want haar voet was van het debraillage-pedaal afgegleden, waardoor de motor met een schok afsloeg en de auto een kleine luchtsprong maakte. Nogmaals stootte zij haar hoofd. Nu tegen het plafond van de auto. „ik wil er uit", com mandeerde zij. „Ik wil er dadelijk uit. Dit is geen ma nier van lesgeven. Ik heb er een vrééééééselijke mi graine van gekregen. U moet maar eens op een andere dag terugkomen. Ik ben helemaal onpasselijk van die ellendige benzinestank. Of ruik jij zelf ao onaangenaam, man?" schoksgewijze, voortgaat en ook de overtuiging algemeen is, dat de betrok ken landen hiermede gediend zijn, is voor het vervoer ter zee sprake van toenemende vrijheidsbeperking. In ve le landen zijn krachten aan het werk, die zullen resulteren in beperking van de internationale dienstverlening door de zeescheepvaart. De heer Ruys acht het van grote waarde, dat de internationale kamer van koophandel haar stem, die toch de gevoelens van het zakenleven uit de gehele wereld vertolkt, bij herhaling tegen vlagdiscriminatie heeft laten klinken, laatstelijk door het congres van Tokio. Meer in het bijzonder ging spreker in op de vorm van vlagdiscriminatie die door de Verenigde Staten wordt bedreven. Het is bekend dat de poli tiek van de reservering van de helft van de te vervoeren goederen voor de eigen vlag, wortelt in het Marshall plan. Zolang zij uitsluitend toegepast werd voor de hulpgoederen, mocht zij onaangenaam zijn en overbodig geoor deeld worden, sinds vorig jaar moet zij gerekend worden tot de maatrege len, die de eigen vlag in het normale commerciële verkeer bevoordelen. (Advertentie) echtte- FEUILLETON door MARY BURCHELL 21 .Natuurlijk is het jammer, maar de kinderen gaan voor, dat spreekt van zelf. Ik denk dat ze de Tamberley- sfeer een beetje benauwend vinden", zei hij en ze wist dat hij glimlachte. „Nou, ik geloof dat ze daar heel ge lukkig zijn. en ik weet zeker dat me neer Tamberley erg conscentieus en vriendelijk voor hen is", verklaarde Hope ernstig. „Maar ze willen me na tuurlijk graag zien". „Natuurlijk", beaamde Richard en lachte. „Zullen we dan hetzelfde uur en de zelfde plaats voor Donderdag afspre ken?" „O, Donderdag! Neen, Donderdag kan ik niet, lieveling. Het zal Vrijdag moeten worden". „O Richard!" Ze dacht dat ze die teleurstelling haast niet kon verdra gen. Eén dag uitstel was al erg ge noeg maar twee! „Hope, kindlief, het spijt me ontzet tend, maar Donderdagmiddag laat komt er een karweitje binnen op kan toor en ik weet dat ik dan niet op een redelik uur weg kan". Het klonk minstens even teleurge steld en spijtig als haar eigen woor den, maar nog steeds deed hij geen po ging om haar over te halen de twee lingen af te zeggen. „Kunnen we kunnen we elkaar niet later op do avond zien en samen* souperen?" „Lieveling, het helpt niets of ik al „ja" zeg, want ik weet maar al te goed dat ik pas heel laat weg zal kun nen". „Hoe laat?" vroeg Hope ongeluk kig. „O, misschien wel een uur of tien. En dan ben ik niet veel meer waard", verzekerde hij. Met inspanning overwon Hope de kinderlijke teleurstelling die haar overmande. Het was eenvoudig be lachelijk! Ze kon toch zeker best nog een dag wachten. Ze gedroeg zich als een klein meisje. „O, goed dan, dan snreken we voor Vrijdag af". „Prachtig!" Het klonk zo opge lucht, dat ze zich schuldig afvroeg of hij had gedacht dat ze boos was. „Dat zal heerlijk zijn, Richard. En dank je wel dat je het zo begrijpt van de tweelingen". „Maar natuurlijk! Je kunt die twee aardige kinderen in de omstandighe den niet teleurstellen", verklaarde Richard met zoveel oprechte genegen heid in zijn stem, dat Hope opnieuw besefte hoe lief hij toch was en hoe stom het van haar was geweest te denken dat het mis zou kunnen gaan tussen hen. Toen Hope Enid ontmoette, had ze haar goede humeur weer volkomen te rug. Dat moest op haar gezicht te le zen zijn geweest, want Enïds begroe ting luidae: „Wat zie jij er veel beter en geluk kiger uit, Hope! Je hebt de zaken ze ker geregeld en voelt je nu geruster". Hope bevestigde dat de „zaken geregeld" waren, maar ze dacht enigszins grimmig, dat ze nu niet be paald „geruster" was geweest sinds ze Enid het laatst had ontmoet. Ge lukkig behoorde Enid tót het soort mensen die menen, dat vierkante te genspraak het enige alternatief is van volledig beamen en dat Hope dus haar constatering volledig onderschreef. „En vertel me nu eens alles over de nieuwe regelingen", vroeg ze toen de thee voor hen werd neergezet. Dus begon Hope over de nieuwe besluiten te vertellen. Maar bij de tweede zin zette Enid met een uitroep van verba zing en protest de theepot neer. „Maar lieve kind! Je wilt toch niet zeggen, dat die arme kinderen onder voogdij van die afschuwelijke Tam berley zullen moeten staan!" ,Enid, hij is niet afschuwelijk! Hij is zelfs heel aardig voor hen ten minste". „En ik dacht dat jij hem niet uit kon staan!" riep Enid uit. „Onzin. He heb alleen maar gezegd, dat ik niet erg op hem gesteld was en ik vond hem dikwijls moeilijk in de omgang. Maar hij kan ook ontzettend aardig zijn", hield Hope met een op rechtheid die voortkwam uit het feit dat ze wist een boel aan hem te dan ken te hebben, vol. „Nou, ik moet zeggen dat je niet erg standvastig in je gevoelens bent, liefste". Enid vatte de theepot weer op. „In ieder geval heeft Pappie hem gevraagd hun voogd te willen zijn en „Mannen zijn ook altijd zo wonder lijk", wierp Enid hiertegen in. „Dit is heel goede keuze geweest", stelde Hope vastberaden vast, zelf verbaasd dat ze de regelingen zo van ganser harte verdedigde. „Bovendien" ze wachtte met het afmaken van de zin tot haar de thee was overhan digd, want ze wist hoe Enid gewoon was haar handelingen te onderbreken wanneer ze verbaasd was, „bovendien blijkt er per slot van zaken helemaal geen geld te zijn". Toen begon ze. voordat Enid veel meer kon doen dan haar handen van schrik ineen te slaan, de financiële situatie uiteen te zetten. „Maar mijn lieve kind, wat ontzet tend!" Enid meende het werkelijk en haar meelevende ontsteltenis was op recht. „Wat ga je ln vredesnaam be ginnen?" „Niets", antwoordde Hope, die al tijd rustiger werd naarmate Enid zich opwond. „Voor de tweelingen wordt gezorgd op zeer royale wijze moet ik zeggen en ik heb mijn salaris op het Lab". ,Maar het zal een stuk schelen als je daarvan alleen moet rondkomen", verklaarde Enid naar waarheid. „Ja, dat weet ik. Maar „Je zult je gezellige flatje moeten opgeven!" „Ja, misschien, maar „Er is geen „misschien", hield Enid met gevoel voor tragiek vol. „Je weet gewoon niet wat het betekent schat, om te moeten rondkomen van twee derde of de helft van watje gewend was". Hope besefte dat ze geljjk had, maar tegelijk speelde ze met de ge dachte, dat zij en Richard na hun hu welijk op de flat konden blijven wo nen. In ieder geval had ze er nog niet ernstig over gedacht die te moeten opgeven. „Er is een kleine mogelijkheid dat ik op de flat kan blijven wonen". „Bedoel je dat de dingen misschien niet zo erg zullen blijken als ze nu schijnen „Neen, dat niet". Hope aarzelde even. Toen werd haar verlangen om het tenminste iemand te V-mnen ver tellen, te sterk. „Enid, ik heb het je niet eerder ver teld, omdat alles nog niet helemaal vaststond, maar ik ga waarschijnlijk binnenkort trouwen". „Toch niet met Tamberley?" riep Enid uit uit op de toon van iemand die de schurk in het melodrama herkent. „Neen, natuurlijk niet", antwoord de Hope een beetje boos. Het was te dwaas van Enid die mogelijkheid on der woorden te brengen. „Waarom denk je in 's hemelsnaam dat ik zou trouwen met Errol Tamberley?" „Nou, je weet wel de man met het geld de voogd van je broertje en zusje en zo", legde Enid uit met wat zij klaarblijkelijk als een logische gevolgtrekking beschouwde. „Doe niet zo gek, het is geen film", zei Hope scherp. „In ieder geval is het heel iemand anders dan Errol Tamberley. Het is „Heeft-ie geld?" vroeg Enid leven dig. „Niet veel. Maar toch zullen we heel gelukkig samen zijn", verzekerde Ho pe haar schielijk. „Hij heet Richard Fander. Hij is architect en oh, je zult hem geweldig aardig vinden, Enid. Daar zou je niets aan kunnen doen". „Ik zou hem nog aardiger vinden als hij een bende geld had, om goed te maker, wat je nu tekort komt", verklaarde Enid met een onbeschaam de openhartigheid. „O, maak je daar maar geen zorgen over", zei Hope lachend. „We zullen niet bepaald straat-arm zijn, en we zijn ontzettend verliefd op elkaar". (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4