Zeeuws beroepsgoederenvervoer manifesteerde in Middelburg imn iSijpe NETTAR BURGERLIJK ARMBESTUUR GOES OPENT VERPLEEG- EN RUSTHUIS GEEN SAMENWERKING BIJ BEROEPSKEUZE IN ZEELAND Imwm Almanak Agenda PLANNEN CONSULENTENHUIS IN GOES ZIJN GEREED PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 MEI 1955 INDRUKWEKKEND DÉFILÉ VAN 100 VRACHTAUTO'S Geslaagde middag N.O.B.-Wegtransport met interessante rijvaardigheidsproef Met een indrukwekkend défilé, waaraan meer dan 100 vrachtwagens deelnamen, hebben de Zeeuwse beroepsgoederenvervoerders zich Woens dagmiddag in Middelburg aan het publiek voorgesteld. Dit massale optre den der leden van N.O.B.-Wegtransporfc vormde een hoogtepunt van de Zeeuwse Manifestatie, die 's morgens reeds in Goes was begonnen. De stoet van auto's beheerste enige tijd lang het straatbeeld van Middelburg's bin nenstad en gaf daaraan een levendige en kleurige noot. Tal van autoritei ten, onder wie de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, verschillende raadsleden van de Zeeuwse hoofdstad, de voorzitter van N.O. B.-Wegtransport, de heer E. van Donkelaar en de voorzitter van deze or ganisatie in Zeeland, de heer A. C. Caljouw, namen het défilé voor het stad huis af. Een ander hoogtepunt van deze zeer geslaagde middag werden de rijvaardigheidsproeven in wedstrijdvorm, die op de Markt werden gehou den. Ten aanschouwe van een groot publiek toonden hier vele N.O.B.-ers hun kunnen op interessante wijze. Burgemeester Bolkestein drukte dan ook de gevoelens van velen juist uit, toen hij in een toespraak tijdens het diner, dat de dag besloot, opmerkte, dat een dag als deze niet alleen bui tenstaanders, maar ook de beroepsvervoerders zelfs nadrukkelijk de vele mogelijkheden van dit bedryf onder de ogen brengt. De lange colonne vrachtwagens ar riveerde om kwart over twee uit Goes op de Loskade in Middelburg, waar het défilé werd opgesteld. Het startsein hiervoor gaf burgemeester Bolkestein, via de mobilofoon in de auto van de Middelburgse gemeente politie. Tegen kwart voor drie zwenk ten de eerste wagens de Markt op, voorafgegaan door motorescorte. Het voorbijtrekken van de stoet nam bijna een kwartier in beslag: een aantrekkelijk schouwspel van keurig „opgedofte" en goed onderhouden wagens van allerlei soorten en mer ken. Van de Markt reden manifeste rende de N.O.B.-ers door de Lange Delft om qog een kleine route door de binnenstad af te leggen. Een en an der had een vlot verloopj mede dank zij de goede verkeersregeling, waar voor de politie zorgdroeg. Een kleine tentoonstelling van vrachtautos' op de Bodenplaats ach ter het stadhuis trok hierna veler belangstelling. Zeeuwse handelaren en ondernemingen van buiten de provincie manifesteerden hier op hun wijze door het tonen van diverse be kende producten, die op dit gebied worden uitgebracht. Er waren typen autos van beproefd kaliber en er Technische school in Sint-Maartensdijk. Raadsvoorstel met vier tegen drie stemmen aangenomen. De raad der gemeente Sint Maartens dijk, die in openbare vergadering bij een kwam onder voorzitterschap van burgemeester D. C. Bouwense, heeft met vier stemmen vóór en drie tegen, besloten over te gaan tot de bouw van een technische school. Er was o.m. een adres binnengekomen van de Middenstandsvereniging om deze aan gelegenheid nogmaals aan de orde te stellen. De heer M. L. Koopman (Rechtse groep) vestigde er de aan dacht op, dat de gehele raad vóór de bouw van de school is, doch dat de onteigeningskosten uiteraard te hoog zijn. Er is echter reeds 8000 vierkante meter grond beschikbaar en hij kon zich moeilijk indenken, dat dit niet voldoende zou zijn. De gevraagde schadeloosstellingen voor onteigening waren aan de vrij hoge kant en daar van gaf de heer A. J. op den Brouw (P.v.dA.) een enkel voorbeeld. De raad heeft nu echter het princi piële besluit genomen tot de bouw van een technische school en B. en W. zul len zonder enige twijfel alle moeite doen om de nodige grond ervoor be schikbaar te krijgen. waren ook diverse nieuwe „uitga ven", alsmede enkele nieuwe snufjes te zien. De genodigden maakten een rondgang over het tentoonstellings terrein en deden van het gebodene zodoende een goede indruk op. Chauffeursproblemen Ruim dertig chauffeurs maakten daarna in even zovele wagens van verschillend karakter en verschillende lengte het laatste v/as hierbij zeer belangrijk kennis met de moeilyk- heden, die het middenterrein van de Markt de vakman deze middag bood. Deze problemen waren niet groot in getal, maar daarom vaak des te min der gemakkelijk. Voor een gerouti neerd vrachtwagenchaufeur en dat waren alle deelnemers waren deze opgaven echter niet onoverkomelijk. Uiteraard werden er toch fouten en foutjes gemaakt, enerzijds waar schijnlijk door onvoldoende concentra tie van de deelnemers, anderzijds door verkeerd schatten van bepaalde af standen. Ook de tyd was bij deze wed strijd vair groot belang. Het bleek, dat de chauffeurs, die beheerst re den, maar toch een behoorlijke snelheid onderhielden, het best uit de bus kwamen. De velen, die dit schouwspel geboeid gade sloegen, hebben voor tal van fraaie staal tjes van vakmanschap bewonde rend de handen op elkaar gebracht, zodat ook in dit opzicht N.O.B.- Wegtransport goed Voor de dag kwam. Uitslagen De uitslagen van de rijvaardigheids proeven op de Middelubrgse Markt luidden: algemeen klassement: 1 fa. Mussche. Oostburg, 142,2 pt.; 2 fa. Gebr. Van den Berg, Vlissingen, 150,6 pt.; 3 fa. Roose, Goes, 152,2 pt.; 4 fa. Van den Berg. Vlissingen, 153,1 pt.; 5. fa, Rossen, Tholen, 162,2 pt.; 6 fa. Joosse, Nieuw en St. Joosland, 163,8 pt.; 7 fa Hage, Scherpenise; 8 fa. Vroegop, Middelburg, 189,2 pt.; 9 fa. V. d. Berg, Vlissingen, 211 pt.; 10 fa. De Klerk. Middelburg, 189,2 pt.; 11 fa. Bosman, Nisse, 215,7 nt.; 12 fa. V. d. Berg, Vlissingen, 218.6 pt.; 13 fa. Goedbloed. Gapinge, 225,8 pt. De hoofdprijzen in de verschillende categorieën vielen ten deel aan: enke le vrachtwagens: fa. Van den Berg, Vlissingen; vrachtwagen met aan hangwagen: fa. Mussche, Oostburg; trekkers met oplegger: fa. De Klerk, Middelburg. Tijdens de vergadering, die 's ochtends in Goes werd gehouden, heeft een deskundige jury een techni sche keuring gehouden op de wagens, die gereed stonden voor het défilé. Voorts werd hierbij o.a. gelet op het VAN TOT CO VOORSTEL AAN DE RAAD De vacantietijd staat voor de deur; koop nu Uw camera! Maar Uw foto's moeten goed worden. Kies daarom een ZEISS IKON NETTAR. Technisch óf. Laag in prijs. Gemakkelijk te bedienen. NETTAR formaat 6x6 vanaf 78.— NETTAR formaat 6x9 vanaf 87.— Bij elke goede fotohandelaar in voorroad. OVERLEG HAD GEEN RESULTAAT OPSTOPPING. Nu er grote gedeelten van het weg dek van de provinciale weg tussen Tholen en Poortvliet aan cén zijde van de straat opgebroken zijn en opnieuw bestraat worden, komen er op de ver smalde weggedeelten nogal eens ver- keersstrubbelingen voor. Zo ontmoette een autobus van de T.A.D. Dinsdag avond een andere bus. De weg bleek nauwelijks voldoende gelegenheid te geven voor het passeren en het vergde dan ook heel wat tijd en stuurmahs- BELANGSTELLING De zomer is nog wel niet begonnen, maar er zijn dan toch bepaalde ge beurtenissen, die er op wijzen, dat het seizoen niet ver meer isZo is er een regelmatig terugkerend „zomermaan- delijks" verschijnsel, dat zich reeds weer gemanifesteerd heeft. Het zo meravondvoetbal namelijk. In Goes werd onlangs bereids een competitie wedstrijd gespeeld, waarbij een elftal uit de dagbladwereld was betrokken. Aan belangstelling, zo meldt men ons. heeft het bij deze wedstrijd niet ontbroken! Het ging nog wel om een zeer speciale, mm of meer professio nele belangstelling. Kort na het begin van de wedstrijd, verscheen er namelijk een journalist ten tonele, weldra gevólgd door een tweede persbroeder. Toen de stand twee nul was ten gunste van het dag bladelftal, kwam ook een derde ver slaggever eens een kijkje nemen en juist voor de rust verscheen er nog een vierde op het terrein van de wed- StTjien 'ongekend feit in de geschiede nis van de zomeravondcompelitie, zo verzekerde men ons! kunst voor de bussen langs elkaar ge loodst waren. Ondertussen doken er nog diverse andere wagens op, zodat het veel inspanning kostte eer het ver keer weer normaal rolde. GEEN OPTOCHT Uit Hulst komt een mistroostig be richt. Daar kan namelijk de Reinaerts- optocht geen doorgang vinden, omdat de kosten van deelname voor de ver schillende buurtschappen te hoog lig gen. VREEMDELINGENBEZOEK In Sluis komen ongeveer 500 Franse Rode Kruis-leden, waar onder ook bezoekers afkomstig uit Noord-Afrika, tijdens de a.s. Pink sterdagen deze Zeeuwsch-Vlaamse stad bezoeken. De vreemdelingen, dié deelnemen aan een Rode-kruis- congres, dat in Rijssel wordt ge houden, zullen in Sluis door het ge meentebestuur en de plaatselijke V.V.V. hartelijk worden verwel komd. HALVE EEUW GETROUWD Er is ditmaal weer een eerbiedwaar dige lijst van echtparen, die hun gou den bruiloft vieren. In 's-Heer Arends- kerke wordt het paar Nic. Otte en J. OtteVan Iwaarden op 31 Mei in de bloemetjes gezet en. in Kattendijke is het vandaag feest, want daar jubileert het echtpaar CornelisseOudkerk. In Hulst werden echter de mééste handen geschud ter gelegenheid van zo'n ge denkwaardig jubileum. Er waren daar niet minder dan drie echtparen, die op dezelfde dag (Dinsdag j.l.) een halve eeuw getrouwd waren. Het zijn: Taal manVan Giesen, BurmVan Kerk hoven en De Koek—Smit. In de basi liek waar de drie echtparen vijftig jaar geleden in het huwelijk traden werd een plechtige Heilige Mis op- gedragen. onderhoud. De uitslag van deze keu ring luidde: ereprijs wiselbeker: fa. W.Leys, Middelburg, Volvo, 303,5 pt.; hoofdprijzen: categorie enkele vracht wagens: fa. A. S. Louws, Grijpskerke, Volvo, 301 pt.; vrachtwagens met aanhangwagen: fa. J. Rossen. Tholen, D.A.F., 293 pt.; trekkers met opleg ger: Gebr. Boer, Goes, Steyr, 299,5 pt. De jury bestond uit de heren D. W. Bergeren, chef Technische afdeling N.O.B., Den Haag; E. J. van Renen, commandant Verkeersgroep Rijkspo litie district Middelburg: M. Schrier, brigadier gemeentepolitie Middel burg; Th. Peeman, hoofdagent ge meentepolitie Goes. (Voor het verslag van de vergade ring, die 's morgens in Goes werd ge houden, verwijzen wij naar pag. 10) Mosselzaadvisserij een teleurstelling. Evenals de niosselzaadvisserii in April op het Groninger Wad, is thans ook deze visserij op het Friese Wad een teleurstelling geworden. De vis serij wordt deze weck beëindigd, doch omdat slechts enkele banken met ge schikt mosselzaad zijn ontdekt en de gevangen hoeveelheid do behoefte slechts voor een klein deel dekken, hebben reeds verscheidene vissers deze visserij gestaakt. Examen Op 23 en 24 Mei werden op de psy chiatrische inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom examens gehouden voor het rijksdiploma ziekenverple ging B. Geslaagd zijn: P. .T. Arendse uit West-Souburg; A. Besseling en M. Th. Beuger, beiden uit Breda; W. den Boer uit Numansdorp; C. J. van den Dorpel uit Kapelle-BiezelingeA. 't Hart uit VlaardïngenD. J. J. van Tattem uit Gelderland; M. J. v. d. Maale uit Goes; P. Melse uit Bergen op Zoom en C. Quist uit Tholen. Afgewezen werden 1 broeder en 3 zusters. Zeven schapen ontvreemd daders nog spoorloos Dezer dagen werd uit een weiland onder Hoedekenskerke een zevental schapen ontvreemd ten nadele van zekere D. K. De dieren zijn inmiddels achterhaald. De politie stelt een on derzoek' in naar de daders. In herenhuis aan de Beestenmarkt Zoals reeds in het kort gemeld, wil het Burgerlijk Armbestuur te Goes overgaan tot de oprichting van een eigen verpleeg- en rusthuis. Hiertoe is de mogelijkheid geopend, doordat het pand Beestenmarkt 1 van oud-notaris J. Pilaar, voor dit doel aangekocht kan worden. B. en W. van Goes stellen aan de raad voor de hiertoe nodige wijzi ging van de Kapitaaldienst van de be groting 1955 van het B.A. goed te keu ren. In de toelichting merkt het Burger lijk Armbestuur o.m. op, dat de dure kosten van verpleging elders een over weging waren om tot dit besluit te komen. Voorts was er de moeilijkheid om voor verpleging behoevende per sonen een passende inrichting te. vin den, daar vrijwel alle verpleeginrich- Kruiningen's „Apollo" speelt op „Miniatuur Walcheren'' Versterkt „symphonie-orkest" geeft Zaterdagavond concert. De orkestvereniging „Apollo" uit Kruiningen geeft Zaterdagavond een concert in de muziekkiosk van „Mi niatuur Walcheren" in Middelburg. Voor deze gelegenheid is het orkest enigszins versterkt. Het bestaat nu uit zeven le violen, vijf 2e violen, twee cello's, een bas, grote fluit, hobo, clarinet, trompet, slagwerk en piano. De Kruiningers zijn er trots op, dat deze bezetting, hoewel zij niet vol doet aan de eisen voor een sympho nie-orkest, vrijwel nergens op het platteland zeker niet in Zeeland wordt aangetroffen. Dirigent ïs de heer Adr. B. Holster. Dat „Apollo" over zulk een bezet ting beschikt dankt de vereniging grotendeels aan het enthousiasme van de leden, die behalve in Kruiningen ook in andere Oost-Zuid-Bevelandse gemeenten wonen. Deze musici ge troosten zich dc nodige inspanningen. Dit moge bljjken uit het feit, dat dit betrekkelijk kleine ensemble werken als Schubert's Rosamunde-ouverture, Bizet's Arlésienne-suites, Gounod's balletmuziek uit Faust e.d. instudeert. De Februariramp heeft ook „Apol lo" getroffen. Instrumenten en mu ziek gingen verloren en een tijdlang kon niet gespeeld worden. Dit heeft het prestatiepeil ongunstig beïnvloed. Onder leiding van de heer Holster ho pen de Kruiningers echter hun oude niveau weer spoedig te bereiken. Het programma van dit concert, dat dus enigszins bijzonder mag worden ge noemd, bevat voor de pauze licht klassieke werken en na de pauze voornamelijk operettemuziek. Solis tische medewerking aan dit concert verlenen mej. A. Wijnands uit Goes, sopraan en één der leden van het or kest, de heer P. Huijsse uit Yerseke, tenor. ss ts ui IM Bromfietser reed in volle vaart op auto in De Vlissiiigse bromfietsrijder P. Wispelaere reed Woensdagavond 11 uur op de Poelendaelesingel in Mid delburg in volle vaart in öp een lièm tegemoetkomende personenwagen, die uit de richting Vlissingen nader de. De bromfietser kwam uit de Win- terstraat. De heer Wispelaere schoot met zijn hoofd door een zijportier van de wagen. Hevig bloedend uit enkele ernstige hoofdwonden werd de man per brancard liet P.Z.E.M.-gebouw binnengedragen, vanwaar hij naar 't Gasthuis te Middelburg is overge bracht. U.T.S. in Goes Woensdag 1 Juni a.s. zal de ge meenteraad van Goes des avonds om acht uur bijeenkomen voor de behan deling van een 36 punten tellende agenda. Behalve de elders in dit num mer vermelde voorstellen is er o.m. nog een voorstel tot het verklaren, dat de stichting van een Uitgebreid Teclmische school noodzakelijk wordt geacht. tingen doorlopend te kampen hebben met .plaatstekort. Ook is het wenselijk om uit Goes afkomstige personen niet elders onder te brengen. Bovendien gold bij de overweging, dat het steeds moeilijker zal worden om plaats te vinden voor verpleging behoevende personen, gezien de stijgende levens duur van de mens in het algemeen. Er zal geen afbreuk worden gedaan aan het te Goes te bouwen rusthuis van de Hervormde kerk, daar deze instelling alleen valide personen zal opnemen. Het pand van oud-notaris Pilaar is met niet-ingrijpende verbouwingen geschikt te maken tot een passend te huis. Het ligt in de bedoeling aller eerst personen onder te brengen, die momenteel elders verpleegd worden, doch voor wie het mogelijk is, gezien hun physieke en psychische toestand, en gewenst, in verband met familie banden, dat zij naar Goes worden overgebracht. Verder aan te vullen met urgentiegevallen: Men heeft een ur- gentielijst met 24 personen. De kosten van deze urgentiegroep in het te stich ten eigen verpleeghuis-zullen naar ra ming rond 6000 per jaar lager komen te liggen. Bij de opzet is uitgegaan van gedeel telijke zaalverpleging, hetgeen de meest economische en ook medisch verantwoorde wijze van verzorging is. Er komt een gezamenlijke eetzaal en gezamenlijke zitkamer voor hen, die lichamelijk in staat zijn om daarvan gebruik te maken. Voor echtparen zijn er enkele aparte kamertjes beschik baar. Het pand is van alle moderne gemakken voorzien. Verwacht wordt, dat het tehuis niet vóór October a.s. voor opname van personen gereed zal zijn. G.S. willen stichtingen niettemin steunen. Voor de op 14 Juni a.s. te houden zomerzitting van de Provinciale Sta ten van Zeeland is er o.m. een voor stel van Ged. Staten om de beroeps keuzevoorlichting; in Zeeland te sub sidiëren met f 3 per geval, over de jaren 1955 en 1956. Een soortgelijk voorstel werd reeds behandeld in de zitting van 21 De cember 1954, maar het werd voor lopig teruggenomen in verband met de pogingen, welke gedaan werden om te komen tot samenwerking tus sen de Chr. Stichting voor School- en Gemeente Goes wil het Stationsplein overnemen Busstation in de toekomst B. en W. van Goes doen aan de raad het voorstel om in het belang van de verbetering van het verkeer, het plein voor het station van de Ned. Spoor wegen over te nemen. De Spoorwegen zijn ook bereid de bestaande rijwielstalling meer naar achteren te plaatsen om een goede toe gang tot het station te verkrijgen. Bovendien is de veilingvereniging „Zuid-Beveland" bereid een strook grond, die ze in erfpacht heeft van de spoorwegen, uit de erfpacht te nemen. Zodra de veilingsgebouwen naar de overzijde van het spoor worden ver plaatst, kan daar dan een autobussta tion worden ingericht. Door een en an der zal ter plaatse in de toekomst een belangrijke verbetering en verfraai ing kunnen worden verkregen. De bestrating op het Stationsplein is dermate versleten dat deze drin gend verbetering behoeft. Dit plein is eigendom van de Spoorwegen, zodat bij het nemen van verkeersmaatrege len, steeds tijdrovend overleg moet worden gepleegd met de Spoorwegen. Met de directie gevoerde onderhande lingen over overname van het plein, hebben nu tot volledige overeenstem ming over deze zaak geleid. Men is be reid het plein aan de gemeente over te dragen voor de prijs van 1.Voor afkoop van het onderhoud wordt een bedrag van 21.900 ineens betaald, terwijl het afkomende, nog bruikbare materiaal wordt gewaardeerd op f 9150. De kosten van het geheel in orde maken van het plein (vernieuwing van de bestrating, uitbreiding van de riolering en verlichting) worden be groot op 45.000. Na aftrek van de ver goeding van de Spoorwegen en de nog bruikbare afkomende materialen blijft een bedrag van 13.950, welk be drag ten laste kan worden gebracht van de post bestratingen van dit dienstjaar. Er komt e«n nieuwe boot voor Anna Jacoba-Zijpe Naar wij vernemen heeft de direc tie van de R.T.M. besloten zo spoedig mogelijk tot de aankoop van een per- sonenboot over te gaan. Ingebruik stelling van dit nieuwe vaartuig zal de frequentie van het op sommige uren van de dag overbezette veer An na Jaeoba PolderZijpe met ruim 20 proeent verhogen. In plaats van 4 vaarten normaal, zullen 5 overtochten per uur gemaakt kunnen worden, wat ook de aansluitingen op de B.B.A. vergemakkelijken zal. Men beraadt zich thans waar een aan de eisen voldoend passagiers schip aangekocht kan worden. Van deze beslissing zal ook een eventuele verandering in de tijdsduur van de overtocht afhangen. Bestemming Slot Moermond nog niet definitief Woensdagavond heeft te Zierikzee onder voorzitterschap van de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een be spreking plaats gehad met enkele vooraanstaande personen uit Schou- wen-Duiveland over de definitieve be stemming van het slot Moermond in de gemeente Renesse. Hoewel, zoals wij reeds meldden, de gedachten uit gaan naar een museum annex kinder herstellingsoord, is men gedurende deze in hoofdzaak oriënterende be schouwing niet tot volledige overeen stemming gekomen. Ook de suggestie voor een te stichten jeugdherberg in het slot werd ter vergadering naar voren gebracht. Beroepskeuze in Zeeland te Goes, en de Algemene Zeeuwse Stichting voor Beroepskeuze te Middelburg. Uit be sprekingen met de drie in Zeeland opgerichte beroepskeuze-organisa ties is gebleken, dat ten aanzien van samenwerking hoegenaamd geen re sultaat werd bereikt. Met name kon men er niet toe lcomen om gezamen lijk een psycholoog aan te stellen. Wel was men bereid tot enige sa menwerking in de top, bijvoorbeeld bij de coördinatie van taneven, het aanvragen van subsidies en de aan schaffing van apparaten, die door al le organisaties gebruikt zouden kun nen worden. Ook bleek, dat de Alge mene Stichting haar werkzaamhe den tot dusver nog niet is begonnen, omdat nog steeds gehoopt werd op een intensieve samenwerking met de andere instellingen. De Algemene Stichting acht aanstelling van een gemeenschappelijk psycholoog van het grootste belang. Zowel de Prot. Chr. groep, als de R.K. groep staan "echter op het standpunt, dat ook op dit gebied alleen op levensbe schouwelijke basis kan worden gewerkt. Van belang wordt geacht een me dedeling van de hoofdinspecteur-di recteur van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, na melijk dat er voor alle organisaties én voor het Rijksarbeidsbureau ook in Zeeland werk genoeg is. Naar de mening van Ged. Staten kan men moeilijk steun onthouden, daar de provincie tal van instellingen steunt, die eveneens op levensbe schouwelijke basis werken. Voorstellen Gedep. Staten. Naar aanleiding van een verzoek van de Zeeuwsche Polder- en Water- schapsbond stellen Ged. Staten de Provinciale Staten van Zeeland voor een wijziging te brengen in het alge meen regiement voor de polders of waterschappen in Zeeland. De wijzi ging heeft betrekking op bijwerking van de polderlegger. Voorts stellen Ged, Staten voor de jongste toeslagen op pensioenen ook van toepassing te brengen op o.a. hen, die een pensioen genieten op grond van de „Verordening op het verlenen van wachtgeld en pensioen aan de leden van Ged. Staten en van pensioenen aan hun weduwen en we zen". Tenslotte is er nog een voor stel om aan de Stichting 1940'45 voor éénmaal een bijdrage te verle nen van f 1000. (Advertentie) VANDAAG: Middelburg Efectro: „Rashomon", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren". 1024 uur; Prov. Bibliotheek: expositie oude werkeii natuurlijke historie, 10—1-2.30 en 13.3017 uur. Vlissingen Alhambra: „Orpheus", 19 en 21 uur, 18 jr.; Luxor: „De terugkeer van de tweelingbroeders", 18 jr., 20 uur. Goes Grand: „Blinde ogen", 14 jr., 20 uur. Voorstel aan de raad om tot bouw over te gaan De voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van een consulenten- huis in Goes, waarvoor de raad des tijds 50.000 voteerde, zijn thans zo ver gevorderd, dat het bestek met tekeningen en een gedetailleerde be groting gereed zijn. B. en YV. van Goes stellen tlians ana de raad voor tot de bouw van dit Consulentenhuis over te gaan. In de toelichting op dit voorstel wordt o.m. opgemerkt, dat over het concept-bestek reeds overeenstem ming is verkregen met de Rijksge bouwendienst, zodat, zodra van Rijkswege het definitieve bestek en de kostenraming zijn goedgekeurd, tot aanbesteding kan worden overge gaan. Het ministerie van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening is bereid, het gebouw van de gemeente Goes tc huren tegen een huurprijs, waardoor de jaarlijkse lasten geheel worden gedekt. Voor de bouw van een dergelijk groot bouwwerk dient de aannemer te voldoen aan behoorlijke eisen in financieel en materieel opzicht om teleurstellingen tijdens de bouw, wel ke grote financiële nadelen kunnen opleveren, te voorkomen. Om deze redenen achten B. en W. het, in overleg met de Rijksgebouwendienst, in het belang der gemeente, om over te gaan tot aanbesteding op uitnodi ging aan een aantal aannemersbe drijven. Deze bedrijven zyn niet al leen financieel capabel voor een der gelijk werk, maar beschikken tevens over de benodigde technische outilla ge en hebben een vast personeel van ten minste 100 man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2