NIEUWS UIT DE KERKEN CHR. AANNEMERS HOUDEN HUN ZOMERCONGRES IN ZEELAND WALCHEREN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 26 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 N.C.A.B. 1 EN 2 JULI IN MIDDELBURG BIJEEN Mr. J. Algera opent vergadering Woensdag 1 en Donderdag 2 Juni a.s. zal de Nederlandse Christelijke Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond in Zeeland zjjn 26ste jaarvergade ring houden. Plaats van samenkomst is Middelburg, waar naar ver wacht wordt ongeveer 400 bondsleden in het Schuttershof de vergade ringen zullen bijwonen. Het hoogtepunt van dit jaarlijks zomercongres, dat voor het eerst in Zeeland wordt gehouden, zal de ochtendvergadering op Donderdag zijn. De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer J. Alge- ra, zal daarin namelijk het openingswoord uitspreken. Diverse gasten zul len het woord voeren, waarschijnlijk o.a. de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de burgemeester van Middel burg, mr. dr. N. Bolkestein. Bondsvoorzitter J. Blok Fzn uit Sneek, spreekt in deze vergadering zjjn traditionele jaarrede uit. De N.C.A.B. telt over het gehele land ongeveer 2200 leden, waarvan 140 in onze provincie, die zijn geor ganiseerd in streek- en provinciale afdelingen. De afdeling Zeeland ont vangt nu de congressisten, de orga nisatie van dit evenement is in han den van de afdeling Walcheren. Jaarlijks houdt de bond twee ver gaderingen, een wintervergadering in Woudschoten (Zeist), die een overwegend huishoudelijk karakter draagt en een zomervergadering, elk jaar in een andere plaats. Tijdens de tweede bijeenkomst >worden slechts actuele problemen besproken. Woensdag begint het congres met een ontvangst van het hoofdbestuur door de organisatoren. Daarna wordt in het „Schuttershof" de huishoude lijke vergadering gehouden, die om 13 uur aanvangt. Intussen maken de dames van de leden, die in de ge legenheid worden gesteld mee te ko men, een tocht naar Zeeuwsch- Vlaanderen. De agenda van deze vergadering bevat als belangrijk punt bespreking inzake de z.g. bovenwettelijke „Zwarte" lonen. Ook zullen voor stellen aan de orde komen over de gemeenteclassificatie, die de aanne mers vaak voor moeilijkheden stelt en over het aanbestedingsstelsel, waartegen vele bezwaren zijn. Vele genodigden. Des avonds zal men een bezoek brengen aan „Miniatuur Walcheren". Bij ongunstig weer wordt een film avond gehouden. De deelnemers aan het congres worden ondergebracht in hotels m Middelburg en voor een deel ook in Domburg. Om 9 uur begint de volgende dag de eigenlijke jaarvergadering, die dus geopend zal worden door minister Algera. Na zijn speech zullen de tal rijke genodigden de gelegenheid krij gen het woord te voeren. Vermeldens waard is nog. dat op de N.C.A.B.- congressen steeds de Chr. Bouwar beiders Bond is vertegenwoordigd. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: P. F. Vader—De Waal, d.; A. Aarnoutsev. d. Broeke, z.; J. van ElsackerKeur, z.; L. PoppeJobse, d,; W. VogelRoelse, z,; A. M. van den Broe keSmits, z.; P. MaljaarsQuist, d.; R. JobseVan Oorschot, d.; J. J. NijsenVan Belzen, z.; M. A. H. MeulenbroekDamen, z.; W. HalawaneHuwae, d.; P. H. Tange Suurmond, d.; P. Jakobsen—Pouwelse, z. Ondertrouwd: J. Kroon, 63 j. en P. R. Willemse, 63 j. Overleden: L, J. Roth, 51 j., e. v. A. D. H. Broeksma; C. M. Klootwijk, 6 weken; J. Coppoolse, 75 j., e. v. P. v. d. Bosse; A. C. Moens, 77 j., e. v. L. Versluijs; A. Hubregt- se, 71 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: J. C. WisseFilius, d.; N. de Smit—Leendertse, z.; G. Krijgsman—Friso, d.; T. MeulbroekRuissen, d. Ondertrouwd:: C. W. van Haveren, 26 j. en G. Hoendervanger, 21 j.; B. Suur mond, 29 j. en A. Arendse, 22 j.; P. A. As- scheman, 24 j. en J. W. Melse. 22 j.; H. Tavenier, 26 j. en C. L. Bevelander, 22 j.; K. van Leeuwen. 26 j. en P. Cevaal, 23 j.; J. D. van Male, 26 j. en P. Scliroevers, 22 j.; J. J. Huson, 24 j. en B. N. Wandel, 24 jaar. Getrouwd: C. A. Lobbezoo, 25 j. en J. A. van Boven, 23 j. Overleden: A. Labruij.ère, 72 j., w. v. J. Faasse; E. de Voogd, 85 j., w. v. C. Meijers; M. A. de Pree, 22 j. GRIJPSKERKE. Bevallen: M. Francke—Jobse, z.; C. Dom misseVan Saase, z. Getrouwd: A. Ridderbos, 26 j. en J. E. Dingemanse, 20 j. Scheepvaart kanaal ZuidBeveland. In de maand April gingen er in totaal door het kanaal van Zuid-Be veland 6593 schepen die gezamenlijk een inhoud hadden van 2907.723 ton. Daarvan waren 4589 schepen van 2304.963 ton geladen en 2004 schepen van 602.760 ton waren leeg. Bij deze schepen waren o.a. 3861 geladen motorschepen van 1510.654 ton en 1519 ledige van 402.727 ton en 710 geladen sleepschepen van 788.025 ton en 224 ledige van 186.727 ton. Verder waren er bij 807 sleepboten en 29 coasters van welke laatste er 10 geladen waren en 19 ledig. Tot de Rijnvaart behoorden er 241 geladen sleepschepen van 310.931 ton en 11 ledige van 15.414 ton en 532 ge laden motorschepen van 341.734 ton en 25 ledige van 21.683 ton naar België en 1S2 geladen sleepschepen van 226.566 ton en 7 ledige van 7981 ton en 349 geladen motorschepen van 240.999 ton en 61 ledige van 28.234 ton van België. In totaa] Dasseerden er naar België 2090 geladen motorschepen van 835.647 ton en 615 ledige van 128.006 ton en 381 geladen sleepschepen van 415.721 ton en 84 ledige van 68.964 ton en van België 1771 geladen mo torschepen van 675.007 ton en 904 ledige van 274.721 ton en 329 geladen sleepschepen van 372.304 ton en 140 ledige van 117.763 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4392 Nederlandse, 1304 Belgische. 299 Franse. 255 Zwitserse. 333 Duitse en 10 Luxemburgse. Er zijn in de maand April 577 sche pen van 175.569 ton meer dan in de maand Maart. Ds. E. Sneller, Hervormd predikant in Middelburg, zal een slotwoord spreken. Hierna wordt gezamenlijk het di ner gebruikt in het Vlissingse Bri tannia. Het volgende en tevens laat ste programmapunt is een rondrit over Walcheren van Vlissingen uit via o.a. Westkapelle en Domburg naar Veere, waar speciaal voor deze gasten van Zeeland een carillon bespeling zal wofden gegeven. Te gen 17 uur Zal het geheel afgelopen zijn. Tenslotte zij vermeld, dat de N.C. R.V. van dit congres vermoedelijk 'n reportage zal maken voor haar z.g. Radio-krant. Felle brand in partij oude banden te Zierikzee Door tot nu toe onbekende oorzaak raakte op de Engelsekade te Zierik zee Woensdagmiddag omstreeks 1 uur een grote partij opgeslagen oude autobanden en een tweedehandsauto in brand. Een grote hitte en een enor me inktzwarte rookzuil, tot in Zuid- Beveland zichtbaar, belemmerde de brandweer in haar moeilijke taak, nadat aanvankelijk tevergeefs gepro beerd was met brandblusapparaten verder onheil te voorkomen. Om streeks half 3 was men er echter in geslaagd met drie stralen de vuur haard te bedwingen en de niet ver brande autobanden uit elkaar te ha len. De eigenaar, de firma J. Kos ters, was niet verzekerd. Auto tegen lantaarnpaal: weg bezaaid met onderdelen. De Koudekerkseweg te Vlissingen lag Maandagavond bezaaid met auto onderdelen. Een in de omgeving staande lantaarnpaal, die nogal was beschadigd, deed bij de Vlissingse po litie het vermoeden rijzen, dat een automobilist onzacht met de paal in aanraking was gekomen. Brj een in gesteld onderzoek leidde het spoor naar de omgeving van Koudekerke, waar inderdaad een ernstig aan de voorzijde beschadigde personenauto werd aangetroffen. D,e bestuurder verklaarde dat hij met zijn ge huurde wagen moest uitweken voor een in het donker rijdende wiel rijder en dat hij daardoor tegen de lantaarnpaal was opgereden. Per soonlijke ongelukken hadden zich echter niet voorgedaan. Middelburg Comité wil „Uit het Volk—Voor het Volk" „klinkend" huldigen. In Middelburg heeft zich een comi té gevormd, dat de Koninklijke Vere niging „Uit het Volk - Voor het Volk'die binnenkort haar 90-jarig bestaan zal vieren, bij deze gelegen heid een „klinkend" huldigingsblijk wil aanbieden. Dit comité, dat wordt voorgezeten door de heer P. de Vos, heeft het voornemen „Uit het Volk - Voor het Volk" tijdens de feestelijke herdenking van hét jubileum, een be drag aan te bieden. Bovendien wil men de Koninklijke vereniging aan een groot aantal niéu we leden helpen. Het comité heeft na melijk met ve hazing geconstateerd, dat het ledental van „Uit het Volk - Voor het Volk" vrij laag is. gezien de vooraanstaande plaats, die zij inneemt en mede gezien haar vele activiteiten. Per circulaire heeft het comité zich thans tot de bevolking gericht met het verzoek een financiële bijdrage te willen geven en/of als lid toe te tre den. Openbare les costuumnaaien. Dezer dagen werd uitgaande van de Commissie voor Huishoudelijke- en gezihsvoorlichting in het gebouw van de Industrie- en Huishoudschool in Middelburg èen openbare les van de cursus costuumnaaien gehouden. De leiding van deze bijeenkomst, waarvoor een geringe belangstelling bestond, berustte bij de lerares van de cursus, mevrouw Van Zwienen—Van den Broecke. Tijdens deze les kon men de 20 cursisten bezig zien aan hun werkstukken: costuums van allerlei soort, die zij voor zichzelf maken, want de cursus is sterk op de prac- tijk gericht. Voorts was er een kleine expositie ingericht van diverse werk stukken, die waren vervaardigd. Deze bestond voornamelijk uit kledingstuk ken voor kinderen. Opvallend was daarbij, dat zeer vaak volgens het principe „van oud-nieuw" was gehan deld. Jaarvergadering „Helpt Elkander''. Onder voorzitterschap van de heer L. Cornelisse werd te Middelburg de jaarvergadering gehouden van de assurantievereniging „Helpt Elkan der", gevestigd te Serooslcerke (W.). De voorzitter deelde mede, dat in 1954 op 2 boerderijen bliksemafleiders zijn geplaatst en wekte de leden op hiertoe over te gaan, omdat Walche ren, wegens de „ontbomihg" gevaar lijker is voor blikseminslag dan voor heen. Uit de jaarrekening bleek dat deze afsluit met een bedrag van 82.936,84, waarin een nadelig slot van 5.738,24. Aan brandschade werd uitbetaald 53.270,39. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging per 1 December 1954 2258 leden telde, met een verzekerd kapitaal van 37.311.677. Tot bestuurslid werd herkozen de heer P. Kesteloo en tot Commissaris sen de heren Kr. Coppoolse Jz, P. Meijers Jacz., W. Rooze en L. C. de Visser. Negende Avondvierdaagse. Woensdag 15, Donderdag 16, Vrij dag 17 en Zaterdag 18 Juni- zal in Middelburg voor de 9e maal de jaar lijkse avondvierdaagse van de N.W. B. worden gehouden. De organisatie is ook ditmaal in handen van „Medio- burgum". De senioren zien zich bij dit wandelevenement weer gesteld voor 3 maal 15 en 1 maal 20 kilo meter, de junioren voor 4 maal 10 kilometer. Wie Zaterdagavond ver hinderd is, kan Dinsdag 14 Juni reeds zijn 20 kilometer afleggen. De start is de eerste drie avonden om 19 uur, de laatste avond om 18 uur, elke dag bij het Nederlands Koffie huis op de Markt. De junioren ver trekken steeds een half uur vroeger. Examen. Op „Meer en Bosch" in Heem stede slaagde voor het verplegers examen de heer J. Coppoolse, vroe ger te Middelburg. Concert van Franse muzikanten. Zondag 29 Mei a.s., Eerste Pink sterdag, zal een Frans muziekge zelschap om 16.30 uur een concert op de Middelburgse Markt geven. Hiertoe wordt de muziektent op het terrein opgesteld. Tevoren maken de buitenlandse muzikanten een mars door de stad. van „Miniatuur Walcheren" af langs het Molenwa ter en over de Herengracht naai de Markt. In Wassenaar benoemd. Met ingang van 16 Juli a.s. is de heer J. H. Kramer, technisch-hoofd- ambtenaar bij gemeentewerken, te vens chef van bouw- en woningtoe zicht in Middelburg tot techmsch- hoofdambtenaar in Wassenaar be noemd. Reeds bijna 14 jaar is de heer Kramer in de Zeeuwse hoofd stad werkzaam, steeds bij de dienst van gemeentewerken. Sinds zijn komst naar Middelburg in 1941 door liep hij een groot aantal technische rangen. „Combic" jubileerde. Dezer dagen herdacht de Middel burgse biljartcombinatie, de „Com bic", haar 10-jarig jubileum. De voorzitter, de heer Cal jouw, opende de jubileum-avond met een woord van welkom en reikte de prijzen uit aan de deelnemende teams van de laatstgehouden competitie. De ver eniging „De Eendracht" kwam als kampioen in het bezit van de wissel- prijs, een zilveren miniatuur biljart. Hierna werd aan de secretaris-com petitieleider, de heer Den Boer, een geschenk overhandigd voor zijn be langeloze medewerking, terwijl aan zijn echtgenote een mand met bloe men werd aangeboden. De cabaretvéreniging „A.V.D.O." voerde daarna een uitstekend ver zorgd programma uit. Vooral de zang van de dames werd op hoge prijs gesteld. Na afloop sprak de heer Dén Boer een woord van dank tot de medewer kenden van het cabaretgezel schap en werd de avond besloten met een ge zellig bal met medewerking van de band van de heer Hugo Reinders. Wedvlucht „De Telegraaf". De Middelburgse Postduivenereniging „De Telegraaf" hield een wedvlucht van Quievrain over een afstand van 121 km. De vlucht, waaraan 194 duiven deelnamen, had een zeer traag verloop. De uitslag luidde: 1 Iz. Scheijbeler.2 S. de Bree, 3 A. van Schaik, 4 en 5 J. G. v. d. Driest, 6 W. Bos, 7 F. Klaaijssen, 8 W. M. Walraven, 9 E. van Vlaanderen, 10 D. Hoogesteger. Vlissingen „St. Willibrord" hiel, j aarvergadering In het Ariënsgebouw te Vlissingen heeft de R.K. Woningbouwvereniging St. Willibrord Maandagavond een vrfl matig bezochte jaarvergadering ge houden, Nadat de voorzitter, de heer F. Schets, een vlot openingswoord uitgesproken had, memoreerde de se cretaris, de heer A. J. Kuipers, in zgn uitvoerig jaarverslag het gereedko men van het complex van 48 wonin gen aan de Sehuitvaartgracht. Ook Ie bouw van een winkel en twee wo ningen aan de Hogeweg werden door de secretaris aangehaald. In verband met het gereedkomen van beide uit voeringen, noi-nde de heer Kuipers met waardering het nationale bouw bedrijf, dat de panden bouwde, en ar chitect Van Velzen uit Haarlem, die voor het ontwerp zorgde. Verder kon men uit het jaarverslag vernemen, dat momenteel 257 gegadigden voor een woning bij de woningbouwvereni ging zijn ingeschreven. De voorzitter maakte bekend, dat de betegeling van de brandgangen achter de Rooseveltlaan bekostigd zal worden uit de huurreserves. De ge meente gaf hiervoor toestemming. Voor een eigen glasverzekering hield de heer Schets een warm pleidooi. Het ligt verder in het voornemen, al dus de voorzitter, dat men zich in de toekomst sterk zal beijveren voor de totstandkoming van woningen voor bejaarden en eventueel een verzor gingshuis voor ouden van dagen. De heer Schets achtte hier een paro chiële stichting noodzakelijk. Aan het slot van zijn mededelingen, sprak de heer Schets er zijn teleurstelling over uit. dat de woningbouwverenigingen slechts weinig kans maken om te bouwen. De bestuursleden Kuipers, Ratel band en Van Genist, die periodiek af tredend waren, werden in hun func ties herkozen. De heer A. J. Kuipers deelde mee. dat hij wegens zijn hoge leeftijd (71 jaar) met ingang van 1 Juli a.s. zijn functie van secretaris zal overdragen aan de 2e secretaris, de heer E. Dierikx. De heer Kuipers was 17 jaar secretaris. Examen. Voor het diploma Ziekenverpleeg ster A slaagden Dinsdag 24 Mei in het St. Josephziekenhuis te Vlissin gen de zusters: E. van Baal, L. Brug- mans, C. Koenen, C. Vermue, E. van Wijngaard. „Ons Genoegen" geeft Zaterdagavondconcert. Zaterdagavond geeft „Ons Genoe gen" onder leiding van de heer P. de Rooij een concert in de muziektent aan het Bellamypark. Het program ma bestaat uit de volgende werken: Telefunken, mars, J. Evert, bew. Molenaar; Le Calif de Bagdad, ou verture, Boëldieu, bew. T. Rottier; Fantasie Mazurk, clarinet solo van de heer Barendrecht, E. Avon. Au Golfe de Napels, wals, A. la Guardia, bew. E. Larue; Potpourri Populaire No 1, A. Delbecq. „Op Mars mar sen-potpourri, W. Ciere, bew. A. Maas; Arendsnest, mars. P. Bisse- link; L' entrée en Villa, L. Canivez; L' Etendard Fédéral, E. Fournival. Marinierskapel maakt mars door de stad. Woensdag 1 Juni maakt dc Mari nierskapel der Koninklijke Marine een mars door de stad. Omstreeks 15 uur wordt vertrokken van de Prins Hendrikweg te Vlissingen voor de volgende route: Paul Krugerstraat, Bloemenlaan, Hogeweg, Koudekerk seweg, Badhuisstraat, Aagje Deken straat, Scheldestraat, Singel, Paul Krugerstraat Prins Hendrikstraat. 's Avonds 20 uur wordt een taptoe gegeven op het Beursplein. Scholieren fietsten voor verkeersdiploma's Leerlingen van alle lagere scholen en, van de huishoudschool te Vlissingen hebben het practische deel van het verkeersexamen afgelegd. Onder aus piciën van de vereniging voor „Vei lig Verkeer" hebben 472 scholieren in de Hobeinstraat en omgeving ge tracht te bewijzen, dat zij het geno ten verkeersonderricht ook in prak tijk kunnen brengen. Een moeilijke opgave voor de schooljeugd was wel het tweemaal passeren van de Paul Krugerstraat. Het schriftelijk examen was al ge houden op 8 Maart. Onder het wakend oog van 18 on derwijzers en van de heren Jansen en Bouwma van de Verkeerspolitie dongen de jeugdige weggebruikertjes naar het diploma, dat Dinnenkort op de scholen zal worden uitgereikt, 's Morgens lieten de wielrijders hun kunnen zien en 's middags kwamen de voetgangers aan bod. Natuurlijk werden de rijwielen eerst aan een grondige inspectie onderworpen. Voor het eerst moest in twee richtingen gestart worden, daar een één-rich- fingsstart vanwege het grote aantal deelnemers te veel tijd zou vergen. Nieuw- en Sint Joosland Drie poldervergaderingen Te Nieuw- en Sint Joosland verga derden in het Koffiehuis „De Roode Leeuw" de stembevoegde ingelanden, van de Molen-, Mortiere- en Johanna- Polder. De eerste onder voorzitter schap van de heer J. Poppe Azn., de tweede onder voorzitterschap van de heer J. Durink, en de derde onder voorzitterschap van de heer C. A. Polderdijk. De rekening van de Mo len-Polder over het dienstjaar 1954 1955, werd vastgesteld met aan in komsten f 435,76 en aan uitgaven f 249,92, dus een batig saldo van f 185.84. De begroting voor het boek jaar van 1 Mei 1955 tot en met 31 December 1955 werd goedgekeurd en vastgesteld op f 487,06 in ontvang en uitgaaf. Het dijkgeschot bleef on veranderd, f 13.per h.a., evenals het vorig jaar. De rekening van de Mortiere-Pol- der over 19541955, werd vastge steld met aan inkomsten f 1120,61 en aan uitgaven f 1049,08, dus met een batig saldo van f 71,53. De begroting voor het boekjaar van 1 Mei 1955 tot en rnet 31 December 1955 werd goed gekeurd en vastgesteld op f 844,88 in ontvang en uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op f 15.per ha zijnde f 1.meer dan het vorig jaar. De rekening van de Johanna-Pol- der over 19541955 werd vastgesteld met aan inkomsten f 933,33 en aan uitgaven f 860,76, alzo met een ba tig saldo van f 72,57. De begroting voor het boekjaar van 1 Mei 1955 tot en met 31 December 1955 werd goed gekeurd en vastgesteld op f 852,11 in ontvang en uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op f 24.per ha zijnde f 1.50 meer dan het vorig jaar. In de ze polder werd besloten aan de ge meente Nieuw- en Sint Joosland, via de Middelburgse polder, gedurende tien jaar een jaarlijkse bijdrage van f 10.te verlenen in de aanschaf van een sneeuw-ploeg. De heren C. A. Polderdijk en J. K. Kodde Pzn, werden met algemene stemmen herbenoemd, resp. als dijk graaf en plv. dijkgraaf van de Johan- na-Polder. Classis Goes Ned. Herv. kerk hield vergadering Brede discussies over Chr. organisaties Woensdagmorgen kwam de classis Goes van de Nederlands Hervormde Kerk in vergadering bijeen in „de Prins van Oranje" te Goes, onder voor zitterschap van ds, H. G. Beneder. Als tertius lid van het breed moderamen der clasis werd gekozen diaken Sinke te Goes en tot leden van de classicale zendingscommissie werden benoemd ds. Veldman te Colijnsplaat en de heer Verburg te Wolfaartsdijk. Vervolgens bracht ds. J. Kuiver het verslag van de classicale zendingscommissie uit, waar bij hij de activiteiten van deze com missie nader toelichtte en moeilijkhe den en wenselijkheden voor de toe komst besprak. In de plaats van ds. J. de Vries werd ds. C. v. d. Waa, eme ritus predikant te Goes, benoemd voor het waarnemen van de geestelijke ver zorging in de ziekenhuizen. In de vergadering werd uitvoerig ge sproken naar aanleiding van het jaar verslag van de classicale jeugdraad, hetwelk werd toegelicht door ds. De Haan. In de classis zijn drie wika's als jeugdleider werkzaam, namelijk te Goes, in Oost Zuid-Beveland en in West Zuid-Beveland. Voorts werd een overzicht gegeven van hetgeen er in het vorige jaar is gedaan voor de sti mulering van het jeugdwerk, zoals cursussen voor jeugdleiders enz. Men is van mening, dat er een plan ontwor pen zal moeten worden voor de alge- Officiële publicaties VLISSINGEN. Ophalen hnisvuil. De directeur van Gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend, dat, in verband met de Pinksterdagen, in die wijken waar het huisvuil des Maandags wordt opge haald dit thans Zaterdag 28 Mei zal ge schieden, terwijl in die wijken waar dit Dinsdags wordt opgehaald, thans Woens dag 1 Juni zal plaats vinden. De directeur van Gemeentewerken. Koudekerke Examens ziekenverzorgster. Dezer dagen werden o.m. in de ver pleeginrichting „Der Boede" te Kou dekerke voor de eerste maal examens afgenomen ter verkrijging»van het di ploma ziekenverzorgster van de Fe deratie ver Verpleeginrichtingen voor langdurig zieken. In „Der Boede", dat het grootste aantal cursisten had. slaagden alle candidaten. t.w.: mei. J. P. Snijders, mej. M. W. Alebregtse, mej. J. Ver- hage, mej. A. Joziasse, mej. P. Bos, mej. F. C. Bode, mej. M. E. J. Ge- schiere, mei. J. Bodbijl, mej. S. v. d. Slot, mej. C. de Nood, mej. C. Fier- loos, mej. A. Hanse, mej. J. Suur mond, mej. P. v. d. Berge, mej. S. Snoek, mej. H. Moerdijk, mej. A. E. Walter, mevr. P. de Potter-Vreeke. Het examen werd bijgewoond door mej. Van Bemmelen als belangstellen de namens de Hoofdinspectie van de Volksgezondheid. In een bijeenkomst van geslaagden docenten, genodigden en bestuursle den werden de diploma's uitgereikt door mej. dr A. H. A. Bakker, be stuurslid van de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren". Hiera volgde een gezellig samenzijn Oost- en West-Souburg Verkeersexamen afgenomen. Dezer dagen werd aan 113 scholie ren in Souburg het verkeersexamen afgenomen. De organisatie van dit evenement was in handen van de Vereniging voor Veilig Verkeer Mid delburg en omstreken, in samenwer king met de gemeente en de Rijkspo litie. Behalve de jeugdige Souburgers namen deel wegens omstandighe den scholieren uit Biggekerke. Het parcours, dat de deelnemertjes al len per fiets af moesten leggen, be vatte diverse „attracties", die het ge heel uiteraard niet vergemakkelijk ten. Zo was er 'n kunstmatig rijwiel pad. dat verplicht werd gesteld en een verplicht richtingsbord, dat men moest volgen. Dit bord leek zo „echt", dat niet-Souburgers van het normale verkeer de aanwijzing eveneens op volgden... Het examen had een vlot verloop. „Vlijt en Volharding" concerteert Zaterdagavond concerteert in de muziektent op het Oranjeplein te Souburg de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" van 20 tot 21.15 uur. Wedvlucht. „De Luchtbode" te Souburg hield een wedvlucht vanuit St. Gislain. prijswin naars waren: J. Florusse 1 en 29. Broet 5 en 21; M. J. Pothuizen 2, 9, 14. 40 en 46; L. Marinusse 6: A. Riekwel 3 en 12; J. Hoo gesteger 7, 15, 16 en 42; Uitdenhaag 4; J. de Nooijer 8; L. v. Wallenburg 10 en 24. Vanaf Corbeil: D. Keymel 1 en 13; Broet 2; J. Hoogesteger 3, 8 en 39; W. Wouters 4 en 7; A. Riekwel 5; C. de Kraker 6. 36 e 33: Strobos 9. 11 en 41; L. Marinusse 10. Er waren 174 duiven. Arnemuiden Voetbalwedstrijden. Op Eerste Pinksterdag worden op het voetbalveld aan de Van Citters- weg te Arnemuiden, serie-wedstrij den gehouden. Aan deze wedstrijden nemen deel: Nieuwdorp, S.V.D., Ar nemuiden en 's-Heer Arendskerke. mene opzet van het jeugdwerk in dc classis, zodat alles meer centraal ge regeld kan worden en nieuwe moge lijkheden worden aangesproken. Met algemene stemmen aanvaardde de vergadering dc wijzigingen en aan vullingen in de overgangsbepalingen bij de kerkorde. Dit heeft tot gevolg, dat de hogere ker kelijke organen beslissingen kunnen nemen voor regelingen betreffende een bepaalde groep in de gemeente, waar voor de kerkeraad geen mede-verant woordelijkheid wil nemen. Ds. A. Postma te Kamperland hield vervolgens een inleiding over het her derlijk schrijven van de Generale Sy node over het Christen-zijn in de Ne derlandse samenleving. Naar aanlei ding van de bespreking ontstond een brede discussie, die zich vooral toe spitste op het punt van de Christelijke organisaties. In deze vergadering werd ds. D. v. d. Werf uit 's-Heer Abtskerke nog be noemd tot contactman voor de classis voor kerk en strijdkrachten. Candidaat G. J. Tijsseling hulpprediker in Goes. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van de kerkeraad van de Ne derlands Hervormde Gemeente te Goes werd de heer G- J. Tijsseling, theologisch candidaat te Utrecht, be noemd tot hulpprediker. De heer Tijs seling zal het werk in de wijk van ds. H. M. Strating overnemen, daar deze met ingang van 1 Juni een groot deel van zijn tijd zal wijden aan de arbeid van het Commissariaat voor Maat schappelijk en Cultureel werk van de Ned. Herv. Kerk in Zeeland. Daar ook ds. S. J. M. van Hulsbergen, Ned. Herv. predikant te Hoedekenskerke, met in gang van dezelfde datum de helft van zijn tijd ten dienste van het Werk van het Commissariaat zal stellen ligt het in de bedoeling, dat candidaat Tijsse ling tevens pastorale werkzaamheden in Hoedekenskerke zal verrichten. Na aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen de theologische studie vol bracht te hebben, bracht de thans 26- jarige candidaat Tijsseling het leervi- cariaat door bij ds. Cazimier te Wolve- ga. De datum, waarop carrdidaat Tijsse ling zijn arbeid zal aanvangen is nog niet bekend. In verband met het colle gium wordt er rekening mee gehou den, dat dit niet voor half Juli zal zijn. Ringsteken. Op 31 Mei wordt te Arnemuiden ring gestoken op het schorretje. Hieraan nemen 17 personen deel. De prijzen zullen na afloop worden uit gereikt door de burgemeester van Arnemuiden, de heer W. H. van der Heide. Biggekerke Aanbesteding In Biggekerke werd aanbesteed de restauratie van kerk en toren. In- schrijvenden waren aannemersbedrijf D. M. Geuze, Middelburg, restauratie kerk f 30.037.67. toren f 12.675,63, fa. I. Woudenburg, Middelburg, kerk f 33.400, toren f 13.150, fa. S. H. Ver sluijs, Middelburg, kerk f 34.135, to ren f 14.340. De gunning is aangehou den. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 24 Mei: Adm. Courbet van Antwerpen. Raket van Hans- weert. 25 Mei: Stong van Gent. Paraat van Hansweert. Hermod van Gent. Rosa Corrado uit zee. Vlissingen vertrokken: 25 Mei: Raket naar Cardiff. Adm. Courbet naar Dublin. Stong naar Oada. Paraat naar Wisbek. Gepasseerd naar Antwerpen: 24 Mei: Flevo van Amsterdam. Condor van Oost ende. Nyenstein van Stockholm. Maas haven van Bremen. Diana V van King's Lynn. 25 Mei: Maria van zee/Gent Ton S van Rotterdam. Friedi van Goole/Gent. Viking van Zwjjndrecht. Lies van zee/ Gent. Mudo van Londen. Wieka van Lon- den/Hansweert. Tinka van Zweden. Gepasseerd van Antwerpen: 24 Mei: H.A.S.T. III naar Goole Maymere naar Londen. Kortenaer naar Cardiff. Stad Arnhem naar Amsterdam. Modjokerto n. Londen. Dinkel naar Great Yarmouth. Cinderella naar Boulogne. Agiena naar Londen. 25 Mei: Hoe Vinces naar Grims by. Heemskerk naar Rotterdam. VEILING ZUID-BEVELAND. 25 Mei. Bloemkool A I 96. A H 63—72, I 42—52, C n 25. afw. 24: Kropsla A I 18. A H 14—16, C II 4—6, B I 18; Komkom- s B 50, C H 27; Rabarber 9—15; Spi nazie 2946: Radijs 68; Rammenas 67; Aardbeien per sUik 4; idem per doos 57— 64. VEILING TERNEUZEN Groenten; Per 100 stuks in centen: Sla A 6.0010.00, B 2.804.00. Bloemkool per stuk A 76. B 53—62, C 23—39. Witte kom kommers per stuk B 3842, C 3132. Per bos in centen: Peen 61—65. Uien 14— 15. Radijs 79. Rammenas 79. Per kg in centen: Asperges 110158. Kas- snijbonen 208. Rabarber 12—19. Spinazie II 2139. Aardbeien per doos 4849. VEILING BERGEN OP ZOOM 25 Mei. Bloemkool AA 55—97, A 42— 69, 35—51, C 20—27, Radijs per bos 6%— Sla O 11—26. B 8—18. Stoofsla 27—38. Spi nazie 814191>>. Bospeen 5066. Prei 47— 59. Rabarber 6—16. Aardbeien 2,203.60. Aspergeveiling. Aanvoer 7500 kg. AA ex tra 2.70, AAI 2.57, A extra 2.75, AI 2.52, B extra 2.63, BI 2.24, C extra 1.95. Cl 0.97. Dl 0.80, E I 0.90, E II 1.00. FI 1.72, stek 0.67. EIERMIJN De A.V.M. eiercommissie heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf Vrij dag 27 Mei a.s. als volgt vastgesteld: Prijsklasse I 0.1514. prijsklasse II 0.1414, prijsklasse III O.I31~, prijsklasse IV 0.12Ü. VEILING MIDDELBURG 24 Mei. Fruit en aardappelen: Jona than 1 37. K 1021. Aardbeien per doos 27—94. Vroege aardappelen grote 92103, drie lingen en kriel 66—84. Groenten: Bloemkool A 62102, B 46— 70, C 16—52. D 12—17. Sla p. St. A 7—14, B 4—13. Postelein 46—59. Radijs 8—18. Ra barber 410. Boskroten 2841. Bospeen 42—64. Prei 31—36. Andijvie 56—83. Spi nazie 14—42. Komkommers A 53, D 52—54, C 42—46, D 34. Aardenburg E.M.M. 0 3. Aardenburg, dat nog kans had op de derde plaats, leed, in eigen huis nog wel, een volkomen verdiende 3 —0 nederlaag tegen EMM. De Vlis- singers kwamen verrassend goed voor de dag. De trapvaste achter hoede met stopper Brasser aan het hoofd gaf de Aardenburg-aanvallers slechts weinig kansen en de Vlissing se voorhoede speelde dikwijls de vij andelijke defensie uit positie. Ove rigens gaven de partijen elkaar in het veld weinig toe. maar voor het doel waren de Vlissingers gevaarlij ker, hetgeen tenslotte de doorslag gaf. Na een vlotte aanval opende linksbinnen Van de Gruiter voor EM M de score met een strak schot (0 1). De tweede helft ving aan met een Aardenburgs kwartiertje. De Vlis singers wimpelden echter alle aan vallen af en namen daarna het ini tiatief weer over. Van de Gruiter be kroonde daarbij fraai solowerk met een harde kogel, die de Aardenburgse doelman niet voldoende onder con trole kon krijgen. Brasser kreeg de bal voor de voeten en vuurde van dicht bij (02). Het pleit was hier mee zo goed als beslecht, maar Bras ser stelde de zege volkomen veilig door nogmaals roos te treffen (03). Collecte. De Blauwe Week-collecte, bestemd voor de consultatiebureaux voor alco holisten, bracht in Sint Laurens f78,61 op en in Serooskerke f 27,58. Examens Mej. A. M. Oele te Baarland slaagde voor het diploma kleuteronderwijzeres. Geslaagd te Dordrecht voor kleu teronderwijzeres mej. A. Bliek te We- meldinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15