KAPPIE EN DE WEERMAKERS PLAATSELIJKE RAAD ZEELAND VAN DE VROUWENRAAD BIJEEN WALCHEREN 'n Best nummer! RAADSLEDEN PRESENTEREN HUISEIGENAARS REKENING PIJN OF GRIEP! Chefarine 4 PREMIEKEURINGEN RUNDVEE OP WALCHEREN BEGONNEN WOENSDAG 25 MEI 1955. PROVINCIAL E ZEBJJWSE OO U RANT CAUSERIE HENK STAM OVER MUZIEKONDERWIJS Voorstellen ledenraadsvergadering in bespreking. Onder voorzitterschap van mevrouw E. J. van den Broecke-De Man ver gaderde Dinsdagmiddag in het Nederlands Koffiehuis in Middelburg de Plaatselijke Raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad. In deze bijeen komst is uitvoerig gesproken over de agenda voor de Woensdag 8 Juni in Huis ter Heide te houden Ledenraadsvergadering van de Nationale Vrou wenraad. Daarna hield de heer Henk Stam uit Middelburg, directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool, een interessante causerie over het on derwerp „Betekenis en organisatie van het Muziekonderwijs in Zeeland". Aan het begin van de bijeenkomst besloot men de secretaresse van de Plaatselijke Raad Zeeland, mevrouw C. H. van Werkum uit Heinkens- zand, naar de Ledenraadsvergade ring af te vaardigen. Besloten werd ook, dat de Zeeuwse raad een voor stel'van zijn Utrechtse zustercollege zal ondersteunen, dat in Huis ter Heide aan de orde komt. Dit voorstel houdt in, dat de Nationale Vrouwen raad er bij de regering op aan zal dringen, dat de pensioenen van dege nen, die voor de oorlog .pensioenge rechtigd werden zullen worden opge trokken tot een peil, dat vergelijk baar is met dat van vóór 1940. Een afwachtende houding zal wor den ingenomen inzake een voorstel van de Nederlandse Coöperatieve Vrouwenbond, dat verband houdt met het kiezen van verantwoord speelgoed. Deze bond stelde voor, dat de Nationale Vrouwenraad de moge lijkheid zal overwegen van het hou den van een bespreking op hoog ni veau met grossiers en winkeliers, die speelgoed verkopen. Voorts wordt in overweging gegeven tezamen met deze grossier een reizende ten toonstelling van verantwoord speel goed te organiseren of de plaatselij ke raden te stimuleren tot het hou den van zulke exposities over te gaan. Tenslotte wordt voorgesteld met de aangesloten vrouwenorganisaties gezamenlijk een folder en een raam biljet uit te geven, die gericht zullen zijn tegen het oorlogsspeelgoed. Het noofdbestuur van de Nationa le Vrouwenraad heêft inmiddels reeds opdracht gegeven voor de le denraadsvergadering een tentoonstel ling van „goed" speelgoed" in te richten. Nadat mevrouw Collot d'Escury- Williamsen Napier uit Kloosterzan- de in 't kort iets verteld had over een bezoek van zes weken, dat zij onlangs aan Zuid-Afrika bracht, kreeg de heer Stam het woord. Deze gaf in zijn causerie een overzicht van de wijze, waarop de Zeeuwse Muziek school tot stand is gekomen en met welke, moeilijkheden en mogelijkhe den men daarbij had te maken. Streekvergadering Ned. Bijbel Genootschap Het Hoofdbestuur van het Neder lands Bijbel Genootschap belegde Dinsdagmiddag een streekvergade ring met de penningmeesters van de afdelingen Zeeland in „de Prins van Oranje" te Goes. De vergadering stond onder leiding van de heer W. R. Scheuing uit Vught, adjunct se cretaris voor Zeeland en West Bra bant. In de vergadering werd de krachtige oproep besproken, welke de begunstigers in de laatste folders werd gedaan om als lid toe te treden en hun bijdragen te verhogen. Tenein de deze actie zoveel mogelijk te sti muleren werden de bestuursleden ge vraagd persoonlijk de bijdrage van de begunstigers te innen, daar door per soonlijk contact meer bereikt kan worden. Uit de vergadering kwam voorts een voorstel naar voren om ter bezuiniging voortaan in plaats van vier folders per jaar slechts een fi nancieel rapport en een propagandis tische folder naar de begunstigers en leden te zenden. Loonzakzegels „Veilig Verkeer" Het Verbond van Veilig Verkeer heeft thans ter bestrijding van de verkeersonveiligheid loonzakzegels ter beschikking. Deze zegels, die aan trekkelijk van uitvoering mogen wor den genoemd, zijn een soort van „mi niatuur-affiches", die allerlei wenken geven hoe men niet en hoe men wel dient te handelen in het verkeer. Zij kunnen op loonzakjes worden ge plakt. Eén vel zegels allen zijn verschillend is voldoende voor één jaar, wat weekloners betreft. De ze gels kunnen echter ook voor maand- loners worden gebruikt. Dit nieuwe propagandamiddel voor veiliger verkeer, dat speciaal bestemd is voor middel- en grote bedrijven, zal ook in Zeeland worden aange wend. Zo heeft de Vereniging voor Veilig Verkeer Middelburg en om streken reeds aantallen zegels in haar bezit. Zij zal deze bij diverse bedrijven ten gebruike aanbieden. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk 15 Melbourne. Abbekerk 17 Kaapstad. Akkrumdijk 23 v. Vera Cruz. Albireo 18 v. B. Aires n. Rotterdam. Alphard 22 te Vitoria. Ahvaki 22 Genua. Alamak 22 20 m. N.W. v. Kaap Villano. Alchiba 22 dwars v. Victoria. Amsteldtjk 22 Londen. Amerskerk 16 Melbourne. Appingedijk 21 New Yor1- Arendskerke 23 Genua. Baud 20 Djakarta. Bali 24 Genua. Banka 16 Portland. Britsum 23 Rotterdam. Beninkust 22 Abidjan. Bontekoe 22 Dongala. Cistula 23 n. Malta. Caltex Utrecht 22 21 m. O.N.O. v. Kaap Tenez. Delft 22 Coqvimbo. Dongedijk 22 Los Angeles. Eljo 21 Hebriden. Esso - Amsterdam 22 30 m. N.N.W. v. Al giers. Grootekerk 18 Singapore. Heemskerk 22 Antwerpen. Japara 22 60 m. N.N.W. v. Oran. Kalijdon 22 430 N.O. v. Azoren. Korovina 22 Torres-straat. Kota Baroe 22 Southampton Kota Geade 22 560 m. W. v Finisterrei Loppersum 22 v. Rotterdam n Almeria. Larenberg 21 te Agadir. Laurejiskerk 23 Karachi. Lutterkerk 23 Perim. Lekhaven 21 B. Aires n. Rosario; Lievevrouwekerk 9 Rangoon Malea 17 Madras. Marisa 22 Calcutta. Marie kerk 22 Rotterdam. Maetsuyker 21 270 m. Z.O.t.O. v. Java- hoofd. Mataram 20 Santa Maria. Meerkerk 22 te Beiza. Meliskerk 16 Dar es Salaam. Muiderkerk 22 220 m. N.O.t.N v. Keclung. Merwede 23 Amsterdam. Ondtna 22 Pladju. Oranje 23 Singapore. Rondo 23 Baltimore. Rijndam 23 760 m. O.t.N- v. Kaap Race. Schie 23 Trinidad. Sarangan 17 San Francisco. Schledljk 21 Miami. Sliedrecht 22 n. Bancas. Soestdijk 23 Mobilé. Slnabang 22 10 m. W. v. Karlmata. Teiresias 22 Hamburg. Tjibodas 22 n. Makassar. Tomori 20 Semarang. Telamon 21 v. La Guaira n. P. Cabello. Utrecht 22 "Belawan. Willem Ruys 22 Gibraltar. Collecte. De te Veere, Vrouwenpolder en Ga- pinge gehouden Emmabloem-coilecte heeft f 131,10 opgebracht. Zeeuwse Muziekschool telt nu ruim 1100 leerlingen De Zeeuwse Muziekschool telt thans ruim 1000 leerlingen. In September zal het cijfer waarschijnlijk de 1500 passeren, nadat een nieuwe gelegen heid tot aanmelden is opengesteld. Dit heeft de heer Henk Stam, direc teur van deze school, Dinsdag mede gedeeld tijdens een vergadering van de Plaatselijke Raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad, die in Middelburg werd gehouden en waar in de heer Stam een causerie hield. De muziekschooldirecteur zei ver der, dat de begroting van de Stich ting Zeeuwse Muziekschool volgend jaar een totaal van meer dan 200.000 zal aanwijzen. De nieuwe huisvesting van de school in Middel burg, in het gebouw van de Concert en Gehoorzaal, zal waarschijnlijk in September gereedkomen. Men heeft hiervan zeer hoge verwachtingen Voor Goes, waar thans onderdak In het Chr. Lyceum wordt gehouden, zal over ongeveer anderhalf jaar een gebouw leegkomen, dat geschikt is voor de school, zo verwachtte de heer Stam. Het aantal leraren, zo deelde spr. verder nog mee, bedraagt nu 30. Per 1 September zal dit cyfer gestegen zijn tot 36 a 40. „Geduld Overwint" maakte in Itegem goede beurt Vijf en twintig muziekkorpsen maakten dezer dagen de reis naar Itegem, een Belgisch muziekdorado, waar een tweedaags internationaal muziekconcours werd gehouden. De 24 „koppen" tellende muziekvereni ging „Geduld Overwint" uit IJzendij- Ice was ook van de party. De muzi kanten speelden zich met „Caesar en Cleopatra" van G. Boedijn en „Beel den uit de Vogezen" van Meindert Boekei in de erewedstrijd. Zy verkre gen 411 punten. Op verzoek werd dit laatste nummer nogmaals gespeeld. De IJzendijkse muzikanten verwier ven daarmee 205% van de 210 pun ten en behaalden de ereprijs in de ere- afdeling. Hiervoor mochten dirigent Jasper Anthonisse en zyn mannen een hartelijk applaus in ontvangst nemen. De voorzitter, de heer A. Termote, ontving de prijzen, alsmede de door de „Gazet van Antwerpen" geschonken beker. Middelburg Jongenswerkcommissie C.J.M.V. bijeen. In het Middelburgse C.J.M.V.-ge- bouw vèrgaderde Maandagavond "de Jongenswerkcommissie van de Ring Walcheren van het C.J.M.V. Na een openingswoord van de heer Th. Wijt- man werd gesproken over een tocht voor de jongens naar Rotterdam op 28 Juli a.s. O.a. zal de Diergaarde Blijdorp worden bezocht en maakt men een rondvaart door de havens. In- Zoutelande wordt op 25 Juni de Jongensbuitendag gehouden. Na de pauze sprak mej. M. A. Teunissen, jeugdwerkleidster van de Nederlands Hervormde gemeente in Middelburg, over „Het vertellen van een verhaal." Zij betoogde, dat ieder, die dit wil een verhaal kan vertel len en sprak verder over de opbouw van het verhaal. Mej. Teunissen il lustreerde haar causerie met een aantal voorbeelden uit de practyk. Aardrijkskundig Jeugdcentrum Donderdag 26 en Vrijdag 27 Mei a.s. zal het Aardrijkskundig Jeugd- céntrum in de Middelburgse Schouw burg weer een aantal voorstellingen geven voor de leerlingen van de di verse bij deze instelling aangesloten onderwijsinrichtingen. Vertoond wor den films over de reis van Konin gin Juliana en Prins Bemhard door de U.S.A., Lente in Neder-Oosten- rrjk, Cairo en Parels der Pyreneeën. De voorstellingen vangen aan op Donderdag om 8.45, 10.45 en 13.30 uur, op Vrijdag om 8.45, 10.45 en 13.45 uur. Waarschijnlijk zal ook een voorstelling voor bejaarden worden gegeven. Het centrum heeft hiertoe een aanbod gedaan aan het bekende ontspanningscomité voor de bejaar den, dat aan voor de organisatie zal zorgdragen. Schooljeugd nam deel aan jaarlijks verkeersexamen Driehonderd één en tachtig lagere scholieren uit Middelburg en enkele omliggende dorpen hebben Dinsdag in de Zeeuwse hoofdstad aan het ver keersexamen deelgenomen. Een deel van de binnenstad bood daarbij weer de vertrouwde jaarlijkse aanblik: Richtingspijlen, oversteekplaatsen, borden zorgden hier en daar voor verlevendiging en op vele hoeken stonden weer de geüniformeerde die naren van de wet opgesteld ter con trole. Stuk voor stuk reden de meisjes en jongens hun traject, behoedzaam en zorgvuldig. Niet alleen per as werd ditmaal echter deelgenomen, maar ook .waren er voetgangers onderweg. 25 in getal. De organisatie was ook ditmaal weer in goede handen bij de Vereniging voor Veilig Verkeer Mid delburg en omstreken, in samenwer king met Rijks- en gemeentepolitie en met medewerking van de Rijksin specteur voor het Verkeer en van ge meentewerken. Deze laatste dienst had reeds vroeg op de dag voor het uitzetten van het parcours gezorgd. De 287 leerlingen van 10 Middel burgse lagere scholen, die !s morgens aan de beurt kwamen, werden 's mid dags gevolgd door 69 leerlingen van 3 Koudekerkse scholen, één school', uit Sint Laurens en één uit Nieuw en St. Joosland. Deze laatsten had den een ander parcours af te leggen. In afwijking van hetgeen vorige jaren gebeurde, zullen ditmaal de ai- ploma's in Middelburg op de scholen worden uitgereikt. Men hoopt hier door de leerlingen beter te kunnen doordringen van de waarde der ver- keersopvoeding. Zoals gemeld, zullen dit jaar scholieren van de dorpen de diploma's in hun eigen gemeenten ontvangen. Daartoe zullen speciale avonden worden gehouden, die o.a. worden bijgewoond door B, en W. en de raadsleden. Molenwaferconcert Onder leiding van haar dirigent, de heer J. J. Laroes, zal de Middel burgse Muziekvereniging „Excelsior' Donderdagavond op de muziektent aan het Molenwater een concert ge ven. Het programma luidt als volgt: 1. Westkapelle, mars, P. de Rooy; 2. Ouverture Romantique, Keler Bela; 3. Strausswalsen, A. J. Maas; 4. In een kloostertuin, A. W. Ketelby; Folkloristische paraphrase, G. Boe- dyn; 6. The great little army, K. J. Alford; 7. Strauss herinneringen, H. Lureman; 8. Andante in G., Batiste- Mol; 9. Pinksterbloemen, P.Bisse- link; 10. De Gardemars, N. J. Cori. Westkapelle Examen E.H.B.O.-cursus, In het wijkgebouw te Westkapelle werd van de E.H.B.O.-cursisten een examen afgenomen door de arts H. Frumau uit Middelburg. Alle cursis ten slaagden, namelijk de" dames A. van Rooyen, S. Minderhoud, N. Bras ser, N. van Rooyen, P. Lievense, L. A Lievense, N. Lievense, M. Tan ker, M. Toutenhoofd, A. Roelse, J. Roelse. M. Simonse. S. van Rooyen, N. Verhulst, M. Dekker en L. Dek ker. Heren: A. de Kam, P. Lous, J. Lous, W. Toutenhoofd, A. Starren- burg. D. Huibregtse en C. Westveer. De collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" bracht te Westkapelle 102.58 op. VIRGINIA N9 10 Vlissingen Strandbad weer open Zaterdag a.s. zal het strandbad te Vlissingen wordén geopend. Boven dien kan met ingang van dezelfde dag de Jacobstoren op bepaalde uren weer beklommen worden. „S.W.G." vergaderde Gisteravond vergaderde In het raadhuis te Vlissingen het plaatselijk comité „Steun Wettig Gezag", onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. B. Kolff. In de plaats van de heer A. Lokker, werd tot secretaris benoemd de heer P. B. van Belleg- hem, inspecteur'van de gemeen telijk reserve-politïfe. Mededeling werd gedaan van de stand der verschillende korpsen, de Nat. Reserve, Reserve grensbewa king-, Reserve-Iuchtwacnt en Re serve gemeentepolitie, waaruit bleek, dat wat Vlissingen betreft deze gun stig mag worden genoemd, hoewel door vertrek enz. aanvulling gewenst is. In verband hiermede werd de wer ving besproken. Persoonlijk huisbe zoek werd het beste geacht. Getracht zal worden de commissie met enige leden uit te breiden. Officiële puMicuties VLISSINGEN. BADEXPLOITATIE. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat de opening van de zee- en zonneba den en het strandstoelenterrein is bepaald op Zaterdag 28 Mei 1955. OPENSTELLING SINT JACOBSTOREN. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat met Ingang van 28 Mei 1955 de St. Ja cobstoren weer voor het publiek ter be klimming zal worden opengesteld en wel op werkdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur en op Zondagen van 14 tot 16 uur. De toegangsprijs bedraagt f 0.25. GEMEENTERAAD KOUDEKERKE Een resoluut gebaar van burge meester J. L. Dregmans maakte Dins dagmiddag een einde aan de korte discussie in de Koudekerkse gemeen teraad over het voorstel van B. en W. om tot heffing van een baatbelas ting over te gaan. Daarmee was liet pleit beslecht ten nadele van een aan tal huiseigenaars aan de Stations straat te Koudekerke. In het najaar van 1954 had de raad f 13.850 ne -geteld voor. verbe tering van deze straat. Enige adres santen-bewoners uit de Stationsstraat hadden daar namelijk zelf om ge vraagd. Die verbetering kreeg zijn beslag op voorwaarde, dat de eige naars van aan deze straat gelegen woningen ieder f 250 van de onkosten zouden vergoeden. Helaas bleek, dat deze eigenaars niet bereid waren „over de brug te komen" waarop B. en W. het ogen blik gekomen achtten artikel 281 van de Gemeentewet toe te passen en tot de invoering-van deze belasting over te gaan óm op die manier aan liet be nodigde bedrag te komen. Daar de raadsleden Dinsdagmiddag ook van mening waren, dat het, als men het niet goedschiks wilde, dan maar gedwongen moest gaan,, werd het voorstel z.h.st. aanvaard. Vanaf 1 Januari a.s. tot eind December 1957 zullen de eigenaars jaarlijks f 16.80 per gebouwde eigendom moeten beta len. Alleen eigendommen bestemd voor publieke of voor openbare ere dienst zyn vrijgesteld. Snel werkten de raadsleden zich door de overige agendapunten heen. Een aantal vertegenwoordigers in de commissie van beheer schoolartsen- dienst werd benoemd, het voorstel tot vaststelling vergoedingen bijzonder onderwijs 1954 ging zonder moeilijk heden onder de hamer door, de ge meentebegrotingen van 1954 en 1955 werden gewijzigd en er werd een kas geldlening gesloten ad f 98.000. (Advertentie) 4 geneesmiddelen helpen elkaar en doen dan ook wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablei verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt baat waar andere middelen ialenl TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN t 85 el EERSTE UITSLAGEN In Zoutelande, Westkapelle en Aagtekerke. Dezer dagen begonnen op Walcheren de jaarlijkse premiekeuringen voor run deren. De uitslagen van de eerste gemeen ten luidden: ZOUTELANDE. Stieren: Nelis, eig.: L. Vos, le prijs; le kalfskoeien: 1. Emma, eig. A. Mal- jaars, Westkapelle, la, med. Kring ZLM: 2 Janny, J. Geschiere, lb; 3 Gretha, C. Kleinepier, lc; 4 Betsie, P. Dingemanse, 2b; 6 Moortje, J. de Witte, 2c; 7 Starri, P. Minderhoud, 2d; 8 Mina. P. Minderhoud, 2e; 9 Bontje, L. Vos, 3b; 10 Zwartje, P. Dingemanse, 3a; 2e kalfskoeien: 1 Aaitje, J. v. Huys, la; 2 Marie, J. Geschiere, lb; 3 Irene, C. Kleinepier, ic; 4 Paula, A. Clarisse, 2a; 5 Blisse, P. Minderhoud, 2b; 6 Lena, P. Minderhoud, 2c; 7 Elza, J. de Witte, 2d; 3e kalfkoeien: 1 Dora, A. Mal- jaars, Westkapelle, la, prijs meelfabriek; 2 Aafke, L. Vos, lb; 3 Wjlhelmina. J. van Sluys, lc; 4 Elsje, P. 'de Visser, ld; 5 Nellie. P. de Visser, 2a; 4e kalfskoeien: 1 Aaltje's Betsie, J. van Sluys, la; 2 Erna van Pi- bina, A. Maljaars, lb; 3 Bontje, C. de Vis ser 2; 4 Martha, P. J. Kleinepier, 3; oude re koeien: 1 Elsje, C. Kleinepier, la. pr. Eil. Walch,: 2 Moortje. P. de Visser, lb; 3 Corrie, C. Kleinepier, lc; 4 Starri, J. de Witte, 2a (beste prod, koe); 5 Nora, C. de Visser. 2b; kalfvaarzen: 1 Catrien, A. Cla risse, 2; vaarzen: 1 Frida, J. van Sluys, 1; 2 Irene. A. Clarisse, 2. WestkapeUe: le kalfskoeien 1 Willy, wed. W. Jobse, la, med. Kring ZLM; 2 Koos.' P. Minderhoud, lb; 3 Aslrid, K. Minderhoud, lc; 2e kalfskoeien: 1 Rika, wed. W. Jobse, 2; 2 Nellie, W. Verhulst, 3; 3e kalfskoeien: 1 Janke 33, W. Verhulst, la, pr. Eii. Walch.; 2 Lena, K. Minderhoud, lb, (beste prd. koe); 3 Sul, W. Verhulst, 2; 4 Mina, H. van Sluys,,3a: 5 Anna, J. Min derhoud, 2b; 6 Aaltje, J. Minderhoud, 3b. Aagtekerke: stieren: Hendrikje's ver wachting, Stieren Ver. Aagtekerke, 1; Mi- na's Jos. Joh. Wisse, 1: le kalfskoeien: J Willy, P. de VisserFrancke. la, med. Kring ZLM; 2 Bertha 3, A. Blaas, lb; Mia, Sam de Visser, lc; 4 Dora, F. Dekker, ld; 5 Lena 3. A. Blaas, le; 6 Doortje, L. J. Maljers, lf; 7 Letta, Sam de Visser. 2a; 8 Nora, A. Bosselaar, 2b; 9 Irene, A. Blaas, 2c; 10 Els, A. Bosselaar, 3a; 11 Rika, F. Dekker, 3b; 2e kalfskoeien: 1 Klara, gebr. Willems, la, pr. Eil. Walcheren; 2 Boerin- he, A. Bosselaar, lb; 3 Noortje, gebrs. Wil- iemse, 2a; 4 Koos, A. Blaas, 2b; Starri, de Visser Wzn., 2e; 6 Ria, P. de Visser Wzn„ 2d; 3e kalfskoeien: 1. Lena 2, A. BJaas, la; 2 Mina, P. de Visser Wzn., lb; 3 Sietske, P. de VisserFrancke, lc; 4 Beatrix 2, A. Blaas, ld; 5 Jantje, P. de Visser—Francke, 2; 3e kalfskoeien: 1- Cor rie, A. Bosselaar, la; 2 Marie, S. Maljaars en Zn., lb; 3 Irene, gebrs. Willemse, 2; oudére koeien; 1 Sul. Sam. de Visser, la, med. melkfabrièk; 2 Jetje, Sam. de Vis ser. lb; 3 Witte, gebrs. Willemse, lc; 4 Corrie, Sam de Visser, 2a; 5 Rozi, A. Bos selaar. 2b; 4 Betsie. Sam. de Visser, 2c; kalfsvaarzen: 1 Doortje 5, L. J. Maljers, 1; 2 Boerinner, P. de Visser Wzn. 2. De beker, beschikbaar gesteld door de fa. Van Eennennaam uit Middelburg ging naar de heer Sam. de Visser met de koe Sul, Verder was er een aantal prijzen, ge schonken door winkeliers en gewonnen door de „kopkoeien" van elke groep. 10. „Naar de machineka mer?" herhaalde Kappie verbaasd. „Wat moet ik daar doen? Daar is ja toch geen goud?" Maar toch volg de hij de ijverig knikkende tweeling naar beneden. De Meester keek al direct wantrouwend en terwijl de twee gebroeders hun koffer- je neerzetten en daaruit een paar donkere brillen tevoor schijn haalden, bromde hij tegen Kappie: ..Wat moeten die snuiters hier?" Kappie haalde zijn schou ders op. „Ik weet het ja ook niet!" zuchtte hij. „Ze zeggen, dat ze me goud wil len geven, en dat schijnen ze hier te willen halen! „Goud?" riep de Meester verbaasd. „Goud? Hier?? Dat is technisch niet ver antwoord! Geen korrel zul len ze hier vinden, want als het er was, had ik heus zelf niet laten ilggen". De geleerde broeders had den zich intussen allebei voorzien \/an een donkere bril en Arnoldus, die er nog een paar in de hand had, kwam nu naar hen toe „Hier", zei hij. ,.U moet een bril opzettenl" „Ik heb geen bril nodig! bromde de Meester. „Ik heb soepele ogen dn als er geen goud is, zal ik het met een bril ook niet zienl" „Wat is dat ja allemaal?" begon Kappie ongedul dig. „Jullie hebt me goud beloofd en geen brill Waar is dat goud?" „Dat goud is hier binnen een minuut!" antwoord de Arnoldus en Bartoidus voegde er aan toe: „Maar "et nu eerst die bril op, anders bederft U uw ogenl" Kappie en de Meester gehoorzaamden en de ge broeders Stratowits '.penden het koffertje, waaruit een verblindend Hcht begon te stralen „Alle ogen beschermd?" vroeg Arnoldus. terwijl "hij de licht straal op de kolen richtte. „Ontbloot dan het stra- toniuml" SEPTICTANK Zeer sceptisch stond de heer P. Flipse (G.B.) tegenover het voor stel van B. cn W. toestemming te verlenen aan de heer J. de Kroo een septictank te plaatsen op ge meentegrond aan de Middelburg sestraat. „Wie zal de eventuele schade betalen?" wilde hij weten. Burgemeester Dregmans stelde hem gerust door te wijzen op een clausule uit het ontwerpbesluit, doch de heer Flipse vond dat al lemaal veel te vaag. De heer W. Touw (P.v.d.A.) noemde het een uitzonderingsgeval" en wilde daarom wel eens voorstemmen. Burgemeester Dregmans wees er nog eens op, dat het maar een over gangsmaatregel is, zodra er een wa terleiding komt verdwijnen d§ septlc- tanks zei hij. De heer Flipse bleef echter volhou den, dat er geen noodzaak voor be stond de heer de Kroo de toestemming te verlenen. Bovendien was hij er niet over te spreken, dat de heer de Kroo eerst de grond tegen hoge prijs aan de gemeente had verkocht en nu voor een appel en een cl weer op dit ter rein zijn tank wU plaatsen. Zijn fractiegenoot, de heer J. W. Christiaansen, moest van de tank ook niet veel hebben. Bij de stemming bleek, dat slechts de heren Christiaansen en Flipse te gen waren, met 5—2 werd het voor stel tenslotte aangenomen. Tydens de rondvraag kwam de heer Flipse nog eens de aandacht vra gen voor de wegverbetering Middel- burgseweg en de heer Christiaansen vestigde de aandacht op het kruis punt Koksweg-Dishoeckweg. Marktberichten VISMIJN VEERE 24 Mei. Export garnalen, aanvoer 2Ó19, prijs per kg 65—73. Schar 335, 1732. Bot 597, 16—19. Wijting 17, 27—99. Middel tong 107, 96—259. Rog 138, 43—89. Griet 6, 107 —108, Schol 55. 27. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 24 Mei. Aanvoer ln totaal 7345 (5160), Vette koeien en ossen 720; gebruiksvee 1227 (966); vette kalveren 60; graskalve ren 297 (122); nuchtere kalveren 1470; var kens 130; biggen 9; paarden 147; veulens 9; schapen of lammeren 129; weide/zuiglam- meren 715; bokken of geiten 27. Pr. In ct. p. kg. Pr. in gld. p, st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Vette koeien 280 304 260 280 220 260 Vette kalveren 290 320 270 290 220 250 Graskalveren 475 375 275 Nuchtere kalveren 58 52 46 Biggen 58 50 40 Sl.paarden 225 215 205 Schapen 130 120 80 Weide/zulglammeren 75 65 55 Kaïfkoeien 1100 950 775 Vare koeien 775 675 575 Vaarzen 850 650 575 Pinken 575 475 375 Vete koeien aanvoer als vorige week. handel kalm. staande prijzen; vette kalve ren aanvoer als vorige week, handel vlot, goed prijshoudend; graskalveren aanvoer iets minder, handel slepend, vooral niet hoger in prijs; nuchtere kalveren" aanvoer wat korter, handel levendig, prijzen Iets hoger; biggen aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen als vorige week; Slacht- paarden aanvoer tamelijk, handel stroef, iets stijver ln prijs; schapen aanvoer even minder, handel goed, prijzen stabiel; wol- de/zuiglammeren aanvoer groter, handel willig, hoger ln prijs; kalfkoeien aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen onveranderd; vare koeien aanvoer gewoon, handel stroef, prijzen constant: vaarzen aanvoer iets meer, handel lui, prijzen als vorige week. Advertentie GEMAKKELIJKER REIZEN ZONDER EXTRA KOSTEN. Waar U ook heen gaat met de Pink steren, haal Uw spoorkaartjes, van en terug naar Middelburg, vooraf bij de V.V.V. U reist dan zoveel pret tiger, gemakkelijker. Zonder gehol en gehaast. Zonder in do rij te staan. En 't kost niets' extra's. Reist IJ op een andere dag dan voor genomen, Uw kaartje wordt altijd te rugbetaald, als U het maar inlevert vóór of op de dag van geldigheid. Ook perronkaartjes verkrijgbaar. V.V.V. MIDDELBURG. Lange Delft 23, Agentschap-Reisbureau Laagland N.V. Handbalwedstrijden In verband met de vele wedstrijden die nog gespeeld moeten worden zul len er wedstrijden op Woensdagavond worden vastgesteld. Hiervoor is het terrein aan de Bos weg te Vlissingen ter beschikking ge steld. Het programma voor hedenavond luidt: Dames afd. le klasse A: De Zeeu wen LIMarathon III; Olympus Walcheren I. Nagekomen advertentie. Heden overleed ge heel onverwacht tot on ze diepe droefheid onze lieve Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader CORNELIS SMIT, op de leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam: S C. L SMIT- PAUWELS Middelburg, 24 Mei 1955. Langevieleweg 80. De begrafenis zal Jaats heboen Zaterdag 28 Mei a.s. Vertrek sterfhuis te 12.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3