Ondanks prachtig rijden noteerde De Groot vele minuten achterstand nkiliq! ROND F 322.000 UITGEKEERD AAN ZEEUWSE FRUITTELERS NOORMANNEN II KUNNEN DIT WEEKEND VLAG IN TOP DOEN Viizi VERKEERDE MANOEUVRE MET EEN DRAGLINE Amsterdamse Beurs 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 Mei 1955 RONDE VAN ITALIË Nederlanders boekten weer puntenverlies in ploegenklassement (Van een speciale ANP-verslaggever) Het begon zo rustig in de zevende étappe van de Giro. Met een snelheid van gemiddeld 36 km per uur legden de 96 renners de eerste tientallen kilo meters ai na het vertrek uit Genua. Maar toen De Bracco, een pashoogte in de Apcnijnen, in zicht kwam, be gonnen de eerste schermutselingen. Geen recht stuk zat meer in de weg, kromming na kromming volgde, een ideaal gedeelte voor ontvluchtingspo gingen, die dan ook prompt kwamen. Meer dan 600 meter steeg de weg van zee uit naar De Bracco, over een lengte van 17 Ion en het was op dit ge deelte, dat de Spanjaard Ruiz zich aan de kop van het peloton zette. Maar Daan de Groot voelde zich in vorm en demarreerde, waarop Magni zijn knecht Martini naar voren stuurde om De Groot in de gaten te houden. Maar dan plotseling een krak, de ketting van J>e Groot brak. Hij smakte tegen de grond, waarby zijn achterband van het wiel sprong. Kees Belle naars was met de volgwagen snel bij hem. Een reserve-fiets werd uit de wagen getild, maar het duurde, kostbare seconden voor Daan zyn weg kon vervolgen. Hij miste daardoor de aansluiting bij de groep. Thys Roks liet zich afzakken om zyn teamgenoot te helpen maar by de verdere beklimming van De Bracco en de daarop volgende afdaling naar Borhetto di Vara moest De Groot nog enkele malen van fiets verwisselen. Eerst werkte zijn versnellings-appa- raat niet goed, daarna meende hij dat zyn achterband langzaam leeg liep. In die tientallen kilometers achtervol ging toonde D Groot zich 'n renner van grote klasse. Hy gaf in 'n groepje van vijf renners, waarin de Fransman Decaux, de zwakke Fornasiero, Co- leto, de man, die in deze Giro de mees te pech heeft gehad en Chiarlone zich bevonden, het tempo aan. Met een verbeten gezicht, opgezweept door zijn teleurstelling, aangemoedigd door Pellenaars, die enkele malen aan de kant van de weg stilhield om hem zyn achterstand op het peloton, dat na De Bracco weer gevormd was, me de te delen. Vijf tot zes minuten is het maximum geweest van de achter stand en geleidelijk liep de groep van Daan de Groot en Thys Roks het tijdverschil in. Vier minuten, drie mi nuten, zelfs twee en een halve mi nuut in de buurt van de oorlogshaven La Spezzia. Maar de finish kwam reeds in zicht, nog 60 van de 170 km lagen voor de boeg en op de nu vlakke weg, werd er aan de kop hard getrok ken. Tegen het onrustig jagende pe loton kon het groepje van zes man Fornasiero was afgevallen en kwam bij Van Oers, die de rode lantaarn droeg, terecht niet op en het ver schil aan de finish bedroeg tenslotte toch-nog zes minuten. Italiaanse zege Na de vlucht van De Groot nam Nencini de kop over en op een gege ven ogenblik had hij zelfs 40 sec. voorsprong op het peloton en 20 sec. op de gedemarreerde Gelabert. Het geen betekende, dat Magni met een verschil van negen seconden op dat ogenblik de rose trui aan Nencini kwijt was. Maar in de afdaling naar Borhetto di Vara had de furieus da lende garagehouder van Monza zelf in de stryd ingegrepen om er voor te zorgen, dat hy zijn rose trui op de eerste rustdag van de Ronde van Ita lië nog om de schouders had. Trou wens, Koblet, die Clerici had gehol pen, die bij de beklimming enige ach terstand had opgelopen, en later ook Coppi als dirigent van het peloton, kende geen pardon en Nencini moest het hoofd buigen voor de gezamenlij ke tegenaanval van zoveel machts vertoon. De sprint in Viareggio moest dus de beslissing brengen. Het werd een massale eindsprint, waarin Magni op de laatste meters geklopt werd door Corrieri. De Nederlanders vergaten weer eens vooraan te zitten op de laatste 500 meter, waardoor zij voor de eerste vijftien plaatsen niet in aan merking kwamen. Het gevolg was een nieuw puntenverlies in het ploe genklassement der buitenlanders. Het verschil niet Zwitserland dat te Ge nua nog 61 bedroeg, steeg thans tot 74. Uitslagen De zevende etappe van de Ronde van Italië, van Genua naar Viareggio over 164 km is gewonnen door de Ita liaan Corrieri in de tijd van 4 uur 19 min. en 54 sec., hetgeen een gemiddel de van 37.860 km per uur betekende. De verdere uitslag luidt: 2. Magni (It.); 3. Albani (It.j; 4. Ko blet (Zwits.); 5. Benedetti (It.); 6. Conterno (It.); 7. Coppi (It.); 8. Sar- tini (It.); 9. Filipoi (It.); 15. ex aequo o.a. Maenen, Voorting, Van Breenen en Wagtmans; 92. Roks; 93. De Groot; 96 Van Oers. A*VVW*VVWVVNA*WWVSAAA Eerste Zeeuw naar betaald voetbal Toen enkele weken geleden Willem II in Zeeüwsch-Vlaan deren een vriendschappelijke wedstrijd speelde teger. een Belgische club, stelden de Til- burgers met toestemming van Hulst in de tweede helft van deze wedstryd de jeugdige Hulst-middenvoor J. Neefs in haar voorhoede op. Dat dit niet een aardigheid je was, is thans gebleken, want Neefs heeft de wens te kennen gegeven, het volgende seizoen voor de Tilburgse eer ste klasser uit te komen. Zijn club zal de gevraagde over schrijving niet weigeren of be lemmeren. Neefs, die als middenvoor is gekozen in het Zeeuwse elf tal, dat op Zondag 5 Juni in Goes de strijd aanbindt met de Engelse profclub Folkestone, is dus de eerste Zeeuwse voet baller, die naar het betaald voetbal over gaat. Het algemeen klassement na de ze vende etappe luidt: 1. Magni (It.); 2. Clerici (Zw.); 3. Monti (It.)4. Geminiani (Fr.)5 en 6 Nehcini (It.) en Coppi (It.); 7. Mo- ser (It.); 8 t.m. 10 Wagtmans, Van Breenen en Voorting; 51. De Groot; 60. Roks; 92. Maenen; 96. Van Oers. Het ploegenklassement der buiten landers na de zevende etappe: 1, Zwitserland 284 punten; 2. Frank rijk 330 pnt.; 3. Nederland 358 pnt.; 4. Spanje 413 pnt.; 5. België 588 pnt. Bram Appel naar Forhrna '54 Bram Appel, die vroeger o.m. voor ADO en Sittard uitkwam, later als „prof" naar Reims ging en de laatste tijd als speler-trainer aan de Zwitser se club Lausanne Sport verbonden was. gaat het volgende seizoen voor Fortuna '54'te Geleen voetballen, Ap- pel's contract met Lausanne loopt 30 Juni a.s. af. Per 1 Juli gaat hij over naar Fortuna èn op die datum zal hij zich in Geleen vestigen. In het Zuiden hoopt men, dat Appel Dinsdag al zal mogen meedoen in de wedstryd van Fortuna tegen Everton, maar daar voor is uiteraard de toestemming van Lausanne nodig. Appel moet Zondag voor zijn club tegen Young Boys spe len. Aangezien het bereiken van de tweede plaats in de competitie voor Lausanne vast staat en het toch geen kampioen meer kan worden, is er een kans, dat hij die toestemming zal krij- gen.Is dat zo. dan blijft hij nog enige dagen in Nederland. Anders zal Ap pel, die in het weekeinde mede als gids optrad voor het Zwitserse elftal, Maandag naar Lausanne terugkeren. HAGELSCHADE IN 1954 Verzekerden vérgaderden Dezer dagen hield de Onderlinge Fruittelers Hagelverzekering My. te Goes haar 6e Algemene ledenverga dering in Hotel „Centraal" te Goes. De voorzitter, de heer C. Sanderse kon o.m. mededelen, dat in 1954 aan hagelschade is uitgekeerd het respec tabele bedrag van rond f 320.000. op een verzekerd bedrag van ruim f 3.100.000.—. Dank zy de landelijke samenwer king en het reassurantiecontract kon dit bedrag gerealiseerd worden. Voor al in 1954 is wel bijzonder gebleken, dat het risico van hagelschade niet meer individueel te dragen is. Dit kwam tijdens de besprekingen ook heel sterk naar voren. Er werden 30 nieuwe leden ingeschreven. Verder zijn er nog een vijftigtal candidaten, van wie verwacht mag worden, dat zij als lid zullen toetre den. Deze overweldigende animo is voor een groot deel toe te schrijven Schuldig aan aanvaring De Kantonrechter te Terneuzen ver oordeelde de schipper J. D. tot een geldboete van 60 subs. 30 dagen om dat hij hem schuldig achtte aan een aanvaring ter hoogte van de werf „De Hoop" te Terneuzen. De schipper kwam van dit vonnis In appèl bij de rechtbank te Middelburg, waar bevestiging werd geëist. De rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan en de schipper werd eveneens schuldig-bevonden doch-de straf werd veranderd in een boete van 40. subs, acht dagen. ZONDAGCOMPETITIE Slechts weinig beslissingen Hoewel er voor de Zondagcompetitie van de K.N.V.B., afdeling Zeeland, een vrij uitgebreid programma is samengesteld, zullen er het komende weekend toch weinig beslissingen meer vallen. De meeste duels zijn vair on dergeschikt belang geworden daar in vele klassen de kampioenen en degra danten reeds bekend zijn. Zo niet echter in de 2e klasse A, want daar heeft Noormannen II Zondag een goede kans om de kampioenstitel uit het vuur te slepen. De Westkapellenaren gaan het vierde elftal van Middelburg na melijk eens aan de tand voelen en als het Noormannen gelukt beide puntjes te bemachtigen, dan kunnen zij de vlag in top halen. De kans is er echter, dat de Middelburgers het huzarenstukje van de Vlissingerg gaan herhalen. De Scheldestedelingen brachten Noormannen II op Hemelvaartsdag name lijk een gevoelige 5-3 nederlaag toe. Dit kansje voor Middelburg is echter uiterst klein. In de le klasse A is de strijd om de hoogste eer uitgestreden. Toch kan de match DomburgWalcheren interes sant zijn, want het krachtsverschil is miniem. Het terrein-voordeel is voor Domburg misschien doorslaggevend. Schoondijke zegeviert in de strijd te gen Sluis. Lewedorpse Boys heeft in de le klas se B weinig moeite met Graauvv. Ra penburg zal moeten buigen voor Ro- bur en Kruiningen laat Volharding '32 weinig illusies. Zierikzee II zal er in de le klasse C waarschijnlijk nog even moeite mee hebben Dreischor definitief in het be zit van de beruchte rode lantaarn te stellen. Terneuzen III, die in de Res. le klas se B te moeilijk mee kan komen, zal het ook tegen Hulst II niet bolwerken. Aarrlenburg II heeft tegen E.M.M. II in de Res. le klasse A wel zeer zwak ke wapens in handen. In de 2e klasse A staat er be halve het duel Middelburg IV Noormannen II de nederlaag van Zeelandia III tegen Zuidzan- de op het programma. Kampioen van de 2e klasse B, Clinge II, heeft Zondag een rus tige middag. Degradant Ria W II is namelijk de tegenstander. In de 2e klasse C kan Dreischor II het Zonnemaire nog even las tig maken. In de 3e klasse B heeft Corn Boys III een unieke gelegenheid de positie aan de kop van de ranglijst solieder te maken in de wedstrijd tegen Kwadendam- me II. Robur IIRapenburg II kan een boeiende strijd worden, waarbij Rapenburg de hoogste troeven in handen heeft. Zoals bekend Wordt Zondag voor de promotie-competitie le klasse de eer ste wedstrijd (NoormannenRenesse) gespeeld. De Westkapellenaren komen waarschijnlijk beter beslagen ten ijs dan hun Schouwse collega's. Programma le klasse A: Domburg—Walcheren SchoondijkeSluis. le klasse B Lewedorpse Boys Graauw; RoburRapenburg; Krui ningen—Volharding '32. le klasse C: Zierikzee IIDreischor. Res. le klasse A: Aardenburg II— E.M.M. II. Res. le klasse B: Terneuzen III Hulst II. 2e klasse A: Middelburg IVNoor mannen II; Zeelandia UIZuidzande. 2e klasse B: Ria W. IIClinge II. 2e klasse C: Dreischor IIZonne maire. 3e klasse B: Corn Boys IIIKwa- dendamme II; Robur II—Rapenburg II. Oriëntatierit te Axel De afdeling Axel van het Verbond voor Veilig Verkeer hield in samen werking met de Motor- en Autoclub Axel (M.A.C.A.) de traditionele oriën tatierit op Hemelvaartsdag. De route leidde de deelnemers (verdeeld in 3 klassen) over 75 kilometer door ge heel Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Start ep finish waren te Axel en de vele deelnemers slaagden ér niet in het parcours zonder fouten af te leggen. De jury had geen gemakkelijke taak. De uitslagen luiden: Klasse auto's: 1. A. Lenos, Axel, 7 strafpnt., (wisselbeker); 2. V. Verstrae- ten, Axel, 48 strafpnt., (medaille); 3. S. Dièleman, Terneuzen, 70 strafpnt., (medaille); 4. Mr A. Wabeke, Terneu zen, 112 strafpnt.; 5. D. Dees, Terneu zen, 140 strafpnt.; 6. M. van Oosten, Goes, 194 strafpnt.; 7. Th. Cambier, Bréskens, 205 strafpnt.; 8. C. Witte, Axel, 206 strafpnt.; 9. G. Weyns, Axel, 207 strafpnt.; 10. D. Meeuwsen, Ter neuzen, 208 strafpnt.; 11. J. Risseeuw, Zuidzande, 211 strafpnt.; 12. H. Ver- vaet, Sas van Gent, 212 strafpnt.; 13. W. de Kramer, Zuidzande, 215 straf pnt.; 14. F. Dieleman, Axel, 220 straf pnt. Klasse motoren: 1. H. Dieleman, Axel, 13 strafpnt., (wisselbeker); 2. J. A. van Rijn, Axel, 181 strafpnt.; 3. J. Bleusé, Goes, 187 strafpnt.; 4. C. Boon, Terneuzen, 190 strafpnt. Klasse bromfietsen: 1. J. Bakker, Terneuzen, 1 strafpnt., (verwierf defi nitief de wisselbeker); 2. L. Haak, Axel, 17 strafpnt.; 3. H. Goossen, Axel, 28 strafpnt.; 4. M. Moens, Zaamslag, 33 strafpnt.; 5. B. Kuiper, Axel, 152 strafpnt.; 6. J. den Doelder Axel 154 strafpnt. Tenniscompetitie In de 4e klasse van de tenniscompe titie District Zuid I, le en 2e Afd. werden gespeeld de wedstrijden Sm ah werden gespeeld de wedstrijden Smash II. Beide wedstrijden werden door de Aardenburgers met 71 van de Sint Jansteense club gewonnen. De gedetailleerde uitslag van S.J.E F. IISmash II was: H.E.: W. Trap manF. Francken 61, 61; M. BralR. van Remortel 64, 75, 6 4; D.E.: Mej. X- van Hootegem Mej. M. Francken 62, 62; Mej. H van DongenMej. A. Lóckefeer 6—3, 6—3; H.D.: P. Staal en W. TrapmanF. Francken en R. van Remortel 4—6, 6—8; D.D.: Mej. T. van Hootegem en H. van Dongen Mej. Lóckefeer en M. Francken 06, 6—1, 6—2; G.D.: Mej M. en F. FranckenMej. T. van Hootegem en P. Staal 6—3, 2—6, 6—3; Mei. H. van Dongen en W. TrapmanMej. A, Lóckefeer en R. van Remortel 63, 6—3. aan de ernstige hagelschade in 1954. De verwachting is gewettigd, dat het verzekerde bedrag in 1955 de f 3.000.000 zal overschrijden. Bij de verkiezingen werd de heer P. v. d. Have te Kapelle als bestuurslid herkozen en de heer N. de Kunder als taxateur. Als leden van de finan ciële commissie werden bij herkiezing benoemd de heren L. B. H. v. d. Slik- ke en J. van. 't Westeinde. Aan het bestuur werd uitbreiding gegeven door benoeming van de heer E. Volleman uit Stoppeldijk, die met algemene stemmen werd gekozen. Wan de huidige voorzitter, de heer C. Sanderse, werd op officiële wijze afscheid genomen in verband met zijn vestiging in de N.O.P. De vice-voorzitter, de heer C. Traas schetste in hartelijke bewoordingen de grote verdiensten van de scheiden de voorzitter. Onder hartelijk applaus werd de heer Sanderse een blijvend aandenken aangeboden, terwijl hij te vens als adviseur van de maatschap pij werd benoemd. Tot opvolger van de heer Sandez*se werd de heer L. Th. Vogelaar te Krabbendijke als nieuwe voorzitter geïnstalleerd. In Eindhoven wordt hard gewerkt aan de totstandkoming van de huis jes en het slot Bommelstein, welke in Marten Toonders Rommeldam in Ois. terwijk (N-Br.) komt te staan. Kin deren kunnen hier in Juli kennis ma ken met de helden uit de bekende stripverhalen. Onze foto toont de werkplaats, waar het stripdorp in zijn geheel gebouwd wordt. Bommelstein (boven) achtergrond en een in aan bouw zijnde prefabgebouwtje. On der: de laatste hand wordt gelegd aan het politiegebouw. Advertentie. Voor lichte sport of z\ transport te moeten voorhouden, dat deze grondwerker thans voor zijn leven in valide is. „Daarover moeten de rech ters goed nadenken", aldus zijn ad vies. Mr. P. van Empel, de president van de rechtbank, antwoordde getui ge, dat rechters doorgaans goed na denken alvorens een beslissing te ne men Uitspraak op 1 Juni. ONGEVAL TE BRUINISSE Grondwerker levenslang invalide „U bent nog steeds niet doordrongen van de ernst van de feiten", al dus de president van de rechtbank te Middelburg tegen verd. G. W. de H. Het bleek, dat verd. terecht moest staan omdat hy op 30 Nov. te Bruimsse een dragline bediende, zonder daarin bedreven te zijn. Aanvankelijk lukte de manoeuvre goed, maar naderhand zwaaide de bak te ver door en werd de grondwerker M. v. d. B. gewond, die thans voor zyn verdere leven inva lide Is. Het verweer van verdachte was, dat de mannen naderbij gekomen waren, terwijl hij bezig was met de dragline. Uit getuigenverklaringen kwam vast te staan, dat dit verweer niet juist was. Wat men verdachte in het bijzon der kwalijk nam, was dat hij op 6 Mei niet naar de terechtzitting in Middel burg kwam, omdat hij toen met va- cantie was. Gisteren werd hij door de politie vergezeld omdat hy dit maal gedwongen werd voor de recht bank te verschijnen. Toen het ongeval gebeurde, was G. W. de H. nog in dienst van de Ned. Heide Mij. Men was bezig met een terrein te egaliseren. De bak van de dragline bevond zich op het smal spoor, waarmede de grond werd af gevoerd. Daar de machinist op dat moment niet ter plaatse was en de werkzaamheden gestagneerd dreig den te worden, besloot verd. zelf even dit karweitje op te knappen. Maar hij had wel theoretische kennis van de dragline doch niet voldoende prakti sche ervaring, hetgeen bij een der gelijke machme zeker vereist is. We liswaar lukte de manoeuvre in eerste opzet doch bij het terugzwenken ging de bak te ver door. M. v. d. B. werd toch geraakt met de vermelde nood lottige gevolgen. Verd. zag het gebeu ren en hevig ontsteld zeide hy: „Nu heb ik er een dood geslagen", In zijn requisitoir zeide de Officier van Jusitie, mr. J. L. Andreae, dat de ze werkbaas wel zeer onvoorzichtig is opgetreden. Uit de getuigenverkla ringen blijkt, dat de arbeiders er al stonden en niet zoals verdachte in zijn verweer aanvoert er pas nader hand zijn bijgekomen. De 'Officier achtte verdachte dan ook strafbaai\ Hij heeft een onverschillige mentali teit, getuige het feit, dat hij zich eerst weinig gelegen liet liggen aan de toestand van zyn slachtoffer en naderhand niet zelf ter zitting kwam. Ten aanzien van de strafmaat merk te de Officier op. dat verd. door zijn ontslag bij de Ned. Heide My. waar hij een speciale opleiding geno ten had al zwaar gestraft is. Bo vendien is dit ongeluk niet ontstaan als een gevolg van een moedwillig optreden om desnoods slachtoffers te maken. Een onvoorwaardelijke vrijheids straf is in dit geval niet nodig. Daar om volstond de Officier met een voorwaardelijke gevangenisstraf te eisen van een maand hechtenis met een proeftijd van twee jaar, alsmede een boete van honderd gulden subs. 20 dagen hechtenis. Er deed zich bij het getuigenver hoor nog een grappig incident voor, toen de proer van het slachtoffer als getuige gehoord, meende de rechters mee in „Pijl van het Zuiden" Vijfde in algemeen klassement Jan Westdorp, de bekende Zeeuw se wielrenner, oogst momenteel als lid van de Nederlandse ploeg veel succes in de „Pijl van het Zuiden", een populaire tour voor amateurs in Luxemburg. Deze 's Heerenhoekse renner heeft zijn plaats in de offici ële afvaardiging van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie gerecht vaardigd. In de eerste etappe legde hy beslag op de vijfde plaats. Tijdens de tweede dag werden er twee rit ten verreden. De eerste over een af stand van 44 km won Westdorp in de fraaie tijd van 1.09 uur. In de tweede rit over 137 km bezette hij de twaalfde plaats. In het algemeen klassement van de „Pijl van het Zui den" (waaraan 127 renners deelne men) bezet de Zeeuwse rijder de vijf de plaats. De Luxemburger Simon draagt de leiderstrui, maar de Ne derlander Ehlen zit hem op de twee de plaats dicht op de hielen met 23 seconden achterstand. Jan Westdorp staat op 4.23 minuut van de leider. s. Koopt dus Uw zonnebril bij v de opticien Vraagt EJ35J]op<isch geslepen Let op de letter A in het glas Nederland 1D55 (3'A) Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3'/,) Nederland 1947 (37z) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64-3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Ir.dië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. AJC.U. Bergh's en Jurgens Caïvé-Delft Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli Mij. Bank van Ned. Gem, 4% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Baltimore-Ohio Missouri K.T. Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors 18 Mei 20 Mei 101% 101% 103% 104 - 101% 101% 101% 99%' 99% 97% 97% 101'/-, 101% 1017s l017g 79% 79% 99% 99% 997» 99% 1767z 174% 235 235 294% 296% 317 317 286% 28772 315 3191/z 405% 411% 273 271 3757s 38372 229% 2311/2 403% 403 550% 55574 121 119% 183 183'/e 1771/2 177% 175 167% 176% 1773/4 183 183% 154% 147 148 108% 108% 126 i/g 129% 9474 96 #W\WWW\W\AA*A**\»VWN Amsterdamse wisselmarkt. AMSTERDAM, 20 Mei. Londen 10.61%—:0.6274, New York 3.79ys— 3.80%, Montreal 3.85%—3.857s, Pa rijs 1.0830—1.0850, Brussel 7.58'/2— 7.59%, Frankfurt 90.32—90.42, Zu rich 86.77—86.87,, Züric'n (vrije francs) 88.6488.74, Stockholm 73.16—73.26, Kopenhagen 54.69— 54.79, Oslo 53.01—53.11, Braz. dollar 3.79%—3.80%, Argentijnse verre keningsdollar 3.81723.82%, Japan se verrekeningsdollar 3.79%—3.80%, Turkse verrekeningsdollar 3.797e —3.80% nominaal. Intern. Nickel 63% 64 Kennecott 103% 1057* Republic Steel 81% 82% U.S. Steel 80% 82% North American Cy. 29% Midcontlnental 112 112% Shell Union 58% 58% Tide Water 26 26% Van Berkela Patent 124 124% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 137% 138 Breda 1954 114 114 Eindhoven 1954 tl-2% 112% Den Haag 1952 I 13574 135'/2 Den Haag 1952 H 141% 141% Roterdam 1952 I 137%—137% Rotterdam 1952 n 136% 136% Utrecht 1952 123% Enschede 1954 112%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6