BINNENKORT SCHOLENPLAN VOOR HANSWEERT IN DE RAAD WALCHEREN OFFICIËLE PUBLICATIES PREDIKBEURTEN Waar zijn onze schepen? ZATERDAG 21 Mei 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 RAAD KRUININGEN Totale kosten zullen ca. 180.000 bedragen Li de vergadering van de gemeenteraad van Kruiningen werd Vrijdag avond een plan besproken tot vernieuwing van de openbare lagere school te Hansweert. Deze school vertoont vele gebreken en voldoet niet meer aan de eisen, die aan een moderne school gesteld worden. B. en W. hebben zich laten voorlichten over de vraag of niewbouw, dan wel algehele verbetering en vernieuwing van deze school gewenst is. Er is overleg gepleegd met de bouwkundig inspecteur vgn het ministerie van O.» K, en W- en dp inspect teut* van liét l.o. te Gpes. De Centrale Dienst Beveianden heeft een rapport uitgebracht en is tot de conclusie gekomen, dat het schoolgebouw nog te goed is om geheel af te breken. De voorzitter, burgemeester A. Schipper, deelde mede, dat ook is ge dacht aan een plan om de school te bestemmen als b.v. verenigingsge bouw en een geheel nieuwe school te bouwen. Een yernieuwing van het bestaande gebouw is wel de meest gewenste en voordeligste oplossing. Hij zeide, dat het niet de bedoeling is, dat de raad reeds in deze verga dering een besluit neemt. Aan het plan is de bouw van een nieuwe kleuterschool, die thans in hetzelfde gebouw is ondergebracht, ten nauwste verbonden, Voor de kleu terklassen zal na de verbouwing na melijk geen plaats meer zijn. Nu het bekend is, dat de R.K. kleu terschool t.z.t, weer naar Hansweert- West zal terugkeren, acht de voor zitter het persoonlijk gewenst, dat een gebouw kan worden gesticht,, waarin zowel de openbare als de R.K. kleuterschool kan worden onderge bracht. De plaats, waar thans de oude schuur van Maria-Oord staat, zou daarvoor uitermate geschikt zijn. De heer J. Witte (Vrije Lijst) op perde bezwaren tegen het onderbren gen van verschillende scholen in één complex. Op het platteland zijn vele voorbeelden bekend van wrijvingen bij dergelijke situaties. De raad bleek in het algemeen niet afzijdig te staan tegen de door B. en W. geopperde plannen mét betrek king tot de vernieuwing vgn de open bare lagere school en ging daarme de in principe accoord. De raad ging eveneens accoord met de door de voorzitter gedane suggestie om met het R.K. schoolbestuur toenadering te zoeken teneinde te geraken tot de bouw van een gemeenschappelijke kleuterschool op ae eerder vermelde plaats. In een volgende vergadering zpi- len B. en W. met nadere voorstellen komen, zodat de raad binnenkort weer een belangrijke beslissing heeft te nemen. De kosten van de moder nisering van o.l. school zullen plm. 120.000,r— en de bouw van een nieuwe kleuterschool plm. 60.000 bedragen. Mej. A. de Korte, te Kortgene, thans tijdelijk vakonderwijzeres in de Zomerdienstregeling „Stoomtram Walcheren" gaat Zondag in Zondag a.s. gaat de zomerdienstrege ling van de N.V. Stoomtram Walche ren in. Op het traject Vlissingen Oost-SouburgMiddelburg v.v. wordt op werkdagen uit Middelburg ver trokken op de hele uren, des Zondags op de halve uren. In de „ringlijn" Middelburg—?Pom- burg, Middelburg—Westkapelle wordt een extra bus ingelegd des avonds te 23.20 uur, Gedurende de maanden Ju ni, Juli en Augustus wordt Vrijdags en Zaterdags om 18.20 uur uit Middel burg met een extra bus gereden. Uit Vlissingen vertrekt des avonds 23.15 uur nog een extra bus naar Kou? dekerke. Óp de stadsdienst stadrstar tion Vlissingen wordt vanaf het Bel- lamypark te Vlissingen op werkdagen vertrokken omstreeks dé hele uren. De route van de stadsbus is gewijzigd, zodat voortaan gereden wordt via Bo- nedijkestraat, President Rooseveltlaan en Bloemenlaan waarna de normale route wordt aangehouden. De route RozengrachtHogeweg komt dus te vervallen. Óp de lijn Middelburg—Goea wordt vertrokken uit Middelburg om 25.mi nuten over het hele uur en uit Goes om 15 minuten over het hele uur. Biggekerke De collecte voor het t.b.c.rfonds van „Draagt Elkanders Lasten" te Biggekerke heeft Opgebracht 65,97. Koudekerke Collecte. De collectp yoor de Stichting 1940—1045 heeft in Koudekerke een totaalbedrag op gebracht van f 994.64. nuttige handwerken aan de u.l.o.- s.chool werd met ingang van 1 Sep tember 1955 als zqdanig benoemd in vaste dienst. Met algemene stemmen werd be sloten tot vaststelling van een rooi- lijnyerordening voor gedeelten van de Hoofdstraat, de Snellemarkt, de Voorhoute en de Nieuwstraat. Voorts werd besloten grond aan te kopen, waardoor een tweetal voor het ver keer zeer lastige kruispunten kun nen worden verbeterd, n.l. het kruis punt WelhoekstraatMolenmeet Nieuwstraat en de hoek Slagveld- s tr aatN ieuws traat. Van gedeputeerde Statep van Zeeland was bericht ingekomen dat de begroting over het dienstjaar 1954 was goedgekeurd met de daarbij be horende 17 wijzigingen. Ernstige aanrijding te Heinkenszand Bevestiging van het vonnis geëist Op 5 Febr. j.l. veroorzaakte de chauffeur J. J. V. pit Lewedorp met zijn veewagen een ernstige aanrijding in de Dorpsstraat in Heinken6zancf. Hij werd door de Kantonrechter te Middelburg veroordeeld tot. een boete van 75 subs. 30 dag i hechtenis. Hij was tegen dit vonnis in appèl geko men ojndat zijn baas vond, dat het onjuist was. De gevolgen waren ernstig; van een huis werd een voorgevel in puin gereden ea de ravage was groot, Verd. moest in een bocht een stil staande handwagen passeren. Daar door létte hjj vermoedelijk niet vol doende op en een botsing met een te genligger, eveneens een vrachtauto, was onvermijdelijk. De wachtmeester B. B. f5. uit Heinkenszand was van mening, dat de bocht niet al te on overzichtelijk is. Vorig jaar gebeurde er ook een aanrijding maar men heeft toen een stuk haag gerpoid en thans is het zicht een zestig meter. Aan de hand van kaarten de wachtmeester haalde er zelfs een ka dastrale kaart bij werd toen ge discussieerd of er voldoende uitzicht was. De Öffieier van Justitie, mr. C. J. B. van der Dussen was van mening, dat verd. wej degelijk schuld heeft. Hij eisfe bevestiging van het vonnis. De raadsman mr. M. A. Terwoert betwijfelde of er inderdaad voldoende uitzicht was en of het juist is, dat men in deze onoverzichtelijke bocht 'n obstakel mag plaatsen, waardoor er als het ware een fuik voor het ver keer ontstaat. Uitspraak 1 Juni. Vluchtelingetjes met vacantie op Walcheren Enkele leden van de Middelburgse Oecumenische Jeugdraad hebben vo rig jaar een bezoek gebracht aan vluch telingenkampen in West-Duit'sland. Zij kwamen daarbij opnieuw onder de in druk yan de nood der vluchtelingen en namen zich voor, ook dit jéar ertoe mede te werken dat wederom een aan tal kinderen uit deze kampen een on bekommerde vacantie van zes weken op Walcheren kan genieten. Tweemaal zijn de benodigde gelden daarvoor gevonden door het houden van een fancy-fair op de Vismarkt te Middelburg, die beide malen uitste kend is geslaagd. Dit jaar heeft men zich tot alle protestantse kerken op Walcheren gericht, met het verzoek geldelijk te steunen en voor adressen van pleeggezinnen te zorgen. De met dit werk opgedane ervaring toont, aan, dat op dezè wijze reeële hulp geboden wordt aan bedreigde kinderen en aan de gezinnen, waaruit zij voortkomen. De vacantie zal vermoedelijk vallen eipd Juli tot begin September. Men kan informatie ontvangen en adressen opgeven bij: mej» J. de Nood, Nieuwe Oostersestraat 36 en geldelijk steunen door te storten op gironum mer 626051 van A. A. Schouten, pen ningmeester Oec. Jeugdraad Middel burg te Middelburg. Namens de Middelburgse Oecume nische Jeugdraad, P. F. Th. Aalders. Hengelconcours in België Vlissingse en Middelburgse henge laars/hebben op Hemelvaartsdag deel genomen aan een internationale hen- gelwedstrijd te Zeebrugge. Deze Zeeuwse afvaardiging oogstte succes, want zowel de Vlissingse als de Mid delburgse sportvissers konden een verenigingsprijs in ontvangst nemen, terwijl er ook vele individuele, prijzen ten deel vielen aan de Walcherse deel nemers. E? was overigens veel con currentie want in totaal waren er on geveer 500 hengelaars uit Frankrijk, Beigië en Nederland. De vissers, die op de enkele kilo meters lange pier van Zeebrugge aan hun sport bezig waren, sloegen hoofd zakelijk kabeljouw aan de haak, Middelburg Openbare les De commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorliehting te Middelburg organiseert Maandag a.s. om 19.30 uur in de Industrie- en Huishoudschool aan het Molenwater 125 te Middelburg een openbare les van de cursus costuum- naaien. O.N.D.A. concerteert niet op „Miniatuur Walcheren" De Ritthemse muziekvereniging ONDA zal in afwijking van het pro gramma hedenavond niet concerte ren op de tentoonstelling „Miniatuur Walcheren" te Middelburg. MIDDELBURG. KOSTELOZE INpNTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. R. en W. van Middelburg bengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 7 Juni 1955, des VQormidc}ags van 9—10 uur, ge? legenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Mer disch êpiitrum, Eigenha^rdstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikje voor inenting ipoet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vacci natiebewijzen van de namen en geboorteT data der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. VLISSINGEN. drankwet. VERZOEK OM VERGUNNING VERLOF A B. en W. van Vlissingen, gelet op artikel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Adri- ana Hendrika Leinse. echtgenote van A. van Hqepen alhier, om verlof tot de ver- kopp van awsk-alepbojische drank in het klein (verlof A) voor de beneden-voorlo- caliteit van het perceel Noordstraat np. 34; dat van heden af gedurende t\yee weken tegen het verlenen van het gevraagde ver lof sGhriftelijkg bezwaren kunnen worden ingebracht pij hun college. VLISSINGEN. HINDERWET. vergunning verleend, B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare ken? nis, dat bij hun besluit van 9 Mei 1955 aan M. de Klerk te Vlissingen op de daar bij gestelde voorwaarden vergunning is yerieend tot het oprichten van een in richting voor het bewerken van pietajen platen in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A no. 1505, plaatselijk gemerkt Kasteelstraat 68. Vlissingen, 17 Mei 1955. VLISSINPRN- Ontwerp tot herzieping van het „Uitbrel? dingsplap Vlissingen 1953". Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat een ontwerp tot herziening van het „"Uitbreidingsplan Vlissjngen 1953". gedu rende een tijdvak van vier weken, aan vangende 25 Mei a.s. yoor een ieder ter in zage is nedergelegd ter gemeente-secre- tgrie, 2e Afdeling (Kamer 1). Gedurende genoemde termijn kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad ber zwaren indienen. Vlissingen, 21 Mei 1955. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, R." KQLFF, Zomeractie Middelburgse middenstanders Gedurende de periode 1 Juli tot 15 Augustus zullen de Middelburgse win keliers een étalagewedstrijd organise ren, welke wordt gehouden in verband met de tentoonstelling „Miniatuur Walcheren". Maandagavond 20 uur wordt in de bovenzaal van dé sociëteit „De Verge noeging" te Middelburg een bijeen komst gehouden, waar de plannen zul len worden besproken, De heer G. W. Oskamp, directeur V.V.V. Middelburg, zal daarbij een uiteenzetting geven, Lekespel tijdens kerkdienst. In de Zondag a.s. in de Koorkerk te Middelburg te houden kerkdienst van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden, waarin ds. Metz zal voor gaan, zal door een jongerengroep het lekenspel „Emigranten" worden ge speeld, dat betrekking heeft op de be tekenis van de aartsvaders Abraham, Izaak en Jacob voor de huidige ge loofshouding. „Het Masker" trad op. Enige honderden bezoekers van de Middelburgse Schouwburg hebbén met plezier de verrichtingen gade ge slagen van de töneelgfdêling der Rot terdamse Ontspannings Vereniging Shell „Het Masker". De Rotterdamse tonelisten leverden het bewijs, dat de voorzitter van de personeelsvereniging der gemeente Middelburg, de heer A. Geljon, in zijn openingswoord niets te veei had gezegd, toen hij de gasten-toneelspe- lers aankondigde als .uitstekende krachten. Met veel vaart en bovendien met veel flair bracht „Het Masker" de drie-acter „Blijf zitten waar je zit" van Aug. van Zuijlen. In het flatje van de serieuze wis- kunde-leraar Henri Latour Wil Beijersbergen leverde in deze rol de prestatie van de avond speelt zich een tragi-komisehe geschiedenis af, die 'aanleiding geeft tot veel verwik kelingen en onverwachte situaties. Het op zichzelf vrij oppervlakkige verhaal werd leven ingeblazen, aller eerst door mej. Tonny van Eijk, die zich een lieftallige logé toonde, door de koer W. Boer, een volkomen aan vaardbare vriend, en door de heer P. v. Lier, vader van het ontvluchte meisje. De andere tonelisten, de heer E. van der Hoek, mevr. N. Schroe- vers-v. d. Polder, mevr. A. Molen kamp-Vos en mevr. N. Smit-Bekke ring toonden zich eveneens vaardige toneelspelers, pe regie berustte bij de heer W. v. d. Loos. Na afloop waren er bloemen voor de dames en voor al le medewerkenden een Zeeuwse ver snapering. De heer Geljon sprak een dankwoord namens de personeelsver? eniging en de heer W. Boer dankte namens de gasten. Vlissingen Gevonden voorwerpen lichtingen te verkrijgen over onder staande gevonden voorwerpen: bruine kinderportemonnaie; groene dameshandschoen; damesknip met in houd; jongensbroek; V-snaar; sleutel van bestelauto; zilveren oorbel; pad vinderspet met 2 sterren; jongens muts; herenrijwielen; autosteppen; schuimrubber zadeldek; zwarte por- temonnaie met inhoud; zilveren bro che; glassnijder in étui; kinderscha kelarmband: zwarte brillenkoker met zilveren rand; grijze ceintuur; dop van benzinetank; speelgoedhondjc; kinderdriewielertje; lipssleutel; brui ne bal; bankr en muntbiljetten; twee strandschopjes; hérenpólshorloge met schakelarmband; zilveren armbandje; pqrtemonnaie met inhoud; bril met combmatieglazenfietsgleutel aan ketting; géle shawl; koperen gewicht Concert „Crescendo1' Het uitgestelde concert van de Vlis singse accordeonvereniging „Crescen do" zal heden worden uitgevoerd. Het concert wordt in het Havendorp te Vlissingen gegeven om 8 uur. „Rijwielpad Walcheren" vergadert. De vereniging „Rijwielpad Walche ren" vergadert Donderdag a.s. 10.30 uur in het gemeentehuis te Vlissjngen. Op de agenda staat o.m. de verlenging van de termijn der statuten, benoe ming bestuursleden en benoeming Ier j den kascopimissie en de aanleg van een rijwielpad Domburg^rOostkgpelle Öf'onjezon. Raadsvoorstellen. B. én W. van Vlissingen stellen de raad voor oni aan de Wiener Sanger- knaben", die op 29 September a.s. te Vlissingen zullep concerteren in de Sint Jacobskerk, een subsidie te ver lenen van 20 der netto ontvangen entreegelden in de te maken kosten. Het voorstel tot benoeming van drie leden in de commissie ad noc, die B- en W. van advies moet dienen over de wijze van samenstelling van de Culturele Raad, bevat de namen van de heren H. B. J. Knoop, M. J. van poelje en J. P. Ventevogel. Voorgesteld wordt mejuffrouw C. E. Roefers van Lennep' te Middelburg te benoemen tot tijdelijk lerares in de kookvakken aan de gemeentelijke huishond- en industrieschool. De vereniging „Havendorpbelang" heeft een subsidie gevraagd voor her stel en vernieuwing der omheining yan de speeltuin in het Havendorp. Voorts zijn er voorstellen van B. en W. tot het tweebanig maken van de Paul Krugerstraat tussen de Van Dishoeckstraat en de Keersluisbrug; tot het betuigen van instemming met het schetsplan voor de bouw van een nieuwe zesklassige halschoo] met gymnastieklokaal en handenarbeidlo- kaal op het terrein ten noorden van de President Rooseveltlaan, tussen de watergang en de Irislaan en tot het plaatsen van een hekwerk langs het „Haventje van Meijer" aan de z(jde van de Boulevard Bankert. RAAD WESTKAPELLE Nieuwe brandspuit zal worden aangeschaft Dezer dagen vergaderde de raad van Westkapelle onder voorzitter schap van burgemeester Tydeman. De gemeentelijke legesgelden voor 'n paspoort werden verlaagd van f 2.50 tot f 2.Financiële medewerking tot woningverbetering zal worden verstrekt aan H. Cijsouw en L. Ver- hage, respectievelijk tot een bedrag van f 50.en f 500.—. Aan het Rijk zal een perceeltje gemeentevroon in erfpacht worden gegeven, voor de bouw van een lpcTitwaehttoren. Besloten werd tot aankoop van een nieuwe brandspuit. Een plan zal wor den opgemaakt voor de bouw van een Ïemeenteschuur met woning:. Een ge- eelte Noordervroon, waar voorheen het Zwitsers kamp op stond, zal wor den verhuurd voor beweiding aan W. Verhuist, L. Verhulst en C. Kaland. Aan het plaatselijk Oranjecomitë zal een subsidie worden verstrekt, ter tegemoetkoming in de kosten van de viering van de bevrijdingsdag. De heer J. de Visser (S.G.P.) wenste aantekening, dat hij tegen subsidie^ verstrekking was- Nieuw-' en Sint Joosland Polderbesturen vergaderden Te Nieuw- en St. Joosland verga derden Woensdag de stembevoegde ingelanden van de beide polders Nieuwe en Oud-Sint Joosland; de eerste onder voorzitterschap van de heer C. P. Reijnoudt, de laatste onder voorzitterschap van_ de heer C. de Dreu. De rekening 1954-^-1955 van de Nieuw-Sint Jooslandpolder werd vastgesteld met aan inkomsten 11.682,41 en aan uitgaven 9906,99. De begroting voor het boekjaar van 1 Mei'1955 tot en met 31 December 1955 werd goedgekeurd met een to taalbedrag van 8373,49. Het dijkge- schot werd vastgesteld op 22 per ha. Voor de Oud Sint Jooslandpolder werd de rekening 19541955 vastge steld op 7766,06 aan inkomsten en 7611.91 aan uitgaven. De begroting vermeldde een bedrag van 10.450,92 Het dijlïgeschot werd bepaald op 38 per ha. Wegens het bedanken als ge zworene van de heer J. Dingemanse werd in het bestuur gekozen de heer Joh. Boone te Nieuw en Sint Joosland. Belde polderbesturen besloten om aan dé gemeente Nieuw- en Sint Joosland gedurende tien jaar een jaarlijkse bjjdrage van 60 te verle nen in de aanschaf van een sneeuw ploeg. De vergaderingen werden besloten met een gezamenlijke maaltijd der polderbesturen. Gapinge Oudste inwoner. De oudste inwoner van Gapinge, de heer J. K. Verhulst, vierde zijn 94ste verjaardag. De krasse grijsaard maakt nog bijna elke dag een wandeling door het dorp. Collecte De opbrengst der collecte voor „Zonne- vanek"„Zonnegloren" was te Gapinge f 32.03. Ritthem Feestavond „Oranje-boven'' De Oranjevereniging „Oranje Bo ven" te Ritthem hield Dinsdag een feestavond in „Ons Dorpsleven". De heer Joh. de Visser, voorzitter, heette de talrijke aanwezigen welkom. Hij vond het jammer, dat burgemeester P. Daniëlse ditmaal niet aanwezig kon zijn. Het was juist 15 jaar ge leden, dat Ritthem door de Duitsers werd bezet. Spreker bracht de inwo ners in herinnering die op 17 Mei 1940 sneuvelden en wees op de dank baarheid die men voor de vrijheid veiv schuldigd is. Daarna werd opgevoerd het toneel stuk in drie bedrijven „Deining om de dorpsdokter" vari P. L. van Prooyen- Bogaerds, dat goed werd gespeefd. Her wérd een zeer geslaagde avond. (Advertentie) Walcheren ZONDAG 22 MEI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 7 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 ds. v. Woerden, 2.30 en 6 dhr. Vroon; Biggekerke 9.30 ds. Wagener, 2 ds. Ahbing; Domburg 10 ds. v. Willens- waard, 7 ds. de Boer; Gapinge 2 ds. v. Willenswaard; Grijspkerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 2 vic. Don; Koudekerke 10 ds. Durkstra. 10 jeugdkerk, 2.30 ds.-Hoffman, Vliss.- straat 7 ds. Hoffman; 't Zanqt 10 ds. Hoffman. 10.15 jeugdkerk,/ 7 ds. Durkstra; Meliskerke 2.30 ds. van 't Hof; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. v. d. Linde, 7 vic. Don; Oostkerk 10 ds. Raiders (jeugdd.); Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; OosU en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjerna, 7 ds. v. Duijne. 9.30 jeugdkerk in „Concordia"; Rit them 10 ds. van 't Hof, 2.30 ds. Kloosterman; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 6.45 ds. Oostenrijk (jeugd dienst) St. Laurens 10 ds. v. Duijne, 2.30 ds. Haitjerna; Veere 10 ds. Don; Vrouwenpolder 10 ds, de Boer; West kapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 8,30 ds. Roscam Abbing, 2,30 ds Wagener; Oostkapelle 10 as Richard, 7 jeugddienst ds Boogaard, dans l'Eglise mennonite monsieur le Ned. Herv. Kerk. Middelburg (Koorkerk) 8—8.30 Interk. avond- geb.; Vlissingen (Engelse Kerk) 7.30 8 Interk avondgeb. Zomerdienst brengt vele veranderingen bij Z.V.T.M. Gevolg van omschakeling vertrektijden veerdienst. De zomerdienstregelïng V3n de Z.V.T. M., die Zondag 22 Mei ingaat, brengt vrij grote veranderingen mede. Door het veranderen op werkdagen met een half uur van de bootdienst Vlissingen—Breskens worden de auto buslijnen naar Breskens en Oostburg ook e'en half uur verschoven. In ver band met de nodige aansluitingen heeft dit tot gevolg, dat ook andere diensten geheel veranderen. Zo o.a. de autobusdienst Terneuzen —Axel—Hulst, daar deze in Sluiskil aansluiting geeft naar en van West Zeeuwsch-Vlaanderen. De vertrekuren, die momenteel op het halve uur vallen in Terneuzen ko men nu doorgaans 3 minuten over het uur, terwijl het vertrekuur in Hulst van de Markt op het evep uur valt óf 5 minuten daar over. De dienst vanuit Terneuzen in de richting West ZeeuwschrVlaanderen en Sas van Gent—Zelzaete wordt gedeek telijk gereden vanaf de Markt te Ter neuzen door de Axelsestraat en de Kerkhoflaan, verder oostelijk van het kanaal, om dan bij Sluiskil de brug over te gaan. De diénsten die westelijk van het kanaal blijven rijden, begin nen niet op de Markt, maar in de Wïl-r lem de ZwijgeFjaan, Enige diensten van Terheuzen naar Sluiskil zijn zo ingesteld, dat perso nen, die op de fabrieken werken, hier goed gebruik van kunnen maken. Hier over is overleg gepleegd met de di recties van beide fabrieken. In Hulst begint de autobusdienst naar AxelTerneuzen aan de V. d. Leyenlaan. Verwacht wordt, dat deze veranderingen voor de bewoners van de nieuwe buurten in beide plaatsen van belang zullen zijn. Er wordt een proef genomen met een latere dienst van Perkpoïderhaven naar Hulst, St, Jansteen en Axel, Ter neuzen, n.l. om 22.15 uur. Het zal afhangen van het gebruik dat ervan gemaakt wordt, of deze ook in de toekomst kan gehandhaafd blij ven. Op de autobusdienst Sluiskil—Breda wordt bij wijze van proef een grote verandering ingevoerd. Dé eerste dienst vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Breda is één uur vervroegd, en de 3e dienst van Breda zal één uur ver laat worden, Dit wordt geacht van groot belang te zijn voor personen, die een dag ergens in Nederland willen doorbrengen. Zo kunnen reizigers van ongeveer 10 uur tót 5.30 in Rotter dam blijven. Deze veranderingen zijn een gevolg van de enquête, die onder de reizigers gehouden is. Op Zondagen is de eerste bus naar Breda op het zelfde uur gehandhaafd als tegen woordig, dus één uur later dan in de week. Aanbesteding uitvalsweg te Biezelinge Met de voorbereidende werkzaam heden voor de uitvoering van de uit valsweg te Biezelinge naar de Rijks weg, is men thans zoyer gevorderd, dat op 17 Juni a.s. te Middelburg de aanbesteding zal worden gehouden. Albireo 21 te Santos verw: Alphard 20 te Rio de Janeiro. Alwaki 19 te Marseille. Alamak 19 van Amst. n. Perz, Goli. Alchiba i9 v. Recife n. Santos. Almdijk 20 te Rotterdam. Arendskerk p. 19 Finisterre n. Genua. Axeldyk 18 v. New Vork n. Trinidad Bali 19 te Suez. Banka 16 te Portland. Cottlca 19 90 m. Jf,Q. Floras (Ax.) naar Plymouth. Dongedijk 18 te Los Angeles. Gouwe n. Rotterdam. Groote Beer 22 te Southampton verw. Japara p. 10 Ouessant n. Part Said- Köta Gêaeh p, 19 Beachhead n, Houston Limburg 19 te Singapore. Mariekerk lp te Antwerpen. Meerkerk 19 v. Dar es Salaam n. Mozam bique. Merwede p. 19 Landsend n. Le Havre, plcjenbarnevelt, j. v. p. 18 Galeta eil naar Amsterdam. Oranje 19 v. Colombo n. Be|awa. Polydorus 18 v. Boston n. New Vork. Peperkust 19 te Monrovia, Rondo 19 v. Nw. Orleans n. Baltimore. Rijndam 19 te Southampton. Schie 17 y. St. Vitts n. Gos'nemboach. Sarangan 15 v. Portland n. San Francisco. Sliedrecht 18 te Swansea. Tegelberg 15 te S. Francisco do Sul. Tomori 16 v. Cheribon n. Semarang, Tibia p. 20 Mlnikoy n. Shellhaven. Utrecht 19 te Belawan. Wiiem Ruys 20 te Napels Weltevreden p. 19 Gibraltar n R'dam, Zaan 19 te Stockholm. Zuiderkruis 19 1150 m. N.O. Wellington. Zevcmlcriags Adventisten. Vlissin- fen 09.15 (le. v. Drongelen, 10.15 Bij- elstudie- Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eglise mepnonito monsieur le Pasteur Risseeuw. G.G.N. Middelburg (veiling) 0.30, 2 en 6.30 leesd. Gereformeerde Kerk: Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 ds. de Boer, 2 ds. van Til, 5 ds. van Til, (Noorderkerk) 9.30 ds. van Til, 5 ds. de Eoer; Luth. Kerk 7.15 ds. Streefkerk; Arnemui den 10 en 2.30 ds. Allaart; Domburg 10 2.30 ds. Boon; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoclstra; Grjjpskcrke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 0.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 0.30 en 2.30 ds. van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 ds. van Wouwe, 2.30 ds. Streefkerk; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; St. Laurens 10 ds. Boon, 2.30 ds. de Boer; Veere 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. van Wouwe; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs. Jager; Westkapelle 9.30 lees- dlenst, 2.30 ds. Brederveld. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arne muiden Zaterdag, 21 Mei Middelburg (Bogaardzaal) 7.30 ds Aangeenbrug. Zondag: 9.30, 2 en 6 ds Aangeenbriig Meliskerke 9,30, 2.30 en 7 leesd; Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 lees dienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Arne muiden 6.15 ds. Slagboom: Middel burg 9.13 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van Vrjjz. Hervormden: Mid delburg 10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring: Vlissingen (Engelse Kerk 7 ds. Metz. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlis singen 9 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente: Middel burg geen dienst; Vlissingen 10 ds. Boer. Hersteld Apostolische Zendingsge- nieente: Vlissingen (Bakkersgang), 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendings kerk: Vlissingen (Kasteelstraat 5): 10 en 5 Openb. eredienst. Leger des Heils: Middelburg 10 heil, dienst, 4 openl. samenk. Markt, 7.30 openb. samenk. o.l.v. br. v. d. Heyden, (medewerking zangkoor Dordrecht)Vlissingen 10 heil. dienst 3.30 openl. samenk. Boulevard, 7.30 Verloss. samenk. o.l.v. kaDt. Eike naar. Het Kruisleger: Middelburg 10.30 Wijdingsdienst, 7.30 Heilssamenk. o.l. v. kol. Schuil. Evang. Ver. op G.S.: Vlissingen (Kazerne Willem III). 10 en 5 ds. de Reuver; Donderdag 26 Mei 7.30 ds. Middelkoop. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Vlissingen: de heer M. J. A Bil, Singel 74, tplefoon 619. Middelburg: de heer Fru- mau. Groenmarkt 17. telefoon 2635. Kou dekerke. Zoutelande en Westkapelle: de heer Sioos, arts te Koudekerke, Middel burgsestraat 1, telefoon 231. Veere, Se rooskerke en Oostkapelle: de heer M. A. v. d. Sluijs, arts te Veere, Markt A 155, telefoon K 1181—271. Apotheken Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, telefoon 2789; Vlis singen: J. M. H. van de Sande, Badhuis straat 22, telefoon 2066. Marktberichten VISMIJN VEERE. 20 Mei. Aangevoerd: 2507 kg export garnalen 1.87—2.43; 112 kg schar 22—32; 37 kg tong (middel) 1,50—2.61; 16 kg rog 55—63; 4 kg griet 1,17—:,24: 3 kg wulken 28; 3 kg kreeft 7,32; 3 kg tarbot 1,37. Nagekomen advertenties. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Tante DINA SUZANNA HAAK Weduwe van ARIE BAARENDSE in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, CORN. BAARENDSE. Groede. 20 Mei 1955. Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, onze lieve Schoonzus ter en Tante. STOFFELINA GRIEP op de leeftijd van 82 jaar. Ps. 23. Uit aller naam. Wed. J. GRIEP— BARBIER. Hansweert. Varsseveld. 18 Mei 1955 RusL en Verpleeghuis. De rouwdienst za! worden gehouden op Maandag 23 Mei a.s. 1.30 uur aan het Rust huis, waarna de teraar debestelling zal plaats hebben om 2.30 uur van het Rusthuis op de Al gemene Begraafplaats te Varsseveld. Tandarts KNOOP wegens ziekte geen spreekuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15