imSAUME JIMMY BROWN opent een rijschool DEBRALINE TWEEDUIZEND C.J.M.V.-ERS OP BONDSDAG IN MIDDELBURG WALCHEREN EINDLES FRUITTEELTSCHOOL TE WILHELMINADORP VRIJDAG 20 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 (Slot van pagina 1) „De veertig jaar, die ik in C.J.M.V. dienst heb doorgebracht", zei dr. Van Itterzon in zyn afscheidsrede, „stem men mij tot grote dankbaarheid". Met nadruk bond hij de jongeren op het hart trouw te blijven aan de Christelijke overtuiging en steun te zoeken in het woord van God. Spre ker wees nog eens op het oecumeni sche karakter van het Verbond en sprak de wens uit, dat Gods leiding de „rode driehoek" in de toekomst zal blyven vergezellen. Met deze toespraak was de och tendvergadering, waaraan o.a. het muziekkorps van het Leger des Heils meewei'kte, teneinde. In restaurant „Wöhler" in Middelburg gebruikten genodigden en bestuur de lunch, waar bij o.m. het woord werd gevoerd door burgemeester Bolkestein en de ere voorzitter van het C.J.M.V., ds. P. Veen. MIDDAGVERGADERING. Er was geen stoel onbezet in de vei linghallen, toen ds. Veen 's middags de vergadering heropende. Circa der tienhonderd belangstellenden hadden er een plaatsje veroverd om te kij ken, hoe onder leiding van de heer A. de Boer een 24-tal meisjes een aan trekkelijk lintenspel ten beste gaf. Hierna klonken klompengestamp en handengeklap door de met groen, bloemen, vlaggen en planten versier de veilinghallen, toen de folltlore-af- deling van „Medioburgum" onder de bekwame leiding van mej. J. C. Ver meulen in een zestal dansen iets van de Zeeuwse folklore liet zien. Geboeid volgde men de verrichtingen van de in klederdracht gestoken „boertjes en boerinnetjes". Nadat in samenwerking met de stichting „Spel en Sport" door een aantal vrijwilligers enkele behendig heidsoefeningen waren gedaan en de folkloregroep nog eens was opgetre den, kwam de bekende voordrachts kunstenaar Willem Berkhemer naar voren. Hij droeg op zijn bekende wij ze het. aangrijpende verhaal van Da vid en Goliath voor, alsmede Jesaja 55. Dit optreden vormde een waardig sluitstuk van deze bondsdag, waarin „ernst en luim" op passende wijze dooreengeweven waren. Voorafgaande aan de bondsdag ar riveerden Woensdagmorgen circa 500 bestuursleden en afgevaardigden. Omstreeks kwart over tien werden zij door de waarnemend commissaris van de Koningin, de heer C. Philipse, in de Statenzaal ontvangen. Ds. Van Heerden beantwoordde de welkomst- rede van de heer Philinse, waarna in het „Schuttershof" onder leiding van de heer Th. Wijtman te Middelburg een werkvergadering werd gehouden. Aan de hand van de schets „Leiders gevraagd" behandelde een forum on der voorzitterschap van de heer H. Verhaar, dit probleem. 's Middags stapte het gezelschap in Middelburg in de bus voor een rondrit door Walcheren. In Westka- pelle vertelde de heer P. Westerbeke, een 64-jarige landbouwer uit dit door de oorlog zwaargetroffen Walcherse dorpje over het bombardement van de dijk en de invasie der geallieerden in 1944. Bij het monument werd een kijkje genomen, waarna het gezel schap zich naar Boudewijnskerke be gaf, waar een 12-tal C.J.M.V.-ers in Walcherse klederdracht op het onge zadelde paard elkaar de loef afstak in'een ringrijderij. Aangetast door het enthousiasme van de jonge boeren wilden, tot groot vermaak van de C. J. M. V.-ers, secretaris H. v. d. Ber ge en bestuurder C. J. de Jonge ook eenmaal op het paard hun geluk be proeven. .Taap Koppejan en E. Boo gaard ontvingen uit handen van ds. Van Heerden resp. de door het bonds- bestuur beschikbaar gestelde beker en de door de P.C. geschonken medaille. Jaap Koppejan kreeg nog 'n medaille, omdat zijn paard door een damesjury algemeen als het fraaist uitgedost werd beschouwd. 's Avonds werd door ds. J. Kwast, Ned. Herv. pred. te Vlissingen, een bidstond geleid in het „Schuttershof", die gevolgd werd door de huishou delijke vergadering. Tijdens deze ver gadering werden enkele ogenblikken gewijd aan de nagedachtenis van dr. John Mott en John Forrestor Patton, resp. oud-voorzitter en voorzitter van de Wereldbond en J. Lorier, secreta ris Regelingscommissie C. J.M.V. Aan wezig waren o.a. ds. P. Veen, ere- Advertentie. verfraait Uw teint Dordts Leger des Heils-koor naar Middelburg. Het circa 60-man sterke zangkpor van 't Leger des Heils te Dordrecht zal dit week-end een bezoek brengen aan Middelburg. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf zal het gezel schap met twee autobussen arrive ren aan het Middelburgse station, waar het wordt opgewacht door,het muziekcorps van het Middelburgse Heilsleger onder leiding van de heer D. J. de Graaf. Gezamenlijk maakt men dan een mars door de stad, waarna een tea volgt in het Leger des Heilsgebouw. Na de broodmaal tijd wordt om 7.15 uur gestart voor een wandeling naar de Lutherse Kerk waar koor en orkest een pro gramma van zang en muziek zullen verzorgen. De algehele leiding berust bij kapitein A. van Greven. Naast koorzang onder leiding van dirigent A. J. van de Heijden uit Dordrecht bevat het programma declamtie en het optreden van de vocale soliste mevrouw C. Minnebreuker en de in strumentale solist de heer J. v .d. Klashorst. De bijeenkomst begint om 8 uur. Voorts ligt het in de bedoeling Zondagmiddag 3 uur een programma van koorzang uit te voeren in het ziekenhuis te Middelburg. Na een korte rondgang door de stad zal dan om 4 uur een massale openluchtsa menkomst worddn gehouden op de Markt. Het koor zal eveneens mede werking verlenen aan de godsdienst oefeningen van de Middelburgse af deling van het Leger des Heils. voorzitter en dr. G. P. Itterzon, afge treden voorzitter. Het voorstel van de afdeling Alblasserdam om dr. Itter zon tot ere-lid te benoemen, werd on der hartelijk applaus overgenomen. Tijdens deze vergadering, •.•.elke werd gepresideerd door ds. H. J. van Heerden, werd de mogelijkheid be sproken tot het houden van gecombi neerde bondsdagen met de Christen Jonge Vrouwen Federatie. Overwo gen wordt de volgende bondsdag in een centraal gelegen plaats, bijv. Utrecht te houden. Ook de verhouding tot de Ned. Her vormde Kerk kwam aan de orde. De Bondsvoorzitter zette uiteen, hoe de ze verhouding gegroeid is en betoog de dat de C.J.M.V. het mogelijk moet achten, dat in de Hervormde Kerk een visie ontstaat, die het nodig vindt specifiek Hervormd Jeugdwerk ge stalte te geven. Hij waarschuwde te gen een onvruchtbare concurrentie strijd. Het C.J.M.V. zal nimmer zijn kracht moeten zoeken in een zich af zetten .tegen ander werk, maar wel in de verantwoordelijkheid voor de taak in eigen sector, een taak die nog niets aan waarde en mogelijkheden heetf ingeboet. Loffelijk gebaar In de nacht van Dinsdag op Woensdag sneuvelde de grote vergadertent op „Tooren- vliedt", zodat de bezoekers van de CJMV-bondsdag elders in de stad vergaderruimte moesten vinden. De organisatoren kre gen toestemming te vergade ren in de Nieuwe Kerk en de Veilinghallen, zodat via de ra dio kon worden medegedeeld „Bondsdag gaat in elk geval door! Een bezwaar was echter, dat het programma moest worden herhaald: niet alle bezoekers konden tegelijk in de kerk, of in de veiling. Daarom moesten zo wel de medewerkenden van het ochtend- als van het middag programma tweemaal voor het voetlicht komen. Het ochtend programma werd twee maal af gewerkt in de Nieuwe Kerk, het middagprogramma twee maal in de veiling. Dat betekende dat o.m. de Commissaris der Koningin, de declamator Wil lem Berkhemer, de Lintenspd- groep, alsmede „Medioburgum" nun gegeven medewerking, "s middags moesten herhalen. Dank zij deze loffelijke mede werking kon het programma ongestoord voortgang vinden. VWVWWMfWWWW In Vlissingen wordt laatste „Nissenhut" gesloopt. In Vlissingen is de laatste van de nissenwoningen die indertijd zo'n welkom onderdak boden aan hen, die geen huisvesting konden vinden, in slopershanden gevallen. Deze woningen wei-den gebouwd op een terrein aan de Kenau Hasselaar- str. en langs de Paul Krugerstraat, maar moesten voor het grootste ge deelte het vorig jaar plaats maken voor permanente woningen. Ook de laatste, die tot voor kort nog door een gezin werd bewoond, wordt nu ge sloopt en daarmede is voor Vlissingen* het tijdperk van de nissenhutten" af- .gesloten. Wijkkerkeraad is uitgebreid De wijkkerkeraad der Hervormde Gemeente van VlissingenZuid is uitgebreid met een tiende ouderling en een achtste diaken. Voor deze functies zijn benoemd resp. de heren J. J. Hamelink, thans reeds werk zaam als ouderling voor het jeugd werk namens de centrale kerkeraad, en H. R. Stieltjes. Zij hebben beide hun benoeming aanvaard. De ochtenddiensten in de Noorder kapel beginnen met ingang van Zon dag 22 Mei om negen uur en half elf. Gepensioneerden hielden jaarvergadering. Afdeling Walcheren koos nieuwe voorzitter. In de grote zaal van Britannia werd dezer dagen de jaarvergade ring gehouden van de afdeling Wal cheren van de Algemene Bond van Gepensionneerden, die o.a. werd bij gewoond door het hoofdbestuurslid, de heer G. de Noo uit Voorburg. Nu de voorzitter, de heer F. C. Wijsveld, onlangs is overleden, werd zijn laats ingenomen door de secretaris, e heer J. Butler. In zyn openings woord heette de heer Butler de aan wezigen hartelijk welkom en sprak woorden ten nagedachtenis aan de overleden voorzitter. „Zijn aangeboren leiderschap en zijn werklust maakten hem bij uit stek geschikt voor het voorzitter schap. Aan zyn initiatief is het te danken, dat het ledental van de af deling Zeeland is gestegen van 360 leden in 1948 tot 1633 leden op 1 Januari 1955, zodat kon worden overgegaan tot het oprichten van zelfstandige afdelingen in Schouwen- Duiveland, Noord- en Zuid Beveland, Oost- en West Zeeuwsch Vlaanderen en Walcheren. Alleen de laatste af deling telt nu reeds 729 leden", aldus de heer Butler. Hij verzocht de aan wezigen om staande een minuut stil te in acht te nemen ter herdenking van de heer F. C. Wijsveld en de 47 leden, die door de dood aan de ver eniging zyn ontvallen sinds 1 Janua ri 1954. Daarna sprak ook de heer de Noo waarderende woorden over het werk van de heer Wysveld en herinnerde aan de prettige samenwerking, die altijd tussen hem en het hoofdbe stuur had bestaan. Na het voorlezen der notulen en het verslag der kascommissie, dat alleszins gunstig luidde, werd over gegaan tot het kiezen van een nieu we voorzitter. Met algemene stem men en onder luid applaus werd de heer Butler tot voorzitter gekozen, doordat de aanwezigen als eén man opstonden om hun vertrouwen in hem te laten blijken. De heer A. Markusse te Vlissingen werd geko zen om de plaats van secretaris te vervullen. Hierna hield de heer G. de Noo een duidelijke uiteenzetting van de zogenaamde glijdende peniioen- Advertentie) Als üw gewrichten alleen nog maar pijnlijk bewegen en Rheumatische scheuten door Dw leden gaan... Dan is 't hoog tijd voor een Kruschen kuur. Rheumatische pijnen zijn in negen van de tien gevallen gevolg van onzuiver bloed. De bloedzuiveren de organen schieten te kort. Geef die weer jeugdige kracht; breng ze weer Dp gang met Kruschen's zes minerale touten. Duizenden rheumatiek-lijders vonden daar baat by. Waarom zoudt gij dan achterblijven 't Gaat om uw eigen welzijn maar ook om 't levens geluk uwer huisgenoten, die U graag weer de oude zien: fit, welgemoed, opgewekt en vrij van pijn schaal. Hij deelde mee, dat het be- bestuur nu, in tegenstelling met 1950 toen het zich haci uitgesproken voor een handhaving van het basispen sioen, wél instemde met de glijdende pensioenschaal, mits de pensioenen van de reeds gepensionneerden hoof delijk worden aangepast aan die van de collegae in hoofdelijke functies, plus een verrekening van de vroege re functie van de gepensionneerde en "het aantal dienstjaren. Vervolgens wees spreker op de voor- en nadelen van de 6% „welvaartstoeslag" en de cumulatiebepalingen. Na de rondvraag, waarop slechts enkele vragen van algemene aard werden gesteld, werd door de nieuw benoemde voorzitter de vergadering gesloten. Middelburg Grootscheepse Rode Kruis huis-aap-huis actie. In de laatste week van Mei en de eerste week van Juni zullen in Mid delburg talrijke collectanten huis aan huis een bijdrage vragen voor het Nederlandse Rode Kruis. Men hoopt bij deze grootscheepse inzame ling, waarbij ieder Middelburgs huis gezin bezocht zal worden, te kunnen rekenen op de steun van circa hon derd collectanten en collectrices. Djt bleek Dinsdagavond uit een toespraak, welke mr. W. H. Ver maas hield tijdens een bijeenkomst van het Rode Kruis in het PZEM-ge- bouw te Middelburg, waar plannen werden besproken voor de komende inzameling. Het ligt in de bedoeling dat met intekenlijsten wordt gewerkt. Aan iedere gever wordt een rebusformu lier verstrekt. De winnaars van deze wedstrijd zullen een binnen- of bui tenlandse reis naar keuze mogen maken. Een deel van de opbrengst van de actie zal besteed worden aan een boottocht van cronische zieken met de „Kasteel Staveren". Thans hebben zich reeds 60 mede werkenden opgegeven. Het bestuur vertrouwt er op, dat de benodigde 40 spoèdig zullen volgen. De Rode Kruis colonne Middel burg vulde het overige deel van de avond met een leerzame demonstra tie. Aagtekerke Ned. Chr. Vrouwenbond Dezer dagen spx-ak op een bijeen komst van de afdeling Aagtekerke van de Nederlands Christelijke Vrou wenbond ds. B. F. C. de Groot uit Vlissingen over het onderwerp „Amos en de sociale vragen." Marktberichten VEILING MIDDELBURG 18 Mei. Fruit: St. Remy I 23—25, Jona than K 416, Aardbeien per doos 91107. Groenten: Bloemkool A 4289, B 3860, C 17—52. Andijvie 55—75, Spinazie 28—47 Rabarber 4—12. Bospeen 26—62. Sla per kg 18. Sla per st. A 14—22. B 10—17. Radijs 4—10. Postelein 57—66. Prei 30—37. Kom kommers A 5556, B 4316. C 25. VEILING TERKEUZEN Per 100 stuks in centen: Sla A n 12—15, 40. Per stuk in centen: Bloemkool B 50 58. C 625. Witte komkommers C 1930. Peen 5664. Per kg in centen: Asperges 1101.50. Spinazie 2636. Kassnijbonen 181200. Rabarber 710. Breekpeen B H 7. Radijs &-6. Nieuw oogstseizoen in Zeeland voor de deur Aardbeien en kruisbessen over enkele weken. Over enkele weken zal er voor dc Zeeuwse fruitkweker weer een druk ke tyd aanbreken. Het nieuwe oogst seizoen zal dan beginnen met de pluk van de kruisbessen en aardbeien. Dan zullen het weer dagen worden van hard werken en voor velen zal er wat extra's te verdienen zijn. Dit jaar zal de pluk van aardbeien zeker veertien dagen later vallen dan vorig jaar. Het schrale en dorre voorjaar heeft groei en ontwikkeling sterk afgeremd. Bij de kweker gaat het verlangen dan ook uit naar een mals regentje en zo mers weer! Over het algemeen staan de aard beien er goed voor. Enkele slechte percelen vindt men onder het ras Madame Moutot. Als het weer mee werkt, "belooft de oogst goed te wor den. Een flinke nachtvorst zou ech ter voor de aardbeien waarvan vooral de vroege rassen volop in bloei staan funest kunnen zijn. Ver schillende percelen werden in de af gelopen winter omgeploegd, doch er zijn er in het afgelopen voorjaar weer veel bijgeplant. Hierbij neemt de Ju- cunda wel de voornaamste plaats in. Op kleine schaal worden ook de nieu we rassen Regina en Mach. Früh- ernte beproefd. De bessen geven momenteel ook een gunstig beeld te zien. Vooral de kruisbessen een teelt die de laatste jaren steeds meer op de achtergrond raakt hangen goed beladen. Wan neer door nachtvorsten geen rui meer optreedt, zal de te plukken kwanti teit niet tegenvallen. By frambozen die de laatste twee jaren veel zijn aangeplant, treft men op sommige percelen en dan voorna- melyk onder de rassen Hornet en Preussen dode planten, zgn. „Sla pers" aan. Wat de oorzaak hiervan is kan nog niet met zekerheid wor den gezegd, hoewel de mening heeft postgevat, dat dit 'n gevolg is van 'n teveel aan water in de wintermaan den op slecht ontwaterende percelen. Bij bramen treft men dit jaar weer de stengelziekte aan. Dit varieert per" perceel zeer sterk. Enkele telers zjjn tot rooien moeten overgaan, terwijl daarentegen anderen in het geheel niet met deze ziekte te kampen heb ben. Hoewel alles dit jaar wel laat is, kan een tjjdige regenbui en zonnig zacht weer veel goed maken. Over het harde fruit kan nog niet veel gezegd worden. De bloei is goed, hoewel het ene perceel of ras wel eens verschilt met het andere. Franse gift voor Stavenisse Het gemeentebestuur van Stave nisse heeft dezer dagen van de Fran se gemeente Bobigny een gift van 200.000 frs ontvangen. Over de be stemming van deze gift zal het ge meentebestuur van Stavenisse zich binnenkort nader beramen. Intussen zal burgemeester L. A. Verburg zich met zijn Franse collega in verbinding stellen om de gemeente Bobigny en Stavenisse nader met elkander in contact te brengen. Film over Stavenisse De film „Stavenisse der zee ont rukt" zal over enkele maanden klaar zijn. Deze film, welke wordt vervaar digd door burgemeester L. A. Ver burg van Stavenisse, zal een docu mentaire zyn van de geschiedenis van Stavenisse vanaf de ramp van 1 Februari 1953 tot en met de herbouw van'deze plaats, waarbij telkens een vergelijking wordt getrokken tussen de rampdagen en thans. Officiële publicaties VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op Dinsdag 24 Mei 1955 des namiddags te 1.30 uur, een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden gehouden. Advertentie DIVERSE PROBLEMEN BELICHT Vier-en'twintig geslaagden Vier-en-twintig jonge Zeeuwse fruittelers hebben Woensdagmiddag uit handen van Ir J. J. van Hennik, rijkstuinbouwcohsulcnt en directeur van dc fruitteeltschool te Wilhclnii- nadorp het diplQma van de éénjarige cursus in ontvangst mogen nemen. Dit gebeurde tijdens de eindjes van deze school, welke In „De Prins van Oranje" te Goes gehouden werd. Nadat ir J. Kakcbeeke de bijeen komst had geopend, gaf ir J. J. van Hennik een beknopt overzicht van de gehouden cursus. Spreker memo reerde -de grote toeloop, welke het fruitteeltonderwjjs in de jaren na de oorlog te verwerken kreeg en waar bij een cursus soms door zestig leer lingen werd gevolgd- De laatste tijd constateert men echter een terug- fang. Voor de laatste cursus heb- en zich verleden jaar 32 leerlingen aangemeld, van wie er bij het toe latingsexamen 6 afvielen. Twee cur sisten trokken zich terug, zodat de leergang met 24 leerlingen werd ver volgd. Als bijzonderheid merkte ir Van Hennik op, dat het merendeel van de cursisten uit Zuid-Beveland afkomstig is. Hierna was het woord aan de leer lingen. In plaats van het byna ge ijkt geworden mondelinge eindexa men hielden enkele cursisten een in leiding over een onderwerp betref fende de fruitteelt. Zo gaf de heer W. G. A. Dekker uit Wemeldinge zijn visie op de früitsplnt en de be strijding hiervan. De cursist H. de Jager uit Yerseke besprak de virus ziekten in- de fruitteelt. Bondsdag N.H. meisjes en jongens op G.G. in Utrecht Enige duizenden léden van Ned. Herv. Meisjes- ,en Jongelingsverenigingen op Gereformeerde grondslag hebben Donderdag de in de Beatrixhal te Utrecht gehouden toogdag bezocht en hebben geluisterd naar referaten, die daar werden uitgesproken onder het motto: Christen zijn ïn deze tyd". Nadat de voorzitter van de Jonge- lingsbond, ds. Jac. Vermaas uit Boae die de ochtendvergadering de byeenkomst had opend, hield ds. H. N. van Hensbergen uit Renkum de hemelvaartsmeditatie. A. Korevaar uit Rotterdam hield een referaat „Rondom 's Heren woord", waarin hy vaststelde dat men veelal niet meer rondom de bybel leeft en dat het Nederlandse volk ver vreemdt van de H. Schrift. In de namiddagvergadering, die on der leiding stond van de presidente van de meisjesbond. mevr. A. A. E. MulderRuplte, hield mej. M. Lang broek uit Middelharnis een referaat „Met omgorde lendenen". Ds. A. den Hartogh uit Amersfoort sprak over „In 's Konings kracht". J on gelin gs vereni gin gen op Geref. Grondslag De Nederlandse Bond van Jonge lingsverenigingen op Gereformeerde Grondslag heeft Donderdag in Arn hem zijn 64ste bondsdag gehouden. Een voorstel om de bondsdag 1956 in Groningen te houden werd aange nomen. De bondsdag in Musis Sacrum werd Donderdagmorgen geopend door de bondsvoorzitter, de heer H. Algra uit Leeuwarden, die de vraag, of men in staat en bereid is het vrije jeugdwerk voort te zetten, ook al is er nog zo veel in de wereld dat ontmoedigt, met een vastberaden ja zei te willen be antwoorden. Prof. dr. J. Waterink, hoogleraar aan de vrije universiteit, sprak ver volgens naar aanleiding van het aan staande jubileum der Vrije Universi teit. In Musis Sacrum sprak 's middags nog prof. dr. K. Dfc'k, hoogleraar aan de theologische hogeschool te Kam pen over: de wachtende jeugd. Na deze middagbijeenkomst werd de bondsdag besloten met het afscheid van ds. N. B. Knoppers, in wiens plaats in het hoofdbestuur werd ge kozen ds. D. J. Roos te Haarlem. HOOG EN LAAG WATER 21 Mei U.+N.AJP. Ü.+NAP. U—-N.A.P. U.—N A.P. Vlissingen 0.49 2.07 13.18 2.33 7.27 2.13 19.44 2.02 Terneuzen 1.18 2.23 13.47 2.48 8.00 2.36 20.17 2.15 Hansweert 1.58 2.33 14.34 2.59 8.33 2.43 20.52 2.32 Zierikzee 2.24 1.40 14.57 1.60 7.57 1.76 20.15 1.60 Wemeldinge 2.38 1.65 15.10 1.86 8.16 2.04 20.41 1.87 i^^vT 7. Jimmy tuurde recht voor zich uit, zijn ogen ge- richt op een kleine stofwolk héél in de verte. „Dat zou de jongejuffrouw wel eens kunnen zijn", bromde hij. ..Lieve help, wat rijdt dat kind er op los. Het zal mij benieuwen of ik haar levend en mijn wagen niet als een ruïne zal terugzien. Toch moet ik zien haar te pakken te krijgen voordat er iets heel ergs gebeurd isI" Jimmy zette nu doelbewust de achtervolging dn. Hij haalde uit zijn wagentje wat er in zat en in derdaad begon hij langzaam maar zeker terrein te win nen. Na een kwartiertje kon hij de woorden, die op zijn leswagen stonden: Rijschool Brown, autolessen f 2.50 per uur, duidelijk onderscheiden. Jimmy klem de vastberaden de tanden op elkaar. Hij besloot de oude beproefde manier toe te passen om een wagen tot staan te brengen. Er langs te schieten, en voor te gaan rijden en dan te stoppenMaar dat er lanes schie ten ging niet zo heel gemakkelijk, daar de freule hem daartoe telkens de gelegenheid ontnam. Elke keer weer sneed zij brutaal zijn weg af, zodat Jimmy wel vijf of zes keer moest afremmen. Maar de zevende maal mis lukte dat. Wel kroop zij weer naar links, maar Jimmy remde nu niet af. Hij zwaaide bliksemsnel naar rechts, gaf vol gas en schoot nu rechts langs de wagen van de freule. De manoeuvre gelukte. Hij zat n- vóór haar en begon op hetzelfde ogenblik af te remmen. Piepend kwamen beide wagens tot stilstand.... Hierna reikte ir Van Hennik de geslaagden het diploma uit. De na men van de geslaagden zijn: H. B. Broyl, F. Nijsse en C. W. Simonse, allen te Wolfaartsdijk; S. Bommel jé tc Oostkapelle: W. G. A. Dekker tc Wemeldinge; P. Ganseman en J. P. de Wyze, beiden te Kapelle; P. Gij zel te Goes; Jac. op 't Hof te 's-Gra- venpolder; A. Hoogstrate te Hans- weert; H. de Jager en M J. Lamper, beiden te Yerseke; A. Kryger te Driewegen A. I. Meeuwse te Nieuw- dorp J. Poelman en G. Sanderse, bei den te 's-Heer Arendskerke; D. Pol derman te Kloetinge; P. Roose te Hoek; A. Spielier en W. J. Verbeem, beiden te Ovezande; C. v. d. Vliet te Biezclinge; J. B. Wattcl te Wlsse- kerke; M. J. Weststrate te Rilland en A. Zandee, Borssele. In z(jn felicïtatictocspraak liet i. an Hennik ?Un vreugde over dit fraaie resultaat duidelijk uitkomen. Hij zei van mening te zijn, dat de zeshonderd oud-leerlingen van de fruitteeltschool zeker hebben bijge dragen aan de ontwikkeling van de Zeeuwse fruitteelt. Voor het afronden van de studie gaf hijde geslaagden de raad een cursus in economie te volgen, daar ook dit voor de fruitteelt van groot belang Is. Voorts bracht spreker dank aan de leerkrachten. Namens het bestuur van de Proef tuin voor de Fruitteelt In de volle grond sprak ir J. Kakcbeeke een ge lukwens uit. Voor de drie cursisten, die met de hoogste cijfers waren geslaagd, had hjj een kleine surprise. Wim Dekker uit Wemeldinge kreeg een snoeimes, P. Roose uit Hoek een snoeizaag en Danker Polderman uit Kloetinge een snoeitang. De heer H. B. Broyl uit Wolfaartsdijk sprak als oudste leer ling een dankwoord tot de leerkrach ten en bood hen een boekenbon aan. Tenslotte vroeg de heer C. L. de Wilde de aandacht voor de Vereni ging van Oud-leerlingen van de Fruitteeltschool te Wilhelminadorp, waarna de heer P. Polderman de di recteur en docenten namens de ouders dank bracht voor het genoten onderwijs. Waarom laat U zich langer plagen door een stekende likdoorn Na de eerste behandeling met DARO LIDOREX is de pijn reeds weg. Na 8 k 10 dagen is aw likdoorn verdwenen Neem nog heden een proef met een flesje DARO LIDOREX 1.10. Hervormde vrouwen waren in Vaardingen bijeen Honderden Hervormde vrouwen uit het gehele land, onder wie ook vele uit Zeeland, waren naar Vlaardin- gen getrokken om daar in de Stads gehoorzaal de tweedaagse ledenver gadering van de Hervormde Vrou wengroepen bij te wonen. In haar openingswoord merkte de presidente, mevrouw Hoek-Berkhof uit De Wilp, op, dat de Hervormde Vrouwengroepen thans via de C-J. V.F. aangesloten zyn bij de Inter nationale Wereldbond van Chr. Jon ge Vrouwen, die in 65 landen afde lingen telt. Zowel by de watersnood in Zee land, als bij die in Italië, by de aard beving in Griekenland en de lawine ramp in Zwitserland, was deze We reldbond paraat om hulp te bieden. Zo moet langzamerhand de gedach te van een werelddiaconaat groeien. Dat is in deze wereld dringend nodig, aldus de presidente,, omdat ook in Christelijke kring de gedach te heeft postgevat, dat men de drei gingen in de wereld het best kan bestrijden door de massieve vergel ding in de vorm van de H. en de A- bom. Veel meer dan in ons land houdt men zich in kerkelijke krin gen in Amerika en Engeland bezig met de vraag of deze massale ver gelding niet uitloopt op massale ver nietiging. Vervolgens sprak de hoofdleger- predikant, ds De Kluis, over de pro blemen rond de miltaiire dienst, waarbij hy „recht op de vrouw" af, talryke urgente vragen beantwoord de. Des avonds sprak in de geheel ge vulde Grote Kerk, jkvr. C. M. van Asch van Wijck over: „Wat neeft Evanston ons als vrouwen te zeg gen?" De volgende dag sprak inplaats van het Tweede Kamerlid jkvr. C. W. S. Wttewaall van Stoetwegen, mevrouw De Geus-Vietor, over: „De vrouw in het openbare leven". Mevrouw De Geus wees vooral op de voor- en nadelen van het trouwen in gemeenschap van goederen en de echtvereniging op huwelijksvoor waarden, dit alles gezien in het licht van het erfrecht. Enige excursies vormden het be sluit van dit goed geslaagde con gres. ontsieren Uw gelaat. Ze verdwij. nen dikwijls ïn 24 uur. evenals vuile poriën en vetwormpjes.door het beroemde huidgeneesmiddel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15