Toerwagen onverdeeld Rallye succes 1955 is een geworden Itvin olijfje Zmse Almanak .VOLKSONDERWIJS" IN GOES BESTAAT 50 JAAR ZIERIKZEESE DELEGATIE IS UIT ST. HILAIRE TERUG SCHEEPSANKER BESCHADIGDE ELECTRICITEITSKABELS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 MEI 1955 ONDANKS REGEN, ZON EN ONWEER Stoomtram Walcheren werd tweede in klassementsproeven (Van een onzer verslaggevers). Vijfenveertig tier modernste toerwagens uit onze elf provinciën, elk be mand met de kundlgste chauffeurs waarover de deelnemende ondernemin gen beschikten, zijn Dinsdag bij het aanbreken van de morgen op pad ge gaan om zich te begeven naar één der startplaatsen voor de Toerwagen Rallye 1955 van de Nederlandse Vereniging van Transport-Ondernemingen: Meppel, Rijssen, Someren, Bergen op Zoom of Scheveningen. De ongunstige weersomstandigheden ten spijt is de rallye, die dit jaar voor de vierde ach tereenvolgende maal werd gehouden, een onverdeeld succes geworden. Het eindpunt was ditmaal 's-Hertogenbosch. In Bergen op Zoom startten onder meer de Zeeuwse deelnemers: twee wagens van de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg My. te Terneuzen, een van de Autoniaatschappij „Zeeland" te Goès en een van de Stoomtram „Walcheren" te Middelburg. Van de Zeeuw se teams slaagde dat der STW met de chauffeurs J. Parent en H. van der Boogaart er in een prijs te behalen en wel de tweede in de klassements proef. Bij het vertrek der wagens uit de verschillende provinciesteden kletter de de regen nog in stromen neer, maar kort na de start uit Bergen op Zoom klaarde de lucht wat op en het bleef droog tot ver in de middag, be houdens enkele lichte buien. Speels spatte het water van de betonweg on der de wielen op en in de bussen steeg de stemming met de minuut. Van Bergen op Zoom naar 's-Her- togenboseh was er een oriënteringsrit die niet door de chauffeurs alleen, maar ook door de passagiers intens werd meebeleefd. Vooral m de „spe ciale étappe" van Zevenbergsehoek naar Waspik deed ieder zyn uiterste best om een der op te sporen plaatsen of namen te ontdekken en de vrolijk heid steeg ten top, toen men in Was pik de laatste dezer opgaven tot een goed einde bracht. De tocht voerde door een door de regen fris groen landschap van Brabantse dorpen en gehuchten, langs velden en door bos sen en hoewel de zon zich slechts een enkel moment liet zien, genoot een ieder van de pracht, die zich aan zijn oog ontrolde. Om 8.13 uur startte de autobus van de STW voor do rit van 147 km. en om 11.48 uur meldde de chauffeur zich aan de finish af na een spannen de tocht. Spannend te meer, omdat alle inzittenden verkeersdeskundigen waren rijks- en gemeentepolitie, verkeersinspectie en inspectie weg vervoer uit Walcheren en Zuid-Beve land Controles werden „genomen'' enkele minuten te viroeg of te laat en „men" rekende uit, hoe veel strafpunten dit wel kostte. Kaartleesrit Na de lunch was er een kaartlees rit, waarbij ook al weer iedereen de chauffeur en de kaartlezer van ad vies mocht dienen en dit ook volgaar ne deed. Nu eens leidde dit tot grote consternatie, dan weer tot goede ge volgen. Zowel de oriënterings. als de kaartleesrit waren uitstekend geor ganiseerd en voorbereid, en voorzien van voetangels en klemmen, die me nigeen strafpuntjes kostte. Bijzon der aantrekkelijk was de „tweede speciale etappe" door de bossen .tus sen Moergestel en Oisterwijk, waar bij de chauffeurs niet door de mede reizigers mochten worden geholpen en waarin vele geraffineerde vallen stonden opgesteld. De kaartleesrit over een traject van 57 km had Moergestel als eindpunt. Als laatste evenement toonden de chauffeurs zo zij dit niet reeds voldoende hadden gedaan tijdens de ritten hun bijzondere vaardigheid in het manoeuvreren met hun wagens in een klasse mentsproef, die werd verreden in het schitterende sportpark „De Vliert" te 's-Hertogenbosch, welks prachtige sintelbaan hiervoor juist scheen te zijn ontworpen. Het was dit parcours, dat o.m. foutloos werd gereden door de chauffeur Parent van de STW met assisten tie van de chauffeur Van der Boo gaart in 2.14 min., waardoor dit team de tweede plaats bezette. Prijsuitreiking Na afloop juist was boven Den Bosch een onweer losgebarsten werden in- de grote. Veemarkthallen de prijzen bekendgemaakt en uitge reikt door de tweede vice-voorzitter van de NVTO, de heer J. J. Jurris- sen te Haarlem. Tevoren echter hield de voorzitter van deze vereniging, dr. ir, J. G. J. C. Nieuwenhuis uit Rot terdam, een korte toespraak, waar in hij de ongeveer tweeduizend aan wezigen welkom .heette, in het bij zonder enkele autoriteiten, die van hun belangstelling voor dc rallye blijk gaven, onder wie de Directeur- Generaal van het Verkeer, mr. G. H. Dijkmans van Gunst, het hoofd van de afdeling Wegvervoer, de heer S. Veldmeijer, en de voorzitter van de Nieuw kantoor voor Prov. Waterstaat Terneuzen Ged. Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten voorgesteld te doen overgaan tot het bouwen van een kantoorgebouw voor de Provin ciale Waterstaat te Terneuzen. Hier voor is een crediet nodig van 80.000. De Provinciale Waterstaat te Ter neuzen is thans ondergebracht in het kantoor van de N.V. Waterleiding maatschappij „Zeeuwsch-Vlaande- ren". De huur daarvan is echter met ingang van 1 Januari 1956 opgezegd, terwijl het niet mogelijk bleek in Ter neuzen andere geschikte kantoor ruimte te verkrijgen. commissie voor personenvervoer, mr. dr. N. Bolkesteïn, burgemeester van Middelburg. De heer Nieuwenhuis wees in zijn toespraak op de belang stelling voor dit evenement en hij zag in de aanwezigheid der vele autori teiten een zekere erkenning voor het initiatief van de NVTO. Hij meende dat de uitslag van de verschillende ritten minder ter zake deed, dan wel de verstandhouding, die door deze rallye's wordt gekweekt. De uitslag was als volgt: Algemeen klassement: 1. N.V. „Ve- lox" te Andelst, 2. N.V. G.A.D.O. te Hoogezand, 3. „Ebatours" N.V. te Beek (L), 4. N.V. De Veluwse Auto- dienst te Ermelo; 5. E.S.A. te Ma- rum, 6. „De Npordwesthoek" te Zwartsluis. Toeristisch klassement: 1. N.V. „Ve- lox" te Andels, 2. „Ebatours" N.V. te Beek (L), 3. Pullman Expres- Amova te Den Haag. Klassementsproeven: 1, N.V. G.A.D. O. te Hoogezand, 2. N.V. Stoom tram „Walcheren" te Middelburg, 3. „B.B.A." te Breda. YAN TOT VERENIGINGSGEBOUW. Maandag 23 Moi a.s. om twee uur zal de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, het verenigingsgebouw te Kerkwerve officieel openen. De bur gemeester van St. Laurens, de heer W. Baas, zal het gebouw aan het ge meentebestuur van Kerkwerve over dragen. De gelden voor voor de bouw van het verenigingsgebouw werden, onder auspiciën van de heer Baas (oud burgemeester van Kerkwerve) bij eengebracht door maatschappijen en particulieren, 'terwijl de gemeente Amsterdam evenals St. Laurens adoptie-gemeente van Kerkwerve de nog ontbrekende gelden schonk. Bij de officiële opening zal ver moedelijk, zoals reeds eerder gemeld, de burgemeester van Amsterdam te genwoordig zyn. Voor Kerkwerve is de opening van het nieuwe vereni- ingezetenen dag van hun belangstelling blijk geven! Er is ruimte voor ruim honderd be langstellenden, zo deelde men ons mede. BOEKENWEEKPTJZZLE. De destijds door een Middelburgse boekhandel uitgeschreven, „boeken- ANDERS Tja, so schreven wij dan gisteren over de verbindingen in vroeger da gen. Met stoom, en paardentram, met boot en met trein en in vele ge vallen ook te voet, zo verplaatste men zich van het ene deel van Zeeland naar het andere. Vandaag gaat dat heel anders. Vandaag kunt ge U per helicopter, per wentelwiek, zo ge wilt, verplaat sen. Vandaag aan de dag daalt enkele malen per week een woest brommend insect ergens uit het heelal in Vlis singen en ook in Zierikzee neer en zo ge U van een biljet voorziet, dan brengt dat insect U over een groot deel van Zeeland naar Rotterdam. Met regelmatig wentelende wieken koerst het over land en zee, het spot met afstanden en met de zwaarte kracht en waar eens, nog niet zo lang geleden, stoomtrams voortsukkelden, waar nu nog boten varen, daar vliegt thans de helicopter. Een sierlijk ver voermiddel is het beslist niet en het lied hoe zachtkens gV'dt de wentel wiek" zal dan ook wel nooit gedicht worden, maar practisch is het beslist wél! weekpuzzle" is gewonnen door de 15- jarige Erika E. C. Lugt uit Zierikzee. De boekenweekcommissie, bestaande uit de heren H. Pieters en mr. J. C. van Schagen, kende haar de hoogste prijs toe. Erika schreef een gedicht in zeer kleine letters op een van papier nagebootste ganzenveer en zij deed zulks „zonder hulp van haar ouders". Dat bleek ook wel, want de inzending van Erika was beter dan die van haar papa, zo meldt de boekhandel De tweede prijs ging naar mej. Smitz in Middelburg. „GOEDEWILSDAG". Vandaag, Woensdag 18 ,Mei, wordt „Goedewilsdag" gehouden; oorspron kelijk was dat de herdenking van de eerste wereldvredesconferentie op 18 Mei 1899 te Den Haag. Deze dag wordt op diverse scholen in Neder land gehouden en in het Zeeuwsch- Vlaamse St. Kruis (bij Aardenburg) zal een bijeenkomst worden gehouden van Zeeuwse padvindersleiders. Rond een kampvuur zal de zaak van de we reldvrede besproken worden. Mocht de regen het kampvuur blussen, dan is het vuur van de goede wil wellicht voldoende om „de zaak warm te hou den!" DORPSHUIS. In. Kerkwerve wordt een vereni gingsgebouw geopend, in Renesse is men thans in ieder geval zo ver, dat met de hoinv begonnen kan worden! In de afgelopen weken zijn de beno digde stenen voor de bouw van een dorpshuis aangevoerd en men ver wacht, dat het gebouw in het najaar in gebruik genomen zal kunnen wor den. KAMPVUUR. In St. Kruis mag dan vandaag een kampvuur worden ontstoken, de jongensafdeling van de padvinders vereniging; „Ridder van de Maelste- degroep" in Kapelle heeft dit Za terdagavond reeds gedaan. In te genwoordigheid van vele ouders werd het 45-jarig bestaan van de padvin derij herdacht. Hopman M. C. Duyn- houwer vertelde een verhaal, er werd een balspel beoefend en voorts deed de chocolademelk zich by het kampvuur goed smaken! De gemeente-secretaris van Saint Hi. laire du Harcouet, de heer R. Guillau- me, die een groot aandeel had in de voorbereiding van de „jumélage" tus sen deze stad en Zierikzee, ontving Zondagmiddag uit handen van jhr mr J. Schuurbeque. Boeye de ere-penning in zilver van Zierikzee. „Waterorgel" naar Terneuzen Onder auspiciën van de1 vereniging voor de handeldrijvende middenstand „Terneuzen klim op'' zal in de week van Zaterdag 23 Mei tot en met Za terdag 4 Juni a.s. voor de eerste maal in Zeeland worden „geconcerteerd" op een zogenaamd „waterorgel". De installatie, de grootste op dit ge bied in Europa, die de naam draagt van „Watersymphonie" is een appa raat, dat een breedte heeft van circa acht meter en een diepte van vier me ter en dat bestaat uit 2000 fonteinen, die diverse figuren vormen. Op maat van de begeleidende muziek die daar voor speciaal is gecomponeerd dan sen de fonteinen de verschillende fi guren als wals, tango, langzame wals. Het geheel wordt belicht vanaf een lichtbrug, waarin 58 schijnwerpers in zeven verschillende kleuren zijn aan gebracht. VANDAAG IS HET FEEST Ledental meer dan vertienvoudigd Vandaag is het feest voor de voor standers van openbaar onderwys in Goes. Op feestelyke wijze zal het vyf- tig-jarig bestaan van de plaatselijke afdeling van „Volksonderwijs" wor den herdacht. Na schooltijd zullen de leerlingen van de beide openbare scholen in „de Prins van Oranje" worden onthaald op een film- en goochelvoorstelling, waarna 's avonds na een meer officieel gedeelte dit jubileum met een toneeluitvoering zal worden besloten. De geschiedenis van de jubileren de afdeling is in de eerste jaren niet' veelbewogen geweest. De landelijke vereniging „Volksonderwijs" bestond reeds enkele tientallen jaren, toen op 12 Mei 1905 een zekere heer Pee- relkamp uit Middelburg, voor een aantal genodigden het doel en stre ven van „Volksonderwijs" kwam uit eenzetten. Een week later werd de officiële oprichtingsvergadering van de afdeling Goes gehouden. Er werd gestart met dertig leden, terwijl het eerste bestuur werd gevormd door de heren S. Spaans (voorzitter), C. J. Snoek (secretaris), J. D. Fransen, v. d. Putte, S. A. Leopold, I. G. J. Kakebeeke, F. Baetens en Aartsen, (leden). De eerste jaren leed de af deling een noodlijdend bestaan. Er was weinig toevoer van nieuwe le den, zodat op 4 October 1913, op ver zoek van de afdeling Goes van het Ned. Onderwijzers Genootschap weer een ledenvergadering werd gehouden om de afdeling nieuw leven in te bla zen. Het zittende bestuur werd her kozen. doch de heer Leopold nam 't voorzitterschap op zich, terwijl de heer Snoek met het secretariaat werd belast. Men begon met volle moed, doch de spoedig daarop inge treden eerste wereldoorlog, maakte, dat ook nu weer weinig activiteit Zeeuwse Statenleden bezochten Delft Onder leiding van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, hebben leden van de Provinciale Staten van Zeeland Dinsdag een bezoek aan Delft gebracht. Het gezelschap, dat uit ruim 40 per sonen bestond, bezichtigde het water loopkundig laboratorium. Men werd ontvangen door de directeur, prof. ir J. Th. Thijsse, en enige ingenieurs, die hen vervolgens rondleidden door het laboratorium. De bezoekers legden een bijzondere belangstelling aan de dag voor die proeven welke betrekking hebben op werken, waarbij Zeeland nauw betrokken is; zoals het Delta plan, de haven van Breskens en de golfaanval en -afslag bij de Boulevard van Vlissingen. Nadat de lunch was gebruikt be gaf het gezelschap zich naar het ge- meenlandshuis, waar met het hoog heemraadschap Delfland besprekingen werden gevoerd. NA VIJF DAGEN Er zijn reeds plannen voor tegenbezoeken Dinsdagavond keerde de delegatie van de Zierikzeese burgerij, die gedu rende een vijftal dagen het Normandische stadje Saint Hilaire bezocht, in Zierikzee terug. De V.V.V. van het nabij Saint Hilaire gelegen Mont Saint Michel heeft de verbroederingsfeesten Maandag besloten met een bezoek aan de oude abdij van dit op een eiland gelegen dorpje. Aan de afscheids- Iunch, waarbij ook de onder-prefect Duchesne Marulaz aanzat, heeft bur gemeester dr. Cuche uit Saint-Hilaire nogmaals de hartelijke betrekkingen tussen Zierikzee en zyn stad onderstreept en aan alle leden van de Zierik zeese vertegenwoordiging een aantal geschenken uitgereikt. Tegen vijf uur vertrok de autobus •met de Nederlandse gasten, door hon derden inwoners van Saint-Hilaire uitgeleide gedaan, richting Dieppe. Het ligt in h- voornemen van één der deelnemende volksdansgroepen, die Zondagmiddag voor meer dan 2000 toeschouwers optraden, zo spoe dig mogelijk een voorstelling in Zie rikzee te geven. Ook enkele leerlin- STROOM VIEL UIT Verkeer bij Stationsbrug te Middelburg gestremd Een deel van Walcheren en Zuid- Beveland heeft het gisteravond enige tijd zonder stroom moeten stellen, doordat enkele electricileitskabcls in het Kanaal door Walcheren bij de Sta tionsbrug te Middelburg door een an ker beschadigd werden. In Nieuw- en Sint Joosland, Arnemuiden, Klevcrs- kerke en Lewedorp, alsmede bij de Vitrite, op het industrieterrein te Mid delburg en bij het pompstation Sloe- dam viel de stroom omstreeks kwart voor zeven uit. Later op de avond werd dit euvel echter verholpen, doordat via iftn alle Gisteravond werd de aak „Mitropa III", getrokken door de sleepboot „Jo hanna", bij de stationsbrug le Middel burg door de sterke wind uit de koers gedreven. Schipper J. v. d R. die het schip tot stilstand wilde brengen, wierp daarop het anker uit. Het over de bodem slepend anker sloeg zich stevig vast in enkele kabels van P.Z. E.M., P.T.T. en G.E.B. Hoe stevig bleek later, want toen men het anker weer wilde ophalen, gaf dit heel wat moei te: het vergde ruim een uur, eer men het voorwerp uit de wirwar van ka bels bevrijd had. Ondertussen was het verkeer over de stationsbrug gestremd, doordat het schip juist tussen de brug lag. Het duurde tot ongeveer kwart voor acht voor de „Mitropa III" weg kon varen en de brug weer dicht Kon. In de tus sentijd werd het verkeer via de brug bij Souburg omgeleid. Het laat zich aanzien, dat de herstel werkzaamheden aan de beschadigde kabels geruime tijd in beslag zullen nemen. Aan de stadskabei van Middel burg werd geen schade toegebracht. gen van de landbouw-ambachtsschool en de padvinderij zijn bezig plannen te maken, enkele weken op Schou- wen-Duiveland door te brengen. Bij het concert, Zondagmiddag op de Place Louis Delaporte door de mu ziekvereniging en de fanfare Jeanne d'Arc gegeven, overhandigde de diri gent M. Houy aan burgemeester jhr. mr. J, Schuurbeque Boeye de tekst en de muziek van een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerde mars: „Saint a St. Hilaire du Har couet". De door het gemeentebestuur aan de burgemeester en gemeente-secre taris van St, Hilaire verleende ere penning van Zierikzee draagt naast de namen van beide steden en de da tum, de spreuk „Je maintiendrai". werd ontplooid. Op 20 Mei 1926 kwam de voorzittershamer in han den van de heer J. de Die, terwijl de heer H. v. d. Veen tot secretaris werd benoemd. Het notulenboek uit die dagen meldt ook, dat in 1927 de eerste collecte voor het fonds tot steun werd gehouden, welke 252,27 opbracht. Waar nodig en mogelijk, werd voor- de belangen van het openbaar onderwijs op de bres geslaan. Voor al na de bezetting heeft de afdeling Goes van „Volksonderwijs" een goe de activiteit ontplooid. Het thans zit tende bestuur, bestaande uit de he ren mr. J. F. G. Schlingemann, voor zitter; M. G. v. d. Ende, secretaris; G. Boon, penningmeester en K. Flip- se, J. Lucieer, C. Dekker en C. Been hakker, leden, heeft zich ook met élan aan de verdere uitbouw van de afde ling gewijd. Eind 1954 werd een pro- pagandacommissie opgericht, die on der leiding van de heer J. v. d. Meu- len Bosma, de ledenwerving ter hand nam. De resultaten zijn niet uitge bleven, want het ledental is van 280 tot ongeveer 400 opgevoerd. Er is dus zeker reden om het vijf tig-jarig bestaan thans op feestelij- ke wijze te herdenken. Op de avond- bijeenkomst zal ook de algemeen secretaris van het hoofdbestuur, de lieer P. van Thuyl uit Amsterdam, liet woord voeren. De Vlissingse On derwijzers Toneelvereniging zal het blyspel „Trouwen is niet gemakke lijk" opvoeren. Dijkgraaf polder Dreischor Bij K.B. is benoemd in de provincie Zeeland tot dijkgraaf van de polder Dreischor A. van der Linde te Drei schor. Spoorzoeken in de lucht Tocht met helicopter (Slot van pagina 1) lijn op de kaart, die op de knieën lag van de vriendelijke Sabena-luchthuur- koetsiers. Die lijn is dus de vliegroute en loopt van Vlissingen langs Oost- Souburg over Nieuw- en Sint Joos land naar de Sloedam en de Noord kust van Zuid-Beveland. De Zand- kreek wordt gevolgd tot Kortgene, waar het eiland wordt overgestoken naar Colijnsplaat. Van hier uit gaat de sprong over de Oosterschelde tot aan het begin van het havenkanaal van Zierikzee. Langs dit kanaal wordt, gevlogen tot aan de de helihaven ach ter het RTM-station. Van de helihaven Zierikzee gaat de vlucht over het Dijkwater naar Over- flakkee, waar tussen Dirksland en Nieuwe Tonge over Sommelsdijk langs Tiengemeten wordt gevlogen. Na Beijerland en IJsselmonde gaat het recht over het.Feyenoord-stadion in Rotterdam naar de helihaven- - Katshoek. Ziedaar de route in nuch tere woorden. Maar de werkelijkheid is niet nuchter. Zeeland in „gewone doen" is al dubbel en dwars de moeite waard, doch Zeeland uit de lucht betekent voor de helicopter-passa- gier het her-ontdekken van dit prachtige gewest. Zo af en toe meldt de krant bijzon derheden over de Calandpolder en het herstel van de dijken van deze reeds jaren geleden ingelopen polder. Wel nu, de helicopter-passagier ziet in het Noord-Sloe deze polder, herkent nog de vroegere kavelscheidingen, her kent de draglines. Hij verbaast zich voorts over de silo van Kortgene, die ook uit de lucht gezien een fier en strak monument vórmt van boeren- ondernemingslust, hij herkent Zierik zee als een oud juweel temidden van de grijze vlakken van het eertijds ver dronken land, hij ziet het afgesloten Dijkwater bij Dreischor, kortom de oude en actuele geschiedenis van Zeeland omvat hij met één blik. Toen de S 55 op de Rotterdamse helihaven was geland en wij met en kele Sabena-officials spraken over de mogelijkheden van deze Zeeuwse lyn, zeiden de luchtvaartmensen„De E 55 zal wel duizenden Zeeuwen trekken en wij hopen nu maar, dat er van die bezoekers zoveel als maar mogelijk is van onze dienst gebruik maken'*. Zeker, de E 55 zal wel duizenden Zeeuwen trekken. Maar ook zónder die E 55 is een tocht in de geriefelijke „vigilante-van-Ie-lucht" boven de wij de uitgestrektheid van de Zeeuwse Delta reeds een unieke gebeurtenis. En daarom zou deze lijn ook zonder de E 55 heus wel' belangstelling trek ken. Want deze vlucht is de moeite waard! Ongeval met dragline Te Vlissing-n is Dinsdagavond in de Paul Krugerstraat nabij de krui- sing Keersluis-brug een dragline van een aanhangwagen getuimeld en op het trottoir gekanteld. Het ongeluk ontstond doordat de arm van de drag line niet vastgezet was, zodat tijdens het vervoer moest worden gestopt. Toen men de arm wilde vastmaken, vie' de dragline met een zware klap van de wagen op het trottoir, waarby een lamp van de straatverlichting sneuvelde. Het trottoir werd bescha digd, doch gelukkig kantelde de zwa re machine niet verder, zodat dé noodwoningen ter plaatse geen schade opliepen. Het duurde enige tijd voor dat het gevaarte weer recht gezet was en verder vervoerd kon worden. De politie stelde een onderzoek in. V.V.V. Vlissingen Men verzoekt ons er op te wijzen, dat V.V.V. Vlissingen niet alleen fun geert als coördinatie-centrum voor de verdeling van de plaatsbewijzen voor de helicopterdienst Vlissingen-Zierik- zee-Rotterdam, maar ook als be- spreekkantoor. VANDAAG: Middelburg Electro: Monsieur Baro heeft vreemde verlangens", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Concertzaal: „Der Messias", 20 uur; Miniatuur Walche ren, 1024 uur, Molenwater; Kunst zaal Van B'enthem en Jutting: exposi tie Franes gothische kerkelijke bouw kunst, 918 uur. Vlissingen - Luxor: „Staakt het vuren", (14 jaar), 20 uur; Alhambra: „Stalag 17", (14 jaar), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Pepe le Moko", (18 jaar), 19 en 21 uur; De Prins van Oranje: feestavond volksonderwijs, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2