PREDIKBEURTEN BOERENLEENBANK VIERDE GOUDEN JUBILEUM WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND WOENSDAG 18 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 Receptie en feestavond De Coöperatieve Boerenleenbank te Kruiningen heeft Dinsdag op feestelij ke wijze het vijftigjarig bestaan her dacht. Nadat des middags in „De Ko renbeurs" te Kruiningen een receptie was gehouden, volgde om half vier een feestje voor de schoolkinderen in de grote garage van de firma Leendertse. Des avonds kwamen vele genodigden in het met vlaggetjes versierde gara gegebouw bijeen, waar de muziekver eniging „Excelsior" het gouden jubi leum met een geslaagde feestavond bekroonde. De bovenzaal van „De Korenbeurs" bood Dinsdagmiddag een fleurige ver schijning tijdens de receptie. Van alle coöperatieve boerenleenbanken uit het rayon Zuid-Beveland waren bloem stukken binnengekomen. Namens de Centrale Raiffeisenbank uit Utrecht boden inspecteur G. J. Colenbrander én inspecteur A. Oudkerk, het bestuur e_en fraaie wandklok" aan. De voorzitter van het bestuur van de Boerenleenbank te Kruiningen, de heer A. van Hootegem, die van 1915 tot 1929 lid van de raad van toezicht was en van 1929 tot heden de functie van voorzitter bekleedt, mocht in ver band met zijn veertigjarig jubileum een oorkonde in ontvangst nemen. On der de velen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden bevonden zich.ook drs J. Dijkgraaf, secretaris van het Landbouw Coöperatief Centrum voor Zuid-West Nederland en de heer J. Nóteboom, namens de Coöperatieve Zeeuwse Aankoopvereniging. Het ge meentebestuur van Kruiningen werd vertegenwoordigd door wethouder P. H. A. Polderman en de gemeente-se cretaris, de heer J. Blok. In zijn func tie als voorzitter van de Ring Coöpe ratieve Boerenleenbanken op Noord en Zuid-Beveland, bood de heer D. W. Faillissementen In de maand April werden in Zee land 5 faillissementen uitgesproken. Het vorige jaar vielen er in April drie faillissementen in onze provin cie. Oriënteringsrit De motorclub „De Zeeuwen" hield Zaterdag een geslaagde oriënterings rit door Walcheren over een afstand van 60 km. Dit was in dit seizoen de eerste rit, die meetelt voor het club kampioenschap. Er verschenen 19 deelnemers aan de start. I. P. den Hollander, 41 strp.; 2. A. Bouwens, 50 strp.; 3. J. Wattel, 66 strp.; 4. P. de Visser, 67 strp.; 5. J. M. Vogel, 72 strp.; 6. P. Kodde, 76 strp.; 7. C. Crucq, 77 strp.; 8. J. Mar- kusse, 90 strp.; 9. A. Joosse, 90 strp.; 10.. S. Jongepier, 99 strp. Officiële publicaties VLISSINGEN. Tijdelijke afsluiting van eei van de Vredehoflaan. gedeelte B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Vredehoflaan tussen de Koudekerkseweg en de Kerk- höfweg in beide richtingen gesloten zal zijn voor alle verkeer .vanaf heden tot en met 15 Augustus 1955 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zaï blij ken. Vlissingen, 17 Mei 1955. VLISSINGEN. e Vergunningen verleend. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 9 Mei 1955 op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend aan: L. Provoost te Vlissingen tot het op richten van een inrichting voor het be werken van metalen platen, in het perceel Glacisstraat 112; J. C. van Schelven te Vlissingen tot het oprichten van een inrichting voor het be werken van metalen platen, fin het perceel Glacisstraat 54. Vlissingen, 17 Mei 1955. VLISSINGEN, Geen spreekuur. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat hij verhinderd is hedenmor gen spreekuur te houden. Lindenbergh uit 's-Heer Arendskerke, een ets aan. Des middags werden in de garage van de heer L. Leendertse de feeste lijkheden aangevangen met een pop penkastvoorstelling voor de school gaande jeugd van Kruiningen, Hans- weert en Schore, waarvan de laatsten met autobussen werden aangevoerd. Ruim zeshonderd kinderen hebben ge fascineerd geluisterd en gekeken naar het poppenspel de „Betoverde prin ses". Als tractatie kregen alle kinde ren sinaasappelen en limonade. Des avonds werd in hetzelfde ge bouw aan de leden een feestavond aangeboden, die verzorgd werd door de mandolinevereniging „Excelsior" te Kruiningen. De voorzitter, de heer A. van Hootegem, sprak een kort ope ningswoord. Vanwege de leden werd aan de heer Van Hootegem een schil derij aangeboden, voorstellende de dijkdichting. Het programma van de feestavond viel bij de talrijke aanwe zigen zeer in de smaak. De beide en sembles, de „Trekvogels" en de „Fla mingo's" brachten populaire liedjes. Voorts werden cowboy-songs gebracht en het blijspel in één bedrijf door P. Schweden en A. v. d. Lugt, getiteld „De Jas". Tot slot kwamen „Wannes en Freek", twee Zeeuwse boeren ten tonele, die in Zeeuws dialect de aan wezigen een speciale feestpotpourri van de Boerenleenbank lieten meezin gen. B.B.-wedstrijden in Middelburg Zaterdag zullen de reeds aange kondigde B.B.-wedstrijden te Middel burg worden gehouden. Van 2 tot 5 uur is er een provinciale blokploegen- wedstrijd op het Seisbolwerk (Molen) De kringwedstrijden van de mobiele geneeskundige teams worden gehou den in het Schuttershof van 2 tot 5 uur en de provinciale wedstrijden van de mobiele reddingsploegen op het in dustrieterrein eveneens van 2 tot 5 uur. Het is de bedoeling via deze wed strijden te komen tot aanwijzing van de ploegen, welke aan de landelijke wedstrijden op de E 55 zullen deelne men. De Commissaris der Koningin er de provinciale adviseur voor ae B.B., mr. L. A. Kakebelce, zullen big de wedstrijden te Middelburg aanwezig zijn. Zomerdienstregeling Stoombootdiensten Zondag a.s. gaat de zomerdienstre- feling in van de Provinciale Stoom- ootdiensten in Zeeland. Zoals ge meld zijn de vertrektijden op werkda gen op de lijn Vlissingen-Breskens aanzienlijk gewijzigd. Behalve enkele vroege boten wordt uit Vlissingen om 25 minuten over het hele uur vertrok ken'en uit Breskens om vyf minuten voor het hele uur. Op Zondagen ech ter wordt de oude dienstregeling ge handhaafd, cLw.z. uit Vlissingen o mi nuten voor het hele uur en uit Bres kens om 25 minuten over hele uur, behalve de laatste boot. Op tweede Pinksterdag wordt geen Zondags dienst aangehouden. Vlissingen Jeugdige inbrekers stalen postzegels en ballpoint Maandagavond hebben in Vlissingen twee jongens, een van elf en een van veertien jaar, in 'n onbewoonde boek winkel ingebroken. Zij zijn daarvoor over een muur geklommen en hebben eén ruit van de achterdeur ingeslagen, zodat zij de grendel van deze deur konden verwijderen. In de winkel doorgedrongen, hebben zij daar de in houd nauwkeurig geïnspecteerd en en kele mappen postzegels en een ball point meegenomen. De terugtocht werd op dezelfde wijze ondernomen als de heenweg en de grendel werd weer net jes op zijn plaats gebracht. K.V.P. hield geslaagde propaganda-actie Het ledental van de K.V.P .-afdeling te Vlissingen is na een gehouden pro paganda-actie met 188 leden gestegen van 150 tot 338. Dit werd bekend gemaakt op een met de propagandisten gehouden bij eenkomst, waarop de voorzitter van de K.V.P.-afdeling Vlissingen, de heer W. Groffen, zijn grote voldoe ning uitsprak over de bereikte resul taten. Middelburg Personenwagen beschadigd in Koorkerkstraat Een met ijzeren staven beladen vrachtauto met oplegger met een to- 'tale lengte van 14 meter reed Dinsdag middag vanaf de richting Markt de Koorkerkstraat te Middelburg in. En kele staven staken buitende wagen. Bij het maken van de bocht raakten de staven een in deze straat gepar keerde personenauto, waarvan het dak werd beschadigd. De personenauto stond op een onjuiste plaats gepar keerd. De Middelburgse politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Wielrijder reed tegen autoportier In de Stationsstraat te Middelburg hield Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor drie de bestuurder van een per sonenauto plotseling in. Hij stopte aan de rechterzijde van de weg. Een hem achteropkomende wielrijder, de heer B. uit Nieuw- en Sint Joosland, wilde de wagen rechts passeren, doch op hetzelfde ogenblik opende de bestuur der het portier van zijn wagen. De wielrijder botste tegen de deur op en werd tegen de straat geslingerd. Hij liep een hoofdwond op en is ter obser vatie opgenomen in het ziekenhuis te Middelburg. Walcheren HEMELVAARTSDAG Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. Theunissen; Biggekerke 9.30 ds. Abbing; Domburg 10 ds. v. Willens- waard; Gapinge 11 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. Wisse; Klevers- kerke 10.30 vie. Don; Meliskerke 10 ds. Haitjema; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 ds. v. Duijne; Rit- them 10 ds. van 't Hof; Serooskerlce 10 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Sneller; Veere 9 vie. Don; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast; Engel se Kerk geen dienst; Noorderkapel 9.30 ds. Kloosterman; Havendorp 10 ds. de Groot; Vrouwenpolder 9 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek. Arnemuiden 10 de heer Oskam; Zou- telande 9.30 ds. v. Woerden. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 drs. Verschoor; Gapinge 9.30 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 ds. Gou- mare; Meliskerke 9.30 ds. v. Nes; ZONDAGSDIENST ARTSEN (Hemelvaartsdag) Middelburg: de heer J. Z. S. Pel. Rou- aanse Kade 11. telefoon 2585: Koudeker- ke, Zoutelande en Westkapelle: de heer L. Sloos. arts te Koudekerke, Middelburg- sestraat 1, telefoon K 1185—231: Vlissin gen: de heer J. Vader, Badhuisstraat 106, telefoon 2472; Veere, Serooskerke en Oost- kapel'le: de artsen zijn normaal bereik baar. Apotheken Middelburg; Apotheek Hummelen, Markt, telefoon 2134; Vlissin gen: Apotheek: Kleinemulder, Singel 9. telefoon 2730. Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. de Boer; Oost- en West-Souburg 9.30 ds. Brederveld; St. Laurens 10 ds. Boon; Vlissin°en 9 ds. v. d. Schaaf; Vrou wenpolder 10 ds. Meister; Westkapel le 9.30 ds. Pontier. Gereformeerde Gemeente: Westka pelle 9.30 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 10 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 ds. de Vuyst. Leger des Heils: Middelburg, Vlis singen: plm. 2.30 straatzang m Zou telande. Evang. Ver. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem ni)7.30 ds. de Reuver. Ensemble Eddy Christian! op Miniatuur Walcheren Talrijke bezoekers trókken Dinsdag avond naar de tentoonstelling „Minia tuur Walcheren" te Middelburg, waar Eddy Christiani en zijn ensemble de danslustigen enige uren aangenaam bezig hield. Eddy zelf en Jan Mol droe gen zorg voor de begeleiding. Het hoogtepunt van het optreden was het uitreiken van een tweetal retourreis biljetten naar Parijs aan het danspaar mej. J. Jansen uit Vlissingen en de heer M. Roubos uit Dordrecht, dat naar het oordeel van de jury, bestaan de uit de heer W. J. M. Meeuwse en Eddy Christiani, het best de voorge schreven tango danste. Een gedeelte van het optreden werd uitgezonden via de A.V.R.O.-microfoon. Ontspanningsbijeenkomst ouden van dagen Het slechte weer ten spijt hadden talrijke, ouden van dagen Dinsdag middag de tocht gemaakt naar de Bo- gardzaal in Middelburg, waar hen door de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond een geanimeerd ontspanningspro gramma werd aangeboden. In haar inleidend woord bepaalde de presidente, mevr. R. Blaauw-Mul- der, aller aandacht bij de feestelijke gebeurtenissen in de Meimaand, spe ciaal bij het gebeuren op Hemel vaartsdag. Hierna werden enkele kerkelijke ge zangen gezongen waarna de leidster van de provinciale NCVB, mevrouw J. de Jong-Bikker voorlas uit het be kende boek van Ton de Lier „Tussen Kerk en Pastorie". Enkele leden van de NCVB-Middelburg, alsmede het koortje van de afdeling onder leiding van mevr. J. Verspui verleende vocale medewerking. Een tweetal dames, mevr. Verbom en mevr. Don bracht de sketch „Opruiming" op de plan ken. Het slotwoord van deze ontspan- ningsmiddag, waarvoor de ouden van dagen dankbaar gestemd waren, werd gesproken door de vice-presidente, mevr. W. de Nood. Mevrouw S. Koole nam het orgelspel voor haar reke ning. Ouderling Herv. Gemeente Door wijk-gemeente II der Ned. Herv. gemeente van Middelburg werd in verband met het vertrek naar elders van ouderling K. Helder, tot ouderling gekozen de heer P. de Vos. Universitair examen Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het semi-arts examen de heer A. P. Bos te Middelburg. Wedvlucht Vanaf Noyon. Afstand 218 km. In concours 197 duiven: 1 W. J. Bos 2, 3 A. de Bue; 4 en 10 J. Kuijs; 5, 6 en 8 J. Sturm; 7 L. W. v. d. Roost; 9 P. A. Philipse. Ie duif: 14-20 u. laat ste 14-35 u., grootste snelheid 1282 m. per minuut. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wedvlucht vanaf Mons. Afstand 118 km. In concours 237 duiven. De uitslag luidt: 1 R. Dirven; 2, 7 en 9 Iz. Scheijbe- ler; 3 W. Daane; 4 en 10 W. M. Wal raven; 5 M. D. Walraven; 6 J. de Ridder; 8 P. A. Philipse. Ie duif 15- 15 uur, laatste 15-29 uur. Grootste snelheid 1124 m. per minuut. Annenkerk 17 te Rotterdam. Abbekerk 17 te Kaapstad. Alwaki p. 17 Gibraltar. Amerskerk 16 te Melbourne. Arendskerk 17 v. Rotterdam n. Genua Bonaire 16 540 m. Z. van Azoren. Benlnkust 17 te Conakay. Cistula 17 van Spezia. Cottica 16 840 m. Z.W. van Fayal. Delfsbaven p. 16 Finisterre. Esso - Amsterdam 16 te Sidon. Groote Beer 16 180 m, Z.W van Kaap Race. Hilversum 17 te Port Said verw. Japara (K.R.L.) 16 van IJmuiden. Kalydon 16 van Gefle n. Curacao. Limburg 17 te Cheribon. Malea 17 te Madras verw. Mijdrecht 16 van Aruba n. New York. Oldenbarneveld. J v. 16 90 m Z.O. West punt Kreta. Ouwerkerk 17 te Singapore. Raki 17 te Singapore. Sibajak p. 17 vm. Gibraltar. Saragan 13 te Portlan Oregonj. Statue of Liberty 16 van Suez. Soestdijk p. 16 Bermuda. Tjimenteng 11 te Itajai. Waterman 17 te Rotterdam. Willem Ruys 17 te Suez, Westland 16 te Porto Alegre. Willemstad 16 van Port of Spain. Zuiderkruis 16 v. Papeete n. Wellington. KERKNIEUWS. OUD. GEREF. GEMEENTE Ds. M. A. Mieras te Krimpen a/d IJsel heeft voor het beroep naar de Oud Geref. Gem. te St. Philipsland bedankt. Prov. Comité A.R.-kiesverenigingen Het Prov. Comité van Anti-Revo- lutionnaire kiesverenigingen in Zee land zal op Zaterdag 21 Mei a.s. in de Sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg in algemene vergadering byeenkomen. Oogst van de straat Bg het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te verkrij gen over onderstaande gevonden voorwerpen: Verschillende wanten en hand schoenen, portemonnaies met en zon der inhoud, huis- en andere sleutels, zakdoek, zwarte gymnastiekschoen dubbele rijwieltas met inhoud, licht metalen halsketting, elastieke sport- band, muntbiljet van 1 gulden, ver chroomde kraan, bewijs van toeken ning Ouderdomswet, ketting van dui- venringen, groene ballpointpen, 5 zakdoeken en theedoek, enkele munt biljetten van 1 gulden, kinderregen- cape, heren polshorloge, goudkleurig armbandje, rode step op luchtban den, zilveren ringetje, zwarte hand tas met inhoud, benzinedop van auto, rode capuchon, muntbiljet van f 2.50, grote ijzeren sleutel, metalen stand aard, doos met gymnastiekschoen, witte gymnastiekschoen. Koudekerke Invoering baatbelasting op raadsagenda Koudekerke De invoering van een „baatbelas ting" zal o.m. een punt van bespre king uitmaken op de Dinsdag 24 Mei a.s. te houden gemeenteraadsverga dering van Koudekerke. In verband met de plannen tot verbetering en riolering van de Stationsstraat stel len B. en W. voor op grond van art. 281 van de Gemeentewet, tot de op heffing van een dergelijke belasting over te gaan. De belasting bedraagt 16.80 per jaar en gaat in per 1 Januari 1956 met een looptijd van 20 jaar. Belastingplichtig zijn zij, die eigen dommen hebben in of aan de Sta tionsstraat met uitzondering van eigendommen, bestemd voor openba re eredienst of publieke dienst. Voorts vermeldt de agenda een voorstel van B. en W. tot benoeming van vertegenwoordigers in de com missie beheer schoolartsendienst, de vaststelling van de vergoedingen bij zonder onderwijs 1954 en een voor- stel tot het sluiten van een kasgeld lening ad 98.000. Ook zullen enige begrotingswijzigingen ter tafel ko men, almede een voorstel tot het plaatsen van een septic-tank op ge meentegronden. Oost- en West-Souburg Examen Voor het examen zwakstroom- hulpmonteur van de Vereniging tot bevordering van Electrotechnisch Vakonderwijs in Nederland slaagde de heer J. W. Adriaanse te Oost- en West-Souburg. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Souburg hield Zondag 15 Mei een prijsvlucht vanaf St. Denis. Er waren 227 duiven in concours, afstand 303 km. De volgende eigenaars behaalden een prijs: M. J. Pothuizen 1, 10. 19, 26, 38 en 51; D. Keymel 3 en 27, L. Marinusse 3 en 11; v. Peenen en Co. 4; H. Cijsouw 5; W. Wouters 6; Leurgans 7 en 32; C. de Kraker 8, 13 34 en 41; C. Boogaard 9. VEILING GOES. 17 Mei. Exportveiüng. Appelen: Jona than I 75, 49; 70. 49; 65. 36.80; 60. 29,80: II 10—17; Golden Delicious I 75. 75; 70. 63— 76; 65. 46—66; 60, 48—51; II 23: Laxton Su perbe I 4159; Bramley Seedling op mon ster I 40.25. Verpakt fruit: Golden Delicious 1 75, 86—93; 70, 83—92, 65, 69—73; Jonathan I 75, 56—58; 70, 5—57; 65. 48—51'. Gewone veiling: Jonathan keuken 29 37; fabr. 1422; Golden Delicious keuken 43—58; fabr. 23—33: Bramley Seedling keuken 13; fabr. 9.50. Groenten: Witlof afw. 41—52; Kropsla afw. 910; Bloemkool A I 73; A H 65; B I 47—49; C I 24—36 afw. 21^-57; Radijs A H 5—7; Spinazie A II 16—28; Prei 19— 25; Komkommers A I 45; B I 38; C H 29; Rabarber 5—9 Aardbeien 59. VISMIJN VEERE. 17 Mei: Aangevoerd: 2979 kg export garnalen 81—97; 433 kg schar 16—28;- 302 kg bot 16—20; 41 kg tong (middel) 1,69— 2,88; 115 kg rog 56—72; 3 kg griet 85—1,15; 3 kg visiever 2,64; 4 kg wulken 30; 6 kg ongesorteerde vis 37—39. Diamanten bruiloft De diamanten bruiloft van het echt paar ClynckeDerboer werd in Sluis onder grote belangstelling van fami lie en bevolking gevierd. Des mor gens was er een kerkelijke plechtig heid in de It.K. Kerk. Vele felicita ties, waaronder die van het gemeen tebestuur, kwamen binnen. In de avonduren trok Apollo" naar de wo ning van Jan Clrjncke en zijn vrouw en bracht een serenade. Sportdag voor L.O.-schoIen Evenals vorig jaar wordt er in SluisAardenburg weer een sport dag gehouden voor de leerlingen van de Lagere Scholen in deze gemeen ten. Deze zal onder leiding staan van de consulent voor de Lichamelijke Opvoeding en dit jaar plaats vinden te Sluis op 20 Juli. Naargelang van de prestaties krijgen de deelnemers een diploma. Tevens zijn er estafetten en slagbalwedstrijden. Voor dit laat ste zijn wisselbekers beschikbaar, welke vorig jaar in Aardenburg ge wonnen werden door de R.K. Jongens school uit Sluis en de Openbare La gere School uit Aardenburg. Hulst Raad vergadert De gemeenteraad van Hulst komt Vrijdagavond 8 uur in het gemeente huis bijeen. Behalve voorstellen tot vaststelling en wijziging van enkele verordeningen o.m. van de veror dening winkelsluiting 1954 komen de aankoop van een 8-tal woningen en het onbewoonbaar verklaren van een woning aan de orde. Voorts zul len de raadsleden het eens moeten worden over een voorstel van B. en W. tot aankoop van 2 percelen bouw grond hoek IJzerenhandstraatFred. Hendriklaan en tot verhuur van een perceel grond aan het Godsplein aan de N.V. Zeeuwse Textielcombinatie. De agenda vermeldt voorts nog enige voorstellen betreffende het verlenen van subsidies en het verlengen van het uitbreidingsplan moet gewijzigd worden. Schore Bloesemrit Door de Jeugdwerkcommissie te Schore werd Maandagavond een Bloe semrit gehouden voor deelnemers van 16 jaar en ouderen. Vele wielrijders (sters) hadden zich aangemeld, zodat deze avond een succesvol verloop had. De uitslag was als volgt; het le paar met 5 straf punten: mevr. Dorrepaal mevrouw De Pree; 2e paar met 6 strafpunten: mevr. Joossemevr. Veerhoek; 3e paar: 7 strafpunten: Jannij van KoeveringeKoos Leijs; 4e paar; 8 strafpunten: Jannij Rijn- Coba van Koeveringe; 5e paar: 8 strafpunten: juffrouw Arenthals Jaantje Glerum; 6e paar: 9 straf punten: Adriana Nieuwenhuize Maatje Stevense. Kruiningen Raad komt bijeen. De gemeenteraad van Kruiningen komt Vrijdag, 20 Mei 1955, om 6 uur 's avonds in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. een voor stel om mej. A. de Korte, tgdelijk vakodderwijzeres in de nuttige hand werken aan de u.l.o.-school, met in gang van 1 September a.s. als zoda nig te benoemen in vaste dienst; een voorstel tot vaststelling van een rooilijnverordening voor gedeel ten van de Hoofdstraat, de Snelle- markt, Voorhoute en Nieuwstraat; een voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van verbetering van het kruispunt Welhoek-straat MolenmeetNieuwstraat en de bocht op de. hoek van de Nieuwstraat en Slagveldstraat. Als laatste punt van de agenda is vermeld een bespreking over het plan tot vernieuwing c.q. nieuwbouw van de openbare lagere school te Hansvveert en de daarmede verband houdende bouw van een nieuwe kleu terschool. Ovezande Schuttersconcours Te Ovezande werd een schutters concours door Spes Nostra gehou den. De uitslag luidt als volgt: Hoogvogel: P. Bliek, Zorgvliet; le klep: C. Raas, Willem Teil; 2e klep: J. de Baar, Willem Teil; 3e klep: P. Rentmeester, Willem Teil; le zyvo gel: M. Koens, Spes Nostra; 2e zijvo gel: A. de Jonge, Willem Teil; le bo- venkal: P. v. d. Dries, Eensgezind heid; 2e bovenkal: M. Almekinders, Victoria; le onderkal: H. Rentmees ter, Willem Teil; 2e onderkal: J. Boonman, Concordia; meeste kleine vogels: P. Koens, Soranus. Krabbendijke Een wedvlucht ,,De Scheldeduif" te Krabbendijke hield een wedvlucht vanaf „St. De- nis. afstand 306 km. De uitslag luidt; 1, 3, 4 D. v. Luijk; 2 P. v. d. Dorpel; 5 en 10 J. A. v. Langevelde; 6 W. Krijnsen; 7 J. v. d. Parel; 8 Gebr. Minnaard; 9 J. v. d. Vrede. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: G. P. van de KopBosschaart, z.; L. van Hilst—Becks, z.; B. ten Ham— Delsman, d. M. SchoutenDe Fouw, a.; M. Adriaanse—Wigard, d.; B. de Rooij— Kramp, z.; A. W. A. SchoenmakersPe ters, d.; E. M. Meulmeester—Hoek, z.; E. Barentsen—Vader, d.; Ct de Jong—Stam, d.; J. MeijersWisse, d.; E. van Nieuwen- huijzen—De Jonge, d.; G. de Jong—Walda, d.; J. C. van der VeenHondius, d. Ondertrouwd: J. L. Dekker. 28 j. en M. Peene, 30 H. Schotanus, 33 j. en C. van den Dungen; I. A. Korshuize, 22 j. en C. Meliefste, 22 j.; F. de Vries, 26 j. en M. Jongepier, 26 j. Getrouwd: J. H. Brouwer, 41' j. en W. J. Melis, 40 j.; P. W. Slaakweg, 35 j. er den Engelsman, 30 j.; G. A. Bomijn, 46 i. en S. W. Kwist, 41 j. Overleden: J. J. Kerkmeb'er, 82 j., wedn. van M. J. Mulder; J. M. van Rooijen, 49 j. e. v. M. Hibels; A. T. de Looff, 73 j. e. v. P. Sandee; P. Verhage, 3 dg.; G. F. van de Putte, 53 j. ARNEMUIDEN. Bevallen: M. A. de Ridder—Van Dalen, z.; J. van DalenVan Schravemade, z. Getrouwd: C. Siereveld, 23 j. en D. G. Schroevers, 22 j.; A. Hokkeling, 24 j. en M. de Ridder ,25 j- Overleden: J. Marijs, 36 j., echtgenoot van G. de Nooijer. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen 16 Mei: Hen- riette van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 16 Mei: George naar Buenos Aires; Fritz H. Stin- nes naar Gothenburg. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 1-7 Mei: Alblasserdijk van Rotterdam; Vrouwenpolder van Lissabon; Jokurma van Rotterdam; Erasmus van Duinkerken. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 16 Mei: Annenkerk naar Rotterdam; Hoogezand naar Eithreim; Hydra naar Duinkerken van-Terneuzen; 17 Mei: Eagle ■naar Garston; Stentor naar Rotterdam; Angeja naar Londen van Hansweert; Me- rak X. naar Rotterdam; Aardenburgh naar Rotterdam; Soemba naar Avonmouth; Gre naar Londen; Albatros naar zee; Steady, r Stockholm. EIERNOTERIXG GOES. Bericht van handelaren: kipeleren 9 cent; poelje-eieren 7 cent; eendeieren 7 cent; kalkoen- cn ganseieren 15 cent. VEILING KAPELLE. 17 Mei. Exportveiling: Bramley Seedling I en op 41.30—41,70; Jonathan I 75. 37— 45; 70. 33—43; 65. 31—52; 60. 24—33; II 15 —21; Golden Delicious 1 70. 83—87; 65. 64—67 60, 44—45; II 26; St Remy I grof 19—21; I fijn 18—20. Verpakt fruit: Jonathan I 75. 54—65: 70, 50—64; 65. 40—51; 60. 34—41. Gewone velling: Aardbeien per doos 6-1 —1.08; Jonathan keuken 19—29; fabr. 7 —17; Golden Delicious keuken 35—51; fabr. 20—30; St Remy keuken 16—17; fabr. 1415; Bramley Seedling 1013; fabr. 9 —10; Souvenir de Vacheur I grof 21; I fijn 19; fabr. 8. Groenten: Kropsla 18; Bloemkool 24— 86; Spinazie 27; Rabarbar 68; Ramenas 7V4—11; Witlof 61; Radijs 4—7; Aardappe len 56. RAAD BIERVLIET Voorschot oorlogsschade aan het raadhuis. De raad van de gemeente Biervliet kwam Vrijdagavond in openbare ver gadering byeen onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Kostensc. Blijkens een schrijven van het mini sterie van financiën is de oorlogs schade-vergoeding voor de voormali ge brandweergarage vastgesteld op 141,25 en het voorschot op de oor logsschade aan het gemeentehuis op 52.917,29. Voorts krijgt de gemeen te een bedrag van 9032,31 uitge keerd voor de tijdelijke huisvesting van de gemeente-administratie gedu rende de jaren 19461954. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het schrijven van de minister van Binnenlandse Zaken en van G. S., met betrekking tot de uitkering ineens over het eer ste halfjaar 1955 en met betrekking tot de vacantietoelage, die thans deel uitmaakt van de pensioensgrond slag. Voor 't laatste werden 't Amb tenarenreglement en het Arbeidsover- eenkomstenbesluit gewijzigd. Het salaris van de gemeente-opzich ter werd herzien, omdat dit in on gunstige zin afweek van het salaris zijner collega's in de diverse andere onder de Centrale Dienst West-Z.- Vlaanderen ressorterende gemeenten. B. en W. deden dit voorstel in af wachting van een nog te verwachten algehele herziening der jaarwedden voor de opzichters in het district. De nieuwe jaarwedderegeling zal van kracht zijn met ingang van 1 Janu ari 1955. Voor het gebruik van een motorrijwiel tijdens de uitoefening van zijn werk als opzichter van Hoofdplaat en Biervliet, werd aan de opzichter, mede wegens de grote uit gestrektheid van zijn ambtsgebied, een motortoelage toegekend. In principe werd besloten de wo ningwetwoning Noordstraat 18 aan C. A. den Decker over te dragen, met gebruikmaking van diens her- bouwplicht. Binnenkort is te verwachten, dat de bouw met herbouwplichten afloopt. B. en W. deden de raad de suggestie herbouwplichten aan te kopen en hiermee nog een aantal woningen te bouwen. De raad ging hiermee ac coord. en bleek zelfs bereid te zijn een zeker agio te willen geven. B. én W. zullen thans onderzoeken welke particulieren genegen zijn hun her bouwplichten aan de gemeente te ver kopen. Tot slot werd het door het Inge nieursbureau van Hasselt en de Ko ning te Nijmegen opgemaakte plan tot aanleg van 'n uitvalsweg vanaf de Markt tot de Provinciale weg en de bestrating van de Schoollaan met rio lering in besloten zitting besproken. De technisch ambtenaar van dit In genieursbureau, de heer Doorns uit Oostburg, gaf een uitgebreide toe lichting. In openbare zitting besloot de raad voor dit werk subsidie aan te vragen in het kader van de D.A.C.W., waar uit een subsidie van 75 der totale kosten, onder aftrek van de baten, tegemoetgezien zou kunnen worden. Nagekomen advertenties. Enige en algemene kennisgeving. Met geslagenheid ge ven wij kennis van net heengaan van onze in nig geliefde Dochter GRIETJE DE WINTER op de leeftijd van 25 jaar. Wie haar hebben ge kend weten wat wij in haar verliezen. Rotterdam, 17 Mei 1955. Breitnersingel 46. Tijdelijk adres: B. SANDERS, Admiraal de Ruijterweg 33b. J. S. DE WINTER. M. J. DE WINTER KERKMAK De begrafenis z plaats vinden Vrijda 20 Mei a.s. in het fam liegraf op de algemer begraafplaats Croo? wijk. Vertrek van rouwkamer der OJt.V Zwaanshals 85 te 1.1 uur. Aankomst kapc 1.30 uuri Geen bezoek. Met diep leedwezen geven wij kennis van het heengaan van onze lieve Nicnt GRIETJE DE WINTER Rotterdam, 17 Mei 1955. Straatweg 133. H. KOKERNOOT— DE WINTER. B. KOKERNOOT. M. KOKERNOOT— VAN VEEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15