Nederlandse elf niet bij voorbaat kansloos tegen Zwitsers met faam Betere bestrijding van pijnen en griep! ChefariieA DE C.P.N. EN DE VIJFDE MEI JIMMY BROWN opent een rijschool Daar ging de^Oefde WOENSDAG 18 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 10 GEROUTINEERDE FORMATIE Oranje-voorhoede tegen langzame, maar technisch vaardige Zwitserse defensie Het nationale voetbalteam zal zich op Hemelvaartsdag in de interland tegen het keurkorps van Zwitserland een bijzondere krachtsinspanning moeten getroosten. Want het Nederlandse elftal, dat nog steeds het sta dium van experimenten niet te boven is, vindt morgen een uiterst gerouti neerde formatie tegenover zich. Hoe geroutineerd deze ploeg is, mag blij ken uit het feit, dat de elf Zwitsers tezamen al 179 keer in een interland match zijn uitgekomen. Debutanten telt dit team niet, maar daarentegen wel enkele spelers, die een respectabel aantal interlands op hun naam heb ben staan. Onder hen is de 36-jarige stopperspil Olivier Eggiman, die niet minder dan 43 keer het Zwitserse nationale shirt heeft gedragen. Verder is er Willi Steffen, die 28 keer de Zwitserse kleuren verdedigde en rechtsbui ten Robert Ballaman, die 26 interland-streepjes op zijn „kerfstok" heeft. Het was na de oefenmatch tegen Chelsea te verwachten, dat de keuze commissie slechts weinig wijzigingen zou aanbrengen in de Nederlandse samenstelling. De ene wijziging, die aangebracht is, betekent ongetwij feld een verbetering. Want Wilkes, die de buitenplaats aan Timmermans heeft moeten af staan en zelf als rechtsbinnen gaat opereren, is door zijn spel-type van meer waarde in het middentrio van de aanval, dan aan de lijn. In de twee de helft van de wedstrijd tegen de Engelse kampioenen heeft de Spaan se Nederlander al bewezen, dat zijn intelligente en talentrijke operaties een beter resultaat hebben op de bin nenplaats en daarom is het opstellen van Wilkes gerechtvaardigd. Een ideale midvoor is voor het na tionale team nog steeds niet gevon den. Dat is ook van Roessel niet, on danks zijn goede spel in de jongste oefenwedstrijd. Daarvoor mist hij het brillante solowerk, waarmee hij in staat zou zijn individueel het bastion van de Zwitserse grendel in stukken te slaan. Zijn geraffineerd combine ren zal hem echter, samen met Wil kes en de rappe Clavan, in staat kun nen stellen de verdediging „doeltref fend" uiteen te rafelen. De linkervleugel De Harder- Clavan is een risico. Het kan een flitssnelle combinatie wor den (zoals in de strijd tegen Chelsea)maar het kan ook een vleugel zijn, die alleen aange wezen is op sterk, maar indivi dueel spel van Clavan (zoals in de wedstrijd Holland Sport-Em- ma, jj. Zondag). De Harder is namelijk een wispelturig spe ler, soms met een niet te over treffen raffinement, soms met het onvolgroeide spel van een beginneling. De middenlinie, met Van der Hart aan het hoofd, en de achterhoede zijn waarschijnlijk de beste die Nederland momenteel op de been kan brengen, maar borg voor een waterdichte ver dediging zijn ze nog steeds niet. Land man heeft het echter in handen om in laatste instantie de lekken te dich ten, want hij is een doelman van klasse. De Zwitserse ploeg heeft zich in zijn jongste wedstrijd tegen Oosten rijk grote faam bezorgd. Onze tegen standers van Donderdag deden niet Op grond van ontdekkingen van geleer den uit de gehele wereld, was het mogelijk de werking van het sinds tientallen jaren meest gebruikte middel te versterken door toevoeging van nieuwe geneesmiddelen. De 4 middelen in één tablet helpen ook dan, wanneer andere middelen falen. f/ TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 cl onder voor de top-spelers van Oos tenrijk en dat wil wel iets zeggen. Niettemin schijnen er aan de Zwit serse ploeg ook wel enige foutjes te kleven. Zo gaat de defensie mank aan een gemis aan snelheid. Tegenover dit nadeel staat evenwel een bijzondere technische vaardig heid. Charley Antenen, de gevaarlij ke rechtsbuiten, kan niet van de partij zijn, terwijl ook de andere buitenspe ler, Fatton, nu Franse prof, op He melvaartsdag niet in Rotterdam zal zijn. Met name in Vonlanthen en Bal laman bezit de Zwitserse aanval ech ter verrassend gevaarlijke spelers, terwijl midvoor Huegi gevreesd is om zijn hard en zeker schot, hetgeen ook gezegd kan worden van linksbinnen Meier. Langs de linkerlijn is Mauron razend snel. De Nederlandse elf hoe ven tegenover deze Zwitserse ploeg niet bij voorbaat kansloos te zijn, mits zij niet alleen de wapens van techniek en tactiek hanteert, maar ook die van enthousiasme en doorzetingsver- mogen uit het arsenaal haalt. Prestatiemars Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen De Middelburgse gymnastiekver eniging „Achilles" zal dit jaar in plaats van de Elf Dorpen- en Ste dentocht een prestatiemars Walche renZeeuwsch-Vlaanderen over een afstand van 55 km houden. Deze tocht is vastgesteld op Zondag 3 Juli. Het vertrek is bepaald op half negen van de Markt te Middelburg, waarna de volgende route moet worden afgelegd. West-Souburg, Vlissingen (boot 9.55 uur), Bres- kens, Groede, Nieuwviet, Cadzand. Zuidzande, Oostburg, Schoondijke, Breskens (boot 19.25 uur), Vlissin gen, Oost-Souburg, Middelburg. In Cadzand en Oostburg zullen de algemene rust- en controleplaatsen zijn. Iedere deelnemer, die deze tocht volbrengt, ontvangt een me daille. Uitslagen zomeravond voetbal Uitslagen van het Zomeravondvoet bal KNVB afdeling Zeeland, ge speeld van 9 tot en met 14 Mei '55. Rayon Middelburg: Stavast-Boele en van Eesteren 0-1; EMWVPGZ-Pin- gelaars 2-2; Vitrite SV-PZC Comb. 2-0. Rayon Vlissingen: PVS 2-Coal '52 2 2-1; VAW 2-PZEM 0-4; Coal '52 2- VAW 3 6-1; WW-Coal '52 I 0-10; GPC-SBLV 4-0; MWK-PVS 2 (MW K n.o.g.)VST-PVS I 0-2; Uiterton- VAW I 0-1. Rayon Goes afdeling A: Vet. Goes- WZB 2-1; Comb. NS-Keurings- dienst Zeeland 2-7. Afd. B.: Gem. Werken-De Zon 1-1; Comb. NS I=S C Ford 4-4; Euphonia- PTT 1-5. Rayon Sas van Gent: Sasse Boys- CNA 1-2; CBS-SAS 5-1. Ludo et Emergo IDOS 3—5. Voor de competitie van de K.N.L.T.B. werd j.l. Zondag te Oostburg de wed strijd Ludo et EmergoD.O.S. ge speeld, die door de Vlissingers met 53 gewonnen werd. De uitslagen luiden: Dames-enkelspel: Mevrouw Belde- rok verliest van mevrouw Braak (06, 3—6). Mevrouw Malcorps ver liest van mevrouw Timmerman (10 12, 2—6). Her en-enkelspel: J. P. Manhave wint van S. Laurens (61, 75). R. Belderok verliest van F. v. d. Velde (5—7, 6—1, 0—6). Damesdubbelspel: Dames Malcorps en Belderok winnen van dames Braak en Timmerman (61, 75). Herendubbelspel: Heren Manhave en Belderok winnen van heren Braak en Laurens (36, 63, 63). Gemengd dubbelspel: Mevr. Mal corps en de heer Belderok verliezen van mevr. Braak en de heer Braak (26, 57). Mevrouw Belderok en de heer Manhave verliezen van mevr. Timmerman en de heer Laurens (5 7, 6—1). Opstelling NederlandZwitserland NEDERLAND LANDMAN (Holland Sport) WIERSMA KÜYS (Donar) (Haarlem) KLAASSENS (V.V.V. '03) TIMMERMANS WILKES v. ROESSEL CLAVAN DE HARDER (A.D.O.) (Valencia) (Willem H) (Holl. Spr.) (Holl. Sp.) SCHAAP ('t Gooi) v. d. HART (ÏTortuna '54) MAL KON MEIER HUEGI VONLANTHEN BALLAMAN (Ch. de F.) (Y. Boys) (Bazel) (Grasshoppers) (Grasshoppers) SCHMIDHAUSER EGGIMAN KERNEN (Grasshoppers) (Chaux de Fonds) (Chaux de Fonds) STEFFEN I\ LATHIS (Young Boys) (Lausanne) PERNUMIAN (Bellizona) ZWITSERLAND Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllll minimi De A.T.-21, het onbemande electro- nisch op afstand bestuurde verbin dingsvliegtuig, wordt hier in model getoond door ir. J. A. de Vries, on derdirecteur van de N.V. Aviolanda- LEZERS SCHRIJVEN De feiten moeten spreken Een laatste antwoord Dit is een antwoord aan mr de Bruine en aan hen, wier geweten zo hevig in opstand komt als het gaat om bijv. de bewapening van West- Duitsland, maar wier geweten blijk baar nogal rustig blijft bij het feit, dat Oost-Duitsland reeds lang bewa pend is en bij de gedachte aan de tienduizenden, die zuchten in Con centratiekampen in Rusland, Polen, Tsjecho-Slowakije, Hongarije enz., die wachten op him bevrijding en smartelijk, doch beslist tevergeefs naar hulp, zeker van voornoemde gewetensvolle lieden, uitzien. Door uitstedigheid was ik helaas eerst thans in staat kennis te nemen van de verschillende reacties op mijn antwoord aan mr De Bruine (reac ties, die m.i. niet alle uitblinken door duidelijkheid) en wil ik zij 't zon der enig enthousiasme nog eens gebruikmaken van de gastvrgheid van de redactie van de P.Z.C. om te trachten uiteen te zetten wat mij be weegt tot mijn standpunt ten aan zien van de C.P.N. Vóór ik wat dieper in ga op de achtergronden, lijkt het mij echter niet ongeschikt, de aanleiding tot deze gedachtenwisseling nog eens duidelijk te stellen. (Wij vergeten zo snel; op dit laatste hoop ik verder nog eens terug te komen). Wat gezegd werd In de vergadering van de gemeen teraad van Vlissingen heb ik gezegd: Als het waar is, Mijnheer de Voor zitter, dat de afdeling Vlissingen van de C.P.N. uitgenodigd is om, met vlag 'of vaandel, mee te lopen in de optocht ter herdenking van de her krijging van onze democratische rechten en vrijheden, ben ik ver plicht U mede te delen, dat in dat geval, voor zover het aan mij ligt, een andere politieke partij van dat voorrecht zal afzien. Ik loop in geen -optocht mee, waarin een partij is vertegenwoordigd, waarvan wjj we ten, dat zij geen ogenblik zal aarze len, de democratische rechten en vrijheden, welker herkrijging wij her denken, om hals te Brengen, zodra dit binnen haar machts-mogelijkhe- den ligt". Op eventuele verdere maatregelen van het 5 e Mei Comité heb ik geen enkele invloed uitgeoefend. Mag ik misschien zelf bepalen met wie ik al of niet in één optocht wil lopen? Is dat on-democratisch? Tjonge, tjonge wat wordt die arme C.P.N. toch aan gedaan door die onverdraagzame Van Poelje! Mr. de Bruine meent dit te moeten kwalificeren als het gebruik maken van een machtspositie om een tegen stander uit te schakelen en als het gebruik maken van dezelfde midde len, die men tegen deze tegenstan der aanvoert. Als mr. de Bruine met dezelfde „GROENE" objectiviteit, welke som mige vermoeide intellectuelen de hunne noemen en die in halfslachtige slapheid geen eerlijke en duidelijke keus durven en kunnen maken tus sen de Duivel en de zeker nog onvol maakte Westerse democratie de onderscheidene middelen wil bezien, dan zal toch enig verschil beslist niet onopgemerkt kunnen blyven. Enkele feiten En nu om hen, die (bereid zijn) sommige geschiedkundige feiten snel te vergeten nog eens de rol bezien van de Sowjet-Unie in de tweede we- Bondswandeltochten K.N.G.V. op weekeinde 11—12 Juni De jaarlijkse bondswandeltochten van het K.N.G.V. worden op 11 en 12 Juni gehouden, georganiseerd door „Achilles" te Middelburg. De afstanden bedragen zowel op Za terdag als op Zondag 30 km voor de senioren en 15 km voor de jon gere adspiranten van 12 tot en met 15 jaar. 's Zaterdags is er boven dien voor de jongere adspiranten uur en 's Zondags om 11 uur op de Markt te Middelburg. Het parcours van 30 km moet binnen 6% ufflTaf- gelegd worden. Voor de adspiranten is geen tijdslimiet bepaald. Zowel de senioren als de adspiran ten, die de tocht voor de eerste maal volbrengen, krijgen de Bondswan- delmedaille. Zij, die reeds in het be zit van deze medaille zijn, krijgen een lintje, met het cijfergespje 2, 3 of 4, al naar gelang het aantal malen, dat de tocht volbracht is. Zij, die de tocht voor de vijfde maal volbrengen, krijgen de Bondswan- delmedaille in verzilverde uitvoe ring. 6. Jimmy zat tamelijk dwaas midden op de rijweg. Hij wreef even over zijn hoofd en keek verbluft de stofwolk na, die zijn eigen leswagen opwierp met freule Knuf van Knaffelaer aan het stuur. Toen Jimmy weer was opgekrabbeld stond hem niet veel anders te doen dan naar huis terug te wandelen. „Een frééi begin van mijn nieuwe loopbaan." bromde hij, „en ik kan niet eens de politie om assistentie vragen, want als mor gen in de krant staat, dat de eerste leerling van de ril- school Brown er met een wagen vandoor is gegaan, kan ik overmorgen mijn nieuwe garage wel weer af breken. Wat een brutaal product is dat. Ze heeft mij willens en wetens uit mijn wagen gewerkt. Ik mag nog blij zijn, dat ik niet iets heb gebroken". Jimmy liep zijn garage binnen, stapte in zijn eigen kleine wagentje en reed dit haastig naar buiten. „Ik zal haar maar achter na gaan", dacht hij. „Dat is het enige, dat ik kan doen". Jimmy stoof in de richting waarin de freule was verdwe nen. maar hoewel hij het gaspedaal tot het uiterste in-, drukte, ontdekte hij de eerste tien minuten geen spoor van zijn leswagen. Jimmy reed toch door, zo hard als hij kon. Gelukkig was het nogal stil op de weg. zodat hij bijna nergens vaart behoefde te minderen. Bij de tweesprong bij Grasdijk weifelde hij even. Toen sloeg hij op goed geluk de richting naar Veenhoop in. reldoorlog en de rol van de C.P.N. in het verzet. Op 31 October 1939 zei Molotow tegen de Opperste Sowjet: „Nu Polen is vernietigd, is niet Duitsland de aanvaller, maar Frank rijk en Engeland, die de oorlog niet voortzetten tot herstel van Polen of om te strijden voor de democratie, maar uitsluitend om hun stoffelijke belangen te dienen". Het is een sprookje, dat de Sow- jet-Unie in de strijd zou zijn gegaan ter verdediging van de democratie. De Sowjet-Unie sloot in 1939 een vriendschapsverdrag met Hitler- Duitsland en gaf zodoende Hitier de noodzakelijke dekking in de rug, wel ke de aanval op het Westen mogelijk maakte. De Sowjet-Unie ging eerst in de strijd toen Duitsland Rusland aanviel. Zelfs dit alles doet toch niet af aan het feit van de bewondering en de dankbaarheid voor de offers, welke het Russische Voik in deze strijd heeft gebracht. Maar geen geschied kundige sprookjes! C.P.N. en het Verzet In het C.P.N.-maandblad „Politiek en Cultuur" van Juni 1940 stond te lezen: „De Sowjet-Unie zag terecht in het Brits-Franse imperialisme de machtigste vijand van 't mensdom. Daarom sloot zij dit verdrag met Duitsland. Daarom vorderthet ei genbelang van het Nederlandse Volk dat geen enkel gezag van de wegge lopen Regering meer wordt erkend, Herstel van de vrede en vriendschap met het Duitse volk is de eerste stap, die het Nederlandse volk kan en moet doen". Van verzet tegen, onze Overweldi ger gesproken! Pas nadat de Sowjet-Unie in 1941 in de oorlog was betrokken ging de C.P.N. officieel in het verzet een ac tieve rol spelen. Dat individuele com munisten reeds daarvoor aan dit ver zet op vaak heldhaftige wijze deelna men, verandert niets aan het feit, dat de C.P.N. zich niet liet leiden door nationale gevoelens, doch uit sluitend door de vraag aan welke zijde een bepaalde mogendheid stond op een bepaald tijdstip. Dit zijn de feiten, welke ik ge dwongen door argumentering van mijn opponenten nogmaals duide lijk in het licht moest stellen. Het geweten En, geachte mr. de Bruine, het is beslist niet waar en naar mijn me ning een klein beetje hoovaardig om te stellen, dat zij, die tot een andere opvatting komen dan de Uwe, zich geen enkele geestelijke inspanning zouden getroosten. En weest U er van verzekerd, dat het geweten ook door hen, die tenslotte een beslissing nemen, welke niet strookt met de Uwe, niet zonder meer op zijde wordt geschoven. Mijn geweten schrijft mij voor, den kende aan mijn van hun vrijheid be roofde geestverwanten achter het yzeren gordijn, geen enkele gemeen schap te onderhouden met de partij, die zich vereenzelvigt met het daar heersende regime. Het is weinig, dat ik aldus voor hen doe, doch dit wei nige kan ik dan ook niet nalaten. Opdat mijn geweten mij niet al te zeer kwelle. Vlissingen M. J. VAN POELJE Noot van de redactie. Hiermede is de discussie over de C.P.N. en de vijfde Mei afgesloten. FEUILLETON S~\ door MARY BURCHELL 14 „Het moet iets worden", antwoord de Hope koppig. „Als ik naar Errol Tamberley ga en en ik vrees dat het er van zal moeten komen dan moet je het aan mij overlaten wat ik zal zeggen. Ik kan en wil niet verder van de waarheid afwijken, dan strikt nodig is. Ik mag hem niet erg aardig vinden, maar hij is zelf een volkomen eerlijk en oprecht man, en ik weiger hem leugens op de mouw te spelden1'. Richard zweeg en even klemde hij zijn lippen op elkaar als vond hij Ho pe's eerlijkheid geweldig irritant in de omstandigheden. Toen kregen ech ter opluchting en dankbaarheid de overhand. Zijn gezicht klaarde op en hij omhelsde haar. „Je hebt natuurlijk gelijk, lieveling, je moet dit op je eigen wijze opknap pen. Voor mij ligt het grootste won der hier in, dat je bereid bent me te helpen. Ieder ander meisje zou woe dend zijn en me de grootste verwijten naar het hoofd slingeren omdat ik in een dergelijke situatie verzeild ben geraakt. Niemand behalve jij zou zo goed hebben begrepen hoe het alle maal is gekomen. Maar jij begrijpt het, is het niet Hope? Ik wil wel toegeven, dat ik ontzettend stom en slecht ben geweest, maar dat was al leen maar omdat ik jou iets behoor lijks wilde aanbieden. Dat zweer ik je. Ik zou het risico voor niets anders ter wereld op me hebben durven ne men". „Ja. dat weet ik". Ze beantwoord de zijn kussen hartelijk, maar haar ogen stonden zorgelijk. „Maar ont houd alsjeblieft dat dingen als rijk dom en luxe niets voor me betekenen, vergeleken bij het feit jou veilig en eerlijk naast me te weten". Ze kreeg een kleur, toen ze de laatste woorden sprak, maar haar eigen eerlijkheid verbood haar Richards misstap an ders dan bij zijn ware naam te noe men. Hij trok even een pijnlijk gezicht, maar sprak toen op vaste toon: „Goed. Ik zal het onthouden precies zoals ik de les zal onthouden, die de ze hele geschiedenis me heeft ge leerd. Je hoeft niet bang te zijn, aat het ooit weer zal gebeuren, lieveling'1. Ze sloeg haar armen om hem heen en omhelsde hem dankbaar voor zjjn belofte. Voor de eerste keer die avond had ze het gevoel haar oude Richard terug te hebben. „Wanneer ga je de poging wa gen?" vroeg hij, eindelijk zijn ver waarloosde kop koffie opnemend. „Morgen", antwoordde Hope prompt. „Hij komt Maandags altijd op het Lab en ik zal geen ogenblik langer wachten dan nodig is. O, Richard, drink dat niet meer op. Het is helemaal koud geworden". Ze gaf hem haastig nieuwe koffie, hoewel hij glimlachend protesteerde, dat ze zich te veel moeite gaf voor hem „Ik zal waarschijnlijk geen kans krijgen hem alleen te spreken voor het eind van de middag'', ging Hope voort, hardop haar plan-de-campagne makend. „Hij is er de man niet naar om je privé-dingen gedurende de kan tooruren te laten bespreken, dus zal hij de hele zaak welwillend bekijken", ze wist dat dit woord te optimistisch was, „als ik hem na kantoortijd op zoek. Meer als de zuster van de twee ling dan als de assistente op het Lab, begrijp je". „Ja, dat kan ik1'. Richard knikte goedkeurend. Ze dacht dat hij erop wachtte hoe ze het probleem wilde aanvatten, maar daar ze daar op dat ogenblik zelf 'nog geen idee van had, zei ze dat eerlijk. „Ik za^ er heel zorgvuldig over na denken", beloofde ze. „Maar er zal veel van zijn stemming en zijn eerste reactie afhangen". „Ik Iaat het helemaal aan jou over", sprak Richard, en hoewel hij glimlachte vertelden zijn ogen zo dui delijk dat zijn lot practisch in haar handen lag, dat ze zich meer dan ooit verantwoordelijk voelde dat haar zending zou slagen. Hope trachtte hem de korte poos dat hij nog bleef op te vrolijken en gerust te stellen. Hij had het hard nodig. Dat kon ze wel zien. En in haar poging hem op te beuren steeg haar eigen hoop tijdelijk ook. Per slot van rekening was Errol Tamberley zeer vermogend, hij scheen er heus een soort bescher mend gevoel voor haar op na te hou den en de mogelijkheid bestond dat ze hem kon overhalen een vriend van haar te helpen wanneer ze het zo voorstelde dat ze er zelf ten nauwste bij was betrokken. Pas toen Richard teder afscheid van haar had genomen, herinnerde Hope zich de juiste woorden waarin Errol Tamberley de vorige dag over Richard had gesproken. Ze zou in ieder geval de identiteit van de „vriend in nood" moeten verbergen! Het zou in geen enkel opzicht een gemakkelijk onderhoud worden. Vanzelfsprekend bracht Hope een onrustige nacht door, en ging de vol gende dag naar het Lab met het ge voel dat ze niet bepaald goed was voorbereid voor het doorworstelen van de crisis. Ze deed zelfs een laf schietgebedje dat dr. Tamberley om de een of andere reden verhinderd zou zijn die dag te komen. Maar toen bedacht ze dat uitstel van het onaan gename onderhoud tevens uitstel van de oplossing van Richards probleem zou betekenen. Hoe gauwer het ach ter de rug was, hoe beter. Niet aangetast door haar hoop en verwachtingen, maakte dr. Tamber ley zijn entrée in het Lab precies op het ogenblik waarop hij werd ver wacht. Hij was haast beangstigend punctueel, en zeer correct in alle kleine deugden. Zijn kort „goedenmorgen'' sloot ook Hope in als behorend tot de as sistenten. Toen verdween hij naar zijn kamer waarheen zijn stenotypis te dadelijk wérd ontboden. Toen ze weer te voorschgn kwam verscheen hij eveneens, op weg naar een vergadering, en Hope besefte dat ze geiijk had gehad toen ze had ge zegd dat er geen kans zou zijn hem te spreken tt krijgen voor het eind van de dag. Het uitstel bracht haar zowel op luchting als teleurstelling. Als die el lendige geshciedenis maar eenmaal afgehandeld was, succesvol of niet. Maar het moest eenvoudig succesvol zijn! Ze durfde de mogelijkheid niet onder ogen te zien terug te moeten gaan naar Richard en hem te moeten bekennen, dat .ze gefaald had. Gedu rende de nacht en deze dag had ze gelegenheid genoeg gehad de werke lijkheid onder het oog te zien. Wanneer ze niet slaagde betekende dat Richard's ondergang ja zelfs mogelijk de gevangenis. Het was on mogelijk om daar ook maar aan te denken. Een gevangenisstraf was iets, dat mensen uit een boek over kwam. Niet mensen, die je kende en van wie je hield. Niet aan Richard! Naarmate de middag voortschreed werd ze kalmer, misschien uit wan hoop. En toen het eindelijk tijd was om haar werk op te bergen en naar huis te gaan, trok ze haar witte mouwschort uit, streek het. haar met een afwezig nerveus gebaar glad en ging op weg naar het privé-kantoor van dr. Tamberley. Ze kon zich niet herinneren ergens meer het land over te hebben gehad, maar, alle moed bijeenrapend, klopte ze op de deur en trad, toen hij kort antwoordde: binnen! de kamer in. Hij zat aan zijn bureau te schrij ven, maar keek op toen ze binnen trad en sprak verbaasd: „Hallo! Wat wilt U Kom binnen en ga zit ten". Hg was, dacht Hope geamuseerd, op dat ogenbiik meer voogd dan werkgever en hoezeer ze hem aat een paar dagen geleden ook kwalgk zou hebben genomen, nu hoopte ze dat het een goed voorteken voor hun on derhoud was. Hij ging enige minuten door met schrijven. Toen wierp hij zijn pen neer en gaf haar zijn volle belangstelling. „Ziezo, dat is klaar. Wel, wat is'er aan de hand, Hope?" Weer die voogdstemming! Tamber- leen was anders toch niet gewoon Hope bij haar voornaam te noemen. „Ik zou graag iets iets heel per soonlijks met U bespreken (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 11