Nederlandse rijders handhaven hun positie in emotie-loze étappe IN VLISSINGENS ASYL ZITTEN „ZWERVERS" HOKJE AAN HOKJE DOMBURG I MAAKTE WEG VRIJ VOOR KAMPIOEN NOORMANNEN VREEMDE GESCHIEDENIS WERD AANVAARDBAAR VERFILMD KLMffl uit de AETHER 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 MEI 1955 DE RONDE VAN ITALIË Defilippis won, maar Magni behield rose leiderstrui (Van een speciale ANP-verslaggever) In de korte, maar snelle derde étappe van Cannes naar San Remo over slechts 118 km zat geen groot verhaal. Daarvoor was er te weinig gebeurd in het parfumland van Grasse. Enkele uitlooppogingen, onder meer van Defilippis, die Zondag te Cannes met vijftien minuten achterstand was bin nengekomen en die zich wilde rehabiliteren, waren er echter de oorzaak van dat er snel gefietst werd door de Alpes Maritimes, langs Moyen en de Grand Corniche en langs de IMiddellandse Zee. Twee lange afdalingen op brede wegen dwongen mede de renners tot een zeer hoog tempo, dat gemid deld over de gehele étappe genomen, zelfs boven de 43 km in het uur kwam te liggen. Maenen, die zich wat ziek had ge voeld, had van Pellenaars het advies gekregen zich te sparen en niets te forceren. Van Oers kon ook dit keer niet meekomen. In het begin ging het moeilijk en stijf. Hg wist echter in het peloton te blijven, maar bij de bestij ging van de Turbie op verzoek van de Franse politie hadden de organisa toren een andere route genomen moest hij lossen en al draaide hij op de laatste 25 km weer uitstekend mee in een klein groepje, zijn achterstand op het jagende peloton was toch tot meer dan tien minuten gestegen. Voor „Zonneveldrit" is de belangstelling zeer groot Hoewel de „Zonneveldrit" van de MAC „Scheldegouwen" ten bate van „Sport steunt Zonneveld", eerst op Tweede Pinksterdag wordt gehou den, zijn er reeds meer dan honderd inschrijvingen binnen, zodat van een verheugende belanstelling mag wor den gesproken. Aan de voorbereidingen wordt met enthousiasme gewerkt en reeds nu is men er zeker van, dat deze ster- rit in financieel opzicht een succes zal worden. De controles zijn ge vestigd te Middelburg en Zoute- lande. De finish is tussen 11 en 4 uur op het zeehospitium Zonneveld te Oostkapelle, de prijsuitreiking om 8 uur in het Concertgebouw te Vlis- singen. Iedere deelnemer ontvangt de speciaal ontworpen plaguette, iede re ingeschreven passagier het spe ciaal geslagen Zonneveldlepeltje. Voorts zijn er 12 ereprijzen be schikbaar, die als volgt zullen wor den toegekend: voor de club met het grootste aantal deelnemers, on verschillig in welke categorie, zowel uit binnen- en buitenland; voor de grootste motor- en autoclub, de grootste scooterclub, de grootste Dromfietsclub, de verstkomende club, de verstkomende motorrijder, automobilist, scooterberrjder en bromfietser en voor de oudste en de jongste deelnemer. Vermeulen winnaar in criterium. Het wielercriterium te Nieuw-Namen, dat Zondag werd verreden, bracht 'n sterk veld renners aan de start. Be kende rijders als Peters en Rusman gaven hier acte de présence. Het parcours was maar i km lang en bestond voor de helft uit een goed wegdek terwijl de andere helft zwaar te noemen was. Na 40 ronden kwam de eerste defi nitieve ontsnappingspoging. Jacq Looyen ging toen op de pedalen staan en slaagde er in om in korte tijd de staart van het grote peleton te pak ken te krijgen. Peters, Van Sluijs en Vermeulen zetten een felle jacht in en Looyen maakte toen de fout om in de groep te blijven hangen, waarin het tempo aan de lage kant was. Na 80 ronden zagen Peters, Ver meulen en Van Slugs hun-jacht be kroond en bereikten Looyen en de groep. Zo waren er dus "vier koplo pers met de rest op één ronde. Met nog vier ronden voor de boeg sprong Vermeulen alleen weg en be hield tot het einde een kleine voor sprong. Peters won de sprint en ein digde op de tweede plaats. De uitslag luidt: 1 W. Vermeulen (Clinge) 100 km in 2 uur 55 min.; 2 op 50 m Tonny Peters (Haarlem); 3 A. van Sluijs "(Vlissingen); 4 Jacq Looyen (Steenbergen)5 W. Rusman (Haarlem); 6 De Schepper (België); 7 J. Huissoon (Yerseke): 8 J. de Roo (Schore)9 M. Romeijnsen (Axel) 10 Gileijn (België). De gemeenteraad van Den Haag heeft gisteren met 22 tegen 17 stem men een motie aangenomen waarin hij besluit de op 18 April jl. gegeven goedkeuring voor de verplaatsing van de collectie Bredius in te trekken. De vijf andere Nederlandse renners, Daan de Groot inbegrepen, draaiden gemakkelijk mee in de grote groep en beperkten zich er toe het tempo te volgen zonder ook maar een ogen blik te trachten in de strijd in te grij pen. Magni won de sprint van het pe loton, dat slechts vyftien seconden achter de winnaar Defilippis San Re mo binnenstormde, en behield daar mede de rose leiderstrui, die hij te Cannes had veroverd. De Italiaanse deskundigen steken hun mening over de uitstekende vorm van Magni niet onder stoelen of ban ken. Magni heeft in de Ronde van Spanje, die pas achter de rug is, zich in vorm gereden en zijn beheerste kracht, zijn uitstekend klimmen, zijn flitsende eindsprint stempelen hem voor de Italianen tot favoriet numme- ro één. Wagtmans, die zich op het laatste gedeelte van de tweede étap pe naar Cannes niet extra had inge spannen men mompelde dat hij bang was voor het dragen van de lei derstrui, zo vroeg in de Giro reed vandaag rustig, evenals Gerrit Voor- ting en Hein van Breenen, die zich daarmede handhaafden in de kop van het algemeen klassement. Defilippis in actie In de stijging naar Grasse resul teerden enkele schermutselingen in een voorsprong van 15 seconden van Lauredi. Deze kreeg gezelschap van Benedetti, Caput, Pezzi en Bartalini. Tijdens de afdaling naar Nice ver grootten de vyf leiders hun voor sprong tot 1% minuut. Toen sprong Defilippis weg, gevolgd door Astrua. Defilippis haalde vlot de vijf man in en daarna demarreerde hij en liet de anderen volkomen staan. Alleen be reikte hij de enige vliegende contro le van deze étappe te Menton, met 1 min. 32 sec. voorsprong op het pelo ton, waarin het tempo zo hoog was opgevoerd, dat niemand het meer waagde om weg te vluchten. Het was of de bloemenweelde van de Italiaan se rivièra Defilippis inspireerde tot een uiterste krachtsinspanning om zijn moeizaam verworven voorsprong tot aan de finish te bewaren. In San Remo stonden tienduizenden te wachten op de aankomst van de renners. En toen Defilippis over de eindstreep was gegaan met Magni op slechts 15 seconden als tweede, ver braken de toeschouwers de afzettin gen en konden de deelnemers, die het flitsende tempo niet hadden kunnen volgen en achter waren geraakt, slechts met de grootste moeite de eindstreep bereiken. Dat was het slot van een étappe zonder enige sensatie, zonder een enkel hoogtepunt. Uitslagen De uitslag van de derde etappe van de Ronde van Italië, van Cannes naar San Remo. over 118 kilometer, luidt: 1. Defilippis, Italië, 2 uur 50 min. 18 sec.; 2. Magni, Italië, 2.50.33; 3. Benedetti. Italië; 4. Koblet, Zwitserland: 5. De Koek, België; 6. Favero, Italië; 7. M. Ciolli, Ita lië; 8. Iturat, Spanje; 9. Maule, Italië; 10. Sartini, Italië; 11. Nascimbene, Italië; 12. Aureggi, Italië; 13. Van Kerkhoven, Bel gië; 14. ex aequo onder anderen: Astrua, Italië; Clerici, Zwitserland; Coppi, Italië; De Groot. Nederland; Fornara, Italië; Ge- miniani. Frankrijk; Pianezzi, Zwitserland; Minardi, Italië; Messina, Italië; Moser Italië; Necini, Italië; Roks, Nederland; Voorting, Nederland; Van Breenen, Ne derland en Wagtmans, Nederland, allen in 2 uur 50 min. 33 sec.; 86. Maenen, Ne derland, 2.59.03; 92. Van Oers, Nederland, 3.01.54. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Magni, Italië, 13.47.05; 2. Nencini, Ita lië, z. t.; 3. Monti, Italië; 4. Coppi, Italië; 5. Wagtmans, Nederland; 6. Van Breenen, Nederland: 7. Clerici, Zwitserland; 8. Ge- miniani, Frankrijk; 9. Moser, Italië; 10. Assirelli, Italië; 11. Voorting, Nederland, allen dezelfde tijd als Magni; 30. Roks, Nederland, 13.57.27; 32. De Groot, Neder land, 13.58.20; 83. Maenen, Nederland, 14.13.02; 91. Van Oers, Nederland, 14.29.31. Het ploegenklassement der buitenlandse teams: 1. Nederland, 102 pnt.; 2. Frankrijk, 120 pnt.: 3. Zwitserland, 139 pnt.; 4. Spanje, 191 pnt.; 5. België, 229 pnt. Zeilwedstrijden om de Scheldebeker. Op de Westerschelde zijn Zondag door de Royal Belgium Sailing Club te Gent georganiseerde zeilwedstrij den voor de Scheldebeker gehouden. Hieraan werd deelgenomen door de Cercle de la Voile de Paris, de Royal Corinthian Yachtclub uit York en de R.B.S.C. Tengevolge van de slechte weersomstandigheden, gingen alleen de wedstrijden door, die voor de mid dag waren vastgesteld. Het resultaat was, dat de beker gewonnen wevd door de Cercle de la Voile de Paris met 33,70 punten. De club uit York werd tweede met 50 punten en R.B. S.C. bezette met 51,85 punten de der de plaats. De Franse zeilers kregen de beker voor de derde maal in hun bezit. De beste persoonlijke prestatie werd geleverd door de Belg Van der Hagen van de R.B.S.C. De prijzen werden Zondagavond in Grand Hotel „Rotterdam" te Terneuzen uitge reikt. MEVROUW VAN MEETEREN in „haar" domein Resultaten juniorenvoetbal De uitslag .x van de tijdens het af gelopen weekeinde voor de junioren competitie van de KNVB afdeling Zeeland gespeelde wedstrijden luiden: Groep A II: Patrijzen A IKapel- Ie A I 4—0. Groep B I: Middelburg B IOost burg B I 02; Breskens B IZeelan- dia B I 1—1. Groep B II: Serooskerke B IE. M.M. B I 2—1; Vlissingen B II—R. C.S. B II 41; Zeelandia B IIOost burg B II 17Zeeuwen B IIMid delburg B II 011. Groep B IV: Axel B ICorn Boys B I 100; Terneuzen B IA.Z.V.V. B H 6—0; A.Z.V.V. B I—Tern. Boys B I 4—0. Groep B V: Hontenisse B IHulst B II 31; Clinge B INieuw Namen B I 5—1. HONDEN WACHTEN OP EEN BAAS Tekort aan ruimte. ZONDAGVOETBALOVERZ1CHT Aardenburg II verraste vriend en vijand door een overwinning Hoewel Noormannen dat reeds uitgespeeld was Zondagmiddag het voetbalveld niet behoefde te betreden en dus ook niet in staat was winst punten te bemachtigen, hebben de Weskapellenaren dit weekeinde de kam- pioensvlag toch te voorschijn kunnen halen. Schoondijke, de enige club, die Noorntannen nog kon bereiken, werd Zondag namelijk uitgeschakeld door een 43 nederlaag, die het te slikken kreeg van Domburg, eveneens steeds één der sterkste pretendenten voor het kampioenschap. Nu alle kampioenen van de le klassen (Noormannen, Hansweertse Boys en Renesse) bekend zijn, is er inmiddels ook réeds een promotiewedstrijd vastgesteld. Zondag a.s. openen Noormannen en Renesse de strijd om een plaatsje in de 4e klasse van de K.N.VJB. In deze match heeft Noormannen de sterkste papieren in handen. Dc Italiaan Gnido Messina - eens wereldkampioen amateurs suist over de eindstreep van de eerste etap pe van de ,,Giro d'Italia". (Telefoto A.N.P.) Bakker bezet le plaats in tournooi hoofdklasse libre Kampioen naar Zaandam Vrijdag, Zaterdag en Zondag zijn in het Nederlands Koffiehuis te Middel burg de wedstrijden om het geweste lijk kampioenschap biljarten hoofd klasse libre gehouden. De acht deelne mers moesten ieder 28 partijen spelen en doordai de krachtsverhoudingen niet ver uiteen lagen, bleef de span ning er in lot de laatste ontmoetingen. De kampioenen van verschillende Bra bantse districten lieten in dit tournooi vaak brillant werk zien en ook J. Eg- germond uit Ovezande de enige Zeeuw se deelnemer, kon zijn spel vaak tot een uitstekende vorm ontplooien. In dit sterk bezette tournooi moest Eg- germond echter genoegen nemen met de laatste plaats. Bakker uit Eindho ven werd met 12 winstpunten en 1651 caramboles gemaakt in 173 beurten kampioen. Van Dongen uit Dongen legde beslag op de tweede plaats (12 winstpunten en 1688 caramboles in 183 beurten). Van Nispen uit Bergen op Zoom bezette de derde plaats (9 winst punten, 1561 caramboles in 159 beur ten). De verdere uitslag luidt: 4. Kerkhof uit Den Bosch; 5. Verhagen uit Waal wijk; 6. Hendriks uit Oss; 7. v. d. Kaa uit Kaatsheuvel; en 8. Eggermond uit Ovezande. Bakker maakte de hoogste serie (146) en kwam ook tot het grootste gemid delde in één partij, namelijk 22,72. De winnaar Bakker zal mettertijd deelne men aan de landelijke kampioenschap pen hoofdklasse libre in Zaandam. De heer Uittendale, voorzitter van het gewest Brabant van de K.N.B.B., reikte Zondagavond, geassisteerd door de heer G. Schutte, voorzitter van de biljartvereniging „De Hoek",, die de wedstrijden organiseerde, de prijzen uit. Namens de spelers bedankte de heer Van de Kaa. Ondertussen heeft degradant Groede nog even van zich doen spreken door IJzendijke een 52 nederlaag toe te brengen. De Zeeuws-Vlamingen zijn hiermee echter niet meer gebaat. Wal cheren stelde niet teleur. Integendeel. Retranchement werd met 61 verplet terd. De stand in de le klasse A is nu: Noormannen 21 14 5 2 33 7125 Domburg 19 13 2 4 28 81—28 Schoondijke 19 13 1 5 27 87—42 Walcheren 17 11 2 4 24 57- IJzendijke 19 8 1 10 17 3858 Retranchement 21 4 3 14 11 3473 Groede 21 4 2 15 10 38—99 Sluis 19 2 2 15 4 33—85 In de le klasse B waren geen 1 rassingen te noteren, zodat in de stand geen verschuivingen kwamen. Robur en Kruiningen besloten samen een puntje mee te nemen (11). Rapen burg was niet opgewassen tegen 's-H. Arendskerke (35) en Vogelwaarde liet Kwadendamme inéénstorten (4 0). Volharding '32 en Graauw namen met een gelijk spel (33) genoegen en zitten nog steeds diep in degradatie- zorgen. Hansw. Boys ,'s-H. Arendsk. Kruiningen Robur Vogelwaarde Lewed. Boys Kwadendamme Rapenburg Volharding '32 Graauw 18 16 2 0 34 100—18 18 11 6 1 28 68- 17 8 3 6 19 35—32 17 8 3 6 19 39—41 16 8 2 6 18 40—31 15 6 2 7 14 47—45 17 3 7 7 13 25- 16 3 3 10 9 30—55 17 1 4 12 6 24- 17 3 2 12 6 26- In de le klasse C sprak Dreischor zichzelf weer wat moed in door Zie- rikzee met een 10 nederlaag huis waarts te zenden. Ondanks deze over winning blijft de onderste plaats ste vig in handen van Dreischor. Renesse 12 11 0 1 22 53—21 Burgh II 11 3 2 6 8 17—36 Zierikzee II 10 2 2 6 6 2127 Dreischor 9 2 2 5 0 1623 In de reserve le klasse A deed Aar denburg II vriend en vijand versteld staan door een 52 overwinning op de kampioen Vlissingen III. Biervliet II moest de vlag strijken voor Middel burg III (12). De Zeeuwen IIIE.M. M. II kwamen tot een draw (2—2). De stand is nu: Vlissingen III 1832; Middelburg III 1725; Biervliet II 16 18; E.M.M. II 1510; De Zeeuwen III 168; Oostburg II 167; Aarden burg II 142. Goes III duwde in de Teserve le klas se B. Sluiskil II nog wat steviger op de onderste plaats door de uitslag 7— 0. Kampioen Steen II had, getuige de uitslag (3—2) nog even moeite om Ter neuzen III in toom te houden. De stand is: Steen II 18—29; Krui ningen II 18—22; Goes III 18—22; Hulst II 17—19; Luctor II 18—16; Ter neuzen III 1710; Sluiskil II 186. Spectaculair In de 2e klasse A verrichtte Noor mannen II een spectaculaire stunt door Zeelandia III te vernietigen met niet minder dan 15 doelpunten Zeelandia kon slechts één keer roos treffen. Doordat Zuidzande van Middelburg IV won (5-1) kwam Noormannen voor lopig echter nog niet verder. Vlissin gen IV aarzelde tegen R.C.S. niet. Eerstgenoemde won met 51. Noormannen II 1323; Zuidzande 14 19; Vlissingen IV 1218; Middelburg IV-13—10; R.C.S. III 14—4; Zeelandia in 12—0. Dreischor II verraste in de 2e klas se C door een 11 gelijk spel tegen Zierikzee III. De stand onderging hier door echter geen wijzigingen. In de 3e klasse B kwamen 's-Heer Arendskerke en Vogelwaarde gelijk met Corn Boys II door resp. overwin ningen op Rapenburg II (17) en Kwadendamme (120). De stand luidt: Corn Boys III 11 20; Vogelwaarde II 1210; 's-Heer Arendskerke 1320; Koewacht II 14 12; Rapenburg II 118; Robur II 13 7; Steen III 146; Kwadendamme II 12—5. Aan de Oranjedyk te Vlissingen staat een onopvallend gebouwtje. De toevallige voorbijgangers zullen niet dikwyls opzien naar het uithangbord, waarop met kapitale letters staat te lezen, dat hier een asyl van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren is gevestigde Er komen niet veel Vlis- singers over de Oranjedijk, alleen Dinsdagmiddags is het een komen en gaan van dierenvrienden, die met hun zieke of gewonde dieren naar het spreekuur van dierenarts Coppoolse komen. In het asyl zitten circa tfen honden hokje aan hokje. Verder vindt een aantal katten en een stuk of wat ko nijnen hier een liefdevol onderdak. Raymond Steylaert heeft het biljart kampioenschap van België fantaisie clas- sique gewonnen met 38 geslaagde stoten en 297 punten, voor Van Kerckhoven (24 en 171). De Nederlander P. Kruythof, die bui ten mededinging aan het tournooi deel nam, bezette de derde plaats met 24 ge slaagde stoten en 153 punten. Asylhoudster L. van Meeteren is da gelijks vele uren in de weer om de dieren, zwei-vers, die door meele vende burgers naar het asyl z\jn ge bracht te verzorgen. Haar echtgenoot, de heer J. van Meeteren, inspecteur van de „Dieren bescherming'' te Vlissingen offert zijn vrije tijd op om in het verkeer veron gelukte dieren of verwaarloosde die ren op te sporen en naar het asyl over te brengen. Herhaaldelijk ko men in dit tehuis liefhebbers van hon den, katten enz. op bezoek om een keuze te maken uit de hokkenbewo- ners. Menige trouwe viervoeter heeft op die manier een baas of bazin „ver overd''. Soms verkeren de dieren in ver- faande staat van verwaarlozing. Het ost mevr. Van Meeteren dan heel wat moeite om de dieren weer te la ten opknappen. Alleen als herstel niet meer mogelijk is, maakt de dierenarts er met een „spuitje" een eind aan... „Het is ontstellend hoe sommige mensen hun dieren durven verwaar lozen", aldus mevrouw Van Meete ren, die er van overtuigd is dat „haar" domein veel te klein wordt. „Vlissingen heeft behoefte aan een ruimer asyl, we moeten zeker 25 hondenhokken en 40 kattenkotten hebben, in plaats van de 9 en 10, die we nu hebben'', zegt ze. Vooral in de zomermaanden klop- Een tallozen aan aan de poorten van et asyl voor plaatsing van een hond of kat. „Deze mensen moeten we echter teleurstellen, aldus mevr. Van Meeteren, terwijl we tevens een aan tal „zwervers" buiten moeten laten". Hierdoor is het ongezonde ver schijnsel ontstaan, dat verschillende bezitters van huisdieren, die van hun dier „af" willen, b.v. 'om dat het lijdt aan schurft of een andere besmette lijke ziekte, het deponeren in de om geving van het asyl, nabij het terrein van de Gemeente-Reinigingsdienst. Dat hierdoor een haard van besmet ting ontstaat, behoeft geen betoog. Het bestuur van Dierenbescher ming staat echter machteloos, zolang men niet over meer ruimte beschikt. >e mogelijkheid dat het huidige terrein zal worden uitgebreid waar door het aantal hokken en kotten kan worden vermeerderd, schijnt niet uit gesloten te zijn. In Dierenbescher merskringen hoopt men, dat de be voegde instanties oog zullen hebben voor het belangrijke werk ook uit hygiënisch oogpunt dat het asyl erricht. FILMS IN ZEELAND Boeiend spel van Michel Simon. Het is een enigszins vreemde fa sehiedenis met de historie in „Mon sieur Bard heeft vreemde verlan gens" (Electro, Middelburg), een bij zonder vreemde geschiedenis eigen lijk. Het wonderlijke is evenwel, dat de Fransen er een aanvaardbaar ver haal van wisten te maken, hetgeen in niet geringe mate te danken is aan het voortreffelijk spel van hoofdvertolkster Michel Simon. Monsieur Bard is een bejaard en uiterlijk niet bijster aantrekkelijke buschauffeur, die van de dokter te horen krijgt, dat hg tengevolge van een hartkwaal niet al te lang meer te leven heeft. De heer Bard, een braaf man, krggt dan een wonderlijk verlangen. Hij wil een erfgenaam, een zoon liefst die het in het leven beter zal hebben, dan Bard het had. Dat lukt, wondelijk genoeg. De bus chauffeur komt in contact met een danseres, die hem wil trouwen. Zij sluiten een soort „contract" en Bard die geluk heeft gehad aan de roulet te, kan de zoon, die hem inderdaad geboren wordt, een financieel onaf hankelijke toekomst garanderen. De romantiek wil, dat de danseres ook nog van de chauffeur is gagn hou den; Bard vond het geluk, maar sterft aan een hartverlamming, wan neer zijn zoon geboren is. Zoals opgemerkt, een wat wonder lijk verhaal, met een sterk roman tische inslag, maar boeiend ver filmd en met sterk spel van Michel "imon als de wat zielige monsieur Bard. Het overig deel van het filmpro gramma omvat voor Zeeland vrijwel uitsluitend reprises. Grand (Goes) brengt „Pépé le Moko"; een kleurrij ke, zeer onderhoudende avonturen film met Jean Gabin in de hoofdrol. Het is het verhaal van een vrijge vochten avonturier, levend in de Kasbah van Algiers en de regisseur slaagde er uitnemend in de sfeer in deze exotische stad ragfijn te schil deren. Een avonturenfilm op niveau! „Stalag 17" (Alhambra, Vlissin gen) is de reeds eerder besproken film over het leven in een krygsge- vangenkamp voor geallieerden in het Duitsland van de laatste wereldoor log. Onder regie van Billy Wilder ontstond een film van goed" gehalte, waarin de spanningen en de sfeer in zulk een kamp uitnemend getroffen werden. Hoofdmotief in deze film is het verraad, dat er in het kamp blijkt te bestaan en dat voor het eerst blijkt, wanneer een zorgvuldig voorbereide ontsnappingspoging mis lukt. Mild is vaak de toon in deze film, maar soms ook meedogenloos hard. „Staakt het vuren" (Luxor, Vlis singen) is een uitgesproken oorlogs film, spelend in Korea, in Mei 1953. In het bijzonder aanschouwt men de belevenissen van een klein groepje soldaten, dat ingezet wordt bij de verovering van een heuveltop. Nieu we aspecten biedt deze, overigens als zodanig geslaagde, oorlogsfilm niet. De bevolking der Verenigde Staten is de afgelopen tien jaar met ongeveer 25.000.000 zielen toegenomen, aldus een mededeling van het federale bevolkings bureau te Washington. In Mei 1945 telden de Ver. Staten bijna 140.000.000 inwoners, terwijl dit getal naar verwachting, aan het einde van deze maand de 165.000.000 te boven zal gaan. WOENSDAG 18 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00— '4.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz, 7,45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 „Dossier 333", hoorspel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.53 „Nationale Energie-Manifestatie 1955 te Rotterdam", rep. 13.00 Nws. 13.15 Me tropols ork. 14.00 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.10 Viool, clavecimbel en cel lo. 18.45 Spectrum van het Chr. Organisa tie en Verenigingsl. 19.00 Nws.- en weer ber. 19.10 Kamermuz. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokr. 20.20 Symph. ork. (In de pauze: plm. 21,20 „Lcnin, de organisator der Partij", caus) 22.35 Intern, evangelisch comm. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Even opkrikken. 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 10.25 Opening Onderwijs-Congres van de P.v.d.A, 10.45 Gram. 10.55 Opening E 55. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte mu ziek. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellings agenda 13.18 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Medische kron. 14.10 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.15 Orgelspel. 17.35 Gitaar-ens. 17.50 Regeringsultz.: Rijksde len Overzee: „De Koninklijke Landmacht in Suriname" door F. van der Linde van Sprankhuizen. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18,30 Accordeonork. 19.00 Kinder liédjes. 19.10 Caus. over het Onderwijs Congres van de P.v.d.A. 19.25 VARA-Va- ria. VPROl 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20,00 Nws, 20.05 Gevar. progr. voor de soldaten. 21.00 „De les van Hirosjima en Nagasaki", caus. 21.15 Een doorsnee van Doorsnee. 21.35 Lichte muz. 22,00 „Die goeie Alfred", hoorspel. 22.25 Strijkkwar tet. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Soc. nws. in Esperanto. 23.20 Pianomuz. 23.4024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 10.55 Opening E 55. NCRV: 17.00—17.30 Voor de jeugd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8