KA PP IE EN DE WEERMAKERS NETTAR IS NOORMANNEN KAMPIOEN NA DUEL DOMBURG-SCHOONDIJKE? ü- SPORT- sa ZATERDAG 14 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 ZONDAGVOETBALPROGRAMMA Titelstrijd in 2 A en 3 B spitst zich thans toe. Weer staat een zeer belangrijke ontmoeting op het programma van de Zondagvoetbalcompetitie in de eerste klasse A, namelijk Domburg-Schoon- dijke. Na deze wedstrijd zal Noormannen waarschijnlijk kampioen zijn. Als Domburg wint en deze ploeg zal zeker revanche willen nemen voor de in de uitwedstrijd geleden nederlaag maar ook als de stryd in gelijke stand eindigt, kunnen de Westkappelaars de vlag eindelijk hysen. Maar het is nog niet zover, want de gasten zullen tot de tanden gewapend aantreden. Een voorspelling is dan ook moeilijk te doen. In 2 A en in 3 B gaat zich de strijd om de titel thans toespitsen. Als Noor mannen 2 in de 2e kl. A. zijn wed- stryd van Zeelandia 3 wint daarop is alle kans heeft het nog één punt nodig, vooropgesteld althans dat ook rivalen Vlissingen 4 en Zuidzande hun ontmoetingen winnen. Ook daarop is alle kans. In 3 B gaat het er nu om voor Corn Boys 3, dat een uitwedstrijd by zyn voornaamste rivaal Vogel waarde 2 speelt. Winnen de Sassenaren dan is de titel op een punt afstand. Maar het kan ook anders uitpakken. De andere wedstrijden in 1 A zijn van weinig belang meer: Groede zal IJzendijke thuis niet van de punten kunnen afhouden. Walcheren heeft de beste papieren voor de ontmoeting in Vlissingen met Retranchement. Na Zondag is de competitie voor 1 B ver ten einde. Belangrijk zijn met name de wedstrijden Volharding '32- Graauw en Rapenburg-'s-Héer Arendskérke. Het eerste duel is er één tussen beide degradatiecandida- ten. Doch het droevige is, dat beide vrijwel geen enkele kans meer heb ben. De verliezer zeker niet en wan neer zij gelijk spelen zijn alle kan sen verdwenen. Wint bovendien Ra penburg of behaalt deze ploeg slechts één punt op 's-Heer Arendskerke dan is dat genoeg om beide rode lantaarn dragers tot degradanten te maken. Robur-Kruiningen is een strijd tus sen vrywel gelijkwaardige ploegen, waarin voor de Goessenaren mis schien het terreinvoordeel de beslis sing kan geven. Vogelwaarde kan Kwadendamme wel verslaan. In 1 C één wedstrijd: Dreischor-Zierikzee 2. De gasten stellen zich bij winst vrij wel veilig. Bij de reserves in 1 A gaat Aar denburg 2 thuis van kampioen Vlis singen 3 verliezen en het krijgt daar door de rode lantaarn vaster in han den gedrukt. De strijd om het degra datiegevaar af te wenden is hier nog zeer fel. In dit verband zou Zeeuwen 3 EMM 2 wel eens een nederlaag kunnen toedienen. Biervliet 2 krijgt tegen Middelburg 3 waarschijnlijk geen kans. In 1 B zal Sluiskil 2 Goes 3 de winst moeten meegeven, terwyi Steen 2 Terneuzen 3 met een nederlaag te rugstuurt. In 2 A zullen Vlissingen 4 uit tegen RCS 3 en Zuidzande thuis tegen Middelburg 4 willen winnen om hun kans op de titel nog te behouden. In 2 C verliest Drei- schor 2 van Zierikzee 3. Behalve het belangrijke duel Vo gelwaarde 2-Com Boys 3 staat in 3 B op het programma Rapenburg 2- 's-Heer Arendskerke 2. De beste pa pieren zy'n hier in het bezit van de gasten. Programma Het programma voor Zondag luidt als volgt: le klasse A: Domburg- Schoondyke, Groede-IJzendyke, Wal- Advertentie) CO CD mm co co UJ De vacantietijd staat voor de deur; koop oo Uw camera! Maar Uw foto's moeten goed worden. Kies daarom een ZEISS IKON NETTAR. Technisch af. Laag in prijs. Gemakkelijk te bedienen. NETTAR formaat 6x6 vanaf 78.— NETTAR formaat 6x9 vanaf 87.— Bij elke goede fotohandelaar in voorraad.. Interessant boksprogramma op 21 Mei in Vlissingen De Vlissingse boksclub DOS houdt op 21 Mei in het Concertgebouw een aantal interessante partijen. Daar is allereerst het titelgevecht tussen de Hagenaars, A. Hessing en A. Groen en de Vlissinger H. Lubig om het kam pioenschap zwaargewicht van Zuid Holland en Zeeland. Verder is er nog de stryd om de derde prijs tussen de half zwaargewichten A. de Graaf uit Den Haag en C. Leenheer uit Dor drecht. Voorts vermeldt het programma de volgende partijen: Henk Dik ('midden- gewicht)-A. Verkade (Den Haag), kampioen van Zuid Holland en Zee land); Cees v. d. Gruyter-P. Keus (Den Haag), tweede in het Neder lands kampioenschap licht wel terge wicht; B. Meulmeester (vederge wicht)-J. Raaymaker (Dordrecht)P. Riteco (licht wel tergewicht) - G. Knoop (Dordrecht)G. Elve (mid dengewicht) -A. Korevaar (Dor drecht) A. Heydens (bantamge- wicht) -C. Hardenbol (Dordrecht) J. Koster (zwaar weltergewicht)-H. Teulings (Dordrecht)G. Molema (zwaar weltergewicht)-A. Knoop (Dordrecht) cheren-Retranchement; le klasse B: Robur-Kruiningen, Rapenburg-'s-H. Arendskerke, vogelwaarde-Kwaden- damme, Volharding '32-Graauw; Dreischor-Zierikzee; reserve le klas se A: Aardenburg 2-Vlissingen 3, Biervliet 2-Middelburg 3, Zeeuwen 3- EMM 2; reserve le klasse B: Sluis kil 2-Terneuzen 3; 2e klasse A: RCS 3-Vlissingen 4, Noormannen 2-Zee- landia 3, Zuidzande-Middelburg 4; 2e klasse C: Dreischor 2-Zierikzee 3; 3e klasse B: Rapenburg 2-'s-H. Arends kerke 2, Koewacht 2-Luctor 3, Vo gelwaarde 2-Corn Boys 3. ZEEUWSE ELFTALLEN De Keuze Commissie van de Afdeling Zeeland van de K.N.- V.B. heeft zo werd dezer da gen gemeld twee elftallen sa mengesteld voor evenzoveel matches tegen "ploegen van Fol kestone F.C. Dat is bijzonder verheugend en de wedstrijd thans wedstrijden tegen de ze ploeg uit de Engelse bad plaats, waarmee Middelburg zulk een prettige sportuitwisse- ling heeftbeginnen thans een traditie te worden. Toch willen wij niet nalaten bij deze twee teams een enkele kanttekening te maken. De K.C. Zeeland streeft ken nelijk naar verjonging ,dit wordt althans duidelijk wan neer men de elftallen goed be schouwt. Toch zou het o.i. de voorkeur verdienen de Middel burg-back Carol trapvast en uiterst constant van vorm in de A-ploeg op te nemen. De Waal van Vlissingen is zonder twijfel een back, die een toe komst bezit. Maar het ware toch te verkiezen hem ditmaal in het B-elftal op te stellen. Voorts is de keuze van West- strate aanvechtbaar. Niet dat Weststrate geen goed voetbal ler is, maar hij is wat lang zaam, Wijgman (Vlissingen) is thans beter in vorm en ook Struiwigh speelt sterker dan Weststrate. Tenslotte mist men in deze ploegen mannen als Wijs (Goes) en Van de Dries (RCS). Waarom de eerste niet gekozen is, roeten wij niet. Vol gens onze inlichtingen is de laatste thans geblesseerd, het geen een verklaring voor zijn niet-meespelen zou kunnen zijn. Maar voor het overige: de ploegen zien er niet slecht uit en men kan twee goede par tijtjes voetbal verwachten. NIET JUICHEN „voorlopigen" maakten lang geen slechte indruk tegen Chel sea ,dat niet verder kwam dan 22. Toch is dat alles geen re- den om te juichen Nog niet ten minste. Want wanneer een voorhoede in twee interland wedstrijden maar evenveel doelpunten scoort dan is dat toch zeker niet brillant. Nu kan men zeker aanvoeren, dat de Ieren sterk waren en ook geen doelpunt zouden hébben ge maakt, wanneer niet de arbiter een merkwaardige beslissing had genomen, die een vrije schop tengevolge had, waaruit de stand 10 werd. Anders ware een gelijkspel niet denk beeldig gexoeest en eigenlijk ook nog xvel verdiend, al speel den de Ieren beter. Het zij xiog eens gezegd, dat het werk van Landman en van Van der Hart Nederland voor een aantal Ier se doelpunten vrijwaarde. Die twee zijn goede aanwinsten ge bleken. NOG WEINIG BETEKENEND Doch niettemin bevredigde met name de Néderlandse voor hoede niet. De Keuze Commis sie bracht in dit deel van de kaleidoscoop ploeg dan ook veranderixigen aan voor de strijd tegen Chel sea, grote veranderingen zelfs. Deze voorhoede in zijn nieuwe samenstelling was beslist ster ker, bezat althans meer stoot kracht en meer snelheid. Dat geeft hoop voor de waar schijnlijk zxcare wedstrijd te gen ZuAtserland. De verhouding middenlinievoorhoede is nog altijd niet xoat zij moet zijn. Te xceinig steun xvordt de voorhoe- do gegeven. Een belangrijk winstpunt is, dat wij thans twee keepers van grote klasse be zitten. Zo men Landman voor heen lager xvaardeerde dan De Munck, dit is beslist niet meer nodig. In ieder geval een rijk bezit. Maar Nederland is inter nationaal nog steeds weinig be tekenend. Ook als men een se- mi-profstelsel bezit gaat dat immers niet met een grote sprong. Het zal toch zijn tijd moeten hebben xoaarschijn- lijk nog wel meer dan een jaar. MOOI STADION Volgend jaar zal de Spaanse stad Barceloxia een groot sta dion bezitten, groots van in richting en uitgesproken mooi. Het zal ongeveer 150.000 toe schouwers kunnen bevatten. Er komt een overdekte tribune, die plaats biedt aan 15.000 kijkers. Er zijn in het ontwerp 60.000 zitplaatsen geprojecteerd, maar nog veel meer staanplaatsen, nameUjk 90.000. Cor Braasen, die dit alles mededeelt in „Sportief", vertelt er bij, dat het gevaarte voorzien zal worden van allerlei moderne vindingen. Zo zal men een perstribune bouwen, die 1500 verslaggevers een plaats lean verschaffen! Zij vinden er bovendien eigen werkkamers, recreatiezalen met televisie en een eigen res taurant. Daarnaast komen er drie andere restaurants. Iets bijzonders is de manier, waarop men zijn plaats bereikt. Dat is nog nooit eerder vertoond want vér buiten het stadion reeds, neemt men een aparte toe- gangsweg, die direct naar de betrokken tribune voert. Een oplopende weg, geen trappen, geen hinder van anderen, die nu juist precies een axidere kant op moeten en dus voor de voeten lopen Dat kan daar niet meer gebeurexi. ELDORADO Nu heeft de sportvereniging Barceloxia de winst komt uit de voetbalploegen, waarvoor ook het stadioxi bestemd is een voorzitter met een grootse visie op de dingen. Deze me neer heet Miro-Saxis en hij is in staat Jt0 procexit van de bouxokosten vaxi het stadion ruim 9 millloen gulden zelf te bekostigen! Maar de heer Miro-Saxis vM bovendien eexi sportstad bouwen. Met voetbal velden, tennisbanen, eexi zxvem- bad, hockeyvelden banen voor rolhockey, handbalvelden, een sintelbaan en baskett-ballvel- dexi. Dat alles is voor de leden vaxi de club, om zélf hun gelief de sport te beoefexien. „Want", zo zegt de heer Mix'o-Saxis „Dé ledenhebben xxu slechts het recht te kijkexi naar de xoed- strijdexi vaxi het eerste elftal. Dat dient te veraxierexi. Deze mexisexi moeten in staat worden gesteld zélf aaxi sport te doen. Het xvordt dus eexi sportpara- dijs, daar ixi Barceloxia. Exi ie- dereexi zal lid xvorden vaxi de club vaxi de machtige heer Miro-Saxis. Voelt iemand iets voor emigratie naar dit eldo rado? 2. „Waarom wilt U, dat ilc uitvaar?" vroeg Kappie aan de geleerde tweeling", heeft U een lading voor me?" „Zeker", antwoordde de gebroeders A. en B. Strato- witsch, „DIT". En zij wezen op het klei ne koffertje. „Is dat alles?!" riep Kap pie verbaasd, „moet daar voor een hele schuit uit varen?" „Wij zullen U er goed voor betalen", zei Arnoldus Stratowits. „Met goud1!" voegde zijn ibroer Bantoldus hieraan toe. Meteen grepen zij in hun zakken en haalden enkele goudklompen tevoorschijn, die zij Kappie aanboden. „Voorschot", zei Arnoldus. „Meer goud volgt", zei Bar- toidus. „Tjonge", dacht Kappie, „dat kan ik ja best gebrui ken. Ik heb een paar bar onvoordelige reizen ge had. En tot grote schrik van de Maat zei hij: „Top!" Dan varen we maar meteen af. Zeg maar, waar de reis naar toe gaat". De professorle broertjes keken elkaar even ont hutst aan. „Dat kunnen we ook niet zeggen", zei Arnoldus tenslotte. „Dat weten we pas, als we er zijn", verduidelijkte Bartoldus. „Wat is dat ja voor onzin?" riep Kappie ver baasd, „hoe kan ik nu ergens heen varen, als ik niet weet, waar het is?l" HOOG EN LAAG WATER U.—N.A.P. U.—N.A.P. 1.21 1.69 13.41 1.34 1.41 1.82 14.00 1.46 2.11 1.99 14.29 1.64 2.18 1.58 14.55 1.24 2.12 1.76 14.41 1.37 15 Mei U.+N.A.P. U.+N.A.P. Vlissingen 7.35 1.52 19.56 1.! Terneuzen 7.57 1.70 Hansweert 8.25 1.86 Zierikzee 8.42 1.24 Wemeldinge 8.58 1.42 20.21 1.46 20.41 1.64 21.01 0.94 21.23 1.12 16 Mei Vlissingen 8.46 1.47 21.09 1.27 2.26 1.65 14.56 1.35 Terneuzen 9.07 1.65 21.35 1:45 2.45 1.77 15.16 1.47 Hansweert 9.32 1.81 21.53 1.62 3.12 1.95 15.44 l.öo Zierikzee 9.49 1.22 22.12 0.92 3.17 1.52 15.57 1.20 Wemeldinge 10.05 1.39 22.33 1.10 3.14 1.70 15.56 1.36 WAT LEEST DEZE MENEER? Op de' tekening zien jul lie iemand de krant le zen. Jammer is het al leen, dat we óók niet een blik in dit blad kun nen slaan, want we zou den zo graag weten in welke rubriek hij ver diept is. Toch kunnen we daar wel achter komen, al zal het niet zonder moeite gaan. De advertentie pagina's van de krant zyn namelijk wél naar ons toegekeerd en deze advertenties kunnen ons veel vertellen. Kijk maar eens goed. In iedere ad vertentie komt een te kening voor. Ik zie b.v, een pook en ook een ring en een schoen, enz., enz. Daarnaast komt in iede re advertentie een cijfer voor. De cijfers namelijk van 1 tot en met 11. Schrijf maar eens achter elkaar op welke teke ningen er in de adver tenties staan met daar- by het nummer van de advertentie. Als je dat allemaal hebt is de op lossing nabij, want de nummers vertellen je dan in welke volgorde je de eerste letters van de ze woorden moet zetten. Om het nog een beetje makkelijker te maken mogen we nog verklap pen, dat de oplossing be staat uit drie woorden, waarvan 't eerste woord 5 letters heeft, het twee de 2 en het laatste 4. Nu, in welke rubriek van de krant zit die me- neer verdiept? SCHOOLZIEK „Moeder", zei Jantje, „ik heb pijn in mijn buikje, pijn in my'n rugje en pijn in mijn hoofd! Schrijft U het schoolhoofd maar even een briefje, 't Kan dat hy niet in myn ziek zyn gelooft!" „Knaapje", zei moeder, „ken jy soms je som niet? Voel je je daarom misschien niet zo goed?? Ga jij vanmiddag dus niet graag naar school toe Best... dan weet mamma heel goed wat ze doet!" Een kwartier later lag Jantje in bedje. Kreeg er een poeder, die smaakte héél naar!! „Ga maar gauw slapen!" zei moeder, „dan maak ik ook nog- een.drankje voor Janneman klaar!!" Oh en dat drankje was verre van lekker Ziek zijn, vond Jantje, was héél geen plezier!! „Mamma", riep hij dus, „ik voel me al beter Ik merk van pijntjes heel niets meer geen plezier!" Toen kwam mamma met zijn jas en zijn schooltas. „Prachtig mijn Jan", zei ze, „maak dan maar voort „Het is precies een kwartiertje voor tweeën, Ga gauw naar school toe zoals het behoort!" Gelukkig kreeg Jantje geen beurt met de sommen. En later toen sprak er ons mannejte klein: „Ik ga beter leren en nooit meer proberen óm nog maar één keertje weer schoolziek te zijn!" Mies de Muis moest op visite bij de burgemees tersvrouw. Oxxi elf xiur zou ze er we- zen. 't Ging niet door hoor. Lees maar gauw. „Wacht", zei Mies, „ik neem een taxi. Draai het nummer: drie-drie-vier!" JfJa meneermet Mies je, stuurt U gauw een wa gentje naar hierf' Miesje wachtte twee mi nuten, schrok toexi op. Wat xvas dat daar f ,J~)e sirexie vaxi de braxid- xveer. Er is brand!" riep ze, „maar waar f" Tot haar zeer grote ver- bazixig, stopte er de brandweer-kar, Vlak voor 't huisje vaxi het muisje. Miesje raakte in de war „Wat beduidt dat!" riep ze angstig, 't Was haar eigen schuld hoor, 1 cant drie-drie- vier" xvas niet het nummer voor een taxi, maar voor brand/1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 11