West Duitsland kreeg weer „souverein" drinkwater Huiduitslag WENNEKER MR. B0UMAN ZIET AF VAN DE VERDEDIGING JIMMY BROWN opent een rijschool debraline FRANSE LANDBOUWGEBIEDEN STEEDS MEER ONTVOLKT Oude Proever Daar ging de ^Liefde 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 MEI 1955 BEPERKING VAN DE CENSUUR Geallieerde onderdanen moeten thans belasting betalen (Van onze correspondent) Op 5 Mei j.I. drie dagen voor de 10e verjaardag van Duitslands on voorwaardelijke capitulatie is, voor zover het de „Westelijke Drie" be treft, Duitsland weer een souverein land geworden. Op die dag werden in Bonn tussen Engeland, Frankrijk en de Westduitse Bondsregering de ra tificatie-oorkonden der Parijse Verdragen gewisseld en trad ook het Saar- accoord tussen Frankrijk en Westduitsland in werking. Hiermede is dan een einde gekomen aan de geallieerde bezetting van Duitsland, met uitzon dering van Berlijn. De Amerikaanse-, Engelse-, Belgi sche- en Franse troepen ztfn van nu af aan op het grondgebied van West duitsland als „gasten", die tevens zul len meehelpen aan de verdediging van hun gastheren, zo die eens mochten worden aangevallen. De metamor phose van „bezettings-" in „gasttroe- pen" is overigens maar één van de vele veranderingen, die in West Duits land gaan plaatshebben en die zich overigens door een deel aan de on- middelrjke waarneming zullen ont trekken. Andere daarentegen zullen duidelijk zichtbaar zjjn. West Duitsland krijgt nu b.v. ook „souverein drinkwater". De geallieerden hebben namelijk kort na him machtsovername in 1945 een flinke dosis chloor in het Westduitse drinkwater .laten gooien, hetgeen het daarmede naar het oordeel van velen tegelijk ondrinkbaar maakte. Daarop zijn vele spotliedjes gemaakt. Goud vissen gingen er in dood. De koffie (al dan geen „Ersatz") smaakte niet meer. Velen gingen regenwater op vangen en drinken. Men vond het chlo ren van het water in West Duitsland eigenlijk even onzinnig nis het aan kleden van de Venus van Milo. Geen wonder, dat er in het West duitse parlement al direct na de machtsoverdracht werd gevraagd, of het drinkwater nu maar kon ont- chloord worden. De minister van bin nenlandse zaken vindt het een goed idee, maar heeft verklaard, dat het langzaam aan moet gaan, naarmate de bezettingsordonnanties buiten wer king treden. Niet meer vogelvrij Dat is dus voor de Westduitsers een waarlijk smaakvol gevolg van de her wonnen souvereiniteit. Minder aan nemelijk zal voor hen zijn, dat de post- en telefooncensuur, die door de geallieerden werd ingesteld, voorlopig nog zal worden gehandhaafd, doch van nu af aan zal worden uitgevoerd in overleg met de Westduitse autori teiten. dus niet meer onbeperkt. En verder gaat er veel verdwenen. Bijvoorbeeld alle bureaux, die werk zaamheden verrichten, die verband hielden met de geallieerde militaire bezetting. De hoogste instantie, die op dit niveau bestond de geallieerde Controle Commissie, die tien jaren lang over West Duitsland heeft „ge regeerd" heeft zichzelf ontbonden. Politieke inlichtingendiensten der ge allieerden verdwijnen ook. Slechts de gewone militaire „intelligence" blijft, doch van nu af aan zullen de geallieer den hun informaties moeten delen met de nieuwe bondgenoot in N.A.T.O-ver- band, de Duitse Bondsrepubliek. West Duitsland gaat weer over zijn eigen buitenlandse politiek beslissen en er komen vele veranderingen in de Duitse diplomatieke dienst, die tege lijkertijd aanzienlijk zal worden uit gebreid. Geallieerde soldaten zijn on derworpen aan de Duitse wet en niet langer .vogelvrij". De Amerikaanse sergeant Jim Miller zal nu zijn rij bewijs moeten tonen aan de Westduit se politieagent Heinz Müller, In be slagneming van woonruimten door geallieerde autoriteiten is van de baan. Bestaande requisities behouden nog een jaar haar rechtsgeldigheid. Betalen Voor kazerne en andere ruimten moeten de geallieerde „gasttroepen" nu huur gaan betalen aan de West duitse regering. Wetenschappelijk on derzoek, ook op het gebied der atoom energie, is nu ook toegankelijk voor Duitsers. Alle beperkingen van de in dustriële ontwikkeling (ook verande ringen op het gebied der vliegtuig ontwikkeling en -bouw) zijn opgehe ven. Zo ook de beperkingen op de be wapening der grenswacht, de rugge- graat van het komende Westduitse leger, dat tenslotte ongeveer 500.000 man zal gaan tellen. Onderdanen der geallieerde landen zullen binnenkort (met terugwerken de kracht tot 1 April 1955, het begin van het fiscale jaar in Westduitsland) de zeer hoge Duitse belastingen moe ten gaan betalen en in het algemeen zal het leven voor hen aanzienlijk duurder worden. Ook hun auto's val len nu onder de Duitse belastingen en moeten Westduitse nummerborden gaan voeren. En er zullen voor onder danen der geallieerde landen van nu af aan veel minder vrije dagen zijn. Alle nationale feestdagen, waarin vooral de Engelsen en Amerikanen zo sterk zijn, worden in Westduitsland nu niet meer gevierd. En voor hun honden zullen ze belasting moeten gaan betalen (60 mark per jaar maar liefst). Ook aan de spoorwegen zullen ze „vol" moeten betalen (tot dusver maar half geld). Dit gaat natuurlijk niet allemaal ineens en in de eerst komende maanden zal men er waar schijnlijk weinig van merken. Geen rooie cent meer Er verandert echter niet alleen iets voor de geallieerde onderdanen. Nu West Duitsland souverein is, gaat het ernst worden met de herbewapening, die geld zal gaan kósten, mifiiarden marken. Dit zal de Westduitser straks wel op z'n aanslagbiljet merken. Bo vendien breekt binnenkort (over een jaartje misschien) het tijdstip aan, waarop de jonge Westduitser zijn mi litaire plicht te vervullen zal krijgen. Intussen is er in Bonnse kringen scherpe critiek op de „regie" der ge beurtenissen op de dag der souverei- niteitsverklaring. Naar men weet, ls die vrij web zonder plechtigheden voor bij gegaan. De Westduitse Bondsdag herdacht het feit in een heel gewone zitting en Bondskanselier Adenauer richtte per radio een proclamatie tot het volk. Maar dat was alles. En het was juist, menen velen, dat men er geen ophef van maakte. Anderen beweren, dat er méér had moeten worden gedaan. De gewone Westduitse burger heeft er in ieder geval niets van gemerkt. De postbode zei me, dat hij geen rooie cent méér dan voor de souvereiniteit op zak had. En ik heb zo het gevoel, dat daarmede de gevoelens van de meerderheid der Westduitsers ten opzichte van de her wonnen souvereiniteit wel is weer gegeven. HET PROCES-JUN GSCHLAGER In de elfde zitting van het landgerecht van Djakarta van de zaak Jung- schlager werd een brief voorgelezen van mr. Bouman, die tot dusver als ver dediger van de verdachte optrad. Dir. Bouman deelt in deze brief mede, dat hjj het besluit heeft genomen de verdediging aan een ander over te dragen, aangezien hij zichzelf van geen nut meer acht, in verband met de moeilijk heden, die hij heeft ondervonden. Hij brengt naar voren, dat hem buiten de rechtszaal geen waarborg kan worden gegeven tegen vervolgingsmaat regelen, waarvan hjj binnen de rechtszaal gevrijwaard is. De Indonesische verdedigster, mr. Nany Razak, was evenmin ter zitting aanwezig, naar rechter Maengkom opmerkte, in verband met de Islami tische vastentijd. Jungschl&ger ver klaarde, dat hij deze verdedigster al geruime tijd niet heeft gezien en ver zocht vervolgens verdaging van de zitting, omdat hij de Engelse advocaat mr. Curtis Bennett als verdediger ver wacht. De rechter zeide aanvankelijk bezwaren te hebben deze reeds lang lopende zaak andermaal uit te stellen. Hrj meende, dat zolang er in Indonesië nog voldoende volwaardige advocaten beschikbaar zijn, er geen aanleiding is een buitenlandse advocaat met de ver dediging te belasten. Een ander geval was het met de R.M.S'.-zaak, waarin, nu de Nederlander mr. Stoffels op treedt, omdat daar geen enkele Indo nesische advocaat gevonden kon wor den om verdachten voor de krijgsraad in Djogja te verdedigen. 2. Toen Jimmy's besluit, een autorijschool te begin nen, eenmaal vast stond, pakte hij de zaak stevig aan. Hij kocht naast zijn huis een lapje grond en daar be gon hij zelf een flinke garage te metselen, een garage waarin minstens twee wagens zouden kunnen staan, want als de zaak een beetje zou lopen, kon Jackte hem later misschien wel helpen. Jimmy legde eerst het fundament en daarna begon hij de muren op te met selen en toen er ruim drie weken voorbij waren ge gaan stond de garage er. Het was een eenvoudig ge bouwtje. maar het zag er netjes en degelijk uit. Bo ven de ingang had Jimmy een tamelijk groot bord ge spijkerd waarop met duidelijke letters te lezen stond „Rijschool Brown" en toen dat er op zat, riep hij Mie bet, die moest zeggen of zij het mooi genoeg vond. Jim my's huishoudster sloeg haar handen van verbazing in elkaar. „O meneer Brown", zei ze in extase, „wat ziet alles er keurig uit en wat staat dat bord netjes. Rij school Brown 't maakt juist indruk door z'n een voud. Ik hoop nu maar, dat er gauw wat klanten zul len opdagen. Weet U wel, dat ik zelf ook aan 't spa ren ben om wat rijles te nemen, 't Lijkt me énig om achter het stuur van een auto te zitten en dan lekker door de bochten te scheuren". Jimmy knikte maar wat, maar hij was blij dat Miebet eensklaps wegsnelde, om dat ze geloofde, dat de aardappels aan het overkoken (Advertentie; vergalt Uw leven. Gij zult j verbaasd zijn over de snelle en afdoende werking van het -= beroemde huidgeneesmiddel Regering-Scelba blijft nog De Italiaanse regering-Scelba zal, in elk geval tot de 5 Juni a.s. op Sicilië te houden verkiezingen aan het bewind blijven. De kleine par tijen, waarmede de Christen-demo craten (R.K.) in de regering samen werken, namelijk de liberalen en de rechtse socialisten onder Saragat, hebben besloten tot die datum met hnn coalitiegenoten te zullen blijven samenwerken. Wanneer Seelba dus Donderdag formeel het ontslag van zijn regering aan de nieuw gekozen president Gronchi zal aanbieden, zal laatstge noemde hem danken voor dat „ge baar", doch hij zal het niet aanvaar den. Overigens houdt dit niet ln, dat de geschillen in de boezem der Chris ten-democratische party en tussen de liberalen en de socialisten zijn op gelost. Wat laatstgenoemden betreft willen de Saragat-socialisten een meer linkse en de liberalen een meer rechts gerichte regeringspolitiek. Geen visum Mi*. Van Deinse, van het Neder landse Hoge Commissariaat, zeide, dat Curtis Bennett reeds driemaal een plaats in een vliegtuig had gereser veerd, doch tot dusver niet kon af reizen, omdat hem nog geen visum was verleend. De rechter bepaalde, dat de zitting zal worden uitgesteld tot 27 Mei en zei, dat deze dan ook on voorwaardelijk zal doorgaan, omdat verdachte reeds voldoende gelegen heid is geboden zijn verdediging te regelen. 'a afloop van de zitting zeide rech- Maengkom, dat nog zal worden overwogen of mr. Curtis Bennett als verdediger zal worden toegelaten, wanneer hij eenmaal in Indonesië is aangekomen. Do rechter meende, dat er geen bezwaar tegen kan bestaan als een Engelse advocaat als adviseur zou optreden van de verdedigers, dat wil zeggen, dat hy dus niet in recht streeks contact met verdachte zou staan. Hij zou buiten de rechtszaal kunnen helpen. (Advertentie) De Pr oei bewijst de betere kwaliteit Een tabakskenner van beroep voelt, ziet en ruikt onmiddellijk wat klasse- Virginia is De tabak in King's Cross Virginia is echter zó goed, dat ook millioenen rokers het sinds jaar en dag blijft 'n klasse beter! EEN ALARMERENDE ONTWIKKELING De stadsbevolking neemt op verrassende wijze toe (Speciale Correspondentie) Volgens de laatste telling bedraagt de bevolking van Frankrijk 47.774.445 mensen, heel precies in cijfers uitgedrukt, misschien té precies, volgens de mening van sommige sociologen, die een dergelijke nauwkeurigheid betwij felen, omdat daarbjj geen rekening is gehouden met de onbewuste en onop zettelijke fouten, zoals deze bij iedere volkstelling onvermijdelijk zijn. Maar belangrijker dan de cyfers, waarover verschil van mening kan bestaan, is het karakter van de volksbeweging zelf. Deze vertoont namelyk, in het licht van de nieuwe cijfers, een aanwas van 5 procent tegenover 1946 en 2 procent tegenover 1936 en brengt verschijnselen van bijzondere aard aan de dag. Dat de Franse bevolking toegeno men is, zegt niet, dat deze toeneming in gelijke mate over het hele land plaats vindt. Bij nadere beschouwing moet men namelijk constateren, dat de ontwikkeling zich op het land en in de steden op verschillende wijze heeft voltrokken. In het -algemeen ge sproken is de toeneming bijzonder duidelijk in de grote steden met meer dan 100.000 inwoners. Terwijl men na melijk in 1936 20 steden in Frankrijk telde, die deze grens achter zich had den gelaten, zijn er tegenwoordig 24 van deze grootte. De bevolkingsaanwas is bijzonder opvallend in Brest (48 procent), Nice Toul procent), Straatsburg, Grenoble, ilon, Dijon en de Parijse voorste den. Na de hoofdstad komt Marseille op de tweede plaats met 661.000 inwo ners, Lyon met 471.000, Toulouse met 269.000 en Bordeaux met 258.000. Wederopbouw Het sterkste nemen daarbij die ste den toe, die onder de oorlog het meest geleden hebben, maar waar de weder opbouw ook het actiefste en het snel ste gevorderd is. Op deze wijze zet de Beweging van concentratie zich voort naar de grote industriële centra, die onder de last van de overbevolking dreigen te stikken. Het duidelijkst is dit in het Noorden van Frankrijk waar te nemen. Al vertoont de bevolkingsaanwas ook verschillen van het ene departement tegenover het andere, toch lijdt het geen twijfel, dat de gebieden van lie de France, de departementen van het Noorden en Oosten het levendigst, het meest dynamisch zijn. Daar be draagt de aanwas van de bevolking gemiddeld meer dan 5 procent, een percentage, dat in lie de France, de departementen Loire-Inférieure, Pas de Calais en Moselle nog overtroffen wordt. Ongetwijfeld is de sterke eco nomische activiteit in deze streken hiervan de oorzaak. In ieder geval is de aanwas niet alleen toe te schrijven aan het geboorteoverschot, doch is zij ook het gevolg van een binnenlandse beweging. En hier doen zich opmer kelijke feiten voor. Terwijl men in 51 departementen een aanwas van de bevolking kan constateren, is in 36 andere een ont volking waar te nemen. Hieirtoe be horen het gebied van het centrale massief" en speciaal Dordogne. Hau- te-Viënne, Hérault, Aude, Agrlège, Cei's en Loire-et-Cher, de een zone vormen waar de bevolking afneemt. Deze vermindering bedraagt 5 pro cent en in bepaalde streken nog meer. In het bijzonder de grote steden wor den hierdoor getroffen. Perpignan bijvoorbeeld- dat tegen, woorcug 70.050 inwoners meldt, heeft 6.58 procent verloren. Kleine dorpen Het aantal dorpen met minder dan 300 inwoners neemt in beangstigende mate toe. Het heeft thans reeds de 20.000 overschreden. Er zijn in Frank rijk meer dan 500 gemeenten, die niet eeng 50 inwoners hebben. Meer dan 10 zijn volkomen verlaten. De streken, die zich ontvolken zijn in het alge meen landbouwgebieden. Daar is de grond arm en tevens ontbreken de voorwaarden voor een industriële ont wikkeling. Het natuurlijke gevolg is, dat de mensen naar de industriecen tra trekken, waar betere bestaansmo gelijkheden zijn en het ligt evenzeer voor de hand, dat in deze door de na tuur weinig begunstigde gebieden het geboortecijfer zeer laag is. Door de verantwoordelijke instan ties wordt deze ontwikkeling als alar, merend beschouwd. Het staat abso luut niet vast, dat de industriecentra steeds in staat zullen zijn de nieuwe bewoners werk en brood te bieden. Het is ook ondenkbaar, dat men de armere streken maar aan zichzelf zou overlaten. Een programma van alge mene opbouw, van modernisering van de Franse economie zou dan ook niet de taak over het hoofd mogen zien de bloedarm wordende delen van het volks- en gemeenschapslichaam met nieuwe levensstof te vullen en van de zich ontvolkende gebieden, door vesti ging van geschikte nijverheid en ont wikkeling van het vreemdelingenver keer, welvarende landstreken te ma ken. (Advertentie) ZEER OUDE GENEVER FEUILLETON door MARY BURCHELL Toen ze opkeek, zag ze dat Er- rol haar wederom gadesloeg op een wijze die haar het gevoel gaf dat hij haar gedachten las. „Ik ga accoord met alles wat u over de kinderen voorstelt. U bent bijzonder edelmoedig en goed voor hen". „Kost het moeite om dat te zeg gen?" vroeg hij met een grimmig lachje. Ze deed alsof ze hem niet hoor de en vervolgde zo rustig als ze kon: „Nu ze het hier zo goed zul len hebben, denk ik morgenavond bijtijds naar de stad terug te ke ren. Ik kan hun bagage opsturen of - of misschien komen ze me spoedig zelf eens con dag opzoeken. Maar ik wil zelf greng morgen terug". „Natuurlijk", beaamde hij droog, voordat ze kon zeggen dat ze de reis liever niet op Maandagochtend wil de maken of zoiets, en ze had het afschuwelijke gevoel dat hij precies wist waarom zij terug wilde naar Londen, ja zelfs dat er achter haar verlangen Ijskoude angst schuilde. Wonderhaarlijkerwijze mengde mevrouw Tamberley, als voelde ze de noodzaak van een luchtig ge sprek, zich opnieuw in de conversa tie, en voordat ze naar bed gingen werd er niets belangrijks meer be sproken. Mevrouw Tamberley slaagde er de volgende dag in dezelfde sfeer van plezierige luchtigheid te hand haven, en ditmaal was Hope cr bij na dankbaar voor. Ze wenste hier geen drama of crisis - ze wilde zo gauw en zo onopvallend mogelijk terug naar Londen, en zich er van vergewissen dat zich ook daar geen drama of crisis zou afspelen. Als ze er maar zeker van kon zijn dat de gebeurtenissen van de laatste we ken geen invloed zouden hebben op haar toekomst met Richard, was ze bereid het de rest van haar leven zonder luxe te stellen. De kinderen toonden wel enige verbazing, maar geen teleurstelling toen ze hun meedeelde, dat ze die zelfde dag naar Londen zou terug keren, terwijl zij de rest van hun vacantie hier zouden blijven. Ze hadden de nieuwe regeling ln prin cipe reeds aanvaard, en de belofte dat ze spoedig een dagje bij haar in Londen móchten doorbrengen, Stelde hen volkomen tevreden. Bridget keek nogal ernstig toen ze hen vaarwel kuste, maar ze wa ren er aan gewend haar in de va cantie alleen tijdens de weekends te zien, en er was niets bijzonders aan voor een week of tien dagen afscheid van haar te moeten nemen. Dr. Tamberley reed haar naar het station, en ze spraken weinig. Ze vroeg zich af of hij de brutaliteit zou nebben op Richard terug te ko men. Hij was zo doorlopend in haar gedachten, dat ze vreesde, dat haar metgezel dat moest voelen en er een opmerking over zou maken. Maar Errol Tamberley toonde voor het eerst de neiging zich met eigen za ken te bemoeien. Gedurende de enkele minuten dat ze op de trein stonden te wachten, maakte hij slechts één opmerking van belang. „Ik weet niet of mijn moeder u dat voldoende duideliik heeft ge maakt, maar beschouwt u dit hier zowel als uw thuis als dat van de tweelingen zolang u dat wilt. Op gevaar af weer als strenge voogd te worden betiteld, moet ik nog eens herhalen dat uw vader me heeft ver zocht voor u allen te zorgen". „Dat is heel vriendelijk van u", zei Hope. maar bij de herinnering aan wat hij over Richard had ge zegd slaagde ze er niet in haar stem enige warmte te geven. Ook kon ze er zichzelf niet toe brengen de be leefde leugen uit te spreken, dat ze graag van de uitnodiging gebruik zou maken, Ze was blij - en ze veronderstelde hij ook - dat de trein hierna spoedig binnenreed. In ieder geval keek hij somber en niet bijster goedgehu meurd, toen ze afscheid namen. Het was een onnoemelijke opluchting voor haar achterover op naar zit plaats geleund te bedenken, dat er bijna zeker tijd zou zijn om met Richard te telefoneren, ja zelfs hem te zien, nu ze er in geslaagd was nog eerder weg te komen dan ze had gehoopt. Aan het Charing Cross station nam ze dankbaar een taxi en pas toen ze er goed en wel in zat, dacht ze: „Ik moet 't nu voort aan met bussen gaan doen in plaats van met taxi's. Maar het was te laat om zich daar nu nog druk over te maken en bovendien was dit een te, en ze rende de trappen op in plaats van de lift te nemen, daar zo een plotselinge onbedwingbare be hoefte aan activiteit had. Haar hand beefde zo, dat ze moeite had het sleutelgat te vinden. Maar toen ze eenmaal de deur had geopend en weer achter zich had gesloten, kreeg ze het gevoel uit een koortsachtige droom tot de heerlijke werkelijk heid te zijn teruggekeerd. Minder dan zes en dertig uren ge leden had ze deze kamer verlaten, in de wetenschap dat, wat er ook gebeurde, Richard en zij samen zou den trouwen. Nu keerde, terwijl ze al die bekende voorwerpen terug zag - zelfs de stoel waarin Richard de vorige dag had gezeten - haar vertrouwen terug, en ze wist dat niets van wat Errol Tamberley had de verhouding tussen haar en Richard had veranderd - of kon veranderen. Zonder zich zelfs de tijd te gun- m haar mantel uit te doen, greep Hope de telefoon en draaide Ri chards nummer, en pas toen ze de bel aan het andere eind hoorde overgaan, nam ze de moeite een stoel te pakken en te gaan zitten. „Hallo". „Richard!" Ze begroette opgelucht zijn vertrouwde stem. „Wat heer lijk dat je thuis bent!" „Hope, lieveling" - Vreemd ge noeg klonk Richards stem niet min der opgelucht dan de hare. „Ben je werkelijk al thuis? Ik durfde het niet te hopen. Ik dacht dat jij en de kinderen „Ik heb de kinderen daar gela ten. O, ik heb zoveel vertellen! Wanneer zien we elkaar?" „Nu. Mag ik dadelijk bij je ko men? Ik moet je zien, Hope. Er is iets gebeurd en -" „Wat is er gebeurd?" Op onver klaarbare wijze vlamde al haar angst weer op. „Toch niets dat - dat de dingen kan bederven?" „Natuurlijk niet. Ik kan het niet door dé" telefoon uitleggen, maar „Hou je nog net zoveel van me als altijd?" Hope hoorde Richard lachen. „Neen. Meer dan ooit". „En wat er ook gebeurt, we trou wen binnenkort?" „Morgen, als het aan mij ligt". Haar hart bonsde van dankbaar heid. „Dan doet de rest er niet toe". „Niets?" „Niets ter wereld". „De hemel zij dank dat je dat zegt" kwam het antwoord onverwacht hef tig. „Zo denk ik er ook over. Wanneer wc getrouwd zijn kunnen we de moeilijkheden samen het hoofd bie den". „O, ja Richard! Ik moet je een hoop vertellen over het bezoek aan Orterville - niet alles even prettig - maar het hindert allemaal niets zolang we elkaar hebben". „Nee, lieveling. Kan ik dan dade lijk bij ie komen? Ik moet je iets vragen". „Natuurlijk. Ik heb ook een boel te vertellen -" „Ik ben binnen het half uur bij je". Ze begon te zeggen dat ze wat eten klaar zou maken, maar hij had al afgebeld, blijkbaar verlangend zo spoedig mogelijk bij haar te zijn. Hoe minderwaardig en kleingees tig schenen die spottende opmerkin gen van Errol Tamberlev nu. dacht Hope triomfantelijk, terwijl ze haas tig naar de keuken ging om koffie en een paar boterhammen klaar te maken. Ze vroeg zich af wat Richard haar had te vertellen. Kennelijk iets dat hem hinderde, en waarvan hit vrees de, dat het haar zou ersroren of te leurstellen. Waarom zou zijn stem anders zo opgelucht hebb«n e,.Klon ken toen ze had gezegd dat niets er toe deed zolang ze elkaar maar had den? (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4