Adres van verkeer en vervoer aan minister over verenkwestie :mn tam Almanak MANIFESTATIE BER0EPSG0EDE- RENVERVOERDERS IN ZEELAND „KUNSTVRIENDEN" IN GOES VIERDE 35-JARIG BESTAAN NIEUWE GERSTSOORTEN OP DE PROEFVELDEN BIJ BRUINISSE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 MEI 1955 „VERLIES DOOR WACHTTIJDEN ZWARE LAST VOOR BEDRIJFSLEVEN" (Advertentie) Maatregelen verzocht voor opvangen grotere behoefte in overgangstijd (Van onze Haagse redactie). De vijf in het Centraal Overleg samenwerkende Nederlandse wegver- keers- en vervoerorganisaties hebben in een adres gedateerd 10 Mei aan de minister van verkeer en waterstaat hun bezorgdheid uitgesproken over de gang van zaken bij de veerdiensten VlissïngenBreskens en Krui- ningenPerkpolder over de Westerschelde. Aan de hand van de ver voerscijfers uit de vier afgelopen jaren merken adressanten op, dat het vervoer van auto's over deze veren sterk toeneemt. Ook het aantal ach tergebleven auto's voertuigen, die één of meer vaarten moeten wach ten steeg echter sterk, zulks als gevolg van de onvoldoende capaciteit der veren. Voor VlissingenBreskens luidden deze cijfers achtereenvol gens in 1950, 1951, 1952 en 1954: 9976, 12.535, 18.836 en 33.261 en voor KruiningenPerkpolder achtereenvolgens: 27.494, 58.774, 65.374 en 60.349. De minimum wachttijden voor deze auto's bedroegen bij het eerstgenoem de veer een uur en bij het tweede veer een half uur. In werkelijkheid ech ter, zo wordt betoogd, waren deze tyden langer, daar op drukke dagen vaak drie en zelfs vier uur moest worden gewacht. „De door deze wacht tijden berokkende verliezen vormen dan ook een steeds zwaardere last voor het bedrijfsleven", aldus het adres. Vervolgens maakt het schrijven melding van de verschillende maat regelen, die werden getroffen om ver betering in deze toestand te brengen. Provinciale Staten besloten tot de bouw van een schip van 100 meter lengte voor elk der veren, met een capaciteit van 50 auto's. Deze vaar tuigen zouden van de bestaande fui ken gebruik kunnen maken. Op 4 April j.l. verklaarde de waarnemend Commissaris der Koningin, dat ten departemente het ingediende ont werp was gewijzigd. De boten wor den aanzienlijk breder dan aanvan kelijk was aangenomen. „Deze verhoging van de vervoers capaciteit", aldus het schrijven, „ver dient uiteraard grote waardering; 'n gevolg daarvan is echter, dat het tijdstip van oplevering der schepen naar een latere datum wordt ver schoven en dat de bestaande fuiken niet meer bruikbaar zullen "zijn. Vooral voor Breskens zal dit laat ste veel stagnatie veroorzaken, daal de plaats van de nieuwe fuik ver band houdt met de aanleg van de nieuwe haven van Breskens. Ge vreesd wordt'dan ook, dat door al deze factoren de nieuwe boten eerst in 1957, wellicht 1958, in de vaart zullen kunnen worden gebracht". In verband hiermee geven de adres santen de minister dringend in over weging te willen bevorderen, dat met de definitieve vaststelling van het project voor de nieuwe schepen, de aanbesteding voor de bouw daarvan en de werkzaamheden aan de fuiken de grootste spoed wordt betracht. Evenzeer vinden zij het noodzakelijk mét spoed overgangsmaatregelen te treffen. Daardoor zou het vervoer over deze veren bevredigend kunnen verlopen tot aan het tijdstip, waarop de nieuwe schepen kunnen worden ingezet. Voor VlissingenBreskens zijn be schikbaar de schepen „Koningin Ju liana" en „Prins Bernhard" en de kleinere boot „Koningin Wilhelmi- na", die ter ontlasting van de beide andere vaartuigen kan worden be nut voor het overzetten van „kleiner verkeer". De beide grote schepen va ren volgens een uurdienst. Bij grote drukte wordt een halfuurdienst on derhouden, afgesteld op de treinen loop. Handhaving van het tijdschema is daarom noodzakelijk, zo wordt in het adres betoogd. Een en ander be tekent, dat de „Koningin Wilhelmi- na" geen gebruik mag maken van de aanlegplaats in Vlissingen. Pontons nodig Adressanten herinneren er in dit verband aan, dat vroeger de ponton in Vlissingen voor dit doel kon wor den benut. „Deze ponton, in beheer bij de Rijkswaterstaat, is echter vo rig jaar lek geslagen en nog steeds niet hersteld", zo merken zij op. Het komt de samenwerkende or ganisaties voor, dat het noodzakelijk is deze ponton zo spoedig mogelijk w;eer in orde te laten maken om te dienen als aanlegplaats voor de „Ko ningin Willielmina". Zij verzoeken de minister dan ook met klem daartoe opdracht te willen verlenen. Wat' het veer KruiningenPerk polder aangaat, merkt het adres op, dat op het voorstel van Ged. Staten om beschikbare Belgische boten te huren teneinde hier de capaciteit op te voeren, nog geen beslissing werd genomen. Deze boten zijn ingelicht voor zijlading. In Kruiningen zou daartoe een ponton moeten worden gelegd, hetgeen niet op onoverkome lijke moeilijkheden zou behoeven te stuiten, omdat hiervoor de oude pon ton van Terneuzen zou kunnen wor den benut, zo betoogt het adres. Het voornemen om de voormalige Moerdijkpont „Dordrecht" met 30 m te verlengen, juichen de samenwer kende organisaties ten zeerste toe. Gevreesd wordt echter, dat de daar aan verbonden werkzaamheden zc lang zullen duren, dat de pont niet tijdig gereed zal zjjn voor het mas sale vlasvervoer van a.s. zomer. Ook in dit opzicht zon, zo menen de adressanten, het tijdelijk inleggen van een in België te huren boot aan beveling verdienen. Zij veroorloven zich ook voor deze aangelegenheid de aandacht van de bewindsman te wa gen. In het Centraal Overleg werken sa men de Koninklijke Nederlandse Toe ristenbond A.N.W.B.. de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club (K.N. A.C.) de Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie (E.V. O.), de Nationaie Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer (N.O. B.), Wegtransport en de Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Personenvervoer (F.N.O.P.). Koningin opent Juliana ziekenhuis in Terneuzen H.M. koningin Juliana zal op Vry- dag 24 Juni a.s. de officiële opening verrichten van het Juliana zieken huis in Terneuzen. Dit blijkt uit een mededeling van het bestuur van de Stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaanderen" in Terneu zen. Waterschapsbenoeming Bij koninklijk besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 2 Mei 1955, tot dijkgraaf van de polder Zonnemaire, de heer J. M. Goemans te Zonnemaire. Aan de heer J. C. Janse te Poort vliet is op zijn v.erzoelc eervol ont slag verleend als gezworene van het waterschap Poortvliet. VAN TOT DE FRUIT AFZET. Ook deze week was er op de Zeeuwse fruitveilingen een groot aanbod van fruit, maar dit kon weer vlot worden afgezet tegen goede prij zen. De voorraad in de koelhuizen is nog van dien aard, dat verwacht mag worden, dat er zeker nog drie weken volop aanvoer zal zijn. De hoofdras sen zijn thans Jonathan en Golden Delicious, van welke vooral de eerste in de afgelopen weken sterk in prijs is gestegen. Voor Golden Delicious werd reeds gedurende enkele weken een stevige prijs betaald. West-Duits- land is momenteel een goede afnemer, terwijl ook nog geregeld zendingen gaan naar België en Frankrijk. IN BLOEI Op de Bevelanden staan thans hon derden hectaren appelboomgaarden in volle bloei en verwacht wordt, dat de bloei van de appelbomen in deze da gen een hoogtepunt zal bereiken. Het jaarlijkse sprookje van de bloe- semweelde is dus weer begonnen op de Bevelanden, het Zeeuwse fruit- district" bij uitstek. Het zachte rose van de bloesems, waartussen het eer ste groen van de bladeren feestelijk afsteekt, biedt weer de tere, telken- jare terugkerende, maar altijd op nieuw bekorende aanblik. Het is een schouwspel, dat moeder natuur ons elk jaar weer aanbiedt, een aanbie ding ook waarvan velen altijd weer een dankbaar gebruik weten te ma ken.' Begrijpelijk! Want ook de „gematigde natuur liefhebber', de man, die in het alge meen slechts weinig oog heeft voor al liet geen rondom in de natuur ge schiedt, zal toch altijd getroffen voor den door de schoonheid van een boom gaard in bloei! Daar behoeft ge waarlijk geen Ba rend Zioerfmans voor te zijn Voor de beste kwaliteiten Golden Delicious werd tot 90 cent per kg betaald; voor Jonathan tot 60 cent. Voorts werd in onze provincie een aanvang gemaakt met het ruimen van Bramley Seedling, een keuken appel, die in gascellen is bewaard, tegen prijzen tussen de 35 en 40 cent per kg. De mindere kwaliteiten no teren 10 tot 15 cent. Dit is wel een groot verschil met het vorige jaar, toen voor deze appels respectievelijk 55 tot 65 cent en 25 tot 35 cent per kg werd betaald! HALVE EEUW VOL. Op Dinsdag 17 Mei aanstaande maakt de Coöperatievé Boerenleen bank te Kruiningen de halve eeuw van haar bestaan vol. Waarschijnlijk is er geen zaal in de gemeente groot genoeg om allen, die aan de festi viteiten te dier gelegenheid zullen deelnemen, te herbergen, want men heeft hiertoe de grote garage van de heer L. Leendertse afgehuurd. Alle leden van de bank met hun da mes werden voor de viering van het feest uitgenodigd. OOK DE KWAKT EEUW. Ook do kwart eeuw vraagt weer de aandacht en wel te Goes, waar de heer M. Zwartepoorte op 16 Mei aanstaande 25 jaar in dienst is van het Gemeenschappe lijk Administratiekantoor vroe- er Centraal Beheer. De heer hvartepoorte is de eerste zilveren jubilaris op dit kantoor en het zal hem derhalve op g< ft genoemde da;, niet aan belangstelling en geluk wensen ontbreken. WEER WERK. Op de akkers, die de laatste paar dagen wat meer zon hebben gezien dan tot dusver was voorgekomen, is weer wat werk aan de winkel. Op verscheidene plaatsen kan men werk ploegen druk bezig zien met het wie den van de gewassen; een bedrijvig heid, die vreugde in het hart brengt, omdat de zomer nu wezenlijk nader bij komt! Op de 11de Brouw gersttentoonstel- ling te Goes, mocht de heer C. Duve- kot uit Goes (links op de foto) uit handen van de secretaris van het Nacobrouw, dr. H. van Veldhuizen, o.m. een door het gemeentebestuur van Goes beschikbaar gestelde ets ontvangen. Duvekot's Graanhandel verkreeg namelijk de tweede prijs voor de beste kwaliteit geleverde brouwgerst. (Foto P.Z.C.) BELLAMY PARK VLISSINGEN, OP 25 MEI IN GOES EN MIDDELBURG Uitgebreid programma voor provinciale dag N.Ö.B.-Wegtransport Zoals reeds gemeld, zal de N.O.B.- Wegtransport Zeeland op Woensdag 25 Mei a.s. een provinciale dag en een Zeeuwse manifestatie houden van het beroepsgoederenvervoer op de weg in onze provincie. Voor deze dag is thans een uitgebreid programma samengesteld, dat er aantrekkelijk uitziet, 's Morgens wordt in Goes ver gaderd en 's middags trekken de deelnemers naar Middelburg o.a. voor een défilé met hun wagens. Voorts worden in de Zeeuwse hoofdstad rij- vaardigheidswedstrijden gehouden. Het slagen van het geheel hangt ech ter af van het aantal aangeslotenen, dat deelneemt en tevens van de weersomstandigheden. Het cijfer van deelneming is nog niet bekend, daar velen eerst enkele dagen van tevoren kunnen inschrijven. Het is de bedoeling, dat de N.O.B.- leden 's morgens omstreeks 9 uur in Goes arriveren uit de verschillende delen van Zeeland. Om 9.30 uur volgt dan een officiële ontvangst in het stadhuis van de Ganzestad door het gemeentebestuur. Daarna begint om 10.15 uur in de „Prins van Oranje" de provinciale vergadering. Voorzitter A. C. Caljouw spreekt een openings woord, waarna wethouder J. H. Roo- se van Goes zelf een beroepsver voerder een lezing houdt over het onderwerp „Het Deltaplan en zijn be tekenis voor het wegvervoer". De al gemeen voorzitter van N.O.B.-Weg- transport, de heer E. van Donkelaar, zal een sluitingswoord spreken. Na een koffiemaaltijd, die ook in ou,jen) colon ne naar Middelburg. Daar begint om 14 uur het défilé, waartoe de auto's op de Loskade worden opge steld. Waarschijnlijk zal burgemees ter mr, dr. N. Bolkestein hét start sein geven. Voor het stadhuis zullen autoriteiten en genodigden de stoet voorbij zien trekken. Van 15 tot 16 uur worden de deel nemers aan deze dag in de gelegen heid gesteld een bescheiden autoten- VEEL WAARDERING Vele gelukwensen en geschenken. Omgeven door een schat van bloem stukken nam Donderdagavond het bestuur van de Goesse toneelvereni ging „Kunstvrienden" in 't Schut tershof de gelukwensen ter gelegen heid van het vijf en dertig jarig be staan in ontvangst. In woorden en geschenken kwamen tijdens deze re ceptie verschillende sprekers en spreeksters getuigen van hun grote waardering voor het werk van deze jubilerende vereniging. Namens het bestuur, dat met de leden op het toneel had plaats geno men, sprak de voorzitter, de heer F. van Vredegem een welkomstwoord tot de talrijke donateurs en verdere genodigden. In het kort schetste hij het ontstaan van de vereniging, wel ke zich aanvankelijk toelegde op het beoefenen van muziek. Later is hieraan een toneelafdeling toege voegd, die uiteindelijk alleen is over gebleven. Zoals iedere vereniging, zijn ook „Kunstvrienden" de moei lijkheden niet gespaard gebleven. Steeds was er echter een kern van trouwe leden, die de vereniging in stand hield. Terwijl er bij het dertig jarig bestaan 18 leden en 146 dona teurs waxen, kon de voorzitter met trots mededelen, dat de vereniging thans 32 leden en 300 donateurs telt. In deze groei zag hij het bewijs, dat het werk van „Kunstvrienden" ALG. VERGADERING „NACOBROUW" Inleiding ir. J. D. Dorst. Donderdagmiddag werd in Goes de 22ste algemene vergadering gehouden van het Nationaal Comité voor Brouwgerst, dat zoals men elders in deze editie kan lezen ook in Goes een tentoonstelling hield. Na afhandeling van enkele huishou delijke zaken besprak ir. W. Willems, landbouwkundige bij de Nacobrouw, het werkprogramma voor 1955-'56. Hierbij maakte hij melding van het feit, dat in het afgelopen jaar in dc geinundeerdc gebieden van Schouwen cn Duivcland een kwalitatief slechte gerstoogst werd verkregen. Wegens het hoge eiwitgehalte van deze gerst konden de partijen veelal niet worden aangekocht. Voorts wekte hij op tot een bezoek aan dc proefvelden bij Bruinisse, waar thans 24 nieuwe gerst soorten worden verbouwd. Bij de bestuursverkiezing werden tot nieuwe bestuursleden gekozen ir. A. C. van Wijk uit Rotterden en H. Steenbergen uit Veghel, ir. J. B. Mijs te Sommelsdijk en ir. A. C. van ir. J. D. Dorst een inleiding over de invloed van de landbouwmechanisatie op de teelt van brouwgerst. Spreker gaf eerst een beschouwing van de grote vlucht welke de mechanisatie de laatste tien jaar in de landbouw heeft genomen en besprak tevens de oorzaak hiervan. De bewering, dat de prijs van brouwgerst nauwelijks opweegt tegen de extra kosten bij de teelt, achtte spreker slechts ten dele juist. Wanneer echter de industrie in derdaad met moeilijkheden te kampen heeft bij de aankoop van binnenlandse gerst, meende spreker een oplossing te zien in het afsluiten van contrac ten met gersttelers. De conclusie van de heer Dorst was, dat door de mecha nisatie de perspectieven voot gerst- verbouw eerder beter dan slechter waren geworden. Bij de bespreking van het onderwerp ontstond nog een gedachtenwisseling over de kwestie van het drogen van de gerst. Als mo gelijkheid noemde de heer Dorst het doorblazen met koude lucht, welke een gering vochtigheidspercentage be zit. Uit de vergadering kwam daarbij de wens naar voren vergelijkingsproe- ven te nemen met droogmethoden, door middel van een warmtebron en het doorblazen van koude lucht in een gesloten circuit. Nadat drs H. Hoelen een voordracht had gehouden over de wereldgerst- productie en het wereldbierverbruik, werd tenslotte de film over oester teelt „Imperialen 000000" vertoond. -Ouddorp Bootdiensf Scharendijke- vervalt. De bootdienst tussen Scharendijke en Ouddorp op Goeree-Overflakkee, die gewoonlijk tussen 1 Juni cn 15 September onderhouden werd, zal dit jaar worden stopgelegd. door vele burgers van Góes wordt geapprecieerd. Door dc laatste twee jaren veelvuldig buiten deze gemeen te op te treden, was het mogelyk een fonds te vormen om thans het 35-jarig bestaan op bijzondere wijze te kunnen vieren. Voordat echter het feest met me dewerking van „The Orpheans" en een cowboy-band een aanvang kon nemen, kwamen nog verschillende afgevaardigden van zustervereni gingen enz. hun gelukwensen aanbie den. De heer G. Kaaijsteker deed dit namens „Kunst naar Kracht" onder aanbieding van een bloemenmand. De heer A. Schillemans bood na mens de Bond van Militaire Oor logsslachtoffers, afd. Zeeland, waar aan „Kunstvrienden" vaak belange loos haar medewerking verleent, éen tweetal schildergen voor toneelaan kleding aan. ANDERE FELICITATIES. Later kwam de heer J. H. H. Schuringa nog de felicitaties over brengen van „Onderling Kunstgenot" en liet zjjn woorden eveneens verge zeld gaan van een bloemstuk. Ook het gemeentebestuur en enkele ande re verenigingen hadden „Kunstvrien den" in ae bloemetjes gezet. Nadat de heer A. G. Verest, als één der oprichters, herinneringen uit de beginperiode had opgehaald, kwam de heer L. Vuyk voor het voetlicht om namens een commissie uit de do nateurs de dank over te brengen voor hetgeen steeds geboden werd. Hij kwam daarbij allerminst met le ge handen, want de donateurs had den mild geofferd voor de jubileum- geschenken. Nadat eerst mevr. De reuSohier een bloemenhulde had gebracht, bood de heer J. Gelok, als eén der oudste donateurs, het grote geschenk: een stel gordijnen, een vloerkleed en een tafelkleed voor het toneel aan. Tenslotte overhandigde mevr. BouterVan ZZweeden 'n re gister met de namen van de schen kers. Ook de leden van „Kunstvrienden" zelf bleven niet achter. Bij monde van de heer C. Schrijver, het oudste lid in jaren, werd het bestuur een grimeerkist aangeboden, die door de voorzitter op zijn beurt weer overge dragen werd aan de grimeur, de heer P. Zandee. Tenslotte overhandigde het jongste lid, Katrien van Vrede gem, nog een grote mand bloemen. Hiermee kwam een eind aan de stroom van gelukwensen en geschen ken, waarvoor voorzitter Van Vrede gem bijna woorden van dank te kort kwam. Na dit officiële gedeelte bleef men nog lang gezellig byeen. Zaterdagavond wordt de jubileum uitvoering gegeven met het toneel stuk „De beste jaren van ons leven." Classis IJzendijke aanvaardt de vrouw in het ambt. De classis IJzendijke van de Ne derlands Hervormde Kerk heeft Don derdag na ampele besprekingen de synodale voorstellen over de „stouw in het ambt" aanvaard. Zoals gemeld werden in andere classes van Zeeland tegen deze voorstellen verscheidene bezwaren geopperd, zodat IJzendijke een uitzondering vormt. toonstelling op de Bodenplaats te be zichtigen. Hier zullen naast de ver schillende bekende merken vracht wagens enkele nieuwe verschijningen op dit gebied worden geëxposeerd. Proeve van bekwaamheid Een van de meest belangwekkende delen van het programma, de rijvaar- digheidswedstrijden, begint om 16 uur op het Marktterrein. Een beperkt aantal chauffeurs zal met hun wa gen voor diverse moeilijkheden worden gesteld. Deze wedstrijden krijgen het karakter van een proeve van bekwaamheid, die de betrokken bestuurders dienen af te leggen. Men verwacht hiervoor grote belangstel ling. De dag wordt besloten met een di ner in het Schuttershof, dat om 18.30 uur aanvangt. Bij de aanvang van de ze maaltijd zullen de prijzen worden uitgereikt, die voor de winnaars van de rijvaardigheidswedstrijd worden beschikbaar gesteld. Wanneer de weersomstandigheden ongunstig zijn, wordt de wedstrijd afgelast. Dan zal in de grote zaal van het Schuttershof in Middelburg een filmvoorstelling worden gegeven. De bedoeling van deze dag is met deze activiteiten de aandacht van- autoriteiten, verladers en publiek te vestigen op bedrijf en werk van de beroepsgoederenvervoerders. De Zierikzeese reis naar het Franse St. Hilaire. Vrgdag (heden) morgen, omstreeks vijf uur vertrekt het gezelschap van 25 inwoners van Zierikzee naar de Franse adoptie-gemeente Saint Hilai re du Harcouët. Zaterdag zal, nadat de nacht in Parijs is doorgebracht, via Versailles, Verneuil, Mortagne en Mortau naar Saint Hilaire gere den worden, waar om half zeven de officiële ontvangst door het gemeen tebestuur plaats vindt. Na het diner in hotel de la Poste, volgt een ka merconcert. Zondagmorgen verga dert de gemeenteraad van St. Hilai re en, na een optocht in kleder dracht, volgt een ontvangst door de Prefect. Op de Place Louis Delapor- te is dan de officiële bekrachtiging van de verbroedering tussen beide steden. Tenslotte volgt een folkloris tisch festijn in het stadion, waar schijnlijk bijgewoond door de Neder landse ambassadeur in Frankrijk. Maandagmorgen is er nog een kort bezoek aan de Abdij van Saint Mi chel en een receptie door het syndi- cat d'initiative, te vergelijken met de Nederlandse V.V.V. Dinsdagmor gen gaat de tocht van Dieppe, via Boulogne, Calais, Duinkerken, Ypres, Kortrijk, Gent en Antwerpen naar Nederland. „G.E.N.I.E." bestaat kwart eeuw. De Christelijke gymnastiekvereni ging G.E.N.I.E. te Bergen op Zoom viert deze maand haar zilveren jubi leum. Ter gelegenheid van dit feit, wordt Zaterdagavond 21 Mei in de Ko renbeurs een uitvoering gegeven. Reeds kort na de oprichting kon deze vereniging bogen op een ledental van 80 gymnasten. In 1937, toen een fusie tot stand kwam met de gym nastiekvereniging van Vrederust, klom het ledenaantal met ruim 100 dames en heren. Zoals dat bij vele ver enigingen het geval was, heeft G.E. N.I.E. tijdens ae oorlog met vele moeilijkheden te kampen gehad, maar nu is de vereniging die inzinking al lang weer te boven. Hiervan getuigt wel het feit, dat G.E.N.I E. niet min der dan ruim 300 leden telt. Genie is in Zeeland geen onbeken de. Deze vereniging organiseerde in 1953 de toogdag voor de Kring Zee land van de N.C.G.V. In November a.s. zullen de kringwedstrijden door Genie gehouden worden. Meisje viel in oesterput Het 3-jarig dochtertje van de fam. J. van Elsacker te Tholen is Woens dag in een onbewaakt ogenblik in een oesterput gevallen. Mevr. Kruf, die het ongeval zag gebeuren, wist de kleine, die reeds bewusteloos was, spoedig op het droge te brgen. Geluk kig konden de levensgeesten weer worden opgewekt, zodat alles nog goed is afgelopen. VANDAAG. Middelburg Electro: „Een liefde in Parijs", (18 j., 19 en 21.15 u.: Schouw burg: „Ten Westen van Zanzibar", (14 j.), 20 uur; Molenwater: „Minia tuur Walcheren", 10—24 uur; Kunst zaal Van Benthem Jutting: Exposi tie Franse Gothische kerkelijke bouw kunst, 9—18 uur; Ned. Koffiehuis: Gewestelijke kampioensch. hoofdklas se biljarten libre, 19 uur. Vlissingen Luxor: „De wraak van To- riano" (14 jaar), 20 uur. Alhambra: „Knock on wood", (alle leeftijden) 19 en 21 uur. ïes Grand: „Onteerd" (18 jaar), 20 uur. Prins van Oranje, 91.15 uur Schooldag annex Tentoonstelling voor Zeeuwse Protestants Christelijke scholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2