„Nacobrouw" looft ƒ30.000 uit voor nieuw brouwgerstras WALCHEREN ZUID-BEVELAND VLISSINGSE JACHTHAVEN ZAL VOORJAAR 1956 GEREED ZIJN JAARVERGADERING VAN HET CHR. NAT.SCH00L0NDERWIJS VRIJDAG 13 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 TENTOONSTELLING IN GOES Zeeland neemt op dit gebied een belangrijke plaats in Ter aanmoediging van de veredeling een by uitstek bruikbaar middel tot verhoging van de productie en de arbeidsproductiviteit heeft het Nationaal Comité voor Bromvgerst een prijs van 30.000 uitgeloofd voor het kweken van een beter brouwgerstras. Dit deelde ir. W. C. v. d. Meer uit Wageningen, voorzitter van dit Comité, Donderdagmorgen mede, bij de opening van de zeventiende Nederlandse brouwgersttentoonstelling in de beurszaal van hotel „De Korenbeurs" te Goes. Voor het eerst werd deze expositie niet in Rotterdam, doch in het centrum van de brouwgerstcul- tuur gehouden. Hoezeer Zeeland een vooraanstaande plaats op dit gebied inneemt, bleek ook bij de uitreiicing van de pryzen voor de beste geleverde kwaliteiten. In zijn openingswoord voor de foed bezochte bijeenkomst wees ir. an der Meer erop, dat de zwakke schakels in het Nacobrouw steeds de landbouwers zijn geweest. Om bij de zen meer interesse te wekken, kwam men daarom thans eens naar het cen trale productiegebied van de brouw- gerst. Als plaats van samenkomst kwam Goes het meest daarvoor in aanmerking. Speciaal verwelkomde de voorzit ter ook wethouder J. H. Roose, waar bij hij het gemeentebestuur van Goes dankzegde, voor het aanbieden van een ets als prijs. In zijn toelichting op het besluit over het uitloven van de prijs van dertigduizend gulden, zette ir. Van der Meer uiteen, dat de aanleiding hiertoe niet is gelegen in de bepaald minder gunstige eigenschappen van de tegenwoordige rassen. De verede ling moet echter de bijzondere aan dacht hebben. Dit is ook wel het ge val bij diegenen, die hiervoor een taak hebben te vervullen. Brouw- gerst is echter in verhouding tot de omvang van de andere granen een betrekkelijk klein artikel, terwijl daarnaast de levering van inlandse zomergerst met bestemming voor de brouwerij nog van recente datum is. De moderne methoden van verede ling maken het voor de kweekbedrij- ven noodzakelijk wetenschappelijk gevormde krachten aan te trekken. Bovendien vraagt de uitoefening van het kweekbedrrjf thans investeringen, die niet meer vergelijkbaar zijn bij vroeger. Deze omstandigheden heb ben het comité mede aanleiding gege ven de prijs uit te loven, waartoe het Centraal Brouwerijkantoor het in staat heeft gesteld. MATIGE KWALITEIT. Voordat de secretaris, dr. H. van Veldhuizen, daarop overging tot het uitreiken van de prijzen van de brouwgersttentoonstelling, deed deze nog enkele mededelingen over de kwaliteit van de gerstoogst 1954. Over het algemeen was deze maar matig. Doordat de drogerijen over stroomd werder met landbouwpro ducten, kon aan de brouwgerst niet diè zorg gegeven worden, welke wen selijk is. Er was daardoor weinig gerst met voldoende kiemkracht (97 9ó),. zodat de brouwerijen in het buitenland moesten aankopen. De Nederlandse brouwindustrïe kon het hoofd bieden aan de concur rentie op de buitenlandse markt. Er werd meer bier geëxporteerd dan ooit te voren. De moutexport kampte met moeilijkheden, doch de brouwgerst- export was ook niet onbelangrijk. Op de tentoonstelling werden thans 55 monsters uitgestald, die 3800 ton gerst vertegenwoordigden. Wanneer men bedenkt, dat tot 1 Maart 13.350 ton gerst werd geleverd en gekocht, bleek dus slechts ongeveer een kwart van een zodanige kwaliteit te zijn, waardig om tentoongesteld te wor den. Een compliment voor Zeeuwsch- Vlaanderen was, dat van de 13.250 ton niet minder dan 7700 ton uit de ze streek afkomstig was. De voor naamste reden dat de meeste partij en niet tot de tentoonstelling werden toegelaten, was de onvoldoende kiem kracht. PRIJSWINNAARS. Dr. Van Veldhuizen reikte daarop aan de volgende Zeeuwse handelaren en coöperaties een prijs uit: Voor de beste kwaliteit verkreeg Duvekot's Graanhandel te Goes een tweede prijs voor 30.100 kg Balder. Behalve een geldprijs van 200, ontving hij een door het gemeentebestuur van Goes beschikbaar-gestelde ets. De derde prijs 150 en een schotel), was voor de C.B.T.B. Axel met een partij van 80.000 kg Balder, terwijl deze ook Tijdelijk directeur bij de Koolebank in Zierikzee. Blijkens een schrijven aan de rela ties van de R. Koole Zoon's Bank N.V. te Zierikzee zal gedurende de schorsing van de directeur, de presi dent-commissaris van de vennoot schap, de heer J. H. van Hoboken te Rotterdam, zich met de waarneming van het directeurschap belasten. In genoemd schrijven wordt melding ge maakt van een onlangs gehouden ac countantsonderzoek waarbij gebleken is dat geen onregelmatigheden heb ben plaatsgevonden. Inmiddels zijn maatregelen genomen, waardoor de zaken op dezelfde voet kunnen wor den voortgezet, terwijl nadere voor zieningen ter waarborging van een ongestoorde bedrijfsvoering op lange re termijn in voorbereiding zijn. Bloesemtocht van Zeeuwse ruiters. De Gewestelijke Bond voor Zee land van landelijke rijverenigingen houdt Zaterdag 14 Mei a.s. voor de leden een bloesemtocht door Zuid- Beveland. Des morgens verzamelen de ruiters zich in de Wilhelminapolder. waarnade tocht via Kattendijke en Wemeldinge naar Kapelle zal leiden. Na de mid dagpauze rijdt men over Abbekïnde- ren en Kloetinge door de Noordhoek terug naar de Wilhelminapolder. een eervolle vermelding kreeg voor 61.665 kg Piroline. Bij de prijzen voor de handelaren, die in het afgelopen seizoen het meest geregeld grote hoeveelheden brouwgerst van goede kwaliteit heb ben geleverd, ging de zilveren wissel beker en 250.naar de C.B.T.B., Axel, met 1205 ton brouwgerst. De C.H.V. te Sas van Gent, die vorig jaa*- definitief de wisselbeker won en nu niet mededong, kreeg een eerste prijs 200.en een schilderij) voor 3549 ton brouwgerst. Voorts was er nog een derde pry's 75 en een siga renaansteker) voor de C.L.V. te Ter- neuzen met 998 ton brouwgerst. Hierna was er gelegenheid de ten toonstelling van monsters te bezich tigen, waarbij ook nog tal van inte ressante grafieken over de brouw- gerstcultuur waren te zien. Het Droogtechnisch laboratorium uit Wa geningen demonstreerde met een een voudig apparaat voor de boer, om zelf het vochtgehalte in granen, za den, gras enz, te bepalen. Samenspreking over uitbrei dingsplannen Vlissingen. Dinsdag 24 Mei om 15 uur zal in het stadhuis te Vlissingen een samen spreking worden gehouden tussen de leden der Vlissingse gemeenteraad en leden van G. S. over de bestaande uitbreidingsplannen der gemeente Vlissingen. Voorafgaande aan deze bespreking vergadert de raad om half twee. De raadsvergadering wordt, indien nodig, na de samen spreking voortgezet. Middelburgs zwembad gaat Zaterdag officieel open. Zaterdagmiddag 14 Mei a.s. om half drie zal het nieuwe Middelburg se zwembad officieel worden geo pend. Tegelijkertijd begint dan voor de Zeeuwse hoofdstad weer het zwem- seizoen. Zwemsters en zwemmers van „Luctor", die in de toekomst hier hun trainingsgelegenheid zullen vinden, hebben Donderdagmiddag het bassin ingericht o.a. voor de in het kader van deze openingsmiddag te houden waterpolowedstrijd. Gedurende de laatste dagen is men nog druk bezig met het vervolmaken van de inrichting van het nieuwe bad, dat een uitstekende indruk maakt. O.a. dient nog een spring plank gemonteerd te worden, terwijl diverse „kinderziekten" moeten wor den verholpen. Burgemeester mr. dr. N. Bolke- stein zal het bad met een toespraak openen. De openingsplechtigheid zal door een zeer groot aantal genodig den worden bijgewoond. Diverse spre kers zullen daarby het woord voeren. Vlissingen Raadsleden gaan Haags stadhuis bekijken. Zaterdag 21 Mei a.s. zal een depu tatie van het Vlissingse gemeentebe stuur een bezoek brengen aan het stadhuis te 's-Gravenhage, teneinde zich op de hoogte te stellen van de inrichting van dit het vorig jaar in gebruik genomen gebouw. Dit in verband met de bouw van een nieuw stadhuis in Vlissingen. Voorts staat een bezoek aan het kantoor van de B.P.M. in Den Haag op het programma. De bouwplannen van dit kantoor zijn ontworpen door ir. D. Roosenburg, die ook belast is met de bouw van het Vlissingse stad huis. De reis, welke per autobus ge maakt zal worden, zal in de voormid dag aanvangen. Zilveren P.Z.E.M.-jubileum De heer J. W. van Aalst, voorman- vakman in de garages van de PZEM in Vlissingen, vierde Donderdag zijn zilveren jubileum in dienst van dit bedrijf. In verband hiermee werd de jubilaris 's morgens tijdens een bij eenkomst in de conferentiezaal van de Centrale Zeeland hartelijk gehul digd. Daarbij bracht de directeur, ir. T. Michielsen, de heer Van Aalst dank voor de wijze, waarop deze het uitgebreide autopark in orde weet te houden. Een en ander ging vergezeld van de aanbieding der gebruikelijke enveloppe. Ook de hoofdopzichter der centra les, de heer A. F. Linse, bood geluk wensen aan. Spr. noemde de manier, waarop de heer Van Aalst zijn be langrijke taak verricht, voortreffe lijk. Namens het personeel bood hij de jubilaris een blijvende herinnering aan. Voor mevrouw Van Aalst waren er bloemen. Namens de personeels vereniging feliciteerde hem de heer B. de Jonge, onder aanbieding van een geschenk. De jubilaris sprak een dankwoord. Oogst yan de straat Bij het bureau van politie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over on derstaande gevonden voorwerpen: step. kindermuts, wanten, springtouw, diverse sleutels, portemonnaie's, regenjas, ben zinedop, vlag, tas met wanten, aansteker, portefeuille, jongensjasje, startpedaal van motorrijwiel en een kapje van de feest verlichting, sierkleedjes, oorbel, sleu tels, handschoenen, motorbril, sigaretten koker, vulpen, kinderjasje, broche, por tefeuille, parkiet, sleutelketting, kinder tasje, bektangetje, kabelslot, schroeven draaier en een paar pantoffels. Stand, VLISSINGEN. Bevallen: E. J. KielenGoedegebuure, A. F. Wanst—Smit, d.; E. Winkel— Leeuwerke, d.: J. B. M. SomersFerron, H. J. Egmond—Zieren, d.; J. M. de RuyterJansen, d.; C. A. L. BosHen- ning. z.; M. J. van Otterloo—Gerritsen, z,: D. Houwer—Elich, d.; W. C. Mol—Post, H. C. de RegtZoetekouw. d.; S. G. VanbesienHubrouck, z.; P A. Faes Steenbergen, z. Ondertrouwd: J. A. Meuldijk, 23 j. en F. W. E. Jacobs, 22 j.; J. Zajaczkowski, 28 en C. M. Verheul, 20 j.; L. A. Fikier, 32 en C. van Belzen, 31 j.: P. Dierickx, 54 j. en A. P. Maaskant, 42 j.; A. J. A. Ros, 24 j. en E. M. Brasser, 24 j.; W. van der Plas. 43 j. en S. Wielcmaker, 49 j.; A. J. Auor, 26 j. eii K. J. Steinhauser, 27 j.; J. Bonné, 23 j. en T. Kats. 19 j.; W. Fi- lius, 21 J. en J. de Nooijer, 20 j.; C. Geen- se. 30 j. en W. S. Stevens. 23 j. Getrouwd: K. Sanders, 24 j. en W. C. den B'oes, 22 j.; H. de Pagter, 24 j. en N. van Vossen, 21 j.; C. Vader, 24 j. en M. 3. J. Kleinjan, 18 j. Overleden: A. Snaaijer. 68 j.. echtgenoot ■an J. A. J. Kruithof; M. Prince. 63 j.. echtgenoot van P. de Zwart; G. Jasperse, echtgenote van J. Blaasse. N.V.V.-vrouwen zagen Coöperatie-film In samenwerking met de Neder landse Verbruikscoöperaties hield de Vrouwenbond van het NW te Vlis singen in het Maarten Lutherhuis een filmavond. De hoofdschotel van de avond was de film „De pioniers van Rochdale", waarin het werk van de eerste Engelse coöperatie op het doek werd gebracht. Voorts werden enkele rolprenten over de schoonheid van Nederland vertoond. De voorzitter van de plaatselijke coöperatie, de heer S. de Graaf, hield een causerie, waarna verschillende leden vragen stelden. Er bestond voor goede belangstelling. Examen. filmavond ■k 1 Geslaagd voor het examen 2e stuur man grote handelsvaart de heer C. M. Kole, en voor 't examen scheeps- werktuigltundige A de heer H. Hen- geveld. leerlingen der „De Ruyter- school" te Vlissingen. Biggekerke Collecte De Paascollecte in de Ned. Herv. kerk te Biggekerke heeft f 114.14 opgebracht. Opening Verenigingsgebouw te Kerkwerve. Het verenigingsgebouw te Kerk werve, een geschenk van de adop tie-gemeenten Amsterdam en Sint Laurens, zal op Maandag 23 Mei of ficieel worden geopend. Aan mr. Arn. d'Ailly, burgemeester van Amster dam, is verzocht by deze opening aanwezig te zyn. „H.M.D.T." brengt op 24 Juli tegenbezoek aan „Melomanen". Op uitnodiging van de Koninklijke Maatschappij „De Melomanen" zal „Het Middelburgs Dillettanten To neel" op 24 Juli een tegenbezoek aan Gent brengen. Dit gescniedt ter gele genheid van de Gentse feestweek. Het toneelgezelschap uit de Zeeuwse hoofdstad zal in de Koninklijke Ne derlandse Schouwburg een opvoering geven van het stuk „Heeft Constan ce gelijk?" Zoals men zich herinne ren zal, brachten „De Melomanen" op 13 April j.l. een bezoek aan Mid1 delburg, waarbij zij „De kamer, waar in wij leven" opvoerden. Inspectie op de „Zeeuwse lijn". Een aantal functionarissen van de Nederlandse Spoorwegen heeft Don derdag een inspectiebezoek aan de „Zeeuwse lijn" gebracht. Het waren een lid van de directie en voorts enkele hoofdambtenaren van de Dienst Exploitatie der N.S. Zy kwa men per „directie-trein", een spe ciale dieselmotorwagen. O.a. werden Vlissingen, Middelburg en Goes be zocht, waar stations, emplacementen e.d. in ogenschouw werden genomen. De aard van het bezoek was intern, het geschiedt meestal eenmaal per twee jaar. Goes Ringbestuursvergadering Meisjesclubs In restaurant „De Opril" te Goes werd Woensdagmiddag een ringbe- stuursvergadering gehouden van de meisjesclubs der C.J.V.F. in Goes en omstreken, onder leiding van mevr. I. A. Jebbink-Paap uit Kapelle. Tijdens deze vergadering werd mej. R. van Ieperen uit Wemeldinge tot nieuw bestuurslid gekozen. Voorts werden de plannen besproken voor een zomeravond-bijeenkomst op 14 Juli te Kloetinge. Op het programma staat onder meer een kampvuur, volksdansen, polonaise en kersen eten. Nadat nog enkele clubbelangen waren besproken werd de geanimeer de bijeenkomst besloten. Goesse N. S. brandweer behaalde le prijs. Voor het district Brabant en Zee land werden Woensdag te Roosen daal brandweer-wedstry'den voor de Bedrijfszelfbescherming Ned. Spoor wegen gehouden. De brandweer N. S. van Goes wist .het hoogste aantal punten te beha- li en en daardoor beslag te leggen op de eerste prijs. De prijs bestond uit een fraaie verguld zilveren legpen ning. Door deze overwinning heeft dit team zich geklasseerd voor de landelijke wedstrijd, die binnenkort wordt gehouden. Het is ook een succes voor de heer H. B. Pilaar en de instructeurs Stok man en Sonke die deze spoormannen hebben opgeleid tot brandwacht 2e klasse. Het was de eerste keer, dat de Goesse N. S. aan dergelijke wedstrij den deelnam. ER WORDT HARD AAN GEWERKT Op internationaal bezoek berekend Op het voormalige Vlismar terrein te Vlissingen, op de landtong ten Zui den van de Prins Hendrikweg tussen het Verbrede Kanaal en de Tweede Binnenhaven, wordt hard gewerkt. Reeds zijn er de nog wat ruwe vormen te zien van de jachthaven, die hier door de gemeente Vlissingen ten behoeve van do Vlissingse Jachtclub wordt aangelegd en waarmede dan een lang gekoesterde wens van deze club in vervulling zal gaan. Even zullen de watersportminnenden echter nog geduld moeten hebben, want dit jaar komt van de opening der jachthaven niets meer. Naar het zich laat aanzien zullen in het voorjaar van 1956 de eerste door wind of motor- kracht voortbewogen scheepjes hun weg er heen vinden. De werkzaamheden op het aange duide terrein namen in Januari van dit jaar een aanvang en daarvóór was vele maanden gedokterd aan het plan, dat de Vlissingse Jachtclub had ingediend. Verschillende malen is de geprojecteerde haven van plaats ver anderd en eindelijk werd zy definitief vastgesteld. De ingang, die op doorgraven na klaar is, komt aan de zijde van het Verbrede Kanaal en dan, met een bocht van negentig graden naar het Noorden, kan men de jachthaven in varen. Direct achter de ingang, aan de Zuidzijde komt de werlthaven en -kade van Bijkeris Aannemingsbe drijf N.V., met daarachter opslag ruimte en twee loodsen. De afmetingen van de jachthaven worden als volgt: lengte (in Noorde lijke richting) op de waterspigel on geveer 90 meter; breedte tussen de loopsteigers ongeveer 40 meter en diepte 3,40 meter. Zowel aan de Oost- als aan d€ Westoever van de haven komt eer loopsteiger, die naar de daaraan ge meerde jachten en kano's voert. Het bijzondere van deze steigers is, dat de loopbruggen door balken vrijge- dragen worden. Bij een steiging van het waterpeil wanneer by de Kon. Mij „De Schelde" een schip te water wordt gelaten wordt de waterstand circa 60 centimeter opgevoerd komt dus de loopbrug niet onder wa ter te staan, maar blijft begaanbaar, daar zij door het water wordt opge heven. Aan de Noordzijde is een sleep- helling aangelegd, waarover de jachten per lorrie uit het water op het land kunnen worden ge- IN „KRIJGER" TE GOES Goede voortgang met nieuwe school. De Vereniging voor Christelijk Na tionaal Schoolonderwijs te Goes hield Donderdagavond haar jaarvergade ring in de zaal „Krijger" te Goes. De voorzitter, dr. C. Stam, wees in zijn welkomstwoord op het belang van het Christelijk Nationaal onder wijs. Hij deelde 'mede, dat in plaats van de jaarlijkse expositie thans de contactmiddeien en contactavonden gekomen zijn. In zijn jaarverslag kon de secre taris, de heer W. J. v. d. Berge, de verheugende mededeling doen, dat met de voorbereidingen voor de bouw van een nieuwe vijfklassige Christe lijk Nationale school in plan Oost goede voortgang wordt gemaakt. De Gereformeerde Kerk heeft een per ceel bouwgrond op de hóek Bergweg- J. D. van Mellestraat toegezegd en van de zijde van de Inspectie van het Onderwijs werd vernomen, dat de nieuw te bouwen school op de urgen- tielijst staat vermeld. Daarom hoopt men reeds binnenkort met de bouw te beginnen. Het financieel verslag meldde een batig saldo van 3430,47 hetgeen een teruggang van ongeveer 7000 betekent. De redenen hiervan zijn het onderhoud van het schoolgebouw, de aanschaf van leermiddelen, de viering van het 100-jarig bestaan en de waarborgsom, welke voor de nieu we school gestort moest worden. INTERMEZZO. Als muzikaal intermezzo brachten elf leerlingen onder leiding van het hoofd der school, de heer H. Rol, ver volgens een keur van geestelijke lie deren ten gehore. Erna Flinterman oogstte veel succes met haar piano spel. Voorts werd in verband met de verlenging van de duur der ver eniging een statutenwijziging voor gesteld, welke door de vergadering werd goedgekeurd. Wegens ziekte van de heer .T. Laport moest de cau serie over ..Het verzet der scholen" vervallen. Na een korte theepauze zorg den de leerlingen voor een ver rassing. In fraaie costumes ge kleed voerden zij het zangspel „Nederland Vrij" op. Elf meisjes, die de Nederlandse provincies uit beeldden, declameerden in dicht vorm de geschiedenis van de laat ste wereldoorlog en de bevrijding waarbij een zangkoortje, bestaan de nit leerlingen, voor toepasse lijke liederen zorgde. Inmiddels was ook het stembureau met haar taak gereed gekomen. De heren C. Wisse en H. J. Colijn wer den als nieuwe bestuursleden be noemd terwijl de heer W. J. van de Berge met grote meerderheid van stemmen werd herkozen. VERSLAGEN. Tenslotte brachten de schoolhoof den van de twee christelijke nationa le scholen een verslag uit. De heer M. de Borst deelde mede, dat het aantal leerlingen van zijn school in September van het vorig jaar 214 bedroeg, van wie zes uit 's-Graven- polder en één uit Lewedorp. Voorts deed hij een beroep op de ouders zoveel mogelijk aan de groei van de school meae te werken. Uit ervaring is gebleken, dat een contactmiddag goed in de smaak is gevallen, maar het ligt in de bedoeling aan het eind van het leerjaar een tentoonstelling van het werk der leerlingen te or ganiseren. De heer H. Rol, die met zijn 116 leerlingen een gastvrij onderkomen in de Goesse katholieke jongens school heeft gevonden, sprak "hier zijn grote tevredenheid over uit. Er wordt ijverig naar gestreefd het peil van beide christelijke scholen zoveel mogelyk hetzelfde te houden. Bin nenkort hoopt men aan zijn school een aparte vakonderwijzeres voor handwerken toe te voegen. Over het schoolreisje kon spr. me dedelen, dat de schoolcorresponden- tie met een christelijke school in Gent tot een driedaagse uitwisseling heeft geleid. De Goesse leerlingen zullen als eersten aan het eind van deze maand hun correspondentievriendjes -vriendinnetjes in België opzoeken. Nadat dr. C. Stam, de heer D. Fa- berij de Jonge dank had gebracht voor zijn werkzaamheden als be stuurslid, werd de byeenkomst be sloten. Heinkenszand Ongelukkige val Mevrouw E. Vermeulen te Hein kenszand viel in de schuur achter haar woning met een arm in een ruit. Zij moest voor medische hulp naar het ziekenhuis worden ver voerd. Yerseke Wedvlucht De P.V. „De Noordster" te Yerseke hield een wedvlucht vanuit Mons, waaraan werd deelgenomen met 311 duiven. De uitslag was: 1, 11 en 14 C. Vermast; 2 ,8 en 23 Joh. van Stee; 3, en 16 C. de Koeijer; 4. en 20 E. Th. Zoetewy; 5, 7 en 13 M. Minnaard; 6 A. Zoeteweij; 9 en 18 M. Pekaar; 10 M. C. Lamper; 12 A. C. Boone; 15 E. Vermast; 17 en 24 Joh. van Es: 19 M. de Koeijer: 21 P. de Koeijer; 22 H. J. van Es; 25 M. Mol. Kapelle GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de postcommandant der Rijkspoli tie te Kapelle zijn inlichtingen te beko men betreffende de aldaar ais gevonden voorwerpen gedeponeerde goederen, na melijk: een portemonnaie met inhoud, 2 bankbiljetten van f 10.—, een bruine kin derschoen alsmede .een hond (herder). Baarland Raad vergadert. De raad der gemeente Baarland vergadert Vrijdagavond 7.30 uur. Op de agenda staat o.a.: wijziging rege ling bezoldiging brandweerpersoneel, toekenning premie woningverbete ring, bouw van 2 woningen, aanleg electrische installatie voor de toren, beschikbaarstelling van het vereni gingsgebouw voor de te houden kook cursus, salarismaatregelen en een voorstel betreffende het verrichten van behangwerk in de burgemees terswoning. Wedvlucht De Postduivenhoudersvereniging „De Witpen" te Baarland hield een wedvlucht van P. St. Maxene, waar aan 127 duiven deelnamen; de afstand bedroeg ca. 250 km. De uitslagen wa ren: A. Huijzen 1, 6. 11 en 28; C. M de Putter 2 en 8; G. Remijnse 3, P. J. Murre 4; A. Jongepier 5, C. de Beste 7, 10, 16 en 17; L. Lavooij 12. 14 en 27; D. v. d. Poel 13; W. Jacobusse 15 en 22; J. de Jager 18, 20. 23, 30 en 32; Th. de Putter 19; P. J. Claeijs 21 en 31; D. Melio 24, P. J. Mol 26; M. v. Hekken 29. Wemeldinge Opbrengst bazar In een Dinsdagavond gehouden ver gadering van de N.H. Vrouwenver eniging „Dorcas" te Wemeldinge is de netto-opbrengst van de onlangs gehouden bazar bekend gemaakt. De netto opbrengst is f 2524,69. Dit be drag zal bestemd worden voor de Nederlands Hervormde gemeente ter plaatse. Collecte, De opbrengst van de huis-aan-huis collecte te Wemeldinge ten bate van de Stichting 1940'45 bedroeg f 639,95. 6 zet. Dit is ook van belang voor de aanvoer van jachten per spoor, daar zij vanaf de spoor wagon direct per lorrie in het water kunnen worden gebracht. Voorts is aan de Prins Hendrik- weg ruimte geprojecteerd voor een jachtloods met toko, even tueel later uit te breiden met een clubhuis. ZWARE FUNDAMENTEN. Met de uitgraving van dc haven is men thans gereedgekomen. Dit is verre van een gemakkelijk kanvei geweest, want op en in het terrein kwamen nog tal van fundamenten van olietanks van de Vlismar voor. Rijkswaterstaat had de eis gesteld, dat die alle moesten worden opge ruimd, alvorens met het heien kon worden begonnen. Ook in de haven ingang lagen enkele van deze fun damenten, die met behulp van springstof werden opgeruimd. Thans wordt een aanvang gemaakt met het bekleden van de taluds. Bijker's Aan nemingsbedrijf zal daarna zelf voor de aanleg van de damwanden voor zijn werkkade zorgen en wanneer dat alles gereed is, kan de scheiding tus sen de jachthaveningang en het ka naal worden doorgegraven. Met dit alles zullen echter nog vele maanden heengaan, daar ook het overige deel van het terrein eerst moet worden opgespoten. In het voorjaar van 1956 zal de Vlissingse Jachtclub beschikken over een goede jachthaven, waarvan men hoopt, dat een internationaal gebruik gemaakt zal worden. Vóór de oorlog lag de haven van deze vereniging op de Noordpunt van het zogenaamde „Eiland". Het beheer en de exploitatie van de haven zal aan de vereniging wor den overgedragen en verwacht mag worden, Jat de gemeente Vlissingen za! subsidiëren tot een bedrag, gelijk aan het exploitatietekort. De inrich ting van de haven, %oor wat betreft de meerpalen, wordt geheel door de Jachtclub geregeld. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 11/5 Vistafjord van Norrkoping. Siredal van Gent. Wega van Antwerpen. Martien van Gent. Din- kel van Antwerpen. 12/5 Chef Mecani cien Mijotte van Duinkerken. Vlissingen vertrokken: 11/5 Cinderella naar Boulogne. Siredal naar Narvik. Vis tafjord naar Canada. Wega naar Nor wich. 12/5 Dinkel naar Norwich. Martien naar Walkom. Chef Mecanicien Mijotte naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen: 11/5 Tur- gail van Londen. Tiberius van Hamburg. Condor van Roscoff. Ittersum van Ham burg. Lissekerk van Nordenham. Finlan- dia van Strood. 12/5 IJsel van Le Havre. Tara van Rotterdam. Margaretha van Rot terdam.- Guineekust van Amsterdam. Marie Sophie van Zaandam. Charis van Port au Prince. Astra van Londen. Ni- gerstroom van Bordeaux. Gepasseerd van Antwerpen 11/5 Joost naar Obboba/Gent. Arendskerk naar Rot terdam. Oranjefontein naar Amsterdam. Arendsdljk naar Rotterdam. Ganymedes naar Amsterdam. Necton naar Sundsval. Fraternlte naar Stockholm/Gent. 1235 Rinl naar Londen. Aaltje naar Fulham. Gre naar Londen. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 12 Mei. Sla AH 6—13.60. B 5 Bloemkool A 59. B 32—48, C 21. Peen 52—75. Prei 32. Rabarber 9—12. Spinazie 9—26. Asperges 1.10:\58. Jonathan, fabr. 24. ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM. 12 Mei. Aanvoer 4000 kg Export velling. AA Extra 2.31. AAI 1.80. A extra 2.25, AI 90. B. extra 2.15, BI 1.61, C extra 1.50. Binnenlandse veiling. AA extra 2.10, AAI 1.71, A extra 1.95, AI 1.60, B extra BI 1.30, C extra 1.06. Cl 1.0 EI 100, EII 1.05. FI 1.35. stek 52, Dl 72, VISMIJN VEERE. 12 Mei. Export garnalen, aanvoer 1959 kg, 65—72. Schar, aanvoer 252 kg. 18—31. Bot, aanvoer 63 kg, 24—31. Middel tong, aanvoer 58 kg. 100—238. Rog. aanvoer 84 kg, 4357. Griet, aanvoer kg, 90100. Kabeljauw, aanvoer 4 kg. 28 Wulken, aanvoer 23 kg, 17—32. Kreeit aanvoer 2 kg. 700—725. MARKT ST MAARTENSDIJK. 12 Mei. Tarwe 26—27. Gerst 26—27. Ha ver 27—28 Kleine erwten 5060. Schok kers 60—30. Bruine bonen 30—15. Maan zaad 1.60. Koolzaad 63. Karweizaad 1.15. Nagekomen advertentie. Dr. DETMAR is verhinderd a.s. Zaterdag SPREEKUUR te houden. 14 Mei Vlissingen Terneuzen Hansv. :ert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.-fN.AJ?. 6.36 1.65 7.01 1.83 7.31 1.98 7.50 1.25 8.07 1.45 O.+NAF. 18.54 1.37 19.20 19.44 20.05 20.27 1.55 1.74 1.00 1.19 U—N.A.P. 0.30 1.74 0.53 1.25 1.21 1.24 1.87 2.04 1.63 1.83 O.N.AJ?. 12.43 1.41 13.05 13.36 13.55 13.45 1.54 1.71 1.32 1.48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15