JAARVERGADERING ZEELAND NOORD DIERENBESCHERMING Verband Nationale Reserve Middelburg bestaat 5 jaar. WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZEEUWSE B.B.-PLOEGEN OP 25 JUNI NAAR E-55 ROTTERDAM ZUID-BEVELAND SPORT EN WEDSTRIJDEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN DONDliUtDAG 12 xyuo vkuv in uiALts hi m u w a a v u a tc a jv i I VERBLIJDENDE ACTIVITEIT IN I9S4 Herziening der rayons werd wenselijk geacht. Binnen de afdeling Zeeland-Noord van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, werd in 1954 een verblijdende activiteit ont wikkeld, zo bleek uit het verslag over dat jaar, dat de secretaris, de heer F. van Meerendonk, tijdens de Woensdag avond gehouden jaarvergadering uit bracht. Het ledental steeg in het vo rig jaar tot 932. Er werd een batig saldo behaald van f 41.04. In het al gemeen was 1954 een goed jaar voor de dierenbescherming op zichzelf, zo deelde de voorzitter, de heer E. J. Glerum, voorts mede. Tijdens deze bijeenkomst, die werd gehouden in het Nederlands Koffie huis in Middelburg werd de beschrij vingsbrief besproken voor de op 3 en 4 Juni in Alkmaar te houden algeme ne vergadering van de Nederlandse Vereniging. Naar aanleiding daarvan kwam uit de vergadering het voorstel naar voren om de afgevaardigde van Zeeland-Noord op te dragen de sug gestie in te dienen, dat het hoofdbe stuur zal trachten een algemeen wet telijk verbod van hef prikkeldraad tot stand te brengen. De vergadering was het hiermee eens. De heer Glerum werd bij acclamatie Merriekeuring. Tijdens de te Middelburg gehouden keuring van merriën voor opname in het kéurstamboek der Kon. Ver. „Het Neder- landsche Trekpaard", afd. Zeeland, wer den goedgekeurd: Roza v. d'. Bruinvisch, eig. L. Dieieman, Arnemuiden. Lilian van Zandenburg, eig. A, de Visser, Aagte- kerke. Monique v. d. Liter, eig. P. Lam- pert Pzn„ Biggekerke. Margriet, eig. P. Lampert Pzn., Biggekerke. Sonja van Domburg, eig. J. de Visser Zn., Dom burg. Flora, eig. J. Dingemanse, Grijps- kerke. Emmy v. d. Wieen, eig. P. Duve- kot Wzn., Grijpskerke. Mina, eig. P. Brasser, Koudekérke. Bea van Moustic, eig. P. Koole, Souburg. Lady van Dijker hof, eig. I. Verhage, Koudekerke. Mirza, eig. L. Verhage Jzn., Koudekerke. Olga, eig. P. Verhage, Koudekerke. Irene, eig. J. Vos, Koudekerke. Gonda, eig. W. de Visser, Meliskerke. Clarona, eig. A. Vol kers, Middelburg. Gonda van 't Munni- kenhof. eig. J. v. Wallenburg, Middel burg. Elza v. d. Eendracht, eig. L. J. Lo- rier. Middelburg. Belle van St. Joosland, eig. J. N. Mesu., Nw. en St. Joosland. Irene van Groenenburg, eig. D. A. van Nieuwenhuijzen, Nw. en St. Joosland. Lidia v. d. Wissel, eig. A. Geldof, Oost- kapelle. Clara v. d. Jachthoek, eig. Iz. Gideonse, Oostkapelle. Mina, eig. J. Mal- jus, Arnemuiden. Emma van 't Midden hof, eig. P. Louwerse, Oostkapelle. Me- tha, eig. P. de Visser. Oostkapelle. Frida, eig. erven Vreke, Oostkapelle. Beatrix yan Landzicht, eig. Jac. de Lange, Rit them. Kyra, eig. C. Wisse, Ritthem. Ma rie, eig. C. Wisse, Ritthem. Flora van Mol'enperk, eig. P. J. Abrahamse, Se rooskerke. AstrM van Zeeduin, eig. P. Abrahamse, Serooskerke. Calista, eig. H. J. Allaart( Serooskerke, Elza, eig. M. Kodde, Serooskerke. Nerveuse, eig. J. Louwerse, Serooskerke. Clara, eig. A. Maijaars, Serooskerke. Roza, eig. K. Meijërs,Serooskerke. Selma v. d. He renweg, eig. F. Kwekkeboom. St. Lau rens; Jenny, eig. P. Rooze, St. Laurens. Moor van Nico, eig. P. J. Wisse, St. Lau- Tens. Liza, eig H. J. Volkers, Veere. Selma van Oranjezon, eig. wed. J. Bliek, Vrouwenpolder. Bea, eig. L. P. Brasser. Vrouwenpolder. Dora, eig. W. Maas, Vrouwenpolder. Trieneke, eig. S. de Vis ser, Vrouwenpolder. Ida van Westkapelle, eig. H. v. Siuijs, Westkapelle. Nicolina, eig. Js. Vos, Koudekerke. Jenny, P. de Buck, St. Laurens. Rita van Lindenhof, eig. J. de Bree, Grijpskerke. Revi v. d. Bruinvis, eig. J. Meijers, Serooskerke. Ma rie v. d. Polder, eig. J. Ericq, Arnemui den. Bertha van Groot Kieldrecht, eig. wed. Jansen Zn, Nw.- en St. Joosland. Cora van Zoutejande, eig. wed. J. Dek ker, Wissekerke. HULPBOEK, Trui, eig. A. Houterman, Meliskerke. Nelly v. d. Welgelegen, eig. C. Maas, Mid delburg. Elza, eig. J. P. Reijnlerse, Kou dekerke. Snel, eig. L. Francke, Grijps kerke. Ella van Olga, eig. A. de Visser, Oostkapelle. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 10/5 Barcarola van Antwerpen. Mount Everest van Ant werpen. il/5 Ditmar Koel van Hamburg. Cinderella j van Antwerpen. Siredal van Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 10/5 Portwood naar Antwerpen. Frejo naar Rotterdam. Spes naar Esbjerg. 11/5 Barcarola naar Aberdeen. Mount Everest naar Narvik. Gepasseerd naar Antwerpen: 10/5 Drie bergen van Reguejada Gent. Mado II van Huil. Prins Willem II van Rotterdam». Dinkel van Londen. l'l/5 Arendsdijk van New York. Rini van Rotterdam. Willy van Ipswich. Diana V van Londen. Ary Scheffer van Liverpool. Geoasseerd van Antwerpen: 10/5 Sala- wati naar Hamburg. Alhena naar Rotter dam. Swallow naar Zweden/Gent. Antje naar Hull/Terneuzen. Delfshaven naar Rotterdam. Agiena naar Londen. Dollard naar Rotterdam. Ida D naar Duinkerken. herkozen tot voorzitter. Bovendien werd hij benoemd tot afgevaardigde naar de algemene vergadering der vereniging. Medegedeeld werd, dat de inspecteur, de heer M. de Jonge, van het hoofdbestuur opdracht heeft ge kregen alle veewagens in zijn rayon te inspecteren. De inspecteur bracht voorts verslag uit over zijn werkzaam heden in 1954. Vele malen moest hij optreden in gevallen van verkeerde behandeling of mishandeling van die ren. Een belangrijk punt, dat aan de orde werd gesteld, was de indeling der vereniging in rayons. Met name in Zeeland levert zulks moeilijkheden op, tengevolge van de grens tussen de afdeling Zuid en Noord, die door de spoorlijn Bergen op ZoomVlissingen wordt bepaald. Men zal trachten een herziening van de indeling te krijgen. Ontvangen was een schrijven van de Zeeuwse Vereniging tot Bescher ming van Dieren „Dieren in Nood", waarin de mededeling werd gedaan van het besluit dat de algemene ver gadering van die instelling nam om niet over te gaan tot een fusie met Zeeland-Noord. Hiervan werd reeds melding gemaakt. Aan het eind van de vergadering werd afscheid genomen van asylhou- der A. van der Mooren, die na een diensttijd van 4 jaar de afdeling zal verlaten. De voorzitter sprak de heer Van der Mooren in waarderende be woordingen toe en dankte hem en zijn echtgenote voor het verrichte werk. In een bestuursvergadering zal nog een officieel afscheid volgen. De scheidende bood een blijk van her innering aan, dat een plaats zal vin den in het asylgebouw. Medegedeeld werd nog, dat te zijner tijd de benoe ming van een nieuwe asylhouder zal geschieden. Opgewekte le lustrumviering. leden zijn, dat het Verbani burg van de Nationale Reserve werd opgericht. Dit eerste lustrum hebben de reservisten met hun dames Woens dagavond opgewekt gevierd tijdens een diner in het Geref. Jeugdgebouw in Middelburg. Het Verband begon met 4 leden en groeide in de afgelo pen periodo voorspoedig. Nu heeft men in Middelburg bijna 40 vrijwilli gers, met twee instructeurs; een pelo ton. Maar men hoopt dit aantal te doen uitgroeien tot ruim boven de 100, zodat een compagnie kan wor den gevormd. Sergeant G. de Ru, leider van het verband, gaf in zijn openingsrede een korte terugblik op de achterliggende vijf jaren. Op 17 Mei 1950 werden de eerste lessen gegeven. Regelmatig werd daarna geoefend, zodat men thans een hechte kern van reservis ten bezit. „Een kern van mannen, die him taak kennen", zo zei spr., „en die pa raat zijn om indien nodig voor hun idealen ten strijde te trekken". De heer De Ru sprak voorts een woord van bezinning op de vorige week ge houden herdenking van de bevrijding van Nedei'land. Tenslotte bracht hg een dronk uit op welzijn en groei van het verband. Tijdens het verdere verloop van het 'diner, dat een zeer geanimeerd karakter droeg, werden enkele toe spraken gewisseld. Zo sprak de dis trictscommandant in Zeeland, ma joor H. A. P. Speek uit Goes, woor den van gelukwens aan het adres van het jubilerende verband. Aan het ein de van zijn rede bracht de comman dant een dronk uit op H. M. de Ko ningin. Voorts spraken luitenant J. J. Min naar, lid van de staf van het district Zeeland en de heer J. Dingemanse uit St. Laurens, instructeur van het ver band. Vlissingen Verheugende deelneming aan motorcross in Vlissingen Zoals gemeld, zal de Motor- en Autoclub „Scheldegouwen" Zaterdag 21 Mei op het Vlissingse industrie terrein zijn jaarlijkse motorcross houden. De belangstelling voor dit evenement van de zijde der renners blijkt zeer verheugend te zijn. Tot dusver hebben namelijk reeds 43 rij ders hun inschrijvingsformulieren in gezonden. Voor de juniorenklasse tot en met 150 cc schreven 17 renners in en voor de klasse daarboven 7. De klasse se nioren tot en met 150 cc telt thans 9 deelnemers, de klasse boven 150 cc 10. Bij de senioren komen mannen met bekende namen aan start, zoals Bakker, Jonker, Kroonenberg, Meij- nen en Rietman. „Jonge Kerk" voerde toneelspel op. Een negental leden van de Jonge Kerk heeft Woensdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen een opvoering gegeven van het toneel spel „Pollv Perkins." Het moet ge zegd worden, dat deze spelers dit lang niet onverdienstelijk nebben ge daan, want de vlotte en humoristi sche dialoog bood hen maar weinig moeilijkheden. Vooral de heer W. Lems, die het grootste deel van de grappige noot voor zijn rekening moest nemen, bleek opgewassen te gen de talrijke komische zinswen dingen, terwijl ook zijn tegenspeel ster mej. T. Lako, die de titelrol op de planken zette, begrip had voor het vrolijke klimaat van het toneelstuk. De heer C. Woltering completeerde het drietal hoofdrol-spelers en kweet zich uitstekend van zijn taak, de lachers op zijn hand te krijgen. Voor de overige rollen had de heer A. C. Vader, die de regie in handen had, spelers gevonden, die zich vlot kon den aanpassen bij het spel. De grote zaal van het Concertge bouw was voor deze voorstelling vrijwel tot de laatste stoel bezet. Een feit, dat ds. W. M. Maas, die het openingswoord uitsprak, met dank baarheid aanstipte, daar de opbrengst van deze avond ten bate komt van de bouwactie voor de nieuwe Her vormde Kerk in Vlissingen Noord. „Dammen is Denken" hield gong-damwedstrijd. Zaterdag hield de Vlissingse Dam vereniging „Dammen is Denken" een gongdamwedstrgd in gebouw „Con cordia" te Vlissingen. De voorzitter, de heer D. Valkier deelde mede, dat deze wedstrijd ge organiseerd was in verband met het 30-jarig bestaan. Spreker huldigde de heer Goedbloed de leider van de wedstrijd, in zijn openingswoord en memoreerde dat EIEIIVEILING BEUGEN OP ZOOM. 11 Mei. De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 13 Mei a.s, als volgt vastgesteld: Prijsklasse I 15',aprijsklasse II 14s,t; prijsklasse III 13Vj: prijsklasse IV lS'/ai. VISMIJN VEERE. II Mei. Export garnalen, aanvoer 1991 kg, 6595. Schar, aanvoer 408 kg, 2132. Bot, aanvoer 413 kg, 1628. Schol, aan voer 33 kg, 29. Middel tong, aanvoer 81 kg, 1j66—2,5:. Rog, aanvoer 139 kg, 46 —97. Tarbot, aanvoer 4 kg, 104—109. Kreeft, aanvoer 3 kg. 7.24. VEILING GOES. 11 Mei Witlof All 47—52. BI 38, afw. 38—39. Kropsla AI 16. All 9, BI 5. afw. 7—14. Bloemkool A 65, All 38—58, BI 41—50, Cl 21—24. afw. 18—34. Spinazie AI 1-5—:-7. All 15. Radijs 4—7. Rabarber 4—8. Prei 16—17. Sjalotten 8 VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 Mei. Radijs 4—6. Sla A 13—23, id. B 6—15. Stoofsla 15—17. Spinazie 8.50—13. Prei 913. Rabarber 4—6. Rabarber pa ragon 815. Witlof 1732. Bioeinkooi AA 51—65. A 34—74, B 22—53, C 15—25. Bos- peen 49—66. Aardbeien per ons 47—61, p. stuk 5—13. ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 Mei. Aanvoer 4000 kg. Export vei ling. AA extra 2.42, A extra 2.20, AI 1.61, B extra 1.85, BI 1.30, C extra 1.15, AAI 200. Binnenlandse veiling. AA extra 2.15, AAI 1.80, A extra 1.90, AI 1.40, B extra 1.60, BI 1.05, Cl'0.80, Dl 0.55, EI 0.80, EII 0.87, FI 1.22, stek 51. VEILING MIDDELBURG. 11 Mei. Appelen. Jonathan I 29, K 11 26. Peren: St. Remy I 21. Aardbeien per stuk B 410. Groenten: Bloemkool A 3884, B 25 52. C 17—38, D 16—17. Witlof 35—67. Spi nazie 921, Andijvie 5364. Prei 1422. Radijs 47. Rabarber 410. Postelein 47 70. Sla per kg 1518. per stuk A 818. B 6—12, C 5—14. Bospeen 37—68. Vroege aardappelen: grote 1.47. drielingen en kriel 54. hij de enige nog overgebleven oprich ter is van „D.I.D." Vervolgens werd de heer De Smet, lid van D.I.D. door de voorzitter gelukgewenst met het behalen van het Vlissings kam pioenschap dammen 1955, in de hoofdklasse. Hij overhandigde de kampioen een wisselbeker. Na nog dank gebracht te hebben aan de dam club van de personeelsvereniging van „De Schelde" voor het beschikbaar stellen van spelmateriaal, besloot de heer Valkier zijn toespraak. Daarna werd door afgevaardigden van de damclub „Aagtekerke" en van damclub „Sint Laurens", een bloem stuk aangeboden. Des middags wa ren al bloemstukken ontvangen van de damvereniging „Middelburg" en van de Prov. Zeeuwse Dambond. Hierna werd de wedstrijd begonnen. Nadat drie ronden gespeeld waren kwamen er 16 winnaars uit de bus, die allen een prijs ontvingen. K.A.B. besloot seizoen. De afdeling Vlissingen van de K.A. B. hield Woensdagavond de laatste vergadering van dit seizoen. De voor zitter, de heer P. Wanst, deelde me de, dat het winterprogramma breder zal worden opgezet. Op initiatief van de K.A.B.-reiskas zal een bezoek worden gebracht aan de Passiespelen in Tegelen. Voorts werd het lidmaat schap van het Wit Gele Kruis aanbe volen. De heer F. Schets had bedankt als lid van het kringbestuur. Er is nog geen beslissing genomen ten aanzien van het bedrijfsaposto- laat. Hieromtrent zal met de hoofd aalmoezenier nader contact worden opgenomen. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. Wanst, de heer A. Boussen werd benoemd tot lid van de kascom- missie. De oprichting van een nieuwe to neelvereniging ontlokte brede discus sies, Er werden suggesties aan de hand gedaan om de bestaande toneel vereniging „Vriendenkring" nieuw leven in te blazen. Besloten werd de oprichting van een nieuwe toneelver eniging aan te houden en zich met „Vriendenkring" in verbinding te stellen. Voorts werd nog besloten be treffende het bedrïjfsapostolaat - contact te treden met de hoofdaal moezenier. De avond werd besloten met de rondvraag, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. POSTHTTTJM ONDERSCHEIDEN Niet de heer E. de Bree werd door de minister van verkeer en waterstaat posthuum onderscheiden, zoals in een onzer edities abusievelijk werd ge meld. maar de heer P. de Bree te Vlissingen. Middelburg Gevonden voorwerpen Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 3 tot 10 Mei gevonden voorwerpen: huis- en andere sleutels, ceintuurs, dames- en herenhandschoenen, portemonnaies m. en z. inhoud, stalen duimstok, scha- kelantiband, zw. fluw. hoed. doos kin dersokken, zonnebril en.broche, pap. zak m. washandje, bl. gevl. vulp. en vulpotl., kabouterpet, broche „Na- tuurwacht", gr. linnen regenj., licht- met. halsketting, rode das, alpino- muts, dubb. zw. rïjw. tas, muntbilj., gekl. shawl. rgw. tassen, schortje m, zakd., zakkam en schaar, zakk. in étui, wollen das, bl. alp. muts, tuin hark, zw. vulp. z. dop, zw. kam, bal- point, gr. étui met vulp., en 2 vulpotl., bril in étui, damespolshorl. met Ieren bandje. Officiële publicaties DRANKWET B. en W. van Vlissingen maken be kend. dat de opgaven bedoeld in de artikelen 35 en 51 der Drankwet, Stbl. No. 476, van heden af ter inza- fe liggen ter Gemeente-secretarie, e afdeling en tegen betaling der kosten ad f 1.per exemplaar ver krijgbaar worden gesteld. Vlissingen, 9 Mei 1955. Serooskerke (W.) Beëdiging tot oHicier Vandaag, Donderdag, zal drs. T. Wattel, afkomstig uit Serooskerke (W), tijdens een parade van het Commando Luchtvaarttroepen in Nij megen worden beëdigd tot officier voor speciale diensten bij de Konink lijke Luchtmacht. De heer Wattel werd als zodanig benoemd bij K.B. van 8 Januari j.l., met terugwerkende kracht van 16 November 1954 af. Drs. Wattel is als econoom bij de Lucht machtstaf in Scheveningen werkzaam Nieuw- en Sint Joosland Uitslag etalagewedstrijd In Nieuw- en St. Joosland werd ter gelegenheid van de bevrijdingsviering een etalagewedstrijd gehouden. Daar bij fungeerden de ingezetenen als jury, door middel van het invullen van stembiljetten. De uitslag van de wedstrijd luidde: 1. J. Knuyt, 377 pt.; 2. A. H. Baurdoux 327 pt.; 3. K. J. D. Walraven, 252 pt.; 4. G de Hamer, 231 pt.; 5. H. J. van Zweden, 227 pt. Burgerlijke Stand. WESTKAPELLE. Bevallen: K. Ltevense-Brasser, d.; M. Lous-Joosse, z.; W. Janssens-Pouwelse, d.; K. Huibregtse-Hu ibregtse, z. Ondertrouwd: L. Huiszoon, 21 jaar, en L, de Kam, 19 jaar. Getrouwd: J. C ij so uw, 23 jaar, en J. Cijsouw, 22 jaar. Overleden: N. Heijt, 58 jaar, weduwe van P. Minderhoud; K. Minderhoud, 67 jaar, echtgenoot van M. Lous. OOSTKAPELLE. Bevallen: A. Lous-Geldof, z. Ondertrouwd: A. van der Meulen, 23 Jaar, en S. T. Louwerse, 28 jaar. SINT LAURÉNS. Bevallen: W. Guequierre-Gillissen, z.; P. A. Roode-Volker, z.; L. de Bruijne- Brouwer, d. Ondertrouwd J. L. Passenier en J. M. Mesu. Getrouwd: M. Vaane, 69 jaar, en M. A. den Boeft, 32 jaar; G. M. Nijpjes, 22 jaar, en Z. van Slooten, 22 jaar; W. de Visser, 23 jaar, en J. Davidse, 25 jaar. RITTHEM. Bevallen: M. Wisse-Janse, z. en d,; C. A. Lorier-Mariniisse, d. MELISKERKE. Overleden: C. Kodde, 83 jaar, wedu we van J. Harpe. BIGGEKERKE. Bevallen: M. van Keulen-van Keulen, z.; A. Stroo-de Buck. z. Getrouwd: A. I. Simonse, 26 jaar, en J. J. Konraad, 25 jaar. Overleden: L. Zachariasse, 81 jaar, echtg. van J. A. Geschiere; J. Schout, 85 jaar. weduwnaar van H. Melis. ZOUTELANDE. Bevallen: J. van SorgeLievense, z. Getrouwd: A. van Meldegem, 24 j. en P, van Sluijs, 21- j. Getrouwd: C. J. Klaassen, 21 j. en M. J. v. d. Btoeke, 20 j. OOST- EN WEST-SOUBURG, Bevallen: F. S, BeekmanVogel, d.; G. Schipper—Van Dijk, d.; N. Dingemanse Mauer, z.; W. A. van den Dries—Oostdijk, d.; L. van BeverenLouwerse, d. Ondertrouwd: L. F. Kuijs, 25 j. en T. Aindela, 19 j.;.M, C. Barentsen, 48 j. en M. C. Pies, 46 j. Getrouwd: H. Vermeer, 28 j. en J. M.'' Joziasse, 22 j.; C. Gideonse, 29 j. en E. Dieieman, 26 j. Overleden: J. de Rijke, 9 mnd. Ook deelneming aan de sterrit. Zaterdag 25 Juni a.s. worden op de E-55, de Nationale Energie-manifesta tie in Rotterdam, B.B.-demonstratïes en wedstrijden gehouden. Ook de Be scherming Bevolking uit Zeeland zal daarbij vertegenwoordigd zijn. ld to taal worden zeven ploegen naar de wedstrijden afgevaardigd. De beide z.g. A-gemeenten in onze provincie, Vlissingen cn Terneuzen, zenden tezamen een brandweerploeg, een mobiel geneeskundig team, een opruimïngs- en reddingsdienstploeg en een geneeskundig team De zes B- kringen, Walcheren, de Bevelanden, Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, West Zeeuwsch-Vlaanderen, Tholen en Kapefle Oud-leerlingen vergaderden. De vereniging; van oud-leerlingen van Tuinbouwwintercursussen te Kapelle hield onder voorzitterschap van de heer Joh. Oele, haar jaar vergadering in 't verenigingsgebouw „Obadja". Het jaarverslag van de secretaris, de heer L. Willeboer, ge tuigde van een gezond verenigings leven. Tit lid van de kascommissie werd benoemd de heer W. Nieuwdorp. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren L. Willeboer, Jac. de Jager en J. Wisse herkozen. Voorts besloot men ook dit voor jaar een excursiereis te beleggen en wel in Juni a.s. Men zal dan zo mo gelijk een proeftuin en enkele bedrg- ven op de Zuid Hollandse Eilanden gaan bezichtigen. Lewedorp Botsing. Woensdagmiddag omstreeks kwart over vijf kwam een jeep van de fa. T. V. uit Lewedorp aldaar in botsing met een personenwagen, bestuurd door de districtsverpleegster van het Wit Gele Kruis te Terneuzen. De be stuurder van de jeep verleende ver moedelijk geen voorrang. Beide auto's werden beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich echter niet voor. De Rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. Borssele Paard irapte landbouwer Bij werkzaamheden in de stal kreeg de landbouwer D. te Borssele een trap van een paardepoot. Hij kwam te val len waardoor hij kneuzingen aan zgn ribben en aan zijn been opliep. Kruiningen Eerste steenlegging kleuterschool Op Maandag 16 Mei a.s. des namid dags 2 uur. zal de eerste steenlegging geschieden van de nieuwe kleuter school te Kruiningen. De eerste steen wordt geplaatst door de leerlinge van de kleuterschool, Hilda Schipper. Schoonspringer Jan van Mell ook naar Middelburg Konden wij Woensdag berichten, dat de Nederlandse kampioene schoonspringen, Els van Horn van De Meeuwen uit Amsterdam, zal deelnemen aan de demonstraties schoonspringen, die ter gelegenheid van de Zuidnederlandse zwemkam- pioenschappen op 2 en 3 Juli te Mid delburg worden gehouden, thans kan ook nog worden gemeld, dat de Ne derlandse kampioen, Jan van Moll van SIALTO uit Eindhoven, aan de ze demonstraties zal deelnemen. Laatstgenoemde club zal bovendien nog een aantal andere springers af vaardigen. Promotievoetbal begint In de afdeling Zeeland van de K. N.V.B. zal Zaterdag a.s, met de pro motiecompetitie worden begonnen. De eerste en voor die dag enige wedstrijd is Yerseke IIGoes IV, de kampioenen in de Zaterdagcompe titie achtereenvolgens van de 2e klas se C en van de 2e klasse D. Dit is het begin van een competitie om één plaats in de eerste klasse, waaraan alle tweede klasse kampioenen deel nemen. Een voorspelling voor dit duel is moeilijk te geven. Misschien geeft het terreinvoordeel voor de Yersekenaren de doorslag. Sportdeskundigen bij „Kaperprijs" De organisatie van de amateur- wielerwedstrijd „kaperprijs 1955", die op Hemelvaartsdag in Heinkenszand wordt verreden, heeft zich verzekerd van de medewerking van de bekende radio-verslaggever en wielercommen- tator Barend Barendse. Dat dit Zeeuwse wielerevenement ook de be langstelling van insiders trekt, blgkt wel uit het feit, dat Kees Pellenaars zitting heeft genomen in het comité van aanbeveling. Onder de ploeglei ders en verzorgers van de vele clubs, die aan de „kaperprijs" zullen deel nemen, bevinden zich enkele oud renners van n^am, zoals De Korver, Boelenkamp. Roks, Valentijn, Devies en Ceelen. Woensdagavond heeft het Hongaarse voetbalelftal te Stockholm de landenwed- strijd tegen Zweden met 7—3 gewonnen De ruststand was 42. ■x- De keuzecomraissle van de Belgische Wielerbond heelt, met het gebruikelijk voorbehoud, reeds de volgende renners aangewezen voor de Tour de France. Jan Adriaenssens, Jean Brankart, Alfred kers en Richard van Genechten. kers en Richard va Genechten. Tommy Burns, wereldkampioen boksen, zwaargewicht van 1906 tot 1908, is op 74-jarige leeftijd in een ziekenhuis te Vancouver aan een hartkwaal overleden. Spannende „Kikkerrit" Tachtig automobilisten en motor coureurs hebben eikaars krachten gemeten in derde „kikkerrit" van Axel naar Aardenburg. Via Koewacht, Ro de Sluis, Zelzaete en Rijschoot leidde liet uitstekende parcours naar Aar denburg. Uit het feit, dat geen der deelnemers een foutloze rit reed, blijkt wel dat de coureurs voor een moeilijke opgaaf geplaatst waren. De uitslag van deze rally luidt: Klasse auto's: 1. D. "'ceusen, Ter neuzen, 7 strafp.; 2. D. J. Dees, Ter neuzen 9 strafp.; 3. J. J. de Bakker, Hulst 47 strafp.; 4. A. Leyzen, Ant werpen (B.) 54 strafp.; 5. v. Gastel, Antwerpen (B.) 59 strafp.; 6. P. Reael, Antwerpen (B.) 61 strafp.; 7. L. v. Praag, Antwerpen (B.) 65 straf- p.; 8. P. Ouwerwel, Oostburg 69 str.p; 9. A. Rozendaal, Zuidzande 70 strafp.; 10. Dr. C. A. Schiltman, Axel 77 str.p. Auto clubteams: 1. „De Noorder rijders", Antwerpen (B.) 174 strafp.; 2. „M.A.C.A.", Axel 180 strafp.; 3. „Z.E.V.A.C.", IJzendijke 445 strafp.; Klasse motoren: 1. C. Franse, Goes 98 strafp.; 2. E. Breepoel, Axel 139 strafp.; 3. J. Parent, Souburg 175 strafp.; 4. O. v. Hijfte, Krabbendijke 184 strafp.; 5. D. Roelse, Souburg 306 strafp. Motor-clubteams: 1. „Scheldegou wen B", Middelburg 1036 strafp.; 2. M.C. „De Zeeuwen", Middelburg 1123 strafp.; 3. „M.A.C.A.", Axel 1187 straf pun ten. Dr. C. A. Schiltman te Axel ver wierf de „Zomerlust"-beker, de heer C. J. Koppenol de extra prijs voor de verstkomende deelnemer. De dameswisselprijs werd definitief gewonnen door mej. A. Hiel te Aar denburg; de extra damesprijs %'er- wierf mevrouw Du Bois uit Hoek. Na de prijsuitreiking volgde een gezellige avond met een koffiemaal tijd. Het cabaretprogramma, waaraan o.m. de bekende Axelse band „De Aerepelkappers" medewerkte, stond o.l.v. de heer J. Tierssen uit Axel. Jan Westdorp triomfeerde Te Stoppeldijk werd over een par cours van 100 km een attractieve wielerwedstrijd gehouden, onder au spiciën van de plaatselijke wielerclub. Na een spannende strijd zegevierde de in uitstekende vorm verkerende Westdorp uit 's-Heerenhoek De uitslag luidt: 1. J. Westdorp, 's Heerenhoek; 2. W. v. As, Roosendaal op 8 meter; 3. B. de Vree, Breda; 4. M. Motker. Zui len; 5. P. v. Est, Fijnaart: 6. A. v. d. Sluys, Vlissingen 7. W. Vermeulen, Clinge; 8. S. Geerts, Teteringen; 9. C. v. d. Zande, Roosendaal: 10. C. Keepers, Roosendaal. Schouwcn-Duiveland sturen in totaal drie eenheden, namelijk een blok- ploeg, e enreddingsploeg en een ge neeskundig team. Om te bepalen welke drie ploegen uit de B-kringen naar de Maasstad zullen gaan zullen binnenkort in provinciale verband wedstrijden wor den gehouden, waarop dan van iedere kring; de beste ploeg op deze drie ver schillende gebieden uitkomt. Daartoe is men thans kringsgewijs met voor oefeningen aan de gang. De eerste van deze wedstrijden, die voor de ge neeskundige teams, zal op Zaterdag 4 Juni worden gehouden, waarschijn lijk in Goes of Middelburg. Voorts wordt van Zeeuwse zijde deelgenomen aan de B.B.-sterrit, die uit het gehele land in Rotterdam op de 25e Juni zijn eindpunt vindt. Daartoe vertrekt 's morgens om 9 uur uit Goes een colonne voertuigen, bestaande o.a. uit een verbindings wagen, een brandweerauto en twee drietonners. Een vrij groot aantal B.B.-ers zal als passagier fungeren. Via een mobilifoonverbinding krijgt deze colonne te horen welke route gereden dient te worden om Rotter dam te bereiken, waar men tussen 12 en 12.30 uur zal arriveren. Heinkenszand Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B., afdeling Heinkens zand, hield haar maandelijkse verga dering in gebouw Maranatha. De ver gadering stond onder leiding van de vice-presidente mevr. K. A. Kouwen- hoven v. d. Broek en werd geopend met het lezen van Mattheüs 25 vers 3146. Naar aanleiding daarvan volgde een korte meditatie, Ds. H. J. Kouwenhoven sprak over 't onderw.: „De Christenvrouw in en buiten het gezin". De avond werd besloten met gebed en het zingen van het bonds lied. In de vacature ontstaan door het vertrek van de secretaresse Mevr. S. van Belle, is gekozen mevr. C. Lam- mers-Molhoek. 's-Heer Arendskerke Douchebaden In het badhuis van het Groene Kruis te 's Heer Arendskerke werden gedurende de maand April 835 douchebaden aangeboden. Terneuzen Hengelaars vergaderden De hengelaarsvereniging „Ont spanning na inspanning" te Terneuzen hield onder voorzitterschap van de heer C. J. van den Broek in „La Belle Vue" een vrij druk bezochte jaarver- gadei-ing. Nadat de voorzitter in zijn openings woord er onder meer op had gewezen, dat het ledental nog steeds stijgende is en thans 206 bedraagt, wei-den de jaarverslagen en de begroting voor 1955 goedgekeurd. Tot leden van de kascommissie werden vervolgens be noemd de heren J. Dieieman, L. Dooms en J. Jonker. Na de pauze, tijdens welke een ver loting werd gehouden, werd onder meer nog medegedeeld, dat de thans in pacht zijnde viswaters opnieuw werden ingepacht en dat op 2 Juni a.s. een feestavond zal worden gehou den, voorafgegaan door een jubileum- visconcours in de oostelijke water leiding. De data voor de wedstrijden om het kampioenschap werden vast gesteld op 11 en 25 Juni en 9 Juli a.s. De heer Van den Broek bracht ver volgens verslag uit over het door hem te Zeebrugge bijgewoonde congres van het verbond. Voor het hengelconcours dat daar zal worden gehouden gaf zich reeds een twintigtal leden op. De geslaagde bijeenkomst werd be sloten met een rondvraag. Axel Jaarvergadering „Groene Kruis" In het consultatiebureau van het „Groene Kruis" te Axel werd, onder presidium van de heer A. E. C. Kruijsse de jaarvergadering gehou den. Het ledental bedraagt - ïomen- teel 1453. De voorzitter sprak een woord van welkom en wees op de heuglijke feiten in het afgelopen jaar, n.l. het 40-jarig bestaan der af deling, de stichting van het nieuwe consultatiebureau en de zeer geslaag de bazar voor de inrichting van het consultatiebureau. De opbrenst van de bazar was volgens het jaarver slag van de heer A. P. le Feber 4111.54. Door de wijkverpleegster werden in 1954 2526 bezoeken afge legd. Er werden 43 zittingen gehou den voor zuigelingenzorg met 604 consulten. Kleuterzorg telde 10 zit tingen met 114 consulten. De contri butie werd in 1954 verhoogd tot 5. minimum. Bij het kraamcentrum (Axel-Hoek-Terneuzen en Zaamslag) waren per ultimo 1954 aangesloten 7 gediplomeerde kraamverzorgsters en 2 leerling-kraamverzorgsters. In 1954 kwamen 171 aanvragen voor kraamhulp binnen uit 160 gezinnen. In de financiële behoeften kan het centrum zelfstandig voorzien. Het totaal aan ontvangsten bedroeg 57.257,54, de uitgaven beliepen 54.963,95, zodat er een batig saldo restte van 2293,59. Vermeerderd mét het batig slot van 3901,89. Over 1953 steeg het kassaldo tot 6195, 48. De contributie-opbrengst bedroeg 7307,50 (1953: ^504.—). Nagekomen advertentie. Heden overleed, nog onverwachts, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer J. W. F. VAN WAARDE in de ouderdom van 69 jaar TJit aller naam, M W. VAN WAARDE—HAGE. Nieuw- en Sint Joosland, 11 Mei 1955. Kerkstraat 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15