Zuivelfabriek „Walcheren" had in 1954 topjaar Kilometers Beter 1 Zeeuwse Almanak MISS MALAYA 1954" SINDS MAANDAGAVOND IN GOES REGELING GRONDKOSTEN BIJ HERBOUW VAN WONINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 11 MEI 1955 ALGEMENE LEDENVERGADERING IN MIDDELBURG Ruim 17 millioen kg melk! Voor dc Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek „Walcheren" in Middelburg was 1954 een topjaar. Van de leveranciers-melkveehouders werd niet minder dan 17.642.337 kg melk ontvangen, het hoogste kwan tum sedert dc oprichting van de fabriek. Daarvoor werd uitbetaald 4.254.142,83. Het gemiddelde vetgehalte van de melk was 3.87 0.06 hoger dan in het voorgaande jaar. Dit blykt uit het jaarverslag, dat werd goedgekeurd in de algemene ledenvergadering, die Dinsdagmiddag in de Sociëteit „De Vergenoeging" in Middelburg werd gehouden. De positie der vereniging is gunstig, zo deelde voorzitter S. Simonse tijdens deze bijeenkomst mee. In 1954 kon aan de Walcherse veehouders een flin ke uitbetaling worden gedaan, die vergeleken met uitbetalingen van andere fabrieken hoog mag worden genoemd. Bovendien konden goe de afschrijvingen worden verricht, namelijk ten bedrage van 81.000, zulks met inachtneming van de fiscale restricties. Het ledental steeg in het afgelopen jaar van 758 tot 764, het aantal niet-leden-leveranciers bedroeg eind 1954 82. In zyn openingsrede wees voorzit ter S. Simonse er op, dat 1954 een bijzonder jaar is geweest, mede door de ziekte van de directeur, de heer M. A. van Varik. Desondanks waren de resultaten goed tengevolge van een gezamenlijke krachtsinspanning, waarvoor de heer Simonse leden en personeel hartelijk dankte. Hij wek te tenslotte de jeugd op ook de schou ders onder het coöperatieve werk te zetten en wees daarbij op de z.g. coöperatie-moeheid, waarover thans vaalt wordt gesproken. De vice-voorzitter, de heer A. W. Cevaal, feliciteerde vervolgens de heer Simonse met zijn zilveren jubi leum als voorzitter van de coöpera tieve Boerenleenbank St. Laurens, dat onlangs werd gevierd. Hij wenste ook burgemeester A. J. Huijsman van Mellskerke geluk, zulks met diens zilveren jubileum als lid van de commissie van toezicht. Uit enkele mededelingen, die de directeur deed, bleek, dat de garan tieprijs voor de melk gedurende het melkjaar 1 November 195431 Oc tober 1955 hoger zal liggen dan die in het melkjaar daarvóór. De pry's zal van 21.46 cent per kg melk met een vetgehalte van 3.70 stijgen tot 22 cent. Het aftredende bestuurslid, de heer Cevaal, werd met grote meerderheid herkozen en het beleid van het be stuur werd goedgekeurd. Ir. W. L. Harmsen, Rijkszuivel- consulent en adviserend lid van de vereniging, deelde mede. dat er thans 5300 melkkoeien op Walcheren wor- N.V. Ver. Ned. Rubberfabrieken Heveadorp (Gld) den gehouden. O.a. tengevolge van de herverkaveling is dit aantal klei ner dan vóór de oorlog, toen de Wal cherse veehouders tezamen ongeveer 5900 melkkoeien bezaten. Toch is de productie op hetzelfde peil gebleven als vóór 1940. De gemiddelde pro ductie per koe bedraagt 4000 kg per jaar. Voor de gecontroleerde dieren ligt dit cijfer aanmerkelijk hoger. Uit het jaarverslag blykt verder, dat de gemiddelde melkprijs 24,10 per 100 kg bedroeg. Dit betekent een gemiddelde prijs van 6,37 cent per vet per kg melk. De op brengst der diverse producten be droeg 4.025.028,62. De heffingen' en toeslagen van het Bedrijfsschap voor Zuivel beliepen in totaal 1.063.070,08. De garantieprijs van 21,46 cent per kg melk met 3.70 vet voor het melkjaar 19531954, die over het gehele land gemiddeld niet werd behaald, kon bij dit bedrijf ruim- sehoots worden uitbetaald. De fa briek stortte in het Zuivelfonds V f 106-030,70. Terugontvangen werd in 1954 172.025,20, terwijl nog een restitutie van 31.017,42 zal geschie den. De afdeling controle, vetgehalte en gewicht van de Brabantse Zui- velbond her-onderzocht in totaal 215 monsters melk. Dit had uitstekende resultaten. De balans per 25 Decem ber 1954 toont in totaaltellingen een bedrag van 1.713.801,86, terwijl de rekening van de baten en lasten sluit met een totaal vac 5.089.530,01 Nutsspaarbank Middelburg. Het tegoed van de spaarders bij de Middelburgse Nutsspaarbank steeg in April v. f 12.442.815,80 t. f 12.573.860,55. Ingelegd werd in totaal f 589.521,84, terugbetaald werd f 458.477,09. Het aantal rekeningen steeg van 12.895 tot 12.919. Het tegoed op het kantoor Middel burg steeg gedurende April van f 10.374.347,27 tot f 10.492.637,83. Inge legd werd f 500.425,72, terugbetaald f 382.135,16. Het bijkantoor Oostburg noteerde een stijging van f 2.068.468,53 tot f 2.081.222,72. De inleg bedroeg f 89.096,12, de terugbetaling f 76.341,93. Tijdens de zitdagen in Oostkapelle werd ingelegd f 8975,42 en terugbe taald f 651,15. Het tegoed van het schoolsparen steeg van f 52.302,55 tot 53.245.90. In Middelburg werden 9 en in Oostbiirg 1 baby-boekjes uitge reikt. De spaarbusjes-actie leverde in April f 1283,96 op. VAN itvin TOT olijfje PAROCHIEHUIS Reeds enkele maanden wordt in Sluis hard gewerkt aan de bouw van een nieuw li.K.-parochiehuis, waaraan grote behoefte bestaat. Het oude ge bouw, dat kort na de oorlog op dezelf de plaats verrees, voldoet niet meer aan de eisen. Daar met de inrichting van het gebouw vry veel «»eld gemoeid is, heeft men een beroep gedaan op het R.K.-bevolkingsdeel der gemeen- te.De opening van het. parochiehuis is vastgesteld op 5 Juni aanstaande. De R.K.-toneelvereniging „Jantje van Shiis" zal bij die gelegenheid Godfried Romans' „De Huistyran" op de plan ken brengen. De toneel- en concert zaal van het gebouw biedt plaats aan ongeveer 400 personen en voorts zyn er enkele kleinere zalen voor het hou den van vergaderingen en dergelijke. By de inrichting van de grote zaal is rekening gehouden met de plannen, die het gemeentebestuur koestert ten aanzien van het geven van gymnas tiekonderwijs aan de leerlingen van de lagere scholen. ZUIDKUST „Op Reis" is de uitnodigende titel van een krantje, dat regelmatig op de redactietaf els der dagbladen pleegt te belanden en op deze in Zeeland weder om nogal stormachtige Meidag be landde op onze tafel het eerste zo mernummer van dit blad. In bijna lyrische bewoordingen be zingt een medewerker de lof van Frankrijk's Zuidkust, maar spréken- der nog dan zijn woorden, zijn enkele foto's! „Zó kan men er rusten", roept het krantje in forse letters, gedrukt boven een foto waarop men enige spaarzaam beklede personen in vol strekt horizontale houdinn een zonne bad ziet nemen. Een tartende aanblik voor wie nogal verticaal op zijn stoel gezeten ver van de Franse Zuid kust het dagelyks brood verdient, met slechts een wisselende bewolking als uitzicht Maar èèn troost is er: de bewolking wisselt dan toch en van tijd tot tijd schijnt ook over Zeeland de zon! Het- qeen hier een bijzonderheid is en daar aan die Zuidkust, een doodgewoon da gelijks verschijnsel. Waar niemand meer op let, moet ge maar de iken BETER LAAT DAN NOOIT Laat of niet, Geersdijk op Noord- Beveland gaat Zaterdag 14 Mei aan staande alsnog de tiende verjaardag van onze nationale bevrijding vieren. Het programma vermeldt onder meer een optocht met versierde wagens en het optreden van de drumband der Nationale Reserve uit Vlissingen. Voorts zijn er des morgens kinder spelen en aan de optocht verleent na tuurlijk ook het muziekgezelschap Apollo" zijn gewaardeerde medewer king. De dag zal worden besloten zo ligt althans in de bedoeling met een openluchtspel, dat om half tien zal aanvangen. LOOS ALARM. Eén of meer grappenmakers hebben de inwoners van Oud-Vos- semeer dezer dagen de schrik van hun leven bezorgd. Midden in de nacht loeide de brandweersirene en verstoorde wreed de rust van de vrijwillige brandweerlieden, die in een minimum van tijd op hun post verschenen. Van de brand was evenwel geen spoor te beken nen.... De Rykspolitie zal weinig ongedaan laten om de dader(s) van deze misplaatste grappenma kerij aan de kaak te stellen. FEEST IN ST. PHILIPSLAND. Vandaag is het feest in Sint-Philips- land, want het is een halve eeuw ge leden, dat de echtelieden L. Reijn- goud-den Braber in het huwelijk tra den. KERK EN VREDE. In Middelburg werd een werkgroep Zeeland opgericht van de geloofsge meenschap „Kerk en Vrede". De heer J. J. Aartscn te Middelburg werd se cretaris, terwijl voor Vlissingen het contact zal worden verzorgd door mevrouw Wolters-Hazeu. Ds. Hugo van Dalen uit Oostburg verzorgt dit contact voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Expositie van handwerken in Statenzaal Middelburg. Meer dan 300 inzendingen. Voor de zesde maal na de oorlog wordt vandaag, Woensdag en mor gen in de Middelburgse Statenzaal de traditionele tentoonstelling van vrouwelijke handwerken gehouden. Deze expositie, die een zekere ver maardheid bezit reeds in 1838 werd de eerste gehouden omvat ditmaal meer dan 300 inzendingen, een belangrijk groter aantal dan vori- Ëe jaren. Het juiste cijfer bedroeg 'insdagmiddag 334. Naast verschillende zakenlieden, die voor dit nuttige doel artikelen af stonden, hebben ook weer vele da mes al dan niet in club- of ver enigingsverband zich ingespannen om fraaie voorwerpen te vervaardi gen. Stuk voor stuk kunnen de geëx poseerde handwerken, die deze stijl volle zaal een fleurig cachet geven, de toets der critiek dan ook tenvolle doorstaan. Er zijn o.a. tafellakens, servetten, velerlei soorten kleedjes en fraaie staaltjes van borduurwerk. Daartussen treft men echter ook, zoals gewoonlijk, meer smakelijke za ken aan als chocolade, profeten brood en diverse potten en flessen, waarvan de inhoud altijd welkom is. Er is ook nu weer een loterij aan de expositie verbonden, met 1500 loten, die voor het merendeel reeds gretig aftrek vonden. De trekking zal Vrij dag geschieden. De hoofdprijzen wer den ook thans weer aangeschaft uit de opbrengst van de drie bekende le gaten van Van den Thoorn, Caland en Leenhouts. De opbrengst van een en ander gaat steeds naar nuttige bestemmin gen. Zo profiteren de Vereniging tot het bezoeken der armen „Huma- nitas" en de diaconieën van alle ge zindten van dit werk, dat het comité belangeloos verricht. Dit bestaat uit de dames S. C. de Casembroot-Baro- nesse Van der Feltz, J. van der Weel- Den Heijer, A. L. Storm van 's-Gra- venzande-Van Teijlingen en H. S. F. Schorer-Teding van Berkhout. Deze tentoonstelling, die de moeite van een bezoek zeer zeker waard is, zal geopend zyn vandaag van 14.30 17 en van 19.3021 uur en morgen, Donderdag, van 1112.30 en 14.30 17 uur. Een kleuterschool voor Kerkwerve. Het gemeentebestuur van Kerk werve heeft de architect L. Beije uit Veere thans definitief opdracht ge geven een bestek te maken voor een kleuterschool, gefinancierd uit de ontvangen schenking van de adoptie gemeente Bordeaux. Arbeidsmarkt in Zeeland. Blykens opgave van het Districts bureau vóór de Arbeidsvoorziening stonden per Mei bij de gewestelijke arbeidsbureau's in totaal 1687 werk zoekenden ingeschreven. Per 15 April luidde het cijfer 1678. Mannelijke werkzoekenden stonden er 1270 ingeschreven. Hiervan waren 645 geheel werkloos, 383 werkzaam op objecten voor aanvullende werk gelegenheid en 242 op GSW-objecten. In deze sector werden 975 aanvragen van werkgevers genoteerd. Op 2 Mei waren in totaal 417 vrou welijke werkzoekenden ingeschreven Geheel werkloos waren 262 van hen, niet-werkloos 155. Van werkgevers zijde werden 335 aanvragen gedaan. NOG WAT ONWENNIG IT Blonde Zeeuw huwde schoonheidskoningin. MARJORIE WEE, de charmante Miss Malaya 1954, vertoeft sinds Maandagavond in het huis van haai schoonouders aan de Grote Kade ir Goes. Een fragiel figuurtje in een he melsblauw, nauwsluitend jurkje naar Malakka, wittecj IN WATERSNOODGEBIEDEN Dokter D. N. van Gelderen, jury voorzitter van de E.H.B.O. dislricl's- wedstrijden te Goes onderzoekt een van de „slachtoffers". Foto P.Z.C.) Voor verslag zie pag. 5) Nieuwe normen. Voor getroffenen in de waters- noodgebieden, die niet meer op de plaats van de vernielde woningen kunnen herbouwen, zijn ten aanzien van de grondkosten bij herbouw el ders in de gemeente op na 1940 bouwrijp gemaakte terreinen, het vo rig jaar van Rijkswege enige nor men gesteld. Daarbij heeft het Ryk de gemeen tebesturen o.m. in staat gesteld aan de hier bedoelde personen vervangen de grond te verkopen tegen 1200 voor een perceel, dat de 300 m2 niet overschrijdt. Dus moest voor ëen kleiner perceel ook 1200 worden betaald. Hierin is thans, naar het Show van maatkleding te Vlissingen (Van onze redactrice) Al is het voorjaarsshow-seizoen officieel voorbij, toch waren de Vlis- singse dames gisteren nog in de ge legenheid om een modeshow van len te- en zomerkleding te zien. In de congreszaal van „Britannia" werd gistermiddag maatkleding getoond, voorafgegaan door een „knip- en pasklaar-demonstratie", welke door de bezoeksters met veel aandacht is gevolgd. Het vlissingse modevakschool-insti tuut „Geldofia" en de Pfaff Naai machinehandel waren de organisa toren van deze show, welke door me vrouw S. A. AndriessenGeldof, de lerares-coupeuse van „Geldofia", in- ;eleid werd met de knip- en pas- .:laar-demonstratie. Op het podium toonde zij de juiste wijze van maat- nemen aan de oeschouwsters, en ver volgens zagen deze onder de vaar dige handen van mevrouw Andries sen het beloofde „japonnetje niet achtbaansrolc en boothals" ontstaan uit het materiaal: een lap zacht groe ne glanzende katoen. Terwijl de be- Advertentie) Doe QUICK DRY iett KW* sneidroogla< zoeksters met belangstelling het „groeien" van het kledingstuk gade sloegen. speelde een vijfmans-orkest- je populaire muziek onder leiding van Jan Andriessen. die ook de pia- no-muziek tijdens de eigenlijke show verzorgde. Na de pauze trad een aantal jonge meisjes op als mannequins, teneinde de door lerares en leer lingen van „Geldofia" vervaar digde maatkleding te tonen. Aardige, pretentieloze jurkjes voor huis, school en kantoor, als mede enkele avondtoiletten en een bruidsjapon voor „de grote dag".... Opvallend waren een zwart-gele japon met een enorme cirkelrok en een grappig gegarneerd lijfje; een hardblauw popeline jurkje met open gewerkte randen, en een allerliefst donkergrijs geruit japonnetje niet biljartgroene garnering. Ook de licht grijze swagger met grote aangeknip te kraag was een fraai werkstuk. Voor een eenvoudige grijze jurk, ver rassend gegarneerd met donkerrood borduurwerk, en voor het witte bruidstoilet, eveneens overvloedig ge borduurd en gecompleteerd door een zelfvervaardigd bruidsbouquet, kreeg de lerares-coupeuse een welverdiend extra applausje, evenals voor de gala-japonnen! Bij elk toiletje waren enkele aar dige accessoires: zomerse schoentjes van de firma H. van Kampen, en moderne sieraden, afgestaan door het Parfumeriehuis „Libelle". Gister avond is deze show, annex demon stratie in „Britannia" herhaald. ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting mededeelt, in zo verre verandering gebracht, dat 3 reductie kan worden verleend voor elke m2 minder dan 300 m2. Voor de z.g. geschenkwoningen gelden speciale oppervlak te-ma ten. Deze regeling geldt voor: a. voor malige eigenaren van onherstelbaar beschadigde woningen; b. de eigena ren-bewoners van krotwoningen, die door de gemeente wegens beschadi ging tot tenminste 50 zyn- aan gekocht; c. de eigenaren van al dan niet beschadigde panden, die op grond van stedebouwkundige- of water staatsbelangen moeten worden afge broken en dientengevolge zyn aan gekocht of onteigend. Vervolgens kunnen huurders rampslachtoffers, die een geschenk woning in eigendom overnemen de voor elk type bepaalde oppervlakte grond verkrijgen voor 1700. De zelfde prijs geldt ook voor degenen, die het recht op een bijdrage we gens onherstelbare beschadiging aoor overname hebben verkregen. Indien de kostprijs lager ligt, kan uiteraard niet meer in rekening wor den gebracht dan die kostprijs. Zeeuwse schoenmakers vergaderden in Goes. De Provinciale Kring Zeeland van de Christelijke Bond van Schoenma kers-Patroons hield Dinsdagmiddag een vergadering in restaurant „De Opril" te Goes. De voorzitter, de heer J. Katsman uit Wolfaartsdyk, sprak een openingswoord waarna enkele huishoudelijke zaken werden afge handeld. Het belangrijke punt van de vergadering was de inleiding, welke de heer J. W. de Roon. Bonds- propagandist uit Rotterdam hield over het onderwerp „Mechanisatie en Organisatie." Spreker schetste de intrede van de mechanisatie in de schoenmakerij en wijdde vervol- fens een uitvoerige bespreking aan e vraag, of de arbeidsvreugde door de mechanisatie wordt aangetast. Na de inleiding bestond gelegen heid tot stellen van vragen, waarna de bijeenkomst werd besloten. Koekoeksroepen Tot heden kwam een 2-tal meldin gen binnen. Deze bevestigen, dat de koekoeken laat in April zijn gearri veerd, de enige koekoek, die op tame lijk normale datum werd gehoord is, die van St. Maartensdijk (2-opg.) ge hoord 18 Apr. Verder Hoeaekensker- ke (Z.B.) 24 April; Oostkapelle (W.) 24 April, 19 uur (257 uur;26); Nis- se (Z.B.) 26 April, 11 uur; Eversdyk (Z.B.) 26 April (2 opg.); Kruiningen (Z.B.) 27 April, 22 uur; Zierikzee (Sch.) 28 April, 5 uur; Zonnemaire (Sch.) 28 April, 6 uur (2910 uur); Haamstede (Sch.) 29 April, 5 uur; Re- nesse (Sch.) 30 April, 10 uur; Kloe- tinge (Z.B.) 30 April, 18 uur; Nieuw- 1 and-Noord (W.) 30 April; Nieuw- dorp (Z.B.) 30 April, 18 uur; Vrou wenpolder (W.) 1 Mei; Retranche- ment (W.Z.V1.) 1 Mei; Middelburg (W.) 4 Mei. In deze opgave zyn alle delen van Zeeland verwerkt, behalve Qost- Zeeuwsch-Vlaanderen en Sint Phi- lipsland. Aanvullingen of correcties worden dus gaarne ingewacht. Cadzand: eerste nachtegaalzang 30 April. Z. Ledenwinst voor C.B.T.B. De Ned. Christelijke Boeren- en Tuindersbond deelt in zijn jaarver slag over 1954 mede, dat sedert l.et begin van de propaganda-actie 15 November 1944 tot 1 April 1955 een ledenwinst van ruim 8 werd geboekt. Op 1 Januari 1954 bedroeg het le dental over geheel Nederland 25.764 (Zeeland 1076), welke cijfers op 1 April 1955 waren gestegen tot resp. i 27.809 en 1134. i niet een kant versierinkje en rond haar linker enkel een fijn, gouden kettinkje. Onder de donkerbruine krullen blikken twee amandelvormi- ge bruine ogen wat onwennig in de voor haar nog zo vreemde omgeving. Zij Iaat het gesprek het liefst over aan haar 25-jarige blonde echtge noot, Rinus van dë Klooster, die zich na een afwezigheid van ruim vyf jaar, weer helemaal thuis voelt. Rinus was gistermiddag juist voor het eerst eens met zijn vrouw de stad doorgewandeld. De eerste in drukken van Marjorie over Goes wa ren koel. In letterlijke zin dan wel te verstaan, want de koude voorjaars wind was nu niet bepaald aantrekke lijk voor een vrouw wier wieg onder de tropenzon heeft gestaan en juist uit Singapore was gekomen! Boven dien was de koffer met de meer be schuttende Westerse kleding nog niet gearriveerd. En voor de rest? Ja, wat Marjorie tot dusver van Europa had gezien, kwam haar zeer interes sant voor. Rinus vond zijn geboorteplaats in de afgelopen vijf jaar heel wat veranderd en verbeterd. „Neem alleen maar eens de Grote Markt, waar die lelijke gevels van de oude graanbeurs en het pand van Massee zijn verdwenen". Vanzelfsprekend komt ook het ge sprek op de niet alledaagse gebeurte nis, dat een Goessenaar bijna negen duizend kilometer van zijn geboorte plaats met een schoonheidskoningin in het huwelijk treedt. Ongeveer een jaar geleden ontmoette Rinus het meisje, dat later zijn vrouw zou wor den. Marjorie was stewardess in het vliegtuig van de Malayan Airways, waarmee hij naar Singapore terug keerde, na in het bergstadje Ipoh wat opgeknapt te zijn van een blin dedarmoperatie. Het bleef niet bij t korte kennismaking in de lucht een paar maanden na de terugkeer van Marjorie uit Amerika, waar zij deelnam aan de wedstrijd om de schoonheidstitel „Miss Universe", traden zy in het huwelijk ente gelijk in het wereldnieuws! Niet dat Marjorie en Rinus om dit laatste ge vraagd hadden. Integendeel, ze heb ben er helemaal geen drukte van ge maakt, zo vertelt Rinus thans. In de Hollandse club te Singapore was er alleen een receptie, waar de collega's van de Borsumy, bij welke onderne ming hy manager op de rubberafde ling is. het jonge paar kwamen ge lukwensen. Zy hadden in Singapore ook weinig overlast van de pers ge had en zy hopen daarom hier ook in Nederland voor gespaard te blijven. Een rustige vacantie is het enige wat zy verlangen. EEN NIEUWE... „Deze maand kiezen ze in Singa pore weer een nieuwe Miss Malaya en wij hopen, dat daarmee voor óns alles afgelopen zal zijn", zegt Rinus, die even te voren gerustgesteld had geconstateerd, dat hij het Zeeuwse dialect nog niet verleerd is. Al die tijd had Marjorie rustig toe gekeken, slechts af en toe, vriendelijk doch kort antwoordend op de haar gestelde vragen. Zij spreekt hoofdza kelijk Engels, maar al was zij nog slechts één dagje in Nederland, toch kon zij reeds „Goede morgen, goede middag, goede avond en dank U wel" zeggen. Óf zij nog veel meer zal le ren van onze taal, valt te betwijfelen. Want het jonge paar is niet voorne mens, de gehele vacantie in ons land te blijven. Over een paar weken gaan Marjorie en Rinus naar Engeland om daar hun auto op te halen en dan staat een tocht door West-Europa op het programma. In September zullen ze terugkeren. Vermoedelijk weer naar Singapore, hoewel het even goed Japan kan worden, want de Borsumy heeft meer dan honderd kantoren over de gehele wereld verspreid. Voorlopig denken Marjorie en Ri nus daar nog niet aan. In de heerlijk warme woonkamer, waar de vele Hollandse tulpen een feestelijke sfeer hebben geschapen, genieten zij te- raidden van de familie nu van een weldadige rust. Koninklijke onderscheiding Bij Koninklijk Besluit is aan mejuf frouw K. Kot, dienstbode bjj de fa milie J. C. Houtjesdijk te Tholen, de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend. VANDAAG. Middelburg Electro: „Ontmoeting met het geluk", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 10—24 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Exposiite Franse gothische kerkelijke bouwkunst, 918 uur; Sta tenzaal: Tentoonstelling vrouwelijke handwerken. Vlissingen Luxor: „De 49e man" (18 j.) 20 uur. Alhambra: „Vlucht uit Ford Bravo" (14 jaar) 19 en 21 uur. Goes. Grand „Houdini" (14 jaar) 20 u. Prins van Oranje, 20 uur, toneeluit voering „Springvloed", t.b.v. Her vormde Jeugdraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2