KAPPIE EN HET MONSTERKANON Daar ging de iefde ACHT PLOEGEN DEGRADANTEN OP DAG DER BESLISSINGEN GETREX - Uw „eerste hulp bij ongelukjes" GOEDE FRANSE PRODUCTEN DOMINEREN DEZE WEEK 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 MEI 1955 ZATERDAGVOETBALOVERZICHT Schoondijke maakte in.l A geen fout In de Zondag'voetbalcompetitie is het een dag' der beslissingen geworden. Door een aantal simpele uiteslagen werden 8 ploegen degradant. Zy zullen dus volgend seizoen in een lagere klasse moetei uitkomen. In de eerste klasse A werd Groede en Sluis dit lot besehoren, in 1 B hangt bovendien het lot van Graauw en Volharding aan een zijden draadje. By de reserves in 1 B werden Terneuzen III en Sluiskil II „de sigaar" en in die 2e klasse A zullen RCS III en Zeelandia III degraderen. Tenslotte werd ook het pleit beslecht voor SVOWK en Dreischor in de 2e klasse C. In 1 A moet Noormannen nog maar steeds afwac hten o£ liet, de titel in de schoot krijgt geworpen dan wel of een beslissingswedstrijd uitkomst dient te brengen. Schoondyke maakte namelyk geen fout tegen Groede (27) en behield zyn kans. Schoondyke Domburg Walcheren LJzendijke Retranchement Groede Sluis De laatste club zal degraderen niet alleen door de nederlaag tegen Schoondijke, maar ook door de 21 overwinning van Retranchement op Sluis. Ook voor laatstgenoemde club was de kous daarmee af, zoals uit onderstaande stand blijkt. Domburg sloeg Uzendijke normaal (25). Noormannen 21 14 5 2 33 71-25 15 13 1 4 27 84-38 18 12 2 4 26 77-25 16 10 2 4 22 51-25 18 8 1 9 17 36-53 20 4 3 13 11 33-67 20 3 2 15 8 33-97 19 2 2 15 4 33-85 Kampioen Hansweertse Boys be ëindigde de competitie ongeslagen met een 03 overwinning op Krui- ningen en scoorde tevens het hon derdtal doelpunten vol. Kwadendam- me stelde zich in de eerste klasse B thans veilig door Volharding met 1 3 te kloppen. Voor laatstgenoemde club en voor Graaiiw is de situatie zeer penibel, zoals uit de stand blijkt. Hansw. Boys Kruiningen IS Robur 16 Vogelwaarde 15 Lewed. Boys 15 Kwadendamme 16 Rapenburg 'olharding 15 16 2 0 34 100-18 10 6 1 26 63-30 8 2 6 18 34-32 8 2 6 18 38-40 7 2 6 16 36-31 6 2 7 14 47-45 3 7 6 13 25-47 3 3 9 9 27-50 1 3 12 5 21-49 3 1 12 5 23-69 Volharding Graauw 16 In de reserve le ldasse A eindig den EMM II en Aardenburg zoals zij waren begonnen (00). Kampioen Vlissingen III bleef ongeslagen tegen Middelburg m (32). De spanning is hier in de onderste regionen nog niet geweken. Zoals uit de stand blijkt, komen nog minstens 4 clubs voor degi'adatie in aanmerking: Vlissingen III 1732; Middelburg III 16—23; Biervliet II 15—18; EMM II 149; Zeeuwen III 157; Oostburg II 167; Aardenburg II 131. Bij de B-reserves zijn nu alle be slissingen gevallen. Een verrassing was, dat titelhouder Steen II het in Kruiningen lelijk liet zitten tegen de reserveploeg van die naam (21). Goes III won van Hulst II (20) en verwisselde met deze ploeg van Slaats. De uitslag 60 van Luetor tegen Sluiskil II stelde de thuis club veilig en deed de deur dicht voor de hele dag De opgroeiende jeugd maar ook de ouderen hebben recht op een goed,-degelijk, gezond ontbijt. Laat H-O havermout daarom op geen enkele ontbijttafel ont breken. UITSLUITEND VERPAKT VERKRIJGBAAR havermout Het complete ontbijt voor de verliezers maar ook voor Terneuzen Hl. Dit blijkt ook uit de stand: Steen H 1627; Kruiningen H 18—22; Goes m 17—20; Hulst H 1719; Luctor H 1816; Terneuzen Hl 16—10. Zuidzande sterk. De ontvangst van Zuidzande is Noormannen H in 2 A kenne lijk niet meegevallen, zoals uit de score (22) kan worden geconclu deerd. Door dit puntenverlies komt de titel maar weinig naderbij. Mid delburg TV gaf RCS m een 2—0 ne derlaag te slikken, waardoor de de gradatie van de verliezers en die van Zeelandia IH een feit werd. De stand: Noormannen H 1221; Zuidzande 1317Vlissingen IV 11 16; Middelburg IV 12—10; RCS Hl 134; Zeelandia HE 11—0. Ook in de 2e Masse C viel aan de staart de beslissing. Dreischor H slaagde er nog wel in de uitwedstrijd tegen Zonnemaire met een 33 ge lijkspel te besluiten, maar zelfs dat ene püntje was voldoende voor de veiligheid van de thuisclub en voor de degradatie van Dreischor H en van SVOWK. Brouwershaven besloot de competitie keurig met een 01 zege in Zierikzee op het derde team van die naam. De stand luidt: Re- nesse H 1526; Zierikzee Hl 14 18; Brouwershave 1517; Zonne maire 13—9; SVOWK 13—4; Drei schor H 122. Het duel tussen nummer één en nummer laatst in 3 B tenslotte, werd een krappe zege voor Corn Boys, dat daarmee vrij va.st aan de leiding kwam. Vermeldenswaard is nog, dat Luctor in zich uit de competitie teruggetrokken heeft, waar-door alle wedstrijden van dit team ongeldig werden. De stand veranderde daar door en luidt nu als volgt: Corn Boys Hl 1120; Vogelwaarde H 11 18; 's-Heer Arendskerke H 12 18; Koewacht H 1412; Rapenburg n 10—8; Robur H 13—7; Steen Hl 146; Kwadendamme H 115. Els van der Horn komt in Middelburg schoonspringen. Zoals gemeld, tracht men ter gele genheid van de Zuidnederlandse zwemkampioenschappen, die op 2 en 3 Juli a.s. in het Middelburgse zwem bad worden gehouden, een demon stratie schoonspringen te doen geven. Hiertoe zijn vruchtbare onderhande lingen gevoerd met de Nederlandse kampioene op dit nummer, Els van der Horn. Zij heeft zich bereid ver klaard naar Middelburg te komen om aan de demonstraties deel te nemen. VLEKKENWATER VAN CETA-BEVER 51. Met een oorverdovende knal ging het kanon af. De loop scheurde vaneen een dichte wolk van kruit damp steeg op. die de Kraak geheel aan het oog onttrok. Op de Nicarcse vloot ont stond een paniek. „Carramba repetando!" gilde de admiraal, „ze schie ten met het monsterkanon! Terug! Terug naar de wal! En hals over kop maakte de vloot zich uit de voeten. Aan boord van de Kraak ging het ook nogal wild toe. De vreselijke explosie gaf het schip een schok, die het in alle voegen deed kraken. Kappie en de zijnen wer den ove. het steigerende dek heen en weer geslin gerd: de Maat gilde als een fabrieksfuit Toen de boel eindelijk weer wat kalmer was ge worden. kwam Okki tevoor schijn uit de dichte walm, die nog rond het kanon hing. „Kom jij eens hier, mosterdjong", zei Kappie streng. „Vertel eens, wie jou permissie gaf om dat deksele kanon af te schieten en mijn arme schuit bijna te kraken!" Maar voor Okki kon antwoorden, klonk er een van de zeldzame vreugdekraten van de Meester. FEUILLETON door MARY BÜRCHELL FILMS IN ZEELAND 7 „O .alstublieft Tot haar verwondering meende ze zowel medelijden als ongeduld in zijn stem te horen. En plotseling' ging ze in de diepe leunstoel bij het vuur zitten en keek hem zorgelijk aan. „Wat heeft dit allemaal te bete kenen? Waarom moet u voogd over de kinderen zijn? Waarom wordt mij de taak niet toebedeeld voor hen te zorgen en een thuis voor hen te vor men Daar voel ik me volkomen toe in staat!" Een ogenblik keek hij haar enigs zins geprikkeld aan. Toen liet hij zijn blik naar het vuur dwalen en het was de eerste keer sinds ze hem kende dat hij niet in staat was iemand recht aan te kijken. „Uw vader besefte dat de financi ële last daarvan te zwaar voor u zou zijn". „De financiële last? Maar dat is bespottelijk. Er moet meer dan ge noeg geld zijn voor hen en voor mij. Dat is er altijd geweest". Er heerste ntilte. „Dat is er altijd geweest", lier- haalde zc, alsof aie zin haar fasci neerde door de veilige klank ervan. „Nou, in ieder geval is het er nu niet meer", sprak hij met een kort heid die zowel ruw als verlegen kon zijn. „Het spijt me wel. Het was niet mijn bedoeling dat u dat op de ze onkiese manier te horen zou krijgen, maar het feit is er en het hoeft geen zin er doekjes om te winden. Uw vader is practiscli zon der een cent gestorven". HOOFDSTUK H Gedurende meer dan een minuut heerste er stilte in de kamer. Toen zei Hope: „Dat kan niet, het is absoluut onmogelijk". EitoI Tamberley haalde zijn schouders op. Hij nam de moeite niet zijn verklaring te herhalen en op de een of andere wijze overtuig de zijn schouderophalen haar meer dan protesten zouden hebben ge daan. Hij vond het zelfs niet nodig erover te redetwisten. Het was een voldongen feit. Ze kon de stemmen van de kinde ren boven horen, die luid opschalden uit kennelijk plezier over alle ver rassingen en ontdekkingen, die ze deden. Voor hen zou dit verpletteren Advertentie) Verhoging van Duitse kolenprijzen Toestemming van de Hoge Autoriteit De lang verwachte beslissing over de verhoging van de Duitse kolen- prijzen is gevallen. De Hoge Autori- ■teit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal, E.G.K.S., heeft Zaterdag de maximumprijzen voor kolen uit het Ruhrgebied met gemid deld D.M. 2.25 per ton verhoogd. Daarvan moet door de verbruiker D.M. 1.25 per ton worden gedragen. De tot dusver zeer weinig uiteen lopende prijzen der verschillende soorten kolen werden door de Hoge Autoriteit uiteenlopend vastgesteld. Ook de cokesprijzen werden naar de afmeting gestaffeld. Uit Bonn wordt gemeld, dat liet besluit van de Hoge Autoriteit tot verhoging van de maximumprijzen voor kolen uit het Ruhrgebied door de Westduitse so ciaal-democraten betreurd en met misnoegen ontvangen wordt. Zij ver klaren, dat aan de opbrengstcalcula ties van de mijnen iii het Ruhrgebied weinig geloof mag worden gehecht. Chef-staf Indonesische landmacht vroeg ontslag. Van officiële zijde heeft P.I.A. ver nomen, dat het kabinet Zaterdagoch tend een ontslagaanvrage heeft be handeld van de chef-staf van de land macht, Generaal-Majoor Bambang Soegeng. Kabinetsleden waren niet bereid commentaar te leveren op het be richt, dat liet dagblad „Merdeka" pu bliceerde, als zou de ontslagaanvrage van Bambang Soegeng door het ka binet zijn aanvaard. Over de redenen tot de ontslagaan vrage vgn Bambang Soegeng is tot dusver geen zekerheid te verkrygen. Sommige kringen uitten het vermoe den, dat er verschil van mening be staat tussen de minister van defensie en de chef-staf over de afwikkeling van de 17 October-affaire. De oplos sing hiervan is destijds op een bijeen komst van officieren te Djogja be sproken. de nieuws hier beneden slechts wei nig t^oêtekenen hebben. Ze vonden hun nieuwe thuis leuk. Het was even veilig, even prettig ingericht, even luxueus als hetgeen ze gewend wa ren geweest. Het Idee van geldge brek zou voor hen niet meer dan theorie zijn. Maar voor haar en voor Ri chard „Daar wil ik op het ogenblik niet aan denken!" dacht Hope kramp achtig. „Daar zal ik later wel over piekeren, als ik de hoofdzaak heb verwerkt". Met een geweldige krachtsin span ning dwong ze haar vergrote don kere ogen terug tot Errol Tamber ley. Hij sloeg haar met bezorgdheid gade, naar ze meende, maar ze nam hem dat kwalijk, alsof hij zelf ver antwoordelijk was voor de ontstel lende mededeling die hij had moeten doen. „U gaat toch niet flauwvallen, wel?" Ze lachte even flauwtjes. „Neen, natuurlijk niet". Zelfs op dat ogenblik ging het door haar noofd, dat de remedie van Errol Tamberley tegen flauwvallen ongetwijfeld zou zijn om zonder plichtplegingen je hoofd tussen je knieën te drukken. „Het split me, zoals ik al eerder heb gezegd, dat u op deze brute wij ze van dit alles moest horen". „Maar, zoals u ook heeft gezegd, de feiten blijven dezelfde, hoeveel mooie doekjes daar ook om worden gewonden. Wat ik echter wil we Na zuiveringsactie m Atjeh Opstandelingen vormden kabinet met steun uit Java Volgens het te Medan verschijnen de dagblad „Patriot" is bij een zui veringsactie, die gericht was tegen liet hoofdkwartier van de opstande lingen in Atjeh, dat onder leiding staat van Daoed Beureuh, een aantal documenten van de Daroel Islam en de Tentara Islam Indonesia in beslag genomen. Volgens het dagblad zou uit deze documenten blijken, dat op 1 Januari van dit jaar te Madinah Indonesia (waarschijnlijk wordt bedoeld een plaatsje op West-Java in het zoge naamde Daroel Islamgebied) de be noeming is ondertekend van een ka binet van de „Negara Islam Indone sia". Dit besluit is ondertekend door S. M. Kartosoewirjo, bekend als lei der van de Daroel Islambeweging, in functie van „president-priester". Het kabinet is het eerste, dat door deze opstandige organisatie werd ge vormd. M. Daoed Beureuh, bekend als leider van de opstandelingen in Noord-Sumatra, komt op de lijst voor als vice-president, Kahar Moezakkar, leider van de opstandelingen in Zuid- Celebes, als minister van defensie. Gouden jubileum van Wereldbibliotheek Directeur en vereniging onderscheiden Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Wereldbiliotheek N.V. en het 30-jarig bestaan der W'.B. ver eniging heeft het bestuur Zaterdag middag in het Americanhotel te Am sterdam een zeer druk bezochte re ceptie gehouden. De raadsadviseur van het ministerie van O. K. en W., mr. H. J. Schöl- vinck deelde de directeur der W. B. de heer J. C. Winterink mede, dat H. M. de koningin hem benoemd heeft tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Reeds eerder had Koning Boudewïjn van België, de directeur onderscheiden met zijn benoeming tot Ridder in de Kroonorde van België. De bij deze orde behorende versierse len werden hem op de receptie uitge reikt door de Belgische zaakgelastig de, de heer L. Couvreur. De gemeentesecretaris van de hoofd stad, mr G. C. Spuijt, bood namens 't stadsbestuur als waardering voor het werk der W. B. het bestuur de zilve ren medaille van Amsterdam aan. Resultaten juniorenvoetbal. De uitslagen van de tijdens het af gelopen weekeinde voor de junioren competitie van de K.N.V.B., afdeling Zeeland, gespeelde wedstrijden, luid den als volgt: groep B I: Breskens B IVlissingen B I 72, Zeelandia B IOostburg B I 13; groep B II: RCS B 2EMM B I 1—3, Vlissingen B 2Middelburg B 2 23, Zeeuwen B 2Middelburg B 3 03, Seroos- kerke B IOostburg B I 80; groep B HI: Kapelle B IGoes B I 19, Lewed. Boys B I's-Heer Arends kerke 012; groep B IV: Corn Boys B ITerneuzen B I 03, Zaamslag B I-AZW B 2 2—2; groep B V: Hulst B 2—Clings B I 2—6. ten is het waarom? Ik bedoel hoe is het gekomen dat dat dit is gebeurd? Er was altijd meer dan genoeg. Neen, dat heb ik al eens ge zegd, en het. klinkt zo stom om dat maar te blijven herhalen. Maar ik kan me gewoon niet voorstellen hoe het mogelijk is dat je op het ene ogenblik zo veilig en royaal en zon der vragen te stellen kunt leven en dan is alles opeens op gewoon verdwenen! Wat is er gebeurd?" „Het was geen drama dat van het ene ogenblik op het andere gebeur de". Hij ging op de stoel tegenover haar zitten en liet zijn krachtige moolgevormde handen losjes tussen zijn knieën hangen. „Ik weet niet of het u bekend is dat uw vader het grootste deel van zijn vermogen in de bouw van het laboratorium stak. Daar moet u hem geen verwijt van maken. Dat heeft zijn rente ruimschoots opgebracht in belang rijke ontdekkingen". „Daar maak ik hem ook geen ver wijt van", sprak Hope koeltjes, want ze vond het niet nodig, aat Errol Tamberléy haar dicteerde hoe haar houding tegenover haar vader moest zijn. „Het was het oude, oude liedje van de particuliere ondernemer die doet wat de regering in gebreke blyft te doen. Uw vader was een man met ver vooruitziende blik en onbeperkte idee ën. Hij bracht die tot hun logisch ein de, maar stond meestal zelf voor de kosten. Ik geloof niet dat hy altijd besefte hoe groot het totaal bedrag was, maar dat doet nu niet ter zake. Een aantrekkelijk Donderdag-program. In het sterk gevarieerde filmpro gramma van deze week valt bui ten de speciale Donderdagavondvoor stellingen allereerst op, de film „Ontmoeting met het geluk" (Elec tro, Middelburg)een menselijk ver haal, door de Fransen op over het algemeen aanvaardbare wijze ver filmd. Het is de geschiedenis van een „kleine man", in dit geval een boek- houdertje, dat lijdt onder een huwe lijk met een nogal gevoelloze vrouw. Zijn ontmoeting met het geluk heeft hij op het kantoor waar hij werkt, met een meisje dat door hem tegen een boze bui van de directeur in be scherming wordt genomen. Het blijft bij een ontmoeting, want het echte geluk leert het mannetje nooit ken nen. Telkens wanner hij bijna een buitenkansje heeft, ontsnapt het hem weer. Een gevoelig verhaaltje, soms iets te sterk „aangezet", met wat over dreven karaktertyperingen, maar menselijk genoeg gehouden om te boeien. De hoofdrollen worden ver tolkt door Danièle Delorme, Henri Guisol en Suzanne Flon. Grand (Goes) brengt thans „Hou- dini", de film over het leven van de beroemde goochelaar en telepaath, vervaardigd onder regie van George Marshall. Het is niet waarschijnlijk, dat deze rolprent zuiver historisch verantwoord is, maar dat doet aan de waarde van deze film als onderhou dend amusementsproduct niets af. Tony Curtis en Janet Leigh vervul len er de hoofdrollen in. „Vlucht uit fort Bravo" (Alham- bra, Vlissingen) is weer eens een Wild West, spelend tijdens de Ame rikaanse Burgeroorlog. Er wordt ste vig gevochten, de Indianen zijn niet voor de poes, en avontuur en roman tiek zijn weer van het gebruikelijke soort. Een spannend verhaal over een in ternationaal complot, waarin een koffertje met een onderdeel van een atoombom een grote rol speelt, is verwerkt in de rolprent „De 49ste man" (Luxor, Vlissingen), met in de hoofdrollen John Ireland en Richard Denning. Een typisch hedendaags gegeven, sterk geromantiseerd uit gewerkt, maar toch wel boeiend ver filmd. DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen brengt Grand, (Goes) de voortreffelijke Franse film „Le diable au corps", met in de hoofdrol de befaamde acteur Gerard Philipe. Een delicaat gegeven, bijzon der knap uitgewerkt en met vele ont roerende momenten. Het Donderdagprogram is overi gens geheel in „Franse stijl" gehou den; Alhambra (Vlissingen) ver toont namelijk „Geld maakt toch ge lukkig", een opgewekte rolprent, vervaardigd onder regie van Jacques Becker en met in de hoofdrollen Ro ger Pigant en Claire Maffel. Een Gedurende de laatste jaren bezat hij niet veel meer dan zijn behoorlijk ruime regeringssalaris. Er was geen enkele reden waarom hy dat niet nog vele jaren-zou blijven krygen ze ker lang nadat u en de tweelingen zich behoorlijk in 1 et leven hadden gevestigd". Hy hield een ogenblik op, alsof hij verwachtte dat Hope iets zou zeg gen. Maar ze zei slechts zacht: „Gaat U door". „Dat is zowat alles. Veel mensen zouden zeggen dat hij het recht niet had de particuliere belangen van zyn gezin op het spel te zetten om zijn werk voor de gemeenschap te bekos tigen. Maar dat risico was eigenlijk heel gering. Het is pas wanneer die ongelukkige één-op-de-honderd-mo- gefijkheden gebeurt, dat de mensen gaan zeggen „Dat doet er niet toe, meneer Tam berley. Wanneer hy meende dat hij dat met zyn geld moest doen, wel, dan had hy daartoe het recht". „Dat vind ik ook. Dat was de re den waarom ik de verantwoordelijk heid voor de kinderen op me wilde nemen tot ze ouder zijn. U bent lang zamerhand natuurlijk in staat op uw eigen benen te staan", hij sloot haar ridderlijk van de discussie uit „maar er is geen reden waarom de tweelingen onder deze gang van za ken zouden lijden". „Neen. Neen, dat begrijp ik wel". In werkelijkheid dacht ze: „Natuur lijk kan ik op mijn eigen benen staan. Op my'n leeftijd moet je op eigen be nen kunen staan. Maar wat moeten zeepbelachtig historietje, vlot en vaardig verfilmd. Electro (Middelburg) tenslotte brengt René Clair's kostelijke film „Les belles de nuit", het verhaal van, een arme muziekleraar, die een groot deel van zijn tijd dromend door brengt en op een morgen verrast „ontwaakt". Een door hem geschre ven opera werd aangenomen! Een charmante film, met vele gees tige vondsten en een onomstotelijk bewijs voor Clair's meesterschap. (Advertentie) Wij maken uitsluitend uw costuum van P.JJH.-STOFFEN. Voor prima pasvorm en voordelige prijzen staan wij in. Vraagt reizigersbezoek. RAMMELOOFONTENOY, Nïeuwstraat 34, Terneuzen, Tel. 2618 Gunstige resutaten bij Phs van Ommeren Twaalf procent dividend voorgesteld Volgens het verslag over 1954 der Phs. van Ommeren N.V. te Rotter dam liggen de resultaten van de hoofdpijlers waarop het bedrijf rust, niet onbelangrijk boven die van het vorige jaar. Het saldo bedryfsreke- ning bedraagt 46.273.909 (vorig jaar 40.688.114). Daarentegen de den bijzondere inkomsteh zich in veel mindere mate voor, terwyl de onkosten stegen, zodat het netto resultaat ad 9.312.862 (vorig jaar 8.650.209) in grote trekken met dat van het vorige jaar overeenstemt. Er wordt een onveranderd dividend van 12 procent voorgesteld. In de komende tijd zal naar het zich laat aanzien de vraag by voorkeur nieuwe eenheden absor beren. De N.V. prijst zich gelukkig, dat vijf van haar acht voor het ver voer van minerale olie bestemde tankers tot de categorie van moder ne tonnage behoren. Wat de binnentankvaart betreft wordt meegedeeld dat heb aandeel van Van Ommeren in het vervoer van vloeibare lading op de Westeu- ropese binnenwateren zich in stijgen de lijn bleef ontwikkelen. De maatschappij beschikte op 1 Mei 1955 over een vloot van zeeschepen van 212.972 dwton, terwijl ca. 39.200 dwt in aanbouw zijn en een vloot van binnenschepen van 140.278 dwton, terwijl in aanbouw zyn ca. 29.620 dwt. Raad voor de Kunst Ontwerpen bij de minister. Bij de minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen zijn ontwer pen ingediend voor een tweetal alge mene maatregelen van bestuur ter uitvoering van de wet op de Raad voor de kunst, die dezer dagen in het Staatsblad is afgekondigd. De ont werpen zijn opgesteld door een, op advies van de voorlopige Raad voor de Kunst door de minister speciaal voor dit doel ingestelde, commissie. Voorgesteld wordt de raad te doen bestaan uit zes afdelingen, n.l. voor algemene zaken, beeldende kunsten en bouwkunst, filmkunst, letteren, muziek en theater (toneel, opera en dans) In de ontwerpen is globaal aange geven, hoe de verschillende afdelin gen naar het inzicht der commissie zouden dienen te worden samenge steld. Richard en ik beginnen? We reken denja, we hadden het recht ook niet om op zulk gemakkelijk geld te rekenen. Ik kan mijn baan voortzet ten. Dan lukt het wel. Richard plaagt me alleen maar wanneer hij zegt dat hij de dochter van een ryk man wil trouwen. Hij plaagt me. Het is een grapje. Het moet een grapje zijn. Ik zou het eenvoudig niet verdragen wanneer dat niet zo was, want dat zou betekenen dat datgene wat me neer Tamberley me juist heeft ver teld, alles zou kunnen bederven". Opnieuw merkte Hope, dat Tam berley haar gadesloeg. „Het is, het is nietsik probeer me alleen maar de gewijzigde om standigheden in te dénken". „Wel, laat die aanpassing U niet te veel pijn doen". „In welk opzicht". „In een heleboel opzichten naast het feit, U van alles te moeten ont zeggen. Uw mooi-weer-vrienden zul len U bijvoorbeeld in de steek laten. Mensen als die luchthartige architect, die U achterna liep in de tijd dat ik naar de Verenigde Staten ging. Hoe heet hij ook weer?" Richard, Richard Fander". „Hoe durft U zo over Richard te spreken? En wat weet U van hem af?" Errol Tamberley trok zijn zware wenkbrauwen op en glimlachte op een wijze die ze bepaald onaangenaam vond (Wordt vervolgd.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6