BIJKANTOOR TWENTSCHE BANK TE OOSTBURG GEOPEND 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen WALCHEREN MARKTBERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 10 MEI 1955 PROVIN01ALE ZEEUWSE COURANT 7 FRIS VERBOUWD PAND Wethouder Mod de heette bestuurder welkom. In de Brouwerijstraat te Oostburg, in het zakencentrum der gemeente, heeft wethouder A. P. Modde Maan dagmiddag het nieuwe tijdelijke bij kantoor voor West-Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Twentsche Bank ge opend. In enkele maanden tijds heeft de firma Th. van Hoornickx en Zoon te Aardenburg het woonuis, dat op die plaats stond, verbouwd tot een bankkantoor met daarboven een woonhuis voor de bestuurder, de heer J. J. van de Sande, en zijn echtgeno te; een en ander volgens een ont- werp van de architect D. Solinger te Oostburg. Mr. P. B. Kodde, directeur van het rayon Rotterdam der Twent sche Bank, heette vóór de opening Tien jaar efficiency-streven Het Nederlands Instituut voor Ef ficiency heeft als Mei-aflevering van het Tijdschrift voor Efficiëntie en Do cumentatie een speciaal Bevrijdings nummer uitgegeven. De publicatie feeft een kaleidoscopisch beeld van e bevordering van de efficiency bij het Nederlandse bedrijfsleven sinds 1945. Aan dit streven naar doelmatigheid op alle gebieden heeft Nederland voor een goed deel zgn herstel te danken, schrijft prof. dr. A. Mey in zijn ope ningsartikel. De K.L.M. geeft in het tijdschrift een voorbeeld hoe correctief beleid wordt geboren door zich rekenschap te geven van doelen en middelen, de bereikte resultaten te controleren en de oorzaken van achterblijven bij de verwachting te onderzoeken. De Ne derlandse Spoorwegen hebben bijge dragen met een artikel over systema tische personeelsbeoordeling. Voorts komen in het speciale nummer onder meer artikelen voor over efficiency bij banken, over personeelsopleiding, intern transport en de ontwikkeling van de documentatie in Nederland. Van de zijde van de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen is een bijdrage geleverd over „Routing-problemen bij de scheepswerven". Belangrijke historische vondst in Dreischor. Bij rïoleringswerkzaamheden aan de Welleweg in de gemeente Drei schor zijn arbeiders dezer dagen ge stoten op een zogenaamde palenweg, waarschijnlijk uit de vroege Middel eeuwen daterend. De weg bestond uit 3 tot 5 lagen palen, die elk een dia meter van 5 cm hadden. Vanzelfsprekend heeft de vondst de belangstelling van vele historici getrokken. Districtswedstrijden E.H.B.O. Vanavond worden in het Schut tershof te Middelburg voor Zeeland de districtswedstrijden E.H.B.O. ge houden. Er wordt deelgenomen door twee ploegen uit Walcheren, twee ploegen uit Zuid- en twee ploegen uit Noord-Beveland. Na deze wedstrij den zal bepaald kunnen worden, wie het district Zeeland zal mogen verte- génwoordigen op de op 4 Juni'in As sen te houden nationale wedstrijden. Advertentie waarschuwen tegen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manter om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter'3 Leverpllletjea. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andera avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw inge wanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw Ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpllletjes, f 1.20 per flacon. 62 Aanbestedingen. De Nederlandse Heide Maatschap pij te Arnhem heeft Maandagmiddag in café Kloet te Waarde in het open baar aanbesteed het aanleggen en verharden van wegen, het aanbren gen van slijt nedeklagen, het onder profiel brengen van een dijkgedeelte, het graven, opschonen en dempen van sloten alsmede het uitlagen en op hogen van percelen met bijbehorende werken in de polder Waarde. De inschrijvingen waren als volgt: firma J .D. Janse, Middelburg, f 289.900; G. van Herk, Nieuwerkerk aan de IJssel f 292.600; C.V. v.h. Jas per van Verlaten Zn., f 293.400; N. V. Aannemersbedrijf v.h. Hillen Roo- se, Amsterdam, f 315.000. K. Lucasse, Walsoorden, f 330.000; Aannemers bedrijf Zeeland, Middelburg f 339.000. De gunning werd aangehouden Het adviesbureau ir. K. Drok te Terneuzen heeft namens de Herver kavelingscommissie Zeeland, bureau van uitvoering Zuid-Beveland, Maan dagmiddag in café Verbeek te Ove- zande in het openbaar aanbesteed het bouwen van twee gewapend beton- duikers in percelen of in massa, res pectievelijk één in de „Weldijk" en één in de „Mooldijk" tussen Driewe gen en Elïewoutsdjjk met bijkomende werken. De inschrijvingen waren: N. V. Mabuwat, Dordrecht, f 137.500. P. de Regt, Terneuzen, 158.800; N.V. Hillen Roose, Bergen op Zoom, f 169.500; G. Schermers. Nieuwendijk, f 175.000.J. A. van Housselt, Ber gen op Zoom. f 185.000.en H. Tim- minga, Vught, f 186.000. De raming bedroeg f 145.000.De gunning werd aangehouden. tal van zakelijke-relaties en bestuur ders der verschillende Zeeuwse afde lingen van de bank welkom in het kleine, doch aantrekkelijke nieuwe kantoor. Beide sprekers, evenals ook de heer H. P. Chr. van der Vleuten, die sprak namens de Vereniging voor Geld- en Effectenhandel in West Zeeuwsch-Vlaanderen, gaven uiting aan hun vreugde, dat ook in Weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen thans een bijkantoor der Twentsche Bank is ge vestigd, zij het dan in een tijdelijk gebouw. Zij wensten de heer en me vrouw Van der Sande voorspoed toe in hun nieuwe woonstee en de heer Van der Sande werd gelukgewenst in verband met zijn benoeming tot bestuurder van dit kantoor. De heer Kodde prees voorts het werk van de architect, de aannemer en de arbei ders voor de prestatie, die zij hebben geleverd. In het restaurant „De Eenhoorn" verzamelden de genodigden zich ver volgens aan de dis, waar tijdens het diner nog verschillende aanwezigen het woord voerden. De heer M. Haasdonk, bestuurder van het kantoor te Goes, sprak en kele woorden van afscheid tot de heer Van der Sande, die tot dusver op zijn kantoor werkzaam was en daar ook van de aanvang af werd op geleid in het bankwezen. Mede na mens het Goesse personeel overhan digde hij de heer Van der Sande een boekenbon. Namens de Oostburgse middenstanders sprak de heer H. P. van Kampen zijn verheuging uit over de Vestiging van het kantoor. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heren L. Piller, vertegenwoordiger van de afdeling voorlichting der Twentsche Bank, notaris A. van de Hoek uit Groede, C. M. van den Broecke, dijkgraaf van het water schap „Het Vrije van Sluis" dat nog leningen tot enkele millioenen guldens op het programma heeft staan mr. J. A. Dumon Tak, be stuurder van het kantoor te Middel burg, notaris J. Mijs uit Oostburg en P. de Loof, bestuurder van het kan toor te Terneuzen. Voorzitter van Noorse Rode Kruis naar Nieuwerkerk Er komt een „Erling Steenstraat*' De voorzitter van het Noorse Rode Kruis, de heer Erling Steen, Z2l Woensdag a.s. een bezoek brengen aan do dorpen Ouvverkerk en Nieu werkerk, op Schouwen-Duivcland, waar een aantal Noorse woningen wordt gebouwd, dat na de overstro mingsramp door het Noorse Rode Kruis is geschonken. In Nieuwer kerk zal een straat de naam Erling Steenstraat krijgen. De heer Steen zal naar Sehouwen- Duiveland gaan in gezelschap van Lt. generaal A. G. J. M. F. van der Kroon, eeVste onder-voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, mr. J. A. Heyse, kringcommissaris van het Rode Kruis in Zeeland en van de heer A. van Emden, directeur van het Rode Kruis. In het raadhuis van Nieuwerkerk zal hem een lunch worden aangeboden. Na afloop van het bezoek zal de voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, ir. F. C. C. Baron van Tuyl van Serooskerken, zijn Noorse colle ga in het gebouw van het hoofdbe stuur van het Rode Kruis te Den Haag, een maaltijd aanbieden. C.O.A.K.-officieren bevorderd. De volgende kapiteins der Militaire Administratie zijn tot majoor bij dit dienstvak bevorderd: Van Es, B. Meeuwsen, L. H. M. Verhoef, D. Re- mijnsen en G. v. d. Slikke. Majoor Van Es was tot voor enke le jaren bij de C.O.A.K. in Middelburg en is thans gedetacheerd bij de In spectie van het dienstvak der Mili taire administratie. Majoor Meeuw sen is afkomstig van Krabbendijke en als leraar werkzaam op de K.M.A. in Breda. Majoor Verhoef was tot voor kort bij de C.O.A.K. in Middelburg gedetacheerd, welke standplaats hij voor Den Haag ver-wisselde, waar hij op het ministerie van oorlog een functie vervult. Ook majoor Remijri- se is afkomstig uit Zeeland, namelijk van Wolfaartsdijk. Hij is thans con troleur bij de Koninklijke Marechaus see in Den Haag. Majoor Van der Slikke tenslotte, is thans nog in Mid delburg woonachtig. Tot voor kort was hij werkzaam bij de C.O.A.K., maar thans bekleedt hij de functie van bedrijfseconoom bij de Centrale Militaire Werkplaats in Utrecht. Middelburg Belangstelling voor expositie De expositie van Franse gothische kerkelijke bouwkunst, die sinds 26 April j.l. te bezichtigen is in de kunstzaal van Van Benthem en Jut ting in Middelburg, mag zich in een grote belangstelling verheugen. Men noteerde reeds meer dan 500 bezoe kers. De tentoonstelling duurt nog voort to en met Vrijdag 20 Mei. Biljarthandicapkaderwedstrijden In het Nederlands Koffiehuis in Middelburg werden dé biljarthandi- capkaderwedstrijden voortgezet en beëindigd. De uitslagen luiden: Goudskuil 150-22-6.81-19, Schouten 133-22-5.13-23; Verhulst 400-23-17.39, 77; Izeboud 188-23-8.17-30. De eind stand luidde: 1. Goudskuil 10 pt. 5.95-36; 2. Eggermont 8-6.43-42; 3. Schouten S-5.51-30: 4. Rijckenberg 6-12.20-126: 5. Verhulst 6-15-100;. 6. Vcrhage 4-5.62-o4; 7. Izeboud 0.6.26- 30. Teraardebestelling Onder grote belangstelling werd Maandagmiddag op de algemene be graafplaats in Middelburg ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer J. J. Kerkmeijer, die Vrijdag op 82-jarige leeftijd overleed. De overledene was een bekende figuur in het Middelburgse verenigingsleven. In de aula werd gesproken door de heer Chr. Mazure namens de Konink lijke Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk", waarvan de heer Kerk meijer lange tijd bestuurslid was. Uit naam 't Comité tot behoud van 't gar nizoen, waarvan de overledene hot secretariaat bekleedde, voerde de penningmeester, de heer A. Beuge link, liet woord. De heer J. Dekker sprak als oud-collega en als oud vriend, terwijl de heer D. Tillema de organisatoren van de Kinderfloralia, waaraan de overledene steeds mee werkte, vertegenwoordigde. Aan de groeve las dr. H. van der Linde, Her vormd predikant, psalm 23, waarna hij het Onze Vader bad. Trial motorclub „De Zeeuwen" De Middelburgse motorclub „De Zeeuwen" houdt Woensdagavond 11 Mei a.s. weer een „trial" in Vrouwen- older. Van 19 uur af wordt gestart. ieze voor Zeeland nog vrijwel onbe kende tak van motorsport viel de vo rige maal bij de deelnemers zo in de smaak, dat „De Zeeuwen" besloot dit seizoen nog drie van dergelijke eve nementen te hóuden. Bovendien zal Zaterdag 14 Mei a.s. de eerste oriënteringsrit voor het clubkampioenschap worden verreden. Daartoe wordt om 15 uur gestart op de Middelburgse markt. Oogsl van de straat. Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen verkrijgbaar over de volgende, in het tijdvak van 26 April tot en met 3 Mei, gevonden voorwerpen: wanten en handschoenen, sleutels, portemonnaies, damestas, rechter bruine kinderschoen, igouden zegelring, vulpotlood met gele stift, vulpotlood met rode stift, blauwe vulpen, grijze jongensjas, jongensrlem, sigarenaansteker, springtouw, muntbiljet van J gulden, lchaki'overhemd, aansluit- stuk van benzinemotor, rode shawl, dop van benzinetank, drie volschaatssl'eutels, •draagnvedaille Oranje-Nassau-Oirdc, wit overhemd, zwarte vulpen, houten duim stok, goud dameshorloge, padvindersriem, slagletters, meisjesrijwiel, damesrijwiel, lichtbruine hond. bankbiljet van 10 gul den, broche, pakje van Plantenziekten- kundige Dienst, rijwielslot, vulpotlood, geldbedrag, tabakszak met inhoud, twee oranje haarstrikken, oranje sjerp, rood kindertasje, licht metalen schakelarm band. groene muts, zilverkleurige ring met steen, padvindersriem. bruine man- te leeintuur. rode muts, licht metalen armbandje, nylonkous, rol lood, munt biljet van 1 gulden, zwarte ballpoint, blauwe werkjas zwart etui met vulpen. Wedvlucht De Middelburgse Postduiven Ver eniging „De Telegraaf" hield van Vilvoorde uit, over een afstand van 85 km een wedvlucht met 263 duiven. De uitslag luidde: 1. en 2. E. van Vlaanderen; 3. en 10. W. M. Walra ven; 4. en 8. J. Sturm; 5. R. Vader; 6. R. Dirven; 7. A. van Schaik; 9. A. J. Koeijers. Vlissingen Poolse Nationale Dag Zaterdagavond herdachten de Vlis- singse Polen tijdens een ih de „Zïl- verpool" gehouden bijeenkomst de Poolse Nationale Dag (thans door hét communistische regiem in Polen af- Seschaft en verboden) n.l. de Poolse 'onstitutie van 3 Mei 1791, alsook de honderd jaar geleden overledene gro te Poolse dichter, Adam Mickiewicz. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van het Poolse en het Ne derlandse volkslied. De voorzitter van de Kring Vlissingen, van de Ver eniging van Poolse Oud-strijders ir. J. Minkiewicz, hield een toespraak over de betekenis van de 3de Mei voor de Polen. Het bestaan van de Constitutie van 3 Mei 1791 was maar zeer kort; ze is eigenlijk niet eens meer in werking getreden. Daarom ook is de viering van de 3de Mei voor een buitenlander niet zo gemak kelijk te begrijpen. Door de heerszucht van Pruisen, Rusland en Oostenrijk, ging de Pool se staat aan het einde van de 18de eeuw ten onder. Maar de ondergang van de staat was nog niet de onder gang van het volk. De Polen hebben getoond, dat zij zich niet laten ver nietigen, dat zij als volk blijven voort bestaan, ook zonder eigen staat en zelfs onder de grootste vervolgingen. In de talrijke bloedige opstanden, in het ondergrondse werk. dat onon derbroken werd voortgezet, streden de Polen voor de idealen van de Con stitutie; vrijheid, onafhankelijkheid, gerechtigheid en ontwikkeling op elk gebied. Deze idealen vergroeiden met de geest van de Poolse cultuur. Zij gin gen een deel ervan maken. Dit is de kracht, zelfs nu, van het Poolse volk dat zich verzet tegen het met dwang van buitenaf opgelegde communisme. Daarom ook is de viering van de 3de- Mei door het communistische regiem ten strengste verboden. De secretaris, de heer P. Benski, wekte de aanwezigen op tot het bren gen van offers ten bate van het vrije Poolse onderwijs in het buitenland, waarvoor een collecte werd gehouden. Schooljeugd enthousiast voor Zwerversgemeenschap De plannen om. naast de reeds in Souburg bestaande „Zwerversge meenschap" ook in Vlissingen een ko lonie te stichten, nemen vaste vor men aan. Reeds 250 scholieren in de leeftijd van 7 lol 12 jaar hebben zich dezer dagen tijdens een bijeenkomst in het Concertgebouw bij de promo tor van de gemeenschap, de heer J. J. M. van Damme, aangemeld. Be halve van de zijde der jeugd bestaat ook bij de ouderen grote belangstel ling. Talrijke leidsters en leiders heb ben zich opgegeven. Verwacht wordt, dat omstreeks Juni tot de oprichting van een zelfstandige Vlissingse kolo nie kan worden overgegaan. De Zwer versgemeenschap beoogt de jeugd lief de en waardering voor de natuur bij te brengén. Officiële publicaties VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR WETH. VAN SOCIALE ZAKEN. De Wethouder van Sociale Zaken deelt hierbij mede, dat hij verhinderd Is op Woensdag 11 Mei a.s. spreekuur te hou den. Motorrijder na „proefrit" in de cel. De Vlissingse motorrijder G. wilde Maandagavond een motorrijwiel, dat hij van plan was aan te schaffen, „proberen"'. Tijdens de „proefrit" bracht hij met een duopassagier een langdurig bezoek aan een café, waar hij meer dronk dan goed voor hem was. Komende van de Keersluisbrug verloor hij in de Paul Krugerstraat de macht over het stuur. Dwars door een plantsoen belandde de motor met kracht tegen de gevel van een wo ning. Bestuurder en passagier kwa men er zonder kleerscheuren af. G. werd overgebracht naar het politie bureau te Vlissingen, waar proces verbaal tegen hem is opgemaakt. De motor werd ernstig beschadigd. Botsing na slippartij Een personenauto, bestuurd door de heer de G. uit Vlissingen, slipte Maandagmiddag op de Prins Hen- drikweg ter hoogte van de Keersluis brug te Vlissingen. De wagen tolde tweemaal om zijn as waardoor het portier opensloeg en de bestuurder op straat geslingerd werd. Hij be landde achter zijn wagen en liep vrij ernstige verwondingen op. De wagen botste met kracht tegen een geheel rechts van de weg stilhoudende be stelwagen. Beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. De chauf feur van de bestelwagen kwam met de schrik vrij, de heer de G. werd overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Examen. Voor het te Breda gehouden exa men voor landmachinist A slaagde de heer P. W. Millenaar uit Vlissingen. Domburg Oogst van de straat Te Domburg zijn de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: zilveren broche, jongensfluit en ge breide rode want, zilveren ring, ge breide grijze handschoen, muntbiljet, zwarte dameshandschoen, gummi laarzen, portemonnaie, kinderwant- :s, Engels boekje, portemonnaie, indertasje, knot wol, bruine kinder- want. grijze handschoen, duimstok, belichtingsmeter, muntbiljetten, kin- derwant (links), bal. snoer koralen, oude munt, mes, badhanddoek met washandjes, gehaakte dameshand schoen en grijze wanten. Inlichtingen worden verstrekt door de Postcommandant der Rijkspolitie. Serooskerke (W.) Collecte. De in Serooskerke gehouden Em- mabloemcollecte heeft 78,50 opge bracht. Zoutelande C.M.B. bijeen Vorige week vergaderde de afde ling Zoutelande-Meliskerke van de Christelijke Metaalbewerkersbond in Middendorp. De voorzitter, de heer P. Brasser, verwelkomde in het bij zonder districtsbestuurder J. Lodder. Hij behandelde de agenda der alge mene vergadering, welke in Arnhem zal worden gehouden. Afgevaardigde naar deze vergadering is de secreta ris, de heer P. Francke. Zijn plaats vervanger is de heer A. Adriaanse. De voorzitter werd met algemene stemmen herkozen. Bursrerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: S. M. de Klerk-v. d. Woestij- ne, 2.; G. Sohier-Geiseler, d.; M. Wille- boordse-Jobse, d.; M. J. Abrahamse- Dingemanse, d.: K. den Breejen-Groen- broek, z.; G. van Riet-Polak, d.; A. Lauer- Verweij, d.; A. van Hooijdonk-Lampert, z.; M. J. de Vries-Verhage, z.; J. van der Werf-Koik, d.; E. Verstraate-Klercq, d.; M. van de Voorde-Labruijère, z. Ondertrouwd: H. Paapst, 33 jaar, en M. de Steur, 24 jaar. Getrouwd: G. J. A. G. van den Berg, 27 jaar, en A. M. P. Verburg, 30 jaar; P. M. Meijer. 38 jaar, en N. L. Grim, 24 jaar; A. Scheerbeijer, 21 jaar, en E. Gore, 23 jaar; J. M. Besuyen, 37 jaar, en J. Boone, 37 jaar; J. J. den Hollander, 27 jaar, en W. Pleijte. 21 jaar. Overleden: J. Steketee, 83 jaar, we duwe van J. Dekker; A. V/. Ermerins, 76 jaar; J. C. van Varik, 83 jaar, gehuwd met E. Traas; J. de Witte, 49 jaar. ge huwd met S. Verburg; G. van Sluys, 73 jaar, gehuwd met M, H. Bruggeman; J. Geene, 83 jaar, weduwe van K. Hui- bregtse. VROUWENPOLDER. Bevallen: M. W. Spoelstra-van den Berg, z.; P. M. Lampert-Wisse, d.; F. C. de Boer-Pieters, d.; N. van der Sluijs- Vermeulen, z. Ondertrouwd: P. Louwerse, 26 jaar, en C. Harpe, 23 jaar. GRAANBEURS ROTTERDAM. 9 Mei. Binnenlandse granen, olllcueuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtconditie tot 23.25. Voedergrancn: zomergerst, goed prijs houdend, naar kwaliteit en vochtgehalte 26.00—27,50; geschoonde gedroogde daar boven; haver, vast, naar kleur en vocht gehalte, f 26.25—29.25, extra blanke daar boven; rogge doorsneekwallteit 21.00— 21.75; bakkwaliteit f 23.50; peulvruchten, kalm; groene erwten tot f 57.50; schok kers tot f 87.50; blanke bruine bonen tot f 50.00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 9 Mei. AardaDpelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers f 6.00—13.00; Bintjes 6.75 7.50; Alpha's f 5.005.50; Eevelanders f 8.00—11.00; Furore 8.25—10.00; Meer- ianders f 7258.00; Uselster 6.006.25 VEILING TERNEUZEN. 9 Mei. Sla 8—12. B H 5—8.40. Bloem kool B 40—47. C 29—32. Peen 49—60. As perges 100158. Rabarber 1213. Spinazie 8.50—31. Witlof 8—45. Radijs 5—9. VEILING MIDDELBURG. 9 Mei. Aardbeien 7—11 p. stuk. Nieuwe aardappelen 1.39 per kg. Groenten: Rabarber 4—10. Prei 9—16. Spinazde 8.5028. Lof 2870. Andijvie 20—64. Postelein 66—71. Sla A 5—17, B 59. Radijs 413. Bospeen 50—56. Bloem kool A 36—77, B 24—50, C 10—42, D 4—12. Komkommers A 4953, B 3536, C 25, p. kg 51. (Advertentie) fcdereM neemt Bentel. Want iedereen «eet dat w feilloos helpen (van de ene minuut op de andere) te gen het branden van overtollig maag zuur. Waarom gij dan niet? Iedere apotheker en iedere drogist heeft Rennies voor U. Er zijn drie verpak kingen: klein - groter - grootst, om tegemoet te komen aan ieders per soonlijke behoefte en voorkeur. Bo vendien is iedere Rennie apart ver pakt, practisch en hygiënisch zo maar voor 't brj U steken. En dat U Rennies gebruikt hoeft niemand te weten, want U neemt ze onopvallend in, zonder water of wat ook, en laat ze smelten op de tong. Ze zijn nog smakelijk bovendien. Viering Bevrijdingsfeest MELISKERKE. Begunstigd door fraai zomerweer heeft Meliskerke Zaterdag het be vrijdingsfeest gevierd. De muziekver eniging uit Zoutelande verleende me dewerking. De burgemeester hield een korte toespraak. Het program ma bevatte voorts volksspelen. GAPINGE. Ook in Gapinge werd het bevrij dingsfeest gevierd. Des morgens werd een gezamenlijke herdenkings dienst gehouden in de Hervormde kerk. Daarin gingen ds. Spoelstra en ds. De Boer voor. Na de dienst werd bij de kerk de vlag gehesen en werd het Wilhelmus gezongen. Daarna sprak burgemeester A. de Kam een rede uit. Vervolgens ontvingen de schoolkinderen een tractatie en een herinneringsbordje. 's Middags werden op de wei van de heer Goedbloed kinderspelen ge houden, waarvoor grote belangstel ling bestond. Ook voor de groteren waren er spelen en er werd duchtig gekampt om de diverse prijzen. Mu ziek bracht er de stemming goed in. De Oranjevereniging, die haar mede werking verleende bij de organisatie van een en ander, kan op een ge slaagde feestviering terugzien. Uitslagen ringrijderij Aan de ringrijderij, die in Middel burg ter gelegenheid van de bevrij dingsviering werd gehouden, namen 16 rijders deel. Er werd in 30 ritten gereden, alsmede 10 ritten voor de ereprijzen. De uitslagen luidden: J.. J. van Wallenburg, 25 r.; 2. Joh. van Wallenburg, 18 r.; 3. C. Stroo, 14 r.; 4. L. Huijssoon, 12 r.; 5. J. L. Louer, 12 r.r 6. J. G. Cevaal, 11 r.; 7. J. Vader, 10 r.; 8. W. Koster, 8 r.: 9. J. Berwald, 7 r. Ereprijzen: 1. J. C. Louer, 8 r., beker gemeente Mid delburg: 2. L. Huijssoon, 8 r., wissel beker van Wallenburg (in eigen dom); 3. Joh. van Wallenburg, wis selbeker Schorer, le maal; 4. J. G. Cevaal, 6 r.F bekertje en scheepjes mej. Vader (eigendom): 5. J. van Wallenburg, 4 r„ wisselbeker P. D. Nijpjes (eigendom)6. C. Jobse, 3 r., wisselbeker Meeuwse, le maal. De pollepel was voor Jaap Wallenburg na kampen met L. Huijssoon. Eerst genoemde zal de Middelburgse rij ders op de E-55 vertegenwoordigen op 18 Juni. E.M.M. bedwong Aardenburg E.M.M. heeft een verdienstelijke prestatie geleverd door het hoger ge plaatste Aardenburg, dat volledig in het veld verscheen, een 33 gelijk spel af te dwingen. Aardenburg speelde wat feller en schiep zich zo doende wat meer kansen, maar toch geeft de uitslag de verhouding goed weer. De overkanters misten name lijk in hun voorhoede een schutter. Daartegenover hadden de Vlissingers wel een productieve aanvaller, Bras ser, die de drie E.M.M.-doelpunten voor zijn rekening nam. Na tien minuten spelen werd het door Backere 01 voor Aardenburg, maar in de 22e minuut benutte Bras ser een goede pass van Van de Grui- ter (11). Door Vermeulen nam Aardenburg echter een minuut of tien voor rust weer de leiding (1 2). Een strafschop gaf Brasser na de thee gelegenheid de partijen weer op gelijke voet te brengen (22). In de dertigste minuut van de tweede helft gaf Brasser zijn club zelfs een 32 voorsprong door een goed doel punt. Acht minuten voor het eindsig naal doelpuntte De Rijcke nog voor Aardenburg, zodat het einde kwam met 33. De ZeeuwenZeelandia 51 Na een reeks van nederlagen is het „De Zeeuwen" gelukt een verdiende overwinning op het bezoekende Zee landia te behalen. Reeds na enkele minuten nam „De Zeeuwen" de lei ding door De Visser (10). Twee minuter later was het Keule- mans, die, uit een goede combinatie de stand op 20 bracht. Zeelandia lanceerde enkele tegenaanvallen, maar „De Zeeuwen"-verdediging wist voorlopig raad. Een dribbel van linksbuiten Bakx van „De Zeeuwen" maakte aan alle Zeelandia-illusies een einde (30). Kort voor de rust maakte een der Zeeuwen achterspelers hands. De toe gekende strafschop werd door Beu- kert keurig ingeschoten (31). Na de rust had Zeelandia voordeel van de wind, maar maakte er geen gebruik van. Nog tweemaal moest de Zeelandia-doeïman zich laten passe ren door schoten van Keulemans en de Visser (51). Benoeming. Benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie van 's-Heer Abtskerke en Nisse de heer L. J. Lokerse te Vlissingen. VEILING GOES 9 Mel. Witlof A n 38-40. afw. 27—23. Kropsla A II 15—17. B I 9—10, alw. 5— 11. Bloemkool A 1 60, A II 46-58. B I 22 —37. C I 24. Radijs A II 5—9. Spinazie A n 20—23, a£w. 19—20. Rabarber 7—9. Prei 15—18. Sjalotten 23-27. VEILING BEUGEN OP ZOOM. 9 Mei, Radijs 4—9. Sla A 11—21, B 5— 13. Stoofsla 17—24. Spinazie 8.50—13.50. Prei 9—20. Rabarber (paragon) 15—22. Rabarber 7—13. Witlof 24—57 Kelen 4— 7 per bos, Bloemkool AA 5786, ld. A 36—30, id. B 21—45, ld. C 13—50, Bospccn 58—75. Aardbeien per stuk 8—16. per ons 5361. Appelen: Jonathan 1834. ASPERGEVEILING. Aanvoer 5500 kg. Export veiling. AA extra 2.35. AA 1 2.10, A extra 2.20, A I 1.80, B extra 1.61. B I 1.08, C extra 1.05, Binnenland veiling. AA extra 2.17. AA I 1.96, A extra 1.95. A I 1.60, B extra 1.40, B I 0.88, C I 058, D I 050, E I 0.72, E II 0.80, F I 1.14, stek 43. KOTTERDAHSE VEEMARKT. 9 Mei, Aanvoer in totaal 1575 stuks. Vette koeien en ossen 1040: varkens 535. Vette koelen per kg. ln ct. le kw. 280. 2e kw. 298. 3e kw. 260: in gld. p. stuk le kw. 278, kw. 278, 2e kw. 220. 3e kw. 250; varkens (lev. gew.) In ct. per kg. le kw. 172, 3e kw. 170: ln gld. per. st. 2e kw. 166 Vette koeien aanvoer korter, handel vlot, hoger ln prijs, prima's boven note ring; varkens (lev gew.) aanvoer minder, handel willig, ruim prijshoudend, pri ma's boven notering. VISMIJN VEERE. 9 Mei. Export garnalen, aanvoer 3301 kg. 126—2.45. Schar, aanvoer 467 kg, 23 —35. Bot. aanvoer 447 kg, 17—39. Middel tong. aanvoer 114 kg, 164—253. Rog. aan voer 149 kg, 36—74. Griet. aanv. 4 kg, 95124. Wulken, aanvoer 16 kg, 3314. Waar zyn onze schepen? Adonis 8 te Honston. AlwakJ 7 te Antwerpen. Appingedijk 7 van Santos n. New York. Arendskerk p. 8 Vliss. n. Antwerpen. Axeldijk 8 te Boston. Blijdendijk p. 8 Vliss. n. New York. Beninkust 8 v. Bordeaux n. Dakar. Blommersdijk 8 van Karachi. Boissevain 8 te Rio de Janeiro. Boschfontein 8 te Durban. Dongedijk 4 v. Vancouver n. Rott. Gouwe 9 te Monrovia. Groote Beer 8 580 m. N. v. Quebec. Indrapoera 6 op rede van Singapore. Japara 9 te Rotterdam. Kalydon 8 v. Rotterdam n. Stockholm. Kote Baroe 8 te Rotterdam. Kr eb si a 9 te MamonaL Larenberg p. 8 Burüngs n. P. Talbot. Leopoldskerk 8 van Abadan n. Basrah. Lekhaven 7 van Montevideo. Lievevrouwekerk 9 te Rangoon. Mataram 8 v. Djibouti n. Port Said. Mellskerk 9 te Beira. Noordam 9 te Rotterdam, Oldebarnevelt, J. v. 7 840 m. O.t.Z. van Guardafui. Oranjefontein 9 v. Southampton n. Ant werpen. Sliedrecht 8 te Suez. Soestdijk p. 8 Lands End. Tjibodas 5 120 O. van Formosa. Tjimenteng 8 van Buenos Aires. Triton 8 te Paramaribo. Telamon 5 van Baltimore. Waterman 8 270 m. Z.t.W. v. Haltfax. Willem Ruys 9 300 m. O. van Ceylon. Westland 7 te B. Aires. Weerwfjck, van 8 Kaap Guardafui. Willemstad 8 Porto Limon. Zuiderkruis 8 850 m. W.t.Z. v. Galapagos. Ouwerkerk p. 9 Kaap Guardafui. Polydorus p. 7 Gibraltar. Rondo p. 8 Bermuda. Rijndam 8 580 m. N. vjayal Schouten 8 te Singapore. KERKNIEUWS. Veertig jaren predikant. Maandag herdacht ds. M. Post, eme ritus-predikant van de Gereformeerde Kerken, woonachtig te Elim (Dr.) zijn veertigjarige ambtsbediening. De jubilaris werd 20 Juni 1885 te Vlaardingen geboren en bezocht het Marnix-gymnasium te Rotterdam. Vervolgens studeerde hij aan de Vrije Universiteit theologie. In 1914 werd hij candidaat en in 1915 nam hij uit vijf beroepen dat naar Gees aan, waar hij 9 Mei van dat jaar werd bevestigd. Op 1 Mei 1921 vertrok hij naai Bunschoten-Spakenburg. Vijf en twintig jaar heeft hij deze kerk gediend. Op 30 Juni 1946 ging hij met emeritaat. Hij heeft daarna nog tot April 1952 de kerk van Elim (Dr.) als hulpprediker gediend. Ds. P. v. d. Bijl predikant der Chr. Geref. Kerk te Tholen heeft een be roep ontvangen naar Leerdam. NED. HERV. KERK. De Kerkeraad der Neö. Herv. Ge meente te Tholen heeft een beroep uitgebracht op Ds. Wieman te Oude water. Ds. R. C. A. van Voorst Vader, Nederlands Hervormd predikant te Bergentheim, tevoren in Middelburg woonachtig, ontving een beroep van de Hervormde gemeente van Thamen aan de Amstel (Uithoorn). BELGISCHE ZENDINGSKERK. Beroepen te Verviers A. G. Barkey Wolf te Antwerpen (voorheen te 's- Gravenhage). Nagekomen advertenties. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte ,-an ons dochtertje en zusje JACQUELINE. J. A. J. SCHOEN MAKERS A. W. A. SCHOEN MAKERS—PETERS RIETJE. Middelburg, 9 Mei 1955. Viasmarkt 13. VERLOREN van Dishoeck naar Aagte- kerke MOTORTAS. inhou dende electrisch gereed schap plus schemaboekje en electrische schel in houten kistje. Tegen bel. terug te be zorgen bij M. VAN SLUYS, Noordervroon 5. Zoutelan de. Verzoeke tel. bericht tel. 232—K 1186.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3