VIERING VAN BEVRIJDING OP WALCHEREN WALCHEREN ROTERDON SNEL EN ZEKER V.V.V.-DIRECTEÜREN WAREN TE GAST OP WALCHEREN Sm Waar zijn onze schepen? PREDIKBEURTEN ZATERDAG 7 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT 5 KINDER- EN VOLKSSPELEN Toespraken van burgemeesters SOUBURG De bevrijdingsdag te Souburg werd begonnen met 'n reveille door de muziekvereniging „Vlijt en Vol harding", waarna voor het gemeen tehuis een jeugdappèl volgde, waar burgemeester A. H. S. Stemerding een toespraak hield. Intussen vulde de Gereformeerde kerk zich aan de Kanaalstraat waar een interkerke lijke dienst werd gehouden. In deze tjokvolle kerk sprak eerst ds. Bre- derveld, Geref. predikant, naar aen- leiding van Psalm 107 15 en 16, waarna ds. Van Duyne, Herv. pre dikant, zijn gehoor bepaalde bij Je- saja 43 18 en 19, le gedeelte. Daarna vingen de kinderspelen op de sportterreinen aan, waar tegelij kertijd de bevrijdingsbeker aan de schoolkinderen uitgereikt werd. 's Middags kon men genieten van turndemonstraties door de gymnas tiekvereniging „Astrow", alsmede van een korfbalwedstrijd Animo I Zuidwesters I. Uitslag 00. Door strafworpen kwamen de Zuidwesters in het bezit van de beker. Ook de voetbalwedstrijd R.C.S. IInternos I eindigde in een 33 gelijk spel, met het toekennen van penalty's gewon nen door Internos. Intussen trok de jeugdoptocht door Souburg's straten, die grote belang stelling genoot. Van de diverse wa gens, groepen en individuele kinde ren was zeer veel werk gemaakt. De hieraan verbonden prijzen kregen voor de wagens le prijs Sneeuw witje; 2e prijs Margrieten; 3e prijs Bijenkorf. Van de groepen werd de le prijs toegekend aan Verpleegsters 2e prijs Klein Duimpje; 3e prijs Mei boom. Individuele kinderen: le prijs Chinees; 2e prijs Tiroler paar; 3e prijs Tiroler meisjes. Deze optocht had Souburgs straten nog niet ver laten of het non-stop programma werd voortgezet door ringsteken met versierde sjezen, een nieuwe at tractie voor Souburg. Hier ging de le prijs naar P. de Visser met 46 ringen. De le prijs voor de mooiste versierde sjees kreeg A. van Eenen- naam. Des avonds zongen de 5 Souburgse koren, begeleid door de muziekver eniging „Vlijt en Volharding", ieder een 2-tal liederen en werd nog een gecostumeerde korfbalwedstrijd door Animo gespeeld, lintenspel en volks dansen uitgevoerd. De Souburgse Toneel- en Cabaretvereniging voerde een zeer geslaagd bevrijdingsspel op, „Lief en Leed", geschreven door ds. K. R. Straatsma. Een muzikale rond gang besloot dit zeer goed geslaagde bevrijdingsfeest, waarvan de commis sie zeer veel werk heeft gemaakt en de muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" ruimschoots haar deel heeft bijgedragen. De door schijnwerpers verlichte molen en oude Ned. Herv. kerk aan het Oranjeplein léverden een mooi effect. ZOUTELANDE. Ook in Zoutelande werden op feeste lijke wijze de bevrijdingsfeesten ge vierd. Alles verliep volgens een vast tijdschema en vanaf 's morgens 8 uur tot middernacht was de dag ge vuld met kinderspelen, volksspelen, sjeesjesrijden, steprijden met hinder nissen, stoelendans, optocht van ver sierde wagens, sjezen, ringsteken per fiets, touwtrekken, zaklopen, kruiwagenrace, enz. Burgemeester D. Kodde hield 's morgens een toe spraak, terwijl de zangvereniging en de schoolkinderen vaderlandse liede ren zongen. Ook de muziekvereni ging „Luctor et Emergo" verleende haar medewerking. VEERE Ter gelegenheid van de tiende be vrijdingsviering werden Donderdag middag te Veere voor de schoolkinde ren diverse spelen gehouden op het sportveld. De leiding berustte bij loco burgemeester S. Kodde, die werd ter zijde gestaan door de hoofden der scholen. Om half zes werd aan de schoolkinderen in „Het Lammetje" 'n broodmaaltijd aangeboden, waarna de heer Kodde de geldprijzen uitreikte. MELISKERKE Op de morgen van 5 Mei kwam de raad van Meliskerke in een buitenge wone vergadering bijeen. In verband met de viering van bevrijdingsdag sprak burgemeester A. J. Huisman een rede uit, waarna hij de tijdens inundatie en oorlog omgekomenen uit de gemeente, die hij allen met name noemde, herdacht. Spr. herinnerde vervolgens aan het leed, dat de be- zetting voor ons land bracht en aan de periode van herstel en wederop bouw, die daarna ook voor Melisker ke volgde. Nadat nog een huishoudelijk punt van de agenda werd afgewerkt, bleef de raad nog enige tijd bijeen onder 't genot van een tractatie. Na afloop van de vergadering namen de leerlin gen van beide scholen voor het ge meentehuis een herinnering aan deze dag in ontvangst, die hun van ge meentewege werd verstrekt. Hierbij sprak burgemeester Huisman de kin deren toe. Tot besluit werden twee coupletten van het Wilhelmus gezon gen. OOSTKAPELLE. In Oostkapelle werd 's morgens een gezamenlijke kerkdienst gehou den in de Geref. kerk, waarin voor gingen ds. Richard en ds. Derksen. Des middags trok oud en jong met de muziekver. „Crescendo" voorop, naar het vroon, waar de ruitervereni- gingen „Oranjezon", „De Nieuwland- se en Noord Bevelandse Ruiters" demonstraties gaven en elkaar o.a. bekampten in eierrijden en spring- nummers. De veteranen moesten te gen Oostkapelle I in de voetbalwed strijd niet 30 het loodje leggen. Een 10-tal deelnemers bekampten elkaar in een motorbehendigheids- wedstrijd. Nummer één werd L. Won- dergem. 's Avonds hield burgemees ter F. G. Sprenger een toespraak en zorgde „Crescendo" er voor dat er nog eens flink gehost kon worden. Alleen de fakkel- en lampionoptocht ging niet door. VROUWENPOLDER. In Vrouwenpolder begon de feest viering 's morgens om 8 uur met klokgelui, waarna een aubade door de schoolkinderen volgde. Kinderspelen gingen de tractatie vooraf, waarna de kinderen een her denkingsbordje ontvingen. Des mid dags was er een wagenspel, waaraan 14 wagen deelnamen. Het was een fraaie optocht. Na een rede van bur gemeester A. de Kam werden de geitenhokkendans en de stoelendans uitgevoerd. Met muziek en volksspe len werd de avond gevuld. Wegens de slechte weersgesteldheid ging het concert, de lampionoptocht en het vreugdevuur niet door. Dat hoopt men zeer binnenkort alsnog te doen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. In Nieuw- en St. Joosland maakte de muziekvereniging „ONDA" des morgens, voorafgegaan door een amazone en negen ruiters van de lij- vereniging, onder het spelen van va derlandse liederen een rondgang door de gemeente en werd een serenade gebracht aan de burgemeester, de heer F. S. K. J. Graaf van Rand- wjjek. Vervolgens was er tractatie van de schoolkinderen en waren er kinderspelen. Des middags was er een gecostumeerde voetbalwedstrijd met medewerking van de plaatselijke voetbalvereniging en daarna waren er volksspelen. Des avonds was er 'n gecostumeerde optocht en hield de burgemeester een herdenkingsrede, daarna volgde een concert van mu ziek en zang en tevens een stoelen dans. Na afloop van het concert werd er een lampionoptocht gehouden. Advertentie J WESTKAPELLE. De bevrijdingsdag te Westkapelle begon met een gezamenlijke kerk dienst in de Ned. Herv. kerk, waar voorgingen ds. Oosthoek en ds. v. d. Schaaf uit Vlissingen. Medewer king werd verleend door het kerk koor o.l.v. de heer J. jCrjsouw. Na de kerkdienst zongen de schoolkinderen voor het gemeentehuis en kregen als aandenken de herinneringsbeker. Talrijk was het publiek dat de op tocht van groepen en versierde wa gens gadesloeg. Van een en ander was zeer veel werk gemaakt. Uit slag: grote groepen: le prijs Platte landsvrouwen. Lopende groepen: prijs dameskoor. Groep wagens: le prijs C.J.M.V.. „Timotheüs". Iets nieuws was het optreden van de plaatselijke gymnastiekvereniging „Hygiea". 's Avonds was er een concert van „De Krekels" en zang door het kinderkoor. Het hoogtepunt van de avond was de opvoering van het be vrijdingsspel. Volkszang onder lei ding van de muziekvereniging „O.K. K." besloot de bevrijdingsdag. DOMBURG In Domburg werd Woensdagavond bij het monument voor de gevallenen een krans gelegd door het gemeente bestuur, waarna een gezamenlijke kerkdienst werd gehouden in de Ned. Herv. kerk. Donderdagmorgen om half negen werden de feestelijkheden geopend m^t een toespraak door burgemees ter mr W. J. E. Crommelin en tracta tie der schoolkinderen. Voorts waren er kinderfeesten, een gecostumeerde voetbalwedstrijd, een wielerwedstrijd, ringsteken in sjezen en tobbetje ste ken voor de ouderen. Om 6 uur werd 'n gezamenlijke maaltijd gehouden op het recreatieterrein, waaraan onge veer 600 personen deelnamen. Het avondprogramma kon wegens de sterke wind niet op het recreatie terrein worden uitgevoerd en daarom werden de feestelijkheden verlegd naar de zaal van het Badpaviljoen. Hier traden op de balletgroepen van mevrouw Soesman, de zangvereni ging „Volharding leidt tot het Doel" en de muziekvereniging Apollo". Verder was er declamtie, kinderfilm en een voorstelling van de schitteren de film over dokter Albert Schweit zer. Bij al deze evenementen bestond grote belangstelling en de Dombur- gers hebben spontaan en voorbeeldig feest gevierd.' Vermeld zij nog, dat „Apollo" tij dens de muzikale rondwandeling des morgens een serenade bracht aan het gouden echtpaar G. Provoost en P. Provoost-Bimmel. Zilveren jubHeum bij fa. G. W. den Boer in Middelburg Donderdag vierde de hèer C. L. Meijer, machinezetter in het bedrijf van de firma G. W. den Boer in Mid delburg, zijn zilveren jubileum. Voor deze gelegenheid kwam het gehele personeel des morgens in de druk kerij bijeen om de jubilaris op harte lijke wijze te huldigen. De heer Meijer werd in waarderende bewoordingen toegesproken door de directeur, de heer F. B. den Boer, die hem harte lijk dank bracht voor de wijze waar op hij in de afgelopen kwart eeuw zijn krachten aan het bedrijf had ge geven. De heer Den Boer wierp een korte terugblik op die periode. Mede namens de directie van 't Vlissïngse bedrijf wenste spreker de heer Meijer geluk met dit j'ubileum en bood ten slotte de gebruikelijke enveloppe aan. Gelukwensen kwamen vervolgens van de heer W. de Pagter, adjunct directeur, die opmerkte, dat de ju bilaris reeds vóór hij in dit bedrijf zijn intrede deed, zijn sporen had ver diend, o.a. in het buitenland. Namens het gehele personeel sprak de heer A. de Groot, chef van de drukkerij, zulks onder aanbieding van een fraai geschenk. Voor mevrouw Meijer wa ren er bloemen. J. J. Kerkmeijer -j- Vrijdag is in Middelburg na een korte ziekte overleden de heerJ. J. Kerkmeijer, die de leeftijd van 82 jaar bereikte. Voor zijn pensionnering was de overledene werkzaam op de Pro vinciale Griffie als adjunct-commies. De heer Kerkmeijer was voor velen in 't verenigingsleven van de Zeeuw se hoofdstad geen onbekende. Zo werd hij in 1938 lid van het centraal be stuur van de Koninklijke Vereniging „Uit het Volk Voor het Volk", toen de tot dan toe bestaande Oran jevereniging in de Koninklijke op ging, Vele jaren lang maakte hij daarna als tweede secretaris deel uit van dit college. In de laatste jaren bekleedde de overledene de functie van lid van het algemeen bestuur. Hij was degene, die het aandeel van „Uit het Volk Voor het Volk" in de tra ditionele Floralia voor de schoolkin deren verzorgde. Van de verdere functies, die de heer Kerkmeijer bekleedde, noemen wij nog zijn lidmaatschap van het Comi té tot behoud van het garnizoen, waarvan hij reeds jarenlang het se cretariaat beheerde. De teraardebe stelling zal geschieden Maandagmid dag 8 Mei a,s. op de algemene be graafplaats in Middelburg. Bij de P.Z E.M. benoemd. De heer A. Vermue, vroeger te Nis- se, thans te Hengelo (O.), is benoemd tot technisch-ambtenaar bij de P.Z.E. M. in Middelburg. Afbraak ter vervanging. De houten gebouwtjes op de Loska- de te Middelburg, die tijdens de sui kerbietencampagne door de ambtena ren van de suikerfabrieken als kanto ren werden gebruikt zullen afgebro ken en vervangen worden door ste nen gebouwtjes. Met de werkzaamhe den is men reeds begonnen Examens. Voor het examen adjunct-commies bij 's Rijks belastingen zijn geslaagd de heren E. Adriaanse, C. L. van Iwaarden, C. F. Schouten en J. Vis ser, allen werkzaam ter inspectie van de belastingen in Middelburg Voorts slaagden de heren P. W. D. van de Ameele en A. Maljaars, werkzaam op het ontvangkantoor van de directe be lastingen en accijnzen in Middelburg. Vlissingen Oogst van de straat. Bij het bureau van gemeentepolitie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrij gen over onderstaande gevonden voor werpen: I'eaeren broekriem, zakdoek, sleutels, portemonnaie, dynamo, wanten, brillen, pakje wasgoed, handschoen, para- plule, enige rljwellen, autopeds, schroe vendraaier, padvindersmes, padvinders- riem, zilverbons, sleutels, insigne van een kraamverzorgster, portemonnaie, wit schoentje, kinderkousje, parkiet, vulpen, vloerkleedje, kanarie en een tennisbal. Examen. Geslaagd voor tweede stuurman G. H. V., de heer H. D. Trimpe, leerling aan de „De Ruyterschool" te Vlissin gen. Veere Per - September a.s. is de heer A. Taal uit Den Haag benoemd tot hoofd der Chr. Nat. school te Veere. 'Met ingang van dezelfde datum is het hui dige hoofd dezer school, de heer J. L. van der Zwan benoemd tot hoofd van de Chr. Nat. school te Weesp. Collecten. De Emmabloem-collecte, die in Sint Laurens werd gehouden, heeft f 109,05 opgebracht. De in Grijpskerke gehouden Si- mavi-collecte heeft 195,20 opge bracht. (Sisti| W Uw pijn met OP WEG NAAR KNOKKE Belgen en Nederlanders bespreken samenwerking Vrydag heeft een internationaal gezelschap, bestaande uit Belgische en Nederlandse V.V.V.-directeuren en journalisten Zeeland en met name Wal cheren bezocht. Het betrof hier een begin van een tegenbezoek van de Ne derlandse functionarissen aan hun Zui delijke collega's. Vorig jaar waren de Belgen in ons land te gast geweest. Middelburg was dan ook de plaats van samenkomst; van hier uit startte een korte trip, die deze mensen uit het toeristenbedrïjf later op de dag naar Knokke bracht, 's Morgens werden de heren in het Middelburgse stadhuis ontvangen. Na een bezoek aan „Mi niatuur Walcheren" werd in Domburg geluncht, terwijl verder een rondrit over het eiland werd gemaakt, die eindigde in het Vllssingse Brittannia, waar de thee werd gebruikt. Over de Westerschelde is men tenslotte naar België vertrokken. In Knokke worden besprekingen over de onderlinge samenwerking gehouden. Het gemeentebestuur van Middel burg zorgde 's morgens voor een ont vangst in de Burgerzaal van het stad huis. Waarnemend burgemeester wet houder J. W. Kögeler sprak de gas ten toe. Hij uitte zijn blijdschap er over, dat men de Belgische vrienden kon ontvangen in een gebouw, dat herinneringen oproept aan Belgische architecten, namelijk de familie Kel dermans uit Mechelen, die het stad huis in de 15e eeuw bouwde. Spreker gewaagde verder van de nauwe band tussen Middelburg Vlaanderen in het algemeen en tussen de Zeeuwse hoofdstad en Gent in het bijzonder. Hij v/eès op de Belgisch- Nederlandse economische samenwer king die, naar het schijnt, thans vas tere vormen gaat aannemen en acht te het in dit opzicht gelukkig, dat ook naar samenwerking op toeristisch ge- 1 wordt gestreefd. De heer Kögeler zei tenslotte te hopen, dat het eindre sultaat van de besprekingen, die zul len worden gevoerd gunstig mag zijn. Namens de Nederlanders van het izelschap beantwoordde de heer J. Nikerk, directeur van de Amsterdam se V.V.V., deze toespraak. Hij dankte voor de ontvangst en de hartelijke woorden. Spreker wees verder op het Deltaplan. De heer Nikerk hoopte, dat wanneer dit project zal-zijn uitgevoerd het toe nemend toerisme voor Zeeland der mate gunstig zal zijn, dat zulks ande re nadelige factoren zal uitschakelen. Uit naam van de Belgen sprak de lieer Van der Walle een dankwoord voor de ontvangst. De spreker twij felde niet aan de uitslag van de be sprekingen, die in Knokke zullen wor den gevoerd. Deze zou naar zijn me ning gunstig luiden. Begeleid door het bestuur van de Stichting „Nieuw Walcheren", dat de ontvangst bijwoonde, trok men ver volgens naar de miniatuur op het Mo lenwater. „Nieuw Walcheren's" voor zitter, de lj^er J. L. Verhagen, hield hier een korte inleiding over de tot standkoming van de grote maquette. Hierna volgde een rondwandeling langs de objecten. Vermeldenswaard is, dat thans een grote kaart in de galerij bij de industrie-vitrine is aan gebracht, waarop het Drie-eilanden plan uitstekend wordt voorgesteld. LUNCH IN DOMBURG Men gebruikte de lunch, die door „Nieuw Walcheren" werd aangeboden in het Domburgse Badpaviljoen. Vóór de aanvai> van deze lunch sprak de „gastheer' de heer Verhagen, voor zitter van „Nieuw Walcheren" een kort woord tot de aanwezigen, dat werd beantwoord door de heer Nikerk uit Amsterdam, die dankte voor de uitstekende ontvangst, welke het ge zelschap door „Nieuw Walcheren" was bereid. Vervolgens voerde de trip per auto- Advertentie Het EULAN etiket, garantie voor j blijvende motechtheid Sp EUIAN voor motechte behandeling van wol ei p andere dierlijke veïels fenwolcn»hm pelijke pioniers-prestatie van |Sfil tientallen jaren op lijndeugdelijkheid be0^^ protfd. Adonis 2 v. Guïaa Trujillo. Aalsum 3 te Basrah. Aagtekerk 4 1020 m. N.W. v. Kaap Leeuwin. Abbekerk 5 van Las Palmas, Akkrumdijk 3 120 m. W. v. Fayal. Alphard 2 le Buenos Aires. Al'mdijk 5 te Rotterdam. Amerskerk 4 te Brisbane. Appingedijk 5 te Santos. Averdijk 5 van New York n. Antwerpen. Axeldijk 5 te New York. Baud 4 te Singapore. Bali 3 van Belawan. Batavier I p. 2 Kaap St. Vincent. Brltsum p. 6 Miami n. Rotterdam. Beninkust 5 nm. te Bordeaux. Blommersdijk 3 te Karachi. Boschfontein 4 te Port Elisabeth. Cistuia 5 v. Rotterdam n. Beira. Delft 3 te Callao. Eljo 3 90 m. Z.Z.W. v. Barcelona. Esso - Amsterdam 5 te Antwerpen. Grootekerk 5 van Shanghai. Gouwe 3 van Port Gentil. Heemskerk 5 te Rotterdam. Indrapoera G te Singapore. Ivoorkust 3 te Monrovia. Japara p. 6 Vliss. n. Southampton. Kaiydon 6 te Rotterdam. Korovina 4 120 m. van Kudat,. Kota Inten 5 van Suez. Krebsia 3 220 m. Z.O. v. Halifax. Larenberg 5 van Benisaf n. Port Talbot. Laurenskerk 3 60 m. Z.W. v Colombo. La wak 2 te Philadelphia. Lutterkerk 3 te Basra. Leopoldskerk 2 te Bandar Saphur. Lekhaven 2 te Montevideo. Liberty Bell 5 te Philadelphia. Limburg 3 op rede v. Semarang. Maas 5 te Antwerpen. Malea 4 van Abadan. Mataram 3 150 m. N.W. v. Minikoi. Meliskerk 6 te Lorenro Marques. Muiderkerk 2 te Hongkong. Mijdrecht 5 van Aruba. Merwede 5 van Savannah. Molenkerk 1 te Singapore. Noordam 5 470 m. W. van Fyal. J. van Oldenbarnevelt 6 100 m. Z.W. van Minekoi. Ondina 5 van F. n. Pladju. Oranjefontein 5 265 m. N.N.O. v. Las Pal- Polydorus 5 van Marseille. Peperkust 2 van Luanda. Raki p. 5 Kaap Guardafui. Tjisadane 6 van Penang. Ridderkerk 6 te Rotterdam. Rijndam 5 300 m. Z.tW. v. Kaap Race. Sarangan 3 te Seattle. Schouten p, 6 Sabang n. Singapore. Schiedijk 5 te Rotterdam. Sliedrecht 2 210 m. N.O. v. Ras Fastak. Statue of Liberty 3 1520 m. Z.W. v. Faysel. Straat Malakka 2 van Nagoya. Tjisadan 6 van Penang. Tjiluwah 4 te Djakarta. Tjibodas 3 240 m. ZW. v. Osaka. Triton 4 te Port of Spain. Tibia 6 v. Singapore n. Miri. Utrecht 2 te Donggoia. Van Spilbergen 5 van Lagas. Willem Ruys 5 van Priok. Westland 3 van Santos. Weltevreden 3 200 m. O. v. Pointe Galle. Waterman 3 v. Halifax. Zuiderkruis 3 te Cristobal. Zeeland 4 te Calcutta. bus van Domburg via Westkapelle en Middelburg naar Missingen. In West kapelle verlieten de heren de bus en kele ogenblikken om het landingsmo nument te bezichtigen en in Vlissin gen werd, alvorens men per boot Walcheren verliet, in het café-restau rant „Britannia" de thee gebruikt. De heer D. F. P. Hoegen, secretaris van „Nieuw Walcheren" gaf tijdens de reis een explicatie over de beziens waardigheden, die men passeerde. Feestganger onder de invloed smeet ruit in In de nacht van Donderdag op Vrij dag, na afloop van de 5 Mei-viering, heeft de VILssingse politie dc 32-jarige V.'. uit Vlissingen gearresteerd, die on der de invloed van sterke drank de feestviering op eigen houtje nog wat wilde voortzetten. Op het Bellamy- park nam hij een rijwielhek op en wierp het met volle gracht door het raam van een café, waardoor grote schade ontstond. De man, die nog ge tooid was met een feestmuts en wiens gezicht nog de tekenen van de feest vreugde vertoonde, sloeg vervolgens met de vuist een andere ruit in. De politie heeft de vernielzuchtige feest ganger ter ontnuchtering meegenomen naar het politiebureau, waar hij zijn roes heeft uitgeslapen. De schade be draagt circa f 300! Marktberichten VELING MIDDELBURG Peren St. Rémy K 14—18. Aardbeien 3—9. Groenten Bloemkool A 3275, B 1655. C 934. D 4—14. Prei 10—24. Witlof 23— 52. Andijvie 2464. Spinazie 10—33. Ra barber 4—10. Radijs 4—16. Sla per kg 10 —15. Sla per 3t. A 8—16, B 5—13. C 5—8. Bospeen 3057. Komkommers A 5861. B 4319, C 23, D 22. Postelein $8-69. Vroege aardappelen grote 146, drielin gen, kriel 88. De eerste aardbeien werden aangevoerd door dc heer R, Joose. Oude Dijk 10, Nw.- en St. Joosland en door de heer A. Buys, Veerseweg, Middelburg. VISMIJN VEERE 6 Mei. Exportgarnalen, aanvoer 3106. prijs per kg 1.95—2.77. Schar 64. 18—20. Bot 297, 16—17. Middel tong 75. 88—1.88. Rog 59. 2843. Griet 2, 89 cent. Walcheren ZATERDAG 7 MEI. Ned. Herv. Kerk. Middelburg (Koor kerk) 88.30 Interk. avondgebed. Vlissingen (Engelse Kerk) 7.30—8 Interk. avondgebed. ZONDAG 8 MEI. Ned. Herv. Kerk, Aagtekerke 10 en 2,30 ds. TheunissenArnemuiden 10 en 2.30 ds. Leenmans; Biggekerke 9.30 ds. Roscam Abbing, 2 ds. v. d. Wind; Domburg 10 en 7 ds. v. Willenswaard Gapinge: 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 2 vie. Don; Koudekerke 10 ds. Wage- •ner, 10 jeugdkerk, 2.30 ds. Hoffman (H. D.), Vliss. str. 7 ds. Hoffman (inw. nieuw gebouw Lammerenburg); 't Zandt 10 ds. Hoffman, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Meliskerke 2.30 as. Kwast; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. Don, 5 ds. Leenmans, 7 ds. Strating (open deurd.). Oostkerk 10 ds. Van Voorst Vader, 7 ds. Sneller, Electro- bioscoop 10 ds. v. d. Linde; Nw.- en St. Joosland 10 ds. Pijnaoker Hordijk, 7 (jeugdd.), ds Pijnacker Jr.; O.- en W.- Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. v. Duijne, 9.30 jeugdkerk in „Concor dia"; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theunissen; Ritthem 10 ds. van Duijne, 2.30 ds. Haitjema; Seroosker- ke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Roscam Abbing; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 7 ds. Maas (jeugdd.); Veere 10 vic. Don; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman (H.D.), 5 ds. Maas; En gelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren, Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. De Groot, 7 ds. Kloosterman, Havendorp 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. De Groot (jeugdd.); Zoutelande 9.30 ds. Durkstra, 2.30 ds. Wagener. Englise Wallonne. Middelburg 7 dans 1' Eglise mennonite Monsieur le Pix.steur Risseeuw. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerk: Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds van Til, 2 en 5 ds Meis ter, (Noorderk.) 9.30 ds Meister, 5 ds v. Til; Luth. kerk avond 7.15 ds van Nes; Arnemuiden 10 en 2.30 ds Poel man; Domburg 10 leesd., 2.30 ds Ver schoor; Gapinge 9.30 en 2 ds Spoel- stra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds Gouma re; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds Note- boom; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds Derck- sen; Souburg 9.30 en 2.30 ds Breder- veld; St. Laurens 10 en 2.30 ds Boon; Veere 10 en 2 30 ds Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 ds Hegger; Vrou wenpolder 10 en 2.30 ars. Jager; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds Pontier. Gereformeerde Gemeente: Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds Rijksen; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst; Oostkapelle 10, 2.30 leesdienst; Zoutelande 10, 2.30, 7 leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Arnemuiden 6.15 ds Slagboom; Middelburg 9 en 3 ds Slagboom; Vlissingen 9.30 (HA) en 5 dankz.) ds de Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv.: Middelburg 10 ds Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring: Vlissingen (Engelse Kerk) 7 ds v. d. Wall. Evangelisch Luth. Gem.: Middelburg 10.30 ds Johannes; Vlissingen 9 ds Johannes. Doopsgezinde gemeente: Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds Vis. Herst. Apost. Zendingsgem.: Vlissin gen (Bakkergang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissin gen Kasteelstraat 5 10 en 5 dhr. Os- sebaar. Leger des Heils: Middelburg 10 heil. dienst, 4 openl. samenk. Markt, 7.30 Verloss. samenk. o.l.v. kapt van Gre- ven; Vlissingen 10 heil. dienst, 3.30 openl. samenk. Boulevard, 7.30 Ver- loss. samenk. o.l.v. kapt. Eikenaar. Donderdag 12 Mei 7.30 brig. Lahuis (install- muziekkorps en zangbriga de). Het Kruisleger: Middelburg 10.30 Wijdingsdïenst, 7.30 heilssamenk. o.l. v. Kol. Schuil. Evang. Ver. op G.G.: Vlissingen (ka zerne Willem IH) 10 en 5 ds v. Wel- ZONDAGSDIENST ARTSEN. Vlissingen: de heer C. C. Slurjter, Badhuisstraat 70, telefoon 2225. Middelburg: mevrouw J. Pel-Mel- link, Rouaanse Kaai 11. telefoon 2585. Koudekerke, Zoutelande en Westka pelle: M. Huygens. Westkapelle, De Casembrootstraat 26, telefoon K 1186 —234. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: de heer P. J. Bom, Oostkapelle, Dorp straat 2, telefoon K 1188—276. Apotheken: Vlissingen: Engering, Singel 60, telefoon 2025. Middelburg: Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. Nagekomen advertenties. Heden overleed na een kortstondige ziek te, onze lieve en zorg zame Man, Vader, Be huwd- en Grootvader LEENDERT RIJKSE in de ouderdom van 79 jaar. Goes: P. RIJKSE— KERKHOVE J. L. RIJKSE J. L. M. RIJKSE— COENE RONALD Haarlem: •P. C. RIJKSE M. M. RIJKSE— TIMMERMAN Goes, 6 Mei 1955. Vogelzangsweg 9. De begrafenis zal plaats vinden Dinsdag 10 Mei 1955 des n.m. 1 uur. Heden .s na een kort stondig lijden van mij heengegaan mijn lieve en zorgzame Vader, de Heer JAN JACOB KERKMEIJER Weduwnaar van MARTINA JACOBA MULDER in de ouderdom van 82 jaar. H. Ch. KERKMEIJER Middelburg, 6 Mei 1955. Zandstraat 4. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 9 Mei a.s. Vertrek sterfhuis te 12.30 aur. Liever geen bezoek. Denkt D om dc feestavond van E.M.M. in het Schut tershof met bal na tot 3 uur? Kaarten verkrijgbaar aan de zaal van 45 uur. 8 Mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 9 Mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.-f-N.A.P. U.+N.A.P. 3.54 4.19 4.31 4.29 4.53 5.06 2,11 2.25 2.38 1,32 1,59 2,13 2.26 2.39 1.35 1,61 15.05 15.37 16.18 16.42 16.56 16.48 17.12 17.28 U—N.A.P. U—N.A.P. 2,41 1.40 1,66 2,13 2,26 2.41 1,34 1,60 9.12 9.42 10.17 9.47 10.04 9.43 10.12 10.49 10.20 10.39 2,03 2,14 2,33 1,75 2,01 2,00 2,11 2,30 1,70 1,94 21.25 21.54 22.30 22.02 22.21 22.01 22.30 23.04 22.39 22.57 1,99 2,10 2,29 1.64 1,90 2,01 2,12 2,31 1.65 1,89

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3