Kamer behandelt voorstellen over belastingen en huren JIMMY op het onbekende eiland Daar ging de /Jeide EEN WARENHUIS EN ENKELE ASPECTEN VAN OUD THEMA Amsterdamse Beurs Bezint eer ge begint... lijm met VELP0N 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 MEI 1955 SPANNENDE WEEK VERWACHT Strijd tussen parlement en de regering (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer gaat een Interessante en spannende week tegemoet. Op Dinsdag 10 Mei en de volgende dagen zal zij namelijk de wetsontwerpen behandelen tot wijziging van de inkomstenbelasting, van de loonbelasting en van do vennootschapsbelasting, tot wijziging van de omzetbelasting en tot wijziging van de motorrijtuigenbelasting. Bovendien komen aan de orde de wijziging van de personele belasting en een wetsontwerp tot wij ziging van de huurwet. Voor Dinsdag 10 Mei en Donderdag 12 Mei zjjn zelfs avondvergaderingen uitgeschreven. De laatste loonronde heeft het Nederlandse volk, zij het in een be perkte mate de verhoging der lo nen en salarissen bedroeg 6 doen delen in de verhoogde welvaart van ons land. De belastingvoorstel len van de regering bedoelen op nieuw een verlichting te brengen van de materiële druk, waaronder wij sinds het uitbreken van de tweede wereldoorlog hebben moeten leven. Tegelijkertijd compenseren zij de huurverhoging, waarover de Kamer zich eveneens heeft uit te spreken. In totaal zullen de Nederlanders, wanneer de voorstellen onveranderd worden aangenomen, 500 millioen minder belasting gaan betalen. Verscheidene Kamerleden vinden deze verlaging niet groot Dat komt niet, doordat deze leden zo bijzonder veeleisend zijn, maar door het manipuleren van de regering, die in haar laatste millioe- nennota heeft aangekondigd, dat de belastingverlagingen 500 millioen f 550 millioen zullen bedragen. Zij heeft derhalve zelfs de suggestie ge wekt, dat er nog wel "een vijftig mil lioen extra beschikbaar gesteld kan worden. De mening, dat dit inderdaad het geval is, is versterkt doordat na de bevrijding de opbrengst van de be lastingen steeds de ramingen heeft overtroffen, meestal zelfs met aan zienlijke bedragen. Bij de schrifte lijke voorbereiding van de wetsont werpen is sterk aangedrongen op een verdergaande verlaging van 60 millioen en ongetwijfeld zullen, wan neer de voorstellen in het openbaar behandeld worden, de Kamer en de regering op dit punt scherp tegen over elkaar komen te staan. Politieke verschillen. De socialisten hebben laten blij ken, dat zij helemaal niet zo ver schrikkelijk op de belastingverlaging op dit ogenblik gebrand zijn. Wij le ven thans nog m een hoogconjunc tuur, zeggen zij. Het gaat ons land behoorlijk voor de wind; laten wij de belastingverlaging liever uitstellen tot het ogenblik, dat we weer in een dalende conjunctuur verzeild raken. Daartegenover is van Katholieke zijde sterk op de verlaging van de belastingen aangedrongen, temeer daar de voorgestelde verlagingen vooral in de persoonlijke sfeer liggen. Naar de opvatting van de K.V.P. misschien zelfs een beetje te veel in de persoonlijke ;feer. Van die kant mag althans verwacht worden, dat pogingen zullen worden aangewend, om ook meer verlichting voor het bedrijfsleven te verkrijgen. De P.v.d.A. geeft bovendien de voorkeur aan de besteding van 's Rijks gelden voor een aantal maat regelen in het sociale vlak en voor andere voorzieningen. Kan uit hoofde van de partijtegenstellingen dus een interessant debat verwacht worden, het krijgt nog een extra pikant tintje, doordat de verlangens van de socia listen in enkele opzichten afwijken van waartoe hun partijgenoot-minis ter van Financiën, de heer v. d. Kieft, bereid is. In de Memorie van Antwoord heeft iiij duidelijk te ver staan gegeven, dat „een zekere ma tiging en temporisatie bij het enta meren van nieuwe overheidsactivi teiten juister geacht moet worden dan het besnoeien van de onderha vige voorstellen". T egemoetkomingen. Op een aantal punten is de rege ring de Kamer reeds tegemoet geko men. Zö zal de aftrek voor lijfrente- premiën, die thans ten hoogste 1800.bedraagt voor hen, die af trek hebben voor meer dan drie kin deren, al voor 1955 worden verruimd tot 3600.voor iedereen, ongeacht het aantal kinderen en ongeacht of hij gehuwd is. De aftrek van 624.per jaar voor invaliden en ouden van dagen, die oorspronkelijk zou ingaan op 1 Januari 1956, zal nu op 1 Juli a.s. in werking treden. Omzetb elasting. Aangezien de verlaging van de omzetbelasting op textiel van 5 tot 2 die op 1 Juli a.s. zou ingaan, tot een kopersstaking bij de handel heeft geleid, met het gevolg, dat bij de fabrikanten weinig orders binnen kwamen en zij genoodzaakt waren grote voorraden op te slaan, zal aan de handel teruggaaf verleend worden over de na 31 December 1954 aange kochte en op 1 Juli 1955 nog aan wezige voorraden. De komende debatten zullen leren, of de Kamer met deze verbeteringen genoegen neemt en of men nog ver dergaande concessies wenst. Huurverhoging. Niet minder interessant dan de behandeling van de belastingontwer- pen zullen de besprekingen over de huurverhoging worden. Met uitzondering van de C.P.N. is de gehele Kamer voor een aanzien lijke verhoging van de huren, omdat zij daarmede de volkshuisvesting ge diend acht. Van de liberale kant zal voorna melijk de aandacht gevestigd worden op de rechten van de huiseigenaars en op de wenselijkheid de huren in overeenstemming te brengen met de bouwkosten. De socialisten maken er bezwaar tegen, dat de bestemmings heffing niet doorgaat. De K.V.P. en de V.V.D. hebben de suggestie ge uit van een algemene verhoging van de huren met 10 De K.V.P. meent, dat ter compensatie hiervan een loonsverhoging van twee procent vol doende is en dat een dergelijke ver hoging niet funest voor net Neder landse loonpeil genoemd kan worden. De regering is er echter niet voor te vinden. FILMS IN ZEELAND Twaalf ambachten, dertien ongelukken De Engelse komiek Norman Wisdom houdt zowel in Vlissingen als in Goes de bioscoopbezoekers bezig met zijn plezierige grappen. „Warenhuis op stelten", ziehier de titel van de film, die in „Alhambra" en in „Grand" draait en waarin de goede Norman zijn grollen ten beste geeft. Hij scharrelt in het warenhuis rond als een ongelukkig man met twaalf ambachten en dertien ongelukken, sticht veel verwarring, maar zorgt tenslotte voor het juiste slot: hij ont maskert een misdadigersbende en krijgt het meisje van zijn dromen. Een aardige vlotte film, een beetje in het gooi-en-smijtgenre. Zondagmiddag draait in „Grand" Goes, een film, waaraan kosten noch moeite zijn gespaard, n.l. over de be roemde goochelaar, telepaath en boei- enkoning Houdini. KERKNIEUWS. Protestantendag in Antwerpen Dezer dagen werd onder grote be langstelling te Antwerpen, de jaar lijkse Protestantendag (Bijbeldag) gehouden. Protestanten uit België, uit Zeeuwsch-Vlaanderen en uit ande- 're delen van Nederland waren aan wezig. Prof. dr. J. A. Bronkhorst van de theologische faculteit van de Univer siteit te Brussel, tevoren Nederlands Hervormd predikant te 's-Gravenha- ge, sprak een rede uit. Medewerking werd verleend door het Evangelisch Zangkoor uit Vlissingen en door een Haags koor. NED. HERV. KERK. Beroepen te Tholen ds. Wieman te Oudewater. Beroepen te Sappemeer: D. K. Smit, cand. te Kommerzijl. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Aalten: L. Floor Jr. te Opperdoes en A. C. Noort te Meppel. Beroepen te 's-Gravenzande: D. Slagboom te Middelburg. EVANG. LUTH. KERK. Bedankt voor Utrecht (vac. G. F. Nolte)P. H. Kok te Weesp. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Gouda: H. Verhage te Kampen. Bedankt voor Rilland Bath J. B. Bel te Krabbendijke. In de Middelburgse theaters worden enkele aspecten van het oude, eeuwige onderwerp behandeld: de liefde. En de titels getuigen van inzicht in dat gene wat menig bioscoopbezoeker aantrekkelijk vindt: „De drift in het bloed" (Electro) en ..Zondige liefde" (Schouwburg). In één van de Neder landse filmtijdschriften verscheen on langs een artikel over de „aantrekke lijke zonde", waarin diverse filmtitels aan een beschouwing werden onder worpen „Vrouwen, huwelijk, liefde en verboden in een titel zijn termen, die magnetische kracht schijnen uit te oe fenen" verzuchtte de schrijver. En vaak suggereren de titels meer dan de op sensatie beluste bezoeker te zien krijgt. In „De drift in het bloed" wordt een delicaat onderwerp over het algemeen aanvaardbaar behan deld. Een film, waarin Frangoise Ar- noul en Raymond Pellerin voor bij zondere creaties zorgen. „Zondige liefde" daarentegen is een melodramatisch werk, waarin ditmaal niet voor een happy ending, maar voor een luguber slot is gezorgd. Jungle Jim en het oerwoud-monster tenslotte zorgt in Luxor, Vlissingen, voor spannende avonturen in de wil dernis. 4711 'TOSCA" EAU DE COLOGNE Altijd welkom 4711 HSOLNISCH. EAU DE COLOGNE Als geurige lente-groet op Moederdag Nederlander wint Tulpenrally In een imponerende slotrace op het circuit van Zandvoort is de Amster dammer Tak er in geslaagd winnaar te worden van de internationale tul penrally. De Engelsman Banks, die al enkele 'jaren heeft getracht zijn naam op de winnaarslijst van de rally te plaatsen, werd door Tak in deze slot race naar de tweede plaats verwezen. Het officiële algemene klassement van de 7e internationale tulpenrally luidt: 1. Tak-Niemoeller (Ned.), Merce des; 2. Banks Meredith Owens (G.B.) Bristol; 3. Engel-Armbrest, (Did.), Daimler Benz; 4. Gatsonides-Foster (Ned.), Standard Ten; 5. Mellde-De Montesquies, (Zweden), Saab; 6. Schlueter-Eikelmann (Did.), D.K.W.; 7. Harper-Cuuts, (G.B.), Sunbeam Talbot; 8. Boardman-Counsell-Whit- worth (G.B.), Jaguar; 9. Greta Mo- lander-Kjerstadius (Noorw.), Saab; 10. Stenfeldt Hansen-Buchsbaum (Den.), Mercedes. Amsterdamse wisselmarkt. CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Mei. Londen 10.633,4—10.643,4, New York 3.79H— 3.80A. Montreal 3.8414—3.85. Pa rijs 1.0855—1.0875. Brussel 7.60—7.61, Frankrurt 90.48—90.58, Zürich 86.69 —86.79, Zürich (vrije francs) 88.63 —88.73, Stockholm 73.12—73.22, Ko penhagen 54.8154.91', Oslo 53.14— 53.24, Braz. dollar 3.79Vi—3.80%. Argentijnse verrekeningsdollar 3.80%—3.81%, Japanse verre- keningsdollar 3.81%—3,82%, Turk. se verrekeningsdollar 3.79%—3.80% VWAAWAMAAWAWAWW 8 De Japanse regering heeft besloten in taal 720 millioen jen schadevergoeding te betalen voor verwondingen en scha de toegebracht aan Japanse vissers als gevolg van de Amerikaanse proefnemin gen met waterstofbommen op Bikini ver- leden jaar. PUZZLE-RUBRIEK. De prijswinnaars van de vorige kruiswoord-puzzle, die tevens de laatste van dit sei zoen was, zijn: mej. N. Geel hoed, Poelendaeleweg 33, Mid delburg; de heer A. den Hoed, Strene 11, Yerseke; mevr. R. A. Hariot de Vijlder, Brede- straat 49, Oostburg; mevr. M. Midavaine, Bermweg 63, Sou burg; dhr. L. C. Hondius, Hoofdstraat 55, Kruiningen en mevr. H. v. d. Welle, We verijstraat E 49, Souburg. Zodra het zomerseizoen ten einde is kunnen de puzzle- vrienden hun krachten op nieuw beproeven op onze puzzles. VWVWAWWAWWVWW Nederland 1955 (3%) 101% 101% Nederland 1951 (3%) 103 103 Nederland 1948 (3%) 101% 1013,4 Nederland 1947 (3%) 3 1007,6 100% Nederland 1937 3 99% 99% Dollarlening 1947 3 pet. 97% 97% Investeringscertificaten 3 101% 101% Nederland 1962-64 3 101% 1013,4 Nederland N.W.S. 2% 79% 79% Ned. Indlë 1937 A 3 100 100 Grootboek 1946 3 99% 1001. Nat. Handelsbank 1783,4 178 Ned. Handelmij. 240% 240 A.K.U. 296% 3003/g Bergh's en Jurgens 3173,4 318 Calvé-Delft 288 290 Kon. Ned. Hoogovens 310 3203,4 Unilever 407% 4093/4 Ned. Kabelfabriek 281% 275% e. Philips 392% 396i,4 Wilton-Feijenoord 237 237% Billiton 401% 400 b. Amsterdam Rubber 122% 1231. Holland Amerika Lijn 182% 181 Kon. Paketvaart 175% 174% Rotterdamse Lloyd 179 172% Ned. Scheepvaart Unie 179% 177% Stv. Mij. Nederland 185% 182 H.V.A. 168% 159 Advertentie Traag de juiste soort 91. Aan boord van de „Voorspoed" was men het er niet over eens geworden of het schip nu door een na tuurverschijnsel. of door de hulp van een vliegende si gaar was vlot gekomen. Jimmy en Jackie hielden bij hoog en laag vol, dat dit laatste het geval was geweest, maar kapitein Brulboei hield het op een typhoon, die juist op het goede ogenblik over hen heen was gestre ken. Ik ga het eens aan Miebet vragen", zei Jackie. „Misschien heeft zij het beter dan een van ons allen gezien". Jackie wandelde naar de kombuis, duwde de deur open en deinsde meteen weer achteruit. „Vader I" schreeuwde hij. „Kom eens gauw. Er is wat met Mie bet. Ze staat op haar hoofd in een hoek van de kom buis en ze zegt niets terug I" Jimmy kwam er aan ren nen, greep Miebet beet en zette haar weer op haar voeten. ..Mens'riep hij. „wat heb jij nu weer uitge spookt. Vooruit doe die pan van Je hoofd" Miebet zei alleen maar: „Brrrroe wwwammm drr ksssssssjjj" Jim my pakte de pan en wilde deze van Mi eb ets hoofd af nemen, maar dat ging zo maar niet. Het ding zat er stevig op vast en er was geen verwikken of verwegen aan. Het was bovendien een stevige ijzeren pan die niet meegaf. „Brrrroe wwwwammmm tsssjjjjjjj", deed Mie bet. De goede ziel had het blijkbaar héél benauwd. Jimmy die nooit van halve maatregelen houdt, greep de pan eensklaps stevig vast. Hij draaide eerst naar links, toen naar rechts, gaf er toen een vreselijke har de ruk aan en floep daar schoot de pan van Miebets hoofd. Dat zag niet rood en niet paars. Het was diep violet. Dell M«. 147% 147 Bank v. Ned. Gem. 4% 108% 108% Centrale Suiker 231% 228 Kon. Ma. De Schelde N.E 194 193 Baltimore-Ohio 44 45% Missouri K.T. 133,4 13 New York Central 50% 41% Pennsylvania 27 27% Anaconda 59% 613,4 Bethlehem Steel 133% 132 ex. General Motors 97% 97% Intern. Nickel 63% 64 Kennecott 103% 108% Sepubldc Steel 833,4 84% b. U.S. Steel 86 86% North American Cy. 30% Midconitinental 1073/, 108 Shell Union 60 60% Tide Water 27% 27 Van Berkels patent 1233,4 1233,4 PREMIELENINGEN. Amsterdam 1961 136 136 Breda 1954 113 113% Eindhoven 1954 1123/4 112% Enschede 1954 114% 114% Den Haag 1952 I 133% Den Haag 1952 n 140% 140% Rotterdam 1952 I 135% 136 Rotterdam 1952 II 134% 134% Utrecht 1952 123% BEURSO VERZICHT. VASTE STEMMING, HOOGOVENS WILLIG. AMSTERDAM 6 Mei. Het is gister zeer kalm toegegaan op de Amsterdamse ef fectenbeurs. New York vertoonde Woensdag een behoorlijk herstel en in navolging hiervan kwamen de interna tionals op een hoger niveau. Het verslag van de Unilever, dat thans in brede kring hekend is en als zeer gunstig wordt be oordeeld stimuleerde de koers van dit aandeel. Gehandeld werd tussen 409 en 411, slot 410',4 (407%). Kon. Olie kwam van 574% op 578%. Philips gold 396 392%) en AKU overschreed weer de driemaal Pariprijs, slot 300% (296%). Certificaten Hoogovens waren gistermiddag opmerke lijk vast wegens buitenlandse, vermoede lijk Zwitserse, vraag. In een vrij druk ke hoek steeg de koers van 310 tot 321. Het verslag van de Koninklijke Rotter damse Lloyd heeft een enigszins deprime rende invloed gehad op de scheepvaart sector. Aandelen Rott. Lloyd daalden van 175% tot 172%. Ook de andere scheep vaartmaatschappijen overwegend lager, waarbij Stoomvaart Maatschappij „Neder land" van 186 op 182 kwam De leiden de cultures wisten zich een kleinigheid te verbeteren bij zeer kalme handel. Na tionale Handelsbank aanvankelijk 2 pun ten lager op 176%, doch later volgde hier een herstel tot 178. Youngobligaties wer den weer in open hoek verhandeld en wisten de Woensdag j.l. behaalde koers winsten goed te handhaven. Guldensbe- leggingen zeer stil en onveranderd. Prolongatie 2% pet. FEUILLETON door MARY BURCHELL 5- „Noem liem maar een aardige vriend", zei Hope glimlachend. „Hoe hebben jullie het gehad „Het was enig", verzekerde Brid- f;et. „Maar ik wilde wel dat ik niet e oud was om op de olifanten te rij den". „Olifanten!" snoof Tony verachte lijk. „Ik vond de insecten het leukst. We hebben spinnen gezien die hun jongen opaten. Wist jij dat er spin nen bestonden die hun jongen op eten?" Hope zei dat ze wel eens zoiets had gehoord. „Nou, ïk geloof het niet?" riep Bridget uit, die heel gevoelig was. „Als ze hun jongen opeten, hoe kun nen ze dan voortbestaan?" „Misschien eten ze ze alleen maar op als ze erge honger hebben" ver onderstelde Tony. „En misschien dat die anderen ze niet meer lusten ais ze een zekere leeftijd te boven zijn. Hoe jong denk jij dat ze moeten zijn wanneer de anderen ze willen eten. Hope?" Hope, die voorzag, dat deze discus sie eindeloos zou kunnen duren, zei dat ze het werkelijk niet wist, en nu ze het toch over eten hadden: waren ze klaar om aan tafel te gaan? Gelukkig bleek dit een welkome afleiding en het onderwerp van de jongen-verslindende spinnen werd verder met rust gelaten. „Hoe laat komt onze trein morgen in Orterville aan?" vroeg Bridget, terwyl ze het maal alle eer bewees. „We nemen de trein van 2 uur 30 van Charing Cross. Ik heb begrepen dat meneer Tamberley voor de lunch wordt verwacht, en ik denk dat zijn moeder hem eerst een poosje voor zich alleen wil hebben. Het lijkt me wel goed om tegen theetijd aan te komen". „Vliegt meneer Tamberley terug?" „Dat geloof ik wel. Ja, dat moet wel. gezien de tijd". Dan vind ik hem behoorlijk dap per", sprak Bridget peinzend en plechtig. „Je zou zo zeggen dat hg bang zou zijn om te vliegen na wat er is gebeurd". „Meneer Tamberley is nergens bang voor", verklaarde Tony met ge zag. „Hoe kun jij dat weten", gaf Brid get dadelijk terug, want ze vond de ze superieure kennis van Tony ver velend. „Nou, ik weet het nu eenmaal". „Je kunt het niet weten. En boven dien is hij wel bang voor iemand. Hij is bang voor Hoper'. „Bang voor mij!" riep Hope uit en Tony gaf lucht aan een geluid dat het midden hield tussen gesnurk en getoeter en kennelyk een uiting was van vrolijke spot. „Het is heus waar. Die keer dat mevrouw Tamberley en hij ons mee namen naar de poppenkast, vroeg ik of hij je niet mooi vond met die zil vervos die pappie je voor Kerstmis had gegeven. En hij zei: „Zeer in drukwekkend". En toen ik vroeg wat hij daarmee bedoelde zei hij: „Heel mooi, maar angstaanjagend". Dus nu zie je zelf". „Heeft hij dat gezegd?" vroeg Ho pe en kreer een kleur. „Ja". „Wat een onhebbelijke kerel!" Bridget dronk haar chocola en staarde haar zuster over de rand van het kopje aan. „Ik geloof niet dat hij expres on- hebbehjk wilde zijn", sprak ze pein zend. „Ik denk dat hij het als een grapje bedoelde", legde Tony verveeld uit. „Maar het is niet grappig", pro testeerde Bridget. „Neen. Maar hij dacht misschien van wel. De mensen denken vaak iets als het niet zo is", legde Tony met onschuldig cynisme uit. „Dat is zo", zei Hope haastig, en besloot in stilte haar zilvervos per slot van rekening toch maar niet te dragen. Niet dat het er iets toe deed wat voor onzin Errol Tamberley te gen Bridget had gezegd bij die pop penkast, maar ze zou hem toch niet dragen. Toen echter de dag van morgen kwam, ging hij vergezeld van die kil le vex-raderlijke wind, welke kenmer kend is voor een Engelse April. Het was kennelijk een dag om een vos op je mantelpak te dragen. Het zou be lachelijk zijn om het ding thuis te la ten alleen maar wegens een béte op merking van een paar maanden gele den. En bovendien... Hope droeg de zilvervos en was blij dat de kinderen daar niets bij zonders in zagen. De reis naar Orter ville duurde iets langer dan een uur, en alle drie waren onder een hoedje te vangen door het vooruitzicht van wat hen te wachten stond. Hope was de enige die er werkelijk het land over had haar intieme aangelegenhe den met dr. Tamberley te moeten be spreken, maar de kinderen jong als ze waren begrepen volkomen dat ze door dit bezoek het laatste contact legden met de ouders die ze hadden liefgehad en nu verloren. Tot op dit ogenblik was het moei lijk geweest met te geloven dat ze alleen gedurende deze vacantie geen tehuis hadden omdat hun ouders hun buitenlandse reis hadden ver lengd, en in de volgende vacantie alles weer bij het oude zou zijn. Deze ontmoeting met dr. Tam berley, die zo kort geleden van het toneel van de tragedie was terugge keerd, maakte alles zoveel reëler en afschuwelijk-geloofwaardiger. Een paar maal wierp Hope een bezorgde blik op Bridget, en zag dat haar lip zo nu en dan bedenke lijk trilde, hoewel ze schijnbaar met grote belangstelling door het raamp je naar buiten keek. „Het zijn zulke lieve kinderen!" dacht Hope, vol bezorgde liefde. „Richard en ik moeten maar zo gauw mogelijk trouwen en een tehuis voor hen vormen waar ze in de vacanties kunnen komen". Ze liet haar hand in die van Brid get glijden en gaf die een meelevend drukje, waarop ze een krampachtig kneepje en een onzeker glimlachje terug kreeg. Orterville was niet veel meer dan een landelijke halte, en toen ze de trein verlieten was er slechts een enkele gestalte op het perron, die ongeduldig heen en weer liep. „Daar is meneer Tamberley!" riep Bridget uit en bleef stokstijf staan, toen hij op hen toeliep. Maar bij het gezicht van die be kende gestalte, die haar zo herin nerde aan die andere vertrouwde gestalten, kon ze de tranen, die ze met zoveel inspanning had ingehou den, niet meer baas en snikkend sloeg ze haar armen om Errol Tam berley heen en verborg haar ge zichtje tegen hem aan. Zonder aarzelen tilde de donkere man haar van de grond, kuste haar en hield haar met zoveel tederheid tegen zich aan, dat Hope verbaasd stond. „Het - het gaat zo wel over", sprak Hope, die zelf erg ontroerd was. „Ja, natuurlijk. Ga maar mee. Ik heb de auto buiten staan". Hij droeg Bridget het station uit, en Hope en Tony volgden hem ern stig. „Het is toch wel fijn dat we hem hebben, vind je niet?" fluisterde To ny. En Hope, die Errol Tamberley nog nooit in dat licht had bezien, sprak tot haar eigen verbazing: „Ja, dat vind ik ook". Bridget herstelde zich spoedig, maar scheen blij dat ze naast me neer Tamberley voorin de auto mocht zitten, terwijl Hope en Tony achterin plaats namen. Tot haar verbazing schenen beide kinderen troost te putten uit Errol Tamber- lev's aanwezigheid, waarschijnlijk omdat hij voor hen een „echte vol wassene" was, waardoor hij hen een gevoel van veiligheid gaf dat het oudere zusje hen niet kon verschaf fen. Er werd heel weinig gesproken op de korte rit naar huis, en Hope bracht de tijd door met uit haar hoekplaats Errol Tamberley te be studeren - voorzover ze dat kon doen uit haar ietwat diagonale po sitie. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 12