Internationale deelname voor „Kaperprijs" 1955 Daar ging de jLiefde H-0 op tafel! RESULTEERT DUEL ZEELANDIA- SCAMP0L0 IN VERRASSING? OVERMACHTIG VLISSINGEN ZEGEVIERDE GEMAKKELIJK Amsterdamse Beurs PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT vrijdag 6 mei 1955 WIELERFESTIJN IN HEINKENSZAND Sterke buitenlanders nemen het op tegen Nederlands beste amateurs Vorig jaar heeft de internationale wielerwedstrijd voor amateurs om de „lcaperprijs" te Heinkenszand zo'n overweldigende belangstelling gehad dat de organisatie als spoedig besloot dit wtelerevenement jaarlijks uit te schrijven. Dit jaar zal deze internationale wedstrijd op Hemelvaartsdag (19 Mei) verreden worden. En dat het ook dit keer niet aan belangstelling zal ontbreken, mag blijken uit het feit, dat niet minder dan ongeveer drie honderd renners reeds hebben ingeschreven. Ondertussen is de grote popu lariteit, die de „Kuperprys" bij tientallen wielerclubs heeft, niet onopge merkt gebleven aan de Koninklijk Nederlandse Wïelren Unie, terwijl ook de Belgische wielerbond van zijn belangstelling heeft blijk gegeven. Door het meerijden van vooraanstaande buitenlandse clubs, heeft de „Kaperprijs" internationale allure. De clubkampioen van Frankrijk 1954, de Vélo-Club de Coubevoie-Arnières, een afvaardiging van de Belgische Wielrydersbond en de Rad-Sport-Klub „Falke 1919 e.V." uit Keulen, zullen in deze koers meedingen. Deze sterke buitenlandse vertegen woordigers zullen het op Hemel vaartsdag in Heinkenszand echter niet makkelijk krijgen tegen de Ne derlandse renners. Van Nederlandse zijde wordt namelijk een opvallend sterke bezetting aan de start ge bracht. Zo is de Haarlemse Sportver eniging „De Kampioen", die in 1952, 1953 en 1954 in successie clubkampi oen van Nederland werd, present, ter wijl ook de bekende Eindhovense wie lerclub „Het Zuiden" niet verstek zal laten gaan. Verder zijn er dan nog Feijenoord, De Pedaalridders, St. Wil- lebrord, De Spartaan, om er maar en kele te noemen. Uiteraard zullen ook de Zeeuwse coureurs in deze rit een hartig woord je meespreken. Onder anderen Van Slüys, Huijssoon, Van Wijchen en Oosthoek zullen in het sterk bezette veld een bewijs kunnen leveren van hun kracht. Of deze Zeeuwen het te gen rijders van faam als de Frans man Fanuel, de Belg Saelens en de Nederlandse Wim Rusman tot een overwinning kunnen brengen, is een grote vraag. Jan Westdorp, die op Hemelvaartsdag in Luxemburg rijdt, kan in Heinkenszand helaas de Zeeuwse kleuren niet verdedigen. Een bijzonderheid van de „Kaper- prys" is, dat meer de nadruk wordt gelegd op de overwinning van de club, dan op de individuele zege. Het ploegenelement zal dus domineren. De snelste club komt in het bezit van een wisselprijs, namelijk een Kaper vlag. De wedstrijd zal gereden wor den over een afstand van 180 kilome ter. Het eerste gedeelte van het par cours (100 km) loopt langs vele plaatsen in Zuid Beveland en de laat ste 80 km worden verreden op de baan in Heinkenszand, waar finish en start op het Clara's pad liggen. Op deze plaats is een tribune opgericht, waar 700 personen een plaats kunnen vinden. Terwijl de amateurs bezig zyn aan de voorronde ovér 100 kilometer door Geen ontbijttafel is compleet zonder H-O Havermout, want er is geen gezondere voeding denkbaar voor jong èn oud! UITSLUITEND VERPAKT VERKRIJGBAAR havermout Het complete ontbijt Zuid Beveland, zal op het parcours in Heinkenszand een ploegenwedstrijd voor nieuwelingen worden verreden. Ook bij deze rit voor nieuwelingen is de nadruk gelegd op de ploegover- winning. In de ochtenduren zullen bromfiet sers, en motor- en auto-coureurs eik aars krachten kunnen meten in een rally. Ongetwijfeld zal Heinkenszand op Hemelvaartsdag een beeld van een overweldigende drukte geven. Zeker is, dat de diverse wielerverenigingen vergezeld worden van ongeveer 2000 supporters, die met bussen naar Hein kenszand komen. De baten van de wedstryd, die vo rig jaar beschikbaar werden gesteld voor het aanschaffen van uniformen voor liet plaatselijk muziekkorps, ko men ditmaal ten bate van de oprich ting van een speeltuin in Heinkens- K.N.V.B. keurde velden af in Middelburg en Vlissingen Het bestuur van de K.N.V.B., afde ling Zeeland, heeft de voetbalvelden aan de Keersluis te Vlissingen en op Modderoord te Middelburg voor com petitievoetbal afgekeurd en men zal daar het komende seizoen dan ook geen competitiewedstrijden meer kun nen spelen. De slechte toestand van deze terreinen, waardoor afkeuringen schering en inslag waren, vormden een belemmering voor een vlotte en regelmatige afwerking der competi ties, terwyl men het ook minder ver antwoord acht, met het oog op de ge zondheid der spelers, op deze „vel den" te laten spelen. Hoe belemme rend de terFeinafkeuringen wel heb ben gewerkt moge blijken uit 't feit, dat gedurende de eerste helft van de competitie (September-December) 90 procent van de op deze velden vast gestelde competitiewedstrijden niet door konden gaan wegens terreinaf keuring. Toen enkele weken terug in geheel Zeeland bij fraai voetbalweer kon worden gespeeld, moesten beide terreinen door enkele daags tevoren gevallen buitjes worden afgekeurd. Het afdelingsbestuur is van mening, dat men 10 jaar na de bevrijding an dere en hogere eisen mag stellen aan een voetbalterrein voor de jeugd. KORFBALPROGRAMMA In 2e klasse A is strijd Top-Swift II van belang Hoewel voor het a.s. weekeinde een beperkt programma werd vastgesteld, zijn daarin enkele wedstrijden opge nomen, die de speciale aandacht trek ken. Zo in de eerste klasse de strijd- ZeelandiaScampolo, waarin de gas ten terdege zullen moeten aanpakken. De uitslag kan verrassend zijn. In de 2e klasse A is de ontmoeting TopSwift n van belang. De Mid delburgers zullen in Arnemuiden alle zeilen "bij moeten zetten om aan het langste eind te trekken. De oudste le klasser, Swift, krijgt bezoek van de jongste, namelijk Volharding, dat een nederlaag tegemoet gaat. Olympia mag bij het ontvangen van Togo zelfs niet hopen op een deel van de buit. Eendracht in de 2e klasse A zal ook in eigen huis Vopo de eer wel moeten laten. In de 2e klasse B. .is Zuidwesters in Goes niet kansloos bij Togo II. Scam polo krijgt van Vitesse een nederlaag toegediend. In de 3e klasse A kan K.V.L. de uit wedstrijd tegen Animo II winnen. Ook in de week zullen weer wedstrij den worden gespeeld. Zo komen in de 3e klasse B op 9 Mei Animo III en Zuidwesters III in het veld. welke ontmoeting winst voor de gasten kan 'opleveren. Op 12 Mei ontvangt in de ze klasse Swift V Top, waarbij de gastheren de beste papieren hebben. Hetzelfde kan overigens worden ge zegd van Zuidwesters IIZuidwesters III. Kats bezoekt in de 3e klasse D Vo po II en heeft daarbij de beste kansen op de winst. Luctor II in de 3e klasse D mag blij zijn wanneer bij het bezoek aan Yerseke één punt op Volharding II wordt behaald. Olympia II kan in Kloetinge Blauw-Wit ver slaan. In deze klasse ontmoeten op 12 Mei De Poel II en Olympia II elkaar, met winst voor de gasten. PROGRAMMA: Het programma'luidt: Zaterdag 7 Mei: le klasse: Swift Volharding; OlympiaTogo; Zeelan- diaScampolo. 2e klasse A: TopSwift II; Een drachtVopo. 2e klasse B: Togo IIZuidwesters;. VitesseScampolo II. 3e klasse A: Animo IIK.V.L. 3e klasse C: Vopo IIKats. 3e klasse D: Volharding IILuctor II; Blauw-Wit IIOlympia II. Adspiranten: Swift KwiekZuid westers A; Swift SnelAnimo A; K. V.L.Zuidwesters B. Maandag 9 Mei: 3e klasse B: Animo III—Zuidwesters II. Dinsdag 10 Mei: Adspiranten: Swift SnelSwift Lenig; Swift RapSwift Vlug. Woensdag 11 Mei: 3e klasse D: De Poel IIOlympia II. Donderdag 12 Mei: 3e klasse D: Swift IIITop IIZuidwesters II Zuidwesters HI; Animo BSwift Vlug. Bevrijdingsprijs van Koewacht De grote wegwedstrijd voor ama teurs te Koewacht, de „Bevrijdings prijs" ging voor de 10e maal van start. Na een in laag tempo gereden wedstryd finiste J. Westdorp uit 's Heerenhoek met een minuut voor sprong als eerste de eindstreep. In een felle eindspurt plaatsten de andere renners zich als volgt: 2. W. Rusman, (Haarlem)3. K. Inghels, (Sas van Gent)4. P. v. Est (Fijn- aart); 5. C. Aanraad, (Oud-Gastel); 6. J. Hofmans, (Etten)7. v. d. Sluys, (Vlissingen)8. Bloetjes, (Alkmaar) De Axelse renner M. Romeijnsen ein digde op de elfde plaats. De tijd van de winnaar was 100 km in 2 uur 40 minuten. „Kikkerit" voor wielrijders Voor de „Kikkerrit" die te Aarden- burg dit jaar op Zaterdag 7 Mei zal worden gehouden, bestaat veel be langstelling. De start zal te Axel zijn, en de aankomst in Aarrlenburg Er wordt gereden in een tijdklasse en een toerklasse. i Advertentie, j VOOR „SPORT STEUNT ZONNEVELD" Middelburgse combinatie kon het niet bolwerken tegen Scheldestedelingen Door een royale overmacht van de Scheldestedelingen is de wedstrijd Vlis singenMiddelburg, die Donderdag op het terrein aan de Bosweg werd ge speeld ten bate van de stichting „Sport Steunt Zonneveld", erg eenzijdig ge worden. Dat kon ook moeilijk anders, want het volledige eerste elftal van Vlissingen had weinig moeite met de combinatie van spelers uit het eerste en tweede elftal, die door Middelburg in het veld werden gestuurd. Bij Vlis singen stond zelfs Baart weer onder de lat, zodat Struiwigh op de rechts half plaats weer een goede verbinding was tussen defensie en aanval. Maakte de Vlissingse overmacht de wedstrijd al tot geen fraai kijkspel, de sterke wind deed nog meer afbreuk aan het spelverloop. Bij Middelburg was het alleen de goed spelende De Bruin, die nog wel eens verwarring stichtte in de Vlis singse achterhoede, welke overigens zo sporadisch door de aanvallen van de hoofdstedelingen werd lastig ge vallen, dat er gemakkelijk uitkomst gebracht kon worden. Toch wist de jeugdige Groenewegen van Middel burg in de twintigste minuut na de rust een goed doelpunt te scoren uit een voorzet van Bosdijk. Het strakke schot ging via de binnenkant van de paal langs Baart. Tijdens de eerste helft legde Claris- se reeds in de achtste minuut de basis voor de Vlissingse overwinning toen hij, terwijl de groen-witte defensie door vermeend buitenspel weifelde, een doelpunt maakte. Enkele minuten later was het weer Clarisse, die de bal in de uiterste hoek joeg (20). Na twintig minuten spelen werd de wedstrijd onderbroken voor de uitzen ding van de rede van H.M. Koningin Juliana. Na deze onderbreking be nutte Bode een voorzet van Van der Schaaf (30). Zaterdagvoetbalprogramma is weinig belangwekkend Tern. Boys slap dichter bij titel Het programma voor de Zaterdag voetbalcompetitie van de K.N.V.B., af deling Zeeland, is ditmaal beperkt en weinig belangwekkend. Terneuzense Boys kan in de le klasse weer een stap dichter bij de titel komen door een zege op Nieuwdorp. De Zeeuwsch- Vlamingen zijn gastheren en mede daarom kunnen zij de zege behalen. Krabbendijke zal het Colijnsplaatse Boys moeilijk maken en dit duel kon wel eens in gelijke stand eindigen. Mevo heeft wel kans van Kapelle te winnen. V.C.K. komt er tegen Rillan- dia niet aan te pas, evenals Wolfaarts- dijk tegen Wemeldinge. In de 2e klasse A gaat Colijnsplaatse Boys II van Wolfaartsdijk II winnen, terwijl Kapelle II Nieuwdorp II niet JANSENt TILANUS Wij geven U een goede raad koop onze lakens en slopen, die zijn royaal van maat. Na de rust was Vlissingen met de steun van de felle wind sterk in de meerderheid. De schoten waren echter meestal slecht gericht en de combina ties te ver doorgevoerd. Zodoende kwam het succes aan de andere kant toen Baart moest zwichten voor een schot van Groenewegen. Na een half uur was het Clarisse, die de bal mooi over doelman Minderhoud mikte (4 1). Zes minuten voor rust kogelde Schraaff op het Middelburgse doel, waar back Gillesen de bal niet onder controle kon krijgen, zodat het leer in de doelmond rolde (51), waarmee het einde kwam. Namens het comité Sport steunt Zonneveld reikte de heer Westerweel de wisselbeker uit aan aanvoerder Struiwigh van Vlissingen. AGOVV versloeg DFC met ware „korfbalcijfers" 10—0 Slechts 7 duels in le klasse A.G.O.V.V. heeft op de bevrijdings dag van zich doen spreken door een I-...!...-- .in I.Arf li', Ii i f p r „korfbalcjjfers' ïo-ö op dTf.Ö. Daarmee zijn de on- overwinning met de deraan op de ranglijst staande Apel- doorners wel op een imponerende manier uit hun „slof" geschoten. Er was eigenlyk geen bijzondere reden voor deze in het stopperspilvoetbal zo wonderlijke, uitslag. Wel is een ex periment bij A.G.O.V.V., het probe ren van enkele jonge spelers, een succes gebleken. Reeds in de eerste minuut opende Sjoerd de Vries de score en Wolbrink doelpuntte al in de tweede minuut voor de tweede keer. Het drama voor D.F.C. voltrok zich verder door doel punten van Kanselaar in de zevende, Kruitbos in de 12de en Hanskamp in de 19e en de 32ste minuut. Bij rust was het 60. Daarna maakte Hans kamp wederom in de eerste minuut een goal en verrichtte Wolbrink nog een hattrick, door treffers in de 6e, 18e en 30ste minuut. Behalve deze grote score vielen er verder geen verrassingen te noteren in de eerste klasse wedstrijden, waar van er overigens slechts 7 doorgin gen. In 1 A boekte Roda Sport in de uitwedstrijd bij Veendam normaal met 23. In 1 B speelden de midden- mootploegen Heerenveen gelijk (2 2) en won For tuna met 32 van S. V.V., waardoor het gelijk in punten tal (25) kwam met leider Willem II. In 1 C deelden Noad en Alkmaar de punten (0—0). Vitesse ging op het pad der overwinningen voort door Feijenoord te slaan (30). Voor de Rotterdammers wordt het er hiermee niet beter op. In 1 D tenslotte, ver loor Be Quick normaal van nummer twee, Eindhoven met 12 en kwam reeds eerder genoemde 100 uitslag voor A.G.O.V.V. maar al te goed van pas. Alle overige wedstrijden, die waren vastgesteld vonden geen doorgang. Amsterdamse wisselmarkt. Amsterdam, 4 Mei. Londen 10,64 10,65%; New York 3.7934—3.80%; Montreal 3,8434— 3.8514: Parijs 1,0850—1,0870; Brus sel 7,60—7,61; Frankfunt 90,47— 90,57; Zurich 86,69—86,79; Zürich (vrije francs) 88.63—88.73; Stock holm 73,1573,25; Kopenhagen 54,81-—54,91; Oslo 53,16—53,26; Braz. dollar 3,79%—3,80%; Argentijnse verrekeningsdollar 3,813,82; Ja panse verrekeningsdollar 3,81% 3,8234; Turkse verrekeningsdollar 3.7914—3,80%. 3 Mei 4 Mei Nederland 1955 3(4) 101(2 10134 Nederland 1951 (3(4) 103 103 Nederland 1948 (3(4) 101% 101% Nederland 1947 (3%) 3 100% 100% Nederland 1937 3 9934 99(4 Dollarlening 1947 3 97% 97(4 Investeringscertificaten 3 101% 101% Nederland 1962-64 3 10134 101% Nederland N.W.S. 2% 7834 79(4 Ned. Indië 1937 A3 9934 100 Grootboek 1946 3 9934 99% Nat. Handelsbank 17934 17834 Ned. Handelmij 242 240% Volleybalcompetitie Zaterdag worden de laatste volley balcompetitiewedstrijden in de afde ling Walcheren gespeeld. Het programma luidt als volgt: Ma rathonHoa Moa; U.O.C. IM.T.S. II; Hoa Moa II—M.V.C. III; Hoa Moa I—U.O.C. I; M.T.S. II—Hoa Moa I; U.O.C.M. de Ruyter. van de buit zal kunnen afhouden. In de 2e klasse B is Serooskerke sterk genoeg om in Middelburg bij het vijfde van de gelijknamige club de volle winst te behalen. E.M.M. IV zal van Nieuwland winnen. In de 2e klasse F tenslotte, is Be ren te sterk voor Zaamslag II. Het programma voor Zaterdag luidt: le klasse: V.C.K.Rillandia; Krab bendijkeColijnsplaatse Boys; Meo Kapelle Terneuzense BoysNieuw dorp; WolfaartsdijkWemeldinge. 2e klasse A: Colijnsplaatse Boys II Wolfaartsdijk II; Kapelle II Nieuwdorp II. 2e klasse B: Middelburg VSeroos kerke; E.M.M. IVNieuwland. 2e klasse E: Zaamslag IIIBeren. A.K.U. 297-% 29634 Bergh's en Jurgens 318 31734 Calvé-Delit 28634 288 Kon. Ned. Hoogovens 312% 310 Unilever 403(4 40734 Ned. Kabelfabrlek 282 281% Philips 395(4 392(4 Wil ton-Feijenoord 242 237 Billiton 404% 401% Kon. Petroleum Mij Amsterdam Rubber 123% 122(4 Holland-Amerika Lijn 183% 182% Kon. Paketvaart 175% 175% Rotterdamse Lloyd 180% 179 Ned. Scheepvaart Unie 18234 17934 Stv. Mij Nederland 189 18534 H.V.A. 158% 158% Deli Mij 150(4 14734 Bank v. Ned, Gem. 4(4 10834 10834 Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 142 Centrale Suiker 230% 231% Kon. Mij De Schelde N.B. 195% 194 Baltimore-Ohio 43 44 Missouri K.T. 1334 1334 New York Central 5034 Pennsylvania 27% 27 Anaconda 59 59(4 Bethlehem Steel 137 133% General Motors 98 97% Intern, Nickel' 64% 63(4 Kennecott 10534 103%- Republic Steel 84% 8334 U.S. Steel 8634 86 North American Cy 30% Midcontinental 109% 10734 Shell Union 6034 60 Tide Water 27 27% Van Berkels Patent 124% 12334 PREMIELENINGEN: Amsterdam 1951 137 136 Breda 1954 113% 113 Eindhoven 1954 113 11234 Enschede 1954 114% 114% Den Haag 1952 I 133% 133% Den Haag 1952 II 140% Rotterdam 1952 I 136% Rotterdam 1952 II 136 Utrecht 1952 FEUILLETON door MARY BURCHELL 4 „Dat ia ook erg belangrijk, dat verzeker ik je". „O, ja, natuurlyk, maar het is niet het allervoornaamste, Richard". Hij wierp zijn hoofd achterover en grinnikte haar toe zonder iets te zeggen en ze bedacht voor de zoveel ste keer hoe aantrekkelijk die licht grijze ogen in zijn verbrand gezicht waren en hoeveel ze hield van de enigszins slordige wijze waarop zijn bruine haar over zyn voorhoofd viel. En wanneer Richard glimlachte wist je direct dat hij alles van levenskunst afwist en dat het heel gemakkelijk was om hard te werken en enthou siast te zijn, maar toch je charme en gevoel voor proporties en gracieuze stijl in het leven te bewaren. „Richard, waarom lach je me uit wanneer ik zeg dat geld niet het al lervoornaamste is?" riep ze half ver ontwaardigd en half-geamuseerd uit. „Omdat ik het kostelijk vind te ho ren hoe weinig wereldwijs je bent niettegenstaande je gezond ver stand", verzekerde hij haar. „Wacht maar eens tot je geldgebrek hebt, dan zul Je wel anders praten". „Dat zei Enid ook", gaf ze glim lachend toe. „Hm, hm, onze vriendin Enid lijkt me een meisje met een gezonde kijk op het leven". „Bedoel je dat miï dat ontbreekt?" „Nee, lieveling dat bedoel ik he lemaal niet. Hoe zou jij iets kunnen weten van dingen, die je nooit hebt ondervonden? Maar je moet zo'n ouwe materialist als ik ben toestaan te glimlachen wanneer je van een zuiver theoretisch standpunt uit praat over goed of slecht bij kas zijn". „Richard, je bent geen ouwe mate rialist!" Toen moest hij lachen, trok haar op zijn schoot en kuste haar. „Maar ik weet maar al te goed dat datgene waarover jij met zo'n prach tige minachting praat bijna alles op de wereld kan bederven". „Richard, dat kan niet! Gebrek aan geld zou bijvoorbeeld onze liefde niet kunnen bederven". „Neen, onze liefde niet, maar ons -leven misschien wel", verzekerde hij haar. en er lag- iets ernstigs in zijn glimlach. „Dat meen je toch niet echt?" Ze leunde achterover tegen zijn arm en keek hem met grote, verschrikte ogen aan. „Kijk me niet zo aan, liefste". Hij streelde haar wang met een teder ge baar. „We hebben geen geldgebrek, dus er is ook niets wat ons leven kan bederven". „Ja, maar terwille van de discus sie „Goed, terwille van de discussie..."; hij glimlachte plagend. „Wat wou je zeggen terwille van de discussie?" „Hoe zou geldgebrek ons leven kunnen bederven. Zijn onze gevoelens dan niet sterker dan financiële over wegingen?" „Natuurlijk. Maar de levensom standigheden niet. Neem ons nu, Ho pe, we zijn allebei mensen met een nogal luxueuze smaak. Ik bedoel daar niet mee, dat we het niet zonder sommige dingen die we nu hebben, zouden kunnen stellen, maar wij zijn gewend een heleboel dingen als nood zakelijk te beschouwen die voor an dere mensen luxe zyn. We zouden ons zonder die dingen ongelukkig, onrus tig, ja zelfs min of meer gedeclas seerd voelen. Ga nog iets verder en we zouden ons bepaald rampzalig voelen, en nog een beetje verder en het leven 20u onmogelijk voor ons worden". „Bedoel je dat het leven voor ons samen onmogelijk zou worden?" „Ik bedoel, lieveling, dat een kwartje nu eenmaal geen gulden is, en dat het volkomen uitgesloten is, dat jij en ik leven van het salaris dat me maar net in staat stelt mijn eigen hoofd boven water te houden in het soort milieu waarin de Voorzienigheid me nu eenmaal heeft geplaatst". „Je maakt een grapje". „Natuurlijk doe ik dat", sprak hij en lachte. „Maar je meent het toch wel een beetje?" „Net genoeg om je eraan te herin neren dat dit alles ons niet de minste last zal veroorzaken daar ik immers het geluk heb gehad verliefd te wor den op de dochter van een rijk man. Maar ik heb bovendien de slechte smaak, zoals je zult merken openlijk toe te geven, dat dat een geluk is!" Ze zweeg en staarde nadenkend in het vuur. „Heb ik je geshockeerd?" Hy kus te haar oor. „Neen, natuurlyk niet. Het is veel verstandiger de feiten onder de ogen te zien, dan verstoppertje te spelen. Ik vraag me alleen maar als de ech te romantische heldin uit het sprook je af, of je minder van me zou hou den als ik arm was". „En wil je daar werkelijk antwoord op hebben?" „Um-hm". „Nou, dat zou ik niet. Ik zou pre cies evenveel van je houden. Maar of we enig vooruitzicht zouden hebben om te kunnen trouwen en gelukkig te zrjn, is een tweede. Ik zou waar schijnlijk op mijn beurt heel edel en nobel moeten zijn en verdwijnen zon- 1 der je verteld te hebben dat ik je i liefhad, omdat ik wist dat ik je slechts een leven kon bieden, waarin je ongelukkig zoudt zijn". Hope keek even heel ernstig. Toen veranderde plotseling haar stemming en ze sloeg haar armen om zijn hals en kuste hem. „O, wat Idioot zijn we toch om daar zelfs maar over te praten! Wat idioot ben ik toch, bedoel ik, want ik ben het begonnen. Als die lieve pappie maar was blijven leven, zou ik altijd mijn toelage hebben gehad en én nu ben ik zelfs wat je noemt een rijk meisje. Dus hoeven we ons werkelijk geen zorgen te maken, is het wel?" „Helemaal niet", verzekerde Ri chard haar glimlachend. „Behalve dat ik nu weg moet, liefste. Je kinde ren kunnen nu elk ogenblik thuis ko men, en bovendien hebben we af gesproken hun niets over mij te ver tellen voor alles is geregeld". ..Ja.' natuurlijk. Ik zal blij zyn als dit weekend achter de rug is en ik mijr. olicht heb gedaan door te luis teren naar wat Tamberley te vertel len heeft. Het is zo verschrikkelijk onzeker om geen enkele beslissing te kunnen nemen of de toekomst te kunnen overzien". Hij lachte, tilde haar van zijn knie en stond op. „Denk erom dat je niet gaat den ken. datErrol Tamberley onze toe komst ir zijn hand houdt!" „Goeie hemel, natuurlyk niet! Maar tot op zekere hoogte zal hij spreken uit naam van Pappie en Moeder". „Dat weet ik". Hij kuste haar heel teder bij die woorden en hield zrjn arm om haar schouder geslagen terwijl ze samen naar de deur liepen. „Dag liefste". „Dag Richard. Ik zal je opbellen zodra ik Zondagavond terug ben uit Orterville. Mochten we blijven loge ren, dan bel ik je Maandag onder de lunch op". „Goed, schat". Terwijl hij weg liep, ging de deur van de lift aan de andere kant van de gang open en Tony en Bridget wer den er stevig door de liftboy uitgezet. „Nee, deze lift mogen jullie niet zelf bedienen. Dat heb ik jullie nu al honderd keer verteld, en nu zeg ik het nog eens voor de honderd eex'Ste keer. Maak dat jullie wegkomt". Ze renden weg en riepen hem over hun schouder vaarwel toe met een vrolijkheid die in het minst niet werd beïnvloed door zijn verbod. Toen Richard hen voorbij liep, kon hij het niet laten te glimlachen en Bridget, die met de hele wereld op vriend schappelijke voet stond, zei „Hallo". „Wie was die kerel?" vroeg ze vol belangstelling zodra ze de flat betre den hadden en Hope de deur had ge sloten. „O, een vriend van me die op be zoek kwam". ..Wat voor vriend?" ..Wat bedoel je - wat voor vriend?" ..Nou, ik bedoel, is hij een aardige vriend of zo maar een kennis?" (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8