B. EN W. VAN GOES WILLEN IN BEROEP TEGEN BESLUIT G.S. cANATOG^ WALCHEREN GROOTSCHEEPSE ACTIE VOOR VLUCHTELINGEN Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 4 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING Gedeeltelijk goedkeuring aan uitbreidingsplan onthouden De gemeenteraad van Goes is tegen vanmiddag (Woensdag) vyf unr in spoedeisende openbare vergadering bijeengeroepen om te beslissen over een voorstel van B. en W. tot het in stellen van beroep by de Kroon tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij gedeeltelijke goedkeuring wordt ont houden aan het uitbreidingsplan in onderdelen en in hoofdzaak. Ged. Staten maken bezwaren tegen de geprojecteerde uitbreiding ten Zui den van de spoorbaan, met uitzonde ring van de tot industrieterrein be stemde gedeelten, alsmede tegen de kruising van de Heernisseweg met de Bergweg. Ten aanzien van de uitbrei ding ten Zuiden van de spoorbaan, is dit college van mening, dat het dwarsverkeer op de kruisingen van de rijksweg hierdoor verzwaard zal worden. Bovendien is men van oordeel dat het wachten voor de gesloten spoorweg overgangen grotere verkeerstechni sche bezwaren zal opleveren en dat de ondergrondse doortrekking van de Bergweg naar verhouding van het aantal inwoners, dat hiermede ge diend zal zijn, te kostbaar is en als zodanig als niet realiseerbaar moet worden beschouwd. Ged. Staten zijn voorts van oordeel dat het plan ten Noorden van de spoorbaan voorziet in een zodanige uitbreiding, dat deze ruimschoots voldoende moet worden geacht voor de eerstkomende tien jaren. Om deze redenen is aan de geprojecteerde uit breiding in dit gebied goedkeuring onthouden. STANDPUNT VAN B. EN W. B. en W. van Goes menen hiertegen over te moeten stellen, dat in verband met de steeds toenemende behoefte aan bouwgrond voor woningen en openbare gebouwen, welke behoefte h.i. niet op verantwoorde wijze in het gebied ten Noorden van de spoorbaan en binnen de huidige grenzen der ge meente zal kunnen worden gereali seerd, de bestemming van een ge deelte van de gronden ten Zuiden van de spoorlijn, welke voorheen slechts in hoofdzaak was aangegeven, thans in onderdelen moet worden bepaald. Dit is tevens van essentiële betekenis voor de ontwikkeling van het inter- locale verkeer. Indien deze oestem- ming thans niet in onderdelen wordt bepaald, zou een agrarische ontwik keling en bebouwing hiervoor latei- een verhindering kunnen betekenen. Ten aanzien van de regeling van het dwarsverkeer over de spoor baan en de rijksweg merken B. en W. op, dat het tijdstip, waarop de ze regeling urgent wórdt en de vraag, of zy al dan niet realiseer baar moet worden beschouwd, ze ker niet in hoofdzaak afhankelijk zullen zyn van de kwantiteit van de ontworpen woningbouw. Wel van de ontwikkeling van het indu strieterrein ten Zuiden van de spoorbaan, van de ontwikkeling van het haventerrein en zijn inter- locale verbindingen en ten slotte van de verdere intensivering van dat gedeelte van het wegverkeer, dat thans reeds is aangewezen op de kruisingen van de spoorbaan en de rijksweg. Wat betreft de kruising van de Heer nisseweg en de Bergweg zijn Ged. Staten van mening, dat een andere oplossing moet worden gezocht, waar door het-verkeer van de Bergweg, be stemd voor de binnenstad, meer op de Heernisseweg wordt gericht. Deze motivering achten B. en W. zeer on voldoende, daar de gekozen bestem mingen een afdoende verlteersoplos- sing op dit punt in de toekomst onbe lemmerd toelaten aangezien 'n maxi mum aan vrije ruimte voorhanden is. RAAD VEERE Brandweer krijgt nieuwe garage De raad tier gemeente Veere kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de waarnemend burgemeester, de heer S. Kodde. De burgemeester jkh. I. F. den Beer Poortugael was wegens ziekte ver hinderd aanwezig te zijn. Vele voorstellen gingen vlot on der de hamer door. Zo werd de al gemene kinderbijslagverordening voor het gemeentepei-soneel vastge steld. Aan de centrale commissie voor uitzending van Nederlandse kinderen naar buiten (Kinabu) werd een bijdrage verleend. De stichting 1940-'45 kreeg een eenmalige subsidie toegewezen van 50. Voor leermiddelen voor han denarbeid aan de openbare lagere school werd een bedrag van 230 beschikbaar gesteld. Op zijn ver zoek werd aan de heer C. Wille- boordse te Middelburg op eervolle wijze ontslag verleend als deur waarder der plaatselijke belastin gen. In zijn plaats werd zonder hoofdelijke stemming benoemd de heer P. F. van Maaren te Middel burg. Aan de Oranje-vereniging, die op ae bevrijdingsdag en op 23 Juli a.s. feestelijkheden zal organiseren, werd een bedrag van 100 beschik baar gesteld boven het jaarlijkse subsidiebedrag. Met het oog op de reeds jarenlange slechte huisvesting van de brandweerauto en het ver dere materieel van de brandweer, besloot de raad een nieuwe brand- weergaragc met electrische verwar ming te laten bouwen. Het gebouw zal aan de Wagenaarstraat, hoek Baljuwstraat verrijzen. De raadsleden konden zich ver enigen met een voorstel toe te tre den tot de stichting „Werkplaatsen Walcheren". Naar aanleiding van een vraag van de heer J. A. Mol werd besloten om de straatverlichting op de Kade ook na 23 uur te laten branden, zulks met het oog op de auto's die daar steeds parkeren. Tot slot sprak de voorzitter de wens uit dat de burgemeester spoe dig hersteld zal zijn. Door de onthouding van de goedkeu ring aan dit stukje wordt een encla ve geschapen, waartegen uit prac- tïsche overwegingen ernstig bezwaar moet worden gemaakt. In verband met de onthouding van goedkeuring aan de geprojecteerde uitbreiding ten Z. van de spoorbaan in het plan in onderdelen, hebben Ged. Staten tevens goedkeuring onthou den aan de bepaling van de grens tussen het plan in hoofdzaak en het plan in onderdelen ter plaatse. Daar G. St. van mening zyn dat aan ge noemd gebied de bestemming „agra risch gebied" gegeven moeten worden en dit in het plan in hoofdzaak moet worden opgenomen, moet naar het oordeel van dit college deze grens verlegd worden, B. en W. zijn echter van oordeel, dat de bestemming van dit gebied thans in onderdelen moet worden bepaald. In verband hiermede achten zij de grens van het plan in hoofdzaak op de juiste plaats gepro jecteerd. Tegen enkele andere m het besluit van Ged. Staten gemaakte op merkingen hebben B. en W. geen be zwaar. Om weer snel aan te sterken, naoperatieof ziekte, Is een overvloed van proteïne en phosphor nodig - méér dan het normale voedsel kan verschaffen. Niets kan zo heilzaam zijn als Sana- togen, dat deze gezondheids bouwstoffen bevat in de meest werkzame en uiterst licht ver teerbare vorm. Alle herstellen den, jong ofoud,hebben baatbij het zenuwsterkend tonicum Vlissingen Ruïne Meiboombrouwerij wordt kaasgroothandel De ruïne van de voormalige brou werij „De Meiboom" aan de Hen drikstraat 26 te Vlissingen, tot voor kort speelterrein by uitstek voor de Vlissingse straatjeugd, wordt omge bouwd tot een modern gebouw. Een Vlissingse kaasgrossierderij zal het pand, dat inwendig een grote verandering heeft ondergaan, waar schijnlijk reeds binnen drie weken in gebruik nemen. Met de verbouwingswerkzaamhe den werd omstreeks eind Maart be gonnen. Het 5 verdiepingen hoge gebouw, dat in het jaar 1922 werd opgetrok ken werd, nadat het geruime tyd on derdak had verleend aan ,,De Mei boom", tijdens de oorlogsjaren ge bruikt als hoofdkwartier van het commando luchtbescherming. Na de oorlog heeft het gebouw enige tijd dienst gedaan als meubelopslagplaats. In het gebouw wordt thans de rij- pingsopslagruimte van het bedrijf, welke thans in de Rioolstraat, alsme de de expeditie en kantoren, welke thans in de Coosje Buskenstraat ge vestigd zijn, ondergebracht. De zol derverdieping zal dienst doen als rij- pingsruimte, de expeditie en kanto ren komen gelijkvloers. De kaasgroothandel zal uitsluitend het verbouwde hoofdgebouw van de vroegere brouwerij betrekken, 5 Mei-viering Het programma voor de 5 Mei-vie ring te Vlissingen luidt: 77.10 uur bazuingeschal; 7.107.15 uur klokgelui; 7.157.30 uur carillon- spel van de Sint Jacobstoren door de heer P. Broerse; 88.30 uur jeugd» appèl; 8.309 uur kinderzang; 9.30 10.15 uur interkerkelijke herdenkings samenkomst in de Sint Jacobskerk; 9.30 uur plechtige H. Mis in de R.K. parochiekerk, Singel; 9.3013 uur Sportdemonstraties op het Gemeente lijk sportterrein; 10.4511.45 uur Pa rade van de Kon. Marine, C.O.A.K. en Drumband van de Nationale Reserve in de Paul Krugerstraat, Nieuwe Markt; 11.3012 uur carillonspel 14.3016 uur optocht; 16.3018 uur wielerwedstrijd in het Bellamypark; 16.3018 uur rolschaatsenwedstrijd in de Brouwenaarstraat19.15—19.45 uur gemeenschappelijke zang door diver se zangverenigingen 19.5020.30 uur muziekuitvoering door Crescendo" in het Bellamypark; 20.3021 uur volksdansen op de Grote Markt; 21.15 22 uur taptoe door „Ons Genoegen" op het Beursplein; 22.1522.45 uur muzikale wandeling vanaf het Bella mypark naar Boulevard Evertsen; 22.50 uur vuurwerk. Dodenherdenking Wij vestigen er nog even de aan dacht op, dat de dodenherdenking op het kerkhof te Vlissingen heden avond te acht uur, wordt gehouden bij het monument voor de oorlogs slachtoffers. Daarna is er gelegen heid om ook op de graven van (le geallieerde militairen bloemen te leggen. Examens Voor het diploma B, scheepswerk- tuigkundige, slaagde de heer B. Schot, leerling der „De Ruyterschool" te Vlis singen. Middelburg Aanwinsten O.L.B. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek in Middelburg werd aangevuld met de volgende werken: Van Eemland: Gevaarlijk ijs; Jongejan- de Groot: Overschot; Kruikemeier: Alles is te veel: Menkman: Laaiende fakkel; Oolbekkink: Het reclit van ongelijk; Sytzen: Gods ravijn; Wind: Een greep naar de zon; Bourne; De verboden stad; Eskelund: Met de kous op de kop; Fran ken: Josephine; Steinbeck- Goede Don derdag; Wohl: De troon der wereld; Holst: Wat de wereld mij toonde; Last: Bali in de kentering: Leeuw-Aalbers: Kind en gezin. Deelname jeugdappèl. De viering van de bevrijdingsdag in Middelburg begint, zoals bekend, met een jeugdappèl, waaraan vele jeugdverenigingen deelnemen, om 7.45 uur op de Markt. Het tamboers- en pijpercorps „Juliana" en de Pad- vinaersband zijn diverse jeug" bereid gevonden w_ isaties hiertoe af te halen" „Juliana" stelt zich in de Singelstraat aan de kop van een stoet, die gevormd wordt door de C.J.M.V., de C.J.V.F. en de Geref. jeugd. Verder haalt het korps ook het Leger des Heils en de r.k. jeugd af. De Padvindersband begeleidt vanaf het padvindersgebouw pad vinders naar de Markt. Beide korp sen vertrekken om 7.15 uur. Sluiting winterwerk C.J.M.V. Tot besluit van het winterwerk houdt de C.J.M.V. Middelburg op Za terdag 7 en Zondag 8 Mei een week einde in „Hedenesse" bij Cadzand. Wika Westerweel en de heren C. Ha melink en J. H. van Pagee, hebben de leiding. Het programma vermeldt o.a. sport, spel en volksdans, een nachtelijke speurtocht en een kamp vuur. 's Zondags wordt een ochtend wijding gehouden. Wedvlucht De Postduivenhoudersvereniglng „Zeelandi" in Middelburg hield Zon dag een wedvlucht van Noyon uit over 218 km. De eerste tien prijzen gingen naar; 1 en 5 G. de Blaeij, 2. J. Kruft, 3 en 4 A. Hooftman, 6. J. de Bree, 7. G. Verburg, 8 M. Jaspers, 9. M. Pikkaart, 10. P. Pantus. Nieuw- en Sint Joosland O.N.D.A. concerteerde. Zaterdagavond bracht de muziek vereniging O.N.D.A. te Nieuw- en SL Joosland, onder leiding van de heer J. Meliefste, een serenade aan bur gemeester mr. F. S. K. graaf van Randwijck. Nadat de voorzitter, de heer Alberts, de burgemeester had toegesproken, sprak deze een kort woord, waarna de muzikanten ont haald werden. De viering van Ko- ninginnefeest werd met een muzikale rondgang door het dorp besloten. Sint Laurens Herdenkingsdienst. In St. Laurens zal op Woensdag 4 Mei, aan de vooravond van de bevrij dingsherdenking om 20 uur in de Nederlands Hervormde Kerk een her denkingsdienst worden gehouden, waarin voorgaan ds. C. Boon en ds. J. P. Simoons. Medewerking aan de dienst verlenen het Hervormd klein- Het programma voor bevrijdings dag, Donderdag 5 Mei a.s., vermeldt o.a. kinderspelen, stoeltje rijden te paard, ringrh'den met sjezen, wielren nen, hindermsfietsen, lampionoptocht en volksdansen. De feestelijkheden beginnen met klokgelui, waarna bur gemeester W. Baas een toespraak houdt. Zoutelande Herdenkingsdienst. Vanavond zal in de Ned. Herv. Kerk te Zoutelande een herdenkingsdienst gehouden worden. Ds C. van Nes, Ge reformeerd predikant te Meliskerke en ds J. F. Wagener, Ned. Herv. pre dikant te Zoutelande zullen het woord voeren. Ook door de Geref. Gemeente zal een herdenkingsbijeenkomst wor den belegd. Koudekerke Ringrijders actief in Lammerenburg. Tijdens de viering van Koninginne dag in de buurtschap Lammerenburg te Koudekerke hebben vooral de ring rijders zich dapper geweerd. Reeds om 9.30 uur waren zy present, 's Mid dags trokken tal van kinderen, voor afgegaan door de Signaalafdeling van v.T.V. uit Vlissingen, naar de speeltuin, waar kinderspelen werden gehouden. De korfbalrnatch K.V.L. Atlas werd door K.V.L. met 53 ge wonnen. Voorzitter A. Slagboom reikte daarop aan de winnaar van de ringrijderijen, de heer W. Koole een fraaie beker uit. Voor een stoelendans te paard, alsmede voor het avondcon cert van „Voorwaarts" uit Koudeker ke, bestond grote belangstelling. Ook de volksspelen trokken veel publiek. Het verenigingsgebouw, dat als bar dienst deed, was op vrolijke wijze ge ïllumineerd. Ernstig ongeluk te Noordgouwe "tienjarige jongen gewond Dinsdagmiddag omstreeks half zes werd de tienjarige D. R. bij het on verwacht oversteken van de Heere- weg te Noordgouwe, door een passe rende vrachtwagen gegrepen en kwam daarbij onder de auto terecht. Hij werd aan het rechterbeen ge wond. De patient werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Noordgouwe overgebracht. De toestand van de knaap is zeer ernstig. Dr. J. H. Eldik verleende de eerste hulp. RAAD OOSTKAPELLE Discussie over riolering De behandeling van de riolerings plannen was wel het belangrijkste agendapunt, dat de gemeenteraad van Oostkapelle, onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger te verwerken kreeg. B. en W. achtten uitvoering van deze twee aan de raadsleden toegezonden plannen fi nancieel niet mogelijk en stelden voor een eenvoudig plan uit te voeren, na melijk het aansluiten van het riool bij de Vronen*op een grote zinkput; het leggen van een afvoerleiding langs de baan van de hofstede van ae heer N. de Kam en het schoonmaken van de vroonsloot. De heer A. Don (P.v.d.A.) kon zich hiermede geenszins vereni gen. Hij vroeg zich af of de door Bouw- en Woningtoezicht geraamde kosten niet abnormaal hoog zijn. In besloten zitting werd de discus sie voortgezet, waarna de heer Don voorstelde het voorstel van B. en W. terug te wijzen en deze zaak bij Ged. Staten aanhangig te maken. Nadat de voorzitter verklaarde het inzicht van de heer Don in de gemeentebegro ting niet te delen en wethouder Won- dergem gewezen had op de conse quenties van eer. hoge rioolbelasting, werd het voorstel verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Vóór stemden Don, F. C. de Roo (C.H.) en J. de Visser (S.G.P.). Het voorstel van B. en W. werd daarna met algemene stemmen aanvaard, waarbij ae heer Don uit drukkelijk verklaarde niet tegen te stemmen uit bittere noodzaak, dat er anders niets gebeurt. De raad besloot vooTts een bedrag van 350.beschikbaar te stellen om de schoolkinderen ter herdenking van de bevrijding een herinneringsbeker te schenken. Eveneens om aan de plaatselijke V.V.V, een destijds taalde bijdrage, groot 250.—, in de kosten van verbetering van een rij wielpad aan V.V.V. terug te betalen. De besprekingen over de aankoop van beschikbare bouwgrond voor zo merhuisjes in het duingebied, werden in besloten vergadering gevoerd. Voor financiering van de doortrek king Torenstraat naar Duinweg zal een lening worden aangegaan van 37.000. Het voorstel van B. en W. om de Stichting 1940'45 ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan een subsidie van 25.toe te kennen, werd aan vaard. De heren Don en Visser acht ten dit bedrag te gering en wilden 5 cent per inwoner geven, hetgeen werd verworpen. Een tweetal fraaie tegelplateau's in lijst, aangeboden door mevrouw Poleij—Scheele, wer den door de raad in dank aanvaard en zullen in het gemeentehuis een pas sende plaats vinden. Een tweede schenking bestond uit een bedrag, be schikbaar gesteld door een Leids stu dentengezelschap, in het kader van de hulpactie Scheldemonden, voor herbe planting. De destijds door de heer Don be pleitte aanschaf van een begraaftoe- stel achtte de raad niet noodzakelijk. Concert „Crescendo" Zaterdagavond gaf de muziekver eniging „Crescendo" ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana een concert in de muziektent te Oostkapelle. Vooral van de zyde der jeugd was hiervoor veel belang stelling. Arnemuiden Wedvlucht. De Arnemuidse postduivenvereniging „Voorwaarts" hield van Vilvoorde uit haar eerste wedvlucht in dit seizoen. De eerste tien prijswinnaars waren: C. d. Graaff 1 en 2; H. de Nooyer 3; C. de Nooijer Lzn 4 en 8; M. Schroevers 5; G. Stitzinger 6; Casp. van Belzen 7; J Schravenmade 9; J. Margo 10. Oost- en West-Souburg 5 Mei-viering. Het 5 Mei-programma te Souburg luidt: 7.30 uur reveille „Vlijt en Volharding", uur jeugdappèl, voor het gemeentehuis, 8.30 uur interkerkelijke herdenkings dienst in de Geref. Kerk, in de r. k. kerk gezongen Heilige Mis, 10 uur kinderspelen, 14 uur tumdemonstraties „Astrow", 14.30 uur korfbalwedstrijd „Animo I" „Zuid westers I", „RCS I"„Internos I', 15 uui jeugdoptocht, 16 uur ringsteken met ver sierde „sjezen", 19 uur koorzang, 20 uur gecostumeerde korf bal wedstrijd „Animo", lintenspel en volksdansen, 21 uur bevrij- dingsspel „Lief en leed". 22 uur fakkel optocht door „Vlijt en Volharding". De route is: vertrek Spoorstraat, Koopmans voetpad, Doornluststraat, Haaksbergse- straat, Poortugaalstraat, Kanaalstraat, Hudsonstraat, Buteuxstraat, Van Teylin- genstraat, Vlissïngsestr. Paspoortst.r., Oranjeplein, Middelburgsestraat. Alle wedstrijden worden op de sportvelden aan de Spoorstraat gehouden. OP SCHOUW EN-DUIVELAND Onder het motto: „Schouwen helpt bouwen" heeft zich op Schouwen-Dui- veland een comité gevormd, dat zich ten doel stelt geld te verzamelen voor een aantal vluchtelingen in Karlntbie, die een bestaansmogelijkheid in Ne derland geboden kan worden. In de komende weken zullen er op alle dor pen van het eiland en de scholen te Zierikzee met uitzondering van de lagere films worden vertoond, wel ke de jeugd bekend maken met het grote leed en uitzichtloosheid van ver schillende door de oorlog ontheemden. Aagtekerk 1 700 mijl W. van Cocos Eil. Abbekerk pass 3 v.m. Finisterre. Akkrumdijk 1 350 mijl N. ten O. van Madeira Aimdijk 2 van Le Havre naai Antwerpen Amsteldijk 3 te Liverpool. Averdijk 1 te Norfolk. Baud 1 te Djakarta. Biommersdijk 3 te Karachi. Boschfontein 2 van Kaapstad. Cistula 3 n.m. te Rotterdam. Delft 3 te CaUao. Esso Amsterdam 1 15 mijl W. van Lissa bon. Grootekerk 3 te Shanghai. Heemskerk 3 te Antwerpen Ivoorkust 2 van Freetown. Krebsia 2 van Cornerbrook Kota Inten 3 te Port Said. Laienberg 2 te Renisof. Liberty Bell I 600 mijl Z.W van Azoren Limburg 2 te Cheribon. Maas 1 90 mijl Z.Z.O. van Lissabon. Malea 1 170 mijl N.W. van Cochin. Meerkerk 1 van Mombasa. Muiderkerk 2 van Hongkong. Mijdrecht 29 van New York. Merwede 2 van Fernandina Noordam 1 280 myi Z. ten W. Halifax. Johan van Oldenbarnevelt 2 210 mijl Z.W. van Eil. Nias. Ondina 3 te Fao. Oranjefontein pass. 2 Dakar Poiydorus 3 te Marseille. Raki 2 van Djeddah. Ridderkerk l te Hamburg. Rijndam 30 te New York. Schle 2 van Paramaribo. Sarangam 29 te Vancouver. Slledrecht 1 150 mijl NO. v. Ras Madzak. Statue of Liberty 2 van Philadelphia. Triton 1 van Aruba. Waterman 3 te Halifax. Willemstad 2 van Curacao. Zuiderkruis 3 te Cristobal. Sint Laurens Groene Kruis-vereniging hield jaarvergadering. Onder voorzitterschap van de heer A. C. Schipper hield de Groene Kruis vereniging SerooskerkeSt. Laurens dezer dagen in St. Laurens haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris-penningmeester, de heer J. Versluijs Szn., bleek een le dental van 764. Zuster Evertse legde in het verslagjaar 3466 bezoeken af. Dokter Reijnders Schilt gaf op het consultatiebureau in Serooskerke 311 consulten, dokter Boerwinkel in St. Laurens gaf 275 consulten op het consultatiebureau en 71 op het kleu- terbureau. De jaarrekening gaf in ontvangst en uitgaaf een bedrag van 5982,75 aan met een nadelig saldo van 518,08 voor wat betreft het Groene Kruis. De afdeling t.b.c.-be- strijding had een totaaltelling van 2563,99 en een nadelig saldo van 64,21. De begroting van het Groene Kruis voor dit jaar werd vastgesteld op een totaal bedrag van 2563,99 en van de t.b.c.-bestrijding op 3099. De heer Versluijs werd in het bestuur herkozen, terwyl in de plaats van de heer P. Maliaars de heer J. Lourense Mzn. werd benoemd. In het wijkge- bouw Serooskerke zal een badcel worden bijgebouwd en tevens zal een geyser worden aangeschaft. Het con sultatiebureau van St. Laurens, dat door de te geringe beschikbare ruim te niet meer te gebruiken is, zal waarschijnlijk binnenkort worden vervangen door een nieuwe ruimte in het centrum van de gemeente. RAAD BIGGEKERKE Garantie voor Oranjevereniging Vorige week kwam de raad der ge meente Biggekerke in openbare ver gadering byeen. Vastgesteld werden de bedragen der vergoeding over 1954 voor de bei de scholen. Voor de School voor Ge reformeerd Schoolonderwijs bedroe gen zij volgens art. 101 1738 en vol gens art. 101 bis 931,60. Voor de School voor Christelijk Volksonderwijs volgens art. 101 1913,33 en volgens art. 101 bis 100,75. Besloten werd tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met een maximum crediet van 80.000 ter voorlopige financiering van de restauratie van de Ned. Herv. kerk en toren. Voorts werd besloten tot het garanderen van een eventu eel tekort van de Oranjevereniging ter gelegenheid van de festiviteiten op 5 Mei 1955 tot een maxmium be drag van 100. De heer J. Meyers (S.G.P.) stemde tegen. Bij de rondvraag kwam de heer C. Clarisse nog eens terug op het luiden van de klok by begrafenissen, maar het bleek dat de overige raadsleden hiertegen waren. Op een vraag van de heer P. Lampert over aansluiting van de Koudekerkseweg op het wa terleidingnet zei de voorzitter, dat de Raad van Commissarisssen deze zaak zou bezien en voegde er aan toe dat Biggekerke, wat aansluiting betreft, wel een heel droevig figuur slaat. PREDIKBEURTEN WOENSDAG 4 MEI. Ned. Herv. Kerk. Nieuw- en Sint Joosland 7 ds Pijnacker Hordijk. DONDERDAG 5 MEI. Ned. Herv. Kerk. Ritthem 9.30 ds Haitjema. KERKNIEUWS. GER. KERKEN. Tweetal te Arnemuiden: J. van der Leek te Hardebieselingen, J. A. Gra- vensteyn te Rinsumageest. Beroepen te Raamsdonk-Drimme- len: J. Rienks te Schoondijke. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Tweetal te Scheveningen: W. Gee- le te Arnhem en G. Zomer te Vrou wenpolder. Marktberichten VISMIJN VEERE 3 Mei. Export garnalen, aanvoer 3426, prijs per kg 86—104. schar 324, 26—45, bot 273, 311—41, middel tong 46, 81—2.17, rog 57, 38—59, kabeljauw 3. 64, wulken 25. 33—55, kreeft 2, 12.70. Officiële publicaties VLISSINGEN, OPHALEN HUISVUIL. In verband met de 5 Hei-herdenking zal het huisvuil in die wijken, waar dit Donderdags wordt opgehaald, thans Woensdag 4 Mei opgehaald worden. VLISSINGEN. Ordemaatregelen tijdens optocht op 5 Mei De burgemeester van Vlissingen, gelet op artikel 126 van de algemene politie verordening. brengt ter openbare ken nis: dat tijdens de op 5 Mei om 14.30 uur aanvangende optocht de volgende orde maatregelen gelden: het verkeer met voertuigen is ver boden op de wegen, waar de optocht doortrekt, tijdens dit doortrekken; b. het is verboden vóór de optocht uit te marcheren, deze te volgen of terzijde van de optocht mede te marcheren; c. het is verboden aan de optocht deel te nemen, indien men niet door het or ganiserende comité is uitgenodigd; ieder is verplicht aan de aanwljzin- I gen van de politie tot handhaving van de - openbare orde terstond te voldoen. Tijdens een Dinsdagmiddag in de Hervormde pastorie te Brouwersha ven gehouden persconferentie, deel de de voorzitter van het werkcomité dr. J. Sperna .'/eiland, mede. dat deze actie 16 Mei zal aanvangen, terwijl de zelfwerkzaamheid en activiteit van de jeugd vorm geven kan aan de manier waarop het doel bereikt kan worden. Een en ander geschiedt onder auspi ciën van de federatie „Vluchtelingen hulp". Vanzelfsprekend is de leiding van deze actie nieuwsgierig welke ideeën door de jongeren op het eiland naar voren worden gebracht. Het werkcomité bestaat uit dr. J. Sperna Weiland, voorzitter van de werkgroep jeugdwerk Schouwen-Duiveland. ds. P. L. Schuddebeurs, Geref. predikent te Brouwershaven, de heer M. Veld kamp te Zierikzee, de heer C. A. Hen- rion Verpoorten te Dreischor en de heer P. Bossers te Burgh. Hiernaast is een comité van aanbe ling gevormd waarin zitting hebben: burgemeester A. A. van Eeten uit Nieuwerkerk (B en S.) J. C. Spaans te Zierikzee (C.O.V.), A. Brand (N. O.V.). kapitein J. W. Gelderman van het Leger des HeiJs, C. Hoek namens de moderne Jeugdraad, ds AL van der Klis, Christelijk Gereformeerd predi kant te Zierikzee. ds F. Mallan, pre dikant bij de Gereformeerde gemeen te te Bruinisse, pastoor P. Dekker te Zierikzee en de heer M. Krflger, voor zitter van de classis Zierikzee der N. H. Kerk. De Poolse oud-strijders en de bevrijdingsviering. Ter gelegenheid van de tiende ver jaardag der bevrijding van ons land, heeft het hoofdbestuur van de Ver eniging van Poolse Oudstrijders aan H.M. Koningin Juliana en de Mi nister-President, Z. E. dr. Drees, het volgende schrijven gericht „Ter gelegenheid van de tiende verjaardag der bevrijding van Ne derland, namens de Vereniging van Poolse Oudstrijders in Nederland, als ook de Poolse strijdmakkers van de Eerste Poolse Pantser Divisie en de Poolse Parachutisten Brigade, die toen deel hebben genomen aan de invasie van West-Europa en de bevrijding van Nederland, hebben wij de eer in vrede voorspoed en welvaart aan het moedige Neder landse volk te mogen wensen. De Poolse strijdmakkers, die in het verleden dikwijls onder vreem de hemel „Voor uwe en onze Vrij heid" hebben gevochten, ter verde diging van onafhankelijkheid en rechtvaardigheid, weten deze voor het leven en de welvaart zo belang rijke factoren, op hun juiste waarde te schatten. Daarom willen wij op deze dag, ver van ons bezet vaderland graag deelneme.n aan de feestelijkheden van een land waar wij zoveel liefde, waardering en hulp hebben gevon den". Nagekomen advertenties. Heden nam de Heere tot Zich onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante ELIZABETH MALJAARS geboren Vreke op de leeftijd van 52 jaar. Uit aller naam, ABR. MALJAARS. Oostkapelle, 3 Mei '55. Duinbeekseweg V. De begrafenis zal plaats hebben op Vrij dag 6 Mei om 12 uur. God nam tot Zich na een langdurig geduldig gedragen lijden onze geliefde Moeder Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Zuster en Tante WILHELMINA DE BUCK geb. Meyers Weduwe van wijlen D. de Buck in de ouderdom van 78 jaar. Mijn genade is U genoeg. Familie DE BUCK Middelburg. 2 Mei 55. Con dolean ti e-adres A. de Buck, Krommen- hoeke 8. Biggekerke. De begrafenis zal plaats hebben op Vrij dag 6 Mei a.s. Vertri''k 12.30 uur vanaf Vlis singse Molenstraat 32. J. M. SCHERPHUIS-VOOGD Keel-, Neus- en Oorarts Vrijdag geen spreekuur S. P R1ETEMA Neus-, keel. en oorarts HERVAT Vrijdag de praktik. ,,Medioburgum'' 5 Mei des morgens om 7.30 uur aan het clubhuis In plaats van 8.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3