C klankbord} Leger in gevecht met secte in voorstad van Saig on Eerste Kamer keurt wetsontwerp Parijse actoorden goed LOODS ZOU SCHULDIG ZIJN AAN VERKEERDE MANOEUVRE Dc VRIJDAG 29 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 VELE DODEN IN CHOLON Zal Washington thans Franse wensen volgen? In Cholon, een voorstad van Saigon, zijn Woensdag 120 doden en 3 ge wonden gevallen als gevolg van gevechten tussen de Binh Xuyen strijd krachten en de troepen van het Zuid-Vietnamese leger. Het paleis van de premier Diem werd met mortiergranaten door de rebellen beschoten. Het hoofdkwartier van de Binh Xuyen secte lag onder zwaar artillerievuur van het leger. De regeringstroepen zouden de stad binnen enkele dagen in bezit kunnen hebben, doch de rebellen zijn deskundig op het gebied van guerilla en zij kunnen voor onbepaalde tijd stand houden in het deltage bied rond de stad. Bao Dai heeft premier Diem zijn bevoegdheden over het leger ontno men en deze overgedragen aan generaal Ngoejen van Vy, inspecteur- generaal van de strijdkrachten. Premier Diem moet onmiddellijk naar Cannes komen. Washington overweegt thans een nieuwe regering te- laten vormen, ovcrecnkomsetig de Franse wensen op brede basis. beeld, de secten die tegen de regering- Diem zijn, in de regering te doen ver tegenwoordigen. Deze week hebben Amerikaanse functionarissen verklaard, dat de Amerikaanse steun voor premier Ngo Dinh Diem als voor het hoofd van een constitutionele regering gold en niet hem persoonlijk. Een Amerikaanse deskundige in Aziatische zaken ver klaarde: „De reden waarom wij pre mier Diem in het verleden gesteund hebben is, dat hij eerlijk, een patriot en anti-communist is een zeldzame combinatie". De Britse minister van buitenlandse zaken, MacMillan, heeft de Ameri kaanse regering in kennis gesteld van de Britse wens, om te worden betrok ken in het voorgenomen FransAme rikaanse overleg over de toestand in Indo-China. Het Britse initiatief heeft de steun van de Franse minister van buitenlandse zaken, Pinay. De branden in de voorstad Cholon werden niet bestreden. Ook een klein aantal fabrieken werd verwoest. Bij het invallen van de nacht staakte men langzaam de strijd. Het Zuid-Vietna mese leger trachtte toen zijn posities te consolideren. De Franse wijk van Saigon wordt door Franse troepen be waakt. In de voorstad zijn alle gebou wen in een gebied ter lengte van 1300 meter en ter breedte van 500 meter door branden, ontstaan door mortier vuur, verwoest. Het aan de Gallieni-boulevard ge legen gebouw, waarin het algemeen commissariaat voor Vietnamese vluch telingen was ondergebracht, is geheel verwoest. De gegevens betreffende 800.000 vluchtelingen uit Noord-Viet- nam zijn verloren gegaan. In Cannes Op 5 Mei zou in Cannes een confe rentie plaats vinden tussen Bao Dai met vertegenwoordigers van de sec ten, partijen en afgevaardigden van boeren en arbeiders. Bao Dai zond een telegram aan de secten, waarin hij hen gelastte zich te onthouden van wapengeweld. Premier Diem werd be volen van elke maatregel af te zien, welke in strijd zou zijn met de vre despolitiek van dit staatshoofd. Overleg in Washington President Eisenhower heeft giste ren generaal Lawton Collins, zijn spe ciale vertegenwoordiger in Vietnam, ontboden voor dringend overleg met de nationale veiligheidsraad over de situatie in Saigon. Waarnemers geloven, dat de Ver enigde Staten hun standpunt geleide lijk verschoven hebben naar dat van de Fransen. De Fransen willen een nieuwe regering op brede basis, ter wijl de Verenigde Staten zich tot dus ver verzet hebben tegen het denk- Gevangene wandelde rustig de tuin uit Woensdagmiddag- was de 29-jarige gedetineerde C. G. M. uit Utrecht sa men met een medegevangene onder toezicht van een bewaker aan het werk in het tuintje van de gevangenis te Scheveningen. Het hekje stond open, want met een kruiwagen moest telkens rommel uit de tuin naar bui ten worden gebracht, om aan de kant van de weg te worden gedeponeerd. Het mooie weer en het open hekje bleken echter een te grote verleiding voor M. Op een gegeven ogenblik zag hij de kans schoon. De bewaker was met de andere gedetineerde bezig bloembollen te poten. M. greep de kruiwagen, reed die naar buiten en ging niet terug. De politie vraagt zich thans af, waar M. dan wel heenge gaan is. M. had reeds bijna zrjn gevangenis straf van ongeveer een jaar wegens diefstal uitgezeten. Op 29 Mei zou hij ter beschikking van de regering wor den gesteld. Luchtverkeer via Zuidpool? Luchtmaarschalk Sir Keith Park, vertegenwoordiger van de Britse „Hawker Siddeley Aircraft"-combi- natie voor het gebied van de Stille Oceaan, heeft verklaard, dat er zeer geheime internationale besprekingen gaande zijn over het instellen van strategische en burgerlijke luehtrou- tes over het gebied van de Zuidpool. Hij gaf geen verder commentaar. Uitwijzing van Vermeulen krijgt nasleep. Stopzetting der conferentie? Het internationaal Christelijk Vak verbond is van mening dat de inciden_ ten rond de vyfde zitting van de pe- troleumcomniissle der internationale arbeidsorganisatie te Caracas, Vene zuela, opnieuw getuigen van de moei lijkheden, waarin de internationale arbeidsorganisatie geraakt door het aansluiten van dictatoriale landen of van landen, waar de rechten van de mens niet volledig worden geëerbie digd. Het heeft de cristelijke afge vaardigden verzocht, zich definitief terug te trekken. Het I.C.V. zal zich door de huidige houding van de Venezolaanse rege ring niet laten afhouden van een ver dere actie met het oog op het herstel van de vakbewegingsvrijheid in Ve nezuela. De inter-Amerikaanse arbeidersor ganisatie te Miexico heeft, naar aan leiding van de uitwijzing van de heer Vermeulen, algehele stopzetting ge- eist van de plenaire vergadering van de petroleumconferentie. Zondagswet wordt aangevuld. Verschenen is de door minister Beel ondertekende memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer inzake, het wetsont werp tot aanvulling der Zondagswet. Bij de opstelling van het ontwerp is er naar gestreefd aan in de practijk gebleken bezwaren en de handhaving van de grondslagen der Zondagswet, zoveel mogelijk recht te doen weder varen. Dit uitgangspunt heeft er toe geleid, de thans voorgestelde aanvul ling der Zondagswet te beperken tot het toelaten van bestaande tradities en gebruiken, welke in het volksle ven zijn geworteld. AANVARING OP WESTERSCHELDE Aanvaring tussen „Tarfala" en Duitse „Ludwigshafen" De Raad van de Scheepvaart heeft Donderdag de aanvaring op 23 Januari j.l. op de rede van Vlissïngen tussen het Zweedse m.s. „Tarfala" en het Duitse s.s. „Ludwigshafen", behandeld. Deze aanvaring heeft het leven gekost aan een der machinisten van het Duitse schip. De inspecteur van de scheepvaart, de heer J. Metz, achtte in zijn con clusie het ongeluk een gevolg van een verkeerde manoeuvre op de „Tar fala". Hij verzocht de raad de betrokken loods, de heer W. M,, schuldig te verklaren. DOODMOE. Men vroeg aan Saeha Guitry waarom hij na het maken van zijn Napoleon-film direct weer aan het werk ging en niet een paar weken uitrustte. Sacha Guitry: „Ik wordt doodmoe van dat niksdoen." DRANG. Mevr. C. M. Oldenburg in Milwaukee (Verenigde Staten) belde de politie op, nadat diverse politie mannen vergeefs getracht hadden het mysterie van een gebroken étalage- tuit van een warenhuis op te lossen. Mevr. O.: „Ik kwam van een feest je terugplotseling kreeg ik een aandrang om een ruit stuk te gooien en via de gebroken ruit in het waren huis te gaan". Politieman: „En waarom belt U ons nu op?" Mevr. O.: „Ik kreeg opnieuw een aandrang." TONEEL. De toneelclub van het stadje Gap in Frankrijk is diep teleur gesteld. Er werd een lang toneelstuk opgevoerd in het plaatselijk theater. Toen het pauze was en men koffie had gedronken, ging iedereen naar buis. Men dacht dat het stuk afgelo pen waser moesten na de pauze nog drie bedrijven gespeeld worden. Het was op die dag zeer druk op de Westerschelde. Door de staking van het personeel van het Belgische loodswezen moesten vele schepen hun reis naar Antwerpen onderbreken en op de rede van Vlissingen voor anker gaan. Ook de „Tarfala", een groot schip met een diepgang van 32 voet, bela den met ijzererts, besloot op halve kracht varend de ankerplaats op te zoeken. De loods wilde daartoe met een door de inspecteur van de scheepvaart als „onbegrijpelijk" ge kwalificeerde manoeuvre tussen de voor anker liggende „Ludwigshafen' en een Engels schip doorvaren en re kende er daarbij op, dat de achter hem varende „Maagdenburg", die krachtens de reglementen voorrang had, zou uitwijken. De „Maagdenburg" reageerde echter eerst op een dusda nig moment, dat de „Tarfala" zijn weg tussen de beide verankerde schepen versperd zag. Scherp naar bakboord De loods van de „Tarfala" trachtte in deze precaire situatie een aanva ring te vermijden door scherp naar bakboord te doen uitwijken. De ster ke vloedstroom V/2 tot 2 mijl per uur dreef het Zweedse schip ech ter naar de „Ludwigshafen" toe en tenslotte was de afstand tussen beide schepen zo klein geworden, dat ook het uitwerpen van een anker geen ef fect meer had. Wel was inmiddels de snelheid afgeremd, maar desondanks kreeg de „Ludwigshafen", die onder een hoek van 70 graden midscheeps werd geraakt, een gat boven de wa terlijn. Verklaring van Indonesië en Chinese volksrepubliek. Vijf beginselen van overeenkomst. Na het vertrek van Tsjou En Lai uit Djakarta heeft het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken de tekst van een gezamenlijke verkla ring van de Indonesische minister president en de Chinese minister-pre sident uitgegeven. De twee premiers geven de verze kering, dat zij gezamenlijk zullen streven naar de verwezenlijking van wereldvrede en samenwerking, en spreken hun voldoening uit over het totstandkomen van de overeenkomst inzake de vermijding van het dubbele staatsburgerschap. Zij zijn het er over eens, dat de republiek Indonesië en de Chinese volksrepubliek nauw dienen samen te wer.ven, teneinde weder zijds begrip en vriendschappelijke be trekkingen tussen beide landen te be vorderen. In het punt, waarin de voldoening wordt uitgesproken over het vreed zaam samenleven van de twee naties, wordt geconstateerd, dat dit ge schiedt op basis van de vijf beginse len: wederzijds eerbiedigen van de souvereiniteit en territoriale on schendbaarheid, non-agressie, niet-in- menging in eikaars binnenlandse aan. gelegenheden, gelijkheid en wederke rig voordeel. De inspecteur van de scheepvaart zeïde het te betreuren, dat op de „Tar fala" de oorspronkelijke opzet, die hij op zichzelf reeds riskant noemde, niet was onderbroken, toen men bemerk te, dat het misverstand met de „Maag denburg", waaraan hij de loods van bet Zweedse schip schuldig achtte, tot ongelukken zou leiden. De „Tarfala" heeft eerst te laat zijn koers ge- wijzigd. De raad, zal schriftelijk oit-.jjeer Spaak op de herdenkingsbïjeen- spraak doen. komst niet worden begrepen". Ontslag van hoofdagent voor ambtenarengerecht De gewezen 27-jarige hoofdagent van de gemeentepolitie te Rotterdam J. van de E., die was ontslagen om dat hij geweigerd zou hebben te wer ken op een afdeling waarnaar hij was overgeplaatst, heeft in hoger beroep voor het ambtenarengerecht terecht De afdeling waar hij moest werken, wordt de „invalidenafdeling" ge noemd, omdat er mensen worden ge plaatst die ziekelijk zijn. Hij was het met die qualificatie niet eens, of schoon zijn gezondheidstoestand niet best was. Namens de burgemeester zei mr. Van Vreeswijk dat een agent die zon der enige géldige reden weigert, iets op te volgen wat de hoofdcommissa ris hem zegt, ontslag verdient. De verdediger mr. Van Bockhove gaf toe dat zijn cliënt met zijn wei gering fout is geweest, maar ontslag een te zware straf genoemd moet worden, omdat men met meer tact tep-en deze man met zijn physïeke en psychische toestand had moeten op treden. Uitspraak binnen drie weken. Verzet tegen bezoek van Spaak aan Valkenburg De Katholieke Arbeiders Beweging Limburg heeft aan de afdeling Lim burg van de Nationale federatieve raad van het voormalig verzet ïn Ne derland een brief gezonden, waarin zij de raad adviseert de Belgische mi nister Paal Henri Spaak niet deel te laten nemen aan het nationale bevrij dingscongres, dat van 19 tot en met 21 Mei in Valkenburg wordt gehou den. „Nu het katholieke volksdeel van I België", zo wordt in de brief gezegd, „zich met alle kracht teweer stelt tegen de anti-katholieke onderwijs politiek van de Belgische regering, waarvan de heer Spaak een der meest prominente figuren is, zal zeer terecht door bet katholieke volksdeel in on ze provincie de aanwezigheid van de Op het Centrale Plein van Paramaribo werd dezer dagen het standbeeld ont huld van Simon Bolivar, dat door de regering van Venezuela aan Surina me werd geschonken. Foto: Een over zicht tijdens de plechtige onthulling, welke door talrijke autoriteiten werd bijgewoond. De onaanraakbaren in India. De Indiase minister van binnen landse zaken, Pandit Govind Bal- labh Pant, heeft Woensdag gepleit voor een algeheel verbod van prak tijken, die in verband staan met de onaanraakbaarheid in India. Deze praktijken zijn reeds in de Indiase grondwet verboden. Er zijn ongeveer vijftig milliöen personen in India, die behoren tot de groepen die vroeger als die der onaanraakbaren bekend stonden. Het zijn personen, die buiten de vier hoofdkasten van de Hindoes zijn geboren, en werkzaamheden ver vulden, die door de leden van deze kasten als onrein werden beschouwd. Velsen-Noord leefde 10 jaar boven een bom. In Velsen-Noord is gisteren j een 500 Engelse ponden zware i blindganger uit de oorlog ge- l vonden. Vrijdagmiddag zal de j bom ter plaatse tot explosie worden gebracht, want het is j niet mogelijk het gevaarlijke j souvenir te demonteren. De i Velsense politie heeft in ver- j band met de te verwachten ontploffing een evacuatiebevel i gegeven aan alle bewoners in j een straal van 500 meter rond de vindplaats van de bom. Het j gevolg is dat een groot aantal gezinnen in deze dichtbevolkte wijk in de middaguren het huis j zal moeten verlaten, waarnaast j voor de liggende zieken spe- j ciale voorzorgsmaatregelen moesten worden getroffen. Voorts zal het verkeer over de Wijker-straatweg, de verbin- i ding tussen de ponten in Vel- j sen en Beverwijk, gestremd zijn. 1 Het Wereldgebeuren DUITSLAND GELIJKWAARDIG PARTNER Motie Ruijs de Beerenbrouck over Indonesische arrestanten De Eerste Kamer heeft gisteren het wetsontwerp tot. goedkeuring van de Parijse accoorden met 32 tegen 2 (de communisten) aangenomen. Minister Beyen zeide o.m., dat niema nd die voor de Paryse accoorden is, over de herbewapening van West-Duitsland jubelt. Er is maar één weg om het Duitse gevaar op te lossen, dat is Duitsland als gelijkwaardig partner in de familie der West-Europese landen op te nemen. De minister meent, dat er alle aanleiding is aan te nemen, dat Rus land op het ogenblik geen agressieve bedoelingen heeft, maar dit is meer ingegeven door opportunistische overwegingen. In de komende Navo-vergadering zal de politiek van Amerika en van Azië worden besproken en de kleine landen zullen daar alle gelegenheid krygën aan het gesprek deel te ne men. De minister zonder portefeuille, mr. Luns, betoogde, dat de voornaam ste inzet van de controverse in de we reld nog steeds Europa is. Daar zal van werkelijke ontspanning geen sprake zijn, zolang het gehele Duitse volk zijn onafhankelijkheid nog niet heeft verkregen. Een oplossing voor dit tragische probleem ligt nog niet in het verschiet. Er is volgens de mi nister geen reden om aan te nemen, dat het Chinese communisme minder expansief is dan het Russische, mis schien is het zelfs nog wel virulen- ter. Bandoeng De regering heeft in de conferentie van Bandoeng geen aanleiding gevon den haar standpunt en beleid ten aan zien van Nieuw-Guinea te wijzigen. Spreker achtte het thans niet het juiste moment om op de betekenis van art. 8 van het protocol van 10 Augustus 1954 verder in te gaan. Het zou illusoir zijn te verwachten, dat Indonesië vrijwillig van zijn aanspra ken op Nieuw-Guinea afstand zal doen. De regering stelt een onderzoek in naar aanleiding van geruchten over subversieve acties in Nieuw-Guinea. De zorg van de Nederlandse rege ring over de processen in Indonesië is na de ontwikkeling in de laatste- tijd zeer toegenomen, zo verklaarde minister Luns. Hij noemde de schen ding van de openbare rechtspraak 'n hoogst ernstig feit en het is duide lijk, dat de verdediging van de arres tanten onmogelijk wordt gemaakt. De regering is thans doende om op kor te termijn op andere wyze in de ver dediging van de arrestanten te voor zien. Met vele afgevaardigden was de minister het eens, dat het zenden van nota's aan de Indonesische regering ~een effect heeft. De regering zal an ook trachten minder conventio nele, doch in deze situatie noodzake lijke wegen te gaan bewandelen. Aan het adres van de heer Scher- erhorn zeide spreker, dat de rege ring de koninklijke academie van we tenschappen heeft verzocht een rap port op te stellen over hetgeen in Ne. derland geschiedt op het gebied van de atoom-energie. Ten aanzien van de Benelux zeïde de minister, dat het niet uitgesloten is, dat op 3 Mei het interparlemen tair consultatief Benelux-orgaan ge formaliseerd wordt. Indien de beperkingen over het landbouwprotocol worden opgeheven achtte de minister het niet uitgeslo ten, dat de kans bestaat dat het unie verdrag nog tijdens de maximale ambtsperiode van de regering zou kunnen worden ondertekend. Moerdijk-kanaal De Nederlandse regering heeft over het tracée van een eventueel Moer dijkkanaal nog geen standpunt be paald, zo antwoordde spreker de heer Gerretson. Het plan voor het Moer dijk-kanaal zou kunnen veranderen m verband met het Deltaplan. De verhouding met België t.a.v. 't Deltaplan is zodanig, dat, met voor- •behoud van het wederzijdse rechts- standpunt, men tracht ae problemen op practische wijze gezamenlijk te bespreken. De technische Schelde- commissie is een zuivere studiecom missie zo zeide de minister verder. Hier worden ook de Deltaplannen be sproken, doch het gesprek is minder informatief. Motie De heer Ruijs de Beerenbrouck diende een motie in naar aanleiding van de kwestie der Nederlandse arrestanten in Indonesië, waarin de diepe verontwaardiging over de mensonterende behandeling der ar restanten „werd kenbaar gemaakt" en waarin niet zonder meer mag worden berust". De motie drong er bij de regering op aan „met alle denkbare middelen een rechts gevoel bevredigende oplossing in deze na te streven". De motie was mede ondertekend door de heren Algera (ar.), Mole naar (vvd), Kolff (ch) en In 't Veld (arb.). De minister zonder portefeuille, mr. Luns, kan de motie Ruijs de Beerenbrouck aanvaarden. De stemming over deze motie en over de begroting en buiten landse zaken werd uitgesteld tot 3 Mei. Onrustig Brazilië Er heerst enige politieke en eco nomische onrust in Brazilië, de vierde grootste staat ter wereld. Nieuw is die onrust niet voor de Bra zilianen, want zij hebben zich maar zelden in politieke kalmte en onge breidelde voorspoed verheugd. Maar het begon er enkele jaren geleden op te gelijken, dat er in Brazilië betere tijden op komst waren en dat zijn groeiende bevolking omstreeks 50 millioen zielen het wat gemakke lijker zou krijgen. President Getulio Vargas was aan de macht gebracht door ruim 5090 van het kiezerscorps en steunend op de socialisten probeerde hij een rege ringsprogramma uit te voeren, dat beoogde de industrie uit te breiden, de huisvesting te verbeteren cn de lonen op te voeren. Het régime van Vargas was niet helemaal een dicta tuur, maar het geleek er toch veel op. Al te links kon hij niet gaan. want dan zouden het leger en zijn politieke tegenstanders hem wel uit het presi- dentspaleisje jagen. Dat jagen kwam er tenslotte van. Men dwong Vargas tot aftreden en daarna pleegde hij zelfmoord. Zyn opvolger was de vice-presi dent J. Café Jr., een nogal strijdbaar journalist die zich voornamelijk onderscheidde door zijn eenvoudige leefwijze. Toen. hjj vice- president was, gaf hij er zelfs de voorkeur aan met een openbare auto bus van en naar zijn bureau te gaan. Café jr. is thans dus president en hg kan volgens de Braziliaanse wet niet opnieuw gekozen worden, want een Braziliaanse president mag nooit direct een tweede ambtstermijn aan vaarden. Er zal dus in October a.s. een nieuwe president van Brazilië worden gekozen en daarover maakt men zich ongerust. De Braziliaanse wet kent nog een ander aardigheidje: alle toekomstige candidaten voor het presidentschap moeten zes maanden tevoren bedan ken voor de overheidsbaantjes, welke zij reeds bekleden. Op 2 April jl. kon men daardoor in Brazilië zo ongeveer nagaan wie er in de markt waren voor het presi dentschap. De heer Quadros, die gou verneur is van de aanzienlijkste en rijkste staat der Braziliaanse federa tie dat is de staat San Paolo liet weten, dat hij het veilige bestaan in zijn staat prefereerde boven de wis selvalligheden van het president schap. Hij stelde zich achter generaal Tavora, die prompt ontslag nam als chef van het militaire huis van de E resident. Uit dat laatste zou men unnen afleiden, dat de generaal inderdaad een candidatuur wil aan vaarden. Maar er ging aan dat bedanken van Tavora een pijnlijke geschiede nis vooraf, waarover nogal druk is gepraat. Men beweerde, dat de generaal aan gouverneur Quadros had toe gezegd, dat deze gouverneur de grootste zeggenschap zou krijgen over de Braziliaanse staatsbank. Toen dat bericht bekend werd, traden ogenblikkelijk twee ministers af en bedankte de president van de Braziliaanse bank voor zijn baantje; Een beetje geschrokken verklaar de daarop generaal Tavora, dat hij niet veel lust had in een candida tuur. esondanks ziet het er wel naar uit, dat het leger de candida tuur van de generaal zal door zetten. Het v/aren immers officie ren van het leger, die in 1954 aan Vargas de voet dwars zetten en zij zijn verplicht die anti-Vargas-actie vol te houden. Nu komen bij de aanstaande verkiezingen de vrien den van Vargas met een candidaat, die de socialistische politiek van de overleden president wil voortzetten. Die candidaat is gouverneur Ku- bitsjek van de staat Minas Geraes.- Men beschouwt generaal Tavora als de enige man, die in de verkie zingsstrijd een kans heeft tegenover deze heer Kubitsjek. En daarover wordt nu druk ge praat en geschreven in Brazilië. De ondertoon van het krantenbe- drijf is, dat het leger, hoe de ver kiezingsstrijd ook uitvalt, nooit aan een vriend van Vargas zal toestaan het presidentiële paleis te betreden of het moest zijn, dat deze vriend genoegen zou nemen met een nauw gezette leger-contróle op zijn doen en laten. President Café .Jr. van Brazilië zal in October a.s. zijn opvolger installeren Ir. Van Lissa Nessel wordt wethouder van Den Haag De gemeenteraad van 's-Graven- hage heeft na drie stemmingen, ir. R. C. A. F. J. van Lissa Nessel, het eni ge KNP-lid van de raad, tot wethou der gekozen, als opvolger van Ir. L. J. M. Feber. De eerste vrije stemming leverde de volgende uitslag op: ir. van Lissa Nessel (KNP) 14 stemmen, mr. H. Schürmann 13 stemmen en dr. B. van den Tempel (PvdA) 16 stemmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3