is weer aas de AANBOD ARBEIDSKRACHTEN LIEP IN le KWARTAAL TERUG WALCHEREN VEERTIGJARIG BESTAAN VAN „DE HANZE" GEVIERD Amsterdamse Beurs VRIJDAG 29 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE O O URAN T RAPPORT ARBEIDSMARKT ZEELAND Oorzaak was einde der lange vorstperiode. Uit liet rapport over <le ontwikke ling van de arbeidsmarkt in het le kwartaal, dat het Districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening in Zee land heeft uitgebracht, blijkt, dat het aanbod van manrrelyke arbeidskrach ten sterk is teruggelopen. Op 31 De cember bestond dit uit 1937 mannen in Januari liep het cyfer op tot 2233, in Februari en Maart volgde een da ling. Aan het einde van het kwartaal waren nog 1488 mannen ingeschreven. De voornaamste oorzaak van de da ling is het einde van de vorstperiode, die een werkverruiming tengevolge had. Het aantal geregistreerde werk loze vrouwen verminderde van 266 op 31 December 1954 tot 234 op 31 Maart jl. De aanvang der seizoenwerkzaam heden oefende op het laatste cijfer zijn invloed uit. De daling van het aanbod bij de mannen kwamen voornamelijk voor bij de bouwnijverheid en de landbouw. Visserij en handel daarentegen gaven een toename te zien. Het aantal aan vragen naar mannelijke krachten nam fedurende het verslagkwartaal van 75 met 230 tot tot 8057 Deze vermeer dering had betrekking op de bouw nijverheid en de landbouw. Zij wordt aan seizoeninvloeden toegeschreven. Ook wat de vrouwelijke axbeids- Jaarvergadering C.B.T.B. op Schouwen-Duiveland. Overgangsbepalingen Kerkorde in discussie. Het Dagelyks Bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. heeft In zijn jongste vergadering besloten de jaarvergade ring. in verband met de hieraan ver bonden moeilijkheden, niet in Noord- Beveland, doch in Schouwen-Duive land te houden. Gedacht wordt hier voor aan de data 8, 15 of 29 Juni a.s. Voor de zetelverdeling in het afde lingsbestuur Zeeland van de Agrari sche Bedrijfsvereniging was er een voorstel gekomen met een verhouding 3:1:2. De C.B.T.B. zou dan 2 zetels krijgen, doch het dagelijks bestuur geeft er de voorkeur aan om de ver houding 2:1:1 vast te houden. Voor de districtsraden van het Landbouwschap in Zeeland moet de C.B.T.B. de volgende aantallen ver tegenwoordigers benoemen; Schou wen-Duiveland 2, Tholen en St. Phi- lipsland 2 N. Beveland 2, O. Z. Be veland 1, W.Z. Beveland 2. Walcheren 2, Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 1 en West Zeeuwsch-Vlaanderen 1. Aan het bestuur van de landelijke bond zal een voorstel uit Zeeuwsch- Vlaanderen. worden toegezonden, om ook de zandgronden in -Zeeland een toeslag per ha te verstrekken. Uitvoerig werd weer gesproken over de aardappelsituatie .welke nog on bevredigend is. Hierop zal nogmaals de aandacht van de landelijke bond worden gevestigd. Ook werd uitvoe rig aandacht gewijd aan de wijziging van het Pachtbesluit. Medegedeeld werd nog, dat het le dental steeds groeiende is. Federatie Arbeiderskunst kringen komt tot stand Middelburg wil kring oprichten Men is thans bezig een Zeeuwse fe deratie van Arbeiderskunstkringen te stichten. Dit lichaam zal naast uiter aard een samenwerking tussen de in Zeeland bestaande kringen als het ware ontvanger en verdeler kunnen worden van de subsidies van provin cie en Rijk. Dit heeft de heer C. Hoek uit Zierikzee, districtsbestuurder van liet N.V.V. in Zeeland, Donderdag avond medegedeeld tijdens de jaar vergadering van de Middelburgse Be stuurders Bond. De federatie zal dan naast de Z.V.U. staan. In deze jaarvergadering, die onder voorzitterschap van de heer J. Goos- sen werd gehouden, kwam aan de or de het plan om ook in de Zeeuwse hoofdstad een Arbeiderskunstkring op te richten. Het bestuur van de M.B.B. neemt het initiatief tot het zenden van een circulaire aan alle Middel burgse N.V.V.-ers, waarin deze wor den opgewekt deel te nemen. Voorts zullen de leden over deze kwestie huisbezoek ontvangen. Gezien de goede gang van zaken in andere Zeeuwse steden, meent het M.B.B.-bestuur, dat Middelburg hier bij niet kan achterblijven. Er zullen minstens 250 leden nodig zijn wil men tot oprichting van een Stichting Ar beiderskunstkring overgaan. Een en ander wordt tijdens een volgende M.B.B.-vergadering definitief bespro ken. Afbraak van 14 panden in Middelburg aanbesteed. Dc directeur van de Dienst Her bouw Middelburg heeft Donderdag in de Stadsschuur in Middelburg aan besteed het slopen van een 14-tal pan den in de Segeerstraat. Op dit werk werd als volgt ingeschreven: 1 J. P. Leijnse, Middelburg 7.400; 2. F. L. Hoorninck. Middelburg 7.680; 3 C. Westdorp, Goes, S.600; 4 Huybregt- se en Hensen, Westkapelle, 10.765. Deze bedragen vertegenwoordigen de toebetalingen, die de inschrijvers wensen te doen. De gunning werd aangehouden. Zoals bekend, dienen deze panden aan de Westzijde van de straat te worden afgebroken, omdat de Segeer straat belangrijk zal worden verbreed. In plaats van de afgebroken huizen verrijst 'n nieuw complex winkels met woonhuizen. Het ligt in de bedoe ling met het sloopwerk op zeer korte termijn te beginnen. Bevordering bij de P.P.D. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de heer L. Everaars uit Mid delburg, bureauchef van de Provinci ale Planologische Dienst, met ingang van 1 April j.i. bevorderd in de rang van administratief-honfdambtenaar. krachten aangaat, kwam de daling van het aanbod voornamelijk voor by de landbouw. Het aantal openstaan de aanvragen nam toe van 262 tot 290. Vooral de vraag naar winkel-, hotel- en huishoudelijk personeel steeg. Die voor textielarbeidsters ver minderde. Depressie. In het overzicht van de werkgele genheid in de diverse bedrijfstakken, wordt opgemerkt, dat de werken aan het dijksherstel op Schouwen-Duive land thans een aflopend karakter ver tonen. Er zullen ongeveer 80 arbei ders minder nodig zijn wanneer een dezer dagen de nieuwe dijk. die het Dijkwater afsluit, gereed is. Aan het dijkherstel op Schouwen-Duiveland werken momenteel ongeveer 200 ar beiders uit eigen streek en 360 van elders. De tapijtindustrie in Zeeuwsch-Vlaan deren maakte volgens het rapport in het eerste kwartaal van dit jaar een zekere depressie door. De vraag uit het buitenland verminderde, waardoor de in deze maanden steeds optreden de winterslapte groter was dan in an dere jaren. Enkele jonge wevers wer den ontslagen. Wat de visserij aangaat, wordt op gemerkt, dat de garnalenvisserij niet lonend was. Meer dan 70 vissers moes ten dan ook op. een GSW-object wor den tewerkgesteld. De vraag naar huishoudelijk perso neel liep in het verslagkwartaal om hoog, voornamelijk in verband met de op handen zijnde voorjaars-schoon- maak. Ofschoon aan verschillende aanvragen kon worden voldaan door verwijzing van meisjes uit de mossel- pellerijen en de landbouw, is het aan bod toch nog verre van voldoende om in de bestaande personeelsbehoefte te kunnen voorzien. Advertentie J Middelburg Groninger vereniging bijeen Dezer dagen hield de Groninger Vereniging in Middelburg haar laat ste bijeenkomst in dit seizoen. Me vrouw Scheltens-Koops zong een aan tal liederen met pianobegeleiding van mevrouw Meylink. Mevrouw Adriaanse-Bergansius declameerde „Beatrijs". Het was een zeer geslaag de avond. De voorzitter, de heer E. Visscher, deelde nog mede, dat er in Septem ber a.s. weer zal worden gestart met een nieuw winterprogramma. Causerie over tuinarchitectuur Voor de afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft de heer C. P. Broerse, land schapsarchitect uit Amstelveen, in restaurant Wöhler gesproken over „Aspecten van de hedendaagse tuin architectuur". In zijn boeiende cause rie gaf de heer Broerse een overzicht van de ontwikkeling van de tuinar chitectuur gedurende enkele eeuwen, vanaf de symmetrie van Le Nötre tot aan de huidige vrije stijl, die a- symmetrisch is. Spreker betoogde verder, dat er evenwicht dient te zijn tussen tuin en huis en dat de a-symmetrie moet worden gebruikt voor arrangemen ten, die de symmetrie versterken. Hij gaf voorts aan de hand van verschil lende ontwerpen een nadere verkla ring van zijn onderwerp. Tenslotte werd een serie fraaie kleurendia's vertoond. Bij ontstentenis van de voorzitter, de heer P. H. Blaauw, leidde de heer W. Brand deze verga dering. Viering van de le Mei Het programma voor de viering van de le Mei in Middelburg op Maandag 2 Mei vermeldt 's avonds een feestvergadering in het Schut tershof, waar de heer H. van Kuilen burg uit Amsterdam zal spreken. Voorts wordt een lekespel opgevoerd, zingt „De Volksstem" en wordt een „Meiroep 1955" vertolkt, 's Middags is er, eveneens in het Schuttershof, een Meifeest voor de kinderen. Aan deze Meiviering werken mee De Mid delburgse Bestuurders Bond, de P.v. d.A., ..De Volksstem", de A.J.C., Jonge Strijd en de V.A.R.A. Ontspanningsavond bejaarden Uitgaande van het Middelburgse damescomité tot ontspanning van be jaarden werd in het Middelburgse „Schuttershof" Dinsdagavond een ge varieerd programma gebracht door „Overschotje". Mevrouw M. C. Dctn- Verboon, presidente van het comité, deelde in haar openingstoespraak mede, dat dit de laatste avond van het seizoen moest zijn wegens ge brek aan financiën. Zij hoopte, dat de in October te houden collecte voor dit werk veel zou opleveren. Het programma, dat daarna vlot werd afgewerkt, viel zeer in de smaak van de talrijke oudjes. Padvindsters Gilde hield propaganda-bijeenkomst. Woensdagavond werd in de Middel burgse Bogardzaal een propaganda- avond gehouden, uitgaande van het Nederlandse Padvindsters Gilde, ge organiseerd door de „Gouden Cirkel- groep" en de „Lutemgroep" te Mid delburg. Namens de beide groepen werd een openingswoord gesproken door de districts-commissaresse, mej. Alewijnse, waarna de trainer van het N.P.G. mei. Meijer uit Den Haag, een interessante causerie hield over het ontstaan, de ontwikkeling en werk wijze en het doel van de padvinderij, welke thans over de gehele wereld, in 32 landen haar vertakkingen heeft. Zij legde de nadruk op het feit, dat de padvinderij hoofdzakelijk ten doel heeft de jongens en meisjes, naast de schoolopleiding de nodige handigheid bij te brengen om te bereiken, dat zij in het leven zich onder alle omstan digheden kunnen behelpen. Daarna voerden enkele padvind sters tafrelen op, die uitbeeldden, dat er by de padvindsters een dringend gebrek is aan goede leidsters, en waarin een oproep werd gedaan aan allen, die voor het werk voelen, zich beschikbaar te stellen. Na de pauze werd een drietal films vertoond, die betrekking hadden op het werk van de padvinderij en werden toegelicht door een trainer van het Hoofdkwar tier uit Den Haag. Hoewel de op komst voor deze avond niet uitermate groot was, kon zij toch bevredigend worden genoemd. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn in lichtingen te verkrijgen over de vol- fende in het tijdvak van 17 tot en met 5 April gevonden voorwerpen: huissleutels, bankbiljetten, wante nen handschoenen, portemonnaie's met en z. inh., kinderpet, grijze herensjaal, nummerplaat van een auto, zwarte portemonnaie met inh.. oorbel, das speld, leesboek, doos met inh., erken- ningskaart voor de Belg. Spoorwegen, rood kinderschoentje, paraplufou- draal, kinderschoentje, wit gymna- stiekschoentje, broekriem, armband je, zeemlap, 2 houten lepels, wit hond je, kamermat, zilveren broche, rode portemonnaie met inh., zakkam in etui, doos inhoudende bussen melk, hangertje met parel, zakdoek, zak mes, blauwe jongensjas, bruine vul pen, broche met witte steen, bood- schaptas met inh, 1 pr. kinderlaarzen, doorschryfpen, rood etui inhoudende foto's en geld, blauwe vulpen, sjaal: Vlissingen Verkoop dag in Lutherhuis Ongeveer 25 leden van de Lutherse damesvereniging te Vlissingen heb ben zich de laatste weken ingespan nen om de Woensdag in het Maarten Lutherhuis aan het Groenewoud te Vlissingen gehouden verkoopdag tot een succes te maken. De dames had den een groot aantal fraaie en nutti ge handwerken gefabriceerd, die zij tegen matige prijzen ten verkoop aanboden. De verkoping, welke voor het eerst in het Lutherhuis werd ge houden, werd om half drie voor het publiek opengesteld. De opbrengst is bestemd voor ver schillende kerkelijke doeleinden. Bi de voorbereiding en organisatie van de verkoping heeft de tweede voor zitster van de damesvereniging, me vrouw A. Pihl, een belangrijke rol gespeeld. Zilveren P.Z.E.M.-jubilea Dinsdag werden bij de P.Z.E.M. twee zilveren jubilea gevierd, van de heer Dierikz, chauffeur in de gara ges te Vlissingen en van de heer J. de Vos, arbeider voor bijzondere diensten te Vlissingen. Beide jubilarissen,de heer Die rikz vergezeld van zijn echtgenote, werden in de feestelijk versierde conferentiezaal van de Centrale Zeeland te Vlissingen ontvangen, waar zij allereerst werden toege sproken door de directeur, ir. T. Micliielsen, die hen dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen en hen nog vele jaren in dienst der vennootschap toewenste, zulks on der aanbieding van de gebruikelijke enveloppe. De hoofdopzichter der Centrales, de heer A. F. Linse, wen ste daarna de jubilarissen hartelijk geluk. Namens het personeel bood de heer J. W. van Aalst blijvende her inneringen aan en mevrouw Dierikx kreeg bloemen. Vervolgens sprak namens de personeelsvereniging de heer B. de Jonge gelukwensen uit, eveneens onder aanbieding van een geschenk. De beide jubilarissen dankten al len tenslotte voor dé vriendelijke woorden en de geschenken. Muzikale ouderavond in goedgevuld Concordia. In de goedbezette zaal van gebouw „Concordia" aan de Palingstraat te Vlissingen waren Woensdagavond tal van vereerders der lichte muze bijeen op de muzikale „ouderavond" van de Christelijke mandolinevereni ging „Con Amore". De uitvoering, die diende om de ouders kennis te doen nemen van de instrumentale vorderingen van him kroost, werd geopend aoor mej. S. de Ridder. Hierna kwamen jeugdige „tokkelaars" o.l.v. mej. J. P. Kuij- pers voor het voetlicht. Er was voorts een Hawaiïan-bandje met zang van mej. Z. Daalhuizen. Corrie Steketee en Addy Rottier, twee jonge man doline-virtuozen en de gebr. Eek- hardt, mandoline en guitaar, ontlok ten het publiek eveneens een harte lijk applaus. Als intermezzo gaf een aantal meiskes enige gymnastische oefeningen ten beste. Het program ma bevatte voorts nog een tweetal bandopnamen van de uitvoering, wel ke „Con Amore" enige tijd geleden in het Concertgebouw heeft gegeven. Tijdens de pauze werd een verlo ting gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de aanschaf van nieuwe muziekinstrumenten voor het 20-jarig bestaan dat „Con Amore" het volgend jaar hoopt te vieren. Concert in Bellamypark. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, geeft de har monie „St. Caecilia onder leiding van dirigent Jan de Graaf, het eerste concert m dit seizoen, in het Bella mypark te Vlissingen van 7.30 tot 9 uur. Het populaire programma vermeldt onder meer: de ouverture uit Paul Lincke's operette: „De bruiloft van Nackiri" en de walsen „Hochzeit der Winde" en „Miinchner Kindl". Het concert wordt afgewisseld met populaire marsen en karakterstuk jes. o.a. het wereldberoemde „Loin uit Bal" van Gillet. Het programma sluit met een grote selectie uit „Het witte paard" en de mars „Imperial Echoes" van Safroni. Oostkapelle Ned. Chr. Vrouwenbond Voor de afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwenbond sprak Dinsdagmiddag ds C. Boon uit Sint Laurens over ,THet Hooglied". De pre sidente. mevrouw Lantsheer-Hoeufft, dankte de spreker na afloop voor zijn interessant betoog. Officiële publicaties MIDDELBURG. NATIONALE HERDENKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat met het oog op de Nationale Herdenking op Woensdag 4 Mei a.s. van 18 tot 21 uur alle bioscopen gesloten moeten zijn; dat gedurende die uren geen vermake lijkheden zullen worden toegestaan; dat op die dag na 18 uur geen muziek mag worden gemaakt; dat het café-bedrijf tot de kleinst moge lijke omvang dient te worden beperkt; dat vanaf 19.00 uur de buitenverlichting neons en lichtbakken gedoofd moet zijn. Middelburg, 26 April 1955. VLISSINGEN. KOSTELOZE IN- EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloze HER-inenting op Woens dag a.s., om vier uur des namiddags, in het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. Vlissingen, 28 April 1955. Marktberichten VISMIJN VEERE. 28 April. Aangevoerd: 2281 kg export garnalen 77—1,00; 296 kg schar 16—32; 291- kg bot 16—24; 29 kg schol 18; 43 kg tong (middel) 75—1,72; 41 kg rog 37—44; 5 kg wulken 2527. (Slot van pag. 2) de gelukwensen van zijn vereniging over, terwijl de heer A. Vermaire sprak als voorzitter van „Handelsbe langen". Ook deze beide sprekers we zen op het belang van een hechte sa menwerking. KERSTENING VAN HET BEDRIJFSLEVEN. De gastspreker van deze middag, rector H Brans, schetste daarop in een boeiende rede de plaats van de middenstander. Ieder mens in het be drijfsleven is bezig dienst te verlenen aan een ander. De liefde mag daarbij geen extraatje zijn, doch moet in alle arbeid tot uitdrukking komen. De dienstbaarheid moet juist voortkomen uit de liefde en het is daarbij dan een eerste eis, dat men vakmanschap be zit. Naast deze natuurlijke kijk op de dingen, is er de weg van de gelovige mens. God is liefde. Daarom is het contact van de middenstander met an deren bijna iets sacramenteels. Men moet een goed toegewijd zakenman zijn, die in de wereld moet staan met de christelijke doeleinden. Van zijn houding zal iets moeten uitgaan voor anderen, want als er gekerstend moet worden, moet de leek dit juist doen op de plaats waar hij werkt. Alles moet staan in het teken van het kruis. Dit kruis moet men vormen, door elk- Pastoor A. Kramer van 's-Heerenhoek overleden. In de ouderdom van 81 jaar Is Woensdag In het St. Joanna-zieken- huis te Goes overleden pastoor A. Kramer van 's-Heerenhoek. Pastoor Kramer werd te Assen delft geboren en ontving in 1902 de priesterwij'ding. Na tal van paro chies als kapelaan en pastoor te hebben gediend, kwam hij in 1936 als pastoor naar 's-Heerenhoek. Ne gentien jaar heeft pastoor Kramer deze gemeente gearbeid. De "begrafenis is bepaald op Za- Aanleg van Middenweg door Braakman wordt aanbesteed Namens Gedeputeerde Staten zal op Vrijdag 13 Mei a-s. te Middelburg wor den aanbesteed de verbetering van het 1622 m lange wegvak van Biervliet naar de Braakman, het wegvak van de Braakman lang 1496 m en het 3304 m lange weggedeelte Braakman- Hoek. eindigende in de kom van Hoek. Door de uitvoering van deze werken zal een veel kortere verbindingsweg, de z.g. Middenweg, van West- naar Oost-Zeeuwsch-Viaanderen worden verkregen. Eerste koekoeksmelding in lenteseizoen Na enkele meldingen in de aan vang van dit jaar, vernamen wij lan ge ty'd niets óver de koekoek. De eer ste melding ontvangen wij thans uit Oostkapelle waar Maandag 25 April omstreeks 7 uur de definitieve terug komst van de koekoek werd gesigna leerd. De langdurige koudeperiode zal, evenals dit bij de zwaluwen het geval schijnt te zijn, ook op de koe- koektrek vertragende invloed hebben, zodat de trek niet alleen laat is. maar ook over lange tijd zal verlo pen. Gaarne weer zoveel mogelijk meldingen, waarvoor by voorbaat dank. z. Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (314) Nederland 1947 (314) 3 Nederland 1937 3 Doll'arleniing 1947 3 pet. Investeringscertificaten Nederland 1962-64 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips W ilton-Feij enoord Billiton Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland EVA. Deli Mij. Bank van Ned. Gem. 4% Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Stee) General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcon tinental Shell Union Tide Water Van Berkel PREMIELENINGEN. April 27 April 103% 1013% 101% 100% 100% 99% 999 97 97 101% 101% 1013% 101H 100 100 170 179 245 299% 299% 317% 317 281 278% 300 316 399% 400% 268% 275 237% 237' 404% 124% 125% 184% 184% 175% 174% 181-3/4 180% 183% 183 190 188% 162% 161% 153% 152% 108% 108% 230 192 195 42 40% 27H 27% 61% 60% 145 142% 98% 97% 64 64 107% 107 87 87 86% 86A 31% 30% 109% 109% 59% 59% 27% 27% 126 126 Amsterdam 1951 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 Den Haag 1952 Den Haag 1953 11 Rotterdam 1952 i Rotterdam 1952 II Utrecht 1952 5—6 5—6 113 113'4 5—6 112% 113 5—6 114% 1141/4 5-6 134% 134 5—6 141 140 5—6 136 136% BEURSO VERZICHT. KALME MARKT. De markt heeft gisteren een zeer kalm verloop gehad. De orders waren weer dun gezaaid en ook de koersfluctuaties bo den niet veel variatie. Een plotselinge be langstelling voor Hoogovens en Nationale Handelsbank verleende echter enige kleur aan de markt. Wat er met laatstge noemd papier precies aan de hand was, wist niemand te vertellen, maar aande len Nationale Handelsbank maakten een Amsterdamse wisselmarkt. CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Aril. Londen 10,64%10.65%, New York 3.79% 3.80%, Montreal 3.84—3.84%, Pa rijs 1.0840—1.0860, Brussel 7.60%— 7.61%, Frankfort 90.31—90.41, Zü- rich 86.63—86.73, Zürich (vrije francs) 88.63—88.73, Stockholm 73.1373.23, Kopenhagen 54.85— 54.95, Oslo 53.1853.28, Braz. dollar 3.79','23.80%, Argentijnse verre keningsdollar 3.80%3.81%, Japan se verrekenlngsdollar 3.82—3.83. Turkse verrekeningsdollar 3.79— sprong van 170 tot 180 bi) vrij drukke handel. Vanzelfsprekend zocht men naar de achtergrond van deze stijging, waarbij al spoedig oude geruchten opgeld deden, zo als bij stempeling der aandelen of een ho ger dividend. Officieel is echter niets be kend. Ook Hoogovens vertoonden een frappante ontwikkeling. Reeds Woensdag was dit papier 5 punten gestegen tot 300. Gisteren ging om even na half twee de hoek plotseling open en de kooplust was zo groot, dat de notering met 16 punten steeg tot 316. In eerste instantie schreef men deze stijging toe aan de grote be drijvigheid in de metaalindustrie. De fnternationale soorten openden, voornamelijk wegens gebrek aan affaire, over het algemeen één puntje lager. Uni lever en Philips wisten dit kleine ver lies in te halen. AKU en Kon. Olie ble ven per saldo een fractie bij Woensdag ten achter. Ook op de scheepvaart en cultuurafdeling viel weinig te beleven. De koersen bleven over het algemeen in een doen. doch KP.M. en Stoomvaart Maatschappij Nederland één puntje luier. Bij de niet officieel genoteerde fondsen bevond zich ook een uitschieter nl. plet- terij Enthoven. Dit fonds steeg liefst 70 punten tot 270 naar aanleiding van een publicatie over de merites van dit be drijf. Guldensbeleggingen sti] en onver anderd. Prolongatie, 2% procent. aar de hand te reiken. En juist in het Kruis ligt ook de verlossing, zo be sloot rector Brans zijn met grote aan dacht beluisterde rede. Na dit meer officiële gedeelte van de jubileumviering, verenigde men zich in de vooravond aan een uitste kend verzorgd en gezellig diner in hotel „De Korenbeurs". Ook daar wer den nog tal van 'gelukwensen uitge sproken. De burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, deed dit namens het gemeentebestuur, terwijl voorts nog het woord voerden kapelaan M. W. A. van Langen, geestelijk adviseur, de heer C. L. B. de Rechter, voorzitter van de KA.B. en de heer P. G. van der Weele uit Colijnsplaat, Zeeuws hoofdbestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond. ON DERSCUE1D1NGEN. De bondsvoorzitter, de heer De Hos- son, bood de gelukwensen van het hoofdbestuur van de R.K. Midden standsbond in bet bisdom Haarlem aan. Voorts huldigde deze een drietal Hanze-leden, die zich verdienstelijk maakten voor de afdeling. Voor de heer P. J. Cardon was er een oorkon de, terwijl de heren W. Bitter en L. I. Verwer werden onderscheiden met de zilveren bondsmedaille. Aan het slot van het diner presen teerde zich het muziekgezelschap „Euphonia" voor het hotel, om be stuur en leden van de Hanze een se renade te brengen en hen naar het Schuttershof te begeleiden De geslaagde feestdag werd daar besloten met een gezellige avond. Henk Zoutendijk bracht een tweetal poppenspelen, terwijl de heer De Jong zijn capaciteiten als goochelaar we derom toonde. Vooraf kreeg echter eerst de heer J. Bakker, directeur van het dioce sane bureau, nog het woord, mede om de voorzitter een nieuwe voorzitters hamer aan te bieden, terwijl de heer Florusse uit Wemeldinge, als voorzit ter van de Christelijke Middenstands vereniging Noord- en Zuid-Beveland, nóg getuigde van de goede samen werking. Een dansje met muziek van „The Orpheans" vormde het slot van dit festijn. Zweedse onderscheidingen bij bezoek aan Schouwen Ter gelegenheid van het bezoek van de Zweedse koning aan Schouwen- Duiveland, werd zoals gemeld de burgemeester van Zierikzee, jhr mr J. Schuurbeque Boeije, benoemd tot officier in de Orde van Vasa. Voorts werden nog onderscheiden de korpschef van politie in Zierikzee, de heer Chr. C. van Ast, en de adju dant van de Rijkspolitie in Renesse, de heer L. Kouwen. Zij ontvingen de grote koninklijke hofmedaille in goud. De kleine koninklijke hofmedaille in goud werd uitgereikt aan de opper wachtmeester der Rijkspolitie, de heer G. Overbeeke. Tot officier in de Orde van Vasa werd tenslotte nog benoemd dr A. J. Verhage te Wassenaar, vroeger te Middelburg woonachtig. Woensdagavond bracht de muziek vereniging „Kunst en Eer" te Zierik zee de burgemeester van deze ge meente en de korpschef van politie een serenade, in verband met de hun ten deel gevallen Zweedse onder scheidingen. Een verpleeghuis in Goes voor ouden van dagen? Het Burgerlijk Armbestuur te Goes overweegt een verpleeghuis In te richten voor ouden van dagen die onder de Armenwet vallen. Gedacht wordt om het grote he renhuis met tuin van oud-notaris Joh. Pilaar aan de Beestenmarkt, hiervoor aan te kopen. Ruim twin tig personen zouden hierin opgeno men kunnen worden. Christelijke Schooldag 13 Mei in Goes. Het Negende District van de Schoolraad voor Protestants Chris telijke Scholen zal op Vrijdag 13 Mei een schooldag met tentoonstel ling houden in „de Pring van Oran je" te Goes. In de morgenbijeen komst zal de heer Aug. Weiss, in specteur van het L.O. te Rotter dam, een inleiding houden over het onderwerp: „Ons Zaagonderwljs", waarna "s middags de heer T. M. Gilhuis uit Weesp zal spreken over „Onze buitenkerkelijke leerlingen een vijfde colonne?". De tentoonstelling wordt ver zorgd door een achttiental firma's. Faillissementen Uitgesproken is het faillissement van A J. W. Polderman uit St. Maartens- ayk. Rechter-commissaris is mr. J. A. E. Rink, curator mr. M. Vlaming beiden Middelburg. Voorts werd uit- gesproken het faillissement van A. J. oe Vilder, fabrieksarbeider uit St Jansteen. Recht er-commissaris jg mr; nir H R Middelburg, curator mr. H. B. L. de Rechter. Hulst. Nagekomen advertentie. In plaats van kaartjes. Geboren 'ns Zoontje en Broertje JOHANNES JANUS (JOOP) SMITS f; A. SMITS—RUISSEN MARGRIET en CONNIE Wemeldinge, 28 April 1955. Zuidelijke Achterweg. 30 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 1,65 9.03 9.28 9.46 10.02 1,95 1,24 1,42 21.11 21.37 21.56 22.16 22.37 1,34 1.52 1,65 0,92 1,09 2.21 2.48 3.18 3.05 3.17 1,78 1.89 2,08 1,62 1,84 U.—N.AJ». 14.58 1,49 15.25 15.53 15.45 15.59 1,60 1,79 1,38 1,55

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 19