Gerrit Schulte zette opmars naar Oranje-trui in NIEUWS UIT DE KERKEN Amsterdamse Beurs JIMMY op het onbekende eiland SCHELDEGOUWEN ORGANISEERT WEER „ZEEUWSE MOTORCROSS" 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 APRIL 1955 RONDE VAN NEDERLAND KRIJGT VORM Eerste plaats in algemeen klassement voor zwoeger Piet Haan (Van een speciale verslaggever) Gistermiddag op de weg van Valleenswaard naar Heerlen heeft de Ron de van Nederland een vorm gekregen, die beslissend kan zijn voor het verdere verloop van de tour. Gerrit Schulte, die tot nu toe niet meer ge daan heeft dan het peleton aanvoeren, heeft zgn slag geslagen. Een slag, die hem weliswaar niet op de eerste plaats in het algemeen klassement heeft gebracht, maar hem wel enkele minuten voorsprong op zijn grote rivalen Van Est en Voorting heeft bezorgd. Bovendien werkte hij een groot deel van zijn achterstand op Wout Wagtmans weg en dat is voor de 39- jarige Bossenaar belangrijker dan de Oranje-trui, die gisteren in het be zit van Piet Haan kwam. Breze laatste zegevierde in de rit van Nunspeet naar Valkenswaard en speelde des middag ook nog zo dapper mee, dat hij nog heel wat van zijn voorsprong kon handhaven. den. Piet Haan, die de Oranje-trui nog wel even wide behouden, sprong mee evenals de Duitser Donike. Jan van Osta, soldaat van Schulte, wist ook een wieltje te grijpen. Dit kopje nam een halve minuut op het peleton, doch Hein van Breenen en de gebroe ders Voorting trokken zo hard aan het grote veld, dat dit na een kilome ter of twintig bij Duurmond weer ge sloten was. Drie en een halve minuut voor het peleton uit zette Gerrit Schulte er 'n enorme vaart in. Z'n adjudant Suy- kerbuyk werd hiervan het slachtof fer en stapte van de fiets, volkomen uitgereden kwam hij dertig minuten na zijn baas in Heerlen aan. Die baas kon aanvankelijk in het bochtige heu velachtige terrein de zes anderen niet van zijn wiel krijgen maar kort voor de finish was hij niet meer te houden. Hij sprong naar voren en slechts een wat weifelachtige afdaling noopte hem tenslotte nog met Wies van Don gen een eindsprintje uit te vechten. Hg won dit glansrijk. Gerrit Schulte had dus woord gehouden: hij was ge gaan. En toen vgf minuten later zijn grote rivalen zich bij de jury aan meldden, knipoogde hij even naar Wim van Est, die ruiterlijk bekende, dat Gerrit hem dit keer te slim was afgeweest. In de ochtendrit stelde een ploegje, waarin onder anderen Roks, Maenen, v. d. Kamp, Haan, De Vecchi en Tal bot, ernstige pogingen in het werk te ontvluchten. Aanvankelgk konden de ze dapperen niet meer dan enkele tientallen meters wegkomen, maar toen echter Schulte, Wagtmans en Voorting elkaar in de wielen gingen rgden en het peleton danig afremden, kreeg het groepje op kop zijn kans. Het was al spoedig uit het gezicht verdwenen. Na 130 km was het pele ton minuut achter. Van der Kamp moest al spoedig de tol van zijn krachtsinspanning betalen. Later kreeg Roks een inzinking en in de omgeving van Helmond moest ook de Engelsman Talbot capituleren voor 't straffe tempo van de vluchtelingen. Te Valkenswaard deed Maenen al le moeite om zjjn plaatsgenoten in ju belstemming te brengen ,maar Piet Haan was hem een centimeter of tien te snel af. De voorsprong van Haan op het peleton, waarin oók Roks te recht was gekomen, was groot genoeg om do oranje-trui van de Brabander over te nemen. Aan de koffietafel in de openlucht, die door liet gemeente bestuur van Valkenswaard aan de rondekaravaan werd aangeboden, merkte Gerrit Schulte gekscherend op: „Vanmiddag ga ik er 'vandoor". Kort na het startschot van de eer ste „bergetappe" ging Schulte inder daad, samen met Suykerbuyk en Van Oersy vandoor. Van Est lachte wat, hg was er van overtuigd, dat Gerrit het deze keer nog niet meende. Wies van Dongen vertrouwde het echter niet en de Duitse leider Preiskeit voelde ook wel iets voor een ontsnap ping. Zg gingen met de Italiaan de Vecchi en de Belg Schoubben en al weer de moedige Engelsman Talbot even een kijkje nemen bg Schulte. Als Schulte nog niet van plan was ge weest door te bgten, toen de 5 bij hem kwamen, wist hg het wel. Hij begon er geweldig aan te trekken èn zoog de andere heren met zich mee en voor Wagtmans en Van Est beseften, lagen zij met het peleton drie minuten ach ter. Dit alles gebeurde in luttele ki lometers. Deze keer menens Na ongeveer 40 kilometer voel den Van Est en Wagtmans, dat het deze keer menens was en demarreer- Hockey-wedstrij den DAMES MIDDELBURG LIBERTY 0—0. Middelburg heeft de competitie be sloten met het gunstige resultaat de a.s. kampioen een puntje afhandig te maken. Het was een zeer aantrekke lijke wedstrgd, waarin de elftallen tegen elkaar opwogen. De uitslag geeft dan ook de verhouding van de wedstrijd goed weer. HEREN MIDDELBURG H— CADETTEN H 0—2. De bezoekers hebben in deze wed strijd een geflatteerde overwinning op hun rekening kunnen schrijven. De ploegen waren aan elkaar ge waagd en de strijd was dan ook ge lijk opgaand. Voor de rust kwamen de Cadetten op een gelukkige manier aan een doelpunt, doordat de Middel burgse keeper een foutje maakte. Na de rust maakten de bezoekers van een misverstand in de Middelburgse achterhoede gebruik en stelde de overwinninfg veilig (02). Wereldkampioenschap lichtgewicht Jimmy Carter, de wereldkampioen boksen lichtgewicht,1 zal op 1* Juni a.s. te Boston zijn titel verdedigen tegen Wal lace „Bud" Smith uit Cincinnati, die vijf de staat op de lijst van de uitdagers. De uitslag van de rit Nunspeet Valkenswaard (193) km luidt: 1. Piet Haan (Ned. B) 5.17.26; 2. Maenen (Ned D) 5.17.26; 3. Donike (Duitsl.) 5.17.26; 4. Sartini (Italië) z.t.; 5. Van Breenen (Ned. C) z.t.; 6. Talbot (Engeland) 5.21.29; 7. Vecchi (Italië) 5.23.57; 8. Van Oers (Ned. D) z.t.; 9. Gerrit Voorting (Ned, D) z.t.; 10. Preiskeit (Duitsl.) z.t.; 11. Maas (Ned D) z.t.; 12. Roks (Ned D) z.t.; 13. Bakker (Ned. A) z.t.; 14. Scholl (Duitsl.) z.t.; 15. Suykerbuyk (Ned. B) z.t.; 16. Van der Kamp (Ned. A) z.t.; 17. Neyt (Belg.) z.t. De uitslag van de tweede helft van de vierde etappe van Valkenswaard naar Heerlen (125 km) luidt: 1. Schulte (Ned. B) 3 uur 8 min. 8 sec.; 2. Van Dongen (Ned. C) z.t.; 3. Preiskeit (Duitsl.) 3.08.25; 4. De Vecchi (Italië) z.t.; 5. Schoubben België) 3.08.32; 6. Van Oers (Ned. B) 3.10.39; 7. Talbot (Eng.) 3.10.55; 8. Masocco (Italië) 3.13.25; 9. Streh- ler (Zwits.) 3.13.36; 10. Bucher (Zwits.) 3.13.54; 11. Haan (Ned. B) z.t.; 12. Peters (Ned. B) z.t. Daarna een peloton in dezelfde tijd. Het algemeen klassement na de vierde etappe luidt: 1. Haan (Ned. B) 25.12.10; "2. Van Breenen (Ned. C) 25.14.00; 3. Roks (Ned. D) 25.15.22; 4. Schulte (Ned. B) 25.15.51; 5. Maenen (Ned. D) 25.18.03; 6. Preiskeit (Duitsland) 25.18.47; 7. Van Dongen (Ned. C) 25.19.08; 8. Donike (Duitsl.) 25.20.04; 9. Gerrit Voorting (Ned. D.) 25.21.06; 10. Wagtmans (Ned. C) 25.21.38; 11. Plantaz (Ned. B) 25.21.45; 12. Van Oers (Ned. B) 25.21.51; 13. Schoub ben (België) 25.22.19; 14. Bakker (Ned. A) 25.22.46; 15. Pugi (Italië) 25.23.08: 16. Sartini (Italië) 25.23.47; 17. De Groot (Ned. C) 25.24.15; 18. De Vries (Ned. D) 25.24.21; 19. Wim van Est (Ned. A) 25.24.38; 20. Cools (België) 25.24.48. Na de vierde etappe luidt het alge meen ploegenklassement: 1. Nederland B (Schulte) 75.34.19; 2. Nederland C (Wagtmans) 75.43.06; 3. Italië (Masocco) 75.47.38; 4. Ne derland D (G. Voorting) 75.50.33; 5. Nederland A (W. van Est) 75.59.52; 6. Duitsland (Preiskeit) 76.03.58; 7. België (Gielen) 76.06.23; 8. Zwitser land (Bucher) 76.43.08; 9. Engeland (Ilsley) 77.33.04. Ds. A. Carsjens 75 jaar Donderdag 28 April a.s. hoopt ds. A. Carsjens te Eernewoude, eme ritus predikant van de Ned. Herv. Kerk, zijn 75e verjaardag te vieren. Ds. Carsjens werd op 28 April te Boskoop geboren, bezocht eerst drie jaar het Gereformeerd gymnasium te Amsterdam en was daarna zes jaav werkzaam in de handel. In 1899, dus op 19-jarige leeftijd, ont waakte bij hem de oude lust om predikant te worden. In 1903 deed de lieer Carsjens eindexamen aan het gymnasium te Leiden en stu deerde vervolgens aan de Rijks Uni versiteit in de Sleutelstad- In 1907, toen hij werkzaam was als hulp prediker te Oirschot in Noord-Bra bant, werd hij door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland toege laten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Op 29 April van het daar op volgend jaar (1908) dus op de dag na zijn 28e verjaar dag, verbond cand. Carsjens zich, na vooraf te zijn bevestigd door wij len ds. G. W. Heesen van Leeuwar den, aan zijn eerste gemeente, IJ- zendijkc. In de twee jaar welke de jubilaris in deze gemeente in Z. Vlaanderen heeft gewerkt, werd daar de oude, nog uit de Spaanse tijd daterende kerk, geheel gerestau reerd. Verder werd voor de Pro testantse kinderen die de nonnen school bezochten, een kleuterschool gebouwd. Verder maakte hij ook nog plannen voor de bouw van een nieuwe pastorie, welke tijdens zijn vacature werd gebouwd. Op 3 Juli 1910 verwisselde ds. Carsjens de gemeente van IJzendij- ke met die van Oudega (Sm.), waar hij wederom door ds. Heesen van Leeuwarden werd bevestigd. De ze zijn tweede cn laatste gemeente diende de jubilaris tot 1 Juli 1948, toen hem na 40 volbrachte dienst jaren emeritaat werd verleend. Daarna was hij nog drie jaar te Oudega werkzaam als hulppredi ker en vestigde zich in 1951 metter woon te Eernewoude. In de 41 jaar, welke ds. Carsjens te Oudega heeft gestaan, is daar zeer veel veranderd en grote verbe tering gekomen in de sociale en maatschappelijke toestanden. Naast de reeds genoemde be stuursfuncties was ds. Carsjens ook nog secundus-lid van het classicaal bestuur van Leeuwarden; praetor van de ring Bergum; 6 jaar kerk- visitator in Friesland en vele jaren lid van het Fries Godgelecrdge- nootschap. Bevestiging en intrede vicaris D. Schneider Vicaris D. Schneider, die het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Biezelin- ge heeft aangenomen, zal op 22 Mei a.s. door zijn broer, ds A. J. Schnei der, jeugdpredikant te Amsterdam, in de morgendienst, welke aanvangt te 10 uur, worden bevestigd. In de dienst van 5 uur zal hg zijn intrede doen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Delft (wijkgem. 1), G. Boer te Gouda. Promotie- en degradatie wedstrijden schaakclubs Middelburg won nog niel, voor Terneuzen vooruitzicht somber Het is nog lang niet zeker, of de eerste tientallen van Middelburg en Terneuzen elkaar het komende sei zoen zullen ontmoeten in de landelijke dan wel in de Zeeuwse competitie. Middelburg is er namelijk niet in geslaagd, zijn eerste promotiewed strijd in een overwinning om te zet ten. In de ontmoeting tegen de Bra bantse kampioen OSV uit Oss moes ten twee partijen worden afgebroken en voorlopig hebben de Brabanders met 4}<>-3% de leiding. De uitslagen waren: D. Smeele-mr P. W. Meylink 1-0; F. Sanders-drs M. C. Verburg afg; G. van Dijk-A. Dobbelaar V2-V2 D. van Dorp-S. Sanders 1-0; I. Hes- P. D. de Zeeuw 0-1; A. Vulsma-H. Strooband %-%; C. Grintjes-P. M. de Kleyn 1-0; L. v. d. Valk-G. Woudstra 0-1; Th. v. d. Heyden-drs J. Scheltens afg; B. Seheygrad-F. de Buyser %- "Terneuzen speelde een beslissings wedstrijd tegen Heerlen..De verliezer degradeert, maar ook hier is nog geen beslissing gevallen, omdat twee par tijen moesten worden afgebroken. Heerlen heeft echter in ieder geval 83. Jimmy roeide met forse slagen de Kreek uit. Hij hao gemerkt, dat er vrij veel branding stond en tegen Mie bet en Jackie had hij gezegd zich vooral koest te hou den „Blijven zitten, Miebet", had Jimmy gecomman deerd, „en onder geen voorwaarde gaan staan. Houd je maar goed aan je bankje vast". Miebet had tegen haar gewoonte in. niets terug gezegd, maar ze zag tamelijk bleek. Jackie vond het een heerlilk avontuur 7.ijn ogen schitterden. Jimmy roeide de kreek uit en toen zette hij aïles op alles. Hij probeerde de sloep met haar boeg in de branding te krijgen; dat viel niet eens mee. omdat de vrij krachtige wind hem nog al parten speelde. Daar had je de eerste rollers al. De sloep begon te dansen en er kwam direct een flinke puts water over. Miebet kiemde zich vast aan naar bank. Zij voelde het kill» zeewater langs haar rug druipen en bemerkte tot haa> afgrijzen dat zich een vijvertje in haar schoot had ge vormd, waarin een heel enge garnaal met lange voel sprieten zwom.... Zij had veel zin ln een gllpartij maar zij durfde niet, omdat dit Jimmy zou afleiden Jack hield de koers in de gaten en hil keek uit of ei niet ergens verraderlijke klippen zouden opduiken. „IR zie de „Voorspoed" al, vader", riep hij, „en ik zie ka pitein Brulboei aan dek staan'. Jimmy klemde de kaken op elkaar en begon nog krachtiger aan de riemen te trekken. Wéér dook de sloep met zijn boeg in een rol ler. Ze hadden alle drie geen droge draad meer aan hun lijf.... Kan regering formeel Deltaplan uitvoeren Vragen van de heer Molenaar in de Eerste Kamer De heer Molenaar (WD) heeft Dinsdag in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van het departement van buitenlandse zaken met daaraan gekoppeld het wetsont werp tot goedkeuring van de Parijse accoorden, een aantal vragen gesteld. Zo vroeg hij over de waterstaatkun dige plannen in Zeeland en West-Bra bant in verband met het Deltaplan of dit laatste plan aan de technische Scheldecommissie is voorgelegd. „Is dit een verdrag of een overeen komst?", zo luidde zijn vraag. „Moet de Belgische regering haar goedkeu ring aan het plan hechten en zo niet dragen de besprekingen met de Bel gische ambtenaren dan de vorm van onderhandelingen „Kan de regering formeel het Del taplan uitvoeren?", zo luidde een an dere vraag van de heer Molenaar en de derde vraag: „Indien het overleg met België te lang duurt, gaat Ne derland dan zijn eigen weg?". ZATERDAG 21 MEI IN VLISSINGEN Ook Belgische renners Ook dit jaar organiseert de Motor en Autoclub „Scheldegouwen" weer de bekende „Zeeuwse motorcross". Als datum is vastgesteld Zaterdag 21 Mei. Het evenement zal evenals voorgaan de jaren zich afspelen op het toekom stige industrieterrein in Vlissingen, tussen de Centrale Zeeland en de Keersluisbrug. Om 16 uur begint de training, om 17 uur is de eerste start. Men verwacht ook ditmaal weer een keur van bekende en prominente ren ners voor deze gebeurtenis, die de or ganisatoren terecht „het grootste sportevenement van Zeeland" noemen. Er is zelfs kans, dat de wedstrijden een internationaal tintje zullen krijgen door de aanwezigheid van enkele Bel gen, onder wie misschien René Bae- ten, een naam, die elke motorsport- liefhebber bekend in de oren zal klin ken. In ieder geval kan men er van op aan, dat weer spannende races gere den zullen worden. Zoals bekend, telt deze motorcross mee voor de natio nale titel. Ondanks pogingen van „Scheldegou wen" bleek het ook thans onmogelijk toestemming voor een parcours in de duinen bij Vrouwenpolder te krijgen. Na de ramp heeft de Polder Walche ren zulks verboden. Ook wat 't circuit in Vlissingen betreft, dreigden moei lijkheden, in verband met de binnen kort aan te leggen heliport en inzake de eisen, die de K.IS.M.V. aan het ter rein stelt. Naar het zich laat aanzien, zullen alle problemen worden opge lost. Wat het laatste vraagstuk be treft, ondervindt men goede mede werking van K.N.M.V.-zijde. Dit jaar bleek geen andere datum dan 21 Mei beschikbaar. Liever had men de Hemelvaartsdag voor de cross uitgekozen, evenals vorig jaar, maar dit was onmogelijk. Het circuit ligt geheel ten Westen van de spoorlijn en mag aanzienlijk sneller en wat moeilijker wor den genoemd dan vorige keren. Daar om werden meer bochten aangebracht. De baan, die 5 meter breed is werd zoveel mogelijk over geaccidenteerd terrein gevoerd. Aan weerskanten wordt het circuit dit in tegenstel ling tot vorig jaar met touwen af gezet, hetgeen de veiligheid ten goe de komt. De startplaats is breder ge maakt, namelijk 30 meter. Met het uitzetten van een en ander werd reeds een aanvang gemaakt. De deelnemers rijden in twee klas sen junioren en senioren die ieder weer in twee groepen zijn ver deeld, namelijk lichte en zwaardere motoren. De grens is 150 c.c. Alle reeds een puntje binnen, want de voorlopige uitslag is 5-3 in het voor deel van de Limburgers. Het ziet er dus naar uit, dat Terneuzen het vol gend jaar weer in de Zeeuwse compe titie zal uitkomen. Bij een gelijkspel zal niet opnieuw een wedstrijd wordeh gespeeld, maar wordt door middel van loting de de gradant bepaald. Resultaten juniorenvoetbal De uitslagen van de tijdens het af gelopen weekeinde voor de junioren competitie van de K.N.V.B., afdeling Zeeland, gespeelde wedstrijden luiden: groep A I: Arnemuiden A IZeeu wen A I 10, Vlissingen A 2Vlis singen A I 23; groep A II: Kapel- Ie A IPatrijzen A I 23; groep B I: Zeelandia B IVlissingen B I 40, RCS B I—Middelburp- B I 8—0, Oost burg B IBreskens B I 51; groep B H: EMM B I—RCS B 2 1—1, Mid delburg B 2Oostburg B 2 00, Mid delburg B 3Serooskerke B I 05, Zeeuwen B 2Zeelandia B 2 32; groep B HI: Goes B 2's-Heer Arendsker^e B I 112; groep B IV: Zaamslag B ICorn Boys B I 20, Terneuzen B IAxel B I 3—2, Sluis kil B I-AZW B 2 2—1, Tern. Boys B I-AZW B I 1—1; groep B V: Hulst B IHontenisse BI 150, Nw. Namen B IHulst B 2 01. renners dingen ditmaal mee naar geld prijzen. Tot dusver was dit, wat de junioren betreft, nog niet het geval. Zij tenslotte vermeld, dat de op brengst van de programma-verkoop op het terrein wederom ten dele voor „Sport steunt Zonneveld" is bestemd. Zonneveld-rit Voor een ander evenement, dat Scheldegouwen" organiseert, begin nen thans de eerste inschrijvingen binnen te komen. Het is de „Zorxne- veld-rit", een internationaal toer-eve- nement, dat zoals bekend op Maandag 30 Mei a.s., Tweede Pink sterdag, wordt gehouden. De finish van deze rit is op het terrein van het zeehospitium „Zonneveld", de op brengst is voor „Sport steunt Zonne veld". De deelname aan deze gebeur tenis is wel zeer gemakkelijk. Men behoeft geen voorgeschreven r .ute af te leggen, men kan overal starten: per auto, scooter, motor, bromfiets, De grootscheepse B.B.-oefening, wel- ke Dinsdagavond in Stavenisse werd gehouden, trok vanzelfsprekend voor al grote belangstelling van de jeugd! De spuitgasten hadden over gebrek aan toeschouwers tenminste niet te klagen. (Foto: P.Z.C wanneer men slechts op Walcheren een drietal contrölestempels haalt. De organisatoren van dit bijzonde re evenement, dat onder de leuze „De sterkeren voor de zwakkeren" wordt gehouden, mogen over medewerking niet klagen. Van diverse zijden wer den namelijk prijzen toegezegd, ter wijl aan prins Bernhard en de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, is verzocht een prijs beschikbaar te willen stel len. Het Concertgebouw in Vlissingen verleent zijn medewerking in dier voege, dat de deelnemers daar des avonds na de rit bij elkaar kunnen komen. Voor de „Zonneveld-rit", waarvan men hoopt een jaarlijks terugkerend evenement te maken, is een speciale en fraaie plaquette ontworpen. Het bestuur van het Oostkappelse zeehos pitium zal een speciaal lepeltje laten vervaardigen voor deze dag. Vermel denswaard is nog, dat een moeder van één der patiëntjes aan wie dit al les uiteindelijk ten goede zal komen een grote Zeeuwse pop schonk. Advertentie Nederland 1951 (3%) 103% 103% Nederland 1948 (3%) 101% 101% Nederland 1947 (3%) 3 100% 100% Nederland 1937 3 99% 99% Dollarlening 1947 3 pet. 97 97 Investeringscertificaten 3 101% 101% Nederland 1962-64 3 101% 101H Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Ned. mdië 1937 A 3 100 100 Grootboek 1946 3 99% Nat. Handelsbank 168% 169% Ned. Handelmij. 249 247 A.K.U. 300% 303% Bergh's en Jurgens 317% 317% Calvé-Deift 279% 280% Kon. Ned. Hoogovens 292% 295 Unilever 399% 404% Ned. Kabelfabriek 271 268 Philips 400% 407% Wi I ton -Feb"enoord 240 233 e. Biiliton 409 Kon. Petroleum Mij. 592 Amsterdam Rubber 124 126% Holland Amerika Lijn 182% 182% Kon. Paketvaart 174% 175% Rotterdamse Lloyd 180% 181% Ned. Scheepvaart Unie 183% 183 Stv. Mij. Nederland 189% 190% H.V.A. 159% 162% Dell Mij. 153% 154% Bank v. Ned. Gemeenten 4% 108% 108% B'ank v. Ned. Gem. 0-5-10 142 Baltimore-Ohio 45% - Centrale Suiker 230% 232 Kon. Mij. De Schelde N.B 186% 189 Missouri K.T. 14% New York Central 41% 41% Pennsylvania 27% 27% Anaconda 59 61 Bethlehem Steel 139% 144 General Motors 97% 98% Intern. Nickel 63% 63% Kennecott 106% 106% Republic Steel 85 87 U.S. Steel 84% 87 V4 North American Cy. 30?4 30% Midcon tinental 107% 108 Shell Union 59 59% Tide Water 26% Van Berkel's Patent 120% 124% A.K.U. 3% 304 PREMIELENINGEN Amsterdam 1951 140 139% Breda 1954 114 114% Eindhoven 1954 113% 113% Enschede 1954 114 114 Den Haag 1952 I 134% 134 Den Haag 1952 II 141% Rotterdam 1952 I 136% 136% Rotterdam 1952 II 135% 135 Utrecht 1952 123% Amsterdamse wisselmarkt. Contante prijzen Amsterdam. 26 April. Londen 10.64%10.65%, New York 3.73fó— 3.80tfr, Montreal 3.84%—3,85, Parijs 1.0830—1.0850. Brussel 7.60—7.61, Frankfurt 00.29—90.30, Zurich 86.62 86.72, Ziirich (vrije francs) 88.63 —88.73, Stockholm 73.15—73.25, Ko penhagen 54.83—54.93, Oslo 53.15— S3.25, Braz. dollar 3.79%—3.80% nom., Argentijnse verrekeningsdol lar 3.80%3.81%, Japanse verre keningsdollar 3.82%—3.831/-., Turk se verrekeningsdollar 3.79 3.8014 nom. BEURSOVERZICHT VASTE STEMMING Amsterdam, 26 April. Het verloop van de New Yorkse effectenbeurs de stemming was daar Maandag bui ten verwachting vrg vast heeft een vast verloop. In de eerste plaats pro fiteerden hiervan de internationale soorten. Kon. Olie, Unilever en Phi lips liepen 5 tot 7 punten omhoog. AKU deed het iets kalmer aan, maar kwam toch van 300% op 303%. Ook de kleinere industrieën gaven voor het merendeel bescheiden koerswins ten te zien. Naast deze industrieën traden ook cultures op de voorgrond. Reeds Maandag was de stemming hier niet onvriendelijk en gister werd er nog een schepje bovenop gegooid. Amster dam Rubber goed gevraagd op 127 (124). H.V.A'. gold 161% (159%) en Deli 155% (153%). Enkele kleinere suikeraandelen brachten het weer tot een open hoek met fractionele wins ten. Op de scheepvaartsector wilde het gistermiddag niet zo goed vlotten. De koersen bleven vrijwel in een doen met Maandag. Bij kleine handel el ders scheen de activiteit zelfs groter te zijn, Guldensbeleggingen stil en goed op peil. Voor Sunray Oil bestond flinke belangstelling. Als eerste note ring werd 25% dollar geadviseerd. De markt sloot vast en slechts iets be neden het hoogste peil van de dag. Prolongatie 2%%. Heden overleed onze geliefde Vader, Groot- en Overgrootvader AN SCHOUT in de ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, P. WIJKHUYS SCHOUT. A. WIJKHUYS. Biggekerke, 26 April 1955. Bergweg 3. KOUDEKERKE. Schildersbedrijf J. O. WAGENAAR, VERPLAATST van Tramstraat 11 naar WESTSTRAAT 3. Binnenkort telefonisch aan gesloten onder no. K 1185 Gevraagd ELECTRO-MONTEUR, zelfstandig kunnende wer ken, vast werk. Firma SCHIPPERS—NAUTA, Dorpsstraat 67, Breskens. telefoon 165. PROVINCIALE STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND. In verband met het Koninklijk bezoek aan Zierikzee, zal op DONDERDAG 28 APRIL 1955 van KATSE- VEER EEN EXTRA BOOT WORDEN INGELEGD TE 11.30 UUR. Voorts zal de vertrektijd van de boot van Katseveer van 12.30 uur met 10 min. worden vervroegd. Het vertrek van de boot van 14 uur van Zierikzee wordt met 15 min. vervroegd. Bovendien zal om 16 UUR VAN ZIERIKZEE een EXTRA BOOT worden ingelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8