Zeeuwse Plattelandsvrouwenbond hield geslaagd mode-experiment Blijf meester VAN Uvin TOT BEJAARDENZORG IN ZEELAND VERDIENT MEER AANDACHT NOG MOEILIJKHEDEN BIJ DE VEILING „WALCHEREN" BRAND IN BOERENSCHUUR IN NACHTELIJK GRIJPSKERKE Agenda 2 P H O VI iV O' J .4 L Jl /J ÜJ lh U W E O O 1) Lï A Ai 1 Vv Oiiiis SDAG 2 i AiTtlL a.ooó IN ,J>RINS VAN ORANJE" TE GOES Harmonische combinaties uit eigen kleding en confectie (Van onze redactrice) Tijdens tie niiddagbijeenkomst van haar gisteren in „Do Prins van Oran je" te Goes gehouden algemene voorjaarsvergadering heeft de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een talrijk pu bliek aangenaam verrast door het brengen van een bijzonder instructieve modeshow. Een experiment, dat buitengewoon geslaagd mag worden ge noemd De zelfgemaakte kleding vervaardigd door leden van de Bond en de confectiecombinaties mot bijpassende accessoires voor het groot ste deel afkomstig uit Zeeuwse zaken waren tot in details representatief voor de op dit moment heersende mode; ze waren eenvoudig en aangepast aan smaak en figuur van do Nederlandse vrouw, en de meeste getoonde modellen droegen dan ook do eerlijke bewondering en waardering van de toeschouwsters weg! Behalve aan het vele werk, door diverse leden van de afdeling Zeeland verricht ter voorbereiding van deze show, was het slagen van dit mode experiment ongetwijfeld ook voor een groot gedeelte te danken aan me vrouw R. OudStofberg uit Haarlem, lid van de landelijke kledingcommis- sle van de Bond en onvermoeid voorvechtster voor iiet goede kledingstuk, die op bijzonder prettige wUze toelichtingen en adviezen by het getoonde gaf. De middagbyeenkomst werd ge opend door de presidente van de afde ling Zeeland, mevrouw L. N. Huys- manGriep, wier welkomstwoord in het bijzonder gericht was tot me vrouw W. C. ten Kate, echtgenote van de burgemeester van Goes, en de presidente van de landelijke kleding- commissie, mevrouvfr D. ElemaBak ker. Beide dames werden broemen aangeboden, waarna de presidente nog woorden van welkom sprak tot mevrouw F. KostenseKraak, aftre dend hoofdbestuurslid, en tot de da mes J. D. Dekker en G. DorstVos, die als leden van de provinciale kle- dingcommissie zoveel werk voor deze mode-manifestatie verzet hebben. Het woord was daarna aan de explicatrice, mevrouw Oud, die in een enthousiaste inleiding de toe hoorsters op het hart dnikte, toch vooral de harmonie in kleding en de waardigheid van houding te be waren, waarin de draagsters van de Zeeuwse klederdrachten in onze provincie ons nog dagelijks voor gaan. Het kwaliteitsbesef, de waardering voor mooie kleding en sieraden met te laten verflauwen, dat is de taak van de moderne Zeeuwse vrouw! Aldus mevrouw Oud, die vervolgens de eerste „mannequin" liet opkomen, die weldra door diverse „collega's" gevolgd werd Deze amateur-mannequins allen leden van de Bond brachten een serie zelfgemaakte rokken, blouses en japonnen voor het voetlicht als practische resultaten van de door naar gevolgde naaicursussen van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande. De gepaste trots, waarmede velen van haar de zelf-ge- Advertentie) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten wrochte kledij toonden, was wel ge rechtvaardigd, want de coupe aer kledingstukken was keurig, evenals de afwerking. Er waren correcte rok ken waaronder vele moderne tweed-exemplaren eenvoudige en wat meer geklede blouses in effen en streep-dessins, en verrassende deux- pièces voor zwaardere figuren en voor oudere dames, zoals een eenvou dige donkergrijze rok met zwart-wit gestreept jasje. Voor jonge, vrouwen was er een aardige vacantie-combina- tie, bestaande uit een lila rok van glanzende katoen met een veelkleurig gestreepte blouse. Dat ook zwaarde re dames met succes een overgooier kunnen dragen, bleek wel toen een der leden een rose blouse toonde, waarover een donkerblauwe over gooier gedragen werd. By de zelfgemaakte japonnen kwam er een extra applaus voor de perfect gemaakte japon van blauwe, eenvou dig gedessineerde satijnstof met laag geplaatste aangerimpelde rok, gedra gen met een blauw veren hoedje waarbij de overige accessoires in zwart gehouden waren. Heel fyn was een eenvoudig mai'ineblauw jurkje met een garnering van rose rijgste- ken. Getuigend van vindingrijkheid was tenslotte de „moeder-dochter avondjapon" in lichtblauwe nylon, waarvan het fraai gedrapeerde en ge decolleteerde bovenstuk vervangen kan worden door een lijfje, dat bij leeftijd en figuurtje' van moeders oudste dochter past! Goede confectie Ook de confectie, welke tijdens de,- ze sliow-middag getoond werd, ver dient alle waardering. Goed gekozen mantels en jasjes (vaak van suède), hoedjes, schoenen, tassen, handschoe nen en bijou's vormden een fraaie omlijsting voor de zelfgemaakte kle ding, maar ook was er speciaal na de pauze een aantal geheel uit confectiekleding samengestelde com binaties te zien. Zoals een eenvoudig, hooggesloten katoenen zomerjurkje met heel fijn plissé; een donker-cog- nackleurige japon met grijze mantel; moderne jersey-japonnen met bypas- sende jasjes; een marine-blauw deux- IN DONKERBLAUW In hun nieuwe en keurige donker blauwe uniformen met zilveren uit monsteringen stonden de leden van de Christelijke fanfare „Soli Deo Gloria" te Colijnsplaat opgesteld voor de mu ziektent en aandachtig luisterden zij naar de woorden, die burgemeester A A. Schuit van Kortgene tót hen richtte ter gelegenheid van de overdracht der eerdergenoemde uniformen. De eerste burger memoreerde, hoe de gelden waren bijeengebracht en wees op de verplichtingen, die een uniform met zich brengt. De voorzitter van de muziekvereniging bracht dank aan het gemeentebestuur van Kortgene, de burgerij van Colijnsplaat en de le den van de vereniging, die zich even eens hadden ingespannen om de gel den voor de uniformen bij elkaar te krijgen. Vanzelfsprekend werd deze overdracht door de muziekvereniging opgeluisterd met enkele vrolijke no ten. Tevoren had de Korlgeense bur gemeester het bestuur van „Soli Deo Gloria" met genodigden welkom ge heten in hotel „Zeelandïa". De feeste- Imwm Almanak VOETBAL Het tiental knapendat gestoken in het keurig uniform van de zee vaartschool, ordentelijk in een der Vlissingse straten kwam aangewan deld, v;erd en massa het slachtoffer van de magische aantrekkingskracht, die een doodgewone voetbal nu een maal op knapen en mannen heeft. Zodra zij een groepje schooljongens ontwaarden, die zich op een bouw terrein met het edele voetb Ispel be zig hielden, verdween de waardig- manlijke houding van de heren als sneeuw voor de zon. De voetbal, dat onpersoonlijke lederen monster, bleek krachtiger taal te spreken dan een maandenlange opleiding tot „(zee) man van de wereld" Weldra waren zeevaartscholleren en lagere schooljongens vermengd tot een krioelende menigte voetballende jongetjes. Het leeftijdsverschil scheen weggevaagd, opgelost in het vuur van het spél Met een voetbal vi het voorjaar brengt ge zo nodig staatslieden tot onschuldige uctiviteiten! lijke dag werd voorts veraangenaamd met een muzikale mars door het dorp en een muziekuitvoering op de tent. VETERANEN Op Koninginnedag, des avonds om zeven uur zal op het gemeen telijk sportveld te Kapelle een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een veteranenploeg en Ka pelle II. Enkele jaren geleden werd voor deze ontmoeting een wisselbeker beschikbaar gesteld, die tweemaal achtereen door Ka- Selle II in de wacht werd gesleept, let is dus duidelijk, dat de „jon geren" hun bovenste best zullen doen om ditmaal de beker voor goed in hun bezit te krijgen. Beide elftallen worden door de muziek vereniging „Ons Genoegen" naar het groene veld begeleid. De op brengst is bestemd voor de Stich ting 1940—1945. ONDERWIJZER Op Zondag 1 Mei aanstaande is het veertig jaar geleden, dat de heer G. H. Breetvelt, thans hoofd van de open bare lagere school te Zierikzee, zijn onderwijzersloopbaan te Rilland-Bath begon. Van 1 Januari 1916 was de heer Breetvelt onderwijzer te Noordgouwe, vanaf 1 Juli 1917 te Rotterdam en ten slotte sedert 1 September 1920 te Zie rikzee. Op 1 Maart 1928 werd de jubi laris hoofd van de openbare school A en op 1 September 1953 volgde zijn benoeming tot hoofd van de openbare lagere school aan de Nieuwe Boo- gerdstraat. Dinsdag 3 Mei des avonds om acht uur zal in „Concordia" een huldigingsbijeenkomst worden belegd. pièces met los fantasiejasje; fraaie mantels en costuums Van de keuze der accessoires (speciaal van die der bijzonder goed harmoniërende hoeden en schoenen) konden de toeschouw sters nog heel wat leren! Zoals mevrouw Oud nadrukkelijk vast stelde: de Zeemvso vrouw behoeft niet buiten haar eigen provincie te gaan, om goede confectie te ko pen De medewerkende zaken aan deze show waren: de Goesse firma's Meeuwsen, Gerritsen en Heykam— Massee; de Middelburgse firma's Pa- terik, De Arend, De Duif. Kriek en Meyer, en uit Bergen op Zoom de fir ma Goossen. Voorts gaf de „Vlieseline-Modeser- vice" een interessante demonstratie met vlieselinestóffen, welke voor vele details van de huidige mode wijde rokken, grote kragen onmisbaar zijn. De musicus Leen Zietse uit Vlis- singen zorgde voor de onmisbare piano-begeleiding b(j deze mode-mani festatie. In een slotwoord bracht mevrouw Huysman dank aan allen, die op Advertentie Ter kennismaking mooie, sterke PERLONS 45 dernier van 3.95 voor 3.25 't LINGERIEHUIS M. v. YSSELDI.JK Langeviele 4 Middelburg. enigerlei wijze medewerking verleen den aan dit geslaagde mode-experi ment. Zij bood mevrouw Oud en me juffrouw J. W. A. Ravenshorst, de lerares van de Stichting huishoude lijke voorlichting ten plattelande die de betreffende naaicursussen leidt, een stoffelijk blijk van waardering aan. Aan mevrouw Dorst en mejuf frouw Dekker overhandigde zij bloe men, en daarna sprak zij nog bijzon dere woorden van dank tot de dames F. KorstenseKraak en N. Koster Scheele die beiden aftreden, resp. als hoofdbestuurslid en als plaatsvervan gend hoofdbestuurslid. De presidente van de landelijke kleding-commissiè. mevrouw Elema- Bakker, gaf tenslotte in een korte toespraak bink van haar grote waar dering voor net feit, dat de afdeling Zeeland kans heeft gezien om naast alle herbouw-werk in ons gewest ook nog tot dergelyke prachtige resulta ten op kleding-gebied te komen. En dit spontane compliment vormt wel licht de grootste beloning voor al die genen, die vele uren van haar tijd aan de voorbereiding van deze show welke gisteravond herhaald is gegeven hebben! PLEIDOOI VAN SOCIOLOOG „Oplossing per gemeente zoeken" In Zeeland is één op de negen inwoners ouder dan 65 jaar; dit betekent 11,1 procent van de totale bevolking, een percentage dat landelijk eerst in 1980 „bereikt" zal zijn. „Men noemt deze eeuw de eeuw van het kind. Dat kan eigenlijk als een tikkeltje overdreven worden beschouwd en het zou aanbeveling ver dienen thans de aandacht meer te gaan richten op de verzorging van be jaarden". Dit zeide o.m. drs W. Dusarduijn, socioloog te Middelburg» tijdens een onlangs in IJzendijke voor de R.K. Boerinnenbond gehouden lezing over bejaardenzorg, waarin hij een pleidooi hield voor verbetering van de be jaardenzorg. In zijn betoog wees de heer Dusar duijn er op, dat in bepaalde gebieden van Zeeland geen enkel rusthuis voor bejaarden is te vinden. Hij verklaar de zich overigens geen voorstander van rusthuizen, maar achtte het tot standkomen van bejaardenwoningen in de dorpen, geconcentreerd rond een hoofdgebouw verzorgingscentrum meer aan te bevelen. In zulk een hoofdgebouw zouden dan een echt- •paar, een wijkzuster, een maatschap pelijk werkster en een gezinsv^rzorg- ster moeten wonen. Een waarschuwend woord liet spre ker horen aan het adres van sommige gemeenten en kerkelijke instanties, die grootse plannen koesteren voor de bouw van rusthuizen. „Het stichten van grote rusthuizen biedt geen op lossing voor kleine gemeenten" aldus drs Dusarduijn, die juist met het oog op de> kleine gemeenten voorstander is van tiet concentreren van woningen voor bejaarden rond eèn bescheiden hoofdgebouw, waardoor per dorp de bejaardenzorg kan worden aangepakt. ONDERZOEK. „Indien men toch tot de stichting van een rusthuis wil overgaan, dan verdient een serieus onderzoek naar vestigings- en vertrekcijfers van be jaarden aanbeveling", zo zeide de heer Dusarduijn. Dit zou namelijk van be tekenis kunnen zijn bij het bepalen van de plaats van vestiging van zulk een tehuis. Momenteel is zulk een on- Zweedse onderscheidingen voor Zeeuwen De Koning van Zweden heeft ter gelegenheid van zijn bezoek aan Ne derland aan de volgende Zeeuwen on derscheidingen verleend: Commandeur eerste klasse in de Orde van de Poolster: jhr. mr. A. F. de Casembroot, commissaris der Ko ningin in Zeeland. Officier in de Orde van Vasa: jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije, burge meester van Zierikzee. Ridder in de Orde van Vasa: W. H. van Ballego ijen de Jong, dirigerend officier der Rijkspolitie derde klasse, districtscommandant MiddelburgJ Romeijn, burgemeester van Ouwer- kerk. Extra boten tijdens Koninklijk bezoek De Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland zullen in verband met het Koninklijk bezoek aan Zierikzee op Donderdag a.s. om 11.30 uur van het Katseveer een extra boot inleggen. De boot van Katseveer, die normaal om 12.30 uur vertrekt, zal nu 10 mi nuten eerder vertrekken. De boot van Zierikzee, die 14 uur zou vertrekken, vertrekt nu een kwartier eerder. Van Zierikzee vertrekt om 16 uur even eens een extra boot. <TX J, denk, HU AA** 4 de kèelontsmettende tabletten BESCHERM U TEGEN VERKOUDHEID, «C$=£lY> GRIEP' KEELPIJN In buisjes a 20 en flacons a 50 tabletten derzoek zoals bekend gaande in IJzendijke; het zou echter van bete kenis zijn, zo meende spreker, zulk een onderzoek over geheel Zeeland te doen uitstrekken. Met klem pleitte hij nog voor een open en eerlijke samenwerking tus sen gemeentelijke en kerkelijke in stanties op dit gebied. Tenslotte wees de heer Dusarduijn op bet belang van sociëteitswerk, dat naar zijn mening „langs lijnen van geleidelijkheid" aanmerkelijk uitge breid zou kunnen worden. In dit ver band achtte spreker het van belang om hiervoor zo veel mogelijk vrou wenorganisaties in te schakelen. Voorts deed hij nog de suggestie om b.v. op huishoudscholen e.d. een les uur per week te besteden aan het onderwerp „bejaardenzorg". Het ongeval in de Cornelia-stichting In de toestand van de bij het onge luk in de Cornelia-stichting te Zie rikzee door brandwonden ernstig ge kwetste zuster-religieuze is Dinsdag een lichte verbetering ingetreden, al is het gevaar nog niet geweken. Naar het schijnt is het ongeval veroorzaakt doordat zuster C. enkele ogenblik ken voor het begin van een operatie in aanraking is gekomen met een vlam uit een lasapparaat. De kleding, gedeeltelijk uit gummi bestaande, vatte daarop vlam met het noodlot tige gevolg. De politie heeft een on derzoek ingesteld en proces-verbaal opgemaakt. Stoffelijk overschot ontdekt In het Kanaal door Walcheren in Middelburg is het stoffelijk overschot aangetroffen van de 49-jarige J. de W. uit Middelburg. De heer De W. werd sinds Zaterdag 10 Maart ver mist. Zoals gemeld, verliet hy op de avond van die dag zijn woning aan de Leliestraat. Sedertdien werd hij niet teruggezien. GROENTEPR1JZEN WAREN IN 1954 GOED Drie jaar lang niet afgeschreven Ook thans nog kampt de Coöperatieve Veilingsvereniging „Walcheren" met moeilijkheden. Wel behaalde men in de afgelopen drie jaren steeds een batig saldo, achtereenvolgens in 1952 f 26.880; in 1953 f 14.995,27 en In 1954 f 38.966,72, maar in geen van die jaren waren deze saldi voldoende om over te gaan tot afschrijving zonder tekorten te lyden. Daarom moest dringend nodige afschrijving achterwege blijven. Om voldoende te kun nen afschrijven is een bedrag van ongeveer f 160.000 nodig. Wanneer men deze som met de drie saldi vermindert, blijft ongeveer.f 80.000 tekort. Dit werd medegedeeld tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de veiling „Walcheren", die Dinsdag in de cantine van het veilinggebouw werd gehouden. Reeds enige tijd geleden wedde het bestuur zich tot enkele instanties om hulp, teneinde de exploitatie sluitend te krijgen. Er werd toezegging gedaan, dat men alles in het werk zal stellen om steun te bieden. Het bestuur heeft thans goede hoop, dat deze voor de vereniging zware last aanmerkelijk verlicht zal kunnen worden, zo deel de voorzitter B. Koole uit Souburg ter vergadering mee. Overigens zeide spreker, dat men voor het afgelopen jaar dankbaar mag zijn. De prijzen konden goed worden genoemd, al thans die van de groenten. In zijn openingswoord merkte de voorzitter verder op, dat de fruitafzet zoveel mogelijk dient te worden ver spreid over het gehele seizoen, b.v Generaal G. J. de Leur nam afscheid in Middelburg Mef een inspectie en een défilé Brigade-generaal G. J. de Lenr, in specteur van liet Dienstvak der Mili taire Administratie, heeft Dinsdag in Middelburg afscheid genomen van de le C.O.A.K. met een inspectie en een défilé. Zoals gemeld, verlaat géneraal De Leur de dienst na rilim 41 dienstjaren pier 1 Mei met pen sioen. Tot zjjn opvolger is benoemd kolonel L. A. van Baarsel, die by dit afscheid aanwezig was. De onderdelen van de C.O.A.K. stonden in carré opgesteld op het ge meentelijk sportterrein, toen generaal De Leur, vergezeld van zijn kapitein adjudant, het veld betrad. Dc school- commandant. majoor J. Potteboom, meldde zich bij de inspecteur, waarna de generaal zijn inspectie langs de troep maakte. Het muziekkorps van het Regiment Genietroepen uit Den Bosch speelde enkele marsen. De plechtigheid op het sportveld duurde slechts kort. Met de band voorop marcheerden de C.O.A.K.-onderdelen daarna door de stad om in de St. Piëterstraat voor het laatst voor generaal De Leur te defileren. De scheidende inspecteur had daartoe plaats genomen op een podium voor het gebouw van de R.H. B.S., waarop zich ook zijn "opvolger, kolonel Van Baarsel, bevond. Zy nog vermeld, dat generaal De Leur in de loop van de dag afzonder lek afscheid nam van de officieren en onderofficieren der C.O.A.K. HOND EN 2 VARKENS VERBRAND Landbouwer wist zich op 't nippertje te redden Een felle uitslaande brand in de schuur van de landbouwer Huismans aan de Schuitvlotstraat; te Grijpskei- ke beeft Dinsdagnacht liet leven ge kost aan een hond en tweo drachtige zeugen. De schuur werd een prooi der vlammen en ook de woning van de bejaarde landbouwer liep waterscha de op. De heer Huismans kon zich door middel van een klimpartij ter nauwernood van dc verbrandingsduod redden! De bejaarde landbouwer woonde geheel alleen. Omstreeks één uur werd hij dooi de vlammen verrast. De trap, die van de zolder waarom hij sliep in de reeds in vuur en vlam staande schuur uitkomt, was hij genood zaakt zich een weg te „hakken", Hij redde zich door een gat in het dak te maken en via een regenpijp naar beneden te klimmen. De brandweren van Grijpskerke en Middelburg gingen beide het vuur met 2 stralen te lijf. Zij wisten de wo ning van de heer Huismans buiten het bereik van het vuur te houden, doch kenden niet verhinderen, dat de schuur geheel in vlammen opging. Onder grote belangstelling van tal rijke dorpsbewoners, die door het ge loei der brandweersirene's uit hun bed werden gehaald, stortte de schuur in, waarin zich behalve de hond en de 2 varkens nog wat hooi bevond. Omstreeks kwart voor drie kon de Middelburgse brandweer inrukken. De brandweer van Grijpskerke bleef nog geruime tjjd in touw met de nablus sing. De leiding van de brandblussings- werkzaamheden berustte by de com mandant van de Grijpskerkse bi-and- weer, de heer A. Boogaardt. Geen concours Ring. Zeeland Wegens te geringe deelname zal het concours van de Ring Zeeland van Chr. Zang- en Oratoriumverenigin gen, dat op Hemelvaartsdag te Oost- kapelle zou worden gehouden, geen doorgang vinden. Collecte De door het „Leger des Heils" in Baarland gehouden heeft 44.05 opgebracb* door poolvorming. Dit eist samenwer ken en centraliseren. Tot dusver wer den op de veiling goede prijzen ge maakt, als gevoig van het koude weer. De aanvoer is niet groot, maar onre gelmatig. Hij vroeg tenslotte de mede werking van dé leden om alle produc ten te veilen en niets „uit de liand" te verkopen. Met verheuging maakte de se cretaris, de heer L. Jo2iasse, er in zijn verslag melding van, dat men hoopt volgend jaar een ju bileum te kunnen vieren. Op 6 Februari 1956 zal het namelijk 50 jaar geleden zijn, dat de ver eniging werd opgericht. Het ledental, zo bleek verder, dat per 1 Januari van het verslagjaar 490 bedroeg, daalde tot 475 per 31 Decem ber 1954. Vier nieuwe leden traden toe, terwijl ér 19 werden afgevoerd. De totaal-omzet over 1954 bedroeg f 1.746.503,30, hetgeen f 175.651,91 meer is dan in 1953, toen voor f 1.570.851,39 werd omgezet. De meerdere omzet be droeg voor groenten en fruit f 157.461,58 en voor eieren f 18.190,33. De veiling hééft, ongeveer 20 man vast personeel in dienst. Er werd in 1954 voor f 63.951,29 aan salarissen be taald in 1954. GESTEGEN OMZETTEN. De directeur, de heer W. Kweldam, deelde in zijn verslag mede, dat het hogere bedrag van de groenten-omzet voornamelijk een gevolg was van de hogere prijzen. Ook werden er enkele producten meer aangevoerd. Aan ap pelen, peren, pruimen en kersen werd voor f 60.ÖÖ0 minder omgezet. Aan klein fruit werd voor f 70.000 meer omgzet. De oorzaak daarvan warén de 2eer hoge prijzen van de zwarte bessen. De omzet van de Walcherse gros siers bedroeg in 1954 f 1.065.791,11. De eievomzet van de veiling kwam op 1.756.724 stuks, vertegenwoordigende een bedrag van f 231.791,17, tegen ach tereenvolgens 1.518.416 stuks en f 215.585,67 in het voorgaande jaar. Practisch alle eieren werden aan de Coöperatieve Melkinkoopvereniging „De Samenwerking" in Middelburg geleverd. In het seizoen 19541955 werd in totaal voor 328.356 kg aan appelen en peren in het koelhuis opgeslagen, te gen 327.359 kg in het voorgaande sei zoen. Thans is nog ongeveer 50.000 kg aanwezig. De aanvragen overtroffen de capaciteit, zodat een korting moest worden toegepast. De directeur wees er nog op, dat men in de naaste toekomst tot uitbreiding van de koel ruimte zal moeten overgaan, wil men aan de stijgende behoefte voldoen. De aftredende bestuursleden, de he ren B. Koöle, P. Ton Pzn en A. de Jager werden herkozen. Tot lid van de raad van toezicht werd herkozen de heer J. de Visser. In plaats van de heer A. Don, die niet meer herkies baar was, werd in deze raad benoemd de heer A. Buijs Azn uit Middelburg. Tenslotte werden enkele bestuurs voorstellen aangenomen. Zo zal een entreegeld van f 5 per lid worden ge heven en een contributie van f 10. De veilingspercentages werden vastge steld, evenals een nieuw veilingregle ment. Onderscheiding Bij K.B. is de eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver, verleend aan C. Leunis, te Terneuzen, voorzitter van de Provin ciale Commissie Zeeland van het Christelijk Jonge Mannen Verbond. Benoeming Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Mei 1955 benoemd tot matroos op arbeidscon tract bij de Provinciale Stoomboot- diensten in Zeeland de heer A. A. Hil- lebrawd. VANDAAG: Middelburg Electro: „White Christ mas", (a.!.), 19 en 21.15 uur; Schouw burg: M.D.T.: „Heeft Constance ge lijk?". 20 uur; Kunstzaal Van Benth. en Jutting: Expositie Franse gothische kerkelijke bouwkunst, 910 uur. Vllsslngen Luxor: „De man met het dodenmasker", (18 jr.). 20 uur; Al- hambra: „Sangaree". (14 jr.), 19 en 21' Goes Grand: ..Avontuur in Tanger" (14 jr.), 20 uur. Prins van Oranje .Vereniging van oud-leerlingen der R.L.W.S." 10.30 u. Hotel die Korenbeurs „Tentoonstel ling Wereldbibliotheek" 1517 en 19 —21.30 U"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2