sanatoge|) HêPPIë EN HET MONSTERKANON RODE KRUIS IN ZEELAND WON DE INZAMELINGS-CAMPAGNE WALCHEREN Bevrijdingsfeest 195 5 Middelburg SMS GANZENBORDSPEL MARKTBERICHTEN DINSDAG 26 APRIL 1955 PROVINCIALE J5 E E U W E COURANT KRINGVERGADERING IN GOES Fraaie resultaten Zaterdagmiddag werd in hotel „Cen traal" te Goes de kringvergadering gehouden van het Nederlandse Rode Kruis, onder voorzitterschap van mr J. A. Heyse, kringcommissaris voor Zeeland. In zijn openingsrede deelde hij mede, dat Zeeland met de inzamelings-campagne over 1954 van alle provincies procentsgewijze het beste resultaat heeft bereikt, n.l. f 53.500 ofwel 74 procent van het streefbedrag, zijnde bijna 20 cent per inwoner. Op de tweede plaats volgde Overijssel met 64 procent ruim 15 cent per inwoner. Van de afdelingen boekte Tholen met 128 procent van het streefbedrag het beste resultaat, maar Sint Philips- land, dat buiten de inzamelingsperio de collecteerde, overtrof met een per centage van 365. wat overeenkomt met f 1 per inwoner, eerstgenoemde afde ling met glans en werd bovendien landskampioene! Het verheugde spre ker in hoge mate dat Zeeland dus een dubbele eer te beurt viel en hij dank te alle afdelingsbesturen van harte voor dit fraaie resultaat, met een ere saluut aan de afdelingen Tholen en Sint Philipsland, die in het bezit ge steld zullen worden van de Afdelings- Campagneborden, met bovendien de zijden erewimpel voor laatstgenoemde afdeling. Op verzoek zullen beide tropheeën op 3 Mei a.s. in een daar toe speciaal voor dat doel uitgeschre ven ledenvergadering ter plaatse wor den uitgereikt. Mr D. P. C. de Hoop Scheffer, lid van het dagelijks bestuur van het Ne derlandse Rode Kruis te 's-Gravenha- ge, complimenteerde de kringcommis saris, het kringbestuur, de afdelings besturen en allen, die aan de inzame ling hadden medegewerkt met het be haalde succes. In zijn overzicht deelde spreker mede, dat Zeeland over de ja ren 1948, 1949 en 1950 altijd de tweede plaats heeft bezet, over 1952 de derde, 1953 het ramp jaar de 9e, terwijl over 1951 Zeeland»ook de eerste plaats in nam. Het is dus de tweede keer, dat Zeeland het provinciaal campagnebord heeft veroverd. Bij de behandeling der huishoude lijke zaken werd op voorstel van het kringbestuur het Wedstrijdfonds om gedoopt in Wedstrijd- en Materialen- fonds. waarin ieder jaar door alle ver enigingen per lid 10 cent zal worden gestort. De periode voor de landelijke inza meling, welke voor dit jaar is vast gesteld van 23 Mei tot en met 5 Juni, T erneuzen—Zeelandia. Têrneuzen speelde voor de rust met de sterke wind in de rug en zo kon de thuisclub Zeelandia gedurende de eerste helft geheel terugdringen en kwamen de bezoekers slechts spora disch over de middenlijn. Slecht af werken van de vele aanvallen waren er echter de oorzaak van, dat de sco re tot twee doelpunten beperkt bleef. Het eerste daarvan nam Leunis, na 7 minuten, uit een goede voorzet van Klouwers, voor zijn rekening, het tweede ontstond 10 minuten later, toen Koch zich vrijspeelde en op keu rige wijze inschoot. Tot de rust bleef Terneuzen het Zeelandia-doel belege ren, doch tot doelpunten kwam het niet meer. In de eerste tien minuten van de tweede helft was het Zeelandia, dat de toon aangaf, doch Terneuzen wist zich aan de druk te ontworstelen en verscheen opnieuw met vaak zeer ge vaarlijke aanvallen voor het doel der bezoekers. De afwerking liet echter alles te wensen over, terwijl de ver standhouding in het veld zo nu en dan evenmin ideaal was. Toen de zwak leidende scheidsrechter het einde van de matige vertoning blies, was in de stand geen wijziging meer gekomen. Sluiskil 4—1 In een ontmoeting, die niet op hoog peil stond, heeft EMM op Sluis kil een 41 overwinning behaald. Hoewel het spelbeeld meestentijds een gelijk opgaande strijd toonde, wisten de Vlissingers zich op critie- ke momenten betere kansen te scheppen en deze ook te benutten. Midvoor Brasser opende in de twin tigste minuut de score, toen hij een fout in de verdediging van Sluiskil afstrafte. Nog voor de rust maakte dezelfde speler er met een brillant doelpunt 20 van. De tweede helft was ongeveer een kwatier oud, toen Boot nogmaals de bal in de netten van Sluiskil de- goneerde. Vijf minuten later wist .oelof de eer te redden voor Sluis kil. De Scheldestedelingen namen echter het zekere voor het onzekere en gaven de doelman der gasten voor de vierde keer het nakijken (4—1). zal ook voor 1956 en volgende jaren door de kring Zeeland in acht worden genomen, met dien verstande echter dat bij hoge uitzondering en met toe stemming van het kringbestuur en plaatselijke autoriteiten daarvan kan worden afgeweken, indien dit in het dringend belang is van een bepaalde afdeling. BOOTTOCHT. De boottocht voor chronische inva liden bracht een lange discussie te weeg. Besloten werd om voor 1956 ook voor Zeeland een boot met 75 pa tiënten te laten varen, zodat het Rode Kruis in dit gewest de organisatie zelf ter hand kan nemen, ook wat de be manning en medische verzorging be treft. Men kan de te huren boot laten meren in welke plaatsen van Zeeland dit nodig geoordeeld wordt. Dit voor komt de hoge kosten van vervoer van de plaats van inwoning der patiënt naar de aanlegplaats in andere pro vincies, waarheen de Zeeuwse patiën ten de laatste jaren gewoon waren vervoerd te worden. Zoals bekend, deed de kring Zeeland in bescheiden mate mee in combinatie met andere kringen. Dezer dagen zal reeds te dien opzichte contact worden opgenomen met de raad voor Invalidenzorg van 't Nederlandse Rode Kruis in Overijssel om van een vaart in 1956 verzekerd te aijn. De kring-secretaris, de heer A. D. Constandse, deed vervolgens een beroep op die afdelingen, welke nog geen ledenwerfacties over 1954 en 1955 ter hand hebben genomen, teneinde het aantal van 20.000 nog voor het eind van dit jaar te kunnen bereiken. Op het ogenblik zijn reeds ongeveer 17.000 leden geregistreerd en met in spanning van alle krachten is een ver meerdering met 3000 in het a.s. najaar te verwezenlijken. Vakschool in Goes aanbesteed Het architectenbureau Roosenburg VerhaveLuijt te 's-Gravennage heeft Maandagmiddag namens ae Ver. „De Ambachtsschool" te Goes in de vakschool voor meisjes aanbe steed, het bouwen van een nieuwe vakschool voor meisjes in bouwplan Oost. Er waren zeventien inschrijvers, nl. Aannemersbedrijf te Pas, Enschede 849.000; Fa. J. M. J. Schrijver Zn., Goes 842.300; C. Priem, Lewe- dorp 838.500; P. F. Voet, Klooster- zande 836.250; Gebr. Krieckaert, Hengstdijk 825.000; A. de Kok, Ber gen op Zoom 819.500; Korteweg's Bouw Mij., Breda 817.000; P. Hop penbrouwers, Bergen op Zoom 815.150; Fa. Van de Linde, Kloetin- ge 813.700; Gebr. v. Poel, Terneu zen 811.550; Aann. bedr. C. v. d. Klippe, Vlissingen 812.200; Rotter dams Bouwbedrijf, Rotterdam 804.300; Fa. Lindenbergh, Vlissin gen 799.500; Koppelman's Bouwbe drijf, Eindhoven 798.000; Gebr. de Bont, Nieuw-Kugk 784.590; B. Ste- gink, Vlissingen 764.600; Th. Pas- ma, Amsterdam 760.000. De gun ning werd aangehouden. Goesse r.k. middenstand viert 40-jarig jubileum „De Hanze", De afdeling Goes van de R.K. Mid denstandsvereniging „De Hanze" zal Donderdag 28 April a.s. haar veertig jarig bestaan vieren. Daartoe is een programma opgesteld, dat de gehele dag beslaat. Men begint met een plechtige H. Müs in de parochiekerk, waarna gezamenlijk in hotel „Termi nus" koffie wordt gedronken, 's Mid dags is er in het Schuttershof een feestelijke vergadering. Daarin zal de heer A. Simons een feestrede uitspre ken, waarna rector H. Brans spreekt over „Kentering in het bedrijfsleven". In hotel „De Korenbeurs" wordt de middag met een diner besloten. Voor leden en huisgenoten wordt tenslotte 's avonds in het Schuttershof een feestavond gegeven. Middelburg Middelburg wil garantiebedrag voor start Ronde aanvullen B. en W. van Middelburg schrijven de raad, dat Middelburg indertijd als startplaats in de Ronde van Nederland is aangewezen, mits een bedrag van 1000 werd gegarandeerd. Het ge meentebestuur heeft deze garantie gaarne verstrekt, daar de Zeeuwse hoofdstad nog niet eerder in de gele genheid was dit evenement binnen zijn grenzen te zien. 't College is boven dien van mening, dat deze gebeurte nis bezoekers uit een wijde omgeving naar Middelburg zal trekken. Het college koesterde de verwach ting dat het bedrag van 1000 uit gif ten van particulieren biieen zou wor den gebracht. Zulks is echter niet ge lukt Een gehouden actie leverde slechts, zoals reeds gemeld, een be drag van 345 op. B. en W. stellen thans voor het verschil van 655 uit de gemeentekas bij te passen. Zoals bekend, zal Vrijdag de 7e etappe van de Ronde in de Zeeuwse hoofdstad starten. Deze bestaat uit een individuele tijdrit naar Roosen daal ter lengte van 80 km. De eerste deelnemer vertrekt om 15.30 uur van de Markt. Jeugdsamenkomst. Zaterdagavond werd in de Mid delburgse Hofpleinkerk de tweede bijeenkomst georganiseerd van het tweetal avonden van „Youth for Christ" en „Jeugd en Evangelie". Jonge leden uit deze groepen werk ten aan deze avonden mee, o.a. bij de opening, door mededelingen over hun werk, alsmede door persoonlijke getuigenis. Zaterdagavond sprak de heer J. van Capelleveen van Ede over de zieke van Bethesda, die op Jezus' woord gezond werd. De spreker riep de aanwezigen op de goede keus te doen en niet achteloos ver der te leven. Een instrumentaal kwartet zorg de voor de muzikale omlijsting. Een koortje van gerepatrieerde Neder landers, genaamd de „Gospel Sin gers", brachten op uitstekende wij ze enige liederen ten gehore. Mej. A. Damman begeleidde de samen zang op de piano. „De Kleine Stem" zong. Zaterdagavond gaf het kinderkoor „De Kleine Stem" in „De Gouden Poorte" zijn eerste uitvoering na een bestaan van een half jaar. De voor zitter van „De Volksstem", de heer W. Ch. L. de Ruyter, sprak een ope ningswoord, waarin hij opwekte tot financiële steun aan het nieuwe koor. Onder de bezielende leiding van de heer Ab Lichtendahl werkte „De Kleine Stem" vervolgens een 23-tal nummers af, hoofdzakelijk werkjes van componisten uit de Nederlandse amusementsmuziekwereld. De jeug dige koorleden bleken over zuiver stemmenmateriaal te beschikken. Over het algemeen werd er dan ook verdienstelijk gezongen. Het publiek, dat de zaal geheel vulde, was enthou- Alle kinderen van S14 jaar kunnen zich opgeven voor deelname aan het waarbij op 50 plaatsen in de stad leuke attracties kunnen worden beleefd en meer dan duizend aantrekkelijke prijsjes beschik baar zijn. Opgave is alleen mogelijk t.m. Woensdag 27 April a.s. op de scholen. Ouders, zorgt dat uw kinderen er bij zijn. Het Ganzenbordspel is georganiseerd door de plaatselijke groepen van A.J.C., Bond van Ger. M.V., Bond van Ger. J.V.. Bond van G.J.O., C.J.M.V., C.J.V.F., Jonge Strijd, Leger des Hcils, N.P.G., N.P.V., V.K.J.B., verzameld in de Middelburgse Jeugdraad. siast en verlangde na afloop eeii her haling van „De Zierikzeese Toren" en van „Met de autoped". Vermeld zijn nog, dat twee meisjes uit het koor succes oogstten in „Pot jeslatijn". Terecht sprak de voorzit ter aan het eind van de avond zijn erkentelijkheid uit jegens de heer Lichtendahl voor hetgeen deze heeft weten te bereiken. Vlissingen „Blijde Blauwen" feestten in Herv. Verenigingsgebouw In het Ned. Herv. Verenigingsge bouw te Vlissingen vierden Zater dagavond enkele honderden ..Blijde Blauwen" feest. De voorzitfH- van de Natonaal Christelijke Geheelont houders Vereniging, de heer J. Ca- stel, opende deze bonte avond met een principiëel woord, waarin hij de noodzaak van de drankbestrijding .aantoonde. Hierna kwamen „The Rythm' Strings", een wel zeer mu zikaal trio, met wereldmelodieën op de planken. De door dit bandje ge speelde liedjes werden door de tal rijke feestende „blauwen" uit volle borst meegezongen. Het program ma, dat door de N.C.G.O.V. in sa menwerking met de afdeling Vlis singen van de Christelijke Onthou ders Jeugd Organisatie werd aan geboden, bevatte voorts de opvoe ring van een drietal grappige to neelstukjes, waarvoor de tonelisten een hartelijk applaus ontvingen. Het programma na de pauze be vatte de filmvertoning van de be levenissen van „Woody Wood Pec ker" en de speelfilm „Billy's avon tuur". De toneelregie voerde Kees Gunter; „professor" Cogola nam de conférences voor zijn rekening. Hij bleek tevens een handig goochelaar. Binnenkort zal aan de afdeling Vlissingen van de COJO een wissel- vlag worden "uitgereikt, daar de Vlissingers zich de meest actieve afdeling van het gehele land hebben getoond. Kassier J. Dekker nam afscheid van „De Schelde" Na een vijftigjarige arbeidsperiode heeft Maandag de heer J. Dekker te Vlissingen, kassier bij de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", afscheid genomen. Hij trad op 25 April 1905 in dienst en is practisch gedurende een halve eeuw op de personeelsaf deling werkzaam geweëst. De heer Dekker zal „De Schelde" per 1 Mei met pensioen verlaten. Namens de directie en zrjn collega's werd hem een fraaie vulpenset aange boden. Hij werd toegesproken door de sous-chef van zijn afdeling, de heer B. C. Smit. Twintig jaar „Overschotje". Zaterdagavond zagen de leden van het cabaret- en revuegezelschap ,,'t Overschotje" zich in het Vlis- singse Concertgebouw voor een zeer zware taak gesteld: in een slechts halfvolle zaal moesten de tonelisten hun jubileumrevue „20 jaar Overschotje" voor het voet licht brengen. Het betrof hier de f Advertentie.) Houd Uw zenuwen in toom hel zenuwsterkend tonicum Schoolwandeltochten. In een aantal Zeeuwse gemeenten is Zaterdag de tweede schoolwandeltocht gehouden. In totaal namen er onge veer 700 scholieren aan deel. In Middelburg vertrokken 268 scho lieren voor de 10 kilometer. Er werd fris en goed gelopen, zodat er geen uitvallers te noteren vielen. De route voerde langs Hogelande en door de Breeweg. In Goes verschenen er in totaal 274 deelnemers aan de start. Voor de leer lingen van de lagere scholen uit Goes en Hoedekenskerke ging de tien kilo- metertocht door de landerijen van Kloetinge en Kattendijke, terwijl de middelbare scholieren hun vijftien ki lometer langs Kattendijke en Kapelle liepen. Het weer werkte ook deze keer weer mede en uitvallers kwamen er in het geheel niet voor. In Krabbendijke verschenen 2 scho lieren minder aan de start, zodat het aantal deelnemers nu 75 bedroeg. Zij legden een route af, die rondom het dorp ging. In Kruiningen startten 121 scholieren, hetgeen 3 minder was dan de eerste maal. Het parcours was ge legen in Zeeuwsch-Vlaanderen, name lijk in de omgeving van Groenendijk en Walsoorden. Er werden geen uit vallers genoteerd. Plattelands dameskoor 30 April naar Arnhem Het dameskoor van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Zuid-Beveland-West, ontving van de Nederlandse Radio Unie een uitnodiging tot deelname aan de uit voering, welke ter gelegenheid van de Nationale feestdag op 30 April a.s. in het gebouw .Musis Sacrum" te Arnhem zal worden gegeven. Verle den jaar vertegenwoordigde dit koor Zeeland te Emmen. Het blijkt dus wel een goede naam te hebben gemaakt. negende opvoering van deze revue, welke werd geregisseerd en ge schreven door de neer H. Brood man. De geringe belangstelling voor Wat de circa 35 medewerkenden hadden te bieden, laat zich verkla ren uit het feit, dat er elders in de stad feestelijkheden georganiseerd waren en bovendien, dat talrijke Vlissingers in de omgeving reeds gelegenheid hadden gehad met de jubileumrevue kennis te maken. De slechte opkomst ten spijt heb ben de acteurs en actrices hun ui terste best gedaan om van deze op voering te maken wat er van te maken viel, een opzet waarin zij zeker geslaagd zijn. De uitvoering werd besloten met een gezellig bal. Koudekerke Oranjevereniging bracht „De nieuwe veearts". De toneelgroep van de Kolfde- kerkse Oranjevereniging heeft Za terdagavond in het tot de laatste plaats bezette verenigingsgebouw een geslaagde opvoering gegeven van het toneelspel „De nieuwe vee arts". De regie berustt: bij de heer L. Sloos, die daaraan kennelijk de vereiste aandacht had besteed. Het stuk, een blijspel, werd vlot en a genaam gespeeld. Zonder aan prestaties van de andere spelers en speelsters in het minst afbreuk te doen, zij gemeld, dat in het bijzon der Miep van Hoeve aantrekkelijk spel te zien gaf en menigmaal de toeschouwers hartelijk deed lachen. Een warm applaus aan het eind van het stuk vertolkte de waardermr» van het publiek. De dames-mede werkenden ontvingen een bloemetje en de heren een rokertje. Tevoren had de heer L. A. van Splunder, voorzitter van de Oran jevereniging, medegedeeld, dat de vereniging „Lammerenburg" op 30 April een buurtfeest organiseert en dat op 5 Mei 's morgens van 9 tot 10 uur een herdenkingsdienst zal worden gehouden in de Ned. Herv. kerk, waarin zullen voorgaan ds. A. Elshout en ds. J. H. J. Hofman. Aan deze dienst wordt voorts mede werking verleend door een zang koor met begeleiding van blaasin strumenten. VEILING MIDDELBURG. 25 April. Appelen: Golden Delicious I 4260; keuken 345: Jonathan keuken 2—15; I 23—35: Goudrelnette keuken 16. Peren: St Remy keuken 14. Groenten: Bloemkool A 4578; B 26— 48; C 11—49; D 4—29; Prei 14—24. Andij vie 48—66; Witlof 22—31: Spinazie 31—50: Rabarber 35—44 Radijs 20—25; Peen per kg 14—19: Rapen per kg 4—7; Uien per kg 14—20: Sla per kg 10—22; Sla per stuk A 7—17: B 5—15; C 5—9: Postelein 64—70 Huldiging L. v. d. Steen Zaterdag 30 April a.s. zal een be kend figuur uit de Vlissingse samen leving in het middelpunt van de be langstelling staan. Dan geeft namelijk de heer L. v. d. Steen in zijn functie van leider van de damesgymnastiek vereniging L.O. zijn laatste uitvoering in Britannia. De heer v. d. Steen heeft jarenlang het middelbaar en uitgebreid lager onderwijs als gymnastiek-leraar ge diend en generaties Vlissingers heb ben van zijn wijze en vaak „harde" lessen genoten. Hij was oprichter van L.O. in 1918 en heeft dus de vereni ging 37 jaren geleid. Met deze vereni ging bracht hij het damesturnen op hoog peil, daarbij speciale aandacht bestedend aan het rhythmisch turnen, waarin L.O. vooral vóór de tweede wereldoorlog een hoge graad van per fectie bereikte. Hem zal Zaterdag a.s. een hartelijke huldiging bereid worden. Verwacht wordt, dat vele oud-leden van „zijn" vereniging en oud-scholieren aanwe zig zullen zijn. L. v. d. Steen, zoals een Engels teke naar hem zaa tijdens een sportuit- ■wisseling VlissingenScarborough. Vrouwenpolder N.C.V.B. vergaderde. De afdeling Vrouwenpolder van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering. Als spreekster trad op mej. M. Maas uit Leiden. Zij sprak VROUWENGROEP over „Het zwakzinnige kind". Officiële publicuties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecreta rie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van L. Kloet te Vlissin gen om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bakken van voe- dings- en genotmiddelen in het perceel Scheldestraat 18, kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie A nr. 1088. ^Gedurende tien dagen, te rekenen van 25 April 1955 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren teger het verlenen der vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 10 Mei a.s. des voormiddags 10.00 uur, ten Gemeen tehuize, een openbare zititng worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in. gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder oj. de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzen de gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. GEEN SPREEKUUR. De Burgemeester van Vlissingen is Woensdag a.s. verhinderd spreekuur te houden. GRAANBEURS ROTTERDAM. 25 April Binnenlandse granen, offici euze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe, rode op vocntconditle, tot 28,15. Voedergranen. Zomergerst, vast, naar kwaliteit en vochtgehalte. 2627,25: Zo mergerst, geschoonde gedroogde, tot 27,75; Haver, zeer vast. naar kleur en vochtgehalte, 2628: Haver, extra blanke, tot 28,75; Rogge. kalm. doorsneekwaliteit, 21,25—22.25; Bakrogge 23,50 Peulvruchten, flauw Groene erwten tot 56; Schokkers tot 87,50- Blanke brui ne bonen tor 50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 25 April. K'el-aardappeiea 35 mm op waarts: Eigenheimers 6- —16; Bintjes 6,50 —7; Alpha's 5,75; "evelanders 9—11; Fu rore 911,50; Meerlanders 7,25: IJselster 5.75—6. Zand-aaraappelen: Veldgewas 4,55. Voer-aaidappelen 2,70 Prijzen berekend per 100 Kg en op de handeJsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto VEEMARKT ROTTERDAM. 25 April Aanvoer in totaal 2047. waar van 1428 vette koelen en ossen en 819 varkens. Pri,js in cents per kg: vette koelen le kw. 260, 2e kw. 280, 3e kw. 230; var kens (levend gewichti le kw 179, 2e kw. 177. 3e kw. 174, Prijs in guldens per stuk: vette koelen le kw. 250. 2e kw. 195. 3e kw 225. Prijzen, varkens iets minder EIERVEILING MIDDELBURG. 25 April. Minimum eierprijs voor pluim veehouders f 1.79 per kg. VISMIJN VEERE. 25 April. Aangevoerd: 3188 kg export- garnalen 65—74; 114 kg handels-garnalen 50—52; 168 kg schar 20—38: 331 kg bot 20 —26: 46 kg tong (middel) 68—2.52; 87 kg rog 3345; 9 kg- wulken 38—46. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk 24 van Aden naar Adelaide. Akkrumdijk 25 vjn. te Antwerpen. Alwaki 23 te Rotterdam. Alchiba 24 te Antwerpen. Averdijk 23 v. Bonston n. Philadelphia. Axeldijk 23 v. Rio de Janeiro n New York Beninkust 23 te Hamburg. Boissevain 21 ter rede v. Port Elizabeth. Boschfontein 24 1040 m. N.W. v. Kaapstad Cottica 23 te Barbados Delft verm, 23 van Curacao naar Bilbao. Esso - Amsterdam 24 van Sidon n. Antw. Heemskerk 24 te Marseille. Indrapoera 24 v. Makassar. Kalydon 23 v. Curacao n. Rotterdam. Kota Baroe 23 te Liverpool. Lekhaven 24 te Santos. Maas 24 te Tunis. Malea 24 v. Abadan naar Trincomale. Mijdrecht 23 v. Aruba n New York. Molenkerk p. 24 Ceylon n Penang. Noordam 25 te New York. Oldenbarnevelt J. v., 23 240 m O. v. Sura. baja. Ondina 27 te Karachi verwacht. Oranjefontein 24 400 m. N.W v. Port Said Polydorus 24 v Djibouti n Suez. Perna p. 25 Ouessant n. Amsterdam. Ridderkerk 24 te Amsterdam, Rijndam 24 670 m. W.t_Z. v. Valencia. Triton 23 v. New Orleans. Van Spilbergen 25 te Lome. -Willemstad 24 1230 m,-N:0r v Trinidad. Willém Ruys'25 te Belawan Weltevreden 23 te T. Priok Zuiderkruis 24 110 m. N.t.O van Fayal. Nagekomen advertenties. Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon ADRLAAN (AD) A. DE PAGTER. J. M. DE PAGTER— REKKERS. Krabbendijke, 25 April 1955 Dorpsstraat 81. Enige en algemene kennisgeving. Tot onze grote droef- beid overleed op 25 April j.l. onze geliefde Echtgenote en Moeder J. H. SERLÉ— DF BRUYNE ln de ouderdom van ruim 71 jaar. Zierikzee, Poststraat C 95: C. I. SERLÊ. Culemborg: E. C. SERLE Liever geen bedoek. De teraardebestelling zal plaats vinden Don derdag a.s. 's middags 12 uur vanuit de Cor- neliastichting. HOOG EN LAAC WATER 27 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 5.11 5.42 6.24 7.00 2,49 2,57 1,59 1,83 U.+N.A.P. 17.38 2,07 18.12 18.52 19.08 19.29 2,23 2,34 1,40 1.62 11.37 12.12 0.25 12.17 0.14 2.06 2.18 2,48 1,52 40. Plotseling knarste het slot van de celDe Maat, die door de sombere woor den van de Meester al in duizend vrezen zat, gaf een knerpende gii en schooi onder de tafel. De deur ging open eninplaats van barse bewakers stond daar Okki. ..Eindelijk!" zei hij met een zucht, „ik dacht al. dat ze hier alleen maar pre sidenten hadden opgeslo ten" „Okkil". riep Kappie. „hoe heb je 'm dat gele verd, m'n jongVI" In enkele woorden vertelde Okki zijn belevenissen. „We kunnen rustig naar buiten wande len", voegde hij er aan toe. „want er zijn geen bewa kers". „Een gevangenis zonder bewakers?!", riep de Meester verbaasd. „Nogal wiedes", zei Okki. „geen van die rare glimpiepers wil eruit, dus hoeven ze niet bewaakt te worden" „Maar wij willen er WEL uit" zei Kappie. „laten we dus het anker lichten". Even later slopen ze naar bulten „Deze kant uit", zei Okki, „dat is de weg naar de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7