„Het Vrije van Sluis" wil halve ton lenen voor wegverbetering 'jout Zeeuwsp Almanak AMSTERDAMSE SOCIOGRAFISCHE STUDENTEN BEZOEKEN ZEELAND FINANCIERING HERSTEL RAMP- SCHADE GAF VELE PROBLEMEN ZEEWERING Z0UTELANDE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 APRIL 1955 SPOEDVERGADERING TE OOSTBURG Rapport commissie-Oud gaf stof tot langdurige discussies De verbetering van de wegen in 1955 was het hoofdpunt van bespreking op tie algemene spoedvergadering, welke het waterschap „Het Vrije van Sluis" Maandagmiddag onder voorzitterschap van de dykgraaf, de heer C. M. van den Broecke, in restaurant „De Eenhoorn" te Oostburg hield. De langdurige discussies resulteerden in een besluit, dat weinig in overeen stemming was met liet door het dagelijks bestuur ter tafel gebrachte voor stel. Er zal een geldlening van 50.000 worden aangegaan voor de verbete ring van enkele wegen onder Eede in het kader van de herverkaveling. De totale kosten bedragen 170.000, maar 70 hiervan komt voor rekening van de Cultuurtechnische Dienst. Voorts zal in tegenstelling tot het bestuursvoorstel de post van 300.000 op de in December goedgekeurde begroting voor verbetering van 20 km wegen ongewyzigd blijven. De meerderheid van het bestuur wilde echter in eerste instantie niet voortgaan op de ingeslagen weg en het te verbeteren wegdek volgens een andere methode doen bewerken. Dit zou een bedrag vergen van 750.000; 450.000 meer dus, dan het in de be groting opgenomen bedrag. Men wenste hiervoor een lening aan te gaan met een looptijd van tien jaar, hetgeen per jaar aan rente en aflos sing "ongeveer 55.000 zou kosten. De aanleiding tot dit voorstel was het onlangs gepubliceerde rapport van de commissie Oud. Deze commis sie heeft een onderzoek ingesteld naar Prima stoffen voor prettige prijzen. Vraagt Uw kleermaker Wij maken uitsluitend uw costuum van P.J.H. STOFFEN. Voor prima pasvorm en voordelige prijzen staan wij in. Vraagt reizigersbezoek. RAMMELOO—FONTENOY, NIeuwstraat 34, Terneuzen, Tel. 2618 de subsidiëringsnoodzakelijkheid voor het onderhoud van de zogenaamde quartaire wegen ook de wegen, die in onderhoud zijn bij het waterschap, zijn quartair. De commissie heeft uit de conclusie van haar onderzoek een ontwerp tot wijziging van wet gedis tilleerd, waarin een ruime subsidie voor het onderhoud van genoemde wegen is opgenomen. Weliswaar moet dit ontwerp nog de beide Kamers passeren, waarmede enkele jaren gemoeid kunnen zijn, maar de meerderheid van het water schapsbestuur meende, dat het ont werp zeker zal worden aangenomen en dat dan ook de in de voorafgaande jaren ten behoeve van genoemde we- fen aangegane leningen zullen wor- en gesubsidieerd. Zeewering De ingelanden echter, Waren een andere gedachtengang toegedaan en uitten de mening, dat men dit risico niet mocht nemen, omdat men, wan neer de wet enigermate anders zal uitvallen dan het voorstel, voor on- overkomenlyke financiële lasten komt te staan. Het waren vooral de heren J. BecuRisseeuw, J. Mijs en J. M. A. C. van Dongen, die tegen het be stuursvoorstel reageerden. Zy zagen terdege in, dat de toestand van de wegen in het waterschap ook van de reeds verbeterde nog alles be halve rooskleurig is en dat een dras tische wijziging van deze toestand noodzakelijk is. Aan de andere kant evenwel schetsten zij de dreigende lasten, die het waterschap te dragen zal krijgen voor de versterking van de zeeweringen. Dit laatste moet voorgaan, zo was de algemene me ning; de wegen kunnen desnoods nog wachten, maar „het is te laat, wan neer we met ons hebben en houden naar Brugge drijven", merkte één der ingelanden op. Het voorstel tot het aangaan van de lening werd o.a. verdedigd door het hoofd van de technische dienst, ir. I. van Sandick, en de heer A. P. Kostense. Van achter de bestuursta- VAN TOT MOSSELEXPORT. Hoewel de visserij op de Zeeuw se mosselen en de export van dfeze schelpdieren reeds enkele weken stil liggen, blyft de vraag naar mosse len nog steeds aanhouden, zo meldt men ons uit Yerseke. Er worden dan ook nog steeds mosselen aangevoerd uit Denemarken, die naar België ver kocht worden. De visserij op mosselzaad en half was op de Groninger Wadden heeft tot op heden nog niet aan de ver wachtingen voldaan. Tot nu toe werd naar schatting van de Zeeuwse wateren 60.000 ton op de Groninger Wadden uitgezaaid. KREEFT. Van mosselen naar kreeft, het is maar een stap. Eveneens uit Yerseke vernemen wij, dat de kreeften vangst de laatste dagen iets verbeterde. Vorige week werden enkele partij tjes ter grootte van ongeveer 100 kg feveild. Nog geen overweldigende oeveelheden dus, maar zodra de weersomstandigheden gunstiger wor den, kan hierin verbetering worden verwacht. AANPASSING Philippine, het vanouds bekende Zdeuws-Vlaamse mosseldorpje, waar bejaarde vissers rondom de reeds lang verzande haven tot voor kort bijeen plachten te komen om over vervlogen tijden van gedachten te wisselen, Philippine zag nu ook de laatste resten van die vroegere haven verdwijnen. De wallen zijn geslecht. Er kwa men volkstuintjes voor in de plaats De oude vissers van dit plaatsje, dat dit jaar zijn J,50-jarig bestaan hoopt te vieren, verloren hiermede de laatste tastbare herinneringen aan de tijden van weleer. De haven werd parkeerplaatsde wallen werden volkstuintjes. Auto's in plaats van schepen, biet- jes en spinazie in plaats van mosse. ïen, Zeeland oud, Zeeland nieuw De inwoners van Philippine ont worstelden zich aan de greep van het verleden, ook hier richtte men de blik op de toekomst en al moogt ge dan een ogenblik mijmeren over de romantiek van vroeger jaren, déze tijd eist een parkeerplaats mstede van een verzande haven en van volkstuintjes trekt ge meer profijt dan van waardeloze wallen! Ook in Philippine deed men een goede keus: het oude is goed voor prenten en vergeelde foto's, de reali teit eist aanpassing. Hoewel het niet altijd prettig is Een somberder geluid is, dat naar de mening van velen de kreeften- stand in de Zeeuwse wateren achter uit gaat. OP HOL. In St. Annaland sloeg Zaterdag middag een voor een aardappelzetma chine gespannen paard, bestuurd door het zoontje van de heer A. Rijn berg, op hol. Het knaapje bekwam een bloeduitstorting in een been en moest, nadat eerste hulp was ver leend, naar huis vervoerd worden. Het paard kwam eerst tot stil stand, nadat het ter hoogte van het sportterrein de machine had verlo ren, die in een sloot terecht kwam, en nadat het een paar schuurdeuren op de deel van de heer J. A. D. aan de Dorpsweg had vernield. BEDRIJFSINKOMSTEN. Het bestuur van het Landbouw schap heeft een commissie ingesteld voor de bedrijfsuitkomstenstatistiek, welke dezelfde taak heeft als een gelijknamige commissie, die bij de Stichting voor de Landbouw bestond. In de commissie heeft o.a. zitting de heer B. Meyers uit Goes. Voor zitter is dr. ir. A. Vondeling uit Leeuwarden. TONEELADOPTIE.... Brouwershaven heeft van de ge meente Voorburg al velerlei „adop- tievormen" genoten en Zaterdag avond is daar dan nog „toneel-adop tie" aan toegevoegd. Het Nutsdepar- tement Brouwershaven had namelijk het voornemen een toneelavond te verzorgen, maar aanvankelijk zag het er naar uit, dat de uitvoering wegens ziekte geen doorgang zou kunnen vinden. Voorburg bracht echter we derom uitkomst! Het gezelschap „De toneelgezellen" uit deze gemeente was bereid om op te treden en deed zulks met „Adel in livrei". Het spreekt vanzelf, dat de voorzitter van het Nut, de heer P. Lijbaart, na mens de Nutsleden een hartelijk dankwoord sprak! (Advertentie) dames Wanneer U waarde hecht aan een goede Gabardine- of Popelinc mantel, neemt dan een Falcon Kledingmagazijn J. HOOFTMAN, Vlasmarkt 33-35 Middelburg fel was het o.a. de heer A. J. Cam- bier, die zich tegen het voorstel ver zette. Het resultaat van de langdurige besprekingen het bestuur was in middels nog in besloten vergadering geweest was, dat het in de aanhef vermelde tussenvoorstel werd aan genomen. Dragline Besloten werd om 60.000 beschik baar te stellen voor de aankoop van een vierde dragline en het bedrag in vijf jaar af te schrijven. Met het vaststellen van een kinder toelageregeling 1955 voor het perso neel van het waterschap ging de ver gadering accoord, evenals met de 6 loonsverhoging voor het personeel en de aan- en verkoop van enkele per celen grond. Na schriftelijke stem ming werd als no. 3 op de aanbeve ling van een gezworene in het dis trict 4 in verband met het aftre den van de heer C. F. Vercraeije geplaatst de heer H. van Iwaarden. In de rondvraag werd vooral aan dacht besteed aan de schade, welke wordt veroorzaakt bij het uitbaggeren van watergangen. De technische dienst zal nagaan in hoeverre even tuele gedupeerden in aanmerking ko men voor vergoeding bij derving van of schade aan gewassen. Wachtmeester Vink velddienst Twee-en-dertig jaar lang treedt wachtmeester eerste klasse J. U, Vink reeds op als postcommandant der Rijkspolitie in Rïtthem. Desondanks is hem zijn werk in Walclierens klein ste gemeente nog lang niet gaan te genstaan, integendeel, met plezier maakt hij zijn dagelijkse ronden. Binnen afzienbare tijd zal de uit Gelderland afkomstige wachtmeester Vink zijn uniform echter voorgoed aan de kapstok hangen, want per 1 October a.s. bereikt hij de pensioen gerechtigde leeftijd. In 1923 werd hij aangesteld tot gemeenteveldwachter in Ritthém, waar hij niet minder dan drie burge meesters heeft „medegemaakt". Het liefst stapt hij op de fiets om de om geving van Ritthem te doorkruisen. Vroeger trok hij er met een hond op uit, doch nu', gaat hij dagelijks alleen op pad. Van verschillende zijden o.m. van het Nederlandse Rode Kruis en van de militaire attaché bij de Ame rikaanse ambassade in Nederland ontving hij bewijzen van waardering voor zijn gedrag tijdens de bezetting. Op het verlanglijstje van de fami lie Vink staat nog „repatriëring" naar Gelderland, want ondanks het feit dat de heer Vink in Zeeland vol- komen is ingeburgerd, is hij in zijn hart Geldersman gebleven! Mannen die „gezien" zijn preferen BRYLCREEM Iedereen ziet er graag welverzorgd uit. Daarom wordt Brylcreem door meer mannen gebruikt dan enige andere hair- dresalng ter wereld. Neem de proet en zie zelf hoe prachtig glan zend. hoe keurig „In vorm" Uw haar de hele dag blijft. Mas seer elke dag me' Brylcreem; de heil zame bestanddelen houden Uw hoofd huid fris en vrij van roos. Geen droog, stug haar 's werelds meest verkochte hairdresslng County Laboratoriet Ltd., BtanmoreEngland - Jacq. Mot N.V., Amsterdam Fornuis ontplofte, meisje uit Hontenisse gewond Doordat een gasfornuis ontplofte liep de 17-jarige Annie Dankaart uit Hontenisse, die tijdelijk in Antwer- pen-Kiel verblijft, ernstige brandwon den op over het gehele lichaam. Het meisje werd naar het St. Eli- sabeth-ziekenhuis te Antwerpen over. gebracht. Haar toestand is zeer ern stig. Hotels te Domburg Men attendeert ons uit V.V.V.-krïn- gen er op, dat in het onderhoud met burgemeester mr. W. J. E. Cromme- lin, dat vorige week in de P.Z.C. werd gepubliceerd, een onvolledige medede ling voorkwam over de thans beschik bare hotels. De volledige lijst diende te luiden: Badhotel, Duinheuvel, Julia na (met dependence), Princenhage, Rosendaal, Wigwam, Zomerlust, Wil- helmina en Zonneduin a. Zee. In deze volgorde zijn de hotels ook opgenomen in de hotellijst van V.V.V. Domburg. Aanrijding. Zaterdag ontstond op de Zoom- weg te Bergen op Zoom een aanrij ding tussen een vrachtauto, bestuurd door H. S. uit Steenbergen, en een autobus bestuurd door J. D. K. uit Colijnsplaat. Beide voertuigen reden in de rich ting van de Zoomweg Zuid. Toen K. plotseling met de bus stopte, reed S. er tegen aan, waardoor aan beide voertuigen schade ontstond. De politie maakte tegen de beide bestuurders proces verbaal op. Schriftelijk examen MULO Het schriftelijk gedeelte van het MULO-examen 1955 zal op 10 en 11 Mei worden afgenomen. Voor dit schriftelijk gedeelte zijn voor Zeeland de volgende commissies van toezicht samengesteld: Goes: (78 candidaten), Schutters hof: mevrouw T. D. M. Leeflang-Van Vliet, T. Stok, F. J. A. L. Visser, allen te Goes en M. Schrijver, Kruiningen. Goes (57 candidaten), Chr. Ulo school: H. C. van Donk, mejuffrouw J. A. Cysouw, J. Heringa, L. Geschie- re, M. Polderman, allen te Goes, en L. Ytsma, te Yerseke. Middelburg (93 candidaten), Schut tershof: A. Metz, L. F. van Geel, A. Jorritsma, allen te Vlissingen, A. van Zuilen en A. W. Gossjje, beiden te Oostburg. Terneuzen (51 candidaten) R.K. Parochiehuis: M. L. v. Vugt, A, Hol vast, beiden te Terneuzen en J. J. Scheerens te Oostburg. Terneuzen (34 candidaten) Chr. Mulo: J. J. de Vast, C. v. d. Linden, beiden te Terneuzen en B. Teunissen te Axel. Vlissingen (76 candidaten), Con certgebouw; J. IJselstein, J. Boender, W. H. Janssen, C. J. Kooman, allen te Middelburg. Zierikzee (47 candidaten), Graan- beurs: JOh. E. Harthoorn, te Goes, H. Krijt, W. Donker, beiden te Zierikzee. Bergen op Zoom (48 candidaten), De Korenbeurs: P. F. A. v. Bladel te Roosendaal, J. Zwagerman te Tholen en J. Dijkshoorn te Zevenbergen. TAL VAN EXCURSIES Omvangrijk programma voert gezelschap o.m. naar Brugge Deze week vertoeft een aantal stu denten van de gemeentelylse univer siteit in Amsterdam in Zeeland voor een excursie-bezoek. Het zijn leden van de Sociografische Werkgemeen schap aan deze universiteit. Zy kwa men Maandag in Middelburg aan en hebben een omvangrijk programma af te werken. Het bezoek is voorna melijk aan Zeeuwsch-Vlaanderen ge wijd. Tijdens een bijeenkomst op Maan dagmorgen heeft mr. J. F. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelyk en Cultureel Werk, in Middelburg een uiteenzet ting gegeven over de „sociale kant van Zeeland", terwijl hij verder de functie en de taken van de Stichting Zeeland belichtte. 's Middags hield de heer G. Bierma, landmeter bij de herverkavelings- dienst een inleiding over de her verkaveling van Walcheren, waarna JAARVERSLAG POLDER WALCHEREN Schade Decemberstorm deed duinvoet sterk afnemen De financiering van liet herstel 'der rampschade stelde de Polder Wal cheren ook in 1954 voor grote proble men, zo blijkt uit het verslag van dit waterschap over het vorige jaar. Werken, die naast herstel ook verbe tering aan de zeewering inhielden, kwamen eerst in de loop van 1954 ge reed. Eén geval werd definitief afge wikkeld. Sedert de ramp werd tot aan het einde van het verslagjaar uitge geven aan herstel van de rampscha de 3.512.941,27 en aan verbeterings- kosten der zeewering 2.629.876,08, in totaal 6.142.808,35. Een groot deel hiervan werd ver goed, zodat op het eind van het ver slagjaar, nog 2.893.603,75 ten laste van de polder bleef. In het verslag jaar werden werken aan de Noord- (Slot van pagina 1) laag asfaltbeton van 0,15 meter, waar op later indien nodig een ba- zaltglooiing kan worden aangebracht. Aansluitende op deze verdediging moet het smalle duin tussen de pa len 9 150 m en 13 worden aange vuld met overtollig zand uit het eer ste werk. Het geheel, tot het uitvoe ren waarvan het bestuur voorstelt te besluiten, vergt 650.000 gulden. Bouw van hoofden Een zwakke stee in de zeewering is verder het duin tussen de palen 59 en 91 van de Noordwatering. Na de ramp werden op de gevaarlijkste plaatsen noodzanddammen gemaakt. Maar slechts de bouw van strand- hoofden kan op de duur tot een bevre digende toestand leiden. In dit oever vak zijn 16 hoofden ontworpen. Het is niet mogelijk deze in één jaar te bouwen. Voorgesteld wordt dit jaar 5 hoofden te doen bouwen tussen de palen 67 en 77. De kosten bedragen 1.200.000 gulden. Het dagelijks bestuur merkt nog op, dat alles in het werk zal worden ge steld om een bijdrage van het Rijk te verkrijgen. Men is er zich van be wust, dat het risico wordt gelopen, dat de ontworpen werken niet passen in het schema van het Deltaplan. Dit risico is echter lichter dan het gevaar, dat uitstel doorbreken van de zeewe ring tengevolge zou kunnen hebben. De meerderheid van het dagelijks bestuur stelt vervolgens voor te be sluiten tot verhoging en verbetering van de in 1946 aangelegde zeedijk tussen de forten Rammekens en Zout man. Eenzelfde voorstel werd in Sep tember van het vorig jaar aanvaard, maar het dagelijks bestuur moest daarop later terugkomen, daar de Rijkswaterstaat het betrokken dijk vak niet aanmerkte als een zwakke plaats in de zeewering. Om die reden werd geen aanleiding gevonden tot het verlenen van een bijdrage. Het college zegde toen toe, dat het geen gebruik van het verleende crediet zou maken dan nadat het de vergade ring had geraadpleegd. Aanvechtbaar Uitvoerig wordt uiteengezet waar om het dagelijks polderbestuur de re denen van de Rijkswaterstaat tot het niet aanmerken als zwakke stee van de bewuste dijk aanvechtbaar oor deelt. O.a. is de dijk lager dan een in de nabijheid zijnde waterkering, ter wijl er geen tweede dijk achter ligt. Voorts is de huidige dijk niet sterk genoeg geconstrueerd. Indien de ver gadering meent, dat dit werk geen uit stel kan verdragen, zal zulks onder de aandacht van de betrokken auto riteiten worden gebracht. Het te ver lenen crediet dient thans tengevolge van de'laatste loonronde 50.000 gulden hoger te zijn, derhalve 600.000 gulden. Voorgesteld wordt voorts duingrond in Koudekerke, o.a. de ondergrond van enkele bunkers te verhuren aan het ministerie van marine. Dit is voor nemens in één der bunkers een brand stofolietank aan te leggen. Een klein deel van het terrein in het gebied van het waterleidingbedrijf van Middel burg, waar een zanddam is aangelegd, is nog eigendom van de staat. Voor gesteld wordt dit terrein, groot 0.12.60 ha aan te kopen voor in totaal f 26,50. Voor de peilboot aan de Zuidwatering dient een electrische motorlier te worden aangeschaft, waardoor het op trekken van dit vaartuig op de dijk en in de loods sneller kan geschieden en minder werkkrachten eist. De kos ten hiervan bedragen f 3500. watering tot een bedrag van 714.530,32 voltooid. Ook de ramp- schade aan de Oostwatering kwam gereed. Met name de Noord-Westerstorm van 22 tot en met 24 December 1954 veroorzaakte aanzienlijke schade aan Noord- en Oostwatering. Op vele plaatsen nam de duinvoet sterk af. Aah de Westwatering werd het her stel van de rampschade geheel vol tooid. De totale kosten bedroegen 399.812,45. Het verslag vermeldt verder, dat de ingenieur een plan heeft opgesteld voor de uitbreiding van de verdedi ging op het buitenbeloop van de zee dijk van de Zuidwatering tussen Fort Rammekens en Fort de Ruyter. Dit project is nog bij de Rijkswaterstaat in studie. Dijkleger Gememoreerd wordt de vorming van het dijkleger, die geschiedde in overleg met de betrokken gemeente besturen. Het leger telt 2800 man, verdeeld over ongeveer 85 ploegen van ten hoogste 40 man ieder. Met uitzondering van Middelburg was de vorming eind 1954 geheel tot stand gekomen. In het verslagjaar konden nog geen wegen van de polder in beheer en onderhoud worden overgedragen aan het nieuw gevormde Wegschap Wal cheren. In verband met de moeilijk heden inzake oplegging van aansla gen na de toedeling in net kader van de herverkaveling werd een adres aan de minister van Landbouw richt, waarop echter bij het opstellen van het verslag nog geen antwoord was ontvangen. Het uitvoerige verslag bevat ver der vele gegevens over de besluiten, die de algemene vergadering nam, de verrichte werkzaamheden en de toe stand van het archief. Opkoper veroordeeld Voor de rechtbank te Middelburg stond Vrijdag j.l. de opkoper J. B. W. uit Souburg terecht, aie er van werd beschuldigd verschillende goederen te hebben verduisterd en huurkoopar- tikelen te hebben verkocht. De éis luidde een jaar gevangenisstraf waar van zes onvoorwaardelijk met aftrek en zes maanden voorwaardelijk onder bepaalde voorwaarden. De rechtbank te Middelburg heeft W. thans veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek van preven tieve hechtenis, waarvan zes maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie iaar en onder toezichtstel- ling van de afdeling reclassering van het Leger des Heils alsmede voor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. Collecte De Emmabloemcollecte te Re- tranchement bracht 28,14 op. De collecte voor de Simavi te Re- tranchement bracht 28,13 op. een korte rondrit over het eiland werd gemaakt. De maaltijd werd des avonds gebruikt in Stella Maris in Aardenburg, waar men bezoek ont ving van burgemeester J. M. A. C. van Dongen. Vandaag staat op het programma een bezoek aan een coöperatief vlas- bedryf in Eede en aan Sluis. Woensdag worden de studenten op het Aardenburgse gemeentehuis ont vangen. 's Middags wordt Oostburg bezocht, terwijl des avonds drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland over de economische ontwikkeling van Zeeland en het werk van het E.T.I. zal ^preken. NAAR BELGIE. Donderdag gaat de reis naar België waar men in het Provinciaal Hof te Brugge namens de gouverneur van West-Vlaanderen zal worden ontvan gen. 's Middags wordt een bezoek gebracht aan prof. dr. H. Brugmans, rector van het Brugse Europa Colle ge. Vrijdag wordt een fietstocht naar de Braakman gemaakt, 's Middags ontvangt drs. H. J. P. Verschaffel de studenten namens de Kring van Werkgevers in Zeeuwsch-Vlaanderen, waarna een tocht door het industrie gebied wordt gemaakt. Tenslotte wordt Zaterdag een fiets tocht door Oost-Zeeuwsch-Vlaan'de- ren gemaakt naar Fer-kpolder. Over de Westerschelde trekt men naar Kruiningen, waar burgemeester A. Schippers over de wederopbouw van deze door dè ramp getroffen gemeen te zal vertellen. Hierna wordt de te rugreis aanvaard. Generaal De Leur neemt afscheid van C.O.A.K. Vandaag, Dinsdag, om 15 uur, zal brigade-generaal G. J. de Leur, in specteur van het Dienstvak der Mili taire Administratie, op het Middel burgse sportterrein een afscheidsin- spectie houden op de onderdelen van de le C.O.A.K. Generaal De Leur zal namelijk de dienst per 1 Mei a.s. ver laten wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Op de inspectie volgt een défilé voor de scheidende generaal, die daar toe plaats neemt op een podium bij de R.H.B.S. in de St. Pieterstraat. Beide plechtigheden worden muzikaal opgeluisterd door het muziekkorps van het Regiment Genietroepen uit Den Bosch. Auto tegen lichtmast In de Emmalaan te Terneuzen kwam Maandagmiddag een door de heer D. uit Zaamslag bestuurde per sonenauto in botsing met een licht mast. De voorzijde van de auto werd ernstig beschadigd. VANDAAG: Middelburg Electro: „White Christmas" (alle leeftijden), 19 en 21.15 uur. Kunstzaal Van Benthem en Jutting: opening expositie Franse gothische kerkelijke bouwkunst, 17 uur; Koor kerk: lezing ir J. J. Terwen: „Wat wilden de bouwmeesters der gothiek eigenlijk", 20 uur. Vlissingen Luxor: „De man met het dodenmasker", (18 jaar), 20 uur; Al- hambra: „Sangaree", (14 jaar), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Avontuur in Tanger", (14 jaar), 20 uur. „De Prins van Oranje": voorjaars vergadering Plattci'andsvrouwenbond met modeshow, 10.30 uur; modeshow voor niet-leden, 7.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2