Geen uitstel van verlaging der directe belastingen Algemeen kerkewerk wordt maar al te vaak de „zondebok". KLANKbom DE S0WJETS IN OOSTENRIJK BEREIDEN AFTOCHT VOOR PROF. OUD OVER BEHOUD VAN GEESTELIJKE VRIJHEID ZATERDAG 23 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT REGERING OVER BELASTINGPLAN 1955 Bejaarden- en invalidenaftrek reeds op 1 Juli a.s. Volgens de minister van financiën en de staatssecretaris van financiën verdient het geen aanbeveling op grond van conjuncturele overwegingen althans de verlaging van de directe belastingen uit te stellen totdat het werkgelegenheidsprobleem andermaal een nieuwe injectie in het economi sche leven noodzakelijk maakt. Mocht de noodzaak zich daartoe in de toe komst wederom doen gevoelen, dan staan de overheid stellig nog middelen ten dienste om maatregelen te treffen in het belang van een verruiming van de werkgelegenheid. -Aldus de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer inzake het belastingplan 1955. In de memorie van antwoord wordt voorts medegedeeld, dat de regering het noodzakelijk heeft geoordeeld, het bruto voor belastingverlaging be schikbare bedrag op rond 500 mil- lioen te fixeren. De regering is het er mee eens dat op het stuk van ver laging- van belastingen voorzichtig heid blijft geboden. Naar het zich thans laat aanzien, zal de begroting voor 1955, wat de lopende dienst (dat is de gewone dienst plus de buitengewone dienst I en het saldo van het landbouw egali satiefonds) betreft, een tekort te zien geven van omstreeks 100 milli- oen. Indien aan de verwachtingen van de regering, dat de verlaging van de omzetbelasting bij textielgoederen en margarine geheel in de fabrikanten- prijs zal doorwerken, niet zou wor den voldaan, zal zij niet aarzelen de nodige maatregelen te nemen. De in uitzicht gestelde teruggaaf van omzetbelasting over de voorra den op 1 Juli 1955 zal met zich bren gen, dat de prijsverlaging onmiddel lijk op 1 Juli in werking zal treden. Ten aanzien van gas en electrici- teit zal de regering er eveneens naai streven, dat de verlaagde belasting druk aan de consument ten goede komt. TARIEF INKOMSTENBELASTING. Komende tot een bespreking van het tarief voor de inkomstenbelas ting, delen de minister en de staats secretaris o.m. mede, dat het be zwaar, dat de progressielijn voor de middengroepen, in verhouding tot de hogere inkomens, ook by het nieuwe tarief nog zeer sterk oploopt, ook door hen wel wordt aangevoeld. Eveneens is het juist dat dit verloop van de ta riefscurve nog wordt geaccentueerd als de stijging van de inkomens slechts nominaal is. Voor zover d( stijging van lonen en andere inko mens in het laatste jaar een- reële welvaartsvermeerdering betekende, doet zich dit bezwaar niet voor. Be denkt men echter, dat het tarief 1954 een extra-verlichting voor de midden groepen heeft gebracht, dan komt het de bewindslieden thans redelijk voor bij de onderwerpelijke voorstel len door een meer evenwichtige sprei ding van de verlaging ook de hogere en hoogste inkomens daarin te doen delen. De bewindslieden zijn van oordeel dat aan een herziening van het tarief voor ongehuwden, waartoe zij bij de beschikbare ruimte voor belasting- Heideweek in Ede gaat niet door Het bestuur van V.V.V. Ede heeft unaniem besloten dit jaar af te zien van het organiseren van de „Heide week". Deze in een voltallige be stuursvergadering door V.V.V. geno men beslissing blijkt een gevolg te zijn van de houding van een minder heid in de raad van Ede, aangenomen bij het debat over het verlenen van een subsidie van f 10.000 aan de „Hei deweek". Weliswaar werd deze sub sidie tenslotte met zestien tegen twaalf stemmen toegekend, doch de tegenstanders lieten op de overgeleg de begroting en het in 1954 gevoerde financiële beleid der „Heideweek"- organisatoren zulk een critiek horen, dat V.V.V. onder deze omstandighe den besloot deze subsidie niet te ac cepteren. Bloemencorso is op 30 April De datum van het bloemencorso in de bollenstreek is door het organisa tie-comité thans definitief op 30 April gesteld. Dit is te danken aan de ont wikkeling van het weer in de laatste dagen. Het zag er namelyk kort gele den nog naar uit, dat in dn komende week niet voldoende hyacinthen en tul pen voorradig zoudten zijn om de gro te wagens van het corso te versieren. WET. De wetgeving in de Verenigde Staten wordt voortdurend meer ver fijnd. Onlangs heeft de Amerikaanse Senaat -een wet aangenomen, die toe staat, dat levende schorpioenen per post verzonden worden, onder voor waarde, dat de verpakking stevig is. Waar zulke senatoren toch aan te denken hebben FAROEK. Er is voor ex-koning Fa- roek, die aan geldgebrek lijdt, een baantje uit d,e lucht komen vallen. Een 'Turkse filmmaatschappij heeft hem een rol aangeboden in drie films. Honorarium: 50.000 Turkse ponden. Een Italiaans blad beweert, dat Fa. roek ook nog een aanbod heeft ge kregen om voor de televisie in New York op te treden. VLUG LEREN. Op de speelplaats van een school in Philadelphia staat een oude straaljager, die op 20 kilometer hoogte boven de aarde heeft gevlogen. Het schoolhoofd was ontzettend blij toen hij het oude toestel zo maar ca deau kon krijgen. Motief: de kinderen moeten zo vlug mogelijk met zulke toestellen vertrouwd raken. verlaging thans niet kunnen over gaan, bij nieuwe mogelijkheden voor belastingverlaging alle aandacht zal dienen te worden gegeven. LOONBELASTINGTABEL TOT 21.000.-—. Met het oog op de stijging van het salarispeil is in het voorlopige ver slag de wens uitgesproken de loonbe lastingtabel tot hogere inkomens dan 15.000.per jaar door te trekken. De minister en de staatssecretaris hébben hierin aanleiding gevonden die tabel thans uit te werken tot een jaarinkomen van 21.000. VERRUIMING AFTREK LIJFRENTEPREMIËN. Naar de mening van de bewinds lieden kan voor de inkomsten- en loonbelasting het maximum voor de aftrek van lijfrentepremiën dat thans naar gelang de tariefgroep, waaronder de belastingplichtige valt, 600.—, 1200.—, 1500,— of 1800. bedraagt, voor alle belasting plichtigen worden verruimd tot 8600.per jaar. Deze verruiming voor de inkomstenbelasting zal reeds gelden voor het kalenderjaar 1955. REEDS OP 1 JULI A.S. Voorts wordt voorgesteld de voor ziening voor bejaarden en invaliden (bestaande uit een extra aftrek op het inkomen ad 624.per jaar) op 1 Juli 1955 in werking te doen tre den. Voor het jaar 1955 zal de aftrek dus 312.bedragen. Onderzoek naar prijzen van brillen en bouwmaterialen Over prijsdaling nog niets vast Het ministerie van economische Za ken stelt op het ogenblik een onder zoek in naar de prijzen van brillen, brilleglazen en bouwmaterialen. De Volkskrant verneemt naar aanleiding hiervan, dat deze onderzoeken naar het prijsniveau niet op zichzelf staan. In het kader van het huidige rege ringsbeleid heeft het ministerie een groot aantal artikelen aan een nader onderzoek onderworpen. Een dergelijk onderzoek betekent echter niet, dat de artikelen in de nabije toekomst in prijs zullen dalen, omdat juist uit de informaties die het ministerie thans inwint, zal moeten blijken of hier sprake is van te hoge marges. WESTELIJKE NOTA OVERHANDIGD Eind Mei weer een delegatie uit Wenen naar Moskou Sowjet-militairen in Oostenrijk zijn reeds begonnen met het treffen van voorbereidingen voor hun aftocht, aldus werd Vrijdag vernomen van inwo ners van de Sowjet-zöne in Oostenrijk. Vrouwen van officieren te Melk werden aangezegd, dat zij tegen 31 Mei klaar moeten zijn voor vertrek. Velen van hen zijn slechts korte tijd gele den aangekomen. Soldaten, die reeds samengetrokken waren voor voorjaars-manoeuvres, werden teruggezonden naar hun garnizoenen. Oostenrijk is voornemens eind Mei a.s. een delegatie naar Moskou te zenden, welke moet trachten over eenstemming te bereiken over de de finitieve bewoordingen van enkele der economische clausules van het herziene ontwerp-staatsverdrag, dat het gevolg was van de reis van kan selier Raab naar Moskou. ALGEMENE VERGADERING V.V.D. Strijd van dynamisch liberalisme Prof. mr. P. J. Oud heeft op de algemene vergadering van de V.V.D. te Haarlem gisteravond een rede gehouden, welke ook werd uitgezonden over Hilversum I. Spreker herinnerde in de aanvang van zijn beschouwing aan de tijd van vlak na de oorlog en vergeleek die periode met de huidige omstandigheden, nu we voor het probleem staan hoe Duitsland in te schakelen in de verde diging van de Westerse democratie. Er is voor de vrije wereld geen groter gevaar dan dat Duitsland zich naar het Oosten zou gaan wenden. De in 1945 gekozen weg van een ont wapend in tweeën verdeeld Duitsland is niet de juiste politiek gebleken. Spreker betrok daarna de ontwik keling van het binnenland in de af gelopen tien jaar in zijn beschou wing. Sedert vijf jaar woedt nu op Am- bon de vrgheidsstrijd. Het blijft Ne derlands plicht om, waar mogelijk, deze rechtvaardige zaak te steunen. Wil men hier resultaat bereiken, dan zullen echter de middelen met groot beleid moeten worden gekozen. Overheid De taak van de overheid bespre kend, zeide spreker, dat hierin de verschillen tussen socialist en libe raal naar voren komen. Hier ligt het verschil in waardering tussen de col lectieve en de individuele eigendom. Hier ligt het verschil tussen hen, die de vorming van staatsvermogen ten koste van particulier vermogen zien als een op zichzelf aanbevelenswaar dig doel en hen, die met de vorming van staatsvermogen willen ophouden, zodra daarvan gevaar dreigt. Met name aan hen, die behoren tot wat men de middengroepen pleegt te noe men, heeft het in de na-oorlogse ja ren gevoerde beleid tekort gedaan. Prof. Oud besprak in dit verband het huurbeleid en de onrechtvaardi ge behandeling van huiseigenaren. Zo het regeringsbeleid op één punt heeft gefaald, dan was het op dat van de volkshuisvesting. Tegenover dit alles, aldus prof. Oud, voeren wij de strijd van een dy namisch liberalisme. Toetssteen is: wat strekt tot bevordering van de ontwikkeling van zelfstandige kracht en wat dreigt die ontwikkeling te remmen of zelfs te smoren. Vervolgens besprak prof. Oud het wezen van het liberalisme. Van ouds her werd gestreden voor een onge deelde school en thans voor een on gedeelde radio-omroep. Beiden zullen zij de gelegenheid openen tot het ont wikkelen van iedere bijzondere over tuiging. Bij de gedachtenwisseling over het mandement stond de V.V.D. zij aan zij met de Partij van de Ar beid. De partij is een centrumpartij staande tussen de rechterzijde en de Party van de Arbeid, zo constateer de prof. Oud, vorig jaar. Maar wanneer het gaat om het grote beginsel der geestelijke vrij heid valt op de socialisten niet meer onvoorwaardelijk te rekenen. Verwij zend naar de debatten over de cre matie stelde spreker vast, dat de P-v. d.A. het terwille van haar aanhang in het r.k. en prot. chr. kamp, ook op het terrein van de vrijheid des gees- tes in het compromis zoekt. De reactie daarvan kan op de duur niet uitblijven. Ook op ander terrein is die geeste lijke vrijheid in gevaar, waarbg" prof. Oud sprak over de Zondagswet en de bestrijding van het communisme (zoals in de Amsterdamse raad). Maar in dit isolement ligt de kracht van de V.V.D. Prof. Oud keerde zich vervolgens tegen verzuiling in de eigen partij. De punten, waaromtrent nog op heldering moet worden verkregen, zijn: 1) Het teruggeven van het Duit se eigendom in de Sowjet-zöne van Oostenrijk, waarvoor betaald moet worden met goederen ter waarde van 150 millioen dollar, te voldoen in jaarlijkse termijnen. 2) Het teruggeven van de Donau- scheepvaart-maatschappij, waarvoor Oostenrijk 2 millioen dollar aan de Sowjet-Unie zal moeten betalen. 3) Het teruggeven van de olievel den tegen betaling met een millioen ton olie per jaar gedurende 10 jaren. 4) Onderhandelingen over een han delsverdrag tussen Oostenrijk en de Sowjet-Unie. Groot-Brittannië. Frankrijk en de Verenigde Staten hebben de Sowjet- Unie in gelijkluidende nota's mede gedeeld, dat „zij gaarne zo spoedig mogelijk" zullen deelnemen aan een ministersconferentie ter beëindiging van de bezetting van Oostenrijk. De desbetreffende nota's zijn Vrijdag overhandigd. Voorgesteld wordt, dat de ambas sadeurs der vier landen in Wenen en vertegenwoordigers van Oostenrijk 2 Mei bijeenkomen, om voorberei dende besprekingen te voeren. Rode Kruis helpt Griekse rampslachtoffers Ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving in het Griekse plaatsje Volos heeft het hoofdbestuur van „Het Nederlandse Roode Kruis" dui zend dekens beschikbaar gesteld. De ze dekens zullen op 28 April met het stoomschip „Titus" van Rotterdam uit worden verscheept. „Geeft elkaar de rechterhand" zo zei Donderdag voor de laatste maal Mid delburgs ambtenaar van de burger lijke staiid, de heer J. A. Tavenier, die zijn 12-jarige loopbaan in deze functie met het voltrekken van dit huwelijk afsloot. Foto P.Z.C.) Wel en wee van kamerbewoners Minister antwoordt comité Het actie-comité kamerbewoners heeft onlangs aan de ministerraad verzocht, verplichte aanmelding van kamerverhuurprijzen in te voeren en maatregelen te nemen tegen het on beperkt verhuren van kamers met pension of warme maaltijd. Voorts verzocht het comité het bouwen op grote schaal van woongelegenheid voor alleenstaanden te bevorderen, evenals voorlichting van overheidswege om trent de noodzaak van bemoeiing van hogerhand, om bij verhuurders begrip te wekken voor het belang van alleen staanden. die ook behoorlijk moeten wonen. Het actie-comité merkt daarbij op, dat talrijke kamerverhuurders zich aan prijsopdrijving schuldig ma ken, dat er een tekort aan ongemeu bileerde kamers is en dat vele ver huurders er steeds meer toe overgaan kamers gemeubileerd, al dan niet met pension te verhuren. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting heeft het actie-co mité nu geantwoord, dat de overheid steeds prijsopdrijving tracht te voor komen. Uiteraard is de positie van een kamerbewoner, zo luidt het verder, een zwakkere dan die van de huurder van een gehele woning, maar deze zwakheid vindt haar oorzaak in de aard der materie en kan niet door wettelijke bepalingen ten gunste der kamerbewoners worden beïnvloed. En zeker kan de overheid niet de verhuur van onroerend goed in een bepaalde vorm verbieden. Tenslotte wijst de minister op de mogelijkheid om van rijkswege steun te ontvangen bij de bouw van flats voor alleenstaanden. België deponeert verklaring inzake troepen in Duitsland De Belgische regering heeft heden in Bonn een verklaring gedeponeerd, waardoor zij toetreedt tot het verdrag dat de status der in Duitsland gesta- tionneerde troepen regelt Daardoor is verzekerd, dat de in Duitsland ge legerde Belgische troepen na de over. dracht der souvereiniteit aan de Bondsrepubliek dezelfde rechten zul len blijven houden als de Amerikaan se, Brits*; en Franse troepen. Zondag 24 April hoopt de heer Johan- Klaas Dijkstra, wonende Karei van Manderstraat 38 te Haarlem, zijn hon derdste verjaardag te vieren. STEMMEN UIT DE KERKEN Het Wereldgebeuren Overal dezelfde klacht: „De dominee zie je nooit Ergens in Nederland greep aan het eind van het vorig jaar „een ouder ling" naar de pen om een ingezonden stuk te schrijven naar de redactie van „Woord en Dienst", het veertiendaags orgaan voor het Hervormde kerkewerk. Door zijn werk komt deze broeder zo verklaart hij zelf in veel gemeenten, rechtzinnige en vrijzinnige, kleine en grote. Zoals van een rechtgeaard ouderling te verwachten is, steekt hij, waar hij komt, zijn voelhorens uit „naar de stand van het gemeentelijk leven". Bijna overal hoort hij dezelfde klacht: „De dominee zie je nooit". Het bezoek aan de hui zen der gemeenteleden vindt hij volkomen onvoldoende. „En dat is nu nota bene de meest voor de hand liggende en ook vrijwel de enige mogelijldieid tot werkelijke bearbeiding van die leden". Dat hier ook een taak ligt voor de ouderlingen wordt door deze broeder niet ontkend, maar toch wat ver doezeld. Nu komt deze ouderling allesbehalve met het verhaaltje voor de dag dat een dominee maar één dag in de week heeft te werken. Hij somt allerlei dagelijkse en wekelijkse werkzaamheden op, die vulling geven aan het leven van een predikant, Hy weet hoe hij in de gemeente in allerlei werk wordt ingeschakeld, wat niet zijn directe ambtswerk is. „Ja, hij is een manusje van alles". Maar die klacht: De dominee zie je nooit, brandt deze ouderling op de ziel. Hij wil weten hoe dat komt en dan doemt in zijn gedachten min of meer als zondebok op „het algemeen kerkewerk"; dat kerkelijk werk wat hij doet buiten zijn gemeente in dienst van de Kerk in haar geheel. En wat een vergaderingen zijn er niet. En van hoeveel „nuttige en nodige za ken" moet hij niet als bestuurslid op treden. „Hoe gauw gaan met die din gen niet een paar dagen in de week heen". Wanneer de predikant die tijd in zijn gemeente gebruikte, dan zou de klacht wel verstommen, naar de gedachten van deze schrijvende ouderling. Wanneer men wel eens rondneust in andere kerken, zoals deze ouder ling dat in andere gemeenten heeft gedaan, dan weet men dat ook daar dezelfde klacht gehoord wordt en wanneer men de bladen van deze ker ken leest, dan komt daar op geregel de tijden dezelfde vraag naar voor de dag. Velen begrijpen eigenlijk niet waarmee een dominee zrjn tijd zoek brengt. Ook R.K. pastoors, die boven dien niet zo zwaar belast worden met de zorg voor de wekelijkse prediking, ontkomen niet aan dezelfde kritiek. Op de bromfiets komt hij wel voorbij, maar als er wat is, stuurt hg er zijn kapelaan op af. Het is en blijft altgd moeilijk het werk en de zorgen en moeiten van een ander te beoordelen. Men kijkt steeds weer naar de begerenswaardige kant, die daaraan is en men kan zich niet indenkevn de keerzijde van deze me daille. Zo zal er ook menige predikant zijn die, als hg op Zaterdagmiddag zit te zuchten onder zijn preek, die maar niet groeien wil zo als hij dat gaarne zag, met een zekere jaloersheid kijkt naar zijn gemeenteleden, die met vrouw en kinderen gaan wandelen. En wanneer het na de Zondag Maan dagmorgen geworden is, staat zijn vrouw aan de was en gaan zijn kin deren naar school. Zo gaat het nu heel het jaar door. Als de gemeente leden het druk hebben, kan een predi kant het kalmer aan doen en wanneer zij rusten van hun arbeid, dan komt hij tijd te kort. Doch laten we terug keren tot onze ouderling. In zijn stuk vraagt hij ten slotte: „Maar laten de dominees zelf eens antwoorden op de beschuldiging: De dominee zie je nooit". Zo'n hand schoen wordt niet tevergeefs toege worpen. De predikant van IJzendijke heeft hem opgenomen. Hij heeft o.a. geantwoord dat het huisbezoek dik- wyls zo weinig bevredigend is. Wordt er werkelijk zielszorg begeerd?" Voor sommigen is ons bezoek een „bezoe king"; moeizame gesprekken, verwoe de pogingen het gesprek algemeen te houden. Anderen gebruiken ons als bron van allerlei nieuws uit de ge meente". Degenen die werkelijk wat op hun ziel hebben liggen, zwijgen, om de aanwezigheid van de anderen. Tenslotte vraagt hij aan de ouderling Vastenmaand Hadji Bourguiba beleefde Donder dag zijn grote dag. Hij werd door de minister-president van Frankrijk uitgenodigd om zijn mening te zeggen over de onafhankelijkheid van Tunis. Jarenlang had Bourguiba op dat ogenblik gewacht. En hij had niet al leen gewacht, maar hij had ook hevi ge politieke actie gevoerd als leider van de Neo-Destour-partij in Tunis. Zo heftig was die avtiviteit geweest, dat de Fransen hem maar liever uit Tunis verwijderden. Bourguiba kreeg eerst een erg een zame verblijfplaats in Frankrijk toe gewezen, totdat enkele maanden gele den de Frans—Tunesische verhouding verbeterde. In Tunis was de heer Ta- har ben Ammar als minister-president aan het bewind gekomen en deze mi nister-president bereikte zo ongeveer overeenstemming met de Franse re gering over de vorm van onafhanke lijkheid. welke aan Tunis zou worden toegekend. Toen het zover was stel den de Fransen de heer Bourguiba in de gelegenheid een riante villa nabij Parijs te betrekken om daar het ein de van de FransTunesische bespre kingen af te wachten. Dat einde had Donderdag moeten komen. Daarna zouden de Tune sische onderhandelaars Parijs verlaten om per vliegtuig naar Tunis te gaan, waar de maand Ramadan aanvangt Die maand Ramadan is voor Mohammedanen een heel bijzondere maand, want men vast dan en eet toch erg goed. Het vasten doet men overdagZodra de schemering in valt en men op een afstand van een armlengte een zwarte draad niet meer van een witte kan onderscheiden is de duisternis gevallen en slaat men aan het eten. Dit betekent, dat men bij lamplicht zich uitvoeriger en langduriger aan tafelgenietingen pleegt over te geven dan overdag meestal het geval is. Helaas kon de reis van de Tune sische onderhandelaars naar de geneugten van de maand Rama dan niet doorgaan, omdat er op het laatste ogenblik moeilijkheden ont stonden. Dat waren geen moeilijkhe den over de hoofdinhoud van de zes verdragen, welke de Tunesische onaf hankelijkheid zouden regelen, want daarover was men het wel eens. Frankrijk blijft de defensie en de buitenlandse politiek van Tunis rege lende Franse franc blijft gang baar in Tunis en de douane-unie blijft bestaannog tien jaar lang zal de Tunesische politie onder Fran se leiding blijvenvoor de over dracht van de rechterlijke macht aan de Tunesiërs is een uiterste termijn van 20 jaar gestelder zal gelegen heid blijven voor Frans onderwijs in Tunis ook wat betreft kindertjes van Tunesische oudersbij de samen stelling van gemeenteraden zullen de Fransen drie-zevende deel van de ze tels mogen bezetten.... Al die punten hadden de weder zijdse instemming,, totdat de Fransen kwamen met een spe ciale wens. In Zuid Tunis zijn vier dorpen, die in meerderheid door Fransen worden bewoond en voor die dorpen wilden de Fransen een gemeenteraad, welke voor 50 uit Fransen zou bestaan. Dat weigerden de Tunesische, onder handelaars in Parijs en toen moest Hadji Bourguiba er aan te pas komen, .yrijdag was het nog niet duidelijk hoe men uit de impasse zou geraken. De Franse minister-president Fau- re wilde geen concessies meer doen. Hij heeft de laatste weken zoveel ver ontwaardigde brieven van Fransen uit Tunis gekregen, dat hij zich daaronder niet bepaald prettig gevoelt. Die Fransen beschuldigen hem er van, dat hij een slappe houding aanneemt en dat hij zonder enige noodzaak aan het Franse bewind over Tunis een einde maakt. Intussen heeft men in Parijs de moed nog niet opgegeven om met Ammar tot overeenstemming te gera kenwant Ammar stelt zich op het standpunt dat er nog steeds on derhandeld wordt, ook al heeft men dan weinig meer tot elkaar te zeggen! H. Bourguiba na politieke gevangen schap thans ontvangen door de Fran se minister-president. of hy werkelijk goede gronden heeft voor zyn stelling dat het huisbezoek vrijwel de enige mogelijkheid is tot werkelyke bearbeiding van de ge meente. Deze discussie heeft heel wat ge dachten en pennen in beweging ge bracht, zowel van ouderlingen als van predikanten. Ze zijn allemaal min of meer overtuigd van het goede nut van huisbezoek, waarvoor bijna alle schryvers. waaronder er ook uit onze provincie, weer een andere methode aanprijzen. Ze zgn eigenlijk ook allen min of meer onbevredigd over de wij ze waarop men in de gemeente die klaagt dat zij de dominee nooit ziet, hierop reageert. Dat maakt een pre dikant, zeker een die pas begint, niet geestdriftig om zich daarop alleen te werpen. (Vervolg op pag. 4)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3