Zierikzee gereed om koninklijk bezoek te ontvangen WAT U VOOR AMBON KUNT DOEN SS1 JSSKtf pÊSÜSgSS MINERAALWATERFABRIKANTEN EN BIERHANDELAREN BIJEEN Zeeuwse Almanak INTERESSANTE CIJFERS OVER NED. SCHEEPSBOUW Damneshanden Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 APRIL 1955 DE VLAGGEN UIT Zweedse koning arriveert volgende week Donderdag Zierikzee bereidt zich voor op de acht en twintigste April, de dag waar op de Koning van Zweden, in gezelschap van H. M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, de stad met een officieel bezoek vereren zal, de dag ook, waarop de Zweedse monarch de eerste steen zal leggen van het Rode-Kruis ziekenhuis, een vorstelijk geschenk van. rond drie millioen gul den. Sinds 1809, toen Koning Louis, de broer van Keizer Napoleon, een enthousiaste ontvangst in .Zierikzee ten deel viel, is geen enkele buiten landse vorst officieel binnen de stadsgrenzen ontvangen. zullen op het Kraamplein een plaats je krijgen. Op het ziekenhuisterrein vormen leden van het Rode-Kruis een ere-haag. Voor het publiek zijn daar drie flinke ruimten vrijgehouden. Tijdens de rit in Zierikzee zal het ca rillon zijn klanken over de stad strooien. Bij de Nobelpoort zullen witte stre pen de stand van het water in de rampnacht aangeven, dit om de vorst een indruk te geven van de gebeur tenissen rond 1 Februari 1953. De weg voor het ziekenhuis wordt zo als bekend naar de Zweedse lto- Volgende week Donderdag om pre cies twee uur zullen de koninklijke gasten op het Luitje voet aan wal zetten, verwelkomd door de Commis saris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de burgemeester van Zierikzee, jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye en de kamer heer in buitengewone dienst H. A. A. baron Collot d Escury. Daarna begint de tocht door Zierkizee via Nieuwe Haven, Oude Haven, Kraamplein, Havenpark NZ, Mol, Lange Nobel- straat, Sint Anthoniesdam, Korte Nobclstraat, het R.T.M. station, om vervolgens bij het in aanbouw zijnde ziekenhuis te stoppen. Nadat een aantal gemeentelijke functionarissen en leden van het Rode Kruis aan de koning zijn voorgesteld, wordt een maquette bezichtigd van het te bou wen ziekenhuis, waarover, indien dit door het gezelschap gewenst wordt, de architect ir. J. van der Linden, vragen kan beantwoorden. Mej. J. van Luyck, ambtenaresse by de Cen trale Dienst zal de vorst een stukje houtskool aanreiken, die dan woorden „Gustave VI Adolf" op de steen zal schrijven, om vervolgens de steen op de daarvoor bestemde plaats te leggen. De muziekvereniging „Kunst en Eer" speelt onmiddellijk hierop „Du gammla. du frya" (Gij groot, gij vrij land). Via de Gracht- weg en de Scheepstimmerdijk ver volgt het hoge gezelschap zijn tocht dan naar Ouwerkerk. De stoet zal worden voorafgegaan in Zierikzee door politie; het corps van de gemeente-politie te Zierikzee is voor die dag uitgebreid met veer tig man personeel. De lagere scholen Pastoor Ouwendijk legt Woensdag eerste steen voor r.k. zusterhuis Naar wij vernemen Z3l de vroegere pastoor van Vlïssingen, C. A. Ouwen- dijk, thans pastoor te Rijpwetering. Woensdag a.s. de eerste steen leggen voor het nieuwe r. k. zusterhuis aan de Van Dishoeckstraat te Vlïssingen. De plechtigheid zal omstreeks drie uur plaats vinden. Het gebouw, dat in de onmiddellijke nabijheid van het r. k. Sint Joseph ziekenhuis wordt opge trokken, zal vermoedelijk in October a.s. gereed komen. beide zijden van de weg een tijdelijke voorziening worden aangebracht met de woorden: „Konung Gu&tav VI Adolf's Vag". De burgemeester van Zierikzee doet een dringend beroep op de be volking van Zierikzee haar dank baarheid te tonen aan de koning van een land, dat in geld uitgerekend het meeste voor ons deed na de ramp, door aan geen enkele woning of ge bouw de vlag te doen ontbreken. Parade en vuurwerk op bevrijdingsdag Vlissingen Tijdens de viering van de bevrij ding in Vlissingen zal 's morgens van 10.4511.45 uur een grote militaire parade worden gehouden, welke voor „Britannia" op de Boulevard Evert- sen zal worden afgenomen. Aan de parade nemen eenheden van de Ko ninklijke Marine en de Nationale Re serve deel. De dag zal circa 22.50 uur met een groots vuurwerk op de Nolledijk wor- aen besloten. De muziekvereniging „Crescendo" zal van 19.50 tot 20.30 uur concerteren op het Bellamypark. In de Sint Jacobskerk wordt 's mor gens van 9.30 tot 10.15 uur een in terkerkelijke herdenkingsdienst ge houden. De leden van het Contactcentrum op vooflichtingspebied in Den Haag, maakten gisteren een excursie naar de N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlis singen. Het gezelschap tijdens de rondleiding door het bedrijf. SLïnlMW» Eindhoven. «9 «„ril as wordt tn de Bfoutrustlianeo «n igj "•So"""""* KOMT ALLEN A.S. ZATERDAG TOEBANBVRIJ „Arnemuiden in miniatuur" Het gedeelte, dat aan Arnemuiden werd toegewezen op „Miniatuur Wal cheren", zal dit jaar aanmerkelijk worden uitgebreid. De fa. Meerman is namelijk bereid gevonden de scheeps werf met bijgebouwen in miniatuur te vervaardigen. Op de helling van de scheepswerf ligt een vissersvaartuig terwijl enige vissersscheepjes in het het kanaal van het miniatuur, ge meerd zullen liggen. Ook de hofstede „Brakenburg" zal op miniatuur Walcheren een plaats krijgen. Alles bij elkaar derhalve een grote uitbreiding voor „Arnemuiden In miniatuur." Studiedag N.I.V.E.: en uitbesteding" .Toelevering in Hulst Uitgaande van de afdeling Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficiency wordt Donderdag 28 April a.s. in hotel „De Graanbeurs" in Hulst een studiedag gehouden, waar aan industriëlen uit Antwerpen, Oost- en West-Vlaanderen en Zee land zullen deelnemen. Het onderwerp van deze bijeenkomst is „Toelevering en uitbesteding". Het programma vermeldt een ge zamenlijke Koffiemaaltijd, waarna om 14.30 de vergadering wordt geopend. Daarin zal de burgemeester van Hulst, de heer A. L. S. Lockefeer, spreken over „Samenwerking tussen grensgebieden", terwijl de heer G. I. van Leeuwen, adjunct-secretaris van het N.I.V.E. „Doel en werkwijze van het N.I.V.E." zal toelichten. De heer Ch. Brandt uit Amsterdam spreekt tenslotte over „Toelevering en uitbe steding". Eén van de drieling ie Goes overleden In de nacht van Dinsdag op Woens dag is in het ziekenhuis St. Joanna te Goes het jongetje van de vorige week Donderdag geboren drieling van de fam. Dagevos uit Kattendyke overleden. De moeder en de beide meisjes maken het naar omstandig heden goed. Otfd-wethouder van Yerseke overleden Woensdag overleed te Yerseke in de ouderdom van 77 jaar de heer J. C. Cornelisse, oud-controleur by de vis- sery-politie. De overledene was vanaf 17 Juli 1929 tot 5 September 1949 lid van de gemeenteraad van Yerseke voor de Anti-Revolutionnaire Partij. Van iö September 1939 tot 5 September 1949 vervulde hij de functie van wethouder. In de periode van 28 Augustus 1942 tot 18 October 1942 was de heer Cor nelisse waarnemnd burgemeester. De overledene was drager van de ere-medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Ook was de overledene tal van jaren secretaris van de vereniging tot verstrekken van Christelijk lager onderwijs op Gere formeerde grondslag. DRKBEZOCHT CONGRES IN MIDDELBURG Tijdens vergadering diverse problemen besproken Woensdag is in Middelburg de tweedaagse landelijke vergadering begon nen van de Algemene Nederlandse Bond van Bierhandelaren en Mineraal waterfabrikanten (B.B.M.). Ruim 160 B.B.M.-ers waarvan velen verge zeld van him dames waren daartoe naar de Zeeuwse hoofdstad getrok ken, zodat van een drukbezocht congres kan worden gesproken, 's Morgens en 's middags werden tijdens vergaderingen de problemen van de branche besproken. Voorts was er een diner, dat werd gevolgd door een feestavond. De B.B.M.-ers uit het gehele land werden ontvangen door een Zeeuwse re gelingscommissie, die het geheel had georganiseerd en die dit zjj gezegd eer van haar werk heeft gehad. Om kwart voor twaalf werd het congres geopend door plaatsvervan- fend voorzitter mr. C. J. G. Becht uit ergen op Zoom. Deze deelde mede, dat de bondsvoorzitter, de heer R. D. van Zwieten uit Rotterdam, wegens een ernstige ziekte verhinderd was. Op voorstel van mr. Becht zond de vergadering de bondspresident een telegram van medeleven. In zijn welkomstwoord toonde spr. zich verheugd, dat zovelen naar Mid delburg waren gekomen. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat men ditmaal in Zeeland vergaderde. „Wij komen er graag en wij zijn er wel kom", zo zei mr. Becht. Tenslotte begroette hij in het bijzonder de af- fevaardigden van de Belgische en 'ranse zusterorganisaties. Bij ontstentenis van burgemeester mr. dr. N. Bolkestein opende vervol gens wethouder A. J. Berenpas van Middelburg het congres met een kor te rede. Spr. verblijdde zich, dat de B.B.M. naar de peripheric van het land was gekomen om hier zijn jaar lijkse hoogtijdag te vieren. Hij ver- Houthandel Alberts geeft dividenden van 6 en 5 pet. In Middelburg werd Woensdag de algemene vergadering van aandeel houders van de N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn, en Co. gehouden. De gebruikelijke jaarstukken werden goedgekeurd. Het dividend over 1954 werd bepaald op 6 voor gewone aandelen en 5 voor de prioriteits aandelen. Ir. H. C. Ghijsen en mr. G. W. A. de Veer werden tot commissa ris van de N.V. herkozen. De vergadering nam verder met algemene stemmen een voorstel aan tot wijziging van de statuten. In ver band hiermee werd de directie ge machtigd tot het aangaan van een obligatielening. VAN imn TOT UIT REGEN EN WIND. Het onaangename wachten in regen en wind bij een tweetal bushalten in Vlissingen zal spoedig tot het verle den behoren. Bij de bushalte van de N.V. Stoomtram Walcheren op de hoek Paul KrugerstraatSingel is reeds een beschermende wachtgelegenheid ver rezen, waarin de reizigers zich kun nen ophouden. Het ligt voorts in de bedoeling om binnenkort tot de bouw van een soortgelijk wachtverblijf aan het Betje Wolffplein over te gaan. AANLEG SPORTVELD. De Nederlandse Heidemaatschappij heeft Dinsdagmorgen een begin ge- UITERSTEN Twee uitersten hebben elkaar gis teren in Middelburg ontmoetmaar voorzover ons bekend heeft deze ontmoeting in de Zeeuwse hoofdstad niet. tot botsingen geleid. Hetgeen overigens geenszins uitge sloten was. Het merkwaardige feit deed zich immers voor, dat op een en dezelfde dag te Middelburg vergaderd werd door de Bond van Bierhandelaren en..... door voorstanders van een con sultatiebureau voor alcoholisten! Een alleszins opmerkelijke samen loop van omstandigheden, waar on getwijfeld de bierhandelaren en anti- alcoholisten niet van geweten hebben. Voor beide partijen zou het immers een ietwat verontrustende gedachten- gang tot gevolg gehad kunnen heb ben. wanneer zij van elkanders acti viteiten op dezelfde dag in dezelfde stad op de hoogte waren geweest! Wellicht was er dan van vergade ren weinig gekomen en waren bier handelaren en anti-alcoholisten de stad ingetrokken om een ieder voor zrn eigen standje propagan da te maken maakt met de aanleg va$ een sport veld te Oud-Vossemeer. Op dit ter rein zijn een voetbalveld en een springbak geprojecteerd. Met een dragline is men thans druk bezig met het egaliseren van het terrein. SCHUTTERSKEIZER. Bij de jaarlijkse koningsschieting te Philippine wist de heer J. Vermast voor de tweede maal zijn titel te pro longeren. Nu het dan de derde maal zou zijn, dat hij zich koning der Phi- lippiense schutters mag noemen, be haalde hij daarmede de keizerstitel. BROMFIETSER. De uit Breda afkomstige herver kavelingsarbeider A. M. J., die zijn dagtaak op Schouwen verricht, heeft deze week enkele uren in de cel van het politiebureau van Bruinisse moeten doorbrengen. De aanleiding hiertoe was het feit, dat hij enigszins beneveld door het gebruik van spiritualiën met zijn brom fiets een aanrijding veroorzaakte in de omgeving van Oosterland. De aangeredene bekwam geen letsel, maar de bedrijver ervan liep bloe dende verwondingen aan het gelaat °P' HALVE EEUW GEHUWD. Dinsdag was het een halve eeuw ge leden, dat de echtelieden L. de Rijke en M. L. de RijkeDavidse, die hun domicilie houden in Arnemuiden, in het huwelijk traden. BIJNA 800 MILLIOEN PER JAAR Bezoek aan Kon. Mij. De Schelde Een groot gezelschap journalisten en andere publiciteitsmensen, die ver enigd zijn in het Contactcentrum op Voorlichtingsgebied, heeft Woensdag een bezoek gebracht aan de Kon. My. „De Schelde" te Vlissingen. Te om streeks tien uur arriveerde een speciale trein, die de gasten uit Amster dam en Den Haag maar voornamelijk Den Haag, waar het Contact centrum gevestigd is vervoerde naar Vlissingen. In het Scheldekwartier werden de bezoekers begroet door de heren J. W. Hupkes, directeur en G. N. van Ginkel, onderdirecteur van de Kon. Mij. „De Schelde". Het inleidende woord, dat de heer Hupkes sprak groeide uit tot een bijzonder instructieve causerie, wel ke door de aanwezigen hogelijk werd gewaardeerd. Spr. zeide niet slechts het woord te voeren als directeur van „De Schelde", maar ook als voorzitter van de Centrale Bond van Scheeps bouwmeesters, welke bond vrijwel de gehele Nederlandse scheepsbouw om vat. Er zyn in Nederland ongeveer 300 scheepswerven, waarvan er 13 grote zeeschepen bouwen. Bij de scheeps bouw zijn ongeveer 50.000 employé's betrokken en bij de toeleveringsbe drijven nog eens ongeveer 50.000. Op het ogenblik is er in de scheepsbouw een personeeltekort van 10 h 15.000 man. De Nederlandse werven produce* ren 500.000 bruto register ton aan schepen en daarmee neemt Nederland op de wereldranglijst van de scheeps bouw de vierde plaats in. Wat de geldomzet betreft werd een jaarcijfer van by'na 800 millioen bereikt, waarvan 380 millioen gulden voor export. Vooraanstaande plaats Spr. somde enkele feiten op, welke aan de Nederlandse scheepsbouw zijn vooraanstaande plaats gaven als daar zyn: het hoge (en wetenschap pelijke) peil van de techniek, de mo derne bedrijfs-outillage, de rust op de arbeidsmarkt en voor wat de reparaties aan schepen betreft de snelle werkwijze. De grote werven in Nederland zijn volledig van werk voorzien tot 1957 en thans is voor een bedrag van naar schatting 1400 millioen gulden aan werk onderhanden. De toekomst analyserende aan de hand van de te verwachten vervan ging en uitbreiding der wereldvloot, kwam spr. tot de conclusie, dat overigens met alle voorbehoud wel een redelijk goede periode voor de scheepsbouw tot 1960 verwacht mag worden. Spr. gaftenslotte een reeks be langwekkende financiële cijfers over de Kon. Mij. „De schelde", waarbij onder meer naar voren kwam, dat de opleiding van een leerling in de be- drijfsschool een bedrag van 9000. vergt. In - dit verband, aldus besloot spr., is het duidelijk, waarom emigratie niet zo graag gezien wordt. De heer D. W. Dettmeijer voor zitter van het Contact-centrum en wethouder van de gemeente 's-Gra- venhage dankte ae inleider harte lijk voor zyn rede. Nadat de heer Hupkes nog enkele vragen had beantwoord, begaf het gezelschap zich naar het Alhambra- theater, waar de nieuwe bedrijfsfilm werd vertoond. Niet alleen uit het le vendig applaus, maar ook uit de dis cussies na de filmvertoning bleek, dat de rolprent een waar succes was. Overigens vormde deze vertoning ook nog slechts een inleiding en wel tot het bezoek aan de werven enz. van „De Schelde". De gasten die eerst geluncht hadden in Britannia werden groepsgewijze rondgeleid door deskundigen langs de hellingen, in de werkplaatsen enz. Te ongeveer half vier werd de thee gebruikt in bet Scheldekwartier en toen werd nog even een waar vuur werk van vragen afgestoken, waarop de heer Hupkes vlot repliceerde. Te vier uur vertrok het gezelschap weer per speciale trein. (Advertentie) De beste bedden ooit gemaakt! BINNENVERING BED «w ij ooi! will SCHUIMRUBBER BED I MAttASW N.F ABB EKEN TE ZEVEN BERGE Bromfielsbond De heer M. J. van Liere te Goes, voorzitter van de bromfietsclub „de Bromvlieg", is benoemd tot hoofdbe stuurslid van de Nederlandse Brom fiets Bond. Hervormde Kerk van Kerkwerve in gebruik Op Vrijdag 6 Mei, 's avonds om half acht zal het gerestaureerde kerkge bouw van de Nederlands Hervormde gemeente te Kerkwerve, weer in ge bruik genomen worden. Tevens zal dan het orgel, dat o.m. met behulp van de kerkelijke gemeente Wemel- dinge hersteld is, weer in dienst ge nomen worden. Chr. Middenstandsvereni ging N.- en Z.-Beveland Voor een dertigtal leden van de Christelijke Middenstandsvereniging Noord en Zuid Beveland werd, als vervolg op het Middenstandsappèl, Woensdagavond in „de Prins van Oranje" een vergadering gehouden waar het hoofdbestuurslid, de heer P. Dondorp uit Heemstede een spreekbeurt vervulde over het onder werp „De organisatie in de practyk". Nadat de heer J. Florusse de bijeen komst op de gebruikelijke wijze had geopend, las de secretaris, de heer J. Boer Jr., de notulen van de laatste bestuursvergaderingen voor. In zijn toespraak gaf de heer Dondorp daar op eerst een uitvoerig overzicht van de economische toestand in Neder land na de wereldoorlog, waarna hij inging op de loon- en prijspolitiek, welke in de laatste jaren werd ge volgd. Zo besprak hij onder meer het ontstaan van de prijzenbeschikking, de beperking van het cadeaustelsel en de komende ouderdomsvoorzie ning. Na afloop werd er over de behan delde onderwerpen uitvoerig van ge dachten gewisseld, waarbij tevens van de gelegenheid tot vragenstellen gebruik werd gemaakt. Crediet bevrijdingsfeest B. en W. van Goes stellen aan de raad voor, een crediet van maximaal 7500.beschikbaar te stellen voor de viering van de bevrijding op 5 Mei a.s. Het bedrag kan worden ge dekt door de post voor onvoorziene uitgaven. Zoals bekend, heeft de Oranje-ver eniging, in overleg met B. en W. een mooi programma opgesteld. De ge hele dag zullen er feestelijkheden zijn, terwijl de dag beëindigd zal worden met een schitterend vuur werk. Er is een begroting van kosten op- festeld tot een totaal bedrag van 9805. De Oranjevereniging kan uit eigen middelen 1240 beschikbaar stellen, terwijl de collecte onder de burgerij naar raming 1300 zal op brengen. Er resteert dus nog een te dekken bedrag van 7265, zodat B. en W. voorstellen een crediet van max. 7500 beschikbaar te stellen. Weekend Zeeuwse jongeren Op 30 April en 1 Mei a.s. zal cp het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand een conferentie worden ge houden voor verloofden en jongge huwden. Het week-end wordt geor ganiseerd door de C.J.M.V., het C.J. V.F. en wika Wasterval, Oostburg. Zeeuwsche Plattelandsmeisjes. De leiding van het week-end be rust bij mej. M. Sanders, Sluis, na mens de Z.P.M., de heer M. Allewyn te Hoedekenskerke namens de C.J. M.y., wika M. A. de Vlieger, Goes, regionaal secretaresse van het C.J. V.F. en wika Wasserval, Oostburg. Besproken zal onder mePr worden het boek van Anne de Vries Wh' leven maar eens". Ook zal er een fo rum zijn waarin o.a. een predikant en een arts zitting hebben. telde voorts iets over verwoesting en herstel van Walcheren in verleden en heden in het algemeen en van Mid delburg in het bijzonder. Het jaarverslag, dat de secretaris, de heer J. Rijks, vervolgens uit bracht, meldde een goede financiële positie. R eclameplannen Tydens het verdere verloop van de vergadering werd gestemd voor drie aftredende leden van het dagelijks bestuur. Deze functionarissen, de he ren R. D. van Zwieten, Rotterdam, mr. C. G. J. Becht, Bergen op Zoom en A. Prins, Eindhoven, werden her kozen. Als plaats voor de volgende algemene jaarvergadering werd Zwol le aangewezen. De middagvergadering was voor namelijk gewyd aan een bespreking van de plannen voor een intensieve collectieve reclamecampagne voor De voorziter gaf hierover een bre de uiteenzetting, waarop een levendi ge discussie volgde. Tenslotte bleek, dat de vergadering overwegend voor een uitvoering van deze plannen ge stemd was. Intussen hadden de dames 's mid dags een tocht per bus naar Vlissin gen en per provinciale boot naar Breskens gemaakt, waarna hen in hotel Noorazeeboulevard in Vlissin gen thee aangeboden werd. Na het gezellige diner volgde in de grote zaal van het Schuttershof de feest avond, die als een echte „Zeeuwse manifestatie" was opgezet. Onder leiding van de heer P. de Rooy liet het Westkappels dames koor zicji horen. De folkloregroep van Medioburgum trad op met een aantal van de meest bekende boeren dansen. Bovendien toonde de Middel burgse cabaretvereniging „De Zuid westers" zijn kunnen. Ook een B.B. M.-er verleende medewerking: de heer J. Cijvat uit Vlissingen op het Hammondorgel. Het behoeft derhalve geen betoog, dat deze feestelijke bij eenkomst zeer geslaagd was. ZH werd gevolgd door een geanimeerd .B.M.-bal onder leiding van de heer W. M. J. Meeuse met muziek van de Babytonband. Vandaag wordt het congres voort gezet met een vergadering voor de heren en een autotocht voor de da mes. Beetwortelsuikerfabriek hield jaarvergadering Onder voorzitterschap van H. A. A. baron Collot d'Escury hield in het Luxortheater te Terneuzen de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortel suikerfabriek te Sas van Gent haar vry druk bezochte jaarlijkse algemene ledenvergadering. Na een openings woord door de voorzitter werden de periodiek aftredende bestuursleden, de heren H. A. A. baron Collot d'Es cury, Kloosterzande, C. N. den Ha mer, Schoondijke, P. van Hoeve, Axel, C. J. Steijaert, Hulst, en A. Wolfert, Hoek allen herkozen waarna tot plaatsvervangend lid van de financië le commissie werd benoemd de heer M. Jansen. Het jaarverslag over 19531954 werd met algemene stemmen goedge keurd waarna nog besloten werd tot wijziging van artikel 37 van het bie tenreglement, betreffende de afreke- ningscijfers. De bijeenkomst, tydens welke de algemene tevredenheid der leden over de gang van zaken bij de fabriek bleelc, werd besloten met een geluids filmvoorstelling in kleuren over de vergelingsziekte, welke film was ver vaardigd in opdracht van het "Bel gisch instituut voor bietenontwikke- ling. v ra gen VANDAAG. Middelburg Electro: „Onder de hemel van Parijs" (14 j.). 19 en 21.15 uur. Schuttershof: Congres Bond v. Bier hand. en Min. waterfabr., 9.S0 uur; Schuttershof: Z.V.U., Causerie dr. W. G. N. van Sleen over: „Zuid-Afrika", 20 uur. Vlissingen Luxor: „Vuurgevecht in de bergpas" (14 j.) 20 uur. Alhambra: „Waterloo bridge" (18 j.) 19 en 21 u. Goes -- Grand: „Gaslicht" (18 j.), 20 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2